Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma İncelemesi – Nisan 2020’de güncellendi

Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma İncelemesi

Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma, kullanım kolaylığı ve mükemmel kurtarma sistemi sayesinde veri kurtarma için en iyi seçimlerimizden biridir. Yine de rakiplerine kıyasla özelliklere biraz hafif geliyor, yani sıralamalarımızda ikinci keman çalıyor.


En iyi veri kurtarma yazılımı

Hiçbir şey verilerinizi kaybetmek gibi bir günü mahvedemez. Kayıp bir tatil fotoğrafı, müşteri e-posta listesi veya başka bir değerli dosya türü olsun, veri kurtarma yazılımı zor bir durumdan biletiniz olabilir. Mevcut en ileri düzey araçlardan biri Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma.

Bu inceleme sırasında, bu kapsamlı tarama aracının neden hype’a ulaştığını ve en büyük rakipleri Stellar ve EaseUS’tan biraz daha kısa bir sürede düştüğünü inceleyeceğiz (EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı incelememizi okuyun). Testimizi çoğunlukla Windows veri kurtarma yazılımı Data Rescue PC4 kullanarak gerçekleştirdik, ancak Mac sürümü olan Data Rescue 4’e de baktık..

Marjinal eksikliklerine rağmen, Veri Kurtarma’nın sıradan tüketiciler ve BT uzmanları için mevcut olan en iyi araçlardan biri olduğu ve 2017 en iyi veri kurtarma yazılımı topluluğumuza yansıtıldığını gösteren bir soru yok. Hizmet, çökmüş sabit diskler, virüs enfeksiyonları, bozuk veya montajsız bölümler ve yanlışlıkla silinen dosyalar gibi çeşitli senaryolardan başarıyla kurtarır..

Önceki

Sonraki

Prosoft Engineering Data Rescue için alternatifler

Fiyatlandırma & Lisanslama

Veri Kurtarma lisans maliyetleri PC ve Mac sürümleri için ayrıdır ve tüketici paketleri için tek bir bilgisayarla sınırlıdır. BT uzmanları için de sınırsız kullanım lisansı vardır. BT profesyonel lisansları, Prosoft Engineering tarafından sunulan diğer yazılım yardımcı programlarıyla paketlenmiştir ve her teknisyen için ücretlendirilir.

Prosoft Mühendislik ayrıca kurumsal lisanslar da satmaktadır, ancak doğrudan bir teklif için onlarla iletişime geçmeniz gerekir. Veri Kurtarma ile ilgili güzel şeylerden biri, önce hizmeti satın almanız ve çalışmasını ummanız gerekmemesidir. Demo sürümünü indirebilir ve dosyalarınızın kurtarılabilir olup olmadığını belirlemek için bilgisayarınızı taramak için bunu kullanabilirsiniz..

Öyleyse, kurtarma işlemini tamamlamak için bir lisans satın alabilirsiniz..

Özellikleri

Prosoft Mühendislik neredeyse her şeyi doğru yaparken, bazı eksik özellikleri fark ettik. En büyüğü, dosya türüne göre tarayamamanız veya optik ortamdan veri kurtaramamanızdır. Küçük resim önizlemeleri de kurtarılan veriler arasında sıralama yapılmasına yardımcı olmak için iyi olurdu.

Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma Logowww.prosofteng.com

Aylık $ 275 başlayan fiyatlarla

versiyon

versiyon
Windows, Mac

Tarama seçenekleri

Hızlı tarama

Derin tarama

Dosya Türüne Göre Sırala

Dosya Türüne Göre Tara

Tarama Özellikleri

Tam Sabit Sürücü Taraması

Silinmiş / Kayıp Dosya Kurtarma

Bozuk Bölüm Kurtarma

Silinen Bölüm Kurtarma

Önyüklenebilir USB Aygıtı

Kurtarma CD’si

Klonlama

Harici Kurtarma

Harici Disk Kurtarma

Çıkarılabilir Medya Kurtarma

SD Kart Kurtarma

Optik Depolama Kurtarma

Destek

Veri Kurtarma, çeşitli dosya türlerini kurtarmak için kullanılabilir. Birkaç tipik örnek şunları içerir:

  • Belgeler: Word, Excel, Powerpoint, PDF
  • Görüntüler: JPEG, PNG, RAW, Photoshop, Illustrator
  • Ses: MP3, WAV, AIFF, AAC, Ogg
  • Videolar: MPEG-4, QuickTime, AVI, WMV
  • Arşivler: Zip, Gzip, RAR, Stuffit

Ek olarak, Veri Kurtarma’nın hızlı taraması tüm yaygın farklı dosya sistemleriyle çalışır:

  • Veri Kurtarma PC4: FAT (FAT12, FAT16, FAT32), NTFS
  • Veri Kurtarma 4: HFS, HFS+

Desteklenmeyen dosya sistemleri için, Data Rescue dosyalarınızı derin bir tarama ile kurtarabilir, çünkü bu tür taramalar dizin yapısına erişmek yerine dosya modellerine dayanır.

