Огляд менеджера паролів Kaspersky – оновлено 2020 рік

Огляд менеджера паролів Kaspersky

Касперський – усталене ім’я на сцені безпеки DIY, а менеджер паролів Kaspersky відповідає репутації компанії. Він простий у використанні, має безліч функцій і досить дешевий. Однак у певних областях це дещо не вистачає, про що ви можете прочитати все в цьому огляді.


kaspersky-password-manager-slider1

kaspersky-password-manager-slider2

kaspersky-password-manager-slider3

kaspersky-password-manager-slider4

kaspersky-password-manager-slider5

Попередній

Далі

Касперський, все популярна антивірусна компанія, розпочав розширювати свою лінійку послуг з кібербезпеки. Менеджер паролів – який пропонується а-ля-карт та разом із пакетом загальної безпеки Касперського – забезпечує необмежене зберігання паролів, синхронізацію кількох пристроїв та автозаповнення за низьку ціну. У цьому огляді менеджера паролів Kaspersky ми перевіримо, чи є у нього те, що потрібно, щоб потрапити до числа найкращих менеджерів паролів. 

Прогнози сподіваються, оскільки основний продукт Касперського входить до складу найкращого антивірусного програмного забезпечення, як ви бачите в нашому огляді щодо антивірусу Касперського. Це означає, що ми бачили інших керованих антивірусними менеджерами паролів, які випадають з ладу, а саме: F-Secure та McAfee. 

Касперський, безумовно, перевершує ці параметри, хоча в порівнянні з більш усталеними менеджерами паролів він все ще не вистачає. Для базового керування паролем ви могли б зробити набагато гірше, особливо з тим, наскільки дешевим є Касперський. Це означає, що якщо ви шукаєте більш надійний досвід, то краще шукати в іншому місці. 

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи для менеджера паролів Kaspersky

Особливості

У Касперського є більше функцій, ніж ми спочатку очікували, хоча список все ще коротший, ніж інші менеджери паролів. Не маючи двофакторної автентифікації та обмежених типів входу, Касперський не збирається до верхніх собак. Однак є кілька унікальних особливостей, які цементують його над іншими антивірусними менеджерами паролів. 

Починаючи з того, що можна зберігати, Касперський виходить за рамки NordPass, пропонуючи місце для входу в Інтернет, реєстрації в додатках, кредитних карток, адрес та приміток. У вашому обліковому записі також є обмежена кількість зашифрованого зберігання документів. Однак, бажаючим зберігати велику кількість даних, все ж слід розглянути хмарний сервіс зберігання даних, як Sync.com (читайте наш огляд Sync.com). 

Що стосується фактичних функцій, то можна зробити декілька милих речей, які можна зробити за допомогою Менеджера паролів, але нічого такого ми ще не бачили. Наприклад, ви можете використовувати фотографію документа, щоб швидко знайти його у сховищі та сканувати дані кредитної картки із зображення. На практиці ці функції прекрасні, хоча ми не були надто вражені їх використанням. 

Перевірка пароля Касперського

Подібно до 1Password, Касперський інтегрується з haveibeenpwned.com, що є базою даних, заповненою компрометованими паролями та обліковими записами. На відміну від центрів безпеки, яких ми бачили з іншими менеджерами паролів, Касперський не дає вам оцінку безпеки. Швидше, це просто дає вам знати, чи з’явиться будь-який з ваших паролів на haveibeenpwned. 

касперський-пароль-перевірка

Хоча не настільки надійні, як перевірки безпеки інших інструментів, пропонують роботи Касперського. Використовуючи постійно захищений пароль “12345678”, перевірка пароля виявила, що його зламували десь 2938,594 рази. Корисно побачити, так, але ми хотіли б отримати подальший аналіз паролів, наприклад, показник надійності пароля. 

Копання в налаштуваннях Касперського

У Касперського немає функцій настільки, наскільки він має налаштування, подібні до RoboForm, хоча з меншою глибиною. Існують стандартні варіанти імпорту для інших менеджерів паролів та браузерів, експортування в текстовий файл (хоча це не CSV), ігнорованих веб-сайтів та автоматичного блокування після періодів бездіяльності. 

kaspersky-password-manager-settings

Найцікавішими є варіанти резервного копіювання та синхронізації. Як і більшість менеджерів паролів, поза межами компанії Steganos, Касперський пропонує можливість синхронізації на декількох пристроях. Якщо ви нервуєте, якщо ваш зашифрований сховище паролів у хмарі, ви можете зберігати його локально. Здійснюючи це, вам також не потрібно підписуватись на акаунт. 

