CactusVPN İncelemesi – 2020

CactusVPN İncelemesi

CactusVPN bunun için çok şey olan bir hizmettir, ancak şüphesiz yüksek hızlar ve zayıf güvenlik nedeniyle bunu geçmenizi öneririz. Bununla birlikte, maceracı hissediyorsanız, tam CactusVPN incelememizde okuyabileceğiniz gibi iyi akış performansı ve güzel bir kullanıcı arayüzü elde edersiniz.


best-VPN-yorum

Önceki CactusVPN incelememizi gördüyseniz, nispeten genç bir başlangıçtan etkilendiğimizi biliyorsunuz. Potansiyel olduğunu, ancak en iyi VPN listemize hazır olmadan önce büyümesi gerektiğini belirledik. Bunu akılda tutarak, nasıl olduğunu görmek için tekrar kontrol etmeye karar verdik.

CactusVPN ile işler değişti, ancak tüm değişiklikler daha iyisi için değil. Müşteri hizmetleri sistemi farklıdır, sanal özel ağ protokolleri eklenmiştir ve sunucu listesi büyümektedir, ancak yine de çok küçüktür.

Merakımız bizi CactusVPN’de yapılan değişikliklerin onu zirveye çıkarmak için yeterli olup olmayacağını araştırmaya itti. Dürüst olmak gerekirse, cevap hayır, ancak bazı kullanıcılar için hala bir şeyler var. Onlardan biri olup olmadığınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Güçlü & Zayıf Yönler

CactusVPN için alternatifler

Özellikleri

CactusVPN bazı bölgelerde zengin özelliklere sahiptir, ancak bazılarında eksiktir. Pozitiflerden başlayarak, güvenliğe hitap ettiğimizde daha fazla tartışacağımız birçok VPN protokolü sunuyor. Ayrıca macOS, Windows, iOS ve Android dahil birçok platformu destekler.

CactusVPN ayrıca, kullanıcıların aksi takdirde engellenecek web sitelerine erişmek için DNS’lerini değiştirmelerine izin veren akıllı bir DNS hizmeti sunar. Bununla birlikte, çoğu sağlayıcıdan farklı bir yaklaşım kullanıyor, ancak kısaca daha ayrıntılı olarak ele alacağız..

CactusVPN-OS

Bu bizi CactusVPN’in eksik olduğu şeylere getiriyor. Ne kadar yararlı olduğuna rağmen şaşırtıcı derecede zor olan bir özellik olan bölünmüş tünelleme yok. Bölünmüş tünelleme ile ilgileniyorsanız, ExpressVPN incelememize bir göz atın. ExpressVPN, piyasadaki en zengin özellikli VPN’lerden biridir ve öneririz.

CactusVPN ayrıca tarayıcı uzantılarından, kötü amaçlı yazılım engellemeden ve reklam engellemeden yoksundur. Çoğu tüketicinin talep ettiği en önemli özellikleri barındırır ve oldukça iyi çalışır. Yine de “sahip olmak güzel” özelliklerinin birçoğu eksik.

CactusVPN Özelliklerine Genel Bakış

Şirket logosu yokwww.cactusvpn.com

Aylık $ 217 başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı, PayPro, Kripto para birimleri

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut
1

Geri ödeme süresi
30 gün yalnızca hizmeti herhangi bir nedenle kullanamıyorsanız

Dünya çapında sunucu miktarı
23

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
Varsayılan olarak şifrelenir (protokole göre değişir ve yapılandırılamaz)

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP, IKEv2, SoftEther

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

CactusVPN rekabetçi fiyatlıdır ve çeşitli planlar sunar. Tüm planlar beş adede kadar eşzamanlı bağlantı ve sınırsız bant genişliği ile birlikte gelir. Çoğu insanın ilgileneceği plan – Akıllı DNS’li VPN – ayda 6,99 $.

Ayrıca, aylık bazda daha ucuz olan üç aylık ve yıllık planlar da sunar. Bu zaman dilimleri için fiyatlandırma iyi, ancak CactusVPN kullanıcılara bazı şirketler gibi bir seferde iki hatta üç yıl için kaydolma seçeneği sunmuyor.

