BoxPN İncelemesi – Güncellendi 2020

BoxPN İncelemesi

BoxPN, hız söz konusu olduğunda tam olarak başarısız olan umut verici bir VPN hizmetidir. Kullanım kolaylığı etkileyici olsa da, sunucu geçiş zamanı harika ve harika fiyatlandırmaya sahip, tavsiye edilecek çok fazla hayati alanda topu düşürüyor. Ayrıntılar için BoxPN incelememizin tamamını okuyun.


best-VPN-yorum

BoxPN, Hint Okyanusu’ndaki bir takımada olan gizlilik dostu Seyşeller’e dayanan sanal bir özel ağdır ve iyi tasarlanmış, temiz bir arayüz, mükemmel fiyatlandırma ve şüphesiz VPN incelemelerimizi yazarken karşılaştığımız en düşük hızlar sunar . Florida’dan California’ya bağlanmak bile yüzde 86’lık bir hız düşüşü gördü, bu gerçekten kabul edilemez bir düşüş.

Üst taraflar BoxPN’i önermek istememize rağmen, olumsuz tarafları ele almak için çok fazla ve okuyucular en iyi VPN sağlayıcıları için seçimimizdeki ilk üçümüz olan NordVPN, ExpressVPN veya CyberGhost’u kontrol etmekten çok daha iyi. Bu “bir kutudaki VPN” de bolca vaat olduğundan utanç verici.

Tüm BoxPN incelememizi ve olabileceklerin listesi için okumaya devam edin.

Eşzamanlı-Bağlantılar

Setup3

Kurulum2

BoxPN-Main-Görüntü

Önceki

Sonraki

BoxPN için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

BoxPN tasarımında zariftir ve kullanımı kolaydır. Arayüz içinde nereye gideceğinizi netleştiren büyük düğmelerle temiz çizgileri ve büyük yazı tipini seviyoruz.

BoxPN-Main-Görüntü

Box, P2P dostu olarak tanıtır, ancak yıldız hızından daha düşük hız – daha sonra daha fazla – torrentlemeyi imkansız hale getirir. Bu nedenle, torrent için en iyi VPN’lerden biri olarak düşünemeyiz.

Şirket ayrıca web sitesinde hızları azaltmadığını veya bant genişliğini sınırlamadığını belirtiyor. Teoride bu harika, ancak BoxPN kadar yavaş bir sistemle, çok fazla fark yaratmıyor.

Son zamanlarda BoxPN, genel güvenliği artıran önemli bir VPN aracı olan bir killswitch’i tanıttı. VPN sunucusuyla bağlantınız kesilirse, killswitch internet bağlantınızı keser, böylece IP’niz açığa çıkmaz. Herkes buna ihtiyaç duymasa da, Çin gibi internet sansürü olan ülkelerde yaşayanların yanı sıra torrent kullanan insanlar güvenli olduklarını bilmek çok mutlu olacaklar.

Bununla birlikte, killswitch’e erişimi olan sadece Windows kullanıcıları. BoxPN’nin müşteri hizmetleri departmanına göre macOS istemcisi ve mobil uygulamalar henüz sahip değil. Bize göre biraz gözetim.

BoxPN Akış Performansı

Netflix, çoğu akış denemesini durduran ve korkunç Netflix proxy hatasını döndüren gelişmiş bir VPN engelleme sistemi kullanır; bu, VPN’nizi devre dışı bırakmadığınız sürece Stranger Things’i izlemeyeceğiniz anlamına gelir.

Netflix

Bununla birlikte, birçok hizmet Netflix VPN yasağını yendi ve BoxPN bunlardan biri, ancak birkaç durumda. BoxPN’in ağındaki 10 sunucuya bağlandık ve bunlardan biri Netflix ile çalıştı. Kaliforniya’da ABD merkezli bir sunucuydu. Her 10 kişiden biri büyük bir başarı oranı değil, ancak çoğundan daha iyi.

VPN’i Amazon Prime Video, Hulu ve BBC iPlayer dahil olmak üzere diğer popüler akış hizmetleriyle denedik. Amazon ve Hulu her sunucuyla dikkat çekti.

Hulu

BBC’nin iPlayer’ı yalnızca İngiltere’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilir. BoxPN, “iPlayer” etiketli hizmet için özel bir sunucuya sahiptir, ancak sunucuya bağlandığımızda video içeriğine erişemedik. İngiliz haberlerini takip etmek peşindeyseniz, bunun yerine iPlayer için en iyi VPN seçimimize göz atın.

