Hide.me İncelemesi – Güncellendi 2020

Hide.me İnceleme

Hide.me ücretsiz planı ile ünlüdür ve haklı olarak: iyi hızı ve sunucu ağı sayesinde muhtemelen daha iyi olanlardan biridir. Bununla birlikte, bunun için ödeme yapmaya başladığınızda, eksileri planları pahalı olduğu için montaj yapmaya başladığı ve bu tam incelemede her şeyi okuyabileceğiniz diğer nedenler.


best-VPN-yorum

Hide.me, en iyi VPN kılavuzumuza dahil edilmeye değer özelliklere sahip sanal bir özel ağdır. Sunucular ve yüksek fiyat etiketinin subpar yayılmasıyla, bazı vasat yönleriyle geri çekiliyor. Bununla birlikte, eksikliklerine karşı çıkabiliyorsanız, piyasadaki en zengin özellikli VPN’lerden birine sahip olacaksınız..

Bu Hide.me incelemesinde, onunla zaman geçirdikten sonra sevdiğimiz ve sevmediğimiz her şey hakkında konuşacağız. Kararımızı vermeden önce özellikleri, fiyatlandırmayı, kullanım kolaylığını, desteklenen cihazları, sunucu konumlarını, hızı, güvenliği ve desteği tartışacağız.

Hide.me, yüksek fiyat etiketi olmasaydı dikkate alınması gereken bir güç olurdu. Bununla birlikte, iyi bir ücretsiz plan, çok sayıda özellik ve iyi hız ile, ücretli planın sizin için değerli olup olmadığını görmek için bir indirmeye değer.

HideMe-review-arayüzü

HideMe-review-sunucu listesi

HideMe-review-Yedek

HideMe-review-özel komut

Önceki

Sonraki

Hide.me için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Aşağıdaki “kullanım kolaylığı” bölümüne gireceğimiz için, Hide.me’nin bağlantı kurmaya yönelik modern bir yaklaşıma rağmen birçok ayarı var. Bir ton özelliği teknopobu ve tamircileri için çekici olan kullanımı kolay bir pakete sıkıştırmayı başarıyor.

Birincisi, Hide.me’nin PureVPN ile paylaştığı bir özellik olan bölünmüş tünelleme (bunun neden hizmetin birkaç güçlü noktasından biri olduğunu görmek için PureVPN incelememizi okuyun). Bölünmüş tünelleme, diğer verileri hariç tutarken VPN tünelinden bazı verileri göndermenize olanak tanır, örneğin Netflix’i yurtdışında izlerken tam hızda bir yedek çalıştırmak için etkili.

Hide.me-Split-Tünel

Teknik olarak, tüneli Windows’ta hemen hemen her VPN ile bölebilirsiniz, ancak Hide.me kullanıcı arayüzündeki işlevselliği içerir. Belirli uygulamaları VPN tünelinden hariç tutmayı veya yalnızca seçilen uygulamaların onu kullanmasına izin vermeyi seçebilirsiniz. Varsayılan olarak, tüm uygulamalar VPN’den geçer.

Pek çoğundan daha fazla işlevselliğe sahip bir killswitch de var. NordVPN’in öldürme düğmesinin yapılandırılabilirliği kadar kesilmiş ve kuru olmasa da (NordVPN incelememizi okuyun) birçok ayar vardır. Örneğin, öldürme düğmesi için belirli IP adreslerini beyaz listeye ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak, killswitch tetiklendikten sonra bile IP adreslerine bağlantı yapılmasına izin verecektir..

Beyaz listeye ek olarak, killswitch devreye girdiğinde veya devre dışı bırakıldığında çalışacak özel komut dosyaları ayarlayabilirsiniz. Elbette kodu sağlamanız gerekecek, ancak kendinizi bir programcıdan hoşlanıyorsanız işlevsellik oradadır..

Yine de öldürme düğmesi her zaman gerekli değildir. Hide.me, başarısız olursa farklı bir VPN protokolü kullanmaya geri dönecek bir “yedek” protokolü içerir. Ayar varsayılan olarak devre dışıdır, ancak ayarı açabilir ve ayarlarda hangi protokollerin geri düşeceğini ayarlayabilirsiniz.

HideMe-review-Yedek

Hide.me Akış Performansı

Ücretsiz planda, Hide.me Netflix ve BBC iPlayer’a girmek için mücadele etti. Amazon Prime Video ve Hulu’ya erişilebilir. Ücretli bir plana yükseltme daha iyiydi, ancak birden fazla bağlantı kesildikten ve yeniden bağlandıktan sonra Netflix’e erişim hala sivilceli idi. Akışla ilgileniyorsanız, bunun yerine Netflix için en iyi VPN kılavuzumuzu okumak daha iyi bir fikir olabilir.

