Wondershare Veri Kurtarma İncelemesi – 2020 Güncellendi

Wondershare Veri Kurtarma İncelemesi

Bugün piyasadaki en popüler veri kurtarma çözümlerinden biri olan Wondershare Data Recovery, bir ve hepsi için bütçe ve kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor. Piyasadaki bazı seçenekler kadar güçlü olmasa da, Wondershare incelememizde okuyabileceğiniz gibi fiyat için dövülemez.


En iyi veri kurtarma yazılımı

Wondershare Data Recovery, mevcut en popüler veri kurtarma araçlarından biridir. Bu popülerlik öncelikle bütçe dostu fiyatlandırmaya (PC için) ve dost bir sihirbaza dayanır. İlgilenen, Stellar ve EaseUS tarafından ortaya konulanlar gibi daha pahalı çözümlere karşı nasıl ölçüldüğünü görmek için Wondershare’i indirmeye ve test etmeye karar verdik.

Bir veri kurtarma aracının sizin için neler yapabileceğini merak ediyorsanız, emin olun ve en iyi veri kurtarma yazılımı topluluğumuza göz atın. Özetle, veri kurtarma çözümleri genellikle yanlışlıkla veya sistem tarafından silinen dosyaları, bozuk, silinmiş veya biçimlendirilmiş bölümleri veya çökmüş sabit sürücülerdeki verileri kurtarmak için kullanılır.

İncelememiz sırasında Wondershare’in lisans seçeneklerini, özelliklerini, kullanıcı deneyimini ve müşteri desteğini inceledik. Ayrıca, aslında olması gerekeni yapıp yapmadığını görmek için birden fazla tarama yaptık.

İtiraf etmeliyiz ki Wondershare Data Recovery’nin fiyatı için neler yapabileceğinden çok etkilendik. Neredeyse özellikler ve hız açısından daha pahalı araçlarla eşleşmez ve muhtemelen BT uzmanlarına veya ciddi teknisyenlere hitap etmez; ama bir bağdaki bir meslekten olmayan kişi, işi bitirir.

Önceki

Sonraki

Wondershare Data Recovery için alternatifler

Fiyatlandırma & Lisanslama

Wondershare, PC ve Mac kullanıcıları için ayrı veri kurtarma lisansları sağlar. Hem tek bilgisayar seçenekleri hem de birden fazla bilgisayar için lisansları vardır. Bunlar ailelere ve işletmelere yöneliktir.

Wondershare, işletmeler için Mac kurtarma yazılımları için çok daha fazla kurtarma lisansına sahiptir, en büyük seçenek 100+ bilgisayar içindir (alıntı gerektirir). Garip bir şekilde, PC yazılımı için aynı satın alma seçeneklerini sunmuyor.

Yazılımı satın almadan önce denemek isterseniz, bir deneme sürümü mevcuttur. Deneme sürümü ile yalnızca 100 MB’a kadar veri kurtarabilirsiniz, ancak en azından bir lisans satın almadan önce istediğiniz dosyaların bulunup bulunmadığını görebilirsiniz.

Özellikleri

Bütçe veri kurtarma aracı olmasına rağmen, Wondershare Veri Kurtarma hala birçok özellik sunuyor. Ancak, bu daha yüksek seviyeli bir aracın ne kadar maliyeti olacağı Mac yazılımı için daha doğrudur.

Wondershare Veri Kurtarma Logosudatarecovery.wondershare.com

Aylık $ 111’dan başlayan fiyatlarla

versiyon

versiyon
Windows, Mac

Tarama seçenekleri

Hızlı tarama

Derin tarama

Dosya Türüne Göre Sırala

Dosya Türüne Göre Tara

Tarama Özellikleri

Tam Sabit Sürücü Taraması

Silinmiş / Kayıp Dosya Kurtarma

Bozuk Bölüm Kurtarma

Silinen Bölüm Kurtarma

Önyüklenebilir USB Aygıtı

Kurtarma CD’si

Klonlama

Harici Kurtarma

Harici Disk Kurtarma

Çıkarılabilir Medya Kurtarma

SD Kart Kurtarma

Optik Depolama Kurtarma

Destek

Wondershare’i diğer çözümlere göre satın almanın en iyi nedenlerinden biri, Android ve iOS için (Dr.Fone adı verilen) mobil cihaz kurtarmayı desteklemesidir ve ayrıca MP3 çalarlardan ve dijital kameralardan veri kurtarabilmesidir. Stellar Data Recovery gibi diğer veri kurtarma çözümlerinin içerdiği kayda değer eksik özellikler arasında sabit sürücü klonlama, önyükleme yapmayan bilgisayarlar için başlangıç ​​diski kurtarma ve optik medya kurtarma bulunur (tam resim için Stellar Veri Kurtarma incelememizi okuyun).

