Remo Kurtar İnceleme – Güncelleme 2020

Remo Kurtar İnceleme

Remo Recover, zayıf arayüz ve buggy tarama prosedürleri sayesinde hardal kesmeyen bir veri kurtarma çözümüdür. İyi fiyat, ancak, bu gidiş için var. Kirli Deets için Remo Recover incelememizi okuyun.


En iyi veri kurtarma yazılımı

Bu Remo Recover incelemesinde, tüm kayıp dosyalarınızı hızlı bir şekilde kurtardığını iddia eden birçok uygulamadan birini inceleyeceğiz. Remo Recover’in Windows için maliyet ve özelliklerine, özellikle şirketin “Pro” sürümünü kullanarak bakıyoruz. Testlerimizde genel kullanıcı deneyimini ve performansını da değerlendirdik.

Sonuç ne yazık ki çok etkileyici değildi. Özellik kümesi, en iyi veri kurtarma yazılımı kılavuzumuzda belirtilen en iyi seçenekleri tam olarak ölçmese de, karşılaştığımız daha büyük sorunlar, tasarımda özensiz ve çökmelere eğilimli bir istemciden kaynaklanır, özellikle de silinmiş bölümler için tam sürücü taramaları çalıştırırken.

İster bir reçelden kurtulmak isteyen bir ev tüketicisi olun, ister araç kutunuzu oluşturmak isteyen bir BT uzmanı olun, bunun yerine, kullanıcı deneyimini yetenekli ve daha da önemlisi güvenilir bir kurtarma aracıyla çivileyen bir şirket olan Stellar Veri Kurtarma’ya göz atmanızı öneririz. (Yıldız Veri Kurtarma incelememizi okuyun).

Stellar ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, EaseUS ve Prosoft Engineering, tüm teknik beceri seviyelerinden kullanıcılar için sevdiğimiz diğer iki hizmettir. Bu ürünlerden herhangi birini tamamen kullanmak istemiyorsanız, 3-2-1 yedeklemesindeki veya en iyi çevrimiçi yedek kılavuzumuzdaki parçamızı okumanızı öneririz..

Remo Recover için alternatifler

Fiyatlandırma & Lisanslama

Remo, Windows, Mac ve Android için her biri için ayrı lisanslar içeren veri kurtarma yazılımı sağlar. Bu incelemenin odağı olan Windows kurtarma yazılımı üç farklı lisans paketinde gelir: Basic Edition, Media Edition ve Remo Recovery Pro. Her lisans yaşam için iyidir.

Piyasadaki daha iyi yazılım ürünlerinin çoğunun aksine, Remo yazılımı ücretsiz olarak denemenize izin vermez. Dolayısıyla, önce dosyalarınızın kurtarılıp kurtarılamayacağını görmek için bir tarama gerçekleştiremez ve ardından kurtarma işlemini tamamlamak için yazılımı satın alamazsınız.

Bu, bir şekilde işe yaradığını ummanız gerektiği anlamına gelir. 30 günlük para iade garantisi vardır, ancak dosyalarınız kurtarma noktasının ötesinde değilse, yazılımla ilgili bir kusur bulmanız durumunda gerçekleşir..

Muhtemelen biraz daha pahalı olmalarına rağmen, önce diğer seçenekleri düşünmek için iyi bir neden olabilir. İncelediğimiz en iyi üç kurtarma çözümü olan Stellar Data Recovery, EaseUS ve Prosoft Engineering, Remo Recovery Pro ile karşılaştırılabilir sürümler için yaklaşık 99 $ tutuyor. Bu ikisi hakkında daha fazla bilgi için EaseUS Veri Kurtarma incelememize ve Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma incelememize göz atmanızı öneririz..

Özellikleri

Remo Recover, silinmiş dosyaları kurtarmak için hızlı taramalar ve RAW verilerini yeniden yapılandırmak için derin tarama algoritmaları gerçekleştirme dahil olmak üzere bir veri kurtarma programından bekleyebileceğiniz temel özelliklerin çoğunu sağlar..

