VideoPad İncelemesi – Güncellenmiş 2020

VideoPad İncelemesi

VideoPad, sizin için ne ödeme yaptığınızı gösteren ücretsiz bir editördür. Her ne kadar makul bir şekilde iyi yaptığını yapsa da, bundan daha iyi bir araç aramak isteyebilirsiniz. Ayrıntılar için tam VideoPad incelememizi okuyun.


video editörü yorumlar

NCH ​​Software’den VideoPad, ticari olmayan amaçlar için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz temel bir video düzenleme programıdır. Program bu fiyat etiketine uyuyor. İncelediğimiz diğer video editörleriyle bulacağınız araçların çoğuna sahiptir, ancak en iyi video düzenleme yazılımımızın çok altında.

Arayüz eskidir ve sezgiseldir. Yeni editörler bunu diğer programlara kıyasla öğrenmekte daha zorlanacak ve gaziler iş akışında büyük bir adım atmış gibi hissedecekler. Ayrıca, program genellikle beklenmedik bir şekilde kekeliyor ve çöküyor ve işinizi tekrarlama ihtiyacına neden oluyor.

VideoPad karışık bir çanta. Eğer neye sahip olmadığına ve sahip olduğu şeylere tahammül edebiliyorsan, onu ücretsiz olarak kullanmanı engelleyecek hiçbir şey olmamalıdır..

Güçlü & Zayıf Yönler

VideoPad için alternatifler

Özellikleri

VideoPad_001

Daha önce video düzenlemiş olanlar VideoPad’in zaman çizelgesine ve film şeridi iş akışına aşina olacaklardır. İki mod birbirini tamamlar, çünkü projenizin genel fikrini film şeridi modunda düzenleyebilir ve zaman çizelgesinde ince ayar yapabilirsiniz.

VideoPad, çalışmak için sınırsız video parçaları sunar. Karmaşık projeler için olağanüstü bir durum çünkü programı oldukça çok yönlü hale getiriyor. Projeniz çok fazla görsel öğe gerektiriyorsa, mümkün olduğunca fazla parçaya ihtiyacınız olacaktır.

VideoPad’de aldığınız ses parçalarının miktarı, bunun için ne kadar ödediğinize bağlıdır. Home Edition size sınırsız video düzenleme parçası sunar, ancak yalnızca iki ses parçası verir. Master Edition size sınırsız ses parçası sunar.

Bu çok yönlülüğü seviyoruz çünkü sadece ihtiyacınız olanı ödemenizi sağlıyor. Basit projelerin çoğu ikiden fazla ses parçası gerektirmez, bu da VideoPad’i ev videoları gibi şeyler için mükemmel kılar. Bir proje karmaşıksa, örneğin bir müzik videosu veya film gibi, daha fazla alana ihtiyacınız olacaktır.

VideoPad Efektleri

Videolarınıza metin eklemek olması gerekenden daha karmaşıktır. “Metin ekle” veya “başlık ekle” düğmelerini tıkladığınızda, metninizi girdiğiniz ve nasıl görünmesini istediğinizi tasarladığınız ayrı bir düzenleme penceresi açılır. Süreç sezgisel değil. Diğer düzenleme programları, başlık, kredi ve diğer metin gibi şeyleri projelerinize aktarmanın daha basit ve daha temiz bir yolunu sunar.

VideoPad_002

VideoPad’deki görsel efektler ve geçişler kütüphanesi oldukça basittir. Çekimlerinizin çerçevesini kırpabilir, kaydırabilir ve yakınlaştırabilir, hareket bulanıklığı ekleyebilir ve renk tonu, doygunluk, pozlama gibi resim değerlerini ayarlayabilirsiniz. Yaptıkları iş için iyidirler, ama çok ileri gitmezler.

