Arabellek VPN İncelemesi – Güncellendi 2020

Arabellek VPN İncelemesi

Arabellek VPN, gizlilik politikasını düzelttiğinde iyi olacak vasat bir hizmettir. Bunun da ötesinde, mülkiyeti kara bulutlara dökülür ve bu hizmeti kullanmamızı önermemize neden olur. Ayrıntılar için Tamponlanmış VPN incelememizin tamamını okuyun.


best-VPN-yorum

Buffered VPN ile son gezimiz bir süre önceydi, ancak o zamandan beri çok şey değişti. Mülkiyet değişikliği iddiası birçok yeni soru getirdi, en kötüsü okuduğunuz her VPN incelemesine güvenip güvenemeyeceğinizdir. Bununla ilgili daha fazla bilgi için BestVPN.com ve Buffered VPN arasındaki bağlantılar hakkındaki makalemizi okuyun.

Buffered VPN incelememizde, geçmişte “tamam” olarak değerlendirdiğimiz hizmete adil bir şekilde bir şans vereceğiz. Kararımızı vermeden önce özellikleri, fiyatlandırmayı, kullanım kolaylığını, hızı, güvenliği, gizliliği, akış performansını, sunucu konumlarını ve müşteri hizmetlerini tartışacağız.

Gizlilikle ilgili endişeler olmasa bile, bu incelemenin ana hatlarını çizeceğiz, bir öneri yapmak bizim için zor. Sunucu ağı küçüktür, hızlar tutarsızdır ve uğraşacak önemli bir özellik yoktur. Bazılarına hitap edebilir, ancak VPN’lerin her köşede ortaya çıktığı bir dünyada, Tamponlanmış VPN göze çarpmaz.

Tamponlanmış-VPN-Slider1

Tamponlanmış-VPN-slider2

Tamponlanmış-VPN-slider3

Tamponlanmış-VPN-slider4

Arabellek-VPN-Slider 5

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

Buffered VPN için alternatifler

Özellikleri

Arabelleklenmiş VPN, bir VPN için gerekli olduğunu düşündüğümüz özelliklerin dışında zar zor özelliklere sahiptir. Arayüzdeki araçların çoğu, çevrimiçi bulunması kolay yeniliklerdir ve rahat erişimi takdir etsek de, daha kullanışlı bazı özellikleri tercih ederiz.

Neyse ki, hala bir öldürme düğmesi var. Varsayılan olarak açık değildir, ancak yine de aynı işlevi gerçekleştirir. VPN başarısız olursa, killswitch internet bağlantınızı tetikler ve keser. Bu, torrentler ve sansürü atlamaya çalışanlar için özellikle önemli bir özelliktir, bu yüzden Çin için en iyi VPN hizmetlerimizdeki her sağlayıcı buna sahiptir..

Bunun dışında, söylenecek çok şey yok. Diğer tek özellik bir güvenlik duvarı testi ve hız testidir ve ikincisi diğer hız testi özelliklerine kıyasla hayal kırıklığı yaratır – nasıl uygulanması gerektiğini görmek için Astrill incelememizi okuyun. Arabelleklenmiş VPN’nin hız testi özelliği doğrudur, ancak aynı anda yalnızca tek bir konumda çalıştırılabilir.

buffervpn-review-hız testi

Yine de eksik olduğu bir özellik, bölünmüş tünelleme. VPN’ler arasında en yaygın özellik olmasa da, ExpressVPN, AirVPN ve hatta PureVPN bile var (AirVPN incelememizi okuyun).

Bölünmüş tünel, VPN tünelinden bir miktar trafik göndermenizi sağlarken, diğer trafik normal bağlantınızda kalır. Örneğin, torrentinizi korurken bir yedeklemeyi tam hızda çalıştırmak için kullanışlıdır, bu nedenle bu özellik torrent seçimleri için en iyi VPN’imiz arasında yaygındır..