Є кілька інших унікальних налаштувань, а саме: налаштування проксі-сервера під час підключення до Інтернету. Якщо ви вкрай параноїчні щодо того, що ваші паролі крадуть під час транзиту, проксі може допомогти приховати вашу IP-адресу. Зауважте, що він не додасть жодного шифрування, як віртуальна приватна мережа. 

Огляд функцій менеджера паролів Kaspersky

Логотип менеджера паролів Kasperskywww.kaspersky.com

Починається від 125 доларів за місяцьВсі плани

Безпека

2FA

Шифрування
AES-256

Нульове знання

2FA ключі

Аналіз безпеки

Синхронізація на декількох пристроях

Резервне копіювання та відновлення

Мобільні додатки

Зміна пароля

Генератор паролів

Розширення для браузера

Автозаповнення

Формуйте автозаповнення

Інтерфейс браузера

Настільний інтерфейс користувача

Електронна пошта

Чат в прямому ефірі

Телефон

Центр допомоги

Форуми

Цілодобова підтримка

Більше

Безкоштовний план

Ціноутворення

Менеджер паролів Kaspersky – це не стільки повноцінний інструмент, скільки доповнення до наявного антивірусного пакету Kaspersky. Через це ціна напрочуд низька. Доступна безкоштовна та преміальна версія. Хоча безкоштовний план обмежений, оновити його не надто дорого. 

Перш ніж перейти до фактичної ціни, поговоримо про сторінку товару. Касперський відображає ціну на рік і вільний план, але мало про те, як плани порівнюються за межами короткого розмиття FAQ на дні. Наприклад, зірочка поруч із річною ціною говорить про те, що вона є вступною ціною для нових клієнтів, хоча вона не уточнює, що таке коефіцієнт поновлення. 

Що стосується безкоштовного плану, то найкраще, що ми можемо сказати про нього, це те, що він безкоштовний. Як і McAfee True Key, ви обмежені 15 записами. Крім того, з такими послугами, як LastPass, що пропонує необмежену кількість файлів пам’яті та синхронізацію кількох пристроїв, Касперський не складе наш найкращий список безкоштовного менеджера паролів. Важливо зауважити, що “записи” також враховують документи. 

Хоча ви можете використовувати безкоштовний план як пробну версію, краще просто придбати підписку Premium і скористатися 30-денною гарантією повернення грошей. Ви змушені купувати рік заздалегідь, але поки ви попросите повернути гроші протягом першого місяця, Касперський поверне вам усі свої гроші. 

Порушення преміум-версії

Найбільш помітним доповненням до версії Premium є необмежені записи. В іншому випадку це все так само, як і безкоштовний план. Єдине обмеження – кількість користувачів. Кожна ліцензія корисна лише для одного користувача, на відміну від Сімейного плану в 1Password, який охоплює п’ятьох користувачів, як ви бачите в нашому огляді 1Password. 

Знижуючи річну ціну в $ 14,99, Касперський витрачає трохи менше 1,25 долара на місяць, що трохи вище, ніж найдешевший менеджер паролів, який ми бачили, LogMeOnce. Як ви можете бачити в нашому огляді LogMeOnce, ця послуга є невисокою причиною. 

Що стосується поважного менеджера паролів, наступний найдешевший варіант – RoboForm, вартість якого становить близько 2 доларів на місяць. Ціна вражає сама по собі, але тим більше, що є частиною пакета безпеки. Kaspersky Total Security, що включає менеджер паролів, може захистити до п’яти пристроїв для двох користувачів лише на 10 доларів більше, ніж придбати дві ліцензії менеджера паролів. 

Привітність до користувачів

Реєстрація в Менеджері паролів не є складною, хоча щільна лінійка Касперського може ускладнити пошук куди потрібно. Пошук Google або одне з посилань у цьому огляді встановлять вас на правильний шлях. Пошук сторінки продукту – це половина бою. Звідти ви можете завантажити додаток відразу. 

Якщо ви платите, вам доведеться ввести інформацію про свою кредитну картку, але в іншому випадку ви можете створити обліковий запис у програмі встановлення. Якщо у вас вже є обліковий запис Касперського, ви можете увійти, використовуючи звичайні облікові дані. Однак, вам не потрібно створювати обліковий запис. Ви можете пропустити процес до тих пір, поки ви не будете вміст із вимкненням резервної копії та синхронізації. 

kaspersky-skip-account-create

Всередині програми Касперський шокував нас. Ми стали занадто знайомими з інструментами керування паролями barebones, особливо коли вони є доповненням до існуючих служб кібербезпеки. Програма відчуває себе ближче до Dashlane, ніж це стосується F-Secure Key, і це добре, як ви можете прочитати в нашому огляді Dashlane. 

