HitFilm İncelemesi – Kolaylaştırılmış Bir Video Düzenleyici – Güncellendi 2020

HitFilm İncelemesi

Hitfilm, özellikler açısından en eksiksiz olmayabilir, ancak testlerimiz yapabildiklerinin son derece iyi olduğunu göstermektedir. Pek çok kullanıcı arasında böyle bir hit olduğuna şaşmamalı. Ayrıntılar için Hitfilm incelememizin tamamını okuyun.


video editörü yorumlar

HitFilm, Norfolk, İngiltere merkezli bir ekip olan FXhome tarafından geliştirilen popüler bir video düzenleme aracıdır. YouTubers ve diğer film yapımcıları arasında popüler olan bu araç, çeşitli araçları için 4 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor. Bu HitFilm incelemesinde bunlardan birine yakından bakacağız.

hitfilm etkiler

Bu video düzenleme aracıyla çalışmaktan zevk aldık ve ücretsiz sürümü HitFilm Express’i iyi ve ücretli sürümü HitFilm Pro’yu daha da iyi bulduk. Her ikisini de bu inceleme için test ettik. Çoğu özellik her ikisinde de aynı şekilde çalışır ve proje dosyalarını aralarında paylaşabilirsiniz.

Bununla birlikte küçük tutuşlar bulsak da, çekirdek deneyim çok güçlü. Özellikle ücretsiz bir video düzenleme aracı arıyorsanız kesinlikle öneririz.

Güçlü & Zayıf Yönler

HitFilm için alternatifler

Özellikleri

HitFilm’in temel özellikleri sağlamdır ve temelleri kolaylaştırır. Gezinmesi iyi çalışıyor ve videonun önizleme penceresinde düzgün ve doğru görüntülendiğini tespit ettik. 

Videolarımızı tıklarken performans da iyiydi. Filmlerinizde hızlı bir şekilde dolaşabilmek, düzenleme yaparken büyük bir fark yaratır ve durum böyle olmadığından daha kolay deneme yapmanıza olanak tanır.

hitfilm-genel bakış

Klipleri medya paneline kolayca içe aktarabilir ve çok sayıda klibiniz varsa bunları klasörler halinde düzenleyebilirsiniz. Klipleri doğrudan düzenleme için zaman çizelgesine sürükleyebilir ve videoya ek olarak hareketsiz görüntüler ve sesler de ekleyebilirsiniz..

Birden fazla video ve ses katmanı vardır ve kliplerinizde kesimler yapmak, geçişler ve efektler eklemek kolaydır. Kayma ve kaydırma araçları, kesimlerinizi tam olarak doğru zamanda zamanlamanıza yardımcı olabilir.

HitFilm, filmlerinize ekleyebileceğiniz bir dizi efekt içerir. Bunların zaman çizelgesine sürükleyerek uygulanması kolaydır ve sonuçları anında önizleme penceresinde görüntüleyebilirsiniz. Lens parlaması efektleri ve bazı ilginç ekstralar ile birlikte olağan bulanıklaştırma ve renk ayarlamaları vardır..

hitfilm-ejderha

Parçacık efektleri de var, filmlerinize muhteşem eklemeler oluşturmak için ayrı bir video katmanına ekleyebilirsiniz. Yağmur, aydınlatma, silah sesleri ve hatta kan spreyi etkisi var.

Bunların çoğunda ayarlayabileceğiniz ayarlar vardır, ancak hepsinde değil. Diğer bazı araçlar kadar kapsamlı değiller, ancak oynamak için yeterli şey var ve özellikle parçacık efektleri gerçekten profesyonel görünüyor. Aksiyon kameralarındaki balıkgözü bozulmasını ortadan kaldırmanın bir etkisi de vardır. Hitfilm çoklu kamera özellikleri içermiyor.

