ExpressVPN İncelemesi – Hızlı ve Güvenli – Güncelleme 2020

ExpressVPN İncelemesi

Bizim görüşümüze göre ExpressVPN en iyi VPN’dir. Verilerinizi meraklı gözlerden uzak tutarken, sizi diğer akış hizmetlerinin yanı sıra Netflix’e de dahil etmeyi garanti eden hızlı ve güvenli bir hizmettir. Tüm ayrıntılar için tamamen güncellenmiş ExpressVPN incelememize göz atın.


ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

ExpressVPN sürekli olarak en iyi VPN listelerimizin başında yer almaktadır ve nedenini görmek kolaydır. Hizmetle ilgili her şey, hızdan kullanıcı deneyimine, güvenlik ve gizliliğe kadar çok sağlam. Kuşkusuz oyunun zirvesinde, ancak NordVPN ve CyberGhost gibi rakiplerin son yenilemeleri ExpressVPN’e parası için koşmaya başlıyor. 

Bu ExpressVPN incelemesinde, güvenliğini, hızını, özelliklerini, kullanım kolaylığını ve daha fazlasını test ederek bir kez daha bir dönüşe sadık kalıyoruz. ExpressVPN’i hızlı ve güvenli bir sanal özel ağ olarak görüyor olsak da, bu incelemede herhangi bir gevşeklik yapmıyoruz. Hız testlerinden akış performansına kadar tam işlem görmeye devam ediyor. 

Aşağıdaki kanlı detayları okuyabilirsiniz, ancak kısaca ExpressVPN hala en iyinin en iyisidir. ExpressVPN, NordVPN ve PIA gibi rakiplerle seçkin bir seviyede bile, tavizsiz hız ve saçma olmayan bir kullanıcı deneyimi ile kendini ayırmayı başarıyor. 

Okumadan ziyade uygulamalı test hayranıysanız, iddiamızı test etmek için ExpressVPN’i 30 günlük para iade garantisi ile deneyebilirsiniz. Hareket halindeyken bir yıllığına kaydolursanız, ücretsiz olarak üç ay daha kazanırsınız.

ExpressVPN Video İncelemesi

Güçlü & Zayıf Yönler

ExpressVPN için alternatifler

Özellikleri

ExpressVPN bazı benzersiz güzelliklerle birlikte gelse de, CyberGhost veya NordVPN gibi özelliklerle dolu değildir. Örneğin, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma ve diğer bazı VPN’lerin içerdiği bir reklam engelleyiciyi kaçırıyorsunuz. 

Bununla birlikte, bu ekstraların genellikle ne kadar kötü performans gösterdiği göz önüne alındığında, ExpressVPN’in ihmalinden çok üzülmüyoruz. Zaten en iyi antivirüs yazılımı listemizden bir araç kullanıyor olmalısınız. 

ExpressVPN, şaşırtıcı derecede az sayıda VPN desteğinin bulunduğu uygulama içi bölünmüş tünelleme sunar (başka bir hizmet için StrongVPN incelememizi okuyun). Herhangi bir VPN’i bölünmüş tünelleme ile manuel olarak kurabilseniz de, işlem sezgisel ve zahmetlidir. ExpressVPN, uygulamayı hangi programların VPN bağlantısını kullandığını ve hangilerinin kullanmadığını doğrudan belirtmenize olanak tanıyarak kolaylaştırır.

expressvpn-bölünmüş tünelleme

ExpressVPN, kısa bir süre içinde ele alacağımız için yönetim kurulu genelinde oldukça hızlıdır, ancak sunucu ağındaki tüm konumlar eşit değildir. Neyse ki, yerleşik hız testi ile bulunduğunuz yer için hangi sunucuların en iyi olduğunu hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. ExpressVPN bile hız testi sonuçlarınızı depolar, böylece daha sonra onlara danışabilirsiniz.

expressvpn hızlı test

Testi önerilen konumlarda, tüm konumlarda veya belirli bir bölgedeki konumlarda çalıştırabilirsiniz. ExpressVPN her servis için bir indirme hızı, gecikme süresi ve hız endeksi sağlar. 

Bir karşılaştırma noktası olarak yardımcı olmalarına rağmen, gerçek sayılara çok fazla dikkat etmenizi önermiyoruz. Testlerimize dayanarak, yanlıştırlar (genellikle gerçek hızdan daha yavaştır). Bununla birlikte, birbirleriyle ilişkili olduklarında nispeten doğrudurlar. A konumu B konumundan daha hızlı görünüyorsa, belirli sayılar güvenilir olmasa bile genellikle. 