Arabelleklenmiş VPN’ye Genel Bakış

Arabellek VPN Logosubuffered.com

Aylık $ 412’dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi
30 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
37 ülkede 39 yer

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS, Linux

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

Arabellek VPN’in düşük oranları yok – neye benzediğini görmek için PIA incelememizi okuyun – ancak fiyatlandırma şeması da kötü değil. En büyük değer, çoğu VPN’de olduğu gibi en uzun abonelikle gelir, ancak iki yıllık bir seçeneğin eklenmesi fiyatlandırmayı daha cazip hale getirir.

Aylık plan, en iyi VPN sağlayıcıları arasında bile, neredeyse tüm aydan aya seçeneklerde korkunç. CyberGhost ile aynı fiyattır (CyberGhost incelememizi okuyun) ancak daha az iki bağlantıya sahiptir. CyberGhost’tan farklı olarak, Buffered VPN’i istediğiniz kadar cihaza kurabilirsiniz.

Yıllık plan iyi, ama daha ucuz seçenekler var. Örneğin, TorGuard, TorGuard incelememizde görebileceğiniz gibi, yaklaşık 10 $ daha az aynı sayıda bağlantı sunar. Aylık plan gibi, bir VPN’den beklediğimiz fiyat civarında.

Bununla birlikte, iki yıl boyunca seçim yapmak ciddi bir değer sağlar. Sadece 20 $ daha fazla, iki katı hizmet almak, aylık oranı yaklaşık 4 $ aşağı getiriyor. Diyelim ki PureVPN kadar ucuz değil, aynı zamanda hizmetin tüm endişeleri de yok. Ne demek istediğimizi görmek için PureVPN incelememizi okuyun.

İki yıllık seçenek çok fazla değer sunmasına rağmen, hatasız değildir. Tamponlanmış VPN’nin fiyatlandırma konusunda NordVPN ile çok ortak noktası var, çünkü her ikisi de sizi çok yıllı bir plan satın almaya teşvik ediyor. Bununla birlikte, NordVPN’den farklı olarak, Buffered VPN’in dizilişi dengelemek için ucuz üç yıllık bir seçeneği yok (bunun hakkında daha fazla bilgi için NordVPN incelememizi okuyun).

Planlar 30 gün boyunca iade edilebilir, bu iyidir, ancak canlı sohbet yoktur, bu nedenle geri ödemenizi e-posta yazışmalarına asmanız gerekir.

Ödeme seçenekleri standarttır. Arabellek VPN, tüm büyük kredi kartlarını, PayPal ve bitcoin’i kabul eder. Bitcoin genellikle anonimlik için en iyi seçenek olsa da, Buffered VPN’de tek seçenek olabilir. Bununla ilgili ayrıntılar için “gizlilik” bölümünü okuyun.

Tüm planlar, VPN sağlayıcıları arasında standart olan beş adede kadar eşzamanlı bağlantıyla birlikte gelir. Diğer sağlayıcıların “premium planın arkasında daha fazla sayıda bağlantıyı nasıl kilitledikleri” konusunda sinir bozucu bir pazarlama var, bu genellikle doğru değil. Genel olarak, etkilendiysek buradayız.

Kullanıcı dostu

Arabellek VPN’e kaydolmak basit bir iştir. Bir plan seçtikten sonra, bir e-posta adresi, kullanıcı adı ve şifre girmeniz ve bir ödeme yöntemi seçmeniz gerekir. Arabelleğe alınan VPN, yükleyiciyi indirebileceğiniz zaman e-postanızı doğrulamanızı ve sizi kontrol paneline yönlendirmenizi ister..

bufferedvpn-review-kontrol paneli

Uygulama, VPN kullanıcılarının bildiği ve sevdiği akıllı telefon boyutundaki penceredir. Oturum açtıktan sonra, sunucu seçim ekranına yönlendirileceksiniz. Bir konumu tıklamak sizi bağlar.

bufferedvpn-review-arayüzü

Ne yazık ki, otomatik bağlantı yok. Örneğin, ExpressVPN’i bu kadar yüksek derecelendirmemizin nedenlerinden biri, bu ilk bağlantıyı kurmanın ne kadar kolay olduğudur – diğer nedenleri öğrenmek için ExpressVPN incelememizi okuyun. Arayüzün ortasındaki devasa bir “açık” düğmeyi deşifre edemediğiniz sürece şüphe yok. Arabelleklenmiş VPN kesik ve kuru değil.

