Avast SecureLine VPN İncelemesi – Güncellendi 2020

Avast SecureLine VPN İncelemesi

Avast SecureLine VPN, Avast’ın birçok güvenlik ürününden biridir. VPN’ler gittikçe, sizi Netflix’e soktuğu ve iyi şifreleme kullandığı için oldukça iyi, ancak fiyat için daha iyi olabilirsiniz. Başka bir yere gitmenizi neden önerdiğimizin ayrıntıları için tam incelememize göz atın..


best-VPN-yorum

Avast, en iyi antivirüs ürünleri ile tanınan bir Çek yazılım şirketidir. Ocak 2019 itibariyle, Windows anti-malware uygulamaları pazar payının yüzde 15’inden fazlasını elinde tuttu. Bu Kaspersky Lab ve McAfee Inc gibi büyük isimlerin önüne geçer.

Kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımına ek olarak, bu Avast SecureLine VPN incelemesinde bakacağımız bir VPN sunar. Hızını, gizliliğini ve güvenliğini ve kullanım kolaylığını inceleyeceğiz. Ayrıca, kararımızı tamamlamadan önce sunucu konumlarına ve müşteri hizmetlerinin kalitesine dalacağız..

SecureLine VPN sınırlı bir özellik setine sahiptir, ancak iyi performans gösterir. Sizi BBC iPlayer gibi hizmetlere götürür (Netflix olmasa da), ancak benzer bir fiyatla daha fazla cihazı ve daha fazla akış hizmetini kapsayacak VPN’ler bulabilirsiniz. Gizlilik de güçlü bir takım değildir, bu yüzden yakın zamanda en iyi VPN seçimleri listemizi yapmak olası değildir..

Avast-SecureLineVPN-Client-Bağlı

Avast-SecureLineVPN-Ayarlar-Güvenlik

AvastSecureLineVPN-Web sitesi-Gizlilik

Avast-SecureLineVPN-Web sitesi-Sunucular

Avast-SecureLineVPN-Web-Splash

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

Avast SecureLine VPN için alternatifler

Özellikleri

SecureLine VPN’nin odağı kullanımı basittir. İşlevselliğe sahip değildir, bunun yerine ihtiyacınız olacağını düşündüğü temel özellikleri sağlamayı ve bunları kullanmayı kolaylaştırır. Bunu başararak, sığ bir öğrenme eğrisi ve iyi sunucu hızlarına sahip bir ürün sunarak bu incelemede daha sonra bahsedeceğiz..

Avast-SecureLineVPN İstemcisiVerileri Splash

Windscribe (Windscribe incelememizi okuyun) gibi diğer VPN hizmetleri, bağlantı noktası iletme seçenekleri ve VPN protokollerini ve şifreleme yöntemlerini yapılandırma üzerinde çok daha fazla denetime sahip çok daha geniş bir özellik kümesine sahiptir..

SecureLine VPN ile, kullanıcıların uğraşabileceği yalnızca iki önemli ayar vardır. Tercihlerde bir kutuyu işaretleyerek etkinleştirdiğiniz bir öldürme düğmesi var. Amacı, killswitch’in “VPN’nizin aniden kesilmesi gerekiyorsa tüm internet erişimini engelleyerek gizlilik sızıntılarını önleyeceğini” söylediği kutunun altında açıklanmaktadır.

Avast-SecureLineVPN-Client-Ağ-Profil

Ayrıca güvenilir ağlar ayarlama seçeneği de vardır. Bu, örneğin ev WiFi’nize bağlıysanız, VPN’nin etkin olmayacağı anlamına gelir. Yerel kahve dükkanınızda biraz çalışmaya karar verirseniz, VPN korumanız devreye girecektir. Bu basit bir özelliktir, ancak çok hareket halindeyseniz ancak VPN’nizi evde kullanmak istemiyorsanız kullanışlıdır.

VPN protokollerini değiştirme seçeneği yoktur, ancak SecureLine VPN, Windows’ta OpenVPN ve macOS’ta IPSec / IKEv2’yi kullanır; bu, şiddetle tavsiye edilen seçimlerdir. Özelleştirilebilir bir şey arıyorsanız, SecureLine VPN sizin için VPN değildir, ancak daha az teknoloji meraklısı seçeneğin elinden çıkarılmasını takdir edebilir.

