Corel VideoStudio Ultimate Review – Güncelleme 2020

Corel VideoStudio Ultimate İnceleme

Corel VideoStudio Ultimate, profesyoneller ve amatörler tarafından yaygın olarak kullanılan çok iyi özellikli, kullanımı kolay bir video düzenleyicidir. Ancak, kullanırken birkaç performans sorunuyla karşılaştık, bu yüzden herkes için cevap olmayabilir. Ayrıntılar için tam VideoStudio incelememizi okuyun.


video editörü yorumlar

Bu Corel VideoStudio Ultimate incelemesinde bugün oldukça saygın bir yazılım parçasına bakıyoruz. VideoStudio, Kanadalı yazılım şirketi Corel tarafından yayınlanan bir video düzenleme aracıdır. Başlangıçta Tayvanlı geliştirici Ulead Systems tarafından geliştirilen, 2006’dan beri var.

Bugün rakiplerine kıyasla nasıl şekillendiğini göreceğiz. İlk olarak, neler yapabileceğini görmek için özelliklerine bakacağız. Erişilebilirliği gibi fiyatını da hesaba katarız. Performansına da bakacağız ve hangi formatları desteklediğini ve beraberinde gelen araçları göreceğiz.

VideoStudio’da çok sayıda özellik, iyi görünümlü bir kullanıcı arayüzü ve okunabilir kontroller ile çok şey bulduk. Ancak, istediğimiz kadar iyi performans göstermedi ve bununla ilgili birkaç sorun yaşadık, ancak genel olarak olumlu bir deneyim oldu.

Güçlü & Zayıf Yönler

Corel VideoStudio Ultimate için alternatifler

Özellikleri

VideoStudio Ultimate beklediğiniz tüm temel düzenleme özelliklerini içerir. Video klipleri içe aktarabilir ve kolayca kesip yapıştırabilirsiniz. 3D metin dahil olmak üzere ses, yer paylaşımları, metin ve resim yazıları ekleyebilir ve bir dizi efekt uygulayabilirsiniz.

Ekstralar kesinlikle önemli olsa da, basit şeyleri iyi yapmak tartışmasız daha fazla ve VideoStudio bunu doğru yapıyor. 

Klipleri zaman çizelgenize sürüklemek, işleri hareket ettirmek ve kesim yapmak bir cinch. Ayrıca videonuzu yeniden konumlandırmak ve ölçeklemek için kolayca sürükleyebilirsiniz. VideoStudio Ultimate ayrıca kaydırmayı ve yakınlaştırmayı zahmetsiz hale getirir, bu da işleri daha profesyonel hale getirmenin iyi yollarıdır.

VideoStudio Ultimate, renk ayarlama seviyeleri ve seçenekleriyle burada temellerden çok daha ileri gidiyor. Renkleri otomatik olarak ayarlayabilir veya her şeyi kendiniz ayarlayabilirsiniz. 

Tonu, doygunluğu ve hafifliği değiştirmenize izin veren ton eğrisi ve HSL ayarı gibi araçlarla birlikte beyaz dengesi ile çalışma seçenekleri de vardır. Hızlı değişiklikleri yapmak için hazır ayarları kullanabilir veya işleri tam olarak istediğiniz şekilde ayarlamak için zaman ayırabilirsiniz. 

VideoStudio Filtreleri

Videolarınızın görünümünü değiştirmek için bir sürü filtre uygulayabilirsiniz. Bunları kullanmak sadece sürükleyip bırakmak meselesidir.

Bir klipten diğerine geçmenize yardımcı olacak iyi bir geçiş seçeneği vardır. VideoStudio Ultimate’ın son sürümü sorunsuz geçişlerin yanı sıra geçişi de içeriyor. 

Geçişlerin birçok ayarı vardır, böylece bunları da özelleştirebilirsiniz. Yardım ve geçiş simgelerinin tümü canlandırılmıştır, böylece test etmek zorunda kalmadan ne yaptıklarını görebilirsiniz.

corel-videostudio etkileri

VideoStudio çoğu video, resim ve ses dosyasını kaynak olarak kullanmanızı sağlar. Desteklenen tüm biçimleri kendi bölümlerinde listeledik.