Hide.me Özelliklerine Genel Bakış

Şirket logosu yokbeni sakla

Aylık $ 1000’dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği
10GB ücretsiz, Premium’da sınırsız

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi
30 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
60 yerde 1500’den fazla sunucu

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
128-AES, 256-AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
24/7

E-posta desteği

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

Hide.me, iki yıl önceden satın alırsanız, aşağıdaki tabloda gösterilen ücretsiz planı da dahil olmak üzere iki katmana sahiptir. Premium planı bir aylık, bir yıllık ve iki yıllık değişkenlerle gelir.

İlk bakışta, fiyat harika görünüyor ve Premium için aylık fiyat çoğu aylık fiyattan daha düşük. Bununla birlikte, bu oranlar bir yıldır. Bir aydan aya plana geçmek fiyatı iki katına çıkarır.

Bu, Hide.me’yi incelediğimiz en pahalı sağlayıcı yapar. ExpressVPN’in fiyatını normalde bir con (ExpressVPN incelememizi okuyun) olarak adlandırmamıza rağmen, Hide.me’nin aylık primi bir pazarlık kutusu öğesi gibi görünmesini sağlar. Acayip bir şekilde overpriced olan Astrill ile karşılaştırıldığında bile, Hide.me daha pahalıdır (Astrill incelememizi okuyun).

Yıllık sonunda, fiyat daha iyidir. Bir yıllık sınırsız koruma için yaklaşık 100 $ ödemeyi bekliyoruz ve Hide.me’nin primi çok kötü değil. 

Bununla birlikte, 10 GB’lık ücretsiz bir plan görmek güzel. Windscribe (Windscribe incelememizi okuyun) gibi veri aktarım limiti ile cömert olmasa da, en iyi ücretsiz VPN kılavuzumuzda Hide.me’ye bir yer kazandı.

Ücretsiz bir plan sunmasına rağmen, Hide.me’nin para iade garantisi vardır. Hizmetin ilk 30 günü boyunca geri ödeme alabilirsiniz, bu da iyidir. Örneğin, Özel İnternet Erişimi PIA incelememizde okuyabileceğiniz gibi yalnızca bir hafta sunarken, CyberGhost 45 gün sunar (CyberGhost incelememizi okuyun).

Ödeme yöntemleri ile ilgili olarak, Hide.me hemen hemen her şeyi alır. Kredi kartları, PayPal ve PayNearMe’ye ek olarak, bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere birden fazla kripto para birimi desteklenmektedir.

Kullanım kolaylığı

Web sitesinin ana sayfasındaki bariz bir “şimdi indir” düğmesini tıklayamazsanız Hide.me’ye kaydolmak kolaydır. Bir plan seçtikten sonra bir e-posta adresi ve ödeme yöntemi girersiniz. Hide.me dosyada bir ad veya herhangi bir şey olmasını gerektirmez. Hesap bilgilerinizi ayarlama bağlantısı size e-postayla gönderilecek.

Bundan sonra, takip edebileceğiniz bir kurulum kılavuzu olan üye alanına yönlendirileceksiniz. Yine de kafa karıştırıcı. Tıkladığınızda, Hide.me size işletim sisteminizin ne olduğunu soracaktır. Ardından, bir “şimdi indir” düğmesi ve bir protokol listesi sunulur. Protokollerden birine tıklandığında VPN’nin manuel olarak ayarlanması için bir rehber görüntülenir.

HideMe-review-kurulum-kılavuzları

Hide.me’nin neye ulaştığını anlıyoruz, ancak okuma zor ve gösterge tablosundan büyük işletim sistemleri için basit bir yükleyici tercih ediyoruz.

Yükledikten sonra, işler aramaya başlar. Hide.me, sadece bir avuç düğmeyle aerodinamik bir arayüze sahiptir. Yalnızca bağlantınızı korumakla ilgileniyorsanız, ekranın ortasındaki “VPN’yi etkinleştir” düğmesini tıklayabilirsiniz. Hide.me, konumunuz için en iyi sunucuyu seçecek ve sizi bağlayacak.

HideMe-review-arayüzü

Yine de muhtemelen en iyisi olduğuna güvenmemelisin. Örneğin, Hide.me, hız testlerimize dayanarak, daha yavaş konumlardan biri olan Kanada veri merkezine bağlanmamızı önerdi. Sağ alt köşedeki “değiştir” düğmesini tıklayarak kendi veri merkezinizi seçebilirsiniz.

