Browsec İncelemesi – Bazı Ciddi Güvenlik Sorunları – Güncellendi 2020

Browsec İncelemesi

Browsec, harika bir ücretsiz planı olan, ancak bazı çok ciddi güvenlik sorunları olan tarayıcı ve mobil tabanlı bir VPN’dir. Şu anda tavsiye edemeyiz, ancak gelecekte bir yarışmacı olabilir. Ayrıntılar için tüm Browsec incelememizi okuyun.


best-VPN-yorum

Adının gevşek bir şekilde ifade ettiği gibi, Browsec, tarayıcınızın trafiğini korumaya yönelik bir VPN’dir. Bir masaüstü istemcinin çalışmalarda olduğu konusunda bilgilendirilmemize rağmen, şimdilik kullanıcılar yalnızca bir mobil uygulama veya tarayıcı uzantısı arasında seçim yapabilir.

Okumaya devam ederseniz, güvenlik ve özellikler söz konusu olduğunda bunun bir kutu solucan açtığını göreceksiniz. Bir masaüstü istemcisi kullanılabilir hale gelinceye kadar, Browsec en iyi VPN listemize girme şansı yok.  

Bununla birlikte, Browsec’in bugün müşterilere neler sunabileceğini hala merak ediyoruz ve çok uzak olmayan bir gelecekte geri dönecek bir referans noktasına sahip olmak istiyoruz. Yol boyunca, cömert bir serbest plan gibi, bazı Browsec’in daha göze çarpan sorunlardan bazılarını ele alırsa söz verebileceğini düşündüren bazı kurtarıcı özellikler bulabildik..

Güçlü & Zayıf Yönler

Browsec için alternatifler

Özellikleri

Birçok VPN gazisinin Browsec hakkında fark edeceği ilk şey, bir masaüstü istemcisinin olmamasıdır. Bilgisayardaki seçeneğiniz Chrome, Firefox veya Opera için bir tarayıcı uzantısı aracılığıyla bağlanmaktır. Mobil cihazların Apple ve Android için kullanılabilen özel bir uygulaması var.

Browsec bize, bir masaüstü istemcisinin yıl sonuna kadar çıkacağını bildirdi, bu da yazma sırasında hızla sona yaklaşıyor. Bir masaüstü istemcisinin mevcut olmaması, VPN’in masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardaki özellik setinde zaten çok sınırlı olduğu anlamına geliyor.

Bunun diğer bölümlerde daha derinlemesine neden olduğu sorunlara bakacağız, ancak yeni başlayanlar için Browsec, tarayıcınızda olmayan uygulamalardan geçen trafiği korumayacağı anlamına geliyor. Ayrıca, kill anahtarı, başlangıçta bağlanmanın yolu yok ve protokol veya şifreleme seçenekleri yok.

Browsec-Ayarlar

Tarayıcı istemcisinin sahip olduğu tek özellik “akıllı ayarlar” dır. Bu, VPN’i ziyaret ettiğinizde otomatik olarak bağlanmasına veya alternatif olarak bağlantısının kesilmesine neden olacak sitelerin bir listesini tanımlamanıza olanak tanır.. 

Browsec-Smart

Bu, bölünmüş tünellemenin çalışma şekline benzer. Ancak, bölünmüş tünelleme durumunda, VPN bağlantısı program bazında filtrelenir. ExpressVPN incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve özellik açısından zengin bir VPN’in nasıl çalıştığını görebilirsiniz. 

Akıllı ayarların yanı sıra, tarayıcı uzantısının menüleri herhangi bir seçenek veya özellikten yoksundur. Ayrıca, bir masaüstü istemcisinin olmaması Browsec’in çoğu insanın bir VPN’de aradığı işlevselliğin çoğunu hemen kaybetmesine neden olur. 