Konum sayısı azdır, bu da daha sonraki bir bölümde ele alacağız, bu nedenle listede gezinmek en kötü şey değildir. Ayrıca, üstteki arama çubuğunu kullanarak bir konum arayabilir veya kalp simgesini kullanarak bir konumu favorilere ekleyebilirsiniz. Sunucuda gezinme mümkün olduğu kadar standarttır.

Bağlandıktan sonra Arabelleğe Alınmış VPN, gerçek zamanlı yükleme ve indirme hızlarınız, aktarılan toplam veri miktarı ve yeni IP adresiniz de dahil olmak üzere bağlantı bilgilerinizin bulunduğu bir ekran görüntüler. Ayrıca, “araçlar” sekmesi altında hızınızı test etme seçeneği de vardır.

buffervpn-review-başarılı-bağlantı

Ayarları sağ üst köşedeki hamburger menüsünü tıklayarak bulabilirsiniz. Arabellek VPN’in burada birçoğu özel bir yuvaya ihtiyaç duymayan birçok seçenek var. Örneğin, uygulama bilgilerini ve hesap bilgilerini “hakkında” sekmesi altında toplayabilirsiniz. Artı, düzen sinir bozucu.

buffervpn-review-ayarlar menüsü

Ayarlar menüsü, çoğu kişinin ihtiyaç duymadığı bilgilerle birlikte yüklenir. Uygulama bilgilerini, hesap bilgilerini ve can sıkıcı “bir arkadaşa tavsiye et” sekmesini aşağıya koymak yerine, en üste yerleştirir. “Arkadaşa öner” sekmesini yüklemek yeterli değilse, arayüzün altında da aynı şeyi yapmanızı isteyen sürekli bir reklam var.

Faydalı bilgileri en alta bulacaksınız. Ayarlar seçenekleri çok azdır, yalnızca başlangıç ​​ayarları ve uygulamanın kapatıldığında tepsiye küçülüp küçülmeyeceği gibi şeyleri değiştirmenize izin verir. Tek özellik, varsayılan olarak garip bir şekilde devre dışı bırakılan killswitch’tir..

bufferedvpn-review-ayarları

Ayrıca, açıklanmayan ancak açıklanması gereken hamburger menüsünde bir güvenlik duvarı testi ve yerel günlük dizinine bir bağlantı da bulabilirsiniz. Uygulamada Buffered VPN ile de bağlantı kurma seçeneği var, bu hoş bir dokunuş.

Arabellek VPN’in kullanım kolaylığı ile ilgili sorunlar var, ancak uygulama pürüzsüz hissediyor. Hayranları, insanları hizmeti veya sınırlı sayıda seçeneği kullanmaları konusunda yönlendirmemizi istemiyor, ancak arayüz akıcı ve duyarlı.

hız

Arabelleklenmiş VPN’nin hızı, tek kelimeyle, tutarsız. Sivilceli performansı nedeniyle, en hızlı VPN’lerin saflarına katılmayacak, ancak seçtiğiniz konuma bağlı olarak sonuçlardan memnun olabilirsiniz. Aşağıda, test sonuçları tablosunu bulabilirsiniz. Bufferered VPN’in ağında speedtest.net kullanarak beş konumu test ettik.

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korumasız10160,4211.22
ABD Orta Batı434.918.6
Kanada36140,439,98
Almanya13018.097.33
Hollanda136105,985.24
Japonya213106,622.71

Sonuçlara baktığımızda, yüksek düzeyde tutarsızlık var. Yerlerin üçü rock yıldızı sanatçılar, diğer ikisi korkunç. Kanada, Hollanda ve Japonya korumasız indirme hızımızın çoğunu sağladı, ancak Almanya ve ABD Midwest neredeyse yüzde 10 geri verebilirdi.

Bu, Arabellek VPN’in ağının kart genelinde optimize edilmediğini gösterir. Bazı sunucular son derece hızlıdır, ancak bazıları dikkate alınmamalıdır. Çalışan bir yer bulmak için kazmanız gerekecek.