Yönlendiriciler, Tarayıcılar ve Konsollar, Oh My!

Bir ağ aracı olarak, o cihazın ağ ayarlarını yapılandırmak için erişiminiz olduğu sürece internete bağlı herhangi bir cihazla VPN kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, bir yükleyici uzun bir yol kat ediyor. ExpressVPN, yükleyicilere akla gelebilecek hemen hemen her cihaz için, böylece nerede olursanız olun verilerinizi güvende tutmanızı sağlar. 

expressVPN-montajcılar

Standartlar, Windows, macOS, iOS ve Android uygulamalarıyla açıklanır. Bunun ötesinde, ExpressVPN Google Play mağazası, Fire TV ve Kindle Fire, çoklu Linux dağıtımları ve yönlendiricileri aracılığıyla ChromeOS’u yerel olarak destekler. 

ExpressVPN’in Apple TV, Xbox One, PS4, PS3 ve Xbox 360’ta MediaStreamer işlevini de kullanabilirsiniz, ancak aynı düzeyde koruma sağlamaz (aşağıdaki “akış” bölümünde daha fazla). 

Manuel bir yaklaşımı tercih ederseniz, ExpressVPN uygun olabilir. Amerika, Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika’daki konumlar dahil olmak üzere ExpressVPN’in ağının çoğu için OpenVPN yapılandırma dosyalarını indirebilirsiniz. Göz korkutucu görünse de, OpenVPN istemcisine kolay erişiminiz olduğu sürece manuel olarak yapılandırmak o kadar da kötü değildir. 

Tek yapmanız gereken OpenVPN yapılandırma dosyasını istemcinize aktarmaktır. Yapılandırma dosyası, hesabınızı ExpressVPN ile kullanmak için gerekli tüm anahtarları içerir. 

Bunun dışında, ExpressVPN tarafından oluşturulan kullanıcı adınıza ve şifrenize ihtiyacınız olabilir ve gerekli sertifikaları içe aktarabilirsiniz. Neyse ki, bu da basit, çünkü ExpressVPN gerekli tüm anahtarları ve sertifikaları içeren bir .zip dosyası içeriyor.

ExpressVPN Özelliklerine Genel Bakış

ExpressVPN Logosuwww.expressvpn.com

Aylık 666 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı, Bitcoin

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi
30 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
3.000+

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS, Linux, ChromeOS

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları
Chrome, Firefox

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN, PPTP, L2TP, IKEv2

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
24/7

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

Her VPN hizmetinin bir zayıflığı vardır ve ExpressVPN için bu fiyattır. Geleneksel olarak VPN incelemelerimizin en pahalı hizmeti olmasına rağmen, Hide.me ve Astrill gibi yüksek maliyetli seçenekler daha makul görünmesini sağlamıştır. Yine de, ExpressVPN ucuz değil ve daha az pahalı seçenek var. 

Temel aylık fiyat 13 $ civarında. Ancak, neredeyse tüm VPN’lerde olduğu gibi, uzun vadede abone olarak çok tasarruf edersiniz. Bir yıl 100 dolar civarındadır, bu da daha iyi görmemizle birlikte, korkunç bir oran değildir. PureVPN, tüm hataları için, beş yıla kadar hizmet sunarak aylık fiyatı sadece birkaç dolara getiriyor. 

Neyse ki, yüksek maliyet, ExpressVPN’in bir dakika içinde ele alacağımız anlamsız geri ödeme politikasıyla dengeleniyor. ExpressVPN’i bir ay boyunca ücretsiz olarak deneyebilmenize rağmen, VPN hizmetini bunun ötesinde ücretsiz olarak kullanamazsınız. En iyi ücretsiz VPN’lerimizin listesini yapmadı, Windscribe gibi seçeneklerle öne çıktı. 

Ödeme konusunda, ExpressVPN size PayPal, kredi kartları, bölgesel ödeme sistemleri ve anonim bitcoin ödemesi gibi birçok seçenek sunar. Soğuk ve sert parayı bir ödeme seçeneği olarak görmek isteriz – Mullvad bunu sunar – ancak öyle olsa bile, ExpressVPN size ödeme yapmak için birçok yol sunar, bazıları anonimdir. 

