Огляд Final Cut Pro X – великий редактор для Mac – оновлено 2020 рік

Остаточний огляд Pro X огляд

Final Cut Pro X – це потужний інструмент, який використовується для редагування фільмів з великим бюджетом та відео YouTube. Мінусом є те, що його важко використовувати і доступний лише на Mac, але для потрібної людини це, безумовно, правильний інструмент, як ви можете прочитати в цьому огляді Final Cut.


огляди відеоредактора

Final Cut Pro X – це найпопулярніше програмне забезпечення для редагування відео лише для Mac, яке використовується професіоналами для створення фільмів. Її великі бюджетні кредити включають соціальну мережу, Росомаху та «Ні країну для стариків». 

Він також популярний серед творців-аматорів, з ним працювали понад 2,5 мільйона користувачів. У цьому огляді Final Cut Pro X ми побачимо, чи достатньо він виділяється, щоб виправдати свою високу ціну.

Підводячи підсумок, ми насолоджувалися використанням Final Cut Pro, але нам було важко все зрозуміти. Навчатися потрібно час, але це тому, що пропонується дуже багато Ми рекомендуємо це будь-кому, професійному чи іншому, хто серйозно ставиться до роботи з відео.

Якщо ви використовуєте його для великих фільмів, можливо, вам знадобиться додатковий простір, тому перегляньте наше найкраще хмарне сховище та найкраще хмарне сховище для великих посібників файлів.

Для тих, хто намагається знайти найкраще програмне забезпечення для редагування відео, і хто не переживає за ціну, Final Cut Pro X – відмінний вибір. Якщо ви тільки починаєте редагування відео, краще вибрати щось простіше та дешевше.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи для Final Cut Pro X

Особливості

Final Cut Pro X – це багатофункціональний інструмент, який пропонує всі основи та безліч допоміжних даних, щоб зробити ваші фільми ще кращими.

У більшості інструментів для редагування відео є область часової шкали з декількома окремими доріжками. Підхід Final Cut Pro X дещо інший. Область часової шкали – це велике порожнє місце, яке дозволяє перетягувати відеокліпи туди, де ви їх хочете, та розміщувати їх над або під іншими елементами. Якщо ви звикли до інших інструментів, це не відразу знайоме, але це має сенс, коли ви ознайомитесь з ним.

остаточний виріз-3dтекст

Основне редагування та вирізання робиться просто, і ви можете легко переміщуватися через кліпи, які додаєте до своєї бібліотеки. Є багато додатків, які ви також можете додати до своїх фільмів.

підсумкові вирізки

Існує величезний вибір назв. Ви можете перетягнути їх на часовій шкалі та підключити їх до певного кліпу, зробивши їх фони автоматично прозорими. Існує також декілька 3D-ефектів, наприклад, збільшення тексту над зображенням. Всі заголовкові ефекти упаковані з параметрами, тому ви можете їх налаштувати.

генератори остаточного різання

Final Cut Pro X включає в себе великий вибір візуальних ефектів, у яких є елементи керування, щоб налаштувати їх саме так, як ви їх хочете. Це прості у користуванні. Ви просто перетягуєте їх за відповідним кліпом на часовій шкалі, і вони миттєво застосовуються. Ви можете легко надати своєму фільму специфічний вигляд, який може бути будь-яким – від стилізованого зерна до старомодного ефекту фільму.

відео-ефекти остаточного вирізання

Ви хочете, щоб ваші фільми звучали так само добре, як виглядають, а Final Cut Pro X має багато аудіоефектів на вибір. Вони варіюються від професійних налаштувань до більш розважальних, нових ефектів, які обидва мають своє використання. Наприклад, є автомобільні радіо та підводні спотворення.

фінальний розріз-аудіо

У вас є аналогічний рівень вибору, коли мова йде про переходи. Є звичайні вицвітання та розмиття, складні геометричні ефекти та анімації, такі як відкривання штор та дверей. Ви можете бути настільки тонкими або сміливими, як вам подобається, але якщо ви побачили щось зроблене у фільмі, є хороший шанс, що ви знайдете щось подібне тут.

Підсумкові ефекти ефектів

Якщо ви хочете отримати інструмент з великою кількістю ефектів, Final Cut Pro X, безумовно, охоплює вас. Про інший редактор відео з великим вибором ефектів читайте наш огляд Corel VideoStudio Ultimate.