Kurtarma işlemi

Bu segmentte, yazılımın neler yapabileceğini anlamanıza yardımcı olmak için Data Rescue PC4 kullanıcı deneyiminde size yol göstereceğiz. Kurtarma işlemi, basit bir sihirbaz sayesinde oldukça sezgisel bir deneyim sağlar.

Genel olarak, sihirbazı birkaç veri kurtarma aracı kadar çok seçenek bulamadık. Örneğin, Stellar Data Recovery Pro ile (Stellar Veri Kurtarma incelememizi okuyun), taramak istediğiniz dosya türlerini seçebilirsiniz, bu da tarama süresini azaltır. Sihirbaz başladıktan sonra ilk adımınız taranacak bir birim seçmek olacaktır.

Program sabit diskinizdeki bölümleri algılamalıdır. Belirli bir bölümü seçebilir veya sabit sürücünün tamamını tarayabilirsiniz. Kayıp veya silinmiş bir dosyayı kurtarmak istiyorsanız, dosyanın bulunduğu bölümü seçin. Bununla birlikte, silinmiş, bozuk veya biçimlendirilmiş bir bölümü kurtarmaya çalışıyorsanız, tam sürücü taraması yapmak istersiniz.

İncelememiz sırasında her iki işlemi de test ettik.

Tek Bölmeli Tarama

Çalışmak istediğiniz bölümü seçtikten sonra “tara” düğmesine basın. Bir sonraki ekranda, tarama sonuçlarını önceki bir taramadan yüklemeyi veya yeni bir tarama başlatmayı seçebilirsiniz. Daha sonra, hızlı veya derin bir tarama yapmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır..

Hızlı bir tarama yaptığınızda, Veri Kurtarma genellikle yakın zamanda silinen dosyaları kurtarabilir. Hızlı tarama, dosya sistemine sahip olmayan bir sabit disk bölümündeki dosyaları kurtarmak için de kullanılabilir (yani, RAW veya biçimlendirilmemiş).

Uzun süredir silinen içerik için büyük bir tarama yapmanız gerekebilir. Tarama sırasında, bir ilerleme çubuğu taramanın ne kadarının tamamlandığını ve ne kadar zaman kaldığını size bildirir.

Taramanız tamamlandığında, bulunan içeriğin sihirbazın sol tarafındaki bir dosya ağacı bölmesiyle gezinebilirsiniz. Klasör içeriği orta bölmede görüntülenir.

Windows’dan silinen dosyalar, dosya adlarıyla kurtarılamaz. Bunun yerine, genel adlar verilir. Bu hemen hemen tüm veri kurtarma yazılımlarıyla ilgili bir sınırlamadır.

Genel adlar içerikler arasında sıralamayı zorlaştırabildiğinden, Veri Kurtarma, döndürülen verileri önizlemenizi sağlar. Herhangi bir dosyayı sağ tıklayın ve “görüntüle” yi seçin.

Data Rescue, kurtarılan içeriği görüntülemek için maalesef süreci daha kolay hale getirecek küçük resim önizlemesi sağlamaz. Bu ihtiyacınız olan bir şeyse, bunun yerine EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı’nı düşünün.

Veri Kurtarma size iki farklı arama özelliği sunar: “dosyayı bul” ve “dosyaları duruma göre filtrele”. Her ikisine de “araçlar” menüsünden erişilebilir.

“Dosya bul”, bir dosya adı veya son ekle arama yapmanızı sağlar. Dolayısıyla, bir Word dosyası aradığınızı biliyorsanız, yalnızca “doc” yi arayın.

“Dosyaları duruma göre filtrele”, görüntülenen sonuçları dosyaların iyi, bulunan, silinen, sistem dosyaları, geçersiz dosyalar veya sektör hataları olan dosyalar ile sınırlandırmanıza olanak tanır.

Herhangi bir klasörü veya dosyayı sağ tıklatıp kurtarma için işaretlemek üzere “denetle” yi seçebilirsiniz. Kurtarmak istediğiniz her şeyi etiketledikten sonra, aletin alt kısmındaki “kurtar” düğmesine basın. Sizden, taranandan farklı bir birim olması gereken bir kurtarma konumu seçmeniz istenir.

Tam Sabit Sürücü Taraması

Kayıp bir bölümü kurtarmaya çalışıyorsanız, Veri Kurtarma sihirbazını başlattığınızda belirli bir bölüm yerine tüm sabit sürücüyü taramayı seçin.

İşlem birkaç saat sürebilir. Ancak, işiniz bittiğinde, kurtarılan bölümler arasında gezinebilir ve umarım sonuçlarınızda kaybolan biriminizi bulabilirsiniz.