Klipleri İçe Aktarma

Doğrudan harici cihazlardan video çekebilir ve mevcut videoyu içe aktarabilirsiniz. Çeşitli kaynaklardan içe aktarılan klipler medya panelinizde görünür ve gerektiğinde ana zaman çizelgenize sürükleyebilirsiniz. Araçlar bölümünde daha sonra ele alınan ekran görüntüsü de var.

Video dosyaları oluşturmaya ek olarak, DVD ve Blu-ray gibi çeşitli formatlarda diskler oluşturabilir ve ISO dosyalarıyla da çalışabilirsiniz, böylece VideoStudio bir video dönüştürücü ve bir düzenleyici olarak çalışır. Diğer seçenekler için en iyi video dönüştürücü toplantımıza göz atın.

corel-videostudio-müzik

Film şaheserinizin müziğe ihtiyacı varsa, telifsiz müzik kitaplığından yararlanabilirsiniz. Klasikten elektronik olana ve aradaki her şeyi içeren çok sayıda snippet var. Biri bize eski bir deniz gecekondu hatırlattı. Bunları zaman çizelgenize sürükleyin ve ücretsiz arka plan müziğiniz var.

Ses seviyeleri ayarlamak için bir esinti ve karışımı doğru elde etmek için sesi farklı kliplerden içeri ve dışarı soldurabilirsiniz. Varsayılan olarak, zaman çizelgesi videonuz için birden çok katman, bir yer paylaşımı, başlıklar, ses ve müzik parçaları içerir. Belirli parçaların diğerlerinin üzerinde öne çıkmasına yardımcı olmak için ses eğmeyi de kullanabilirsiniz.

VideoStudio Ultimate’ın animasyonlu kaplamaları, videolarınıza yağmur efektleri oluşturma veya parçacıklar ekleme gibi atmosfer eklemenin kullanışlı bir yoludur. Slayt gösterileri için animasyonlu geçiş efektleri de vardır. Bunlarla oynamak çok eğlenceli ve sonuçlar etkileyici.

Bir sonraki Wallace ve Gromit’i oluşturmak istiyorsanız durma hareketi desteklenir ve okul-spor günü videolarını biraz daha profesyonel hale getirmek istiyorsanız hareket izleme oradadır.

Genel olarak, sunulan özellikleri ile etkilendik. Tomurcuklanan amatörlerin onları keşfetmek çok eğleneceğini ve profesyonellerin de kısa süre değişmeyeceğini düşünüyoruz.

Corel VideoStudio Ultimate

Corel VideoStudio Ultimate Logosuwww.videostudiopro.com

Aylık $ 153’dan başlayan fiyatlarla

İşletim sistemi

pencereler

Mac

Linux

Özellikleri

4K Düzenleme

Action Cam Araçları

Chroma Key (yeşil ekran)

360 derece Video Düzenleme

Çoklu Kamera Düzenleme

YouTube’a aktar

Facebook’a aktar

Vimeo’ya Aktar

Cihaz Optimizasyonu
Mobil cihaz dışa aktarma seçeneği – belirli cihazlar için ayar yok

DVD’ye yaz

Blu-ray’e yazma

Fiyatlandırma

Corel VideoStudio, Pro ve Ultimate olmak üzere iki versiyonda geliyor. Şu anda web sitesinde yüzde 20 ve yüzde 30 oranında indirim yapıyorlar, bu nedenle satın alma yapmaya karar verirseniz tekliflere dikkat edin. 

Memnun kalmamanız durumunda 30 günlük para iade garantisi de alırsınız. Ayrıca web sitesinden indirebileceğiniz ve kart gerekmeden 30 günlük deneme sürümü de var.

Deneme, yazılımı kapattıktan sonra pop-up reklamlar yayınlar. Ayrıca, sağ üst düğme ile kapatırsanız, kapatmak istediğinizi onaylamanız gerekir; ama, hey, ücretsiz. Web’de çok fazla pop-up görüyorsanız, en iyi pop-up engelleyiciler kılavuzumuza göz atın.