Browsec Özelliklerine Genel Bakış

Şirket logosu yokbrowsec.com

Aylık $ 333 başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi
7 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
41

Masaüstü İşletim Sistemleri

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları
Chrome, Firefox, Opera

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
IPSec, TLS, HTTPS

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

Mevcut durumundaki özellikler açısından ciddi bir şekilde eksik olmasına rağmen, fiyatlandırma bir dereceye kadar telafi etmeyi başarıyor. Browsec yalnızca bir aydan aya olmak üzere iki plan sunar ve diğeri sizi bir yıl boyunca kaydeder.

Web sitesi bir noktada “80 ödeme yöntemi” olduğunu iddia etse de, bu aslında bir kredi kartı veya PayPal kullanabileceğiniz anlamına gelir. Muhtemelen, bu iddianın sahte reklamlara karşılık gelmemesine izin veren 79 tür kredi veya banka kartı kabul edilmektedir. Browsec, bitcoin veya başka bir tür kripto para birimini kabul etmez. 

Biraz yanıltıcı ödeme iddialarına rağmen, Browsec’in fiyatlandırması kaydolmak için zorlayıcı bir neden sunuyor. Aylık plan zaten uygun, hatta satın alınabilirlik CyberGhost için örnek.

Yıllık plan fiyatı daha da düşürür. Ancak, Browsec burada dururken, CyberGhost durmaz. CyberGhost incelememizde okuyabileceğiniz gibi, CyberGhost tarafından sunulan üç yıllık plan, aylık bir maliyete bölündüğünde bir yıllık Browsec planının fiyatını yeniyor. 

Browsec’in parladığı bir başka yer, etkileyici cömert ücretsiz planı. Bu seçenek, tarayıcı uzantısını yüklemenizi ve hesap kullanmadan bağlanmanızı sağlar. Ücretsiz kullanıcılar dört sunucuya erişebilir ve sınırsız miktarda veriye sahiptir.

Ücretsiz sunucuların hızları yaklaşık bir ila beş MB / s ile sınırlı olsa da, Browsec hala ücretsiz VPN hizmetleri listemize bir noktaya inme şansının yüksek olduğunu gösteriyor..

Kullanım kolaylığı

Browsec web sitesi, tarayıcı istemcisini kurmayı ve bir hesaba kaydolmayı kolaylaştırır. Aslında, ücretsiz hesabı kullanmayı planlıyorsanız, kayıt olmanıza bile gerek yoktur. Uzantıyı yüklemek ve açmak, ücretsiz bir VPN’e erişmenizi sağlar, bu da insanları hizmete tanıtmanın güzel bir yoludur.

Uzantının kullanımı kolaydır, ancak özelliklerin eksikliği göz önüne alındığında bu çok fazla bir şey ifade etmez. VPN’ye, uzantının sağ alt kısmındaki bir açma / kapatma anahtarını veya ortadaki büyük “koru” düğmesini tıklayarak bağlanabilirsiniz.. 

Browsec-Client

Uzantının genel tasarımı iyidir, ancak bazı göze çarpan sorunlar da vardır. Yani, bağlanmadan önce bir sunucu seçemezsiniz. Sunucuların listesi yalnızca siz bağlandıktan sonra gelir ve VPN’yi yeni sunucunun bağlantısını kesmeye ve yeniden bağlanmaya zorlar. 

Bununla birlikte, VPN çok hızlı bir şekilde bağlanır. Ancak, bağlantı kurulduğunda beklenmedik bir şekilde ilgili bir bildirim sunmaz veya herhangi bir işaret göstermez. Düğmeyi tıkladıktan sonra VPN’nin bağlandığını (veya bağlantısını kestiğini) onaylama eksikliği, VPN’nin durumu hakkında bazen emin hissetmemenizi sağlar..

VPN bağlanıp bağlantı kesildiğinde bir tür onay veya bildirim eklemeden ve eklemeden önce sadece sunucu seçimini sunmak, kullanıcı deneyimini geliştirmek için uzun bir yol kat edecektir..

hız

Hız testimizde Browsec tüm haritadaydı. Başlangıçta, ABD’deki en yakın sunucu indirme bant genişliğinin büyük bir kısmını ve yükleme bant genişliğinin neredeyse tamamını geri döndürerek işler çok umut verici görünüyordu.. 

