Огляд ключів F-Secure – оновлений 2020 рік

Огляд ключів F-Secure

F-Secure Key – це менеджер паролів, який охоплює всі бази з привабливим інтерфейсом робочого столу та безпекою стандартів. Однак підтримка та простота використання можуть використати певну роботу. Детальніше про Key читайте в нашому повному огляді Key.


повзунок клавіш1

клавіш-повзунок2

слайдер клавіш3

клавіш-слайдер4

слайдер-ключ5

Попередній

Далі

F-Secure, антивірусна компанія, яка заробила кивок у нашому найбезпечнішому антивірусному посібнику, отримує багато прав. Це висвітлює функції, пропускаючи минулі включення, як-от менеджер паролів, як ви бачите в нашому огляді F-Secure Anti-Virus. У цьому огляді F-Secure Key ми дізнаємось, чи варто купувати послугу à la carte за додаткову плату. 

На додаток до судження про Key у контексті антивірусу F-Secure, ми також будемо порівнювати його з нашими найкращими менеджерами паролів. Попутно ми обговоримо його особливості – що їх мало – зручність, безпеку, ціну та багато іншого, перш ніж виносити вирок. 

Для короткої відповіді, F-Secure забезпечує грамотний менеджер паролів з Key, надаючи чудово розроблену програму та найвищу безпеку. Однак у нього відсутні кілька важливих особливостей, які впливають на його функціональність і, в деяких випадках, на зручність використання.

Сильні та слабкі сторони

Альтернативи F-Secure Key

Особливості

F-Secure не має функцій так само, як і інші антивірусні менеджери паролів. Насправді він має гідний список, що пропонує варіанти відновлення, інформаційну панель безпеки та простий спосіб підключення інших пристроїв. Однак він підтримує лише два типи входу, що є проблемою. 

Можна зберігати лише паролі та кредитні картки. Хоча технічно це ще менеджер паролів, конкуренти F-Secure пропонують більшу гнучкість. Наприклад, Keeper може зберігати різні типи записів і функціонує з функціоналом спільного доступу (чогось бракує Key). 

Це не кажучи вже про якісь унікальні функції. На відміну від Abine Blur, яка пропонує масковані кредитні картки та електронні листи, F-Secure Key не приносить нічого нового в стіл (читайте наш огляд розмиття). 

Ключ виконує свою функцію за ціною, що відповідає решті ринку. Однак коли інші варіанти пропонують більше за тією ж ціною, є проблема. 

Автозаповнення, попередження про порушення та код відновлення

Коли ми стогнемо від дороги, настав час поговорити про те, що включає F-Secure. Найбільш помітною особливістю є сторінка “статус”, на якій відображаються загальні, слабкі та повторно використані паролі ваших облікових записів. Нам подобається мати інформаційну панель безпеки, хоча F-Secure було б добре додавати сповіщення про порушення даних у майбутньому.

аналіз безпеки ключа

Хоча сторінка “статус” є найбільш помітною, “відновлення облікового запису” є більш корисним. Як ми ввійдемо в розділ безпеки нижче, F-Secure не може відновити ваш головний пароль, якщо ви забудете його. 

Однак ви можете створити код на основі свого пароля. Ви можете зберегти цей код – схожий на QR-код із високою роздільною здатністю – на свій комп’ютер, щоб відновити рахунок, якщо ви забудете інформацію про вхід. 

ключ-відновлення-код

Округлення функцій автозаповнення, хоча називати його “особливістю” трохи щедро. Ключ може автоматично заповнювати ваші паролі, але нічого іншого. Тим більше, що вам потрібно натиснути певну гарячу клавішу, щоб активувати автозаповнення.

Для заповнення ваших даних вам потрібне розширення для веб-переглядача, але воно не фіксує входи. На відміну від інших менеджерів паролів, які запитують, чи бажаєте ви зберегти пароль під час посадки на новий веб-сайт, F-Secure просить вас додати їх вручну. Крім того, ви можете імпортувати свої паролі, але відсутність захоплення пароля невтішно.

Огляд функцій ключа F-Secure

Логотип F-Secure Keywww.f-secure.com

Починається від 231 доларів США на місяцьВсі плани

Безпека

2FA

Шифрування
AES-256

Нульове знання

2FA ключі

Аналіз безпеки

Синхронізація на декількох пристроях

Резервне копіювання та відновлення

Мобільні додатки

Зміна пароля

Генератор паролів

Розширення для браузера

Автозаповнення

Формуйте автозаповнення

Інтерфейс браузера

Настільний інтерфейс користувача

Електронна пошта

Чат в прямому ефірі

Телефон

Центр допомоги

Форуми

Цілодобова підтримка

Більше

Безкоштовний план

Ціноутворення

Ключ – це не дорогий менеджер паролів, але за те, що він пропонує у функціональних можливостях, ціна занадто висока. Як і з іншими антивірусними менеджерами паролів, яких ми бачили – прочитайте наші огляди McAfee True Key та Kaspersky Password Manager, щоб побачити, що вони діють – ключ не варто цінувати. Хоча в комплекті з вашим антивірусом це добре.