Ayrıca birkaç ses efekti vardır. Gürültü azaltma uygulayabilir ve ses dengesini ayarlayabilirsiniz. Bu arada ortam ayarları, akustiği bir katedral veya küçük odadakilere değiştirmenizi sağlar. Yankı ve hatta telefon veya radyo gibi sesler ekleyebilirsiniz.

hitfilm-işitsel

Havalı yeni bir ek, videolarınızı dışa aktarırken düzenlemeye devam edebilmenizdir; bu, zorla iş molalarını sevmeyenler için mükemmeldir. Gerçekten iş yeri esnekliği istiyorsanız, uzaktan çalışmanın avantajlarına göz atın.

HitFilm’in birçok yararlı özelliği vardır ve özellikle görsel efektlerde iyidir. Bazı araçlar kadar kapsamlı değildir, ancak video meraklıları ve tomurcuklanan reklam öğeleri için harika bir araç seti sunar.

HitFilm

HitFilm Logosufxhome.com

Aylık $ 831 başlayan fiyatlarla

İşletim sistemi

pencereler

Mac

Linux

Özellikleri

4K Düzenleme

Action Cam Araçları

Chroma Key (yeşil ekran)

360 derece Video Düzenleme

Çoklu Kamera Düzenleme

YouTube’a aktar

Facebook’a aktar

Vimeo’ya Aktar

Cihaz Optimizasyonu
iPhoneiPad

DVD’ye yaz

Blu-ray’e yazma

Fiyatlandırma

HitFilm’in ücretsiz bir ürünü olan HitFilm Express ve 299 $ ‘a mal olan HitFilm Pro’nun premium bir teklifi var. Express sürümü aslında Pro yazılımının bir kesim seçeneğidir. 

Ücretsiz sürüm, Pro sürümünde bulunan çeşitli isteğe bağlı ekstraları satın almanızı sağlar. Aslında bunların çoğu, 100’den fazla var. 9.99 $ ile 49.99 $ arasındadır, bu yüzden bir avuçtan daha fazla satın alacaksanız, Pro sürümü için ödeme yapmaktan daha iyidir..

Pro sürümü, istediğiniz kadar denemenize olanak tanır, ancak videoları düzgün bir şekilde dışa aktaramazsınız. Pro ve Express sürümlerini birlikte yükleyebilirsiniz ve çoğu zaman iki sürüm aynı şekilde çalışır.

Ücretsiz yenemezsiniz, ancak Pro sürümü orada en ucuz yazılım olmasa da, profesyonel videolar hazırlıyorsanız özellikleri muhtemelen buna değecektir. Tabii ki, ücretsiz sürümle başlayabilir ve sınırlamalarına ulaşırsanız veya şu anda bazı kuruşları kurtarmaya çalışıyorsanız daha sonra yükseltebilirsiniz..

HitFilm’in ücretsiz sürümü, özellikle premium sürümü Corel VideoStudio Ultimate incelememizde okuyabileceğiniz Corel VideoStudio Ultimate’dan daha pahalı olduğu için hiçbir şey harcamak istemiyorsanız kesinlikle harika.. 

Ücretsiz sürüm mükemmel ve bazen önünüzde sunmadığı özellikleri sallasa da, çok fazla şey içeriyor ve temel özellikler hepsi orada.

Kullanım kolaylığı

HitFilm’i kullanmaya başlamak için, e-posta adresinizle bir form doldurmanız ve ürünü aldığınız bağlantı üzerinden indirmeniz gerekir. Ardından yükleyebilirsiniz, daha sonra bilgilerinizi girip bilgisayarınızı yeniden başlatarak etkinleştirmeniz gerekir. Çok zahmetli değil, ama basit bir indirme işleminden daha fazla çaba. Yine de ücretsiz bir sürümü var, bu yüzden çok fazla şikayet edemeyiz.

Açılış ekranı, özelliklerini nasıl kullanacağınızı ve son kreasyonları nasıl sergilediğinizi gösteren YouTube videolarıyla doludur. FXhome’un diğer ürünleri için kaçınılmaz reklamların yanı sıra çeşitli ekstraları yükseltme ve satın alma teklifleri de vardır..

Ayrıca, eğlenceli bir özel efekt gösterisi olan Portal Combat gibi yazılımla neler yapabileceğinizi gösteren bazı harika örnek videolar da var..