VPN’inizi üç yıl veya daha uzun süre kullanmayı planlıyorsanız, NordVPN incelememize bir göz atın. NordVPN, 100 $ ‘ın biraz üzerinde üç yıllık bir plan sunuyor, bu da CactusVPN için yılda 54,99 $ ödemekten daha iyi bir değer.

CactusVPN ayrıca bağımsız bir ürün olarak Akıllı DNS’nin yanı sıra yalnızca ABD ve yalnızca İngiltere planlarını da sunmaktadır. Bu VPN planları, ilgili ülkelerdeki sunucuları ve yalnızca bu sunucuları kullanmanızı sağlar. Daha ucuz olsa da, bunun için kullanım durumu dar görünüyor.

Tüm CactusVPN’in planları aynı anda beş cihaza kadar bağlanmanıza izin verir, bu da çoğu insan için yeterlidir. Ailenizin VPN koruması almasını veya tonlarca cihaza sahip olmasını istiyorsanız, bunu okuduktan sonra CyberGhost incelememize göz atın. CyberGhost yedi taneye kadar eşzamanlı bağlantı sunar, bu da yenilmesi zor.

CactusVPN, kredi kartları ve PayPal dahil olmak üzere birçok ödeme şeklini kabul eder. Ayrıca müşterilerin bitcoin, Ethereum ve bir avuç diğerleri de dahil olmak üzere kripto para birimleri ile ödeme yapmalarını sağlar.

30 günlük geri ödeme politikası vardır, ancak uyarılar vardır. Geri ödeme politikası, hizmetten memnun kalmamanız için geri ödeme almanıza izin vermez. Açıkça, geri ödeme almak için hizmeti kullanmanızı engelleyen bir şey olması gerektiğini söylüyor.

Kullanım kolaylığı

CactusVPN web sitesi iyi tasarlanmış ve aradığınızı bulmanızı kolaylaştırıyor. Ekranın ortasında, bir plan seçebileceğiniz yere götüren bir “şimdi başla” düğmesi bulunur, ancak aşağı kaydırırsanız, “ücretsiz VPN deneyin” ve “Akıllı DNS’yi ücretsiz deneyin” seçeneklerini göreceksiniz.

“Ücretsiz dene” seçeneklerinden birini seçtiğinizde, yalnızca e-postanızın ayarlanmasını gerektiren bir forma gönderilir. Oradan, şifrenizi ayarlamanıza ve her şeyi nasıl ayarlayacağınıza ilişkin bağlantılar sunan bir e-posta alırsınız..

Kurulumu kolaydır. Sadece istemciyi indirin, yükleyin ve giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra, arayüzün oldukça sade ama iyi bir şekilde göreceksiniz. Düzen, en önemli şeyleri bulmayı kolaylaştırır ve potansiyel dağınıklığı ortadan kaldırır. Koyu renk seçimi de iyidir, çünkü müşterinin arkasındaki diğer pencerelere karşı çıkmasına yardımcı olur ve göz yorgunluğunu azaltır..

CactusVPN-ClientVPN

Üstte dört sekme vardır: VPN hizmeti, Akıllı DNS, ayarlar ve uygulama katili. VPN sekmesinde, şehirler listesinden seçim yapmanızı sağlayan bir açılır menü, sağda şehirleri hıza göre sıralamanızı sağlayan bir düğme ve bir bağlantı düğmesi bulacaksınız. Bağlan düğmesinin altında, korunup korunmadığınızı söyleyen bir metin satırı vardır.

CactusVPN Akıllı DNS

Akıllı DNS sekmesinde “Akıllı DNS’yi etkinleştir” yazan tek bir düğme bulunur. Aşağıda, Akıllı DNS’nin etkin olup olmadığını gösteren kısa bir metin satırı bulunmaktadır. Bu, istemcinin VPN ve Akıllı DNS için ayrı ayrı oturum açmanız gereken önceki sürümüne göre bir gelişmedir..

CactusVPN İstemcisiVerileri SmartDNS

Ayarlar altında, yapılandırabileceğiniz bazı değirmen çalışma seçenekleri bulacaksınız. İstemcinin ayarlar penceresinin tasarımında harika olan, her seçeneğin ne kadar açık bir şekilde ifade edildiğidir. Geçiş anahtarlarının bazılarında ortalama müşterinizden daha ayrıntılı etiketler bulunur, bu da her şeyin ne yaptığını netleştirmeye yardımcı olur.