kaspersky-password-manager-interface

Використання Kaspersky Password Manager у Windows

Касперський викидає деякі умови, встановлені іншими менеджерами паролів. Наприклад, замість того, щоб проводити кілька записів для одного веб-сайту, ви можете прив’язати облікові записи до одного запису. Якщо ви, як і ми, керуєте кількома обліковими записами Gmail, не потрібно створювати окремий запис для кожного з них. 

kaspersky-password-manager-кілька записів

Немає і сортування. На відміну від інших менеджерів паролів, де ви можете впорядковувати записи в алфавітному порядку або за “нещодавно використаними” за допомогою Касперського, ви можете замість цього перетягувати свої входи, розташовуючи їх так, як вам потрібно. Це добре працює з компонуванням на основі плитки, який за замовчуванням має Касперський, але менше – із поданням списку. 

kaspersky-password-manager-list-view

Хоча такий підхід відмінно підходить для обмеженої кількості облікових записів, при роботі з сотнями вхідних даних можуть стати важкі. На щастя, Касперський пропонує інструменти для організації вашого цифрового сховища. Ви можете помістити записи у папки або позначити їх як вибране, хоча організація там зупиняється. Касперський не пропонує систему глибокого маркування, як це робить 1Password. 

Також не передбачені спеціальні поля. Додаючи пароль, ви можете заповнити ім’я облікового запису, пароль та примітку, але це все. Ви не можете додавати документи або додавати додаткові поля до запису, що дивно, враховуючи, що Касперський підтримує зашифроване зберігання документів. 

Використання Kaspersky Password Manager в Chrome

У браузері Касперський пропонує вичерпану версію настільного додатку. Розширення для браузера – яке доступне для деяких найкращих браузерів, таких як Internet Explorer, Firefox, Safari та Google Chrome – Касперський показує ваші інтернет-реєстрації, кредитні картки та адреси. Інші категорії, такі як захищені замітки та документи, зарезервовані для настільних програм. 

kaspersky-пароль-менеджер-розширення браузера

Розширення для веб-переглядача працює, але цей досвід не такий простий, як у інших менеджерів паролів. Наприклад, ви не можете створити пароль із поля введення. Швидше вам потрібно перейти до розширення, відкрити налаштування і потім відкрити генератор паролів. Це закриває розширення та відкриває абсолютно нове вікно. 

Є деякі інші дивні дизайнерські рішення з розширенням. Наприклад, коли автозаповнення – що добре працює – є вкладка для надсилання відгуків Касперському. Хоча це було б корисно в бета-програмі, менеджер паролів повністю випущений. Це не порушує досвід, але воно менш текуче, ніж інші менеджери паролів. 

касперський-пароль-менеджер-автозаповнення

Безпека

Касперський використовує шифрування AES-256 для захисту ваших даних для входу, що є стандартним для більшості програм для керування паролями. Модель нульових знань також використовується для вашого головного пароля, тобто Касперський не міг розшифрувати вашу скарбничку навіть якщо цього захотів. Однак є кілька дурних недоліків для більш мирних заходів безпеки. 

Починаючи з шифрування, AES-256 є найкращим з найкращих, як ви можете прочитати в нашому описі шифрування. Ключ AES генерується за допомогою вашого головного пароля, який ви також використовуєте для входу. 

Як і більшість менеджерів паролів, Касперський використовує функцію виведення ключа для автентифікації вашого облікового запису, у цьому випадку PBKDF2. Ми не змогли дізнатись, чи додано якісь додаткові хешування до KDF. 

Оскільки Касперський ніколи не бачить ваш пароль, ви його заблокували, якщо ви його забудете. Резервні копії доступні, на щастя, хоча ми віддаємо перевагу наборам резервних копій, як ті, які пропонують RememBear та 1Password. Однак якщо ви забудете свій пароль, ви можете відновити резервну копію в абсолютно новому обліковому записі. 

Цей інший обліковий запис все ще існує, але факт, який викликає занепокоєння, вважає, що Касперський не пропонує двофакторну автентифікацію. Сильні паролі – це одне, але якщо з будь-якої причини комусь вдалося змусити змусити ваш рахунок, 2FA може стати благодатною економією. На жаль, він не пропонує жодної форми багатофакторної аутентифікації. 

Неприємності щодо конфіденційності менеджера паролів

Зв’язок Касперського з конфіденційністю вже деякий час підлягає сумніву, і повідомлення про те, що російська компанія ще кілька років тому передала дані користувачів урядові Росії. Здебільшого це чуємо, і ми нічого не можемо підтвердити (Путін досі не відповідав на наші електронні листи), але це все-таки слід пам’ятати. 