Olumlu bir kayda göre, gecikme tüm sunucularda düşük kaldı. Oyun oynamak için en iyi VPN düzeyinde olmasa da, bu amaçla Buffered VPN’yi kullanabilirsiniz..

Güvenlik

Arabelleklenmiş VPN’in güvenliği standarttır. OpenVPN protokolü ile bağlantınızda AES 256 bit şifreleme kullanır. Aklımızda güvenlik için altın standart olmasına rağmen, diğer VPN protokollerini kullanmak istemenizin nedenleri vardır. VPN güvenliği, herkesin ne kullandığını seçmek kadar kesilmiş ve kuru değildir ve Tamponlanmış VPN, güvenliğinizi değiştirme esnekliği sağlamaz.

Yine de, çoğu insan için, OpenVPN’li AES 256-bit mükemmel bir kombinasyon. TorGuard ile şifreleme düzeyini veya belirli bir şifreyi değiştiremezsiniz, ancak AES 256 bit yeterli olmalıdır. Neden şifreleme açıklamamızda öğrenebilirsiniz.

Seçeneklerin olmamasına rağmen, Buffered VPN güvenlik söz konusu olduğunda her şeyi doğru yapıyor. Temel bir killswitch içerir, AES 256-bit’i OpenVPN ile birleştirir ve DNS isteklerini, kaynak IP adresimizi veya WebRTC bilgilerini sızdırmaz.

Gizlilik

Kayıt sırasında Buffered VPN bir kullanıcı adı, e-posta ve şifre ister. Mesela Mullvad (Mullvad incelememizi okuyun) kadar özel olmasa da, VPN’ler kadar standarttır. Bununla birlikte, kaydolduktan sonra kontrol panelinde “verilerimi indir” adlı bir sekme tespit ettik. Meraklı, tıkladık ve gördüklerimiz tarafından cesaret kırıldı.

Asla bir ad veya adres girmemesine rağmen, Buffered VPN bu bilgileri topladı ve günlüğe kaydetti. Rapor, bu bilgileri asla açıkça vermememize rağmen, inceleyenin tam adını, adresini ve VPN kullanım kayıtlarını içeriyordu. Sadece, büyük bir gizlilik ihlali olan PayPal aracılığıyla toplandığını varsayabiliriz.

bufferedvpn-review-günlükleri

Gizlilik politikası da yardımcı olmuyor. Tamponlanmış VPN’nin fatura adınızı ve adresinizi bir ödeme işlemcisinden toplayacağını, ancak okunması zor bir belgeye gömüldüğünü açıklar. VPN kullanımı sırasında hangi bilgilerin (varsa) toplandığı ile ilgilenmez..

Kayıtlı ne varsa, bir şey açıktır: gizliliğinizle ilgileniyorsanız, Arabellek VPN kullanmamalısınız.

Adresinizi, adınızı, kullanıcı adınızı ve fatura ayrıntılarınızı içeren belge, VPN kullanımınızı da içerir. IP adresinizi göstermese de, bağlandığınız ülkeyi, bağlandığınız sunucuyu ve bağlantının ne zaman açılıp kapandığını gösterir..

IP adresinizin gösterilmemesi, fiziksel adresinizin kayıtta olması önemli değildir. Raporun kontrol panelinde kolayca bulunabildiği ve birkaç saniye içinde anında oluşturulabileceği göz önüne alındığında, raporun ne kadar güvenli olduğu konusunda da şüphelerimiz var..

Açıkça söylemek gerekirse, Arabellek VPN herhangi bir yasayı ihlal etmiyor, ancak diğer VPN’lerle karşılaştırıldığında iş uygulamaları şüphelidir. Sunucunun bulunduğu Cebelitarık’taki endişe 2004 Veri Koruma Yasasıdır. Bir şirketin bilgilendirilmiş olur olmadan bilgi toplayamayacağını söylüyor. Gizlilik politikasında belirtildiği gibi, hizmeti kullanarak verilerinizi sağlamayı kabul ediyorsunuz.