Pro sürümü mükemmel bir pakettir, ancak Ultimate, renk derecelendirme ve video maskesi oluşturma gibi ekstra özelliklerin yanı sıra 3D başlık düzenleyici, bölünmüş ekran video şablonları ve video sabitleme gibi diğer özelliklerin gelişmiş sürümlerini içerir. Ayrıca Ultimate sürümü ile çok daha geniş bir efekt eklentisi seçimi elde edersiniz.

Her iki sürüm de sağlam seçimlerdir, ancak her özelliği istiyorsanız Ultimate paketi kullanmanız gerekir..

Kullanım kolaylığı

Başlamak için yükleyiciyi indirin, e-posta adresiniz de dahil olmak üzere birkaç ayrıntıyı doldurun ve sonra 1,37 GB’lık indirme işleminin bitmesini bekleyin. Beklerken, kullanım kılavuzunu incelemek iyi bir zaman olabilir. Bu, 200 sayfadan daha uzun süren ücretsiz bir belgedir, bu yüzden öğrenilecek çok şey vardır. Çevrimiçi gizlilik kılavuzumuza da göz atabilirsiniz.

corel-videostudio-karşılama

Kullanıcı arayüzü ayrıntılı ve profesyonel görünümlüdür. Kalabalık arayüz başlangıçta karmaşık görünüyor, ancak işlevlerini açıkça ileten düğmeler ve kontrollerle iyi bir şekilde düzenlenmiş. Çalışma alanı düzeninizi özelleştirebilir ve pencereleriniz varsa diğer monitörlere taşıyabilirsiniz.

Etrafta oynayarak ve bir şeyler deneyerek keşfedebileceğiniz çok şey var. Ancak, belirli bir şey yapmak istiyorsanız, bunun nasıl yapılacağı her zaman açık değildir. Örneğin, bitmiş videonuzu oluşturmak için paylaşım sekmesini ziyaret etmeniz gerekir. Bununla birlikte, sıkışırsanız, belgeler genellikle sizi tekrar yoluna koyar.

Kontroller genellikle duyarlı, ancak mükemmel değil. Örneğin, sekmeleri değiştirirken küçük bir gecikme olur. Karmaşık işlemler gerçekleştirirken bazen gecikmeler de olabilir, ancak bu video ile beklenmelidir.

VideoStudio Eğiticileri

VideoStudio’nun karşılama ekranı, web sitesinde daha fazlası olmak üzere 30’dan fazla eğitici videoyu listelemektedir. Eğiticide ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, VideoStudio’nun şablonları ilk videolarınıza küçük bir sınıf eklemenize yardımcı olabilir.

Eğitici videolar pacif ve detaylı. Onları yararlı bulduk, ancak bazılarının daha nazik bir girişi memnuniyetle karşılayacağını hissettim. Yazılımı ilk kez kullandığınızda “başlangıç” videosunu ilk çağrı portunuz olarak öneriyoruz.

Uygulama ve web sitesi İngilizce dışındaki dilleri desteklemektedir. Altyazılarla ilgili mesajlar, web sitesinde İngilizce olmayan konuşmacılara yardımcı olacak birden fazla dilde görünür.

VideoStudio Yardım

Topluluk forumunda da soru sorabilirsiniz. Orada bol aktivite var, bu yüzden güzel sorarsanız, yardım alabilmelisiniz. VideoStudio ayrıca telefon, sohbet veya e-posta yoluyla müşteri desteği sunar, bu nedenle Corel size bakmak için iyi bir iş çıkarır.

Sohbet penceresinde bulut tasarrufu hakkında bir soru sormayı denedik. Bunu yapmak için e-postamızı girmemiz ve bir dakikadan daha kısa bir sürede yanıt almamız gerekiyordu ve bulut tasarruflarının desteklenmediğini söylüyor. Dropbox ve Google Drive’a kaydetmekten bahsettiğimiz için bu durum bizi biraz şaşırttı.