İngiltere sunucusu biraz acı çekti, ancak yine de ping ve indirme hızları açısından saygın bir şekilde çalıştı. Bununla birlikte, bu sunucudan yükleme hızları, ilk sorun belirtisidir.

Konum: Ping (ms) İndir (MB / s) Yükleme (MB / s)
Korunmasız (Virginia, ABD)4308,59343,54
BİZE.15246,62341,66
UK76215,8421.85
Japonya174227,723.72
BrezilyaDNFDNFDNF
Şili1320.653.40

Japonya sunucusuna geçiş İngiltere sunucusuyla gördüğümüz eğilimi sürdürdü. Ping süreleri, Japonya ile aramızdaki geniş mesafe (yaklaşık 6.700 mil veya yaklaşık 11.000 km) göz önüne alındığında makul. İndirme hızları da hala iyiydi, ancak yükleme hızları her zamankinden daha fazla acı çekti. 

Güney Amerika’daki sunucuları test ederken, bağlı olduğumuzu ve sunucunun trafikle aşırı yüklenmediğini gösteren tarayıcı uzantısına rağmen, Brezilya sunucusundan sonuç alamadık.. 

Burada, belirttiğimiz gibi, VPN’nin durumunu onaylamak için bir tür bağlantı ve bağlantı kesme bildirimlerinin yararlı olacağı yer burasıdır..

Son olarak, bu sefer Şili’de başka bir Güney Amerika sunucusu denedik. Brezilya’da olduğu gibi, herhangi bir bağlantı elde edemedik. Çılgınca değişen bu sonuçlar nedeniyle, güvenilir şekilde yüksek hızlar sunan bir VPN arıyorsanız, en hızlı VPN toplantımıza göz atmanızı öneririz..

Güvenlik

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Browsec yazma sırasında bir masaüstü istemcisi sunmuyor, ancak 2019’un sonundan önce hazır olmasını planladığını söylüyor. Bunun yerine, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardaki kullanıcıların her iki Chrome’da da bir tarayıcı uzantısı kullanması gerekiyor. Firefox veya Opera. 

Uzantı başlangıçta çalışamaz ve bir kill anahtarı yoktur. Bu, Browsec’i hemen çevrimiçi güvenliklerini ve anonimliklerini korumaya çalışanlar için güvenilir bir seçenek olarak dikkate almaz.. 

Daha da kötüsü, Browsec’in protokolleri en iyilerinden çok uzak. Tarayıcı uzantısı, SSL ve TLS karşılaştırmamızda okuyabileceğiniz TLS üzerinden HTTP proxy kullanıyor. Telefon uygulaması IPSec kullanıyor. 

VPN protokolü dökümümüze giderseniz, çoğu VPN’in kullandığı veya en azından teklif ettiği en iyi protokolün OpenVPN olduğunu görürsünüz. OpenVPN eksikliği, bir seçenek olarak bile olsa, Browsec’in uzantısı ve mobil istemcilerin güvenliği konusunda daha fazla şüphe uyandırıyor. 

Bununla birlikte, vadesi geldiğinde kredi vermek için testimiz sırasında herhangi bir DNS sızıntısı tespit edemedik. Ek olarak, hem mobil uygulama hem de tarayıcı uzantıları, güvenlik durumunu iyileştirmeye yardımcı olmak için AES-256 şifrelemesi kullanır. 

Bu gerçekler, öldürme anahtarının eksikliğini telafi etmeye bile başlamıyor. Bu sorunu birleştirmek, daha önce üzerinde durduğumuz bildirimlerin eksikliğidir.. 

VPN bir sorunla karşılaşırsa, sadece trafik akışını durdurmak için bir öldürme anahtarı olmazdı, aynı zamanda anlayabildiğimiz kadarıyla herhangi bir bildirim veya uyarı bile bilmeyecek veya alamayacaksınız.. 

Son derece güvenli bir VPN arıyorsanız, NordVPN incelememize göz atmanızı öneririz. NordVPN bir öldürme anahtarı ve OpenVPN protokolü sunar ve tüketicilerini koruma konusunda güçlü bir geçmişe sahiptir. 

