Yıldız Veri Kurtarma İncelemesi – 2020 Güncellendi

Yıldız Veri Kurtarma İncelemesi

Veri kurtarma için en iyi seçimimiz olan Stellar, kullanıcı dostu bir arayüz, hızlı ve kapsamlı taramalar ve çok çeşitli seçenekler sunar. Bu çözümü seçerken yanlış gidemezsiniz, ancak kilometreniz sonuçlarına göre değişebilir.


En iyi veri kurtarma yazılımı

Stellar markası, kullanıcıları zor durumlardan kurtarmak için tasarlanmış çok çeşitli veri yardımcı programları sayesinde bugün en saygın BT yazılım markalarından biri konumundadır. Bu inceleme sırasında şirketin hem Mac hem de Windows işletim sistemleri için çalışan Data Recovery Professional adlı veri kurtarma çözümüne bakacağız.

Yıldız Veri Kurtarma, sizin, bir uygulamanın, işletim sisteminizin veya bir virüsün sildiğiniz dosyaları yeniden diriltmek için kullanılabilir. Ayrıca, çökmüş veya bozuk sabit sürücülerden veya silinen RAW veya montajsız bölümlerden veri kurtarmak için de kullanılabilir.

Sevdiğimiz avantajlar arasında harici sabit sürücüler, USB flash sürücüler ve hasarlı CD veya DVD’lerden veri kurtarma özelliği bulunmaktadır. Araç ayrıca, dosya sisteminizin veya birimin tümünün başarısız olması durumunda yeni bir sabit diske kopyalamak için kullanılabilecek klonlamayı da destekler..

Buna ek olarak, Stellar verimli bir şekilde çalışır ve test ettiğimiz herhangi bir veri kurtarma aracının en zengin özellikli sihirbazlarından birine sahiptir, tarama devam ederken dosya türüne göre tarama, belirli klasörleri tarama ve dosyaları önizleme seçenekleri.

Stellar’dan test rejimimize geçtikten sonra çok etkilendik ve en iyi veri kurtarma yazılımı topluluğumuzda PC için en iyi veri kurtarma aracımızı seçtik. Yeteneklerinin tüm kapsamını ve ayrıca biraz kısa olduğu yerleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Önceki

Sonraki

Stellar Data Recovery için alternatifler

Fiyatlandırma & Lisanslama

Tipik bir Stellar lisansı tek bir cihaz için geçerlidir ve ömür boyu iyidir. BT uzmanları için, yazılımı herhangi bir bilgisayarda ve Windows, Mac veya Linux’ta herhangi bir işletim sisteminde kullanmanıza izin veren araç seti lisansları vardır..

Veri Kurtarma maliyeti ucuz değildir ancak EaseUS (EaseUS Tarih Kurtarma Sihirbazı incelememizi okuyun) ve Prosoft (Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma incelemesi) gibi diğer en iyi çözümlerle uyumludur. Daha ucuz bir “ev” sürümü olmasını seviyoruz, ancak RAW depolama alanından dosyaları kurtaramaması, en yaygın veri kaybı senaryolarından birinde size yardımcı olmayacağı anlamına geliyor.

Daha ucuz bir alternatif için CleverFiles Disk Drill incelememize göz atın.

Özellikleri

İşte Stellar Data Recovery Professional’ın temel özelliklerine kısa bir genel bakış. Bu yazılım paketini vurguladık çünkü herhangi bir veri kurtarma yazılımı için önemli bir özellik olan RAW bölüm kurtarma özelliği sunuyor.

Yıldız Veri Kurtarma Logosuwww.stellardatarecovery.com

Aylık $ 417’dan başlayan fiyatlarla

versiyon

versiyon
Windows, Mac, Linux

Tarama seçenekleri

Hızlı tarama

Derin tarama

Dosya Türüne Göre Sırala

Dosya Türüne Göre Tara

Tarama Özellikleri

Tam Sabit Sürücü Taraması

Silinmiş / Kayıp Dosya Kurtarma

Bozuk Bölüm Kurtarma

Silinen Bölüm Kurtarma

Önyüklenebilir USB Aygıtı
Yalnızca Mac

Kurtarma CD’si
Ayrı ayrı satıldı

Klonlama

Harici Kurtarma

Harici Disk Kurtarma

Çıkarılabilir Medya Kurtarma

SD Kart Kurtarma

Optik Depolama Kurtarma

Destek

Sunulan özellikler arasında hem sunucu hem de RAID depolama kurtarma bulunur, ancak Piriform bunları sizin için önemliyse sunar. Bu konuda daha fazla bilgi için Piriform Recuva Pro incelememizi okuyun.