Video, en fazla yer aç olan etkinliklerden biridir, bu nedenle kısa süren bir çalışma görürseniz, video için en iyi bulut depolama alanımıza göz atın. Büyük dosyalar için en iyi bulut depolama alanı da incelemeye değer.

Biz yavaşlama ve ara sıra çökme gördük. Videoları Explorer’da hokkabazlarken, silinen bir klibi bulamadığında bir hatayla karşılaştık ve yeniden başlatmak zorunda kaldık. Ayrıca fare tekerleğiyle kaydırma sorunları da bulduk.

En iyi çevrimiçi yedekleme hizmetleri, sisteminiz çöktüğünde verilerinizi kaybetmekten korunmanıza yardımcı olur. Videonun otomatik olarak nasıl yedekleneceğine ilişkin kılavuzumuz da yardımcı olacaktır.

Genel olarak, VideoStudio Ultimate kendini sunmak ve erişilebilir hale getirmek için harika bir iş çıkarıyor. Bunların çoğunu deneme yoluyla anlayabilirsiniz ve öğreticileri ve belgeleri geri kalanıyla size yardımcı olur.

Bunun gibi bir aracın uzmanlaşması uzun zaman alacaktır, ancak hızlandırmak için endişelenmenize gerek yoktur..

Dosya formatları & Çözünürlük Desteği

VideoStudio, aşağıdaki tablolarda gösterildiği gibi, içe ve dışa aktarma için çok sayıda biçimi destekler. Ayrıca video üretebilir ve bunları doğrudan YouTube, Flickr veya Vimeo’da yayınlayabilirsiniz.

İçe aktarma biçimleri
Video:AVCHD (M2T / MTS), AVI, DV, DVR-MS, HDV, HEVC (H.265), M2TS, M4V, MKV, MOD, MOV (H.264), MPEG-1 / -2 / -4, MXF , TOD, UIS, UISX, WebM, WMV, XAVC, XAVC S, 3GP, Şifrelenmemiş DVD başlıkları
360 derece video:dikdörtgen şeklinde, tek balıkgözü, çift balıkgözü
Ses:CLP, CUR, DCS, DCX, EPS, FAKS, FPX, GIF87a, ICO, IFF, IMG, JP2, JPC, JPG, MAC, MPO, MSP, PBM, PCT, PCX, PGM, PIC, PNG, PPM, PSD, PSPImage, PXR, RAS, SCI, SCT, SHG, TGA, TIF / TIFF, UFO, UFP, WBM, WBMP, WMF, 001, Fotoğraf Makinesi RAW
Dışa aktarma biçimleri
Video:AVC, AVI, DV, HDV, HEVC2 (H.265), M2T, MOV, MPEG-1 / -2 / -4, UIS, UISX, WebM, WMV, XAVC S, 3GP
Cihaz:Apple iPod / iPhone / iPad / TV, Android cihazlar, Sony PSP / PS3 / PS4, Nintendo Wii, Microsoft Xbox uyumlu formatlar, DV, HDV
Disk:VD, AVCHD, SD Kart, Blu-ray
Ağ:YouTube, FlickR, Vimeo, Niconico
Ses:M4A, OGG, WAV, WMA
Resim:BMP, JPG

Çok sayıda dışa aktarma ayarı ve çözünürlüğü vardır. Bulabildiğimiz en büyük MPEG-4 videolar için 4096 x 2304.

corel-videostudio çıkış

Düzenleme sırasında ekranın sol üst köşesinde videonuzun bir önizlemesini görebilirsiniz. Zaman çizelgenize bir klip eklerken proje ayarlarınızı buna uyacak şekilde değiştirebilirsiniz. Ayrıca, projeniz üzerinde çalışırken çözüm ve çıktı ayarlarını da değiştirebilirsiniz..

Yine de her şeyi içermiyor. Örneğin, OBS Studio kullanılarak üretilen bir FLV videosunu içe aktaramadık ve HandBrake ile dönüştürmek zorunda kaldık. Dönüştürülen dosyayı içe aktardıktan sonra, VLC medya oynatıcısında mükemmel görünmesine rağmen, VideoStudio’nun oynatıcısında oynatma zayıftı.