ExpressVPN Eşzamanlı Bağlantıları

Hangi süreyi seçerseniz seçin, ExpressVPN’i aynı anda beş cihaza kadar kullanabilirsiniz. Bu bir yükleme sınırı değil, dikkat edin; ExpressVPN’i istediğiniz kadar cihaza kurabilirsiniz. Ancak, bu cihazlardan yalnızca beş tanesi herhangi bir zamanda ExpressVPN’in hizmetlerine aktif olarak bağlanabilir. 

Eşzamanlı bağlantılara sahip olmak genellikle ProtonVPN gibi hizmetler aynı anda 10 cihaza kadar sunulan VPN’lerin önemli bir özelliği olarak belirtilir (ProtonVPN incelememizi okuyun). Ancak pratikte beşi fazlasıyla yeterli. Kişisel kullanım durumunda, herhangi bir zamanda bir ağa bağlı birden fazla veya iki cihaza sahip olmanız pek olası değildir.

Cihaz sınırına göre koşuyorsanız, ExpressVPN’i yönlendiricinize de her zaman yükleyebilirsiniz. Yönlendiriciniz korunduğu sürece, bu ağa bağlı tüm cihazlar da korunacaktır. Kurulum, Windows’ta bir yükleyici çalıştırmaktan daha karmaşıktır, ancak ExpressVPN’in kılavuzlarıyla çok zor değildir. 

ExpressVPN’in Ücretsiz Deneme Sürümü Var mı?

Şimdi kötü haberler için. Ne yazık ki, ExpressVPN en azından geleneksel anlamda ücretsiz bir deneme sunmuyor. Mobil kullanıcılar için bir haftalık bir VPN denemesi sunan Surfshark’ın aksine, ExpressVPN kullanmak istiyorsanız önceden ödeme yapmanız gerekir (Surfshark incelememizi okuyun). Bununla birlikte, memnun değilseniz, hızlı bir şekilde geri ödeme alabilirsiniz. 

ExpressVPN soru sorulmadan 30 günlük para iade garantisi sunar. Satın alma süreniz ne olursa olsun, herhangi bir nedenle ilk 30 gün içinde tam bir geri ödeme alabilirsiniz. CyberGhost’un 45 günlük geri ödeme süresi kadar olmasa da, PIA ile aynıdır (Özel İnternet Erişimi incelememizi okuyun). 

Kullanıcı dostu

ExpressVPN, bir VPN’in nasıl çalışması gerektiğinin mükemmel bir örneğidir. Kayıt süreci, geldikleri kadar basittir ve yerel uygulama birkaç engel sunmaktadır. ExpressVPN’i AirVPN gibi bir hizmetle karşılaştırdığımızda, birinciyi neden farklı bir ligde sıraladığımız çok açıktır (AirVPN incelememizi okuyun). 

Kaydolmadan başlayarak, ExpressVPN, sitenin çevresinde sizi takip eden büyük, kırmızı bir “başlangıç” düğmesiyle hesap almayı kolaylaştırır. Ödeme sayfasında bir e-posta ve ödeme bilgilerinizi girmeniz gerekir, ancak hepsi bu kadar. Deneyimi engellemek için hesap oluşturma veya başka bir saçmalık yok.

expressvpn-kaydolma

Bunun yerine ExpressVPN, indirdikten sonra uygulamaya girmeniz gereken bir etkinleştirme anahtarı oluşturur. Komut satırını kullanmanız gereken geleneksel olmayan yüklemelerde ExpressVPN rastgele oluşturulmuş bir kullanıcı adı ve parola sunar. 

Burada önemli olan, herhangi bir kimlik bilgisini hatırlamanıza gerek olmamasıdır. ExpressVPN cihazınıza kaydedildikten sonra, bir hesabınız olduğu sürece bu şekilde kalacaktır. 

Herkes yerel uygulamayı kullanabilir (açık bir “on” düğmesine basma ücretinizin üstünde olmadığı sürece). ExpressVPN size otomatik olarak “akıllı konum” atar ve manuel olarak bir konum seçerek hizmetten daha fazla performans elde edebilmenize rağmen “akıllı konum” oldukça yakınlaşır. Tek yapmanız gereken “açık” düğmesine tıklamak, saniyeler içinde bağlanacaksınız.

expressvpn bağlı

Bağlandıktan sonra ExpressVPN, nadiren kullansak da popüler web sitelerine bazı bağlantılar gösterir – kendi sitenizi de ayarlayabilirsiniz. Bir VPN arka planda çalışmalı ve bu cephede ExpressVPN harika. 

Ancak, başlangıçta birkaç sorunla karşılaştık. Bazen, bağlantı beş dakika kadar internetsiz bırakılır. Bu vakalar çok azdı, ancak arasındaydı ve bağlantıyı kesip yeniden bağlayarak kolayca çözüldü. 