Efekt kütüphanesi, videonuza farklı bir görünüm vermek için kullanabileceğiniz bir dizi önceden programlanmış filtre içerir. Filtreler arasında “siyah & beyaz, ”“ sepya ”,“ gece görüşü ”,“ röntgen ”,“ eski film ”ve daha fazlası. Kliplerinize birleştirilmiş bir görünüm vermenin iyi bir yoludur, ancak diğer video düzenleme yazılımlarında bulunan renk düzeltme ve büyütme araçlarının yararına yakın değildirler..

VideoPad_003

VideoPad’in düştüğü bir başka yer de ses düzenleme bölümünde. Ses karıştırıcısı yok çünkü derinlemesine ses işlerini yürüten bir kardeş programı olan MixPad var. Yalnızca ses kliplerini kırpma, ses seviyesini ayarlama ve solmalar ve efektler ekleme olanağınız kalır. Başka bir şey için başka bir programa ihtiyacınız olacak.

VideoPad_004

Ses efektleri kütüphanesi de arzulanan bir çok şey bırakıyor. Yankı, yankı ve bozulma gibi şeyleri ekleyebilirsiniz, ancak daha fazlasını değil. Ek olarak, ses hızını ayarlayabilir ve hatta tersine çalabilirsiniz, ancak çoğu video düzenleme yazılımı için standarttır

VideoPad, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz etkileyici bir stok sesleri kütüphanesi ile birlikte gelir. Ziller, telefonlar, kornalar ve silah seslerinden ortam gürültüsü ve ruh hali belirleme tonlarına kadar yüzlerce ses arasından seçim yapabilirsiniz. Aradığınız öğeyi ödemeden önce ses kitaplığına göz atmayı unutmayın..

Stok ses kütüphanesi de etkileyici bir müzik seçkisi ile birlikte gelir. Blues, klasik, dans ve rock gibi türlerde onlarca şarkı alırsınız. Her şarkı enstrümantal ve yaklaşık 30 ila 40 saniye uzunluğunda. Bir proje üzerinde çalışıyorsanız, ancak müzik lisanslamak için çok paranız yoksa bu harika bir şey.

VideoPad_005

VideoPad Yeşil Ekran

Video düzenleme programlarının temel noktalarından biri chroma key. Yeşil bir ekranın (veya mavi ekranın) önünde çektiğiniz görüntüleri çekmenizi ve istediğiniz görüntüyü arkasına koymanızı sağlar. İnsanları yabancı bir gezegene veya hava haritasının hemen önüne koymak harika.

Chroma key gibi, 3D düzenleme eskiden sadece büyük Hollywood stüdyolarının yapabileceği bir şeydi. VideoPad, 3D formatında yakalanan görüntüleri içe aktarmanıza, düzenlemenize ve dışa aktarmanıza ve 2D görüntüleri 3D’ye dönüştürmenize olanak tanır. Sadece aile tatilinizi üçüncü boyutta yeniden yaşamak isteseniz bile eğlenceli bir araçtır.

VideoPad 360 derecelik çekimlerle uyumlu olsa da, sunduğu araçlar fiyat noktasında diğer programlara göre daha yetersizdir. Bununla birlikte, bu bir anlaşma kırıcı olmamalı, çünkü 360 derecelik video birçok kişi tarafından kullanılmıyor. Bununla birlikte, biçim ivme kazanıyor, bu yüzden VideoPad tekliflerini yakında güncellemeli.

VideoPad Özelliklerine Genel Bakış

VideoPad Logosuwww.nchsoftware.com

Aylık $ 167’dan başlayan fiyatlarla

İşletim sistemi

pencereler

Mac

Linux

Özellikleri

4K Düzenleme

Action Cam Araçları

Chroma Key (yeşil ekran)

360 derece Video Düzenleme

Çoklu Kamera Düzenleme

YouTube’a aktar

Facebook’a aktar

Vimeo’ya Aktar

Cihaz Optimizasyonu

DVD’ye yaz

Blu-ray’e yazma

Fiyatlandırma

VideoPad iki sürüm halinde gelir: Home Edition ve Master’S Edition. Home Edition’ın fiyatı yaklaşık 60 $ ‘dır ve çoğu proje için tek ihtiyacınız olan şeydir. Bununla birlikte, iki ses parçasının sınırlandırılması, daha karmaşık projeler için ilerlemenizi engelleyecektir. Ayrıca, Home Edition üçüncü taraf geliştiricilerin eklentileriyle uyumlu değildir, bu nedenle VideoPad’in sunduğu ürünlerle sınırlısınız.