Ayrıca tarama işlemine yeni dosya türleri ekleme seçeneği de yoktur. Yine de bu bir sorun olmamalı, çünkü Wondershare 550’den fazla farklı dosya türünün kurtarılmasını destekliyor. Bunlar:

  • Belgeler: DOC / DOCX, XLS / XLSX, PPT / PPTX, PDF, CWK, HTML / HTM, INDD, EPS, vb..
  • Görüntüler: JPG, TIFF / TIF, PNG, BMP, GIF, PSD, CRW, CR2, NEF, ORF, RAF, SR2, MRW, DCR, WMF, DNG, ERF, RAW, vb..
  • Video: AVI, MOV, MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, FLV, SWF, MPG, RM / RMVB, vb..
  • Ses: AIF / AIFF, M4A, MP3, WAV, WMA, MID / MIDI, OGG, AAC, vb..
  • E-posta: PST, DBX, EMLX, vb..
  • Arşivler: ZIP, RAR, SIT, vb..

Desteklenen dosya sistemleri tüm önemli olanları içerir:

  • Windows: FAT16, FAT32, NTFS
  • Mac: HFS, HFS+
  • Harici Ortam: exFAT

Linux dosya sistemleri – EXT2, EXT3 – desteklenmez.

Kurtarma işlemi

Bu segment sırasında, Wondershare sihirbazını kullanma temel deneyimini inceleyeceğiz. Kapsamlı olmamakla birlikte, bu size yazılımın görünümü ve hissi hakkında iyi bir fikir vermelidir. Wondershare Veri Kurtarma’yı başlattıktan sonra, kurtarmak için bir dosya türü seçmeniz istenir.

Çoğu veri kurtarma aracı, bu adımı içermese de eklemelidir. Belirli dosya türlerini taramak işlemi hızlandırmaya yardımcı olur. Ancak testlerimiz için tüm dosya türlerini taramaya karar verdik. Bir sonraki adım sizden bir tarama konumu seçmenizi ister.

Yine, taramayı özelleştirmek için bazı güzel seçenekler var. Sildiğiniz dosyaları, harici sürücüyü bulmak veya bir konum belirtmek için “geri dönüşüm kutusuna” göre arama yapın. Silinmiş bir bölümle ilgileniyorsanız, “Bölümümü bulamıyorum” seçeneğini belirleyin. Bir sonraki ekranda, sürücünüzü seçmeniz istenir.

Ardından Wondershare, görebileceğiniz bölümleri istediğinizi göstermek için cihazınızın bölüm tablosundan bilgi alır.

Drive harfleri kullanılamayacak, bu nedenle boyuta bağlı olarak istediğiniz bölümün hangisi olduğunu tahmin etmeniz gerekir. Kurtarma yazılımı için sürücü adı normal değildir. Silinmiş bölümünüz, işgal ettiği hacmin üzerine yazılmadığı sürece burada görünecektir.

“Konum seç” adımına geri dönerek, “belirtilen bir konumda” seçeneğini belirleyerek bölümleri bölüm harflerine göre tarayabilir ve seçebilirsiniz. Bu, kayıp bölümlerde size yardımcı olmaz, ancak montajı olmayan bölümlerde size yardımcı olacaktır..

Tarama işleminin geri kalanını göstermek için, birkaç test dosyası oluşturup sildiğimiz “D” bölümümüzü seçtik. “İleri” düğmesine basmak, “derin taramayı etkinleştir” i seçmemizi sağlar. Bu, sürücü sektörünüzü sektöre göre aramak için tarama algoritmasını genişletir. Bu seçeneği etkinleştirmezseniz, Wondershare Data Recovery daha sınırlı bir “hızlı tarama” yapar.

Genellikle, hızlı tarama, çok daha hızlı çalıştığı için kayıp verileri kurtarmaya yönelik ilk girişiminiz olmalıdır. Taramanızı başlattıktan sonra, aracın üst kısmındaki ilerleme çubuğu taramanın tamamlanma yüzdesini gösterir. Tahmini geri sayım, taramanın ne kadar süre kaldığını gösterir.

Tarama çalışırken, kurtarılan dosyaları önizleme bölmesinde görüntüleyebilirsiniz. Anında önizleme, daha pahalı kurtarma araçlarının içermediğinden başka bir yararlı numaradır.

Sevdiğimiz bir diğer kolaylık: taramanın devam edip etmediği veya yapılıp yapılmadığı, kurtarılan dosyaları hem dosya türüne hem de yola göre inceleyebilirsiniz. Birçok araç sizi yolla sınırlar. Üstte bir arama alanı da var. Silinen dosyalar genel dosya adlarıyla yeniden oluşturulur, bu nedenle bu özellik gerçekten sadece dosyalarınızın ve dosya sisteminizin sağlam olduğu durumlarda yararlıdır.