CactusVPN İstemcisiVerileri Ayarlar

Uygulama katili, VPN bağlantısı kesilirse sonlandırılmasını istediğiniz programların bir listesini oluşturmanıza olanak tanır.

CactusVPN İstemcisiVerileri App-Killer

Sol üstte ilk yardım çantası gibi görünen küçük bir simge var. Sizi daha sonra konuşacağımız desteğe bağlar.

İstemci hakkında da güzel olan şey, sistem tepsinizdeki Cactus simgesinin VPN üzerinden tünel verip vermediğinizi size bildirmesidir. VPN’ye bağlıysanız, kaktüs güzel, doğal bir yeşildir. Eğer değilsen, gri.

hız

Her zaman olduğu gibi, korumasız hızımızı ölçtükten sonra CactusVPN’i birkaç yerde test ettik. Hız çizelgesine hızlı bir bakış, bunun kolayca en hızlı VPN olduğunu, ancak puanımızın ve biz katılmamanız gerektiğini gösteriyor. Cactus, OpenVPN ile çalışmadı ve bu nedenle, hızımızı etkilemek için bağlantımızda çok az veya hiç şifreleme yoktu.

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korunmasız (Virginia, Amerika Birleşik Devletleri)1572,146.01
Tokyo16169.163.78
Londra8571,214.48
Chicago4271,195.9

VPN’i dünyanın çeşitli şehirlerinde çeşitli protokollerle test ettik. Protokolden protokole olan performans ilk başta tutarlı görünüyordu, ancak OpenVPN kullanmaya çalıştığımızda bir engelle karşılaştık. OpenVPN kullanmaya çalışırken hiçbir şehre bağlanamadık.

Bununla birlikte, diğer tüm protokoller, kullanabildiğimiz subpar protokollerinin doğası göz önüne alındığında şaşırtıcı değildir. Bağlantıyı ortalama olarak yaklaşık dört saniye içinde yapabildi, bu da iyi ve duyarlıydı. Tarama deneyimi VPN’den o kadar etkilenmedi ki, neredeyse hiç fark edilmedi.

Ping süresi, tünelleme yaptığımız yerden uzaklığımıza bağlı olarak arttı, ancak çok fazla değil. VPN kullanırken rekabetçi birinci şahıs nişancı oyunları oynamak istemeyebilirsiniz, ancak iş, göz atma veya akış için sorun olmadı. Düşük pingli bir VPN arıyorsanız, oyun için en iyi VPN’imizi okuyun.

CactusVPN İndirme Hızları

Karşıya yükleme performansı çok etkilendiğinde, indirme hızları uzak mesafelerde bile pratik olarak etkilenmedi. Bizden yaklaşık 6.800 mil olan Tokyo’ya bağlanırken, yükleme hızımızın neredeyse yarısını kaybettik. Bu oldukça etkileyici.

Bununla birlikte, en hızlı VPN sağlayıcıları arasında derecelendirmeden önce, CactusVPN’in biraz çok iyi performansından endişe ediyoruz. OpenVPN’in işe yaramadığı düşünüldüğünde, mevcut şifreleme düzeyi konusunda biraz endişeliyiz. Yaşadığımız hız düşüşlerini güvenli VPN tünelleri yerine şifrelenmemiş proxy’lerle ilişkilendiririz.

Mevcut şifreleme düzeyini test etmek zor olduğundan, yukarıdakilerin şüpheli kalması gerekecek, ancak yukarıdaki sonuçlardan kaynaklanan bazı şüphelerimiz var. Subpar protokolleri ile hızlı hız yapabilmekle birlikte, karşılaştırma için bir temel olmadığı için bu bölüm basitçe “uygulanamaz” olarak özetlenebilir.  

Güvenlik

Güvenlik söz konusu olduğunda, CactusVPN iyi değildir. Bağlantınız için şifreleme düzeyini seçmenize izin vermez ve yukarıdaki hız sonuçlarına bakarak, şifrelenip şifrelenmediğinden emin değiliz. Şifreleme türü kullandığınız protokole bağlıdır, ancak çoğunlukla 128 bit AES’dir..