Varsayılan olarak, Hide.me konumları alfabetik sırada gösterir. Bununla birlikte, liste kapsamlı değildir, bu nedenle kaydırmak kolaydır. Birden fazla veri merkezi olan ülkeler, örneğin “ABD. Batı ”ve“ ABD. Doğu ”, ülke adının yanında küçük bir ok gösterir.

HideMe-review-sunucu listesi

Hide.me’nin sunucuları nasıl önerdiğini gösteren ping’e göre de sıralayabilirsiniz. Ping ile sıralama tüm konumlarda hızlı bir hız testi uygulayacak ve sonuçları ülke adının sağında gösterecektir.

Hide.me’nin aerodinamik yaklaşımına rağmen, şaşırtıcı sayıda ayar var. Protokol ayarları, başlangıç ​​ayarları ve öldürme düğmesi de dahil olmak üzere normal VPN ücreti var, ancak gelişmiş seçenekler de var.

Örneğin, “killswitch” sekmesinin altında, killswitch’in tetiklenmesi veya devre dışı bırakılması için özel komut dosyaları eklemek için bir bölüm bulacaksınız. Hide.me’in arayüzde uyardığı gibi, yalnızca “ne yaptığınızı biliyorsanız” özelliğini kullanmalısınız.

HideMe-review-özel komut

Kendi başınıza keşfedilecek en iyi ayarlardan birkaçı vardır. Bununla birlikte, ayarlar alanında başka iki şeye dikkat çekmek istiyoruz. Kullanıcı arabirimi aracılığıyla uygun bir bilet gönderebilirsiniz ve bu size tanılama günlüğünü destek isteğinize ekleme şansı verir.

Hide.me-Destek-İstek

Chrome ve Firefox için kullanılabilen tarayıcı uzantısını da yükleyebilirsiniz. Uzantı işlevsellik eklemiyor, ancak VPN’yi yapılandırmanın uygun bir yoludur.

Desteklenen cihazlar

Hide.me en fazla 10 cihazı destekler. Ücretsiz kullanıcılar tek bir bağlantıyla sınırlandırılırken, Premium kullanıcılar 10 taneye kadar.

Yine de platform desteği etkileyici. Hide.me, Windows, Android, iOS ve macOS dahil olmak üzere her büyük işletim sistemi için istemcilere ve Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantılarına sahiptir. Yükleme işlemine devam ederken birden fazla kurulum kılavuzu vardır.

Hide.me neredeyse her yere kurulabilir, ancak bunu yapmak için uygulamalı zamana ihtiyacınız olacaktır..

İstemcilere ek olarak, Hide.me’yi Ubuntu ve Fedora, Blackberry, Windows Phone, AsusWRT, DD-WRT, OpenWRT veya Tomato gibi yönlendiriciler, Synology ve QNAP’tan ağa bağlı depolama ve LibreELEC veya OpenELEC kullanan Kodi donanımları.

Kısacası, Hide.me hemen hemen her yere kurulabilir.

Sunucu Konumları

Sunucu seçimi çok kötü değil. Hide.me, çoğu merkezi Avrupa’da olmak üzere 60 konumu kapsar.

HideMe-review-sunucu ağ

Kuzey Amerika ve Avrupa’da beklenen konumların dışında görülecek çok az şey var. Hide.me’nin Güney Amerika’da bir veri merkezi, Afrika’da bir veri merkezi ve Güney Asya’nın etrafında birkaç nokta vardır. E-VPN (e-VPN incelememizi okuyun) kadar kötü olmasa da, Hide.me’nin ağı oldukça yoğun.

hız

Hide.me’nin iyi hızları var, ancak bu incelemede ve en hızlı VPN kılavuzumuzda ölçüldüğü gibi, en hızlı seçenek değil. Bununla birlikte, özellikle Surfshark gibi hizmetlerle karşılaştırıldığında korkunç değil (Surfshark incelememizi okuyun).

Konum: Ping (ms): İndir (Mbps): Yükle (Mbps):
Korunmasız (St. Louis)10118,3511.58
ABD Doğu4066.8610.8
ABD Batı7476.1610.18
Kanada4541,0610.62
Hollanda11280.428.63
Singapur24164,972.9

Aynı ülkede tünel oluştururken indirme ve yükleme oranları sabittir ve gecikme süresi de düşük kalır. Oyun için en iyi VPN’imizi yapmadı, ancak eve yakın gecikme, oyun için de indirgenmemeli.

Garip sonuçlar, özellikle de Hollanda için okuma, indirme oranları için en hızlı yer olmayı başardı. Genel olarak, Hide.me hız konusunda etkileyici olmasa da sıkı bir gemi işletiyor.

