Wondershare Filmora9 İnceleme – Kolaylıkla Düzenleme ve Kesme – Güncellendi 2020

Wondershare Filmora9 İnceleme

Wondershare Filmora9, hiçbir şey kadar az kullanabileceğiniz güçlü, kullanımı kolay bir editördür. Ücretsiz plan ve esnekliği arasında, tavsiye edilecek çok şey var. Tüm ayrıntılar için Wondershare Filomora9 incelememize göz atın.


video editörü yorumlar

Wondershare Filmora9, yazılımın önceki tekrarlarından dramatik bir değişimdir. Son birkaç yıldır Wondershare, Filmora’yı editör olmayanlara daha fazla odakladı. En yeni sürüm yeni başlayanlar için hala kolay olsa da, deneyimli ve profesyonel kullanıcılar için daha gelişmiş seçenekler sunarak en iyi video düzenleme yazılımı arasında bir yer kazanıyor.

Hangi fiyatlandırma planını seçerseniz seçin, temel programın sunduğu her aracı elde edersiniz. Buna 200 kanallı ses-video zaman çizelgesi, efektler ve geçişler kütüphanesi ile ses, renk ve metin araçları dahildir. Program, tüketici düzeyinde bir fiyata profesyonel düzeyde sonuçlar oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir..

Wondershare, bu video düzenleme yazılımını sizin için en uygun fiyata, hatta ücretsiz olarak satın almanıza izin verir. Ayrıca, yıllık abonelik ücreti ödemeyi, programı doğrudan satın almayı veya eklenti mağazasındaki her şeyi veren Ultimate sürümünü almayı da seçebilirsiniz..

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Filmora9’un zaman çizelgesi en fazla 100 video parçası ve 100 ses parçası eklemenizi sağlar. Bu size karmaşık projeler yaratma yeteneği verir. Basit videolar muhtemelen iki veya üçten daha fazlasını gerektirmez, ancak bir uzun metrajlı film, müzik videosu veya diğer karmaşık bir ürünü düzenliyorsanız, esnekliğe sahip olmak harika.

Filmora9_003

Temel program 200’den fazla video efektiyle birlikte gelir. Çoğunlukla filtreler ve yer paylaşımlarıdır, ancak videonuza doğru görünümü vermek için birçok tahminde bulunurlar. Örneğin, projenize retro ‘70’ler hissi vermek istiyorsanız, o efekti istediğiniz klibe çekin. Kötü bir TV sinyalini, sinematik fişekleri, video duvarlarını ve daha fazlasını çoğaltan efektler de vardır..

Ayrıca, videolarınız için yaklaşık 200 geçiş elde edersiniz, bu da zaman geçirme hissi vermek veya sahnenin sona erdiğini belirtmek istiyorsanız harikadır. Basit solmalar, rulolar ve mendillerin yanı sıra süpürme, çözgü ve daha fazlasını içerir. Sahneler arasında istediğiniz görünümü ve hissi elde etmek kolaydır.

Filmora9_004

Filmora Ses Araçları

Filmora9’daki ses araçları sınıfı için oldukça sağlamdır. Temel araçlar ses seviyesini ayarlama, klipleri içeri ve dışarı yavaşlatma, perdeyi ayarlama, arka plan gürültüsünü azaltma ve sesinizi dengeleme yeteneğini içerir. Ayrıca bir atom bombası, araba kornaları ve lazer çekimleri gibi iyi bir stok ses efektleri kütüphanesine sahip olursunuz. Bu araçlar basit olsa da işi hallediyorlar.

Rock, elektronik ve folk gibi türlerle de kullanabileceğiniz 50 ücretsiz müzik parçasına sahiptir. Ayrıca iTunes arşivinizi senkronize edebilir ve oradan müzik aktarabilirsiniz. Kapsamlı olmaktan uzak, ama başlamanıza yetecek kadar iyi.