Kullanım kolaylığını en çok etkileyen bazı eksik özellikler de vardır. Kullanım kolaylığından bahsettiğimizde, bu incelemenin ilerleyen bölümlerinde Remo Recovery işlemiyle ilgili birçok sorundan bazılarını tartışacağız, ancak bazı hatalar dosya türüne göre tarama yapamama ve kurtarma işlemini tamamlamadan önce dosyaları önizleme seçeneği yok süreç.

Aşağıdaki tabloda, Remo Recover ile elde edeceğiniz tüm özellikler özetlenmektedir.

Remo Kurtar Logowww.remorecover.com

Aylık $ 111’dan başlayan fiyatlarla

versiyon

versiyon
Windows, Mac

Tarama seçenekleri

Hızlı tarama

Derin tarama

Dosya Türüne Göre Sırala

Dosya Türüne Göre Tara

Tarama Özellikleri

Tam Sabit Sürücü Taraması

Silinmiş / Kayıp Dosya Kurtarma

Bozuk Bölüm Kurtarma

Silinen Bölüm Kurtarma

Önyüklenebilir USB Aygıtı

Kurtarma CD’si

Klonlama

Harici Kurtarma

Harici Disk Kurtarma

Çıkarılabilir Medya Kurtarma

SD Kart Kurtarma

Optik Depolama Kurtarma

Destek

Kurtarma işlemi

Remo Recovery istemcisinin tam olarak göz şekeri olmadığını söylemek biraz yetersiz kalır. Renk şeması ciddi bir yeniden düşünme kullanabilir, ancak daha büyük sorun metnin istemciye uymamasıdır, bu da kurtarma işlemi sırasında çeşitli noktalarda ne yapacağını tam olarak anlamayı zorlaştırır.

Bu sorunları gidermek için uygulamanın pencere boyutunu ayarlamanın da bir yolu yoktur. En azından, daha önce değil: sürece birkaç adım, ekranı yatay ve dikey olarak yeniden boyutlandırabilirsiniz, ancak bu tüm sorunları çözmez.

Sunum her şey değildir, ancak yardımcı program yazılımı için bile hiçbir şey değildir. Veri kurtarma çözümünüz olarak Remo ile giderseniz bazılarını tahmin etmeye hazır olun.

Kurtarma işlemine başlamak için üç düğmeden birini tıklayacaksınız: dosyaları kurtarma, sürücüleri kurtarma veya fotoğrafları kurtarma. Video ve sesi kurtarmak için kullanıldığından, bu son seçenek aslında “medyayı kurtar” ı okumalıdır..

“Dosyaları kurtar” ı seçin, iki seçenekten birini seçmeniz istenir: silinmiş dosyaları kurtar ve kayıp dosyaları kurtar. Bu etiketler tam olarak net değil ve yaptıklarıyla ilgili açıklamalar elbette kesiliyor.

Temel olarak, birincisi hızlı bir tarama olarak çalışır, ikincisi derin bir taramadır.

Fark, derin bir taramanın dosyaları RAW kurtarma gerçekleştirmesi ve dosya desenlerine göre dosyaları yeniden yapılandırmak için her seferinde bir sektörde hareket etmesidir. Silinmiş veya biçimlendirilmiş bölümler için bu seçeneği belirleyin.

İlk (hızlı tarama) seçeneğini seçin, ardından sizden hangi bölümü taramak istediğinizi seçmeniz istenir.

Ardından, hangi klasörleri taramak istediğinizi seçebilirsiniz. Sol bölme gezinti ağacındaki en üstteki onay kutusunu tıklayarak tüm sürücüyü taramayı seçebilirsiniz..

Silinmiş öğe kurtarma için, en azından geri dönüşüm kutusu klasörünü işaretlediğinizden emin olmak istersiniz (silinen dosyaların orijinal olduğu klasör yerine).

Ardından, bir kurtarma klasörü belirtmeniz istenir. Dosyaların zaten mevcut olduğu bir klasöre kurtarma yapıyorsanız, yinelenen dosyaları değiştirmek için “üzerine yazma” ve “istem” gibi seçenekleri belirleyebilirsiniz. İsterseniz, kurtarılan verileri bir .zip dosyasında da sıkıştırabilirsiniz.

