CyberGhost İncelemesi – Güncellendi 2020

CyberGhost İncelemesi

CyberGhost birkaç yıldır en sevdiğimiz VPN’lerden biri olmuştur ve CyberGhost incelememizin bu son güncellemesinden sonra bu listeden çıkmak için hiçbir neden görmüyoruz. Oldukça hızlı, Netflix’e giriyor ve önyükleme yapmak için ucuz. Tüm detayları buradan okuyun.


CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

CyberGhost VPN, Cloudwards.net’te en sevilen ve en iyi VPN kılavuzumuza layık bir hizmet ve uygun fiyatlı bir hizmet sunuyor. VPN birkaç alanda özlüyor olsa da, CyberGhost yine de en iyilerine karşı çıkabilir ve yaralanmadan çıkabilir. Güncellenmiş bu CyberGhost incelemesinde, hâlâ eşit olup olmadığını görmek için hizmete bir kez daha göz atacağız. 

Özelliklerini, fiyatlandırmasını, güvenliğini, gizliliğini, hızını ve daha fazlasını değerlendirmek için gizli bir hesaba kaydolduk. Bir hesap oluşturmaktan bağlantı kurmaya kadar, sizin için doğru VPN olup olmadığını görmek için CyberGhost’u sıkıcıdan geçirdik. 

Çoğu insan için cevap evettir. Bazı küçük sorunlar olmasına rağmen, CyberGhost diğer VPN sağlayıcılarının çoğunu utandırır. Bunun için sözümüzü de almak zorunda değilsiniz. CyberGhost, bir günlük ücretsiz deneme süresinin yanı sıra 45 günlük para iade garantisi sunar, böylece hizmeti kendiniz deneyebilirsiniz.

CyberGhost Video İncelemesi

Güçlü & Zayıf Yönler

CyberGhost için alternatifler

Özellikleri

CyberGhost özellikleri ile ağzına kadar doludur. VPN hizmeti NordVPN ve Surfshark ile görülen bazı güzelliklerden yoksun olsa da, liste hala etkileyici (Surfshark incelememizi okuyun). VPN deneyiminizi otomatikleştirmekten torrentinizi korumaya kadar, CyberGhost hemen hemen her şey için bir özellik içerir.  

Temel özelliklerden başlayarak, CyberGhost, VPN başarısız olursa internet bağlantınızı otomatik olarak engelleyecek bir kill anahtarı içerir. Ne yazık ki, kill switch tam bağlantınız için evrenseldir. Kill anahtarını Astrill ile olduğu gibi belirli uygulamalara ayarlayamazsınız (Astrill incelememizi okuyun). 

Diğer güvenlik özellikleri arasında DNS sızıntısı koruması – daha çok aşağıdaki “güvenlik” bölümünden daha fazla – ve zorla IPv4 yer alır. Ayrıca OpenVPN kullanırken CyberGhost’un bir port seçmesine izin veren bir ayar da vardır. Bu ayar özellikle otel ve havaalanı WiFi’sinde kullanışlıdır, bu nedenle CyberGhost gezginler için en iyi VPN’ler arasındadır.

CyberGhost-özellikler

CyberGhost VPN, PureVPN ile aynı şekilde olmasa da, bir tür bölünmüş tünelleme içerir (PureVPN incelememizi okuyun). Bölünmüş tünel yalnızca tarayıcınıza odaklanır, böylece hangi web sitelerinin VPN tünelini kullanacağını, hangilerinin kullanmayacağını seçebilirsiniz. Uygulamalar için de ayrı tünelleme görmek isterdik. 

Uygulamalar için kullanım durumu çok daha geniştir. Örneğin, çevrimiçi yedeklemenizi etkilemeden torrent istemcinizi VPN üzerinden çalıştırmak isteyebilirsiniz. Tarayıcılar için kullanım durumu çok daha sınırlıdır. Bir web sitesine bağlantınızı güvenceye alabilir ve başka bir web sitesini korumasız bırakabilirsiniz, ancak bunun uygulama bölünmüş tünelleme kadar pratik kullanımı yoktur.. 

Torrent ve Akış Sunucuları

CyberGhost, sunucularını her zaman amaçlarına göre ayırmıştır ve en son yineleme farklı değildir. Uygulamada, tüm sunuculara göz atmayı veya özellikle akış veya torrent için sunuculara göz atmayı seçebilirsiniz. Bu konumları genel tarama için kullanabilseniz de, bu amaçlar göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. 