Перш ніж розбиратися у вартості, важливо зазначити, що F-Secure відображає ціни в євро, а не в доларах США. Ціна в таблиці вище – це коефіцієнт конверсії на момент написання, тому з часом будуть незначні зміни. 

Індивідуально, ціна вища, дешевша, ніж Dashlane, і відповідає 1Password (читайте наше порівняння Dashlane vs. 1Password). Як тільки математика витрушується, ви дивитесь на просто сором’язливі 3 долари на місяць, що непогано. Однак, враховуючи відсутність функцій, Key занадто дорогий. RoboForm, який коштує приблизно на 1 долар дешевше на місяць, навіть може запропонувати більше (читайте наш огляд RoboForm). 

F-Secure Key Free та Premium

У F-Secure Key є вільний план, хоча ви його не знаєте зі сторінки продукту (докладніше про це в наступному розділі). Плани Безкоштовно та Преміум у всіх відносинах однакові, за винятком того, що безкоштовні користувачі не можуть синхронізувати свої паролі на різних пристроях. Щоб користуватися серверами F-Secure, вам доведеться платити.

Нам подобається такий підхід, а не обмеження записів, як це роблять Dashlane або True Key. Однак, Key не склав наш список найкращих безкоштовних менеджерів паролів; поєднання особливостей і ціни пропустили його.

Хоча кікер – це відсутність синхронізації з кількома пристроями. Однак LastPass, який отримав короту в нашому посібнику з синхронізації з кількома пристроями, пропонує необмежене зберігання та синхронізацію безкоштовно, як ви можете прочитати в нашому огляді LastPass.

Привітність до користувачів

Почати роботу з Key не складно, хоча знайти правильну версію трохи заплутано. F-Secure на своїй продуктовій сторінці згадує безкоштовну версію, надаючи посилання для завантаження та підказку “іти преміум”. Однак, Key не вказаний у вільних інструментах F-Secure, і немає ознак про різницю між Free і Premium. 

Незважаючи на це, підписатись легко. Після завантаження програми користувачам буде запропоновано або ввести існуючий логін F-Secure, або створити новий головний пароль. Якщо у вас вміст дотримується безкоштовної версії, яка забезпечує лише місцеве керування паролем, вам навіть не потрібно вводити електронний лист. Таким чином, функція Key Free функціонує як програмне забезпечення для шифрування. 

реєстрація ключів

Додаток простий у використанні, хоча F-Secure присвячує налаштуванням більше інтерфейсу, ніж паролі. Як уже згадувалося, ви обмежені паролями та кредитними картками, але Key робить багато з цими двома типами входу. Хоча це не на рівні налаштування 1Password, Key пропонує кілька способів розмножити свій сховище.

ключ-інтерфейс

Додавання нових паролів до ключа F-Secure

Якщо ви починаєте з нуля, можете вручну додати паролі до ключа. Процес напрочуд текучий. На головному екрані натисніть великий значок «плюс», а потім виберіть, чи збираєтесь ви додати пароль або кредитну картку. 

F-Secure не містить спеціальних полів, але ви можете додати трохи чуттів до своїх записів. Окрім кольорового кодування, користувачі можуть налаштувати піктограму свого входу за допомогою набору ключа.

Доступні деякі загальні значки, наприклад кошик для покупок або символ Wi-Fi, але також є невеликі логотипи для популярних веб-сайтів та служб. Вибравши, скажімо, значок Amazon автоматично введе URL та назву запису. 

ключ-новий-пароль

Коли все буде сказано і зроблено, ви можете легко проглядати свій сейф за допомогою піктограм, а не шукати. Однак це працює лише для невеликої кількості записів із найпопулярнішими сайтами навколо. Як тільки ваш сейф починає заповнюватися, речі швидко стають брудними. Ключ не містить тегів і папок, навіть пропускаючи повну систему вподобання. 

Можливо, на це могло бути витрачено більше часу на розробку, а не на розміщення реклами в додатку. У меню є спеціальна вкладка для інших програм F-Secure. Хоча ми не заперечуємо проти невеликого поштовху до оновлення до Преміум, розробка програми із спеціальним місцем для реклами не здається правильним мисленням. 

ключові реклами

F-безпечний ключ на практиці

Хоча Key має гарний інтерфейс, при використанні його на практиці є кілька проблем. Основна проблема – вимога гарячої клавіші. Для автозаповнення у веб-переглядачі або на робочому столі вам потрібно натиснути “CTRL + ALT + V”. Хоча гаряча клавіша має сенс для локальних програм, її немає в браузері.

