AirVPN İncelemesi – Güncellendi 2020

AirVPN İncelemesi

Hevesli bir program olan AirVPN, piyasadaki en iyi sağlayıcılardan herhangi birine rakip olan bir güvenlik özelliğine sahiptir. Bununla birlikte, arayüzü var olmayan bir çok sabır ve destek gerektirir, bu da bunu sadece VPN’lerle uğraşan insanlar için kötü bir seçim haline getirir. AirVPN incelememizdeki tüm ayrıntıları okuyun.


best-VPN-yorum

AirVPN 2010 yılında “çok küçük bir aktivist, hacktivist ve hacker grubu” tarafından başlatıldı. Yalnızca iki sunucuyla başladı ve o zamandan beri 200’den fazla sunucuya sahip oldu. Sanal özel ağ hala aktivistler tarafından işletiliyor ve gizliliğe olan bağlılığı en iyi VPN sağlayıcıları bile paraları için koşuyor.

Bu AirVPN incelemesinde, kararımızı vermeden önce özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, desteklenen cihazlar, sunucu konumları, hız, güvenlik ve müşteri hizmetleri hakkında konuşacağız. Biz uygulamanın arka ucunu çok seviyorum gibi, biz ön ile ilgili bizim rezervasyonları var.

AirVPN gizlilik ve güvenliğe net bir şekilde odaklanmıştır, böylece diğer alanlar da feda edilmiştir. Kullanım kolaylığı bu sağlayıcı için Aşil topuğu ve arayüzü öğrenebilirken, VPN yeni başlayanlar tarihli görünümüyle kapatılabilir.

airvpn girişi

airvpn sunucu listesi

airvpn hızları

airvpn genel ayarları

airvpn müşteri alanı

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

AirVPN için alternatifler

Özellikleri

AirVPN, özelliklerde aradığımız olağan şüphelilere sahip değil. Killswitch, reklam engelleyici ve ek gizlilik kontrollerinden yoksundur. Güvenlik ve özelleştirmeye odaklanmıştır ve bu nedenle özellikler bu alanlara odaklanmaktadır.

AirVPN yalnızca 80 TCP / UDP, 443 TCP / UDP ve 53 TCP / UDP bağlantı noktalarında OpenVPN protokolünü kullanır. Her sunucu SSH, SSL ve Tor üzerinden OpenVPN’i de destekler, yani en yoğun izleme bile işlemek için çok fazla olmamalıdır.

Bağlantı noktası yönlendirme de desteklenmektedir. Esasen, port yönlendirme internetten VPN sunucusuna gelen trafiği istemcinizdeki belirli bir porta yönlendirir. Aksi takdirde engellenecek olan gelen trafiği taşımak için kullanılır.

TCP, UDP veya her ikisi üzerinden 2048’in üzerindeki herhangi bir bağlantı noktasında AirVPN ile aynı anda en fazla 20 bağlantı noktası iletebilirsiniz. Bununla ilgili ayarlar, AirVPN’in web sitesindeki müşteri alanında yapılandırılabilir ve daha sonra hakkında daha fazla konuşacağız..

AirVPN-Port-Yönlendirme-Ayarlar

AirVPN çift sekmeli bağlantıları destekler, ancak bu istemcide doğrudan yapılandırılamaz. Aynı anda beş bağlantınızı kullanarak bir sanal makineyle en fazla beş sunucudan atlayabilirsiniz. Diğer bir deyişle, sistem kaynaklarını ve ağ bant genişliğini tüm makinelerinizle paylaşacağınız için AirVPN’in deyimiyle, “en uygun çözüm”.

AirVPN’e desteklediği Tor üzerinden bağlanmak çok daha iyi bir çözüm olacaktır.

AirVPN’in kendi başına bir öldürme düğmesi yok. Ancak AirVPN’den geçmedikçe tüm iletişimi engelleyen ağ kilidi vardır. Aradaki fark, bir öldürme anahtarının yalnızca bir sunucuya bağlı olduğunuzda etkin olabilmesidir, ancak ağ kilidi sürekli açık kalır.