SecureLine VPN, ayrı tünel oluşturmayı da desteklemez. Bu, hangi verilerin VPN tünelinden geçip hangilerinin korumasız bağlantınızdan geçtiğine karar vermenizi sağlayan bir özelliktir. Örneğin, PC’nizi bir medya sunucusu olarak kullanıyorsanız ve filmlerinizi dünyanın diğer tarafındaki bir sunucu üzerinden yayınlamak istemiyorsanız bu kullanışlıdır.

Bölünmüş tünelleme ihtiyacınız olan bir özellikse, başka bir yere bakmak istersiniz. Ivacy gibi çok sayıda VPN sunuyoruz (Ivacy incelememizi okuyun).

Avast SecureLine VPN Özelliklerine Genel Bakış

Avast SecureLine VPN Logosuwww.avast.com

Aylık $ 167’dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut
7 gün

Geri ödeme süresi
30 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
34 ülkede 55 sunucu

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir
n / a

Amazon Prime Video’ya erişebilir
n / a

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN, IKEv2

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası
n / a

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
24/7

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği
24/7

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

Avast-SecureLineVPN-Web sitesi-Fiyatları

SecureLine VPN web sayfasına hızlı bir şekilde bakarsanız, kullanılabilir tek ödeme planlarının yıllık abonelikler olduğu düşünülecektir. Yalnızca ödeme sayfasına gittiğinizde, diğer abonelik dönemlerinin fiyatlarını bulabilirsiniz ve o zaman bile kaçırmaları kolaydır.

Windows veya macOS için bir VPN arıyorsanız, satın alabileceğiniz minimum abonelik bir yıldır. Ödeme sayfasındaki küçük açılır kutuyu tıklarsanız, iki yıl ve üç yıl için seçenekler de bulunur, ancak aylık fiyat planı yoktur..

İOS veya Android VPN aboneliği satın alıyorsanız, aylık veya yıllık ödeme yapmayı seçebilirsiniz, ancak bir yıldan uzun bir seçenek yoktur. Çok cihazlı ürün için size bir aylık, bir yıllık, iki yıllık veya üç yıllık faturalandırma seçeneği sunulur. Tuhaf bir şekilde, aylık çoklu cihaz seçeneği İngiltere’de eksik.

Karmaşık ve gizli alternatif ödeme seçeneklerini göz ardı ederek, PC’niz veya Mac’iniz için bir VPN istiyorsanız, yıllık 59,99 ABD doları ödersiniz. Mobil cihazlar için, ayda 2,99 $ veya bir yıllık abonelik için 19,99 $ ödeyebilirsiniz. Karıştırıp eşleştiremeyeceğinizi belirtmek gerekir. Aboneliğiniz yalnızca beş iOS veya Android cihazı kapsayacaktır.

Yine de SecureLine VPN, iPhone için en iyi VPN kılavuzumuzu yapmayacak.

Avast SecureLine VPN Çoklu Cihaz Planları

Mobil ve masaüstünü kapsayacak bir şey arıyorsanız, yıllık 79,99 ABD doları plana ihtiyacınız olacak. Bir yılı taahhüt edecek kadar emin değilseniz, biraz avlanma ile aylık 8,99 $ seçeneğini de bulabilirsiniz..

SecureLine VPN’in fiyatlandırması, yalnızca beş veya daha az cihazla kullanmayı düşündüğünüz sürece rakiplerine karşı tutarlıdır. Mobil cihazlarınız için aylık bir abonelik arıyorsanız özellikle ucuzdur. Yalnızca fiyat olarak, Android için en iyi VPN kısa listemizdeki rakipleriyle karşılaştırıldığında iyi olur.

Daha fazla cihaz için bir VPN’e ihtiyacınız varsa, cihaz sınırı olmayan planlar sunan hizmetler vardır. Kaz VPN’i (Kaz VPN incelememizi okuyun) benzer şekilde fiyatlandırılır, ancak istediğiniz kadar cihazı kapsayabilir.

Avast, ürünleri için yedi günlük ücretsiz deneme süresinin yanı sıra 30 günlük para iade garantisi sunuyor. Tek ödeme seçeneği PayPal veya kredi kartıdır. Bitcoin veya diğer kripto para birimleri için destek yok.

Daha anonim bir ödeme yöntemi istiyorsanız, Mullvad gibi nakit veya bitcoin kabul eden bir VPN arayın (Mullvad incelememizi okuyun).

Kullanım kolaylığı

Avast-SecureLineVPN-Web-Ödeme

SecureLine VPN’e kaydolmak yeterince basittir. Seçim aboneliğinizi satın aldığınızda ülkenizi, adınızı, soyadınızı, posta kodunuzu ve e-posta adresinizi vermeniz gerekir. Bu, kriptostorm (kriptostorm incelememizi okuyun) gibi alternatifler göz önüne alındığında çok fazla kişisel bilgi gerektirmez..