Başlarken ekranın sol üst köşesinde yer alan iki yere bakmalısınız. Sizi geniş, kapsamlı kullanıcı kılavuzuna götüren büyük, mavi bir “kullanıcı kılavuzu” düğmesi var. 

Buradan YouTube videolarına ve topluluğuna da ulaşabilirsiniz. Forumu tartışmalarla doludur ve filmlerinizi mümkün olduğunca iyi hale getirme konusunda ipuçlarını paylaşan birçok yararlı kişi vardır..

HitFilm Eğiticileri

FXhome’ın eğitici videolarla dolu bir YouTube kanalı var ve bunların toplamda 14 milyondan fazla görüntülemesi var. Burada yazılım hakkında ve genel olarak film yapımı hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. 

Bazı videoların alakalı özellikler için indirim bağlantıları vardır, bu nedenle Express sürümünü kullanıyorsanız bunlar size birkaç dolar kazandırabilir. Bunlara erişmekte sorun yaşıyorsanız, YouTube kılavuzunun engelini nasıl kaldıracağımızı kontrol edin.

Mükemmel destek malzemesi üzerinde çalıştıktan sonra, yazılımı doğru bir şekilde kullanmaya başlamak istersiniz. “Yeni” düğmesine tıklandığında, ortak boyutlar ve ayarlar kullanarak bir dizi video şablonu arasından seçim yapmanızı sağlayan bir iletişim kutusu açılır. İsterseniz bunlardan herhangi birini geçersiz kılabilirsiniz.

Doğrudan desteğe de başvurabilirsiniz. Düzenleme sırasında otomatik video uzunluğu ayarı hakkında bir soru sormayı denedik. Destek formu biraz hareketsiz, ancak iyi tasarlanmış. Sorgumuzu yaptıktan sonra, yalnızca dokuz saat içinde bir yanıt aldık, ancak sorunun çözülmesine yardımcı olduğunu hissetmedik.

HitFilm’in çok fazla belgesi var, ancak her zaman net değil ve forumlardan birçok bilgimiz var. Birçok öğretici videoya bakmak iyidir, ancak belirli bir şey bulmaya çalışırken sinir bozucu derecede yavaştır.

Çoğu video editöründe olduğu gibi HitFilm kullanmak da alışmaya başlar. Kullanıcı arayüzünün birkaç tuhaflığı var. Bazen, bazı sahneleri sildikten sonra oluşturduğumuzdan daha uzun bir video oluşturmaya çalıştığı süre gibi kafa karıştırıcı olabilir; bu, nasıl düzeltileceğini anlamaya zaman aldı.

Genel olarak, bir şeyleri anlamak kolaydı. HitFilm’in belirgin gecikmelerden veya yavaşlamalardan muzdarip olmamasına ve video önizleme kontrollerinin çok iyi çalışmasına yardımcı olur. Erişilebilir bir şeyin peşindeyseniz, Wondershare Filmora9 incelememize de göz atmak isteyebilirsiniz..

Genel olarak, HitFilm’e kullanım kolaylığı için iyi bir puan veriyoruz. Çok sayıda desteği ve çoğunlukla kaliteli belgeleri vardır. Aynı zamanda hızlı, duyarlı ve birçok araç sunuyor. Bir şeyleri çözerken doğru yönde bir dürtü gerekebilir, ancak bir kez yaptıktan sonra iş akışları basittir.

Biçimleri İçe Aktar
Video:Quicktime, AVCHD, AVI, M2T, M2TS, MOV, MP4 (AVC / H264 & AAC), MPEG-1 & MPEG-2 (TS, PS, MPE, MPG, MPEG, M2V), MTS, MXF (DVCPro HD), DV, HDV, WMV
Ses:AAC, MP3, M4A, MPA, WAV, WMA
Resim:BMP, GIF, JPG, PNG, TIFF
Kamera:MA (Maya formatlı)
Dışa Aktarma Biçimleri
Video:Quicktime, MP4 (AVC / H264) & AAC), AVI (sıkıştırılmamış, PAL DV, NTSC DV), YouTube
Resim:PNG, JPG, BMP

HitFilm’in iyi bir içe aktarma formatı yelpazesi vardır. İhracat açısından daha sınırlıdır, ancak yine de birçok seçeneğiniz vardır. Ancak, bazı yazılımların aksine doğrudan DVD’ye veya Blu-Ray’e yazamazsınız. Bunlardan birini oluşturmanız gerekiyorsa ve hala HitFilm ile çalışmak istiyorsanız, en iyi video dönüştürücü yazılımına bir göz atın.