Protokollere gelince, çarpıcı bir seçim sunar. Bu, VPN’inizi hız ve diğer yönlere karşı tartım güvenliği açısından ihtiyaçlarınıza göre uyarlamanızı sağlar. Dezavantajı, tartışmasız en güvenli protokol olan OpenVPN’i testimiz sırasında çalıştıramadık..

CactusVPN-Protokoller

İstemcide, VPN’nin sunduğu koruma düzeyini artırabilecek çeşitli güvenlik özellikleri vardır. Ayarlar, VPN bağlantısı kesilirse başlangıçta çalışacak veya internet trafiğini durduracak şekilde yapılandırmanıza izin verir. Bunlar güvenlik için gereklidir.

Bu DNS sızıntı testi ile test ettiğimiz ve çalıştığı kanıtlanmış olan DNS sızıntı koruması da vardır. Uygulama katili de olması güzel. VPN bağlantınız kesilirse öldürülecek programların bir listesini ayarlamanızı sağlar.

Gizlilik

CactusVPN web sitesinde birkaç kez kayıt tutmama politikası olduğunu söylüyor. VPN kullanılırken etkinliğinizle ilgili IP adresi, trafik günlükleri, zaman damgaları, kullanılan bant genişliği ve benzerleri dahil hiçbir veri depolanmadığını söylüyor. İzleme veya kayıt olmadığını iddia ediyor.

Bununla birlikte, gizlilik politikasında farklı bir resim çizen bölümler var. Yeni başlayanlar için, “hizmetlerimizin ve web sitemizin kullanılabilirliğini ve tanıtımını optimize etmek için kişisel olmayan bazı verileri Google Analytics veya Facebook gibi hizmetlerle paylaşabileceğini” söylüyor.

Ayrıca, CactusVPN’in kendisini yasal hatalardan korumak gerektiğinde veri toplama ve kişisel verileri kullanma hakkını saklı tuttuğu bir bölüm de bulacaksınız. Kolluk kuvvetlerine ve hükümet yetkililerine “sizinle ilgili her türlü bilgiyi” açıklayacağını söyleyen başka hükümler de var.

Gizlilik politikası boyunca verilen hükümler potansiyel müşterilerle büyük ölçüde ilgili olabilir ve hatta bazı durumlarda tekrarlanan kayıt olmama iddiasıyla bile karşı karşıya kalabilir. İstisnai gizlilik ve güvenlik sunan bir VPN istiyorsanız Özel İnternet Erişimi incelememize göz atın.

Akış Performansı

CactusVPN’in akış performansını test ettiğimizde ilginç bir durumla karşılaştık. Web sitesinde, VPN’nin erişmenize izin verdiği 230’dan fazla coğrafi bloklu web sitesinin bir listesi vardır. İstemciyi başlattığımızda ve Londra sunucusu üzerinden VPN’ye bağlandığımızda, BBC iPlayer ile çalışmadı.

CactusVPN-Geoblocking

Kısa bir süre içinde ele alacağımız iyi bir deneyim olan destek ile iletişime geçtik ve Akıllı DNS’nin coğrafi olarak engellenen web sitelerine erişimden sorumlu olduğu söylendi. IPv6’yı kapatmak da dahil olmak üzere yapılandırma gerektiren Akıllı DNS’yi kurduk ve BBC iPlayer, ABD Netflix ve diğer coğrafi olarak engellenmiş diğer web sitelerine girdik.

Ne yazık ki, Akıllı DNS ve VPN’yi aynı anda CactusVPN istemcisinde çalıştıramazsınız. Biriyle ya da diğeriyle sınırlısınız. Bu, Geoblock özellikli web sitelerine Akıllı DNS hizmetiyle erişebileceğiniz ve kullanabileceğiniz anlamına gelir, ancak bağlantınız güvenli olmayacaktır. Akıllı DNS sizi yerel bir sunucuya tünellemez, bağlantınızı şifrelemez veya güvenliği iyileştirmez.

Kurulumun tersi, akış deneyiminizin çözünürlüğünün ve hızının etkilenmeyeceğidir. VPN ile bir şey akışını görebileceğiniz gecikme ve halsizlik mevcut olmayacaktır, çünkü dünyadaki bağlantınızı zıplatmak yerine normal internet bağlantınızı kullanıyorsunuz.