Також входить хромова клавіш. Шукайте “клавіші” в меню ефектів і перетягніть у свою шкалу часу, де у вас підключено два кліпи, і він автоматично здогадається, яким повинен бути колір клавіш. Ми зробили чудову роботу для нас, хоча ви можете вибрати і вибрати, якщо хочете перекрити його вибір.

Це дозволяє групувати подібні кліпи на “прослуховування”. Ви можете переглянути їх і побачити, що найкраще працює. Це може бути дуже корисно, якщо ви хочете спробувати кілька ефектів на певному відеокліпі, або спробувати різні знімки і подивитися, як вони відповідають вашому звуку.

Функція “знайти людей” може шукати ваші кліпи, щоб знайти певних людей, у тому числі під час імпортування медіа. Це корисно, якщо у вас є чимало кліпів, для яких слід розібратися. Це навіть може полегшити пошук через кадри безпеки, якщо ви підозрюєте, що у вас зловмисник.

Огляд функцій Final Cut Pro X

Логотип Final Cut Pro Xwww.apple.com

29999 дол

Операційна система

Windows

Мак

Linux

Особливості

4K Редагування

Дія інструменти для камер
Доступні плагіни

Chroma Key (зелений екран)

360-градусний монтаж відео

Редагування мультимедіа

Експорт на YouTube

Експорт у Facebook

Експорт до Vimeo

Оптимізація пристроїв
Apple

Записати на DVD

Запис на Blu-ray

Ціноутворення

За $ 299,99, Final Cut Pro X є одним з більш дорогих інструментів на ринку. Він використовувався для створення фільмів і телепередач, тому це очевидно інструмент професійного класу, за який багато хто із задоволенням заплатить. Якщо ви використовуєте його професійно, ви можете вимагати це як витрати. Найкраще програмне забезпечення для бухгалтерії може допомогти вам там.

Оскільки це не дешево, ви хочете знати, що ви отримуєте. На щастя, Final Cut Pro X поставляється з 30-денною безкоштовною пробною версією, якщо ви хочете перевірити її.

Якщо ви хочете почати з редагування і не хочете витрачати гроші, ви можете спробувати Hitfilm Express або власну iMovie від Apple, яка, ймовірно, входить у ваш Mac. Прочитайте наш огляд Wondershare Filmora9 про ще один безкоштовний інструмент.

Final Cut Pro X – це дорогий інструмент, але він не є поганим значенням і того вартує, якщо скористатись усіма його можливостями. Тут виходить гідний бал.

Простота використання

Щоб завантажити безкоштовну пробну версію Final Cut Pro X, введіть електронну пошту та кілька інших деталей, а потім завантажте її інсталятор. Знявши вибір вікна для отримання небажаної пошти, ми були здивовані, побачивши, що воно перебирає себе, коли ми натиснули кнопку «подати», тому слідкуйте за цим. Однак завантаження об’ємом 3 ГБ програмне забезпечення не дало суєти.

Всередині самого додатка Final Cut Pro X містить велику довідкову довідку в додатку, тож ви зможете швидко отримати вказівки щодо всього, чого не можете зрозуміти. Також є корисний список комбінацій клавіш, які допоможуть вам прискорити робочий процес.

ярлики остаточного розрізу

За замовчуванням Final Cut Pro X переміщує вибрану точку вашого відео під час переміщення миші на піктограми кліпу або все вікно шкали часу. Ми з’ясували, що це робило вивчення інтерфейсу дратує, оскільки ви отримуєте какофонію відтворення аудіо вперед і назад під час роботи. Однак ви можете вимкнути його, натиснувши кнопку «знежирення».

Спочатку нам довелося шукати, як зробити майже все. Якщо ви звикли до інтуїтивності та простоти iMovie, Final Cut Pro X стане шоком. Зазвичай ми розігруємось з інструментами, поки не знайдемо те, чого не можемо зробити, перш ніж переглядати супровідний матеріал, але за допомогою Final Cut нам було важко розібратися у відносно базових речах.

Зворотний бік цього полягає в тому, що, коли ми розбирали речі, типово були вигоди від додаткової складності, а менш інтуїтивні способи роботи дозволяли більше контролювати те, що відбувалося у кіно. 

Ми також вважали, що інструмент, як правило, точний і розроблений так, що досвідчені користувачі можуть робити речі саме так, як вони хочуть. Управляючі виродки та професіонали, без сумніву, оцінять це, хоча початківцям варто очікувати кривої навчання.

Якщо вам потрібно відслідковувати, як робити речі під час навчання, чому б не перевірити найкращі програми для запису приміток, щоб ви могли записати кілька підказок.