AirVPN-Ağı-Lock

AirVPN ve OpenVPN

OpenVPN oldukça yapılandırılabilir bir protokoldür ve AirVPN’in buna olan bağlılığı gösterilir. IPv4 ve IPv6 için bağlantı noktası, DNS ve ağ katmanları da dahil olmak üzere bağlantınızın tüm yönleri istediğiniz gibi ayarlanabilir.

AirVPN’in kimi hedeflediğinin bir kanıtıdır. VPN’lere aşina olmayan kullanıcılar teknik ayrıntılarda kaybolmuş hissedecek ve bunu özellik açısından zayıf bir hizmet bulacak, ancak neler olduğunu anlayanlar için AirVPN son derece yapılandırılabilir ve zengin özelliklere sahip bir VPN’dir.

AirVPN Akış Performansı

AirVPN, Netflix VPN yasağı tarafından gizlendi ve Netflix için en iyi VPN listemiz için kötü bir rakip oldu. Yine de BBC iPlayer, Hulu ve Amazon Prime Video çalıştı. ABD’den bağlanmak için bir İngiltere sunucusu kullandık ve tüm münhasırlar sorunsuz bir şekilde gösterildi ve yayınlandı.

AirVPN Özelliklerine Genel Bakış

AirVPN Logosuwww.airvpn.org

116 TL’den başlayan fiyatlarla Tüm Planlar

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi

Dünya çapında sunucu miktarı
20 ülkede 223

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS, Linux

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256-AES, RSA-4096

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

İtalya’da bulunan AirVPN fiyatlandırmasını avro bazında oluşturuyor. ABD merkezli bir müşteriyseniz, ödediğiniz güne bağlı olarak değişen oranlar anlamına gelebilir. Yazma sırasında, 1 euro 1,17 $ ‘a eşittir, ancak sadece birkaç yıl önce yaklaşık 1,40 $ olurdu.

Yine de, oranlar kötü değil. AirVPN yinelenmeyen bir temelde ödenir, böylece ihtiyacınız olan süre boyunca ihtiyacınız olan korumayı alabilirsiniz.

En iyi fiyatlar üç ila altı ay aralığındadır. Bir yıl satın almak ayda daha ucuzdur, ancak diğer VPN sağlayıcılarının yıllık planlarda daha büyük bir indirimi vardır. Örneğin CyberGhost, aylık bazda yaklaşık 3 $ daha fazla, ancak yıllık olarak yaklaşık 20 $ daha az ücret alır (CyberGhost incelememizi okuyun).

Bu sorunu hafifletmenin bir yolu, AirVPN’in maalesef yapmadığı daha uzun süreli abonelikler sunmaktır..

AirVPN de bizi fazla rahatsız etmeyen ücretsiz bir plan sunmuyor. Web sitesine bir bakış, pazarlanabilirliğin bu VPN’in M.O. olmadığını gösteriyor. ve çoğu ücretsiz plan en iyi ihtimalle vasat. Bu kuralın istisnası için Windscribe incelememizi okuyun.

AirVPN Deneme Sürümü

AirVPN ücretsiz deneme sunar, ancak bunu talep etmeniz gerekir. Şirket, SSS’de de durumun neden böyle olduğunu belirtmiyor. Üç günlük plan denemenin yerine geçiyor, ancak hizmeti denemek için e-posta ve ödeme bilgilerinizi istemek AirVPN’in ahlakına aykırı görünüyor.

Genel olarak fiyatlar fena değil. Bienal ve üç aylık planlar lehine üç aylık ve altı aylık seçeneklerin yağını azaltmak, uzun vadeli destekçilerin maliyetini düşürmeye yardımcı olacak ve hizmeti denemenin daha basit bir yolu yeni müşteriler getirmeye yardımcı olacaktır. Durduğu gibi, AirVPN iyidir, ancak bazı işleri kullanabilir.

Kullanım kolaylığı

AirVPN’in ödeme işlemi ile uygulamayı kullanma arasında ilginç bir ayrım var. Her ikisi de tarihli görünüyor, ancak bir plana kaydolmak, uzak bir sunucu bağlamaktan çok daha zor.