BoxPN Özelliklerine Genel Bakış

BoxPN Logosuboxpn.com

Aylık 666 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi
7 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
45

Masaüstü İşletim Sistemleri
pencereler

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut
Yalnızca masaüstü

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
çalışma saatleri

E-posta desteği
çalışma saatleri

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

BoxPN harika bir fiyata geliyor. ExpressVPN incelememizde okuyabileceğiniz gibi, herhangi bir VPN’in aylık en yüksek maliyetlerinden birine sahip olan ExpressVPN gibi rakiplerden çok daha ucuzdur.

BoxPN planınızı seçmek, hizmeti ne kadar süre kullanmak istediğinize bağlıdır. Bir planda başka bir planla olduğundan daha fazla özellik elde edemezsiniz.

Bir yıllık planın aylık ücreti 2,99 ABD dolarına düşerek BoxPN’i gördüğümüz en uygun fiyatlı VPN’lerden biri yapıyor.

Yine de bir yılda taahhüt sürelerini görmek hayal kırıklığı yaratıyor. Diğer VPN’ler daha uzun planlar sunar. Özel İnternet Erişimi, örneğin, ayda 3 $ ‘dan daha az olan iki yıllık bir plana sahiptir (PIA incelememizi okuyun), VPN Unlimited, ömür boyu planlar bile sunuyor (VPN Sınırsız incelememizi okuyun).

BoxPN ayrıca bitcoin gibi kripto para birimleri ile ödeme yapmanıza izin verir, yani isterseniz tamamen anonim olabilirsiniz. Bitcoin kılavuzumuzda bitcoin’in nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Diğer ödeme seçenekleri arasında kredi kartı, PayPal, Perfect Money ve global ödemeler bulunmaktadır.

Kullanım kolaylığı

BoxPN çok kullanıcı dostudur ve iyi tasarlanmıştır. Genel olarak, hesap oluşturmadan sunucu seçmeye ve değiştirmeye kadar bir esinti. Hoşluk, web sitesinden başlar ve açıkça düzenlenir.

Ayarı1

Bir abonelik satın aldıktan sonra sizden bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmanızı ister..

Kurulum2

Kurulum ekranı basittir. E-posta adresinizi girin, bir kullanıcı adı seçin ve bir şifre belirleyin veya en iyi şifre yöneticilerimizle bir şifre oluşturun. Hiçbir yerde gerçek adınız, adresiniz veya telefon numaranız gibi bilgileri tanımlamak istemez. Yine de bir e-posta sağlamanız gerekecek, ancak tek kullanımlık bir e-posta adresi kullanabilirsiniz..

Setup3

Kullanıcı kontrol paneline ulaşmadan önce e-posta adresinizi onaylamanız istenir. Oradan, Windows, macOS, Android veya iOS olsun, platformunuzu seçebilirsiniz. VPN’yi manuel olarak yapılandırmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Bu inceleme için istemciyi Windows 10’da kullandık.

Setup4

Gösterge tablosunda, sağ üst köşede, aydan aya kadar kullandığınız veri miktarını izleyebileceğiniz bir bölüm bulunur. Ancak BoxPN bant genişliğinizi kapatmıyor, bu yüzden neden kimsenin takip etmek isteyeceğini merak ediyoruz.

Setup6

İstemciyi masaüstünüzde açtıktan sonra, daha önce oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapmanız istenir. Kimlik bilgilerimizi girdikten sonra, hemen ve gecikmeden başlatıldı.

Setup7

Kullanıcı arayüzü temiz ve basittir. Kullanmak istediğiniz sunucuyu seçin ve yanındaki “bağlan” düğmesine tıklayın. Testlerimiz sırasında 20’den fazla sunucuya 20 saniyeden daha kısa bir sürede bağlandık. Sunucular arasında geçiş yapmak eşit derecede hızlıydı, BoxPN için büyük bir artı.

Menüde gezinmek ve kullanmak kolaydır. Sunucular ülkelere göre alfabetik olarak sıralanmıştır. Beğendiğiniz hızlı bir sunucu bulursanız, onu favori olarak kaydedebilirsiniz. Menüde favorilerinizin listelendiği bir sekme var, bu yüzden onları tekrar bulmak için kaydırmanız gerekmeyecek.

Ayrıca BoxPN bağlantınızın durumunu veya geçmişini kontrol etmek istiyorsanız bir kullanım günlüğü bölümü de vardır..