Netflix ve BBC iPlayer hızlıydı ve varsayılan olarak en yüksek çözünürlüğe ayarlandı. Testlerimiz boyunca bir saat boyunca tamponlama ve çözünürlük düşüşü olmadı. Her şey iyi performans gösterdi, ancak bir VPN kullanmamak, yakalanmayı kolaylaştırıyor (diğer tehlikelerin yanı sıra).

Netflix VPN yasağını yenmenin bir yolunu arıyorsanız, Netflix için en iyi VPN kılavuzumuza göz atmanızı öneririz. Alternatif olarak, BBC içeriği peşinde olduğunuz şeyse, BBC iPlayer için en iyi VPN’i içeren bir makalemiz var. Korumasız bir Akıllı DNS kullanmak yerine bunlara bakmanızı öneririz.

Sunucu Konumları

Son kez CactusVPN baktı, sadece 20 sunucuları vardı. Anemik miktarda sunucu. Birçok VPN sağlayıcısının tek bir ABD şehrinde daha fazlası var.

O zamandan beri, oyununu yükseltti, ancak anlamlı bir şekilde değil. Şu anda dünya çapında toplam 23 sunucuya sahip. Bir bakıma bu iyi bir şey çünkü iyileştirme gösteriyor. Yirmi üç herhangi bir önlemle etkileyici değildir..

CactusVPN-Sunucular

Sunucuların konumları tahmin edilebilir ve dört ABD şehri, Londra’daki dört sunucu ve başka bir yerde toplam 17 konum içerir. Asya, Avrupa ve ABD’de şehirleri var, ancak Afrika veya Güney Amerika’da sunucu yok.

Az sayıda sunucuya rağmen, CactusVPN hız testlerimizde gördüğümüz gibi güçlü performans sunuyor. Bununla birlikte, kullanıcı tabanında hızlı bir büyüme yaşıyorsa ve altyapısını hızlı bir şekilde yükseltemiyorsa, muhtemelen hızların.

Müşteri servisi

Bahsettiğimiz gibi, coğrafi olarak engellenen web sitelerinin nasıl çalışabileceğini sormak için müşteri desteğiyle iletişime geçmeliydik. Hizmeti denemek için ücretsiz deneme sürümünü kullanan ve BBC iPlayer’ı kullanmak isteyen normal bir müşteri olduğumuzu söyledik. Sorumuz bir dakika içinde yanıtlandı ve Akıllı DNS hizmetinin beş günlük ücretsiz deneme süresi verildi.

Tepki süresi ve yardım etme isteği etkileyiciydi. Ayrıca, müşteriyle ilgili birkaç soru daha sorduk ve hepsi de bir dakika içinde iyi yanıtlar aldık.

Bilgi bankası da iyi bir SSS ve birkaç açık yazılı nasıl yapılır kılavuzu ile iyidir. Bununla birlikte, telefon hattı yok ve son incelememiz yazıldığında, artık mevcut olmayan bir yerinde canlı sohbet özelliği vardı..

Karar

Sonuç, CactusVPN ile son kez geldiğimiz sonuca benziyor. Bu konuda sevilecek çok şey var. Müşteri hizmetleri mükemmel, müşteri güvenilir ve kullanımı kolay ve protokol ve diğer özelliklerin sayısı harika. Fiyatlandırma rekabetçi ve VPN hızlı, ancak çoğu insan için tartışmasız en iyi protokol olan OpenVPN’yi çalıştıramıyor.

Bununla birlikte, CactusVPN’in ExpressVPN ve NordVPN ile rekabet etmeye hazır olmadan önce biraz daha büyümesi gerekiyor. Gizlilik politikası hemen hemen herkesin huzursuz olmasını sağlamak için yeterlidir ve sunucu sayısı kabul edilemez.

CactusVPN’in VPN endüstrisinin bir devi haline gelmek için büyüyüp büyüyemeyeceğini ancak zaman gösterecek. Potansiyel orada, ama gidecek çok yolu var.

CactusVPN ile deneyiminiz varsa, aşağıdaki yorumlarda nasıl gittiğini bize bildirin. Daha iyi bir şey arıyorsanız, VPN incelemelerimizde sizin için mükemmel VPN’i bulacağınızdan eminiz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map