Filmora9_011

Chroma key (yeşil ekran) gibi araçlar eskiden büyük Hollywood stüdyolarıyla sınırlıydı, ancak artık standart ücretler. Filmora9’da da kullanımı kolaydır. Yeşil ekran görüntülerinizi içe aktarın, zaman çizelgesine bırakın ve arkasında istediğiniz görüntüyü girin. Star Wars kalitesinde chroma anahtarlama elde edemezsiniz, ancak YouTube ve amatör filmler için yeterince iyidir.

Filmora Ekstra Özellikleri

Filmora9 ayrıca hareket ve renk kontrolleri içerir. Doğru hissi elde etmenizi sağlarlar. Renk düzeltme temeldir ancak bu fiyat noktasındaki bir programdan beklenecek faydalıdır. Yine de, atıştan çekime tutarlı bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Filmora9, başlık oluşturmayı mümkün olduğunca basit hale getiriyor. Açılış ve kapanış kredileri, başlıklar, alt üçte ikisi ve altyazılar dahil olmak üzere yaklaşık 140 önceden programlanmış şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Videonuz için sinematik, gazeteci ve eğlenceli bir görünüm oluşturmak için mükemmeller.

Video projelerinizin hızını ve hareketini de değiştirebilirsiniz. Videonuzu ve sesinizi nasıl yavaşlatacağınızı veya hızlandıracağınızı öğrenmek ve tersine çevirmek kolaydır. Ayrıca, hareket kontrol sekmesini kullanarak çekimlerinizi kaydırabilir ve zum yapabilirsiniz.

Filmora9’da bulunan araçlar harika, ancak daha ileri gitmek istiyorsanız, Wondershare, kurumsal ve profesyonel kullanıcılara yönelik araçlar içeren eklenti paketleri sunuyor. Temel programla elde ettiğiniz şeylerden hoşlanıyorsanız, bir sonraki düzenleme düzeyine geçerseniz eklenti paketlerini ücretsiz olarak denemeye değer.

Wondershare Filmora9 Özelliklerine Genel Bakış

Fiyatlandırma

Filmora9_008

Filmora9, diğer video düzenleme araçlarının aksine, sunduğu tüm özellikleri içeren çeşitli fiyatlandırma seçeneklerine sahiptir. Adobe Premiere Pro CC gibi bazı programların yalnızca abonelik planları vardır. Programı satın alma yeteneği, yazılım kiralamayı sevmeyen insanlar için büyük bir artı. Güncellemeleri almasanız bile, sıkışık zamanlar için ödeme yapmaya devam etmek güzel değil.

Filmora Ücretsiz Sürüm

Yazılım için ücretsiz bir seçenek vardır ve sınırlı ücretsiz deneme sürümü sunan diğer programların aksine, programın sunduğu tüm araçları alırsınız. Tek aksaklık, dışa aktarılan videolarınızın bir Filmora9 filigranı olması. Dikkat dağıtıcı, ancak videolarınızın bir reklama ne kadar dahil olduğunu dikkate almazsanız, kötü bir anlaşma değil.

Filmora9 için bir yıllık lisans size yaklaşık 45 $ ödeyecek. Program için fena değil. Tüm araçları edinmenin yanı sıra, filigran gider ve yazılım güncellemelerini ücretsiz olarak alırsınız. Kiralama yazılımı sizi rahatsız etmiyorsa, bu muhtemelen en iyi bahistir.

Ömür Boyu seçeneği programı doğrudan nasıl satın alacağınızdır. Bir yıllık planda her şeyi alırsınız, ancak yalnızca bir kez ödeme yaparsınız. Yaklaşık 20 $ daha ödeyeceksiniz, ancak yenileme süresi gelirse ve paranız azalırsa programa erişimi kaybetmemeye değer.

Sınırsız planı size tüm mesele verir. Temel programdaki her şeyi ve eklenti paket mağazasından her şeyi alırsınız. Pahalı, ancak yılda 164 dolar ödeyebiliyorsanız, buna değer.