Çeşitli platformlara dışa aktarmak istiyorsanız, HitFilm en güçlü seçenek değildir. Ancak, medya içe aktarmada herhangi bir sorun yaşamadık.

Verim

HitFilm hem Windows hem de Mac için kullanılabilir. 64 bit bir sisteme ve en az Windows 8 sürümüne ihtiyacınız olacaktır. Mac OS X kullanıcılarının sürüm 10.12’ye, macOS kullanıcılarının en az sürüm 10.13’e ihtiyacı vardır. CPU gereksinimleri bu kadar dik değil. En az 4GB RAM ile 4. nesil Intel Core işlemciye veya AMD eşdeğerine ihtiyacınız olacak.

Ayrıca en az 1 GB video belleğine ve en az bir NVIDIA GeForce 600, AMD Radeon R5 240 veya Intel HD Graphics 5000 GT3’e ihtiyacınız olacak. Bu kartlar 2012 ve 2013’te çıktı, bu nedenle makineniz oldukça yeniyse sorun yaşamamalısınız. Bundan daha eskiyse, yükseltme zamanı olabilir.

Test sistemimizde 16GB RAM ile Intel i5-7600 CPU, GTX 1060 6GB grafik kartı ve depolama için SSD bulunur. Önemli düşüşler veya sorunlar olmadan düzenleme sırasında performans mükemmeldi. Ayrıca önizleme video görüntü kalitesini her zaman kabul edilebilir bulduk. Bir şeyler yapmak genellikle hızlı ve çabuktu.

Diğer video düzenleme yazılımı incelemelerimizden aynı test kliplerini kullanarak birkaç videoyu dönüştürmeyi ve ayarları mümkün olduğunca yakından eşleştirmeyi denedik. Varsa, donanım kod çözme kullanma seçeneği de dahil olmak üzere varsayılan ayarları kullandık.

Ayarlar: F1 ClipMusic ClipRöportaj ClipAverage
720p 30 fps1.01.521.06.840.54.411.00.92
720p 60fps58.831.07.200.59.501.01.84
1080p 30 fps1.40.901.50.471.34.431.41.93
1080p 60 fps1.47.222.04.871.42.591.51.56

Burada bazı ilginç sonuçlar. Diğer yazılımlarla karşılaştırıldığında, HitFilm daha düşük kare hızlarında çok yavaş, daha yüksek olanlarda daha hızlıdır. Testimiz, 720p testlerimizden birinde 60fps çıktıda daha iyi performans gösterdiğini gösterdi, ancak büyük bir fark yoktu. 

Kare hızını değiştirdiğimizde varsayılan bit hızlarının ayarlanmadığını fark ettik, bu yüzden doğru sonuçları almak için bazı ayarlamalar gerekli. Ayrıca, varsayılan olarak kare hızını artırmanın HitFilm’in video hızını artırmasına yol açtığını tespit ettik. Bir dakikalık 30 kare / sn videoyu 60 kare / sn’ye dönüştürmek, sonunda 30 saniyelik bir video verdi ve sonunda çok fazla boş alan verdi.

Ancak, çıktı kalitesi iyi – orada ciddi sorunları olan VideoStudio’dan çok daha iyi. Genel olarak, HitFilm’in performansı için, çoğunlukla video düzenleme araçlarının tepkisi için yüksek puan alıyoruz, ancak oluşturma hızları şikayet edilecek bir şey değil. Ayrıca, HitFilm’in oluştururken çalışmanıza izin vermesini de hesaba katıyoruz.