Sevmediğimiz bir şey, Wondershare’in yalnızca silinen dosyaları görüntüleyerek sonuçları filtrelemenize izin vermemesidir. Kişisel olarak sildiğiniz dosyaları geri dönüşüm kutusu klasöründe bulabilirken, o dosyanın tam olarak hangi klasörde olması gerektiğini bilmiyorsanız, bir program tarafından silinen dosyaları bulmak imkansızdır.

Herhangi bir belgeyi kurtarmak için, ilgili onay kutusunu tıklayın ve “kurtar” düğmesine basın. Taranan bölümden ayrı bir bölüme kaydetmeniz veya sürmeniz gerekir.

Kurtarmaya hazır değilseniz, daha sonra işlemek için tarama sonuçlarınızı kaydedebilirsiniz. Bu, taramayı yeniden çalıştırmak zorunda kalmanızı önler. Genel olarak, Wondershare herkesin kolaylıkla gezebilmesi için basit bir kullanıcı deneyimi yarattı.

Verim

Performansını karşılaştırmak için Wondershare’in veri bölümümüzdeki hızlı ve derin taramalarını test ettik. Bu testler, 379 GB kullanılan alana sahip test bilgisayarımızda 518 GB’lik bir bölümde gerçekleştirildi. Bölüm taramalarını çalıştırmadan önce üç test dosyası oluşturduk ve sildik: bir Word dokümanı, bir .jpg görüntüsü ve bir .mp4 videosu.

Ayrıca Wondershare’ın bulabileceğini görmek için 10.76 GB’lık küçük bir test bölümü oluşturduk ve sildik. Son olarak, çalışma süresini kontrol etmek için tüm 1 TB sabit diskimize karşı derin bir tarama yaptık. İşte sonuçlarımız:

özellikSonuç
Hızlı Tarama (500 GB Bölüm)5 saniye
Derin Tarama (500 GB Bölüm)7 saat, 30 dakika
Full HD Tarama (1 TB)13 saat
Word Doc KurtarıldıEvet
Video Dosyası KurtarıldıEvet
Kurtarılan Resim DosyasıEvet
Kurtarılan Silinmiş BölümEvet

Silinen test dosyalarımızın tümü, sadece birkaç saniye içinde çalışan hızlı bir tarama ile bulundu. Yine de Wondershare’in derin taraması 7,5 saat sürdü. Tam bir sabit sürücü taraması 11 saat sürdü. Bu süreler Stellar ve EaseUS gibi önde gelen veri kurtarma araçlarından çok daha uzundur (bu ürün hakkında daha fazla bilgi için EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı incelememizi okuyun).

Genel olarak konuşursak, çalışma zamanının bir veri kurtarma çözümü algoritmasının başarısını veya eksiksizliğini de belirtmediğini unutmayın..

Müşteri desteği

Veri Kurtarma kullanımıyla ilgili yardım, Wondershare’in destek sitesini ziyaret ederek bulunabilir. Bilgileri daha hızlı bulmak için bir arama aracıyla birlikte kullanım kılavuzları ve SSS için ayrı kategoriler sağlanır. Çevrimiçi kullanım kılavuzları yazılı ve video eğitimlerini tamamlar. Bir dokunuş sığken, Wondershare kolay gezinme için bonus puanlar kazanır.

Sorularınızın cevaplarını bulamıyorsanız, e-posta ile ilgili sorularınızı 7/24 gönderebilirsiniz. Bununla birlikte, Wondershare destek ekibi size geri dönmeyi istemez. İncelemenizin gönderdiği iki sorgu, hatırlatma gönderilinceye kadar iki hafta boyunca yanıtlanmadı.

Bununla birlikte, bu hatırlatma, bir tür sistem hatası olduğunu belirten hızlı bir yanıta yol açtı..

Canlı sohbet veya teknik destek telefon numarası seçeneği de yoktur. İşletmeniz için veri kurtarma yazılımı kullanıyorsanız, daha aktif desteği olan bir çözüme daha fazla harcama yapmak daha iyi olacaktır.

Son düşünceler

Wondershare Veri Kurtarma sihirbazı herhangi bir şekilde tasarlanmış olabilir. Araç çok sezgiseldir ve taramaları ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak için mükemmel ayrıntı düzeyi sunar. Dosya türüne ve senaryoya göre tarama yeteneğini seviyoruz. Aracın en kısa olduğu yer ise oldukça büyük. Derin tarama süreleri uzun sürüyor ve destek kötü.

Başlangıç ​​diski kurtarma ve sürücü klonlama gibi bazı temel özellikler de eksik. Eğer bir bütçeniz varsa Wondershare’in PC yazılımı mantıklı gelse de, BT uzmanları ve verilerine yüksek değer verenler Stellar Data Recovery ve Prosoft Engineering Data Rescue tarafından desteklenenler gibi daha sağlam ve iyi desteklenen veri kurtarma araçlarını düşünmelidir. (Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma incelememizi okuyun).

Wondershare kullandınız mı? Ne sandın? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve okuduğunuz için teşekkür ederim.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me