ExpressVPN Chrome Uzantısını Kullanma

ExpressVPN, son testimizden bu yana tarayıcı uzantılarını büyük ölçüde geliştirdi. Temel olarak, Chrome uzantısı tarayıcınızda ExpressVPN’dir, ancak adres çubuğunuzda bir ev ve şık, siyah bir kaplama bulunur. Aynı kurallar geçerlidir: Seçtiğiniz konumla veya “akıllı konum” ile bağlantı kurmak için “açık” düğmesini tıklayın.

expressvpn-tarayıcı uzantısı

Uzantıyı varsayılan olarak Ctrl + Shift + X kısayoluyla açabileceğinizi hatırlatmanın dışında, uzantı hem kullanılabilirlik hem de ayarlar açısından yerel uygulamayı yansıtır. Uzantı aslında yerel uygulamanızla eşleşir, bu nedenle var olan ayarlarınız uzantıda yansıtılacaktır.. 

Yine de bu, uzantıyı geçersiz kılmaz. HTTPS Everywhere, HTML5 coğrafi konum sahteciliği ve bir WebRTC engelleyici yerleşiktir ve tarayıcınız için bazı ek güvenlik ve gizlilik sunar. 

Android’de ExpressVPN

ExpressVPN, mobil cihazlar için en iyi VPN ve Android için en iyi VPN kılavuzlarımızda birinci oldu ve nedenini görmek kolay. Masaüstü uygulaması mobil cihazlar için özel olarak tasarlandı ve şaşırtıcı bir şekilde Android’de aynı arayüz mevcut. Konumunuzu seçin, büyük “açık” düğmesine dokunun, durulayın ve tekrarlayın.

en vpn-için-android-expressvpn

Elbette, uygulamayı Google Play mağazasından indirebilirsiniz (en kolay yöntem budur). Bununla birlikte, ExpressVPN APK’yı açık bir şekilde kullanılabilir hale getirerek, köklü cihazlarda veya Android’in aksi takdirde tam Google Play mağazasına erişimi olmayacak sınırlı Android sürümlerinde ExpressVPN kullanmanızı sağlar. 

Mobil kullanıcılar da bir haftalık ücretsiz deneme süresinden yararlanabilir. Tabii ki Google Pay ile bağlantılı, bu nedenle aboneliğinize devam etmek istemiyorsanız iptal etmek için dikkatli olmanız gerekir. Yine de, mobil kullanıcılar için güzel bir teklif ve size hiç para harcamadan ExpressVPN’in nasıl çalıştığının bir tadını veriyor. 

hız

ExpressVPN, yalnızca eve yakın hız testi verilerini değil, yurt dışında da test ettiğimiz en hızlı VPN’dir. Bu inceleme sırasında topladığımız sayıları aşağıdaki tabloda ve test sürecimizi biraz daha aşağıda görebilirsiniz..  

yerPing
Hanımİndir
MbpsYükleme
MbpsAverage12915415.76
Korumasız8458.522.81
Chicago18125,2714.96
NewJersey (Akıllı Konum)42195,4518.57
Hollanda137181,2817.6
Güney Afrika276127,088.06
Japonya174140.919.62

İndirme hızlarına baktığımızda, asla 45Mbps’nin altına düşmedik, bu da 458Mbps’lik korunmasız hızımızla pek şaşırtıcı olmamalı. Şiddetli bir düşüş gibi görünüyor ve ilk bağlantıyı yaparken ExpressVPN’in NordVPN ve CyberGhost ile paylaştığı ilk bağlantıda büyük bir düşüş olduğunu fark ettik.. 

Gerçek test, VPN’in konumlar arasındaki hızları nasıl ele aldığıdır ve bu cephede ExpressVPN kazanır. İlk düşüşten sonra, dünyada nereye tünel açtığımız önemli değil, aynı hız aralığında kaldık. Gecikme de Güney Afrika dışındaki tüm yerlerde düşük kaldı, bu yüzden ExpressVPN oyun için en iyi VPN’ler arasında yer alıyor. 

Birazdan gireceğimiz için, ExpressVPN’in belirli bir konumu seçmesine izin veriyoruz, normal kullanım senaryosunu taklit etmek için sadece ülkeyi belirtiyoruz. Bunun tek istisnası, test konumumuza en yakın olan gerçeğe dayanarak seçtiğimiz Chicago’ydu.. 

