Güvenli VPN İncelemem – Yeni Bir Yarışmacı – Güncellendi 2020

Güvenli VPN İncelemem

Güvenli VPN’im, rekabete ayak uyduracak yepyeni, İngiltere merkezli bir yarışmacı. Bununla birlikte, destek mükemmeldir, yani arkasındaki ekip belki de bir gün harika hale getirme güdüsüne sahiptir. Ayrıntılar için okuma veya tam inceleme.


best-VPN-yorum

Güvenli VPN’im, sanal bir özel ağın neredeyse her şekilde yetersiz. Özel bir istemci sunmaz, bunun yerine kullanıcıların hizmetini kullanmak için açık kaynaklı üçüncü taraf yazılım yüklemesini sağlar. Sadece küçük bir avuç sunucusu var ve biri hariç hepsi Avrupa’da.

Ayrıca, testlerimizde DNS sızıntıları bulduk ve Güvenli VPN’im güvenlik söz konusu olduğunda güvenilmez hale geldi. Sınırlı ödeme seçenekleri vardır ve kredi kartlarını bile kabul etmez. 

Aşağıdaki My Secure VPN incelememizde okuyabileceğiniz parlak noktalar olsa da, hizmetle ilgili sorunlar önerilmeyi imkansız hale getiriyor. Hangi VPN sağlayıcılarını önerdiğimizi öğrenmek istiyorsanız, en iyi VPN toplantımıza gidin.

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Güvenli VPN’im bir müşteri sunmuyor. Bunun yerine, kullanıcılara üçüncü taraf bir istemcide ayarlanması gereken bir yapılandırma dosyası sağlar. Bilgi tabanında, yapılandırma dosyasının herkese açık OpenVPN istemcisi ve SoftEther VPN ile nasıl kullanılacağı, iOS ve Android cihazların ayarlarında nasıl kullanılacağı hakkında talimatlar var.

MySecureVPN-Ayarlar

Bu nedenle, Güvenli VPN’imin hiçbir özelliği olmadığı söylenebilir. VPN’inizi telefonunuzun veya tabletinizin ayarlarında yapılandırmak, VPN güvenliğinin önemli bir parçası olan bir kill switch gibi şeylere sahip olmayacağı anlamına gelir.. 

Müşterilere gelince, OpenVPN saygın bir protokoldür, ancak sunulan müşteri cansızdır. Uygulamayı başlangıçta çalıştırmanıza izin verir, ancak bir öldürme anahtarı yoktur ve çoğu rakibe kıyasla nispeten güvensizdir..

“Kullanım kolaylığı” bölümünde neden olan sorunlara dalmaya devam edeceğiz, ancak şunu söylemeye gerek yok, Güvenli VPN’imi büyük ölçüde kullanılamaz hale getiriyor. 

Zengin özelliklere sahip bir VPN arıyorsanız, ExpressVPN incelememize göz atın. ExpressVPN’in müşterisi, temel bir VPN için en önemli özellikleri ve ayrı tünel oluşturma gibi tonlarca yaşam kalitesi özelliğini kapsar.

Güvenli VPN Özelliklerime Genel Bakış

Fiyatlandırma

Güvenli VPN’im iki tür plan sunuyor ve her biri üç zaman diliminde satın alınabiliyor. Dinamik bir IP VPN ve özel bir IP VPN var. Dinamik IP, çoğu VPN’in çalışma şeklidir. Her bağlandığınızda size rastgele atanan bir IP adresi verir. 

Adanmış IP ise VPN’inizi her açtığınızda bağlandığınız özel bir sunucunuz olacağı anlamına gelir. Bunun, IP’nin kara listeye alınabilmesi ve dinamik IP seçeneğine göre pek bir avantajı olmaması gibi birkaç dezavantajı vardır. Ayrıca, fiyatın iki katı.

My Secure VPN’nin web sitesindeki tüm fiyatlar pound olarak listelenmiştir, bu yüzden diğer VPN sağlayıcılarının fiyatlandırmasıyla karşılaştırmak için bunları dolarlara dönüştürdük. Bu nedenle, dönüşüm oranına bağlı olarak fiyat dalgalanabilir.   

Özel IP seçeneği söz konusu olduğunda, fiyatlandırma üst düzey sağlayıcılarla uyumludur ve Güvenli VPN’imin ne kadar az sunacağı göz önüne alındığında cazip değildir.. 

Dinamik IP seçeneği sağlam aylık fiyatlandırmaya sahiptir, ancak daha uzun süre kaydolmak için ayda sadece yaklaşık 50 sent tasarruf sağlar. Ayrıca, daha uzun süreler sadece üç ve altı aydır.

Güvenli VPN’imin uzun vadeli fiyatlandırması, bütçe sağlayıcı Windscribe’in yıllık ve iki yıllık seçeneklerinin sunduğu tasarruflarla rekabet edemez. Windscribe’in sunduğu tasarruflar hakkında daha fazla bilgiyi Windscribe incelememizde okuyabilirsiniz..