Хоча ми хотіли б зазначити політику конфіденційності. У розділі поширених запитань у нижній частині сторінки продукту «Менеджер паролів» Касперський каже, що «… повністю поважає конфіденційність користувачів [s]». Однак у програмі встановлення потрібно встановити прапорець “Я знаю і погоджуюся, що мої дані будуть оброблятися та передаватися (у тому числі третім країнам) …”

Заглиблюючись у політику конфіденційності, Касперський каже, що не обробляє конфіденційні дані, які визначає як “релігію, політичні погляди, сексуальні переваги чи здоров’я”. Інша інформація збирається та може бути надана в Касперському, а також з партнерами з обробки даних, реклами та інших послуг. 

Модель нульових знань досі залишається недоторканою; Касперський не бачить вашого головного пароля чи вмісту вашої зашифрованої скарбниці. Однак інформація вашого облікового запису зберігається та, ймовірно, передається іншим сторонам. Ми не тут, щоб робити політичні заяви про те, чи передає Касперський дані російському уряду. Ми просто даємо вам знати. 

Підтримка

Однією з переваг роботи з антивірусним менеджером паролів є підтримка. У Касперського вже створена надійна система підтримки, яка пропонує живу спільноту та безліч ресурсів самодопомоги. Однак через щільну лінійку продуктів Касперського пошук підтримки може бути складним. 

Зв’язатися з Касперським особливо важко. Ви можете запитати технічну підтримку, але у вас повинен бути обліковий запис Касперського, і немає часу для відповіді. 

Вам також знадобиться ваш код активації, щоб також вимагати підтримки, оскільки ця лінія доступна лише платним користувачам. Хоча ми розуміємо обмеження технічної підтримки платними клієнтами, нам хотілося б більш пряму лінію. 

kaspersky-contact-page

Спершу слід звернутися до бази знань. Касперський робить все можливе з великою лінійкою, яку має, розділяючи статті за операційною системою, а потім за продуктами. Менеджер паролів, зокрема, має 17 статей на момент написання, що охоплюють системні вимоги до деяких поширених помилок. 

касперський-база знань

Статті є чудовими, безпосередньо відповідають на більшість питань за допомогою скріншотів та покрокових інструкцій. Ми просто хочемо побачити більше. Порівняно із антивірусними продуктами Касперського, статті диспетчера паролів недостатні. Її більш відомі продукти мають кілька підкатегорій для статей, посібників із початком роботи та іншого. 

Громада Касперського

На сьогодні найбільш корисними ресурсами підтримки є громада Касперського, хоча орієнтуватися трохи важко. Кожен елемент на головній сторінці спільноти позначений англійською та російською мовами, що не має великого сенсу. І все-таки спільнота менеджерів паролів активна і корисна, тому варто уважно ознайомитися. 

касперський-спільнота

Переглядаючи останні теми, модератори зазвичай відповідали протягом декількох годин. У деяких випадках це була лише відповідь, в якій говорилося про те, щоб зв’язатися з Касперським. Однак в інших ми знайшли членів громади, які надавали покрокові інструкції щодо вирішення певних проблем. 

Зважаючи на те, як швидко громада вирішує проблеми, радимо звернутися до них спочатку. Загальна підтримка є гідною, з детальними статтями та жвавими форумами, хоча виникають деякі проблеми, коли справа стосується отримання прямої підтримки. Зрозуміло, що Касперський зосереджений більше на інших своїх продуктах, що шкода. 

Вирок

Касперський отримує багато прав із менеджером паролів, пропонуючи кілька типів входу, простий у користуванні інтерфейс та чудову безпеку для вигідних цін. Однак витрачати зайвий долар або близько того кожен місяць може окупитися. Хоча Менеджер паролів – це велика справа, його все ще бракує порівняно з Dashlane, 1Password та LastPass, і всі вони входили до нашого найкращого менеджера паролів для малого бізнесу (читайте наші порівняння Dashlane vs. LastPass і Dashlane vs. 1Password).

Це головним чином через функціональність, якої не вистачає менеджеру паролів. Ви не можете ділитися записами з іншими користувачами, немає жодних варіантів 2FA, і хоча вам запропоновано кілька типів запису, ви не можете налаштувати поля в кожному записі. Менеджер паролів – це гідний інструмент, але він найкращий як частина Total Security, а не сама по собі. 

Що ви думаєте про менеджера паролів? Ви збираєтесь дати безкоштовний план зняти? Повідомте про ваш досвід у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me