Setup8

Arayüzün üstünde tünel protokolünüzü değiştirmenize izin veren bir açılır menü bulacaksınız.

Setup9

Birkaç web sitesine kolayca bağlandık ve hatta YouTube’da video akışı gerçekleştirdik. Hız göz önüne alındığında videolar kesik kesikti ve görüntü kalitesi harika değildi. Bununla birlikte, BoxPN büyük sorunları olmayan son derece kullanışlı bir uygulamadır.

Desteklenen cihazlar

BoxPN Android, iOS, Windows ve macOS’ta kullanılabilir. Ancak, herhangi bir ödül kazanmayacak ve özellikle mobil uygulamalar çok eksik, yani bu bir öncelikse, mobil seçim için en iyi VPN’imize göz atmanız daha iyi olur. OpenVPN dosyaları ile uğraşmayı sevmediğiniz sürece Linux bir seçenek değildir.

Başlangıçta BoxPN’in sadece üç eşzamanlı bağlantıyı desteklediğini düşünmüştük, çünkü “hakkımızda” sayfası böyle diyor.


Eşzamanlı-Bağlantılar

Müşteri desteği, izin verilen gerçek sayının beş olduğunu söyledi. Basit bir web sitesi güncellemesi kullanıcılara biraz karışıklık getirebilir. Yine de, BoxPN birden fazla cihaz için en iyi VPN’imizden çok uzaktır. Bu listedeki en yüksek girişlerden biri için NordVPN incelememize atlayın.

Sunucular

BoxPN’in gerçek sunucu sayısı üzerinde bir tutarsızlık var. Web sitesinde, 80’den fazla var olduğunu belirtiyor.

Sunucular-1

Her sunucunun ve durumunun ayrıntılı bir hesaplamasını veren ağ sayfası, yalnızca 45 listeler ve istemci size 48 seçenek sunar..

Sunucular-2

Bu başka bir bilgi tutarlılığı konusudur. Kesin bir cevap almak için BoxPN’nin müşteri hizmetlerine ulaştık ve VPN’in yalnızca 45.

İster 45, 48 ister 80 sunucu olsun, seçim hala çok küçük. Çoğu sağlayıcı, gezegendeki hemen hemen her büyük şehirde bulunan yüzlerce veya binlerce sunucuya sahiptir. ExpressVPN ve NordVPN, VPN dünyasında durma nedenlerinden biri olan büyük sunucu ağlarına sahiptir..

BoxPN ciddiye alınmak istiyorsa, sunucu sayısını ve dağıtımını arttırması gerekir; HMA incelememizde okuyabileceğiniz gibi HideMyAss gibi daha düşük bir katman hizmetinin bile büyük bir ağı var. Beş kıtada sadece 32 ülkede. Kimse Antarktika’daki bir sunucuya bağlanmayı beklemese de, Afrika’da varlığı olmaması iyi değil.

hız

BoxPN’in korkunç hızları var. Her VPN biraz hız kaybedecek, çünkü bu anonimlik için yapmanız gereken değiş tokuş, ancak BoxPN o kadar yavaştı ki, bunu kullanma yeteneğimizi engelledi. TorGuard gibi dünyanın en hızlı VPN hizmetlerinden birini kullanmamızı diledi (TorGuard incelememizi okuyun).

Konum: Ping (ms): İndir (Mbps): Yükle (Mbps):
Korumasız16152,4723.29
UK1171,721.01
Arjantin4120.430.25
Avustralya5895.451.28
ABD (Kaliforniya)21420.0512.59
Japonya22711.386,44

Yüksek tanımlı akış için kullanılabilir internet hızlarına sahip olan tek sunucular ABD ve Japonya’daydı. Bu hızlar iyi olsa da, korunmasız oranımızın yüzde 86’sını hala düşürdüler.

Video veya torrent akışı yapmak istiyorsanız, BoxPN size hayal kırıklığı ve başarısızlıktan başka bir şey vermeyecektir, ki bu Netflix’e girebileceğini düşünüyor..

Güvenlik

Bir VPN için alışveriş yaparken aranacak ilk şeylerden biri şirketin günlük politikasıdır. Üzerinde çalıştığınız sağlayıcı veri tutuyorsa, verilerinizi anonimleştirmek için bir sistem kullanmanın bir anlamı yoktur. Bir VPN etkinliğinizi kaydetmediğini iddia etse bile, gizlilik politikasında adınızı, adresinizi, telefon numaranızı ve daha fazlasını sakladığını görebilirsiniz..