Akış Performansı

Arabelleklenmiş VPN, birden fazla test konumunda her büyük akış platformu tarafından engellendi. Akışla ilgileniyorsanız, akış için en iyi VPN kılavuzumuzdaki seçimlerimizden birini kullanın.

Netflix için en iyi VPN’imiz ve BBC için en iyi VPN’imiz iPlayer kılavuzları, Arabellek VPN’in bu platformlara erişemediğini düşünerek size de iyi hizmet edecek. Hangi sunucuyu test ettiğimiz önemli değil, korkunç proxy hatasıyla karşılaştık. Doğru hizmetle “istediğiniz tüm çevrimiçi içeriğin keyfini çıkarabileceğinizi” iddia etmenize rağmen, Tampon VPN, akış söz konusu olduğunda uçsuz bucaksız.

Sunucu Konumları

Arabellek VPN, 37 ülkede 39 konuma sahiptir ve bu, diğer VPN sağlayıcılarına kıyasla dar bir yayılımdır – büyük bir ağın nasıl göründüğünü görmek için HideMyAss incelememizi okuyun. Dünyanın büyük medya merkezleri açıklanmaktadır, ancak ağ hâlâ sınırlıdır. Ayrıca, ABD dışındaki her ülkede birden fazla veri merkezi yoktur..

bufferedvpn-review-yerleri

Avustralya, Singapur, Hong Kong, Güney Kore ve Japonya’daki konumların dışında, Arabellek VPN neredeyse Avrupa’ya ve ABD’ye özeldir. Seçenekler var, ancak çok değil. En egzotik yer, eğer böyle bile olsa, Letonya.

Müşteri servisi

Tamponlanmış VPN, müşteri hizmetlerini sektördeki en iyilerden biri olarak sunuyor ve deneyimlerimize göre iyi. Destek temsilcileri kibar ve yardımseverdir ve bilgi tabanı geniştir, ancak canlı sohbetin olmaması küçük açıklamaların olması gerekenden daha fazla zaman aldığı anlamına gelir.

E-posta yine de hızlı. Sunucu konumları hakkında temel bir soru ile ulaştık ve bir temsilci birkaç saat içinde geri döndü. Bu kadar basit bir soru olmasına rağmen, personel kişi sorunumuzu ele almak için birden fazla paragraf yazdı. Bu iyi bir müşteri hizmeti.

Bilgi tabanı çok büyük. Arabellek VPN’in hemen hemen her konu için bir makalesi vardır, bu da problemleri çözmek için iyi ama navigasyon için kötüdür. Bir arama çubuğu yoktur ve kullanılabilir kaç makale varsa, bu genellikle klasik CTRL + F planını varsayılan olarak ayarlamanız gerekeceği anlamına gelir.

bufferedvpn-review-bilgi bankası

Testlerimiz sırasında bilgi tabanının altında canlı sohbet için bir düğme olduğunu fark ettik. Yine de, tıkladığımızda hiçbir şey olmadı, canlı sohbetin daha önce orada olduğunu veya gelecekte geleceğini düşündürüyor.

Kurulum ve sorun giderme kılavuzlarının dışında Buffered VPN, gizlilik blogu, internet sözlüğü, gizlilik kılavuzu ve aldatmaca almanak için bölümlere sahiptir. Bu kaynaklar yardımsever ama garip. İçerik, bir inceleme web sitesi için bir VPN hizmetinden daha uygun bir şeye benziyor.

Karar

Şüpheli veri toplama olmasaydı, Buffered VPN, mükemmel müşteri hizmetleriyle öne çıkan yolun ortasında bir VPN olurdu. Hızdaki tutarsızlığı, akış platformlarına ve gizlilik dostu olmayan iş uygulamalarına erişememesi göz önüne alındığında, bir öneri yapmak bizim için zor.

Ayrıca, Arabellek VPN hakkında özel bir şey yok. 40’tan fazla VPN incelememiz var ve bu sadece mevcut seçeneklerin yüzeyini çiziyor. Buffered VPN ile ilgili sorunları görmezden gelse bile, kalabalığın arasından sıyrılmak için hiçbir şey yapmıyor.

Buffered VPN hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map