Güvenli VPN’im 24 saatlik ücretsiz bir deneme sürümü sunuyor, ancak ücretsiz bir VPN denemek isteyenler için bunun yerine ücretsiz VPN hizmetleri listemize bakmanızı öneririz. Ayrıca bir geri ödeme politikası da vardır, ancak Güvenli VPN’imin ana sayfasında geri ödeme süresi üç gün, şartlar ve koşullar bunun yedi gün olduğunu söylüyor. 

Bu tür çakışan veya eksik bilgiler My Secure VPN web sitesinde bulunabilir. 

Ödeme yöntemleri için, Güvenli VPN’im PayPal ve Coinbase kullanıyor, yani bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ödeme yapabilirsiniz. Gülünç bir şekilde, kredi kartı ile ödeme yapılmıyor.

Kullanım kolaylığı

Belirtildiği gibi, Güvenli VPN’imin kendi istemcisi yok. Bunun yerine, kullanıcıların üçüncü taraf istemcileri indirmesini sağlar ve bu istemcilere bağlanabileceği sunucuları gösteren yapılandırma dosyaları sunar. 

Bu her zaman zor bir süreç olmasa da, Güvenli VPN’im bir müşteri teklif etmekten daha zahmetlidir. Testlerimiz için OpenVPN istemcisini kullandık ve OpenVPN protokolü en üstte olsa da, müşteri harika değil.

MySecureVPN-Client

Kullanıcı arayüzü yok. Sunucunuzu, sistem tepsisindeki simgeyi sağ tıklatarak seçersiniz. İstediğiniz konumu seçtikten sonra, Güvenli VPN’imin sizin için oluşturduğu ve size bir e-postayla gönderdiği şifrenizi girmeniz istenir. E-posta güvenlik kılavuzumuzda okuyabileceğiniz gibi, bunun kendi sorunları vardır.

Her yeni sunucu kullandığınızda, rastgele atanmış parolayı tekrar girmeniz gerekir. Bundan sonra, “şifreyi hatırla” kutusunu tıklarsanız, istemci söz konusu sunucu için şifrenizi hatırlayacaktır. Aksi takdirde, en iyi şifre yöneticilerimizden birini kullanmadığınız sürece VPN’ye her bağlandığınızda şifrenizi kopyalayıp yapıştırmak için e-postanızı açacaksınız..

MySecureVPN-Şifre

Ayrıca OpenVPN istemcisini kullanarak sunucuları değiştirmeyle ilgili bir sorun yaşadık. VPN’ye bağlıyken yeni bir sunucuya bağlanmaya çalıştığımızda istemci dondu. Çözüm, eğer diyebilirseniz, sunucuları her değiştirmek istediğimizde istemcinin bağlantısını kesmek ve kapatmaktı.

Özel bir müşteri sunmadığından, Güvenli VPN’im kullanım kolaylığı açısından eğrinin çok gerisindedir. Kullanıcı dostu bir VPN’in neye benzediğini görmek istiyorsanız, NordVPN incelememizi okuyun.

hız

Hız, My Secure VPN’in güçlü kıyafeti. Testlerimiz sırasında, performansının etkileyici olduğunu gördük, ping süreleri oyun toplama için en iyi VPN’imize dönüştürecek kadar düşük. Bu, hizmetle ilgili tüm sorunlar için değilse.

Yer: PingDownUp
Korumasız (Virginia)1472,015.82
Amerika Birleşik Devletleri3171.035,70
UK9068.184.70
Fransa9270,885.51
Almanya10767,824.63
Polonya12469,715.20

Testlerimizde saniyede yalnızca birkaç megabit sürekli indirme hızını kaybettik. Bu performans test ettiğimiz tüm sunucularda da tutarlıydı. Tarama yaparken elde ettiğiniz performans bu rakamlardan da beklediğiniz gibi oldu.

Sayfalar, dikkat çekici bir gecikme olmadan yüksek çözünürlükte yüklenen tüm sunuculara ve videolara hızla yüklenir. Güvenli VPN’imin performansı saygın olsa da, bir sonraki bölümde daha fazla bakmamızın nedenleri var. 

VPN’in sahip olduğu tüm sorunlar nedeniyle öneremiyoruz. Hızlı bir VPN arayanları bunun yerine en hızlı VPN makalemize göz atmaya çağırıyoruz..

Güvenlik

Güvenlik söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken iki faktör vardır: protokol ve şifreleme. Protokoller için OpenVPN ve L2TP mevcuttur. OpenVPN kullanmanızı öneririz, çünkü iyi güvenlik ve sağlam performans sunar. 

Şifrelemeye gelince, Güvenli VPN’im iyi olmayan ve yıllardır güvenli kabul edilmeyen bir SSL tüneli kullanıyor. Bu şifreleme muhtemelen gördüğümüz düşük ping sürelerinden sorumludur çünkü AES 256 bit gibi şifrelerden daha az işlem gerektirir.

Testlerimizde, Güvenli VPN’imin DNS sızıntıları olduğunu ve yerel bir İnternet servis sağlayıcımız DNS’nin yanı sıra bir Belçika Google DNS sunucusu kullandığını tespit ettik. 