CyberGhost-sunucularını torrenting

Bazı sunucuları “torrent için” veya “akış için” olarak işaretlemek için CyberGhost’un perde arkasında neler yaşadığını bilmiyoruz. İkinci kategori, sunucunun optimize edildiği belirli akış hizmetini gösterir. Bununla birlikte, torrent konumlarının en azından uygulamada normal olanlardan farkı yok gibi görünüyor. 

Bazı konumların segmentlere ayrılmasını önemsemesek de CyberGhost bu sistemle daha fazlasını yapabilirdi. Örneğin, NordVPN, torrentlerde maksimum güvenlik için Çift VPN ve VPN Üzerinden Tor sunucularına sahiptir (NordVPN incelememizi okuyun). Bu CyberGhost’tan görmek istediğimiz bir şey. 

CyberGhost 7’deki Yeni Özellikler

Aşağıdaki “kullanıcı dostu” bölümünde ele alacağımız gibi, CyberGhost sürüm 6’da çok fazla değişiklik yaptı. Tamamen yeniden tasarlanmış bir arayüze ek olarak, yeni uygulamada saklanacak birkaç ek özellik de var. VPN kullanmadan tarayıcınız reklam içermez ve çevrimiçi gizliliğe yardımcı olur.

“Bağlantı özellikleri” sekmesinde, tarayıcınızda HTTPS’yi zorlama, çevrimiçi izleyicileri engelleme, kötü amaçlı web sitelerini engelleme, web sitesi verilerini sıkıştırma ve çevrimiçi reklamları engelleme seçeneklerine sahipsiniz. Çoğunlukla, bu özellikler iyi çalışır. Özellikle “veri sıkıştırma” ve “her yerde HTTPS” özelliklerine düşkünüz. 

CyberGhost-bağlantı-ayarlar

Ancak, bazıları diğer yazılımların daha küçük sürümleridir. Örneğin, CyberGhost zararlı web sitelerini engelleyebilir, ancak bu sizi güvenilir URL’ler yoluyla kötü amaçlı indirmelerden veya tarayıcı tabanlı saldırılardan korumaz. Sahip olmak güzel bir özellik, ancak özel, güvenli bir antivirüs çok daha iyi bir iş çıkarıyor. 

Akıllı Kurallar

Bağlantı özelliklerine ek olarak, CyberGhost 7 uygulamasında belirtebileceğiniz bir “akıllı kurallar” listesi de içerir. Temel olarak, bu kurallar bilgisayarınız başladığında VPN’nin çeşitli yönlerini bağlanma dışında otomatikleştirmenize izin verir (buna rağmen). 

Başlangıç ​​ayarları, bilgisayarınız açıldığında CyberGhost’un başlatılması gerekip gerekmediğini ve hangi konuma bağlanacağını ve bir bağlantı kurulduktan sonra bir uygulamanın başlatılmasını isteyip istemediğinizi seçmenizi sağlar. Bu, çoğu seçkin VPN’de kursa eşittir, ancak CyberGhost bir adım daha ileri gider. WiFi ağınıza ve belirli uygulamalara göre de güncelleyebilirsiniz. 

CyberGhost-smart-kurallar

Örneğin, tanımadığı bir WiFi ağı kullandığınızda veya Chrome’u başlattığınızda CyberGhost’a otomatik olarak bağlanmasını söyleyebilirsiniz (Google Chrome incelememizi okuyun). Bu otomasyon ayarları, CyberGhost’un VPN olarak işlevini temelden değiştirmez, ancak kullanım kolaylığına yardımcı olmak için uzun bir yol kat ederler.. 

CyberGhost Özelliklerine Genel Bakış

CyberGhost Logosuwww.cyberghostvpn.com

Aylık $ 275 başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
7

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut
1 gün

Geri ödeme süresi
45 günler

Dünya çapında sunucu miktarı
6100+

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS, Linux

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları
Chrome, Firefox

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN, IKEv2

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
24/7

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

CyberGhost, en ucuz VPN’lerden biridir, ancak yalnızca uzun bir süre abone olursanız. Aylık oran dipsiz. Astrill veya Hide.me kadar pahalı olmasa da, CyberGhost’un aylık fiyatı ExpressVPN’lerden bile daha yüksektir (Hide.me incelememizi okuyun). CyberGhost’a abone olmak istiyorsanız, daha uzun, daha iyi.  