Довідка Final Cut Pro

Якщо вам потрібна допомога, є кілька способів її отримати. Допомога в додатку є всеосяжною, але повільною, оскільки вона завантажує сторінки з Інтернету. Якщо ви хочете шукати щось конкретне, вам потрібно скористатися загальною сторінкою підтримки Apple. 

Було б непогано мати спеціальну сторінку для програмного забезпечення, можливо, ту, яка має постійно видимі посилання на свій індекс та FAQ, а також функцію пошуку лише Final Cut Pro X.

Ви також маєте доступ до спільнот підтримки Apple та пряму підтримку. Форум громади дуже зайнятий, на більшість питань отримують відповіді, але не всі отримують задовільне рішення з того, що ми могли б сказати.

Що там взагалі добре, але для дорогого інструменту ми вважаємо за краще бачити більше того, тим більше, що майже всі його конкуренти мають спеціальні довідкові сторінки.

Простота використання – це не найсильніший момент Final Cut Pro X, але цього можна очікувати у професійному інструменті. Ця складність часто є побічним ефектом її потужності, і жодного разу у нас не виникли проблеми через поганий дизайн або речі, які не працюють як слід..

Формати імпорту:
ВідеоApple Animation Codec, Проміжний кодекс Apple, Apple ProRes, Apple ProRes RAW та RAW HQ, AVCHD, AVC-ULTRA, Canon Cinema RAW Light, DV (DVCAM, DVCPRO, DVCPRO50), DVCPRO HD, H.264, HDV, HEVC, iFrame , Motion JPEG, MPEG IMX (D-10), QuickTime, REDCODE RAW (R3D), Нестиснений 8-бітний 4: 2: 2, Нестиснений 10-розрядний 4: 2: 2, XAVC, XDCAM HD / EX / HD422, XF -AVC
АудіоAAC, AIFF, MWF, CAF, MP3, MP4, RF64, WAV
ЗображенняBMP, GIF, HEIF, JPEG, PNG, PSD, RAW, TGA, TIFF
Контейнери3GP, AVI, MOV, MP4, MTS / M2TS, MXF
Експорт форматів:
ВідеоMOV, MXF, Apple ProRes, AVC-Intra Class 50/100/200, DV (DVCAM, DVCPRO, DVCPRO50), H.264, HDV, MPEG IMX, Uncompression 10-bit 4: 2: 2, XDCAM HD / EX / HD422, Apple Animation Codec, AVC-Intra, QuickTime
Прилади та ціліYouTube, Vimeo, Facebook, Apple Devices, DVD, Blu Ray

Final Cut Pro X дозволяє працювати з широким спектром форматів відео, аудіо та зображень. Експортне меню за замовчуванням дозволяє створювати файли для DVD, Blu Ray, платформ соціальних медіа та пристроїв Apple. Ви також можете створювати відео для потокових служб, наприклад Vimeo та YouTube. Прочитайте, як розблокувати посібник з YouTube, якщо ви не можете отримати доступ до нього з якоїсь причини.

Як ви очікували, він добре поєднується з іншими проектами Apple. Папки для iTunes та Garage Band були автоматично додані до нашої медіатеки, а варіанти експорту зважуються до зручних для Apple форматів та пристроїв.

Ми намагалися експортувати відео на пристрої Apple, і нам сказали, що це було успішно. Після автоматичного відкриття iTunes ми подивилися своє відео, але не змогли його знайти. У нас було більше удачі безпосередньо експортувати у файлову систему.

Ви можете додавати відео з багатьох джерел, але, коли ваша бібліотека почне заповнюватись, вам може знадобитися більше місця. Наше найкраще хмарне сховище для відео-статті – це гарне місце для початку.

Final Cut Pro X також включає в себе функцію перетворення, яка допомагає ідентифікувати та коригувати файли, на які впливатиме перехід від 32-х до 64-ти бітних, оскільки Apple посилює свої правила. Якщо у вас є багато відео для перетворення, вам може сподобатися наш довідник про найкращий відеоконвертер.

Продуктивність

Final Cut Pro X – це продукт Mac, який був протестований в іншій системі, ніж ми використовували інші інструменти для редагування відео, які ми розглянули. Наш Mac Mini набагато старший за наш тестуючий ПК, тому майте це на увазі, дивлячись на ці цифри. Ми використовували однакові кліпи.