Master Edition’a yükseltme size sınırsız sayıda parça ve eklentilerle çalışma olanağı sağlar. Fiyat, bu ekstra işlevsellik için ödenecek çok şey gibi görünüyor, ancak VideoPad’in sizin için bir program olduğunu ve karmaşık video projeleri yapmak istiyorsanız, ekstra paraya değer.

99 $ peşin ödeme yapmak istemiyor ancak yine de tam VideoPad deneyimi istiyorsanız, Master Edition’a aylık 5,50 ABD doları abonelik satın alabilirsiniz. Bu yılda sadece 66 dolar. Güncellemeleri yayınlandıkça da alırsınız, yani bir sonraki sürüm güncellemesi için beklemek (veya ödeme yapmak) gerekmez. Sadece kısa bir süre için ihtiyacınız olacağını biliyorsanız iyi bir seçenektir..

Ayrıca tamamen işlevsel bir VideoPad sürümünü ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Teknik olarak bir deneme sürümüdür, bu nedenle VideoPad dışa aktarmaya çalıştığınızda bir lisans satın almanızı ister. Yine de, VideoPad’i ticari olmayan kişisel kullanım için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

VideoPad’in arayüzü, 10 yıl öncesinden kaldırılmış gibi geliyor. Deneyimli kullanıcılar, büyük bir adım atmış gibi hissedecek ve eski düzen ile mücadele edeceklerdir. Tarihli arayüzde düzenlemeyi öğrenmesi gereken yeni başlayanlar için daha da kötü. Bu acemilerin asamaması anlamına gelmez, ancak diğer programlar daha iyi yapar.

Programda ayrıca kullanımı daha kolay hale getirecek birkaç araç da yok. Örneğin, önceden programlanmış tema veya şablon yoktur. Ayrıca diğer programlar gibi otomatik bir video oluşturucu da yoktur. VideoPad, video yapmayı hızlı ve kolay hale getiren bir şey içeriyorsa, satın almak çok daha değerli olurdu.

Bununla birlikte, NCH Software, kullanıcıların programın nasıl çalıştığını bilmesini sağlamak için adımlar atıyor. Web sitesinde iyi miktarda öğretici ve sık sorulan sorulara cevaplar bulunmaktadır. Ayrıca, şirketin YouTube kanalında tüm ürünlerini kapsayan yüzlerce öğretici video bulunmaktadır. Yararlıdır, ancak diğer programların sağladığı kadar kapsamlı değildir.

Dosya formatları & Çözünürlük Desteği

VideoPad, en popüler video dosyası formatlarıyla çalışabilir. Videoları .3gp, .asf, .avi, .dv, .flv, .gif, .apng, .mkv, .mov, .mp4, .mpg, .ogv, .rm, .swf, içine aktarabilir ve dışa aktarabilirsiniz. webm ve .wmv. Bu kapsamlı değil, ancak profesyonel formatlarla çalışmadığınız sürece, iyi olmalı.

VideoPad_006

VideoPad ile kullanamayacağınız bir dosya biçimiyle karşılaşırsanız, dosyayı NCH Software’in Prism Video Converter ile dönüştürmeniz gerekebilir. Alternatif olarak, en iyi video dönüştürücü yazılımı kılavuzumuza göz atabilirsiniz.

.Wav, .mp3, .m4a, .aac ve daha fazlası dahil olmak üzere iyi bir ses formatları listesi içe aktarabilseniz de, program salt ses dosyalarını dışa aktarma yeteneğinden yoksundur. Bu büyük bir ihmal ve MixPad’de yapmanız gereken bir şey daha.