Ayda 13 $ karşılığında CyberGhost buna değer, ancak fiyat ideal değil. Neyse ki, birkaç yıl önceden satın alarak büyük tasarruf edebilirsiniz. Süre uzadıkça fiyat yavaş yavaş düşer. Bir yıl, normal aylık abonelik fiyatının yarısından daha azdır. Üç yıl boyunca giderseniz, aylık fiyat ayda 3 dolardan daha azına düşer.

Hangi süreyi seçerseniz seçin, en fazla yedi cihazı koruyabilirsiniz. Ancak, hepsini aktif olarak kullanıp kullanmadığınızdan bağımsız olarak, hesabınızdaki maksimum cihaz sayınız yedi. 

Tüm VPN’ler aynı anda bir bağlantı sınırı uygulasa da, uygulamayı genellikle istediğiniz sayıda cihaza indirebilirsiniz. Bununla birlikte, TorGuard teklifleri gibi, ihtiyacınız varsa hesabınıza ek cihazlar eklemenin bir yolunu isteriz (ancak TorGuard incelememizde görebileceğiniz gibi, bu hizmetin kendi sorunları var). 

CyberGhost’un sunduğu tek eklenti, New York, Chicago, Londra, Paris, Frankfurt veya Montreal için satın alabileceğiniz özel bir IP’dir. Yine de ayda 5 ABD doları, en iyi anlaşma değil. 

Ödeme konusunda, CyberGhost kredi kartları, PayPal ve bitcoin kabul etmektedir. Bunlar bir VPN için standart seçenekler olsa da, bazı bölgesel ödeme seçenekleri ve daha da fazlası bir nakit seçeneği isteriz (nakit kabul eden bir VPN için Mullvad incelememizi okuyun). Yine de CyberGhost, bitcoin ile anonim ödeme sunuyor, bu yüzden çok fazla şikayet edemeyiz. 

CyberGhost’un Ücretsiz Deneme Sürümü Var?

Çitin içindeyseniz, CyberGhost ücretsiz bir deneme yanı sıra cömert bir para iade garantisi sunuyor – böylece kendiniz deneyebilirsiniz. Ücretsiz deneme sürümü çok sınırlıdır ve masaüstü uygulamasını bir gün veya mobil uygulamayı bir hafta boyunca kullanmanıza izin verir. Bununla birlikte, kredi kartını kayıt altına almanıza gerek yoktur, bu nedenle deneme ücretsizdir.

Bununla birlikte, VPN’nin mükemmel bir geri ödeme politikası olduğunu göz önünde bulundurarak test etmek için gerçekten CyberGhost satın almanızı öneririz. Bir yıl veya daha fazla satın alırsanız, fikrinizi değiştirmek için tam 45 gününüz vardır, bu da etrafınızdaki diğer tüm VPN’lerden alacağınızdan daha fazladır.. 

Bununla birlikte, aylık abonelik söz konusu olduğunda büyük bir uyarı var. Bir ay satın alırsanız, fikrinizi değiştirmek için sadece iki haftanız vardır. Dört planından üçünün 45 günlük geri ödeme sunduğunu düşünürsek, bu politika kafa karıştırıcıdır. Uzun süreli aboneliklerdeki fazladan zamanı takdir etsek de, tüm süreler boyunca düz bir aylık geri ödeme politikasını tercih ederiz..

Kullanıcı dostu

CyberGhost kullanmaya başladığınızda kendi başına gelir. ExpressVPN kadar akıcı değil veya AirVPN kadar yoğun ayarlar değil, kullanılabilirlik ve işlevsellik arasında bir orta nokta oluşturuyor. CyberGhost’tan 6’ya 7’deki tüm değişikliklerden elden geçirilmiş arayüz en önemlisidir. 

Yine de kaydolarak başlayalım. Abonelik satın almak için nereye gideceğiniz hakkında soru yok. CyberGhost her zaman bir çeşit anlaşma yapıyor gibi görünüyor, düğmeler site genelinde birden çok noktada patlatma. Bazı temel bilgileri ve ödeme yönteminizi girdikten sonra, web kontrol paneline yönlendirileceksiniz. 