Kullanım kolaylığı

Video düzenleme yazılımını biliyorsanız, düzeni ve iş akışını tanırsınız, ancak Filomora’lar diğer tüketici düzeyindeki video düzenleme yazılımlarıyla karşılaştırıldığında basitleştirilmiştir. Özelliklere ve araçlara arayüzün ana penceresinden erişilebilir, bu nedenle gezinmek ve ihtiyacınız olanı bulmak kolaydır.

Filmora9 ile ilgili garip bir şey, film şeridi modunun olmamasıdır. Film şeridi modu, zaman çizelgesinin aksine, projenizin her öğesini ne kadar süresine bakılmaksızın eşit olarak gösterir. Projenizin geniş vuruşlarını yerleştirmenin ve ardından ince ayar için zaman çizelgesine geçmenin iyi bir yoludur. Yeni başlayanlar ve Filmora’nın önceki sürümleri için harika bir araç, bu yüzden dahil olmaması tuhaf.

Filmora9’da her şeyi yapmak için farenizi ve imlecinizi kullanmanız gerekmez. Görüntüleri kolayca kesmenizi, kırpmanızı, yakınlaştırmanızı ve döndürmenizi sağlayan kullanışlı klavye bağlarına sahiptir. Klavye kısayolları ayrıca renk düzeltme ve chroma key modüllerine hızlı erişim içerir. Etkili zaman tasarrufu sağlarlar.

Herhangi bir video düzenleme programı gibi, Filmora9’u kullanmayı öğrenmek için, özellikle hiç video düzenleme yazılımı kullanmadıysanız, en az birkaç saat harcamanız ve birkaç kez işlemlerden geçmeniz gerekir. Öğrenirken veya belirli bir aracı kullanırken sorun yaşıyorsanız Wondershare, her aracın nasıl çalıştığını ve bundan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı açıklayan harika bir YouTube kanalına sahiptir..

Dosya formatları & Çözünürlük Desteği

Filmora9, sahip olabileceğiniz çoğu video dosyası biçimiyle çalışır. Uyumlu video formatları arasında .mp4, .m4v, .mov, .wmv, .avi, .mkv ve daha fazlası bulunur. Liste kapsamlı değildir, bu nedenle belirsiz veya tescilli biçimler çalışmayabilir, ancak çok uzmanlaşmış bir alanda değilseniz veya Hollywood endüstri düzeyinde çalışmıyorsanız, içeri aktaramayacağınız bir video biçimine sahip olmanız pek olası değildir. program.

Filmora9_006

Filmora9 gibi tüketici düzeyindeki programlar yalnızca son yıllarda ultra yüksek çözünürlüklü 4K çözünürlüğü içe aktarabildi. Bu harika, çünkü programı büyük, güzel, ayrıntılı görüntüleri büyük stüdyo evlerinde üretebilecekleri her şeyle aynı görsel düzeyde nihai bir ürüne dönüştürmeye açılıyor.

Videonuzu düzenlemeyi bitirdiğinizde Filmora9 size birçok dışa aktarma seçeneği sunar. .Mp4, .mov, .mkv, .f4v, .webm ve daha fazlası dahil olmak üzere uzun bir video ve ses biçimi listesi alırsınız. Ayrıca, .mp3 ve .ogg gibi yalnızca ses formatlarını dışa aktarabilirsiniz. Filmora9’un desteklemediği bir biçime dışa aktarmanız gerekiyorsa, en iyi video dönüştürücülerimizden araçlardan birini almanız gerekir.

Videoları belirli cihazlarda oynatmak için de optimize edebilirsiniz. Örneğin, videonuzun bir iPhone veya Android akıllı telefonda izleneceğini biliyorsanız dışa aktarma menüsündeki cihaz sekmesinden bu profili seçmeniz yeterlidir. Akıllı TV’ler ve Apple TV’nin yanı sıra Xbox ve PlayStation gibi oyun konsolları için profiller de alırsınız.