Güvenlik ve Gizlilik

Hide.me’de istediğiniz her protokole sahip olduğunuz için VPN güvenlik cephesinde güvendesiniz. Varsayılan olarak, kırılması yaklaşık bir milyar yıl süren AES 256 bit şifrelemeli OpenVPN protokolüne bağlanıyorsunuz. El sıkışma, çoğu VPN sağlayıcısı tarafından kullanılanın iki katı büyüklüğünde bir RSA-8192 anahtarıyla gerçekleşir.

OpenVPN’ye ek olarak Hide.me, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP, IKEv2 ve SoftEther’i destekler. Sonuncusu hakkında daha sonra konuşacağız. Hizmet, OpenVPN’e alternatif olarak IKEv2’yi önerir. Bu protokol iskonto edilmemesine rağmen, OpenVPN’den daha kolay engellenir.

SoftEther garip bir ektir. OpenVPN’e benzeyen açık kaynaklı, çok protokollü bir VPN yazılımıdır. Aslında OpenVPN’e alternatif olarak pazarlanıyor. Her şeyi değiştirme yeteneğini sevsek de, SoftEther çoğunlukla modern VPN istemcilerinin aşamalı olarak kaldırıldı. Temel olarak, ekstra özelliklere sahip OpenVPN.

Hide.me’nin güvenliğinin ne kadar iyi çalıştığını anlamak için IP ve WebRTC sızıntılarıyla birlikte DNS sızıntılarını test ettik. Tüm cephelerde geçti, bu yüzden kimliğinizin çatlaklardan kayması konusunda endişelenmenize gerek yok.

Hide.me Gizlilik

Gizliliğe gelince, Hide.me, diğer VPN’lerin yaptığı tüm “kayıt yok” iddialarına sahiptir. IPVanish ve HideMyAss gibi sağlayıcılar oturum açmama konusunda yalan söyledikleri için bu iddiaların çoğu bayatlandı (bunu öğrenmek için IPVanish incelememizi ve HideMyAss incelememizi okuyun).

VPN sağlayıcılarının gizlilik politikalarında söylediklerine inanmamız bekleniyor, ancak Hide.me ile bunu değerine getirmek zorunda değiliz. Şirket, Savunma Kodu Ltd. şirketinin kurucusu ve CEO’su Leon Juranic tarafından hiçbir kayıt tutmamak için onaylanmıştır.

Hide.me’nin bilgilerinizi kaydetmediği için rahatlayabilirsiniz, ancak bunu üçüncü taraf bir siber güvenlik şirketi ile onaylamak kadar ileri gitmiştir. Hide.me ile verileriniz güvende.

Müşteri servisi

“Kullanım kolaylığı” bölümünde belirtildiği gibi, Hide.me istemcide destek istekleri göndermenize olanak tanır. Test hesabımızda bunu yaptık ve bir destek temsilcisi bir gün içinde bize geri döndü. Bu çok perişan değil.

Web sitesinin destek bölümüne giderseniz, başka araçlar da bulacaksınız. Mükemmel kurulum kılavuzlarına ek olarak, Hide.me’nin genel sorular için kısa bir SSS bölümü vardır. Kapsamlı olmasa da, SSS, “hesap paylaşımına izin veriliyor mu?” Gibi yüzey düzeyinde soruları yanıtlayabilir.

Canlı sohbet bu soruları da cevaplayabilir. Faturalandırma veya satışla ilgili sorular için Hide.me 7/24 sunar. İsterseniz teknik sorular sorabilirsiniz, ancak canlı sohbet temsilcileri sizi e-posta desteğine yönlendirecektir..

Daha ayrıntılı yanıtlar için forumları kullanabilirsiniz. Hide.me’nin İngilizce ve Almanca forumları var, ancak Almanca bölümü çok daha aktif. Yine de, her ikisinde de çok sayıda kullanıcı var, bu yüzden hizmetinizde olmak güzel bir araç..

Karar

Etkileyici olmayan bir sunucu ağı ve yüksek fiyat etiketi olmasaydı, Hide.me test ettiğimiz daha iyi VPN’lerden biri olurdu. Sağlam hızlara, mükemmel güvenliğe ve gördüğümüz en iyi özellik setlerinden birine sahiptir. Cömert bir serbest plan da incinmez.

Ücretli müşteriler neredeyse bir yıl ya da iki yıl hizmet almak zorunda kalıyorlar ve o zaman bile değer iyi değil. Hide.me’nin ağır primini karşılayacak yeterli harcanabilir gelire sahip değilseniz, diğer VPN incelemelerimizi okumanızı öneririz.

Hide.me hakkında ne düşünüyorsun? Ücretsiz hizmeti denediniz mi? Aşağıdaki yorumlardaki deneyiminizi bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map