CyberGhost-web pano

Çoğu durumda, bu web portallarını yok saymak güvenlidir, ancak CyberGhost’a dikkat etmek istersiniz. Yukarıdaki “fiyatlandırma” bölümünde belirtildiği gibi, kullanabilmek için hesabınıza bir cihaz kaydetmeniz gerekir ve web gösterge paneli bunun gerçekleştiği yerdir. 

Web panosu, kullanmak istediğiniz DNS sunucuları gibi birkaç ayarın yanı sıra, tüm CyberGhost’un yükleyicileri için bir hub işlevi görür. 

CyberGhost Nasıl Kullanılır

Cihazınızı kaydettikten ve uygulamayı indirdikten sonra hemen bağlanabilirsiniz. CyberGhost Windows istemcisi tepsiye başlar ve isterseniz orada kalır. Ancak, PIA’dan farklı olarak, ekranınızın farklı bir bölümüne sürükleyerek uygulamayı tepsinizden çıkarabilirsiniz (PIA incelememizi okuyun).

CyberGhost-tepsi-uygulama

Bu görünüm, bağlandığınız sunucuyu ve büyük bir “açık” anahtarını gösteren ExpressVPN’lere çok benzer. Bazı temel ayarların ve favori sunucularınızın dışında, tepsi uygulamasıyla tek yapmanız gereken budur. CyberGhost, genişlettikten sonra kendi başına gelir ve sunucunun yanındaki sarı oku tıklatarak yapabilirsiniz. 

CyberGhost genişletilmiş görüş

Genişletildikten sonra CyberGhost’un ağındaki tüm sunucuları görebilir, akış ve torrent sunucularına göz atabilir, ayarları yapılandırabilir ve bağlantı özelliklerini etkinleştirebilirsiniz. CyberGhost, bulunduğunuz yere göre her bir sunucunun yükünü ve mesafesini gösterecek kadar ileri gider ve sizin için en iyisini seçmeyi kolaylaştırır. 

Seçmek istemiyorsanız, bağlanmak istediğiniz ülkeyi her zaman çift tıklayabilirsiniz ve CyberGhost ağır kaldırma işlemini gerçekleştirir. Diğer bazı VPN sağlayıcılarının aksine, bağlantıyı kesmeye gerek kalmadan konumlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz (yapamayan bir hizmet için VPNArea incelememizi okuyun). 

Test ettiğimiz tüm VPN hizmetlerinden CyberGhost kadar kolay kullanım yok. ExpressVPN kadar modern olmasa da, CyberGhost tam işlevselliği ve erişilebilirliği etkileyici bir başarı olan tek bir uygulamada birleştirir.. 

hız

CyberGhost hızlı bir VPN’dir, hatta en hızlı VPN kılavuzumuzda başını sallar. Ancak, örneğin ExpressVPN ile aynı şekilde hızlı değildir (ExpressVPN incelememizi okuyun). ExpressVPN, tünel açtığınız veya hangi protokolü kullandığınızdan bağımsız olarak hızlı kalabilirken, CyberGhost’un bazı özel gereksinimleri vardır. 

yerPing
Hanımİndir
MbpsYükleme
MbpsAverage9557.8116.51
Korumasız846020.54
Chicago (en iyi konum)1569,4320.47
New York4285.0418.68
Hollanda11232,214.68
İsviçre12625.0314.38
Japonya18077.3314.35

Bir dakika içinde CyberGhost’tan en iyi performansı nasıl çıkaracağımızı öğreneceğiz. Şimdilik, bazı sayıları parçalayalım. 460Mbps korumasız indirme hızıyla, OpenVPN kullanırken CyberGhost ile asla 100Mbps’nin üzerine çıkmadık. Bu önemli bir düşüş, ancak daha hızlı bağlantıların daha yavaş bağlantılara kıyasla genellikle daha fazla kayıp olduğunu tespit ettik.. 

Karşılaştırılacak yerleri seçerken, sunucuları kendimiz seçme seçeneğimiz vardı, ancak CyberGhost’un her nokta için belirli sunucuyu seçmesine izin verdik. Tek istisna New York’taki konumuydu ve gösteriyor. New York’ta, CyberGhost’un kapıdan önerdiği Chicago konumu ile karşılaştırmak için manuel olarak bir sunucu seçtik. 