Filmora YouTube Yüklemesi

En kullanışlı dışa aktarma özelliklerinden biri, bitmiş projeleri doğrudan YouTube ve Vimeo gibi video paylaşım hizmetlerine yükleme yeteneğidir. Bu harika çünkü yayınlama sürecinde birkaç adımı atlamanıza izin veriyor. Ayrıca, çevrimiçi hizmetlerin platformlarında en iyi görünen belirli ayarları vardır. Filmora9 varsayımları bundan çıkarıyor.

Videonuzun DVD’sini yapmak istiyorsanız bunun için bir dışa aktarma seçeneği vardır. Disk oluşturma menüsü temel ancak işlevseldir. Projelerinizi doğrudan bir diske yazmakla kalmaz, aynı zamanda DVD klasörleri ve bir ISO dosyası da oluşturabilirsiniz.

ISO dosyaları temelde DVD için bir taslaktır. Bilgisayarınızda bir tane oluşturduğunuzda, istediğiniz zaman yeni bir disk yazmak için bu diski kullanabilirsiniz. Arşivleme ve yedekleme için harikadır. ISO dosyaları çok fazla depolama alanı gerektirir, bu nedenle projeleri bu formatta arşivlemeyi planlıyorsanız, harici bir sabit sürücüye veya video hizmetleri için en iyi bulut depolama alanlarından birine bakmalısınız..

Disk yazma menüsü ayrıca bir DVD menüsü oluşturmanıza da olanak tanır. Sevgililer Günü ve Noel gibi belirli tatiller için temalar ve basit zarif arka planlar dahil olmak üzere 11 şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Bölüm sonları veya ekstra özellikler oluşturamazsınız, ancak bu video düzenleme yazılımı düzeyinde bu beklenmedik bir durum değildir.

Filmora9_010

Filmora9 ile yapamayacağınız bir diğer şey de bir Blu-ray disk yapmak. Bu çok garip çünkü program yüksek tanımlı ve 4K çözünürlükle uyumlu. Büyük, güzel çekimlerin standart tanımla yeniden boyutlandırılması utanç verici bir atık gibi görünüyor.

Verim

Diğer tüketici düzeyindeki video düzenleme programlarının aksine, Filmora9 Windows ve macOS için kullanılabilir. Hemen hemen tüm diğer programlar Windows için kullanılabilir, az sayıda program macOS için kullanılabilir. Filmora9’u iMovie gibi ücretsiz programlara ve Adobe Premiere Pro CC ve Final Cut Pro X gibi profesyonel düzey uygulamalara mükemmel bir alternatif yapar.

Filmora9’u, daha önce kısa bir film yapmak için kaydedilen görüntülerle test ettik. Her öğeyi, sesi, videoyu ve diğerlerini içe aktarabildi. Orijinal filmi oluşturmak için kullanılan profesyonel düzey yazılımdaki kadar istenmeyen görüntüleri kesebilir, zaman çizelgesindeki öğeleri düzenleyebilir ve ses ve rengi ayarlayabiliriz..

Filmora9, gelişmiş görsel efektler oluşturmak için kullandığımız bazı eklentilerle uyumlu olmadığı için orijinal filmi tam olarak kopyalayamasak da, yaklaşık olarak başardık. Sonuç, bir film festivalinde gösterilebilecek bitmiş bir üründür.

Bitmiş test projesini dışa aktardığımızda, Filmora9’un tamamlanması yaklaşık 25 dakika sürdü, bu 15 dakikalık bir video için kötü değil. Test bilgisayarımız daha sakin olsaydı muhtemelen daha kısa olurdu. Ortaya çıkan videoyu izlerken kristal berraklığındaydı. İçinde pikselleşme, hareket bulanıklığı veya başka bir bozulma yoktu. Ses de net ve netti.