Ayrıca, ödeme bilgilerinizi sağlamanız gerekir. PayPal ve kredi kartı veya banka kartı tek seçeneğinizdir. Ödemeniz tamamlandıktan sonra, e-posta yoluyla bir etkinleştirme kodu alırsınız.

Avast SecureLine VPN Indirin ve yükleyin

Kurulum da basittir. Sadece uygulamayı indirin ve diğer herhangi bir program gibi yükleyin. SecureLine VPN’i başlattığınızda, basit bir gösterge tablosuyla karşılaşacaksınız. İnce değil. Büyük, kırmızı bir “kapalı” düğmesi, ekranın ortasında “çevrimiçi gizliliğiniz korunmuyor” uyarısı verir.

Avast-SecureLineVPN İstemcisiVerileri Kesildi

Büyük, kırmızı düğmeye tıklamak VPN’yi etkinleştirir. Yedi günlük ücretsiz bir deneme sürümü başlatmanız veya bir abonelik satın almanız istenir. Zaten bir etkinleştirme kodunuz olduğunu belirtmek için alttaki metni tıklayın ve aboneliğinizi doğrulamak için girin.

Artık bağlantı süreniz, gerçek IP adresiniz, konumunuz ve IP adresiniz gibi bilgileri başkalarına göründüğü gibi görebilirsiniz. İngiltere’de SecureLine VPN’i test ettik ve varsayılan olarak Londra’daki bir konuma ayarlandı. Bu bilgilerin altında konumunuzu değiştirmek için büyük bir düğme bulunur.

Bu düğmeyi tıklattığınızda sunucuların listesi görüntülenir. Geçerli sunucu en üstte görüntülenir ve bizim için “en uygun yer” olarak etiketlenmiştir. Bu bilginin yanındaki “i” nin üzerine geldiğinizde, “mümkün olan en iyi bağlantı hızını elde etmenize yardımcı olan” en uygun konumu açıklayan bir pencere açılır.

Avast-SecureLineVPN-Client-Sunucular

Diğer sunucu konumları bunun altında görüntülenir. Ayrıca sol tarafta, bulundukları yere, eşler arası veya akış için filtreleyen bir menü de var. Listedeki bazı sunucularda P2P veya akış için optimize edildiğini belirten küçük simgeler de bulunur.

Konum değiştirmek, farklı bir sunucuya tıklamak kadar basitti. Bağlanması yaklaşık iki saniye sürdü. Uygulamanın ortasındaki şimdi yeşil düğmeye tıklayın, VPN neredeyse anında kesilecek.

Sayfada yalnızca iki düğme daha var. Birincisi, Avast’ın mobil VPN ürünleri için esasen bir reklamı açar. İkinci düğme, tercihleri ​​açan klasik ayarlar dişli simgesidir. Üç bölüm vardır: “genel”, “ağ güvenliği” ve “abonelik”.

Avast SecureLine VPN Ayarları

“Abonelik” bölümü yalnızca aboneliğiniz ve süresi ne zaman sona erdiğiyle ilgili bilgi sağlar. “Ağ güvenliği”, gizliliğinizin korunmasını sağlamak için VPN bağlantısı kesilirse internet erişimini engelleyen killswitch’i etkinleştirme seçeneğini bulacağınız yerdir..

Bu bölümdeki diğer tek ayar, internete bağlandığınızda VPN’yi otomatik olarak açma veya açmak isteyip istemediğiniz sorularıdır. Güvenilir ağları da hariç tutabilirsiniz, yani belirli WiFi ağlarına bağlandığınızda VPN açılmaz.

Avast-SecureLineVPN-Ayarlar-Genel

“Genel” bölümünde yalnızca beş ayar bulunur. SecureLine VPN’in size bildirimleri nasıl göstereceğini ve menü çubuğunuzda görünüp görünmeyeceğini kontrol edebilirsiniz. Başlangıçta başlatacak şekilde ayarlayabilir ve beta güncellemelerini almak için kaydolabilirsiniz..

Son seçenek, diğer ürünler için teklifleri kapatmaktır. Avast’ın antivirüs ürünlerinde Avast Pro (Avast Pro incelememizi okuyun) gibi sıkıcı pop-up’ları deneyimledikten sonra, seçeneği yeterince kapatmanızı önermiyoruz.