Görünüşe göre CyberGhost yük üzerindeki gecikmeyi destekliyor. New York konumumuzu seçerken, sunucuları yüke göre filtreledik, en azını seçtik. 

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu konum, CyberGhost tarafından önerilen konumdan daha yüksek bir gecikmeye sahip olmasına rağmen, en iyi performansımız oldu. Yine de bu göreceli bir değişim. Gecikmeler konumlar arasında iyiydi, bu yüzden CyberGhost oyun için en iyi VPN’imizi yaptı. 

Toplayabileceğimiz şey, uygulamanın seçmesine izin vermek yerine belirli bir CyberGhost sunucusu seçmenin en iyisidir. Bu şekilde, OpenVPN kullanırken en iyi performansı hizmetten alabilirsiniz. Bununla birlikte, IKEv2’yi kullanmaya uygunsanız, CyberGhost kartta oldukça hızlıdır. 

CyberGhost Hız Testlerimizi Nasıl Çalıştırdık

Tüm VPN incelemelerimizde olduğu gibi, ulaşım protokolü olarak UDP’li OpenVPN kullanarak hız testlerimizi gerçekleştirdik. OpenVPN her zaman en hızlı seçenek olmasa da, neredeyse tüm VPN’ler arasında evrenseldir, bu nedenle sağlayıcıları karşılaştırmak için kullandığımız şey budur. CyberGhost ile gördüğümüz gibi, protokol tüm farkı yaratıyor. 

Kendi karşılaştırmamız için, protokol için “otomatik seçim” seçeneğini kullanarak bazı testler yaptık, sonuçlarımıza göre IKEv2 olduğundan şüphelendiğimiz. Bu hızlar çok daha yüksekti, İsviçre gibi yerler indirme işlemlerinde 100Mbps’den daha fazlasına ulaşıyor. 

Düşük riskli bir ülkedeyseniz, hız için IKEv2’yi öneririz. Güvenlik konusunda endişeleriniz varsa, OpenVPN hala en iyi seçeneğinizdir.

Ancak, OpenVPN’in genel olarak oldukça yavaş olması gibi değil. Bazı konumlar indirme hızı açısından oldukça yakındı ve gecikme ve yükleme açısından neredeyse aynıydı. Çoğunlukla, OpenVPN güvenli ve hızlıdır, ancak belirli bir konumla ilgili sorun yaşıyorsanız IKEv2’ye geçmek yardımcı olabilir. 

Güvenlik

% 95 – Mükemmel

CyberGhost, VPN güvenliğinde en iyisini sunar ve OpenVPN’i AES-256 şifrelemeyle eşleştirir (daha fazlası için şifreleme açıklamamızı okuyun). VPN, kutudan çıktığı gibi gelmiyor. CyberGhost, muhtemelen daha hızlı hızlar elde etmek için varsayılan olarak, en azından ABD’de IKEv2 kullanır. VPN protokolü dökümünde IKEv2 ve OpenVPN arasındaki farkları görebilirsiniz. 

CyberGhost-güvenlik-settings

Bununla birlikte, IKEv2’nin dünya çapında varsayılan olduğunu doğrulayamayız. CyberGhost’un kutudan çıkarılmış bir “otomatik seçim” seçeneği var, bu bizim için IKEv2 demekti. Bununla birlikte, OpenVPN’in Çin gibi yüksek riskli ülkelerde tercih edilen protokol olması mümkündür. Ne olursa olsun, manuel olarak OpenVPN’e geçmek en iyisidir. 

Protokol ayarlarının dışında DNS sızıntı korumasını etkinleştirebilir ve IPv6 bağlantılarını engelleyebilirsiniz, ancak hepsi bu. Özellikle yüksek riskli bir ülkeye bağlanıyorsanız (bu konuda bilgi edinmek için VyprVPN incelememizi okuyun), VyprVPN’in sundukları gibi bir çeşit kapsüllenmiş OpenVPN protokolünü görmek isteriz. Ne yazık ki, CyberGhost böyle bir şey sunmuyor.  

DNS sızıntı koruması etkinken, DNS, IP ve WebRTC için bir dizi sızıntı testi gerçekleştirdik ve CyberGhost tüm cephelerde temizlendi. Ne yazık ki, uygulamada herhangi bir DNS ayarı yok. Ancak, web arayüzü üzerinden hangi DNS sunucularını kullanmak istediğinizi belirleyebilirsiniz.  