Verim

Video düzenleme, PC’nizle yapabileceğiniz en zorlu şeylerden biridir ve VideoStudio’nun bazı dik sistem gereksinimleri vardır. En az bir Intel Core i3 veya AMD A4 3.0GHz işlemciye ihtiyacı var, ancak AVCHD ve Intel hızlı senkronizasyon video desteği için i5 veya i7 1.06 GHz veya daha fazlasına ihtiyacınız olacak. 

Çoklu kamera, UHD veya 360 derece video için bir i7 veya Athlon A10 gerekir. Ayrıca 64-bit işletim sistemine ve en az 4GB RAM’e ihtiyacınız olacak, daha gelişmiş özellikler için 8GB önerilir.

VideoStudio yalnızca Windows 7’dir ve en az Windows 7 gerektirir. 3,5 GB sabit disk alanı kaplar. VideoStudio’yu ilk kez kurup çalıştırdığımızda, test sistemimiz biraz strese neden oldu ve ofis uygulamalarımız asılı kaldı.

Ne kadar sürdüğünü görmek için çeşitli çıkış biçimlerine bir test videosu oluşturmayı denedik. Bunu yapmadan önce diğer tüm yazılımları kapattık. Test bilgisayarımız, GeForce 1060 6GB grafik kartı ve SSD depolama alanının yanı sıra i5-7600 işlemci ve 16GB RAM ile Windows 10’da çalışır.

Bir videoyu test için dönüştürürken, biçimin yalnızca Windows 7, 8 ve 10’da desteklendiğini söyleyen bir hata aldık. Ancak, o sırada Windows 10 kullanıyorduk.

Sonunda test için birkaç dakika süren videolar oluşturduk ve bunları farklı ayarlara dönüştürürken aşağıdaki sonuçları elde ettik.

Ayarlar: F1 ClipMusic ClipRöportaj ClipAverage
720p 30 fps14.9018.2112.7215.28
720p 60fps57.741.24.0833,5658.46
1080p 30 fps24.5730.0820.2224.96
1080p 60 fps1.59.242.45.311.08.881.57.81

Gördüğünüz gibi, 60 fps videoların oluşturulması 30 fps videolardan çok daha uzun sürüyor, özellikle 1080p. Yine de beklediğiniz buydu ve bu hızlar saygın görünüyor. En iyi video düzenleme yazılımı bile donanımınızı test edebilir, ancak VideoStudio Ultimate çoğu zaman iyi çalıştı.

Ayrıca, bunların ne fark yarattığını görmek için F1 klibimizi birkaç farklı donanım hızlandırma ayarıyla oluşturmayı denedik.

Ayar: Saat:
Intel Hızlı Senkronizasyon Video Hızlandırma1.52.09
NVIDIA CUDA1.55.89
Hızlanma devre dışı1.58.56

Intel’in Hızlı Senkronizasyonu kazanır, ancak burada çok fazla fark yoktur. Sisteminiz mücadele ederse, bu ayarı değiştirmeye değer olabilir. Bu, bu şekilde karşılaştırdığımız ilk araçtır, bu nedenle bu sonuçların önümüzdeki haftalarda ne kadar iyi olacağı netleşecek.

Yazılımın deneme sürümünü kullanırken, önizleme penceresinde ve oluşturduğumuz videolarda düşük resim kalitesi gördük. Bu sorunların deneme sürümüyle sınırlı olduğunu duyduk, ancak çıktıyı düzgün bir şekilde oluşturduğundan emin olmak için satın almadan önce yazılımı kendiniz test etmenizi öneririz..

Araçlar

VideoStudio, her biri kendi özelliklerine sahip diğer birkaç araçla birlikte gelir. Ekran yakalama aracı MultiCam Capture Lite’ı kullanarak doğrudan bilgisayarınızdan video çekebilirsiniz. Bu, OBS stüdyosu gibi özel bir araç kadar iyi olmasa da makul bir iş çıkardı..