İleri oku tıkladığınızda tarama başlayacaktır. Hızlı bir tarama yaptığınızı varsayarsak, deneyimimizde çalışmak sadece birkaç saniye sürer (aşağıdaki performansa bakın).

Hızlı tarama tamamlandıktan sonra, sonuçlara göz atabilmeniz için belirttiğiniz kurtarma klasörü açılır. Bu yaklaşım, çoğu kurtarma programının çalışma biçiminden biraz farklıdır ve tarama işleminiz tamamlandıktan sonra dosyaları otomatik olarak kurtarmaz..

Bunun yerine, Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma gibi programlar önce istemcideki tarama sonuçlarını gözden geçirmenize, hatta önizlemenize ve kurtarmak istediğiniz dosyaları seçmenize izin verir. Veri Kurtarma ayrıca filtreleme seçenekleri ve veriler arasında daha hızlı sıralama için bir arama özelliği vardır; Remo yapmaz.

Bu, hızlı tarama işlemi için bir iyileştirme alanı olsa da, Remo ile karşılaştığımız daha büyük sorunların derin tarama işlemleri ile ilgisi vardı.

Derin Tarama Seçeneklerini Kurtar

Remo ana ekranında “sürücüleri kurtar” ı seçerek derin bir tarama yapmayı seçerseniz, size iki farklı tarama türü çalıştırma seçeneği sunulur: bölüm kurtarma ve biçimlendirilmiş / yeniden biçimlendirilmiş kurtarma.

Bölüm kurtarma, yanlışlıkla silinen bölümleri kurtarmak için, biçimlendirilmiş kurtarma ise yeniden biçimlendirilen bölümleri kurtarmak için kullanılır. Genel olarak, herhangi bir kurtarma yazılımı ile her ikisinin başarısı eski dosyalarınızı saklayan fiziksel belleğin üzerine yazılıp yazılmamasına bağlı olacaktır; öyleyse, şansınız kalmamıştır, bu nedenle kurtarma yazılımına güvenebileceğinizi düşünmek yerine her zaman bir yedekleme çözümü ile hazırlanmanız en iyisidir..

Bir bölüm kurtarma taraması gerçekleştirirseniz, hangi dosya türlerini taramak istediğinizi seçebilirsiniz. Bu, kurtarma çıktınızı sınırlandırmanın yanı sıra, oldukça uzun bir işlemin hızlanmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, anlayabildiğimiz kadarıyla, her dosya türü için tarama yapmanın bir yolu yoktur: taramak istediğiniz her dosya uzantısını gözden geçirmeniz ve kontrol etmeniz gerekir.

Bununla ilgili yanlış olabiliriz: danışanın tasarımı, bir kez daha, çok tıka basa dolu, süreci bir tahmin oyunu haline getiriyor.

Daha da kötüsü, bir sonraki bölümde tartışacağımız gibi, hiçbir zaman tam bir sürücü taraması gerçekleştiremedik.

Verim

Hem tarama hızını hem de daha da önemlisi aracın silinen öğeleri kurtarma yeteneğini test etmek için Remo’yu kullanarak hem hızlı hem de derin taramalar gerçekleştirdik.

Hızlı tarama işlemini test etmek için belge, resim ve video dosyaları da dahil olmak üzere birkaç farklı test dosyası oluşturduk ve sildik. Bu testler, 1.95GB boyutunda, boşluğun yaklaşık yarısı boş olan küçük bir test bölümüne karşı gerçekleştirildi. Sürücünün kendisi 250 GB’lık bir SSD idi.

Sonuçlar burada:

Bölüm Hızlı Tarama Süresi5 saniye
Word Doc KurtarıldıEvet
Video Dosyası KurtarıldıEvet
Kurtarılan Resim DosyasıEvet
Tam Sürüş Tarama SüresiTamamlanamadı
Silinen Bölüm KurtarıldıHayır

Hızlı tarama testlerimiz, bu beceriksiz müşteri tasarımının bazı karışıklıklarına rağmen yeterince sorunsuz geçti. Her durumda, silinen öğelerimizi bulabildik.