Adil olmak gerekirse, güvenlik şikayetlerimiz nitpicks. CyberGhost, göz atma verilerinizi koruyabilmekten daha fazlası olan oldukça güvenli bir VPN’dir. Sorunlarımız var, ancak hizmetin genel güvenliğini önemli bir şekilde etkilemiyorlar. Ayarlarda OpenVPN’e geçebildiğiniz sürece, iyi olacaksınız. 

Gizlilik

% 90 – Mükemmel

CyberGhost’un çok ayrıntılı bir gizlilik politikası vardır, ancak kritik ayrıntıları en üst düzeyde açıklar. CyberGhost, sadece bir “günlük kaydı olmayan” hizmet olduğunu söylemek yerine, özellikle en üstte nelerin toplanmadığını açıklar. Bu şekilde, korunduğunuzu bilmek için tüm yasal jargonu elemek zorunda kalmazsınız. Yine de yaptık ve yeterince emin olduk, CyberGhost en üstteki gerçeği söylüyor. 

Kısacası, CyberGhost senin hakkında hiçbir şey bilmiyor. İnternet bağlantınızın IP adresiniz, tarama geçmişiniz, tarama süreniz ve hedef IP adresiniz de dahil olmak üzere tüm yönleri gizlidir. CyberGhost’ta ödeme bilgileriniz kayıt altına alınmamıştır. Bu yalnızca üçüncü taraf ödeme işlemcileri tarafından gerçekleştirilir. 

VPN kullanımınız kadar, CyberGhost’un hiçbir şeyi yoktur. Bir devlet kurumu çalmaya başladıysa, kanıtlayabilecekleri en fazla şey VPN hizmetine abone olduğunuzu ve bu kanıtın bile ödeme bilgilerinizi üçüncü taraf işlemciden almayı gerektireceği anlamına gelir. 

VPN kullanıyor. CyberGhost, bir hesaba kaydolup sitesini kullandığınızda bazı veriler toplar. Buna adresiniz, adınız ve e-posta adresiniz dahildir. Bu bilgiler başkalarına satılmaz veya paylaşılmaz ve hizmeti kullanımınıza bağlı olamaz (CyberGhost’un bu cephede kayıtlı hiçbir şeyi yoktur). Yine de, VPN’lerin daha az kişisel bilgilerle geçtiğini gördük. 

En kötü senaryoda, birisi e-posta adresiniz ve fiziksel adresinizle birlikte en fazla CyberGhost’a abone olduğunuzu görebilir. Yine de ideal olmasa da, IPVanish ve Buffered VPN’den çok daha iyi. CyberGhost’un Romanya’da bulunduğunu düşünmek daha da önemlidir. 

Romanya, İnternet sansürü söz konusu olduğunda, konuşma, web gözetimi ve torrent kısıtlamaları biraz kısıtlı olduğunda ABD’ye benzer. Yine de, herhangi bir büyük istihbarat grubunun parçası değil ve kitaplarda bazı sağlam gizlilik mevzuatı var, bu nedenle Romanya, CyberGhost’un konumu için çoğu ülkeden daha iyi bir seçim. 

Akış Performansı

% 95 – Mükemmel

CyberGhost ile bazı akış sorunlarıyla karşılaştık, ancak beklediğiniz gibi değil. Sonuçta, CyberGhost en iyi akış VPN’lerinden biridir. Mevcutsa, erişmeye çalıştığımız platform için optimize edilmiş sunucuyu kullanarak akış sunucularıyla başladık.

Yine de bu bazı sorunlar doğurdu. Netflix, Hulu, BBC iPlayer ve Amazon Prime Video’ya erişebildik, ancak bağlantı genellikle akış yüklenmeden önce başarısız olurdu (neyse ki proxy hataları olmamasına rağmen).

Sunucumuzu manuel olarak seçerken, akış deneyimi çok daha iyiydi, CyberGhost’un neden Hulu ve Amazon Prime Video rehberleri için en iyi VPN’imize yaptığını gösteriyor.

Bunu doğrulayamamamıza rağmen, daha az yük içeren bir sunucuya geçmek sorunlarımızı çözdüğü için akış sunucularındaki yükün oldukça yüksek olduğunu varsayıyoruz. Akış sunucuları, testlerimize dayanarak çalışır. Bununla birlikte, onlarla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, muhtemelen bir sunucuyu manuel olarak seçmek en iyisidir.