Bunların her ikisi de Stellar Data Recovery’nin daha pahalı “teknisyeni” baskısında yer alıyor. Ayrıca, diğer bazı araçların (Data Rescue PC4 gibi) aksine, başlangıç ​​diski kurtarma istiyorsanız, 20 $ ekstra ödemeniz gerekir. Başlangıç ​​diski, bozuk bir önyükleme bölümü nedeniyle önyükleme yapmayacak bir bilgisayardan veri kurtarmanıza olanak tanır.

Stellar çoğu dosya türünün kurtarılmasını destekler. Liste şunları içerir:

 • Belgeler: Word, Excel, Powerpoint, PDF
 • Görüntüler: JPEG, PNG, RAW, Photoshop, Illustrator
 • Ses: MP3, WAV, AIFF, AAC, Ogg
 • Videolar: MPEG-4, QuickTime, AVI, WMV
 • Arşivler: Zip, Gzip, RAR, Stuffit

Bir dosya türünün desteklenmediği nadir bir durumda, yazılım, öğrenmek için kullanabileceği beş örneğiniz varsa yeni dosya türleri tanımlamanıza olanak tanır.

Stellar ayrıca Windows ve Mac tarafından kullanılan yaygın dosya sistemlerini de destekler:

 1. Windows: FAT, NTFS
 2. Mac: HFS, HFS+
 3. Çıkarılabilir Depolama Birimi: ExFat

Kurtarma işlemi

Bu segmentte Yıldız Veri Kurtarma için temel kurtarma sürecine bakıyoruz. Kapsadığımız adımlar, kullanıcıların Stellar ile yürüteceği en yaygın prosedürlerden ikisini temsil eder. Yeni dosya türlerinin nasıl ekleneceği veya bu alanda bir bölümün nasıl kopyalanacağı gibi bazı ek işlemleri incelemeyeceğiz.

Data Recovery Professional’ı yükleyip başlattıktan sonra, sihirbaz önce taramak istediğiniz dosya türünü seçmenizi ister. Belirli bir dosya türünü seçebilmek, tarama süresini azalttığı için iyi bir dahil.

Ardından, bir konum seçmeniz gerekecek.

Taramak için belirli bir bölüm veya hatta bir klasör, başka bir güzel zaman tasarrufu seçebilirsiniz. “Diğer konumlar” altında “sürücü bulamıyorum” adlı bir seçenek de var. Bunu kullanarak, RAW bölümlerindeki verileri nispeten kolaylıkla kurtarabilirsiniz.

Bu seçeneği belirlerseniz, bir sonraki ekranda bölüm bilgilerini bilgisayarınızdan alıp bulduklarını görüntüleyecek hızlı bir tarama çalıştırabilirsiniz. Bunu yaptığınızda sürücü harfleri döndürülmez ancak boyut gibi sürücü bilgileri gösterilir. Bu, yeni verilerle üzerine yazılmadığı sürece silinen veya kaybolan bölümleri seçmenize ve taramanıza izin vermelidir.

Harfli sürücü, belirli bir klasör veya kayıp bir bölüm seçin, “tara” düğmesine bastıktan sonra, Data Recovery Professional önce otomatik olarak hızlı bir tarama başlatır.

Bu, hızlı veya derin bir tarama seçmenize izin veren diğer kaç veri kurtarma uygulamasının çalıştığından ayrılır. Ancak, hızlı bir tarama ilk veri kurtarma girişiminiz olması gerektiğinden ve Stellar ile yalnızca birkaç dakika sürdüğünden, yaklaşımdaki fark endişe yaratmamalıdır.

İster ilk hızlı taramayı çalıştırıyor olun ister derin bir taramaya geçtiniz, Data Recovery Pro, taramanın ne kadarının tamamlandığını, ne kadar zaman geçtiğini ve ne kadar daha fazla zaman geçtiğini bildirmek için ekran verileri sağlar. tarama almalı.

Taramanız tamamlandığında, kurtarılan verileri şu yollarla inceleyebilirsiniz:

 • Dosya türü: içeriği dosya kategorilerine ayırır
 • Ağaç görünümü: içeriği dizin yapısına göre görüntüler
 • Silinmiş liste: yalnızca silinen ve kaybolan dosyaları gösterir

Diğer birçok yazılımla elde edemeyeceğiniz üç seçeneğin hepsine sahip olduk. Ayrıca bir arama seçeneği var.

Silinen liste seçeneği ile görüntüleme, içeriği bir “geri dönüşüm kutusu” klasörüne ve bir “ham veri” klasörüne ayırır. Geri dönüşüm kutusu klasörü, sabit diskinizden kişisel olarak sildiğiniz verileri içerirken, ham veri klasörü başka türlü kayıp içerik barındırır.