Ekranınızdan video çekmek çok sayıda seçenek sunar. Ekranda görüntülenen tuş basışlarını gösteren bir bindirme de var, bu da öğretici videolar oluşturmanın harika bir yolu.

Ancak bunlar gecikiyor. Ekran yakalama sırasında yazarken, yazılımın yetişme kapasitesini hızla aştığımızı tespit ettik. Bu, yazmayı bıraktıktan birkaç dakika sonra tuşların hala ekran boyunca yavaşça sıvandığı anlamına gelir.

corel-videostudio yakalama

Sistemimizin baskı altında nasıl başa çıktığını görmek için yakalama performansını bir oyunla deneyerek test etmeye karar verdik. Sim yarış video oyunu Assetto Corsa, oyun içi görüntüleri yakalamamış olsa da mükemmel bir şekilde çalıştı. 

OBS stüdyosu gibi özel yakalama yazılımı, oyun görüntülerini yakalamak için ayarları değiştirmenize izin verir, ancak bunu MultiCam Capture’da yapamadık.Kendi oyununuzu yapmaya hazırsanız, en iyi oyun geliştirme hakkındaki makalemizi okuyun. araçlar.

Corel FastFlick başka bir paket ekstra. Elinizdeki görüntülerden hızlı slayt gösterileri oluşturmanıza olanak tanır ve sizin için tüm karıştırma, geçişler ve müzikleri sıralar. Hızlı ve kolaydır ve sonuçlar kabul edilebilir.

Ürünle birlikte verilen MyDVD yazılımı ile kreasyonlarınızı doğrudan DVD’ye yazabilirsiniz. Bu, klipler eklemenizi ve bölümlere ayırmanızı sağlayan basit bir uygulamadır. Menü müziğinizi ve arka planınızı da değiştirebilirsiniz.

Ayrıca bir 3D metin aracı da var. Metninizin kendi dokularınızı ekleme, aydınlatmayı veya rengi değiştirme ve eğim verme gibi çeşitli özelliklerini değiştirebilirsiniz. Metni, filmlerinizin üzerine taşıyarak ve döndürerek de canlandırabilirsiniz.

Burada zaman zaman hatalardan birini gördük. 3D başlık düğmesine tıklamak, başlık düzenleyicinin çalıştığını ve devam etmek için kapatmamız gerektiğini belirten bir pencere getirdi, ancak araç bir dakika kadar görünmedi. Başladıktan sonra araç iyi çalıştı.

Genel olarak, bu araçlar yararlı ve çoğunlukla etkilidir. Özel yazılımlar kadar iyi değiller, ancak VideoStudio’nun genel paketinin bir parçası olarak mevcut mükemmel araçlar. Oluşturma dünyasıyla ilgileniyorsanız, en iyi 3D modelleme yazılımımızı veya en iyi 3D grafik yazılımı makalelerimizi okuyun.

Karar

VideoStudio Ultimate parçayı arar ve temel video düzenlemeyi kolaylaştırır. Ayrıca, videolarınıza kalite katabilecek özellikler ve ekstralarla doludur. Ara sıra çökme ile birlikte kullanırken birkaç hata ve kullanıcı arayüzü sorunu bulduk. Bununla birlikte, düzenleyebildik ve onunla çalışabildik ve VideoPad incelememizde okuyabileceğiniz VideoPad’i tercih ediyoruz..

Maalesef, deneme sürümünde oluşturulmuş video ile tutarlı sorunlar gördük ve ürettiği çıktının çoğu düşük kalitede. Neyse ki, deneme sürümü ücretsizdir, bu yüzden nasıl çalıştığınızı görmek için test edebilirsiniz. Tam sürümü de test etmek istiyorsanız para iade garantisi var.

VideoStudio’nun sabırlı ve tuhaflıklarına alışmaya hazırsanız sunabileceği çok şey var. Sorunları bir kenara bırakarak, iyi sonuçlar verebilir. Yine de kusurları ile çalışmanız gerekecek. 

VideoStudio Ultimate veya rakiplerinden herhangi birini denediyseniz, lütfen yorumlarda düşüncelerinizi bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me