Programın bazen nasıl tarihlendiğini düşünürsek, ultra yüksek çözünürlüklü 4K çözünürlüklü videoları düzenleme yeteneği VideoPad için bir nimettir. Yine de, bu çözünürlükte çekim yapan kaç kullanıcının programı tolere edeceğini merak ediyoruz.

VideoPad Dışa Aktarma

VideoPad, programın arayüzünden ayrılmadan bitmiş projelerinizi doğrudan internette paylaşmanıza olanak tanır. Dışa aktarma menüsünden YouTube, Facebook ve Flickr gibi paylaşım servislerine yayınlayabilirsiniz. Bu harika çünkü yayınlama sürecindeki birkaç adımı ortadan kaldırıyor.

Tamamlanan videoları doğrudan Dropbox ve Google Drive gibi bulut depolama hizmetlerine de yükleyebilirsiniz. Bu uygundur, çünkü sabit diskinizde biriken video dosyaları depolama alanınızı hızlı bir şekilde yiyebilir. Ayrıca, her şeyin bulutta yedeklenmesi her zaman iyi bir fikirdir.

Videonuzun belirli bir cihazda görüntüleneceğini biliyorsanız, VideoPad’de yararlı bulabileceğiniz önceden programlanmış dışa aktarma profilleri vardır. Projenizi akıllı telefonlarda, tabletlerde ve oyun sistemlerinde oynatmak için optimize edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken izlemek istediğiniz ürünü seçip dışa aktar’ı tıklamak.

Bununla birlikte, seçimler Apple merkezli. İPhone, iPod ve iPad’in her yinelemesi için size özel profiller verir, ancak yalnızca genel “Android cihaz” hazır ayarları sağlar. PSP, PSP Vita, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One ve Nintendo 3DS dahil olmak üzere iyi bir oyun konsolu yelpazesi elde edersiniz.

Video projelerinizi DVD ve Blu-ray gibi optik disk ortamlarına da yazabilirsiniz. Bunu yapmak diğer herhangi bir dışa aktarma yöntemi kadar kolaydır. Dışa aktarma menüsündeki Blu-ray veya DVD düğmelerini tıklamanız yeterlidir. Mağazada satın aldığınız gibi çalışan bir disk veya yedekleme ve arşivleme amacıyla bir veri diski oluşturabilirsiniz.

Verim

VideoPad, video düzenleme yazılımında aradığımız birçok araç ve özelliğe sahip olsa da, bunları PowerDirector ve Adobe Premiere gibi programların yaptığı gibi sorunsuz bir şekilde bir araya getirmez.

Arayüz on yıldan uzun süredir hissediyor ve uzun zamandır bu şekilde hissediyor. En son yineleme programı düzeltmek için biraz uğraşmış olsa da, 21. yüzyılda satın almanız gereken türden bir şey değildir. Tıknaz, sezgisel ve genel bir subpar deneyim.

Testlerimizde performans sorunları da yaşadık. Program zaman zaman dondu ve çöktü, uygulamayı sonlandırmamızı ve yeniden yüklememizi gerektiriyor. Saatlerce çalışmanızı kaybetmemek için projenizi sık sık kaydettiğinizden emin olmanız gerekir. Ayrıca, uygulama her geçtiğinde, son birkaç dakika içinde tasarruf edip etmediğinizi merak eden küçük bir kalp krizi geçireceksiniz.

Bu inceleme için VideoPad’i test ettiğimizde, başlangıçta kısa bir film yapmak için çekilen görüntüleri kullandık. Program, görüntüleri içe aktardı, düzenledi ve ihraç etti. İşimiz bittiğinde, 14 dakikalık bir test videosu ihraç ettik ve yaklaşık 66 dakika sürdü. Test ettiğimiz diğer video düzenleme programlarına kıyasla bu yavaş.

Bitmiş ürünü geri izledik ve pikselleşme, bulanıklık ve diğer bozulmalar gibi kusurları aradık. Resim kristal netliğinde ve kaynak çekimlerle aynıydı, bu nedenle programı kullanırken performans sorunlarıyla karşılaşsanız bile, bu daha kötü bir nihai ürüne dönüşmez.