BoxPN’nin günlüğe kaydetmediğini söylediği hiçbir şok olmamalıdır. Gerçeği söylediğinden emin olmak için gizlilik politikasını inceledik.

Gizlilik Politikası

BoxPN’in en azından söyleyebileceğimizden dürüst olduğu ortaya çıkıyor. Sakladığı en büyük bilgi e-posta adresinizdir. Gizlilik açısından bir yazıcı e-postası oluşturabileceğiniz için bu bir tehdit değil.

Gözetim yetkisi, tehlikeye girebileceğiniz başka bir alandır. Kullandığınız VPN, büyük küresel gözetim ittifaklarından birinde yer alan bir ülkeye dayanıyorsa, kimliğinizi bir devlet kurumuna göstermek zorunda kalabilir.

BoxPN, büyük gizlilik yasalarına sahip olan Seyşel Adaları’nda olduğu gibi bu konuda endişelenmek zorunda değil..

Güvenli bir VPN’nin üçüncü ve son bileşeni, tünel protokolleri ile şifreleme standartlarının güçlü bir şekilde eşleştirilmesidir. BoxPN, OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec ve SSTP ile kaplıdır.

OpenVPN varsayılan ve en iyi seçimdir. Siber güvenlik topluluğu tarafından sürdürüldüğü için en ileri seviyede kalan açık kaynaklı bir platformdur. Çoğu kişi tarafından kırılmaz olduğuna inanılan AES 256 bit şifreleme ile eşleştirildiğinde en iyi şekilde çalışır. BoxPN her ikisini de kullanarak tüketici platformu için en iyi güvenliği sağlar.

Müşteri servisi

BoxPN’nin müşteri hizmetleri karışık bir çantadır: canlı sohbet ederken 7/24 değildir. Çaba için puan alır, ancak iyileştirmeler yapılabilir.

CS1

Bir softball sorusu attık çünkü bunlar genellikle bir müşteri destek departmanının etkinliğini anlatıyor. Sadece soruyu fırçalar ve web sitesini kontrol etmenizi söylerse, bu bir başarısızlıktır. İnisiyatif alır ve size çalışan kişiselleştirilmiş bir yanıt verirse, kaliteli personel ile uğraştığınızı bilirsiniz..

Mesajı gönderdiğimizde canlı sohbet çevrimdışıydı. Birkaç saat sonra, e-posta yoluyla bir yanıt aldık.

CS2

Bu cevap soruyu yanıtladı. Aşırı samimi ya da hoş değil ama konunun özüne iniyor ve kaynak bağlantıları sağlıyor. Bir müşteri hizmetleri temsilcisinden isteyebileceğiniz tek şey bu.

Canlı bir sohbet özelliğine sahip olduğumuz için övgüde bulunurken, küresel pazara daha iyi hizmet verebilmek için gelecekte 7/24 genişlediğini görmek istiyoruz.

BoxPN, destek bölümünde geniş bir bilgi tabanına sahiptir. Hizmetin özelliklerini açıklayan yararlı makalelere, SSS ve OpenVPN’i manuel olarak yapılandırma gibi gelişmiş konularda kullanıcılara yol gösteren adım adım kılavuzlara sahiptir. Yine de kullanıcı forumu yok.

CS3

Bunlar kullanıcılar için harika kaynaklar, ancak 7/24 canlı sohbet sisteminin rahatlığının yerini almıyorlar.

Karar

BoxPN, kurulumu ve kullanımı kolay, sorunsuz bir arayüze sahip iyi bir VPN’dir. Hiçbir şey günlüğe kaydetmez ve verilerinizi teslim etmesini gerektiren bir yetki bölgesinde değildir. Protokoller ve şifreleme ilk sırada yer alıyor ve müşteri hizmetleri departmanı sorularımızı yanıtladı.

BoxPN’in güçlü noktalarında bile tavsiye edemeyiz. Hızları kabul edilemez.

Sunucuların çoğu çok yavaş, neredeyse kullanılamaz. BoxPN bu performans seviyesini yükseltebilir ve sunucu sayısını artırabilirse, gelecekte dikkate alınması gereken bir güç olabilir. Şimdilik daha iyi seçenekler bulabilirsiniz.

BoxPN hakkındaki düşünceleriniz neler? Değerlendirmemize katılıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map