İlginçtir, New Jersey’deki “akıllı konum” daha iyi indirme ve yükleme performansına sahipti, ancak daha yakın sunucu gecikme açısından hala kazandı. 

ExpressVPN Hız Testlerimizi Nasıl Çalıştırdık

Her şeyi adil tutmak için kablolu bir bağlantıda OpenVPN UDP kullanarak ExpressVPN’in hızlarını test ettik. Numaralarımızı almadan önce, VPN hizmetine bağlandığında göreceli performans düşüşünü ölçmek için bağlantımızın korumasız hızını test ettik. Daha hızlı veya daha yavaş internete sahip olmanıza rağmen, hızdaki düşüş yaklaşık aynı olmalıdır. 

Ancak rakamlarımız yasa değil. Bir sonraki bölümde ele alacağımız gibi, ExpressVPN her biri performansınızı ve güvenliğinizi bir şekilde etkileyecek çok çeşitli protokolleri destekliyor. 

OpenVPN, hemen hemen her VPN hizmeti için standarttır ve sağlayıcıları evrensel olarak karşılaştırmak için kullandığımız şeydir, bu yüzden test ettik. Ancak, kullanmayı seçerseniz, IKEv2 ve L2TP gibi protokollerle daha yüksek rakamlar görmelisiniz.. 

Konumlara gelince, ülkeyi seçtik, ancak belirli VPN sunucusunu seçmedik, ExpressVPN’in iş için en iyi sunucuyu seçmesine izin verdik. Bunun tek istisnası, New Jersey’deki “akıllı konum” ile karşılaştırmak için rakamlar topladığımız Chicago konumudur..

Güvenlik

% 98 – Mükemmel

ExpressVPN ile güvenlik geldiği kadar stoktur. Bağlantınız genellikle AES-256 şifrelemesiyle eşleştirilmiş UDP’li OpenVPN kullanılarak kurulur (daha fazlası için şifreleme açıklamasını okuyun). Başka protokoller de mevcut, ancak OpenVPN genellikle en iyi seçenektir. 

Diğer seçenekler arasında mobil bağlantılar için mükemmel olan IKEv2 ve düşük riskli durumlar için iyi bir seçim olan L2TP / IPSec bulunmaktadır. PPTP de kullanılabilir, ancak kullanılmasını önermiyoruz (nedenini öğrenmek için VPN protokolü dökümümüzü okuyun). Son olarak, bir dakika içinde geri döneceğimiz TCP’li OpenVPN var.

ExpressVPN stokta olabilir, ancak bu güvensiz olduğu anlamına gelmez. OpenVPN ve AES-256, güvenli bir bağlantının sırrıdır ve ExpressVPN kutudan çıktığı şeydir. Yine de, bir VyprVPN teklifi gibi bir çeşit kapsüllenmiş OpenVPN protokolü görmek isteriz (VyprVPN incelememizi okuyun). 

Yine de, ExpressVPN’in güvenli bir VPN olduğu inkar edilemez. Uygulamada, IPv6 sızıntı korumasının yanı sıra DNS, IP ve WebRTC bağlantı testlerine hızlı bağlantılar bulacaksınız. ExpressVPN’in araçlarını ve kendi araçlarımızı kullanarak test ettik ve herhangi bir IP, WebRTC veya DNS sızıntısı bulamadık. 

ExpressVPN ile Torrent

ExpressVPN ile kolayca torrent yapabilirsiniz, ancak telif hakkıyla korunan içeriğin torrentinin çoğunun yasadışı olduğunu çoğu ülkede hatırlatırız. Yine de, dijital denizlere yelken açmaktan hoşlanıyorsanız, ExpressVPN sizi koruyacaktır. Aslında, torrent kılavuzu için en iyi VPN’imizin en üst sıralarında yer aldı. 

Eşler arası sunucuların olmaması, deneyimi daha da sınırlandırsa da, ExpressVPN’in yüksek güvenliği ve ödün vermeyen hızı, torrent dosyalarını hızlı ve güvenli bir şekilde indirmek için ideal bir seçimdir.. 

Şüpheli web sitelerinden film ve TV şovları yayınlamaktan hoşlanıyorsanız, ExpressVPN de orada iyi bir seçimdir (işinize benziyorsa Kodi kılavuzumuzu okuyun). 

Çin ve Diğer Yüksek Riskli Ülkelerde ExpressVPN Güvenliği

VPN kullanmanın ana nedenlerinden biri, Çin gibi yüksek riskli ülkelerde sansürleri atlamaktır. İnternet sansürü dünyanın birçok ülkesinde şu ya da bu şekilde bir sorun olsa da, bazıları diğerlerinden daha kötüdür; Çin, Rusya, Mısır ve İran gibi ülkeler özellikle kötü suçlulardır.. 