“Katıl & AirVPN’in web sitesindeki “indir” düğmesini kullanabileceğiniz tüm olası yerleri getirir. Örneğin, bir yönlendirici kullanıyorsanız, yönlendiricinizin ürün yazılımına yapılandırmak için adım adım açıklamalı bir kılavuza yönlendirilirsiniz. Masaüstü istemcisi herhangi bir indirme işlemiyle aynıdır: programı çalıştırın ve bitmesini bekleyin.

AirVPN-Yükleyenler

Web sitesinin işaret ettiği en doğrudan yol olduğu için ilk önce bunu yaptık, ancak uygulamayı yüklediğimizde giriş yapamadık ve web sitesine geri dönüp kayıt yapıp bir plan satın almak zorunda kaldık. AirVPN, indirilenler sayfasında bir hesap oluşturmanız ve bir plan satın almanız gerektiği açıktır, ancak ana sayfadaki bağlantı sizi yine de indirmelere götürür.

AirVPN-Kayıt

Belki bu AirVPN’in tarihli web sitesi tasarımının bir yan ürünüdür. Bir hesap oluşturmak, bir plan satın almak ve istemciyi indirmek ayrı web sayfalarındadır, bu da kayıt işlemini uzun ve kafa karıştırıcı yapar. Sağduyunun geçerli olması gerektiğini söyleyebiliriz, ancak İnternet’teki bazı kullanıcılar için sağduyu yaygın değildir ve AirVPN onları herhangi bir boşluğu kesmez.

Tarihli görünüm rağmen istemci iyidir. Teknik özelliğinin “tek dezavantajı” olduğunu söyleyen AirVPN’den daha fazla güvenebiliriz.

AirVPN İstemcisini Kullanma

İstemciye geldiğinizde, oturum açmanız istenir, ardından altta iki düğme görürsünüz: biri önerilen bir sunucuya bağlanmak ve diğeri ağ kilidini etkinleştirmek için. Hız testlerimizde daha hızlı bir seçenek bulsak da, önerilen sunucu iyi çalışıyor.

AirVPN-Client

Yine de, AirVPN istemciyi indirmek, bir sunucuya bağlanmak ve bir gün aramak isteyen kullanıcılar için iyi çalışır.

Yine de daha derine inmek incelikle yapılmaz. Sunucu listesi tam da budur, bir liste. İsme, yere, puana ve yüke göre düzenleyebilirsiniz, ancak ağdan geçmenin zor bir yoludur. AirVPN’in boyutu azaltan ayrı bir “ülkeler” sekmesi vardır, ancak oradan bir sunucuya bağlanamazsınız.

AirVPN-Sunucu-List

Ülkelere göre düzenlemek istiyorsanız ülkeleri beyaz listeye almanız veya kara listeye almanız gerekir. Kara liste ülkeyi sunucu sayfasından kaldıracak ve beyaz liste yalnızca o ülkeyi gösterecektir. Örneğin, yalnızca Kanada, Hollanda ve İsveç’teki sunucuları görmek istiyorsanız, bu ülkeleri beyaz listeye ekleyebilirsiniz ve yalnızca mevcut sunucular sunucu sekmesinde gösterilir.

AirVPN-Karaliste-Ayarlar

Sunucu listesini kısmak için iyi bir yoldur, ancak açıklama yapmadan, bazı kullanıcıların asla anlamadığı bir kurumsal özellik olabilir.

Sunucu seçiminin altında hız, istatistikler ve günlükler için sekmeler bulunur. Sorun giderme yapıyorsanız veya VPN’in nasıl performans gösterdiğini görmeye çalışıyorsanız, sahip olmak için hoş bağlantılar. Aksi takdirde, büyük ölçüde gereksizdirler.

AirVPN Ayarları

AirVPN, kullanıcı arayüzünün sol alt kısmındaki simgeye tıklayarak erişilen ayarlar menüsünde teknik hale gelir. Burada DNS’yi yapılandırabilir, Tor’u ayarlayabilir, ağ kilidini ayarlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ne yaptığınızı bildiğiniz sürece, mükemmel bir alandır. Diğer herkes için uzak durmak en iyisidir.