Gizlilik

Browsec’in gizlilik politikası gördüğümüz en kısa politikalardan biridir. Kısa belge yalnızca bir sayfa uzunluğundadır ve okunması sadece bir veya iki dakika sürer.

İçinde, Browsec hangi bilgileri topladığını ve nasıl kullanılabileceğini hızlı bir şekilde özetlemektedir. Herhangi bir web sitesinde bekleneceği gibi, Browsec’in sitesini ziyaret ettiğinizde bazı bilgiler çerezler aracılığıyla toplanır. 

Bu bilgiler tanımlayıcı değildir ve siteyi korumak ve geliştirmek için kullanılır. Bu arada, Browsec’in topladığı kişisel bilgiler, hesabı açmak için e-posta ve ödeme yönteminizle sınırlıdır. 

Ayrıca, VPN kullanımı sırasında otomatik olarak toplanan bilgiler hakkında bir cümle vardır. Browsec, bu bilgilerin ne olduğunu açıklamak için iyi bir iş çıkarmaz, ancak bu bilgileri bir gizlilik politikasında bulmak için korkutucu bir kelime olan “izleme” için kullanma hakkına sahip olduğunu söyler..

Akış Performansı

Test ettiğimiz akış sitelerinden Amazon Prime, içeriğe erişmemizi sağlayan tek siteydi. Netflix ve Hulu, bir VPN üzerinden bağlandığımızı tespit etti ve herhangi bir şey izlemeden önce bağlantıyı kesmemizi söyledi.

İngiltere sunucusuna bağlı olsak da BBC iPlayer bizi İngiltere’de olduğumuzu görmedi, bu yüzden orada da hiçbir şey izleyemedik. Ayrıca, hız bölümünde gördüğümüz gibi, sürekli indirme hızları bir sunucudan diğerine önemli ölçüde değişir.

Browsec-Akış

Beklendiği gibi, bu, akış performansının bir sunucudan diğerine değiştiği anlamına geliyordu. Yakındaki ABD sunucusunda, arabellek veya başka sorun olmadan full HD içeriği izleyebildik. Bununla birlikte, Şili gibi sunucularda, şeylerin HD’de sorunsuz çalışması için Browsec kartlarında görünmüyordu. 

Coğrafi olarak engellenmiş içeriğe erişmenin bir yolunu arıyorsanız ve HD kalitesinde izlemek istiyorsanız, Netflix VPN yasağını nasıl aşacağınıza dair kılavuzumuzu mutlaka okuyun. 

Müşteri servisi

Browsec’in web sitesi, şeylerin daha çıplak kemikler tarafındadır. Bu nedenle, sitede gerçek bir bilgi tabanı yoktur. Çok genel sorularla üç soruluk bir SSS ve sağ alt köşede destek ile iletişim kurma için bir düğme var. 

Browsec-SSS

Bir bilgi tabanı harika bir ek olsa da, müşteri destek e-postası sağlamdı. Yanıt süreleri genellikle 15 dakika içinde gerçekleşti ve bilgilendirici ve anlaşılması kolay cevaplar sundu.

Karar

Browsec’in onay mührünüzü verebilmemiz için çok uzun bir yolu var. Masaüstü istemcisi olmadan, aradığımız bir öldürme anahtarı ve başlangıçta bağlanma gibi en önemli özelliklerin hepsinden yoksundur. 

Ancak, Browsec’in kaba bir elmas olma potansiyeline sahip olduğunu gösteren bazı alanlar var. Her şey düşünülür, fiyatlandırma zorlayıcıdır ve ücretsiz plan cömerttir. 

Şimdilik, tam özellikli bir seçenek bulmak için tüm VPN incelemeleri listemize gitmenizi öneririz. Ancak, Browsec’in yaklaşan masaüstü istemcisini görmek için bir süre sonra tekrar kontrol etmeyi merak ediyoruz.

Browsec’i denediyseniz, aşağıdaki yorumlarda deneyiminizi duymak istiyoruz. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map