Neyse ki, ExpressVPN, Çin için atılan herhangi bir sansürü atlayabilen en iyi VPN’lerimizden biridir. Bunun iki nedeni vardır, birincisi TCP’li OpenVPN’dir. OpenVPN normal bir internet bağlantısı olarak görünür, ancak bir sansür UDP kullanırken sinyali yakalarsa, bilmeden izleyebilir. 

Diğer yandan, TCP paket onayı sunar. Daha yavaş, ancak paketlerin istediğiniz yere gidip gitmediğini anlayacaksınız. Bir sansür paketlerinizi ele geçirecek olsaydı, hedefe ulaşmaz ve sizden onay alamazsınız. Bu, bağlantınızın korunduğu anlamına gelir. 

ExpressVPN’i yüksek riskli durumlarda kill anahtarı, DNS ayarları ve IPv6 sızıntı koruması gibi sağlam bir seçim yapan diğer faktörler de vardır. Ancak bizim için mükemmel ileri gizlilik, yüksek riskli durumlar için en önemli güvenlik özelliğidir. Kısacası, PFS bir ağ gözetleyicisini tüm tarihi trafiğin şifresini çözmek için tek bir şifreleme anahtarı kullanmaktan korur. 

ExpressVPN her bağlandığınızda veya uzun bir süre bağlandığınızda 60 dakikada bir yeni bir anahtar oluşturur. Bağlantınızı kesen biri onu çatlatabilse bile, görebilecekleri en fazla bir saatlik geçmiş.

Çin’in kötü şöhretli olduğu VPN bloklarına gelince, bunları önlemek için ExpressVPN’in yapabileceği çok az şey var. Bununla birlikte, ExpressVPN, geldikçe blokları çözme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. 

Gizlilik

% 100 – Mükemmel

ExpressVPN’in günlük kaydı olmayan bir gizlilik politikası vardır. Kısacası, bu sizin, tarama geçmişiniz veya VPN bağlantınız hakkında hiçbir şey bilmediği anlamına gelir. Gerçekleşen bazı temel koleksiyonlar var, ancak ExpressVPN gizlilik politikasında bunun hakkında “kayıt yok” iddiasını yerine getirmek yerine yalan söylemek yerine çok açık..

Toplanmayanlarla başlayalım. ExpressVPN, sunucularına bağlanan IP adresleri veya kullanıcılarının gönderdiği DNS sorguları hakkında hiçbir şey bilmez. Kısacası, ExpressVPN bir kullanıcının sunucularından birine bağlı olduğunu bilebilir, ancak o kullanıcının kim olduğu, hangi sunucuya bağlı oldukları veya bağlıyken ne yaptıklarıyla ilgili hiçbir bilgisi yoktur. 

Yukarıda belirtildiği gibi, ExpressVPN mükemmel ileri gizlilik de uygular, yani tarama verileriniz her saat yenilenir. ExpressVPN tarama verilerinizi günlüğe kaydedecek olsa bile, bu verilerin yalnızca bir saatine kadar görüntüleyebilir. ExpressVPN’in İngiliz Virgin Adaları’na dayandığı göz önüne alındığında, tarama verilerinizin toplanma olasılığı çok düşüktür. 

İngiliz Virgin Adaları, veri saklama yasaları olmaksızın dünyadaki en iyi gizlilik yasalarından bazılarına sahiptir. Ayrıca, İngiliz Virgin Adaları’ndaki normal mahkemeler, ABD’nin aksine şirketleri rekor üretmeye zorlayamaz. Hükümetin tarama verilerinizi görebilmesinin tek yolu, bir emrin İngiliz Virgin Adaları Yüksek Mahkemesi’nden gelmesi ve hatta ExpressVPN’in teslim edilecek bir şey yok. 

Şimdi ExpressVPN’in topladığı şey için. Hizmete bağlandığınızda, bağlantı başarılı olup olmadığını ve aktarılan veri miktarını ExpressVPN uygulama sürümünü görebilir. Ancak, bağlantının saati, orijinal IP adresi, hedef IP adresi ve kullanıcının tarama geçmişi kaydedilmez veya izlenmez. 

ExpressVPN ile Bilgileriniz Ne Kadar Güvenli?