Розширення для браузера не має жодної іншої мети, крім автоматичного заповнення. Ви не можете переглядати свої паролі, налаштовувати нові налаштування чи генерувати паролі для нових облікових записів. З огляду на те, як добре виглядає місцевий додаток, ми покладали великі надії на розширення. Однак єдиний варіант, який він дає вам, – це заблокувати своє сховище. 

Безпека

Хоча Key не має унікальної моделі захисту, як-от Dashlane або 1Password, він все ще може захищати ваші дані. Як і у всіх менеджерів паролів, важливим питанням є те, як ви отримали автентифікацію як користувач. Це те, що відокремлює менеджерів паролів від стандартного програмного забезпечення для шифрування. 

F-Secure проходить, коли мова заходить про аутентифікацію. Все пов’язано з вашим головним паролем, про який F-Secure має нульові знання. Натомість у вашого головного пароля є ключ, отриманий з нього за допомогою PBKDF2. Цей ключ зафіксовано з 20000 ітерацій SHA256 з доданими випадковими солями. Після цього процесу для завершення автентифікації використовується остаточний ключ. 

На практиці це означає, що F-Secure ніколи не міг знати ваш головний пароль і, таким чином, ніколи не міг розшифрувати ваш сейф. Натомість ваш головний пароль також використовується для генерації ключа AES-256, який використовується для шифрування та розшифрування вашої скарбниці. Ви можете дізнатися більше про це в нашому описі шифрування.

Де зберігаються ваші паролі ключів F-Secure 

Тепер, коли у нас немає можливості шифрування та автентифікації, саме час поговорити про збереження ваших паролів. На щастя, F-Secure пропонує кілька варіантів на цьому фронті. За замовчуванням – у цьому випадку мається на увазі безкоштовна версія програми – ваші зашифровані паролі зберігаються локально. Через це не існує загрози порушення даних. 

Якщо ви хочете дотримуватися локального сховища, це добре; просто тримайте Key Free встановленим. Однак оновлення до Premium пропонує синхронізацію на декількох пристроях, що означає, що вам доведеться передати дорогоцінні паролі серверам F-Secure. Навіть синхронізуючи їх через хмару, ви ніколи не отримуєте прямого доступу до своїх паролів із серверів F-Secure. 

Натомість копія вашого зашифрованого сховища зберігається у хмарі. Цей примірник не читається всіма, включаючи вас самих. Коли ваші паролі синхронізовані, цей сейф завантажується та розшифровується локально за допомогою головного пароля з описаним вище процесом. 

Коротше кажучи, ваші паролі зберігаються у хмарі, але без суперкомп’ютера та кількох мільярдів років, щоб зловмисник не зміг розшифрувати вашу скарбницю. 

Підтримка

F-Secure не стає жертвою поширеної проблеми дезорганізації, як це робить більшість антивірусних менеджерів паролів. Розділ підтримки все ще охоплює кожен продукт, пропонований F-Secure, але замість відображення списку статей, кожен продукт, включаючи Key, має власний посібник із підтримки.

ключ-знання

Посібник користувача полягає не в тому, щоб вирішити проблеми з додатком. Скоріше, мова йде про налаштування. Він охоплює все, від того, як встановити Key на Windows та Mac, до встановлення вибраних та використання автозаповнення. Деякі теми включають навіть відеоуроки, які мають допомогти технофобам. 

Але це лише одна дорога підтримки. F-Secure також пропонує спілкування в чаті та підтримку по телефону в робочий час. Крім того, телефонна підтримка пропонується на 11 мовах з номерами для різних регіонів. Підтримка телефону технічно обмежена робочими днями та годинами, але ви маєте змогу знайти регіон, який відкрито незалежно від часу доби.. 

підтримка клавіш-телефону

Якщо ви скоріше звертаєтесь до спільноти Key, є форуми. Однак презентація не така приємна, як інші сфери підтримки. Хоча форуми F-Secure легко обійти, ви не можете вибирати фільтри на основі продукту. Натомість все зібрано разом, що ускладнює пошук публікацій, пов’язаних із конкретним додатком. 

форуми ключів

Незважаючи на це, ресурси підтримки F-Secure легше засвоюються, ніж більшість антивірусних менеджерів паролів. Під час нашого тестування чат зазвичай був в Інтернеті, а форуми були активними. Крім цього, база знань пропонує ретельний і простий для розуміння процес налаштування з локальним додатком. 

Вирок

Key – один з кращих антивірусних менеджерів паролів, який пропонує привабливий інтерфейс та деякі унікальні функції. Якщо у вас є лише кілька паролів – скажімо, 25 чи більше – це чудовий варіант. Ті, хто керує кількома сотнями входів, крім інших типів входу, захочуть шукати в іншому місці. Відсутність організації ускладнює пошук того, що вам потрібно. 

Що ви думаєте про Клю? Збираєтеся завантажити безкоштовну версію? Повідомте про ваш досвід у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map