AirVPN-Bağlantı-Ayarlar

Bazı özelliklere AirVPN’in web sitesinin müşteri alanı üzerinden erişilir. Çoğunlukla kullanımınızı görüntülemeniz, faturalarınızı ödemeniz ve destek ekibiyle iletişim kurmanız için bir alandır, ancak aynı zamanda bağlantı noktası yönlendirme ayarlayabilir, AirVPN istemcisini desteklemeyen platformlara kurulum için yapılandırmalar oluşturabilir ve cihaz anahtarlarınızı yönetebilirsiniz.

AirVPN-üret-Yapılandırma

Geliştirilmiş görmek istediğimiz iki alan var. Ödeme işlemi, kayıt işleminde başlayacak ve indirme işleminde sona erecek, aksi şekilde değil ve kullanıcı arayüzünün bir facelift kullanabilmesi için kolaylaştırılmalıdır, böylece mevcut sunucularda gezinme daha kolay.

Bunun dışında AirVPN, teknik kullanıcılar için daha uygun olan tarihli, iyi bir deneyim sunar, ancak yeni başlayanlar çok fazla kaybolmamalıdır.

Desteklenen cihazlar

AirVPN, desteklenen cihazların hoş bir yayılımına sahiptir. Masaüstü istemcileri Windows, macOS, Linux ve Chrome OS için kullanılabilir. Mobil bağlantı Android ve iOS için kullanılabilir. Yine de özel bir mobil uygulama yok. Yalnızca Uygulama ve Google Play mağazalarından edinebileceğiniz OpenVPN uygulamasını kullanarak bağlanabilirsiniz.

AirVPN’in tarihli arayüzü göz önüne alındığında takas o kadar da kötü değil.

Yönlendirici sürümleri DD-WRT, Domates, AsusWRT ve pfSense için yapılandırılabilir. AirVPN, bunu adım adım talimatlar ve bol miktarda ekran görüntüsü ile yapmak için kılavuzlara sahiptir. AirVPN’i Tor ile veya SSH veya SSL tüneli üzerinden de kullanabilirsiniz.

AirVPN-Router-Kılavuzu

AirVPN, satın aldığınız süre ne olursa olsun aynı anda beş bağlantıyı destekler. Bu IPVanish ve Özel İnternet Erişimi ile aynıdır (IPVanish incelememizi ve Özel İnternet Erişimi incelememizi okuyun), bu oldukça iyi.

Sunucu Konumları

AirVPN’in 20 ülkede 223 sunucu konumu vardır. Ayrıca 10 ülkede doğrudan bağlanamayacağınız 12 adet çift sekmeli sunucu bulunmaktadır. Liste kötü değil, ancak özellikle 60 ülkede 3.357 sunucuyu spor yapan NordVPN ile karşılaştırıldığında etkileyici değil (NordVPN incelememizi okuyun).

AirVPN, daha küçük yayılımın katı sunucu yerleştirme gereksinimleri nedeniyle olduğunu iddia ediyor. Yalnızca sunucu eklemenin “… hizmet kalitesinden ve müşterilerin güvenliğinden bağımsız olarak” olacağını söylüyor. Kabul ediyoruz, ancak daha fazla sunucu sağlayan ve bunu tutarlı kalite ve güvenlikle yapan birçok VPN hizmeti var.

Yine de, sunucuların yerleşimi iyidir, ancak çoğu Hollanda, ABD, Kanada ve İngiltere’dedir, bu nedenle daha fazla çeşitlilik istiyorsanız başka bir yere bakmanız gerekebilir.

hız

Hızlar tutarsız olsa da kötü değil. AirVPN en hızlı VPN listemizi yapmayacak, ancak dünya çapında seyahat etmiyorsanız hızlarda çok fazla düşüş görmemeniz gerekir.

Konum: Ping (ms): İndir (Mbps): Yükle (Mbps):
Korunmasız (St. Louis, MO)10102,3211.12
Toronto Kanada5116.5910.70
Amsterdam, Hollanda21450.543.44
Manchester, Birleşik Krallık19415.706.72
Los Angeles, ABD11097,256.91
Hong Kong38456,662,01

Beklendiği gibi, daha büyük mesafeler daha uzun gecikme süresi sağlayarak AirVPN’i oyun için en iyi VPN için kötü bir seçenek haline getirir. Gecikme açısından en iyi performans gösteren Toronto bile korunmasız skorumuzun beş katından fazlaydı.