Netflix ile CyberGhost

Tek istisna Netflix’ti. Akış sunucusuyla bile, platforma kolayca girebildik ve CyberGhost’u Netflix için mükemmel bir VPN haline getirdik. Belki Netflix daha karmaşık video sıkıştırma özelliğine sahiptir, ya da sadece aptalca bir şanstı. Her iki şekilde de, kendi sunucumuzu seçsek veya platform için optimize edilmiş olanı kullansak da Netflix ile hiçbir sorunla karşılaşmadık.

Sunucu Konumları

% 100 – Mükemmel

Son kez CyberGhost’u gözden geçirdiğimizden beri, sunucu ağını genişletmek çok zordu. Şu anda ağda 6.100’den fazla sunucu var – yazma sırasında tam olarak 6.174 – 89 ülkede 112 konuma yayılmış. Bu NordVPN’in ağından daha fazlası ve hatta HideMyAss’ın topuklarına yapışıyor.

Yine de bu konumların hepsi gerçek değil. CyberGhost ağını VPN’ler için giderek yaygınlaşan sanal sunucularla güçlendirir. Neyse ki, sanal sunucular sadece Bahamalar ve Grönland gibi çok uzak yerlerde. CyberGhost’un ağındaki sunucuların büyük çoğunluğu fizikseldir.

İstediğiniz yerde bir sunucu yoksa – olası olmayan bir senaryo, ancak mümkünse – CyberGhost’un sunucu durumu sayfasında yeni bir konum isteyebilirsiniz. Ayrıca sunucu durumu sayfasında, CyberGhost, bulunduğunuz yer için en iyi sunucuyu bulmak için bir araç sunar; bu, belirli bir akış platformunun kilidini açmaya çalışıp çalışmadığınızı belirleyebileceğiniz bir adım içerir.

Müşteri servisi

% 90 – Mükemmel

CyberGhost’un web portalında sadece yeni cihazlar eklemek için değil aynı zamanda müşteri destek alanına erişmek için de bir sekme tutmak istersiniz. Burada, CyberGhost destek ekibine hızlı bir şekilde mesaj gönderebilir ve bilgi bankasından popüler makalelere göz atabilirsiniz.. 

CyberGhost-pano-destek

“Daha fazla makale” düğmesine tıklamak can sıkıcı bir şekilde sizi tam destek portalı yerine SSS sayfasına götürür, ancak hızlı bir şekilde tüm bilgi tabanına geri dönebilirsiniz. Burada, kurulum kılavuzlarından sorun giderme makalelerine ve duyurulara kadar her şeyi bulacaksınız. CyberGhost’un müşteri desteği belgelerinin genişliği açıkçası şaşırtıcı. 

CyberGhost-bilgi bankası

Bir dakika kadar işlem yapılmazsa, ekranın sağ alt köşesinde canlı sohbet bulanıklığı belirir. Canlı sohbet, çoğu canlı sohbet hizmetinde olduğu gibi temel sorular için mükemmeldir. Neyse ki, CyberGhost ayrıca İngilizce, Almanca, Fransızca ve Romence olarak 7/24 e-posta desteği sunuyor. Web kontrol panelindeki iletişim formunu kullanarak e-posta üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Genel olarak, CyberGhost müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda bir VPN hizmetinden istediğimizi sunar. Doğrudan destek seçenekleri çalışır, ancak kendi kendine yardım kaynakları CyberGhost’un parladığı yerdir. Windows, Mac, iOS veya Android istemcisini kullansanız da hemen hemen her platform için bir dizi ayrıntılı makale var. 

Karar

CyberGhost, ExpressVPN ve NordVPN gibi servislerle tepeden tırnağa gidebilen elit bir VPN katmanı arasında yer alır. Birkaç küçük sorunu olmasına rağmen, CyberGhost’un fiyatı, özellikleri ve güvenliği göz önüne alındığında bunların gözden kaçırılması kolaydır. Her şeyi yapan bir VPN arıyorsanız, CyberGhost güvenli bir bahistir. 

Nasıl sevdiğinizi görmek için bir günlük deneme almanızı öneririz. Aşağıdaki yorumlardaki deneyiminizi bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map