Ayrıca, programın dosya oluşturmanın ne kadar sürdüğü ve bu dosyaların ne kadar büyük olacağı hakkında bir fikir edinmek için çeşitli biçimlerde birkaç dakikalık birden fazla klip ihraç ettik. Sonuçlar aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Biçim: Dışa Aktarma Süresi (dk / sn) Dosya Boyutu (MB)
1080p (30 fps)03:1899.1
1080p (60 fps)04:25112.4
720p (30 kare / sn)02:3691,1
720p (60 fps)03:1075.3

Araçlar

VideoPad, kayda değer diğer araçlara sahiptir. Birincisi, video ve sesi doğrudan arayüzünden yakalama yeteneğidir. Bilgisayarınızın web kamerasıyla video kaydedebilir, mikrofonla ses ve hatta bilgisayar ekranınızda olanlar olabilir. Bu araçlar vlog yapmak, öğreticiler, dersler yapmak ve daha fazlası için mükemmeldir..

VideoPad_007

Ayrıca metinden sese klipler de oluşturabilirsiniz, yani duymak istediğiniz sözcükleri yazabilirsiniz ve VideoPad bunlardan bir ses dosyası oluşturur. Ses oldukça robotik, ancak seslendirmeye ihtiyacınız varsa, ancak kendi sesinizi kullanmak istemiyorsanız kullanışlıdır. VideoPad, inceledik ve bu yeteneğe sahip tek video düzenleme programıdır.

VideoPad_008

Dikkat çekmeye değer başka bir araç video sabitleyicidir. Titrek görüntüleri düzeltmenizi sağlar. Elde taşınır cihazlarla çekilen videolar veya tripoda bulunmayan kameralar için harika.

VideoPad, videolarınızdaki işitme engelliler için kapalı açıklamalı altyazılar girmenize olanak tanıyan, tüketici düzeyindeki birkaç video düzenleme programından biridir. Altyazıları altyazılardan farklı olarak açıp kapatabilirsiniz. Bu harika bir şey, özellikle kitlenizden bazılarının işitmekte zorlanabileceğini biliyorsanız.

Diğer ürünlerle karşılaştırıldığında VideoPad’i düşüren araç ihmalleri vardır. Örneğin, çoklu kamera modülü yok. Bu, aynı etkinliğin videolarını çekmenize ve kolayca senkronize etmenize ve düzenlemenize olanak tanır; bu da konserleri, spor etkinliklerini ve birden fazla açıdan yakalanması muhtemel diğer şeyleri bir araya getirmek için iyidir.

VideoPad ayrıca bir eylem kam modülünden yoksundur. Bu, GoPro Hero veya Rylo 360 gibi özel kameralarla yakalanan çekimler için iyi olur. Bu kameralar, özel bakım ve araçlar gerektiren yüksek çözünürlüklü görüntüleri yakalar. Ne yazık ki, VideoPad, bu tür görüntülerdeki balık gözü efektini kaldırma yeteneğinden bile yoksun.

VideoPad, macOS ve Windows bilgisayarlar için kullanılabilir. Bununla birlikte, macOS sürümü uzun zamandır güncellenmedi. Windows sürümü, macOS teklifinin bir tam sürümüdür.

Karar

VideoPad’i ücretsiz kullanıyorsanız, doğru fiyatı ödediniz. Harika bir proje yapmanıza yardımcı olacak yararlı araçlarla dolu olsa da, iş akışı, performans ve tasarım söz konusu olduğunda rekabetin gerisinde kalıyor. Nakit sıkıntısı çekiyorsanız ve bir video yapmanız gerekiyorsa VideoPad kullanın. Daha iyi bir ürün için ödeme yapmayı göze alabiliyorsanız, bunu yapın.

VideoPad hakkında ne düşünüyorsun? Denemeyi planlıyor musun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map