Bir dosyayı tıkladığınızda, mümkünse, Data Recovery Professional size içeriğinin bir önizlemesini gösterir. Bu, belirli bir dosyayı kurtarmadan önce aradığınız şey olup olmadığını belirlemenize yardımcı olur. Silinen içeriğin dosya adları kurtarılamadığından, önizleme özelliği çok önemlidir. Bu, tüm kurtarma yazılımlarının bir sınırlamasıdır.

Genel olarak, dosyaları araştırdığımız diğer kurtarma araçlarından daha fazla seçenekle oldukça basit. Tek gerçek eleştirimiz, EaseUS’ta olduğu gibi küçük resim önizlemesinin olmamasıdır.

Adının yanındaki kutuyu işaretleyerek herhangi bir klasörü veya dosyayı kurtarma için işaretleyin. Hazır olduğunuzda, “kurtar” düğmesini tıklayın. Kurtarma yaptığınız bölümden farklı olması gereken bir kurtarma hedefi seçmeniz istenir.

Kurtarmaya hazır değilseniz, tarama sonuçlarınızı daha sonra kullanmak üzere kaydedebilirsiniz.

Verim

Test işlemi sırasında, Stellar’ın benzer ürünlerle karşılaştırmak için hızlı ve derin tarama özelliklerini ölçtük.

Test bilgisayarımızın bir terabaytlık sabit diski vardı. 379 GB kullanılan alanla 518 GB’lik bir bölüme karşı derin ve hızlı tarama özelliklerini test ettik. Bu sınama sırasında, silinmiş üç sınama dosyasını kurtarmaya çalıştık: bir Word doc, bir .jpg dosyası ve .mp4 dosyası.

Ayrıca oluşturduğumuz, içerik yüklediğimiz, sonra sildiğimiz bir test bölümünü kurtarabildiğimizi görmek için tüm sabit diskimize karşı bir tarama yaptık.

Sonuçlar burada:

özellikSonuç
Hızlı Tarama (500 GB Bölüm)6 dakika
Derin Tarama (500 GB Bölüm)2 saat, 20 dakika
Full HD Tarama (1 TB)5 saat
Word Doc Kurtarıldı
Video Dosyası Kurtarıldı
Kurtarılan Resim Dosyası
Kurtarılan Silinmiş Bölüm

Stellar Data Recovery, istediğimiz her şeyi yaptı, sadece çok kullanıcı dostu, zengin özelliklere sahip bir araç olarak değil, aynı zamanda verimli tarama yetenekleri sağlayan bir araç olarak da.

Müşteri desteği

Stellar, bir destek portalı üzerinden satış ve teknik destek sağlar. Aranabilir bir bilgi tabanı ve SSS bulacaksınız. Genel olarak, bilgi tabanı biraz eksik görünüyor ve kendisi daha çok bir SSS kaynağı gibi okuyor. Video da dahil olmak üzere daha ayrıntılı eğitimler iyi olurdu.

Destek portalını bizim kadar yetersiz bulursanız, Stellar doğrudan destek seçenekleri sunar. Testlerimiz sırasında Stellar ile birkaç e-posta alışverişi yaptık ve her seferinde 24 saat içinde yanıt aldık. Ayrıca karaciğer destek teknisyeniyle telefonla konuşabilir veya çalışma saatleri içinde sohbet edebilirsiniz..

Stellar ile iletişim kurmak için biraz zaman geçirdik ve yardımsever, bilgili ve hızlı bir yardım bulduk.

Son düşünceler

Neredeyse otuz veri kurtarma çözümünü gözden geçirirken, hiçbir marka bizi Stellar Veri Kurtarma’dan daha fazla etkilemedi. Markanın veri kurtarma aracı çok kullanıcı dostu seçeneklerle doludur ve hızlı ve kapsamlı bir tarama yapar. Doğru, en bütçe dostu fiyatlandırmaya sahip değil, ancak veri kurtarma çözümlerini satın alırken, ödediğiniz şeyi elde etme eğilimindesiniz.

İster felaket veri kaybı durumuyla uğraşan bir tüketici olun, ister üstün araçlarla donatmak isteyen bir BT uzmanı olun, Veri Kurtarma Uzmanı yapabileceğiniz en iyi seçimdir.

Elbette, her zaman olduğu gibi, dosyalarınızı kaybetmemenizi sağlamak için önleme en iyi önlemdir, bu yüzden henüz yapmadıysanız sabit sürücünüzü yedekleyin ve yedekleyin. Okuduğunuz için teşekkürler ve lütfen aşağıdaki yorumlarda Stellar hakkında düşünceleriniz varsa bize bildirin!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me