MySecureVPN-Kaçak

Bu, VPN’nin sözde güvenli tünel bağlantısını kullanmasına rağmen, Google ve ISS’niz tarafından düzenlenen çevrimiçi etkinliğinizin hala bir kaydı olduğu anlamına gelir. Bu, bir VPN kullanma amacını yener ve çevrimiçi olduğunuza dair bir kağıt izi bırakır.

Gizlilik

Güvenli VPN’imin web sitesinde özel bir gizlilik politikası yok ve topladığı bilgiler ve onu nasıl kullandığı ile ilgili şart ve koşullarında yalnızca birkaç satır var. 

Terimlerin ilk satırı, toplanan bilgilerin yalnızca siparişinizi yerine getirmek için kullanılacağını ve herhangi bir nedenle kimseyle paylaşılmayacağını söylüyor. Siparişinizi yerine getirmek için Güvenli VPN’im adınızı ve e-posta adresinizi toplar, ancak gerçek anonimlik istiyorsanız, Coinbase ile ödeme yapmanıza ve sahte bir ad vermenize ve e-posta adresinizi atmanıza engel olan hiçbir şey yoktur.

Son olarak, hüküm ve koşullar hileli satın alımları önlemek için web sitesini ziyaret ettiğinizde IP adresinizin toplandığını söylüyor. Biraz rahatlatıcı olmakla birlikte, tam bir gizlilik politikasını tercih ediyoruz.

Akış Performansı

My Secure VPN ile akış yapmak karışık bir çantaydı. Şaşırtıcı bir şekilde, BBC iPlayer, DNS sızıntılarına rağmen Netflix gibi çalıştı. Bununla birlikte, Hulu VPN’yi tespit etti ve bize bir şey izlemek için kapatmamız gerektiğini söyledi. Amazon Prime Video, içeriğin bulunduğumuz yerde bulunmadığını söyledi. 

“Hız” bölümünde gördüğümüz gibi, işe yarayan web siteleri için işler hızla yüklendi ve hızlı hissetti. Her durumda, videolar 1080p’de yüklendi ve hiçbir zaman arabelleğe alma veya kekemelik sorunları yaşamadık. 

Bununla birlikte, bir akış web sitesinden diğerine tutarsız performans nedeniyle, akış sağlayıcılarının VPN algılama sistemlerini güvenilir bir şekilde kırabilecek bir sağlayıcı bulmak için Netflix VPN yasağının nasıl yenileceğine dair kılavuzumuza göz atmanızı öneririz..

Sunucu Konumları

Güvenli VPN’im dünya çapında yalnızca beş sunucu konumu sunuyor. ABD, İngiltere, Polonya, Almanya ve Fransa. Asya, Güney Amerika veya Afrika’da sunucu yok. 

Sunucu konumlarının yayılması, yalnızca ABD’deki sunucunun istisnası dışında Avrupa’da kümelenir. Sunucu listesi yoktur ve yakınlarda hızlı bir sunucu olmadan birçok konumdan ayrılır. Bazı önemli coğrafi engelli bölgeleri bile kaçırıyor. 

Çok sayıda sunucu ve konum sunan bir VPN sağlayıcısı hakkında okumak istiyorsanız, HideMyAss incelememize göz atın. Dünya çapında 190 ülkede 280’den fazla konumda 1000’den fazla sunucu sunuyor.

Müşteri servisi

My Secure VPN’in eksikliklerine rağmen, müşteri desteği için kredi vermemiz gerekiyor. Her ne kadar yerinde bilgi bankası etkili olmasa da, e-posta yanıtları hızlı ve yararlıdır.

MySecureVPN-Bilgi

Bir destek bileti gönderdiğimizde, sorumuzu cevaplayan ayrıntılı ve özel bilgilerle dakikalar içinde yanıt aldık. Temsilciler yardımcı ve arkadaş canlısıydı ve müşteri hizmetlerini Güvenli VPN’imin hizmetinin daha güçlü parçalarından biri haline getiriyor.

E-posta destek personeli yardımcı ve duyarlı olsa da, alternatif olarak kullanmak için canlı sohbet veya telefon numarası yoktur, bu da ihtiyacınız olduğunda yardım almanın tek yoludur.. 

Karar

Olumlu bir notla bitmiş olsak da, Güvenli VPN’im genel olarak düşük performans gösterdi. DNS sızıntıları güvenlik açısından feci bir güvenlik açığıdır ve bir istemcinin özellikleriyle ilgili olarak Güvenli VPN kısırlığından ayrılması. 

Güvenlikte bir başka büyük atlamalı olan öldürme anahtarı yoktur ve bölünmüş tünel gibi diğer özellikler de dışarıda bırakılmıştır. Bir VPN arıyorsanız, Güvenli VPN’im ile gitmek yerine tam VPN incelemeleri listemize gitmenizi öneririz..

Güvenli VPN’im ile ilgili deneyiminiz varsa, aşağıdaki yorumlarda bunu duymak isteriz. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map