Gördüğünüz gibi SecureLine VPN ile çok az kişiselleştirme yapılabilir. Karmaşık kurulum olmadan kutudan çıkan bir şey isteyen kullanıcılara yöneliktir. Aradığınız şey buysa, Avast iyi bir seçimdir.

İhtiyaçlarınıza göre ayarlayabileceğiniz bir şey arıyorsanız, VPN arşivimizdeki diğer alternatiflere bakın.

hız

SecureLine VPN’in bir bütün olarak nasıl performans gösterdiğini görmek istedik, bu nedenle İngiltere’deki yorumcumuzun tabanından farklı uluslararası sunucularda hız testleri gerçekleştirdik. Sonuçlar aşağıda gösterilmiştir.

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korunmasız (İngiltere)13194,3012.24
Almanya49191,789.74
Rusya11439.396.03
Brezilya22841.301.12
BİZE.8575.042,62
Güney Kore47218.943.07

Anakara Avrupa’daki sunucular için hızlar etkileyiciydi. Almanya’nın Frankfurt kentindeki bir sunucu, korunmasız hızın neredeyse yüzde 99’u olan bir indirme hızı verdi. Yükleme hızı, korumasız hızın yüzde 80’inin biraz altında, iyi değildi, ancak yine de makul.

Avrupa dışında, mesafenin düşmesini beklediğiniz gibi, düşüş önemliydi. ABD sunucusuna bağlanırken indirme hızımız yüzde 50’den fazla azaldı. Rusya ve Brezilya’daki sunucular, korunmasız hızımızın beşte biri kadar hızlı indirme hızlarına sahipti ve Güney Kore yüzde 10’un altındaydı.

SecureLine VPN, en hızlı VPN hizmetleri listemizin tepesinde olmayabilir, ancak özellikle Avrupa’daki yerel hizmetler için iyi performans gösterdi. Her zaman olduğu gibi, deneyimler belirli sunuculardan uzaklığınıza bağlı olarak değişebilir.

Gecikme karışık bir çantaydı. Almanya’nın Frankfurt kentinde bulunanlar gibi yakındaki sunucular makul bir gecikme sundu. ABD sunucusunu kullanırken yaşanan gecikme etkileyiciydi, ancak Güney Koreli sunucunun neredeyse yarım saniyelik gecikmesi vardı. Oyun oynamak için en iyi VPN’i arıyorsanız, SecureLine VPN sizin için doğru seçenek olmayabilir.

Güvenlik

SecureLine VPN güvenliğini “banka sınıfı” olarak tanımlar. HSBC gibi büyük bankaların bile hackleme kurbanı olduklarını göz önünde bulundurarak, bu günlerde en ilham verici iddia olmayabilir, ancak muhasebe yazılımını kullanmanız belki de kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlayacaktır. Endişelerinizi bir kenara bırakın, çünkü SecureLine VPN’in güvenliği iyidir.

Windows için tercih ettiği şifre, OpenVPN ile AES 256 bit’tir. VPN güvenlik kılavuzumuzun açıkladığı gibi, bu en popüler VPN protokollerinden biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. OpenVPN, protokolün güvenli kalmasını sağlamak için sürekli olarak güvenlik açıkları arayan bir toplulukla açık kaynak kodludur. Aynı zamanda hızlı.

MacOS uygulamasını veya bir iOS cihazı kullanıyorsanız, SecureLine VPN, IPSec ile IKEv2 protokolünü kullanır. Web sitesi, “Apple onaylı” olduğunu iddia ediyor. Bunun gerçek anlamda ne anlama geldiği için verdiği tek gerçek açıklama, SecureLine VPN’in “en iyi uyumluluk ve performansı sağlamak için Apple’ın tescilli yığınları üzerine inşa edilmesi” dir.

Apple onaylı olup olmadığına bakılmaksızın, IKEv2 / IPSec, bazı VPN’ler tarafından kullanılan L2TP / IPSec protokolünden daha güvenlidir. L2TP, kimlik doğrulaması için kullanıcının kimlik bilgilerini gerektirir, bu nedenle gizliliği garanti etmek için ideal değildir. IKEv2 de çok daha hızlıdır, çünkü L2TP işlemi yavaşlatan çift kapsülleme kullanır.

Sunulan bir killswitch ile çalıştığından emin olduk ve işe yaradı. Ayrıca WebRTC ve DNS sızıntılarını test ettik ve hizmet sorunsuz bir şekilde geçti.