Drive harfleri kurtarılamaz, bu nedenle boyuta göre hangi bölümün size ait olduğunu tahmin etmeniz gerekir. İstediğiniz birini seçin ve içeriğini görüntülemek için “ileri” tuşuna basın. Veri Kurtarma bir dosya ağacı oluşturacak ve tıpkı daha sınırlı bir taramada olduğu gibi dosyalarınız için arama yapabileceksiniz..

Verim

Data Rescue PC4’ü test ederken, test bilgisayarımızda birden çok tarama gerçekleştirdik. Bunlar, kaybolan dosyaları kurtarmak için bir test bölümüne karşı hızlı ve derin taramaların yanı sıra silinen bir bölümü kurtarmak için tüm sabit sürücüye karşı derin bir tarama da içeriyordu..

Tek bölüm testlerimiz NTFS dosya sistemi olan bir birimde gerçekleştirildi. Toplam hacim kapasitesi 518GB’dı ve 138GB boş alan vardı. Tam sabit sürücü boyutu 1 TB’dı.

İşte sonuçlarımız:

ÖzellikleriSonuç
Bölüm Hızlı Tarama Süresi5 dakika
Bölüm Derin Tarama Süresi2 saat, 50 dakika
Word Doc Kurtarıldı
Video Dosyası Kurtarıldı
Kurtarılan Resim Dosyası
Tam Sürüş Tarama Süresi5 saat, 15 dakika
Silinen Bölüm Kurtarıldı

Kayıp dosyaların derin taramasının çalışması üç saatten az sürdü, bu da veri kurtarma yazılımı için saygın. Ancak bir sorun fark ettik: Test bilgisayarımızı yeniden başlatmadan derin tarama yapmak ilk önce sekiz saate kadar çok daha uzun taramalara neden oldu.

Bu, bilgisayarımızda bir soruna işaret edebilirken, Stellar ve EaseUS dahil olmak üzere test ettiğimiz diğer veri kurtarma programları bu davranışı sergilemedi. Data Rescue PC4 tarafından kullanılan algoritmalar, sistem kaynaklarımızı diğer programlar kadar verimli kullanmıyor olabilir.

Aksi takdirde, taramanın bütünlüğünden oldukça memnun kaldık.

Müşteri desteği

Prosoft Mühendislik destek portalı, her Veri Kurtarma sürümü için ayrı siteler de dahil olmak üzere tüm veri yardımcı programları için belgeler sağlar. Siteler kullanıcı kılavuzlarını, SSS’leri ve video eğitimlerini içerir.

Teknik sorularınızın yanıtlarını burada bulamıyorsanız, ABD’deki çalışma saatleri içinde hem telefon hem de e-posta desteği sunulur:

  • Satışlar: 08:00 – 17:00.
  • Destek: 07: 00-17: 00.

Aynı çalışma saatleri içinde canlı sohbet desteği de sunarlar. İncelememiz sırasında, teknik destekle e-posta yoluyla birkaç kez iletişim kurduk.

Her durumda, yanıtlar bir iş günü içinde alındı. Ayrıca, birçok destek işleminden farklı olarak, yanıtlar yalnızca kopyalanmadı ve yapıştırılmadı. Prosoft Mühendislik destek temsilcileri sorularımızı okumak ve kişisel olarak yanıt vermek için zaman ayırdı.

Prosoft Mühendislik destek sitesinin dezavantajı, portalda gezinmek için herhangi bir arama seçeneğinin bulunmamasıdır, bu da bilgi bulmayı biraz zorlaştırır. Ayrıca, Prosoft Engineering’in nadir görülen sorunlara cevap almanın en iyi yolu olan bir kullanıcı forumu eklediğini görmek istiyoruz.

Son düşünceler

Dosyalarınızı sabit sürücü sorunlarından ve yanlışlıkla silmekten korumanın en iyi yolu, her zaman başka bir yerde saklanan bir kopyasına sahip olmanızı sağlamaktır. Bu amaçla, en iyi çevrimiçi yedekleme yazılımından daha iyi bir çözüm yoktur.

Kendinizi verileri yedeklemediğiniz ve bir dosyayı veya tüm bölümü kaybettiğiniz bir durumda bulursanız, Data Rescue, pahalı bir veri kurtarma hizmeti için ödeme yapmak zorunda kalmadan verilerinizi geri almak için güzel bir arıza sağlar..

Alternatif olarak, BT uzmanıysanız Veri Kurtarma araç setinize değerli bir ektir. Değerlendirmemizde, veri kurtarma seçenekleri söz konusu olduğunda Data Rescue PC4 sınıfın en üstünde yer alıyor.

Okuduğunuz için teşekkürler! Veri Kurtarma konusuna kendiniz karar verdiniz mi? Aşağıdaki yorumlarınızı duymaktan memnuniyet duyarız.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me