Kısacası, ExpressVPN ile bilgileriniz güvende. Gizlilik politikası tek başına, ExpressVPN tarafından izlenmediğini veya saklanmadığını belirleyebilecek kişisel bilgileri açıkça belirtir. Ayrıca, İngiliz Virgin Adaları’ndaki konumu yabancı mahkemelere ve yasalara karşı koruma sağlar.

Toplananlara gelince, ExpressVPN çok az kayıt tutuyor, sadece uygulama sürümünüzün sorunla karşılaşmasına yardımcı olacak kadar. Bu anonim toplu bilgi satışı değil, yalnızca tanılama amacıyla kullanılır ve bu koleksiyonu ExpressVPN’in ayarlarından da kapatabilirsiniz.

Akış Performansı

% 100 – Mükemmel

ExpressVPN bir akarsu canavarıdır. CyberGhost’un sunduğu akışa özgü sunuculardan yoksun olmasına rağmen, çoğu sunucu konumu Netflix, Hulu, Amazon Prime Video ve BBC iPlayer’a girecek. Ayrıca ExpressVPN’e Kodi ile bir spin verdik ve denedikten sonra Kodi için en iyi VPN olarak taçlandırdık. 

Hulu ve Amazon Prime Video, sürpriz olmamalı testlerimize dayanarak biraz dokunaklıydı (Hulu için en iyi VPN’imizde ve Prime Video kılavuzları için en iyi VPN’de görebileceğiniz gibi, bu hizmetler genellikle VPN’lerde zordur). ExpressVPN ayrıca Disney +, BBC iPlayer ve CBS All Access’e de girdi. 

Netflix ile ExpressVPN Kullanımı

ExpressVPN, Netflix ile gerçekten kendi başına geliyor. 10 sunucu lokasyonunda test ettik ve yalnızca ikisi proxy hatası döndürdü. ExpressVPN, Netflix için en iyi VPN kılavuzumuzdaki rekabeti sürekli olarak geride bıraktı ve bu ExpressVPN incelemesindeki testlerimiz sadece bunu onaylıyor. Bir Netflix VPN arıyorsanız, ExpressVPN’den daha iyi olamaz. 

MediaStreamer

ExpressVPN, akış için en iyi VPN kılavuzumuzda ilk sırada yer alıyor ve bunun nedeni sadece çeşitli platformlara kolayca erişebilmesi değil. Bağlantınız nispeten güvenliyse veya normalde bir VPN’yi desteklemeyen bir cihazınız varsa, MediaStreamer’ı kullanabilirsiniz. Bu araç, şifreleme yükü olmadan bir VPN’nin coğrafi kimlik sahtekarlığı avantajlarını ekler. 

Bağlantınıza herhangi bir ek şifreleme sunmaması bir proxy gibidir (daha fazlası için VPN vs proxy vs Tor kılavuzumuzu okuyun). Bu, bağlantınızın daha az güvenli olduğu anlamına gelse de, aynı zamanda çok daha hızlı olduğu anlamına gelir. MediaStreamer ile herhangi bir cihazdaki herhangi bir konumdaki hemen hemen her akış platformuna girebilirsiniz. 

Sunucu Konumları

% 95 – Mükemmel

ExpressVPN, sunucu konumları söz konusu olduğunda NordVPN değildir, ancak diğer tüm VPN’leri yener. 94 ülkede 3.000’den fazla sunucu 160 VPN sunucu konumuna yayılmıştır. New York veya Kenya’da olursanız olun, size yakın bir VPN sunucunuz olur. 

Ayrıca, tüm sunucu konumları en azından UDP’li OpenVPN’i destekler, ancak çoğu ExpressVPN’in tüm protokollerini destekler. 

Çok sayıda sunucuya sahip çok sayıda VPN hizmeti var. ExpressVPN’in yayılması en etkileyici olanıdır. ABD, İngiltere ve neredeyse Avrupa’daki tüm ülkeler dahil olmak üzere dünyanın medya merkezlerini kapsar. Bununla birlikte, diğer VPN’lerin aksine ExpressVPN’in Güney Amerika, Orta Doğu ve Afrika’da da varlığı var.

expressvpn-sunucu-yerleri

Bununla birlikte, tüm bu konumların çıplak metal sunucuları yok, ExpressVPN’in çok açık olduğu bir gerçek. Monako, Man Adası ve Sri Lanka gibi daha uzak yerler, çoğu Hollanda üzerinden geçen sanal sunucular üzerinden elde edilmektedir. Bu, HideMyAss VPN’nin büyük sunucu ağına eriştiği yolla aynıdır. 