Araçlar

HitFilm ana uygulamasında her şeyi yapar ve harici yazılımla birlikte gelmez. Çeşitli hazır ayarları videonuzun bölümlerine sürükleyerek efektler panelinden renk düzeltmesi yapabilirsiniz. Bazı araçlar kadar kapsamlı değildir, ancak hızlı bir şekilde ayarlamalar yapmanıza izin verir.

Gösterilenleri seçmek için videolara maske çizerek kompozit çekimler oluşturabilirsiniz. Bunlar dikdörtgen, eliptik veya serbest çizilmiş olabilir. Masken olarak kullanmak üzere belirli bir renk seçmek istiyorsanız, efektler listesine bakın ve tuşlama seçeneklerinden birini seçin. 

Ton ve RPG tuşu efekti, katmanınızın hangi bölümlerinin saydam olacağını seçmenize olanak tanır. Yine de, bu seçeneklerin kompozit çekim penceresinin kendisinde daha açık bir şekilde sunulmasını isterdik.

hitfilm birleştirmeden

Ayrıca 3D birleştirme de mevcut ve araştırmak için zamanımız olmasa da, filmlerine etkileyici efektler eklemek isteyenler için güçlü bir özellik. 3B nesneleri de kullanabilirsiniz. Bu özellikleri kullanıyorsanız, size yardımcı olacak en iyi 3D modelleme yazılımı veya en iyi 3D grafik yazılımı arasından seçim yapmak isteyebilirsiniz..

HitFilm’in hareket bulanıklığı efekti vardır ve ayrıca hızlanma, yerçekimi ve atış efekti gibi hareketli grafikler için birkaç ekstra vardır. Tomurcuklayan animatörler bunları takdir edecek.

HitFilm’in yerleşik bulut işlevselliği yoktur, ancak video çok fazla yer kaplar, bu nedenle yerel bir sürücü üzerinde çalışıyorsanız kendinizi biten bulabilirsiniz. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa video için en iyi bulut depolama makalemize göz atın. Çabalarınız uzadıkça, büyük dosyalar için en iyi bulut depolama alanı da kullanışlı olacaktır.

HitFilm, diğer yazılımların çoğunu yapmanıza izin verir, ancak bazen az pişmiş hissedebilir. Diğer bazı araçlarda mevcut seçeneklerin genişliği yok. Bununla birlikte, sağlam, güvenilir ve etkilidir ve çok özel gereksinimleri olmayan herkesin hayal kırıklığına uğrayacağından şüpheliyiz.

Karar

HitFilm ile yaşadığımız deneyimden çok keyif aldık. Özellikler ve seçenekler açısından en kapsamlı değil, ancak orada iyi çalışan ve etkili olan. Düzenlemeye girmek istiyorsanız, harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

Diğer en iyi video düzenleme yazılımı gibi HitFilm de temel bilgileri doğru bir şekilde elde eder, ancak onunla daha ileri gitmek isteyenler için bol miktarda ekstra özelliklere sahiptir. Bununla profesyonel kalitede bir şey üretememeniz için hiçbir neden yok ve hatta YouTube’dan Amazon Prime’a mezun olurken bile bulabilirsiniz. Durum buysa, Amazon Prime Video için en iyi VPN’imizi okuyun.

Amatörler, bol miktarda geçiş ve efekt sunan yazılımın yanı sıra temel bilgileri nasıl doğru elde edeceğinize dair öğreticilerle keşfedilecek çok şey bulacaklar. Ücretsiz sürümün cazibesi var ve size ekstralarını satmaya çalışsa da, size yeterli miktarda kullanım sağlıyor ve kritik özellikleri desteklemiyor.

Aynı zamanda hızlı ve sağlamdır. Kullanırken herhangi bir kilitlenme veya donma yaşanmadı. Bu, en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetlerine ihtiyaç duyma olasılığınızın düşük olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, güvenli tarafta olmak için, video kılavuzunun otomatik olarak nasıl yedekleneceğine göz atın.

HitFilm’i veya rakiplerinden herhangi birini denediyseniz, lütfen düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me