Ayrıca, saniyede 30 karede 1080p, 60 fps’de 1080p, 30 fps’de 720p ve 60 fps’de 720p dahil olmak üzere çeşitli çözünürlüklerde ve kare hızlarında bir dakikalık test sahnesi ihraç ettik. Programın her birini ne kadar sürede tamamlayacağını ve video dosyalarının ne kadar büyük olduğunu görmek için dışa aktarmaları zamanladık. Sonuçlar aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Biçim: Dışa Aktarma Süresi (dk: sn) Dosya Boyutu (MB)
1080p (30 fps)01:3863.2
1080p (60 fps)02:2963,6
720p (30 kare / sn)01:1239,8
720p (60 fps)01:4540

MacOS Mojave sürüm 10.14.15 çalıştıran 1.4 GHz Intel Core i5 iMac üzerinde .mp4 (H.264) videoları dışa aktardık

Araçlar

Filmora9, aksiyon kameralarıyla çekilen videolar için harika olan lens düzeltmesi sunuyor çünkü dikkat dağıtıcı olabilecek balıkgözü efekti var. Lens düzeltme aracı, GoPro, Panasonic, Ricoh, Sony ve iON gibi kamera üreticilerinin aksiyon kamera modelleri için hazır ayarlara sahiptir. Bu, programı GoPro Quik gibi özgür yazılımlara iyi bir alternatif haline getirir.

Başka bir şık araç sahne algılamadır. Dosyalarınızı Filmora9’a aktardığınızda, programa çekimlerinizi otomatik olarak ayrı çekimler için taramasını ve zaman çizelgesine kolayca yerleştirilmesi için bunları medya bölmenizde organize etmesini söyleyebilirsiniz. Bu, özellikle spor etkinlikleri ve müzik konserleri gibi etkinliklerin uzun çekimleri için kullanışlıdır.

Bilgisayar ekranınıza neler olduğunu da kaydedebilirsiniz. Yazılım için bir eğitim yapmak, bir haber makalesi hakkında yorum yapmak veya canlı bir akışın veya çevrimiçi videonun kaydını almak istiyorsanız bu harika bir şey.

Filmora ve Web Kameraları

Ayrıca, web kameranızdan video ve programdaki bir mikrofondan ses yakalayabilirsiniz. Bu basit bir şey gibi görünebilir, ancak yararlıdır, çünkü benzersiz video ve ses kaydetmek ve içe aktarmak için fazladan yazılımınız olması gerekmez. Filmora9’dan ve otomatik olarak medya bölmesine kaydedin, düzenlemeye hazır olun.

Filmora9’da eksik olan ve diğer tüketici düzeyindeki programlarda bulunan birkaç gelişmiş araç vardır. Örneğin, 360 derecelik görüntüleri içe aktaramaz veya düzenleyemezsiniz. Bu büyük bir anlaşma değil, çünkü teknoloji hala nispeten yeni.

Ayrıca, birçok akıllı telefon tarafından kaydedilen canlı bir konser gibi, farklı açılardan bile aynı şeyi hızlı bir şekilde düzenlemek için harika olacak bir çoklu kamera düzenleme modülünü de kaçırıyor. Bu dahil etmek iyi olurdu, ancak yeni başlayanlar için bir anlaşma kırıcı değil.

İstediğiniz veya ihtiyacınız olan ve Filmora9’da bulunmayan bir özellik varsa, “yardım” menüsü altındaki “yeni özellik isteği” seçeneğini kullanarak Wondershare ile iletişime geçebilirsiniz. Wondershare, kullanıcı geri bildirimlerini dahil etmek ve editörlere istedikleri ve ihtiyaç duydukları şeyleri vermekte harika.

Karar

Filmora9 yeni başlayanlar ve meraklıları için iyi bir satın alma. Profesyonel görünümlü sonuçlar elde etmek için ihtiyacınız olan tüm araçları tüketici düzeyinde bir fiyata elde edersiniz. Yalnızca araçları tam potansiyellerini öğrenme yeteneğinizle sınırlısınız.

Wondershare ürünlerini beğendiyseniz, Wondershare Veri Kurtarma incelememize de göz atın. Biz onu sevdik, ve dar bir noktadan size yardımcı olabilir.

İncelememizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ücretsiz denemeyi kendiniz indirin ve aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin veya bir şeyi kaçırırsak.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me