Хоча ми провели кілька цих тестів, нам вперше довелося шукати, як змінити параметри експорту, які фіксуються на екрані експорту, і їх потрібно змінити заздалегідь. Ми не могли розібратися, як експортувати наші кліпи в 60 кадрів в секунду, тому не зробили цього.

Налаштування: F1 ClipMusic ClipInterview ClipAverage
720p 30 кадрів в секунду23.0927,9020.0323.67
720p 60 кадрів в секундуН / ЗН / ЗН / ЗН / З
1080p 30 кадрів в секунду38,9937.0630.5535.53
1080p 60 кадрів в секундуН / ЗН / ЗН / ЗН / З

Якість експорту була чудовою. Final Cut Pro X не показує за промовчанням будь-яку роботу, але намагається відкрити свої файли в будь-якому плеєрі, який ви використовуєте для цих форматів. Це працювало чудово більшу частину часу, хоча iTunes залишив нас збентеженими під час полювання на наш вихідний фільм. 

Ви можете продовжувати працювати, поки ваше відео відображається, що корисно і функція, яка також використовується HitFilm, про яку ви можете прочитати більше в нашому огляді HitFilm. Це особливо добре, якщо ви знімаєте великі фільми, тому не потрібно чекати годинами, поки вони закінчаться. 

З іншого боку, ви не отримуєте жодного відгуку про те, як триватиме процес експорту, що не є ідеальним, якщо ви сидите там за допомогою секундоміра, намагаючись довести його до онлайн-статті.

Він також включає кілька корисних функцій для моніторингу продуктивності. У налаштуваннях ви можете отримати попередження, якщо кадри будуть випадені в різних ситуаціях, що дозволяє виправити будь-які проблеми, як тільки вони виникають.

остаточні розрізи

Ми були стурбовані тестуванням Final Cut Pro X на своєму старілому Mac Mini, але ми були приємно здивовані тим, наскільки добре він виконаний. Ми не бачили жодних реальних затримок або зниження продуктивності при його використанні, навіть якщо застосовували безліч ефектів і зі скупченою хронологією. Найдовші затримки, які ми бачили, були під час перегляду веб-сторінок довідки.

Загалом, Final Cut Pro X тут добре заробляє, добре працює на нашому тестовому обладнанні, і, без сумніву, навіть краще на більш сучасній машині.

Інструменти

Final Cut Pro X має свої основні інструменти для редагування, доступні у верхньому лівому меню шкали часу. Інструмент «лезо» дозволяє вирізати кліпи. 

Інструмент “обрізка” використовується для редагування ковзання і дозволяє налаштувати початкові та кінцеві точки кліпів. Ви можете налаштувати їх, не змінюючи, коли кліпи з обох боків від них зупиняються та починаються, що дозволяє вам отримати правильний час. Ви можете скористатися комами та клавішами стопу, щоб налаштувати їх на один кадр, якщо ви хочете отримати точну точність. Існують також інструменти “масштабування”, “вибору” та “позиції”, функцію яких ви можете, можливо, зрозуміти.

Існує інструмент “вибір діапазону”, який дозволяє вибирати шматочки кліпів, які потрібно вирізати або відокремити від решти. Спочатку ми виявили це випадково, але як тільки ви зрозумієте основи використання Final Cut Pro X, дуже швидко можна виділити області вашого фільму, з якими ви хочете працювати..

Додаткові інструменти для класифікації кольорів включені, щоб переконатися, що ваш фільм виглядає правильно. Існує ключове обрамлення для налаштування кольорів у часі, а також кривих кольорів, відтінку та насиченості. Можна порівнювати кольори між знімками.

Загалом, Final Cut Pro X дає вам інструменти для того, щоб робити те, що вам потрібно, і ви не знайдете багато чого, чого не робите. Можливо, вам доведеться іноді перевіряти посібник, але він тут добре наводить результат.

Вирок

Як ви очікували, що інструмент на платформі має безкоштовний еквівалент, Final Cut Pro X повинен бути хорошим, щоб його варто було придбати, і це так. Його комплексний набір функцій підійде для всіх, хто серйозно ставиться до редагування фільмів. Це не найпростіший інструмент для підбору, але він створений так, щоб переконатися, що ви можете зробити все, що вам потрібно.

Досвід також значною мірою відсутній помилок. Під час тестування Final Cut Pro X не вийшов з ладу жодного разу. Якщо ви хочете бути в безпеці, перегляньте наші способи автоматичного резервного копіювання відео-довідника.

Якщо ви використовували Final Cut Pro і хочете щось сказати про це, повідомте нас у коментарях. Дякуємо за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me