Çoğu VPN’den farklı olarak, SecureLine VPN size bir protokol seçeneği sunmaz. Kutunun dışında çalışan bir şey arıyorsanız, varsayılanları sağlamdır. Daha fazla özelleştirme seçeneğine sahip bir VPN peşindeyseniz, CyberGhost’a bir göz atın (CyberGhost incelememizi okuyun).

Gizlilik

Avast’ın gizlilik politikasında günlük kaydı olmadığı belirtiliyor. Yine de daha derine inin ve bu iddia geçerli değil. Satış sahasındaki anahtar kelime, Avast’ın ziyaret ettiğiniz web sitelerini veya sunucularına bağlandıktan sonra tükettiğiniz içeriği izlememesidir..

Bununla birlikte, gizlilik politikasına gömülü olarak, Avast’ın, Tampon VPN (tıpkı Tamponlanmış VPN incelememizi okuyun) gibi VPN hizmetine bağlandığınızda ve VPN hizmetinden her bağlandığınızda IP adresinizi ve zaman damgasını sakladığını gördük. Ayrıca kullandığınız VPN sunucusunun IP adresini günlüğe kaydeder. İddia şu ki, veriler VPN hizmetinin performansını izlemek için kullanılıyor.

Avast-SecureLineVPN-Web-Gizlilik-Günlüğü

Avast’a karşı adil olmak için, devletin müşteri verilerine ilişkin taleplerinin ve yapılan açıklamaların açık bir özetini yayınlar. 2018’de, yalnızca biri kabul edilen 79 kullanıcı bilgisi talebi vardı. Bu yüzde 1,27’lik bir ifşa oranı.

Üç ayda bir yayımlanan bir varant kanarya da var. Emri kanarya akıllı bir yasal boşluktur. Şirketin veri taleplerinin ne zaman yapıldığına dair bilgi yayınlamasına izin verilmez. Bunun yerine, her üç ayda bir önceki çeyrekte herhangi bir talepte bulunulmadığına dair bir açıklama yayınladı.

Bu rapor önümüzdeki çeyrekte eksikse, Avast yasal bir veri talebine uydu.

Bizi ilgilendiren şey, Avast’ın bir müşterinin verdiği IP adresiyle ilişkili e-posta adresini, Çek Cumhuriyeti’nde bir ceza soruşturması için olduğunu doğruladı. IP adresinizi anonim tutacağını garanti edebilecek bir VPN arıyorsanız, SecureLine VPN değil.

Bir VPN seçerken ana endişeniz gizlilikse, en iyi VPN hizmetimiz ExpressVPN (ExpressVPN incelememizi okuyun) gibi başka bir sağlayıcıya bakmanız gerekir..

Akış Performansı

Sunucu listesinde, SecureLine VPN’de akış için bir bölüm vardır. Birleşik Krallık’ta Wonderland adı verilen bir konum ve ABD’de üç konum sunmaktadır: Gotham City, Miami ve New York City. Gerçek adları neden kurgusal konumlarla karıştırdığından emin değiliz.

İlk olarak Gotham şehrine bağlanmayı denedik. 10 saniye sonra “bağlanamadı” hata mesajı ile karşılaştık. Sonraki Miami denedik ve iyi bağladı. Gotham’ı biraz sonra tekrar denedik ve problemsiz bir şekilde bağlandık, bu yüzden ilk kez bir bağlantı hatası olmuş olabilir.

Avast SecureLine Netflix

İngiltere’deki konumumuzdan ABD Netflix’te oturum açabildik, ancak akış başka bir konuydu. ABD Netflix’ten film yayınlamak işe yaramadı. Her denediğimizde “bir şeyler ters gittiğini” söyleyen bir hata aldık. Ne yazık ki Netflix, SecureLine VPN’nin akış sunucularını engelliyor.

Netflix’te programlama seçiminizi genişletmek istiyorsanız, SecureLine VPN sizin için çalışmaz, bu nedenle Netflix için en iyi VPN kısa listemizdeki alternatiflere bakmanız gerekir..

Avast-SecureLineVPN-Akış-BBCIplayer

SecureLine VPN’i daha önce test ettiğimizde, BBC iPlayer ile çalışamadı. İngiltere’nin Wonderland sunucusuna bağlandığımızda ve akış yapmaya çalıştığımızda hoş bir sürpriz yaşadık. BBC iPlayer içeriği arabelleğe alma sorunu olmadan her denemede iyi akış gösterdi.