İndirme hızları tuhaftı. En iyi ikinci sanatçı, test makinemizden dünyanın diğer tarafında bulunan Hong Kong’daydı. İngiltere oranları zavallıdı, bu da BBC iPlayer için kötü bir seçenek oldu, ancak ABD hızları iyiydi. Hızlı bir Netflix VPN olarak öneriyoruz, ancak korkunç Netflix proxy hatasıyla karşılaşamadık.

Hızlar genel olarak düzensiz. Örneğin GooseVPN, uzak sunucunun konumuna bağlı olarak bir gradyan düşüşüne sahiptir (GooseVPN incelememizi okuyun). AirVPN’in hızının tekerlemesi veya nedeni yok. Performansınız büyük ölçüde erişmeye çalıştığınız alan için hangi sunucuyu seçtiğinize bağlıdır.

Mekanların kötü organizasyonu göz önüne alındığında, sizin için en hızlı sunucuyu avlamak bir angarya olacaktır. AirVPN, Shellfire’ın hız düşüşüne maruz kalmıyor (Shellfire VPN incelememizi okuyun), ancak daha iyisini umuyorduk.

Güvenlik & Gizlilik

AirVPN, OpenVPN protokolünü sadece 4096 bit RSA anahtarı ile desteklenen AES-256 şifrelemesiyle kullanır. VPN güvenliği kılavuzumuz bu terimleri derinlemesine açıklıyor, ancak şimdilik bilmeniz gereken tek şey AirVPN’in sınıfının en iyisi güvenliği sağlaması.

OpenVPN’e münhasırlık AirVPN’in kafasının nerede olduğunu gösterir. PPTP, L2TP ve hatta IKEv2’yi OpenVPN’den daha az güvenli buldu ve bu da geride bırakabileceğimiz bir şey.

Protokol eksikliği olsa bile, OpenVPN sizi çoğu güvenlik duvarını aşmalıdır. AirVPN birden fazla giriş portuna, yerel OpenVPN UDP / TCP’ye ve SSL veya SSH üzerinden tünele sahiptir. Bağlantı yöntemleri ve 4096 bit RSA şifrelemesi, Çin için en iyi VPN hizmetlerinden biri olarak bir yer kazandı..

SSL üzerinden tünel oluşturma, standart HTTPS trafiğine benzediğinden etkilidir. Engelleme, şifreli bağlantıların çevrimiçi olarak engellenmesi anlamına gelir ve SSL sertifikaları yaygınlaştıkça temelde İnternet’i kapatır..

Gizlilik ve İtalyan Gözü

Gizlilik işlerin ilginçleştiği yerdir. Kötü haberlerle başlayalım. AirVPN, İtalya’da, birbirleriyle bilgi paylaşan ve casusluk yapan 14 ülkeden oluşan 14 Gözün bir parçası olan İtalya’da bulunuyor.

Buna rağmen, AirVPN günlük tutmayan katı bir politikaya bağlıdır ve bu konuda şeffaftır. Bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz ve AirVPN sadece kullanıcı adınızı kayıtta tutar. PayPal gibi bir ara ödeme yöntemiyle bile AirVPN aktarılan bilgilerin hiçbirini depolamaz.

Ayrıca, AirVPN’in İtalya’da sunucuları yoktur, bu da bir hükümet organının VPN trafiğini gözetlemesini zorlaştırır.

AirVPN’in ağ, bant genişliği vb. Hizmetleriyle ilgili bilgiler, toplu depolamada değil, yalnızca sunucunun RAM’inde depolanır. Olmasını istemediğiniz sürece hiçbir tanımlayıcı veri saklanmaz.

İtalyan hükümetinin AirVPN’den her şeyi teslim etmesini talep edebileceğini düşünürsek bu harika bir haber. Göründüğü gibi, teslim edilecek bir şey olmayacak, ancak gelecekte herhangi bir kayıt varsa, bu büyük bir gizlilik endişesidir. AirVPN’in gizliliğinizle ilgili ne kadar şeffaf olduğu göz önüne alındığında, durumun bundan şüpheliyiz.