Ancak, belirtildiği gibi, silinen bölümleri bulmak için tam sürücü taramaları yapmaya çalışırken sorunlarla karşılaştık. Yarım düzine denemenin her birinde, istemci yaklaşık iki dakikalık tarama süresinden sonra çöktü.

Biraz yardım için destek sağladık, ancak sorunu çözemedik ve bunu bırakmadık. Birincisi, sabit diskimize zarar vereceğinden korktuğu için başarısız taramalar yapmaya devam etmek istemedik. Ek olarak, kayıp verilerle uğraşırken, buggy yazılımıyla çalışmak istediğiniz son şeydir ve test ettiğimiz başka hiçbir kurtarma yazılımı bu sorunları yaşamadı.

Bu nedenle, ürünü bölüm kurtarma için tavsiye edemeyiz, yalnızca silinmiş dosya kurtarma, bu da maliyetin kendisi için gerçekten değerli değildir (özellikle müşterinin tasarım sorunlarının bazılarında).

Müşteri desteği

Remo, e-posta yoluyla 7/24 destek sağlar. Şirket, destek merkezlerinin de nerede olduğunu varsaydığımız Hindistan’ın Bangalore kentinde bulunuyor. Yıldız Veri Kurtarma ve diğer bazı araçlarla alacağınız gibi canlı sohbet veya telefon desteği seçeneği yoktur.

Tam sürücü tarama işlemi sırasında karşılaştığımız kilitlenme sorunlarıyla ilgili destek için bir test sorusu çıkardık. Etkileyici bir şekilde dört dakika içinde bir yanıt aldık.

Ne yazık ki, yanıt yardımcı olmadı. Temsilci, birçok kötü sektör, diğer programlardan gelen parazit ve düşük RAM olduğunda Remo’nun çökeceğini bildirdi. Tüm programlarımızı kapattık ve hala çökmeler yaşadık ve üzerinde çalıştığımız test bilgisayarı sadece bir yaşındaydı.

Ayrıca, Wondershare Veri Kurtarma (Wondershare incelememizi okuyun) dahil olmak üzere başka yazılımları kullanarak da birkaç test yaptık ve benzer bir sorunla karşılaşmadık.

Remo ayrıca bir destek sitesi bulundurur. Ancak, bilgi tabanı biraz sınırlı ve dilbilgisi hatalarıyla doludur..

Yine de, Remo durumlarının bilinen bir sorun olduğu, sorunu çözmek için birkaç öneri içeren çökmeler hakkında bir bölüm bulduk. Ancak, destek yanıtında olduğu gibi, bu önerilerin hiçbiri çökme sorunlarımızı çözmemize yardımcı olmadı.

Son düşünceler

Daha iyi dosya sıralama özelliklerinin ve dosya önizlemelerinin olmaması, Remo Recover’ın en kötü yardımcı program olduğu izlenimini güçlendirmeye yarar: Tamamen kullanıcı deneyiminden sıyrılan ve sizi 90’lı yılların başında geri döndüğünüzü hissettiren bir araç.

Daha büyük sorun, belirtildiği gibi, Remo Recovery’nin işe yaramamasıdır, en azından gerçekten uğraşmanız gerekmeyen potansiyel olarak iyi bir sorun giderme işlemi yapmadan. Sürücümüzü derinlemesine taramaya çalışırken çökmeler, yazılımı çoğu durumda işe yaramaz hale getirdiğinden, en acil sorun.

BT uzmanı veya ev kullanıcısı olun, daha kullanıcı dostu bir araç ve aksaklık olmadan çalışan bir araç için harcama yapmanızı öneririz. Stellar Veri Kurtarma bizim kişisel favorimiz olsa da, EaseUS ve Prosoft Engineering BT kullanıcıları için mükemmeldir ve Wondershare, ortalama tüketici için hile yapacak ucuz, güvenilir bir çözümdür.

Aşağıdaki yorumlarda Remo Recover hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin ve okuduğunuz için teşekkürler!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map