Müşteri servisi

% 95 – Mükemmel

Yardıma ihtiyacınız varsa, canlı sohbet veya e-posta üzerinden ExpressVPN ile iletişime geçebilirsiniz, ancak öncekini çok tercih ediyoruz. İncelememiz boyunca, birkaç kez canlı sohbete ulaştık ve her seferinde hızlı bir şekilde yanıt aldık. En teknik yanıtlar onlar değildi, ancak yüzey seviyesi soruları için canlı sohbet hile yapar. 

expressvpn-canlı-sohbet

Ağır e-postalar için e-posta geliyor, ancak tekrar duymadan önce birkaç saat beklemeniz gerekecek. Bu, diğer VPN’lerin çoğundan daha hızlı olmasına rağmen, canlı sohbet çoğu soru için hala en iyi seçenektir. Yine de, daha derin bir düzeyde bir destek temsilcisi ile konuşmak istiyorsanız, e-posta bir seçenektir. 

İletişim seçenekleri iyi ancak kendi kendine yardım kaynaklarını çok daha fazla seviyoruz. Destek kaynakları iki kategoriye ayrılır: sorun giderme makaleleri ve talimatları. ExpressVPN, Kindle Fire kurulum talimatlarından belirli hata kodlarıyla ilgili sorun giderme makalelerine kadar mümkün olan her konuya değiniyor. 

expressvpn-bilgi bankası

Çok, kurulum kılavuzları en etkileyici. ExpressVPN’in yüklemek istediğiniz platform için özel bir uygulaması olmasa bile, muhtemelen bir kurulum kılavuzu vardır. Buna tarayıcı uzantısı, geleneksel olmayan Linux yüklemeleri ve hatta BlackBerry kılavuzları dahildir. 

İyi bir doğrudan desteğe sahip çok sayıda VPN gördük ve ExpressVPN biraz daha hızlı ve biraz daha kapsamlı olmasına rağmen, doğrudan destek liglerden rakiplerinden daha iyi değil. Ancak, kendi kendine yardım kaynakları ExpressVPN’i paketten ayırır.

Karar

ExpressVPN’in sınırlarını defalarca test ettik ve her değerlendirmeden sonra aynı sonuca varıyoruz: bu sadece en iyi VPN seçeneğidir. 

NordVPN ve CyberGhost gibi rakipler hız, güvenlik ve kullanılabilirlik açısından çok yakınlaşıyor ve hatta ExpressVPN’i özelliklerde yeniyorlar. Bununla birlikte, ExpressVPN hala en hızlıdır ve rekabet kullanılabilirlik açısından uzun bir yol kat etmesine rağmen, kullanımı en kolay olanıdır. 

Yine de övgüsünü yeterince söyledik. Nasıl sevdiğinizi görmek için ExpressVPN’i ücretsiz mobil deneme veya 30 günlük para iade garantisi ile denemenizi öneririz. Aşağıdaki yorumlardaki deneyiminizi bize bildirdiğinizden emin olun ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler. 

ExpressVPN SSS

 • ExpressVPN Kullanmak Güvenli mi??

  Evet, ExpressVPN kullanmak güvenlidir. Bu VPN, AES-256 şifrelemeli OpenVPN kullanır ve bağlantınızın kırılmasını neredeyse imkansız hale getirir. Ayrıca, ExpressVPN günlük tutmayan bir gizlilik politikası ve mükemmel ileri gizlilik uygular, böylece tarama alışkanlıklarınız yalnızca sizin tarafınızdan bilinir.

 • ExpressVPN’in Maliyeti?

  ExpressVPN’in aylık maliyeti 12,95 ABD dolarıdır, ancak daha uzun bir süre abone olarak tasarruf edebilirsiniz. Örneğin, yıllık planın maliyeti 99,95 dolar. Hangi süreyi seçerseniz seçin, ExpressVPN’in tüm planları beş adede kadar eşzamanlı bağlantı ve 30 günlük para iade garantisi ile gelir.

 • ExpressVPN’i Nasıl İptal Edersiniz?

  ExpressVPN’i ana sayfadaki “hesabım” bölümüne gidip “abonelik ayarları” na tıklayarak iptal edebilirsiniz. Oradan, otomatik yenilemeyi kapatabilirsiniz, böylece bir sonraki döneminiz için ücretlendirilmezsiniz. VPN’in geri ödeme politikasından yararlanıyorsanız, canlı sohbet yoluyla desteğe ulaşmanız gerekir.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map