Birçok VPN BBC iPlayer’ı yayınlayamaz, bu nedenle SecureLine VPN için kesin bir artıdır. İngiliz içeriği size aitse, ancak yine de daha fazla özelleştirme seçeneğine sahip bir VPN arıyorsanız, alternatifler için BBC iPlayer için en iyi VPN kılavuzumuza göz atın..

Sunucu Konumları

SecureLine VPN, 34 ülkeye yayılmış 55 sunucuya sahiptir. Sadece birkaç ülkede birden fazla sunucu vardır. İspanya, Almanya, Kanada ve Rusya’da iki, İngiltere’de üç ve ABD’de 16.

NordVPN gibi daha iyi bir seçim sunan çok sayıda VPN var (NordVPN incelememizi okuyun). Yine de, nispeten düşük genel rakama rağmen, SecureLine VPN iyi bir ülke dağılımı sağlar. Liste, her zaman diğer VPN’ler tarafından kapsanmayan İsrail, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Brezilya’yı içerir..

Bununla birlikte, dünya çapında ciddi bir kapsama alanı arıyorsanız, daha uzağa bakmanız gerekir. Hepsinin babası, inanılmaz 190 ülkede sunucuları olan HideMyAss (HideMyAss incelememizi okuyun), ancak ironik bir şekilde HideMyAss’ın sahibi Avast.

Müşteri servisi

Avast, yeterli bir SSS ile birlikte temelleri iyi kapsayan zorunlu bilgi tabanını sağlar. Ayrıca, bilgi tabanında henüz ele alınmayan soruları sorabileceğiniz bir forum da var. Yanıtlar genellikle yararlıdır, ancak yanıt almanız birkaç gün sürebilir.

Avast-SecureLineVPN-Web-Destek-Alan

Doğrudan Avast ile konuşmayı tercih ediyorsanız, canlı sohbet veya e-posta yoluyla desteğe başvurabilirsiniz. Kaç tane sunucunun mevcut olduğunu, bir killswitch seçeneği olup olmadığını ve bölünmüş tünelleme için destek olup olmadığını soran birkaç basit soruyu attık.

Avast-SecureLineVPN-Email-Tepki

Yanıtlar sadece 24 saatten fazla sürdü ve cevaplar elverişli ama doğru. Sunucu sayısı hakkındaki soruya yanıt olarak, destek temsilcisi yalnızca SecureLine VPN web sayfasına bir bağlantı yapıştırdı. Sunucuların listesi sayfada, ancak biraz arama gerektiriyor, bu yüzden özellikle yardımcı olmadı.

Online sohbet de yeterli ama muhteşem değil. MacOS uygulaması için hangi VPN protokolünün kullanıldığı sorulduğunda, müşteri hizmetleri temsilcisi gidip güven aşılamayan yanıtı kontrol etmek zorunda kaldı. MacOS ve iOS cihazlarda IPSec olduğu bilgilerine geri dönmeleri birkaç dakika sürdü.

Bilgi bankası, forum, e-posta ve sohbet seçenekleri arasında ihtiyacınız olan bilgileri bulabilmeniz gerekir, ancak tercih ettiğinizden daha uzun sürebilir. Yanıt hızı için çevrimiçi sohbet en iyi seçenektir, ancak kullanmadan önce adımızı ve e-posta adresimizi girmek zorunda kalmamız sinir bozucuydu.

Karar

SecureLine VPN, özellikler açısından pek bir şey sunmaz, ancak kullanımı kolaydır ve yaptığı işte etkilidir. Güvenilir ağları belirleyebilmek yararlıdır ve öldürme anahtarı önemlidir, ancak diğer ayarlarla uğraşmak istiyorsanız, şansınız kalmaz.

Bununla birlikte, VPN’i torrent için kullanmayı planlıyorsanız, ancak gizlilik konusundaki endişelerimiz göz önüne alındığında, alternatifler için torrent için en iyi VPN listemize bakmak isteyebilirsiniz..

Gizlilik, SecureLine VPN ile ilgili en büyük sorundur. Avast, IP adresinizi günlüğe kaydettiğini ve geçmişte kolluk kuvvetlerine müşteri bilgileri verdiğini itiraf ediyor, ancak bu nadirdir. Tam gizlilik VPN’nizden istediğiniz şeyse, başka bir yere bakmanız gerekir. VPN incelemelerimiz başlamak için iyi bir yer.

Bu incelemeyi okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Avast SecureLine VPN kullanıyorsanız ve deneyimlerinizi paylaşmak istiyorsanız, aşağıya yorum eklemekten çekinmeyin. Düşüncelerinizi duymak isteriz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map