Tor tarayıcı üzerinden bağlanma yeteneği de güven verici. Bir devlet kurumu çalmaya ve AirVPN bir şekilde günlükleri tutsa bile, kaydedilen tek şey Tor oturumunuz için çıkış düğümünün IP adresi olacaktır.

Kayıt tutmama politikası ve sınıfının en iyisi koruma AirVPN için güçlü noktalardır, ancak VPN ile bağlantıyı keserseniz internet bağlantınızı kesen bir araç olan killswitch gibi özelliklere sahip değildir. Birini eklemek AirVPN’i güvenlik için ExpressVPN ile karşılaştırılabilir hale getirecektir (ExpressVPN incelememizi okuyun).

WebRTC, IP ve DNS sızıntılarını ipleak.org kullanarak test ettik. Air tarafından yönetildiği için ipleak.net üzerinde değil ipleak.org üzerinde çalıştırmayı başardık. Yine de AirVPN tüm testleri geçti ve IPLeak bir VPN kullandığımızı göremedi. Her şey nasıl olması gerektiğiydi.

Müşteri servisi

Topluluk, AirVPN’in hizmetinin en güçlü noktasıdır. Bununla birlikte, desteğin geri kalanı en iyi ihtimalle cansız.

AirVPN bir iletişim formu aracılığıyla e-posta desteği sunar. Bir kez deneme isteği için ve bir kez de sunucu konumlarının sayısını sormak için iki kez ulaştık. AirVPN 24 saatin üzerinde bir deneme ve bir saatin altındaki sunucu konumları hakkında geri döndü.

AirVPN-İletişim-Formu

Yanıt e-postası basitti ve bize sunucu ve ülke sayısını anlattı. AirVPN, sunucuların sayısı konusunda defansif görünüyordu, “IP adresleri coğrafi konum hileleri ve aşırı yük adresleri gerçekleştirmediğimizin altını çizmek istiyoruz” diyerek ve “bu iddiayı rota izleme yoluyla doğrulamamıza” zorladık.

SSS iyi, ancak dolaşmak zor. Çoğunluğu satış ve istemci yazılımına odaklanan 37 konu var. SSS, forumun geri kalanıyla birlikte, gezinmeyi kafa karıştırıcı hale getiriyor. Kılavuzlar benzer bir format kullanır, ancak ne yazık ki AirVPN resmi kılavuzlarını topluluk kılavuzlarıyla birleştirir.

AirVPN-Kılavuzlar

Forumlar iyi. Topluluk, her gün yeni konular yayınlar ve yanıtlar verir; öneriler ve sorun giderme gibi önemli alanlar 15.000’den fazla konuyu rafa alır. İşte bu noktada destek kitlesini bulacaksınız, başkalarıyla iyi oynadığınız sürece, iyi olmalısınız.

AirVPN-Forum

AirVPN’in geri kalan hizmetlerinde olduğu gibi, destek söz konusu olduğunda fazla el tutma yoktur. Daha ticari VPN’lerle karşılaştırıldığında, bu bir başarısızlıktır. Topluluk tarafından itilen diğer VPN’lere karşı, bu kötü değil.

Karar

AirVPN, etkileyici bir gizlilik politikası ve mükemmel güvenlik önlemleri ile iyi bir VPN hizmetidir. Yine de bazı hataları var. Arayüz tarihli ve kayıt işlemi davetsiz. Aynı şekilde, hızlar iyidir, ancak gördüğümüz en hızlıya yakın değil.

Yine de AirVPN hakkında sevilecek çok şey var. Özel topluluk, son derece özelleştirilebilir bir platformu yedekler. Müdahale ediyorsanız, AirVPN tam size göre.

Tarihli arayüzde bile, ortalama kullanıcı deneyiminden de nefret etmiyoruz. Otomatik olarak iyi bir sunucuya bağlanabilirsiniz. Biz sadece bunun kayıt sürecine taşınmasını diliyoruz.

Bir deneme talep ederek veya üç günlük bir geçiş satın alarak AirVPN’i kendiniz deneyebilirsiniz. Daha fazla alışveriş yapmak istiyorsanız, diğer VPN incelemelerimizi okuyun. AirVPN hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me