Ontrack EasyRecovery İncelemesi – Güncellendi 2020

Ontrack EasyRecovery İncelemesi

Harika bir arayüze sahip harika bir veri kurtarma hizmeti olan Ontrack EasyRecovery, gelişmiş özellikler bölümünde yetersiz kalıyor. Bununla birlikte, ev kullanıcıları için harika bir alternatif.


En iyi veri kurtarma yazılımı

Kullanıcı hatası, virüs veya arızalı sabit sürücü nedeniyle, veri kaybı felaket bir deneyim olabilir. Ontrack EasyRecovery gibi veri kurtarma araçları, hem yanlışlıkla silinen verileri hem de kayıp veya erişilemeyen bir bölümde sıkışmış verileri kurtararak sizi kurtarmak için tasarlanmıştır.

Ontrack’ın veri kurtarma çözümü kapsamlı bir tarama ve kullanıcı dostu bir deneyim sunar. Stellar ve EaseUS gibi endüstri liderlerinde bulunan birkaç kurtarma özelliği eksik olsa da, bu araçların sahip olmadığı birkaç avantaj da var. Bunlar, sabit diskinizdeki verileri ve disk tanılama özelliklerini kalıcı olarak silmek için seçenekler içerir (bu ikisi hakkında daha fazla bilgi için Stellar Veri Kurtarma incelememizi veya EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı incelememizi okuyun).

Bu aracın rekabete nasıl yığıldığını tam olarak görmek için en iyi veri kurtarma yazılımı topluluğumuza göz atın. Aksi takdirde, EasyRecovery fiyatlandırmasının, özelliklerinin, süreçlerinin ve müşteri hizmetlerinin ayrıntılı bir muhasebesi için okumaya devam edin.

Önceki

Sonraki

Ontrack EasyRecovery için alternatifler

Fiyatlandırma & Lisanslama

Ontrack EasyRecovery yazılımı hem Windows hem de Mac sürümlerinde gelir. EasyRecovery’nin ana sürümü, yazılımı bir yıl boyunca kullanmanızı sağlar. EaseUS ve Stellar gibi diğer veri kurtarma çözümleri ömür boyu lisans sağladığından, bu büyük bir sınırlamadır.

Ev lisansı aynı anda yalnızca bir bilgisayarda kullanılabilir. Ayrıca, diğer bazı seçeneklerin aksine, ömür boyu lisans almazsınız. Ancak lisansınızın yıl süresi içinde, bu lisansı istediğiniz sıklıkta başka bir bilgisayara aktarabilirsiniz. Tüm lisanslar hem Windows hem de MacOS içindir.

Satın almadan önce, herhangi bir yazılım paketinin ücretsiz deneme sürümünü deneyebilirsiniz. Deneme sürümü, verilerinizin kurtarılabilir olup olmadığını kontrol etmenizi ve görmenizi sağlar, ancak verileri gerçekten kurtarmaz.

Özellikleri

EasyRecovery, yanlışlıkla silinen veya başka şekilde kaybolan verileri kurtarmak için ihtiyaç duyacağınız temel özelliklerin çoğunu sağlar. İşte bir lisansla neler elde ettiğinize genel bir bakış:

Ontrack EasyRecovery Logosuwww.krollontrack.com

Aylık $ 658’dan başlayan fiyatlarla

versiyon

versiyon
Windows, Mac

Tarama seçenekleri

Hızlı tarama

Derin tarama

Dosya Türüne Göre Sırala

Dosya Türüne Göre Tara

Tarama Özellikleri

Tam Sabit Sürücü Taraması

Silinmiş / Kayıp Dosya Kurtarma

Bozuk Bölüm Kurtarma

Silinen Bölüm Kurtarma

Önyüklenebilir USB Aygıtı

Kurtarma CD’si

Klonlama
Profesyonel lisans gerektirir

Harici Kurtarma

Harici Disk Kurtarma

Çıkarılabilir Medya Kurtarma

SD Kart Kurtarma

Optik Depolama Kurtarma

Destek

EasyRecovery için ayarlanan özellik, özellikle optik ortam, Windows Server ve Linux kurtarma gibi eklentilerle rekabete karşıdır. RAID depolama kurtarma da yapılabilir, ancak yalnızca pahalı bir kurumsal lisansla (daha ucuz bir seçenek için Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma incelememize bakın).

EasyRecovery’nin, kullanıcıyı çok daha pahalı profesyonel baskıya zorlamak yerine, sabit diskleri ve bölümleri temel paketinde klonlama yeteneğini içermesini diliyoruz.

Daha büyük bir eksiklik, EasyRecovery’nin önyükleme yapmayan bilgisayarlardaki verilere erişmek için bir başlangıç ​​diski oluşturmanıza izin vermemesidir. Sizin için durum buysa, bu verileri elde etmek için sorunlu sabit sürücüyü bilgisayarınızdan çıkarmanız ve çalışan bir bilgisayardan harici sürücü olarak bağlamanız gerekir..

Belki de daha da kötüsü, Ontrack daha sonra kurtarma için tarama sonuçlarını kaydetmenize izin vermez. Bu özelliklerin veri kurtarma çözümünüze dahil edilmesini istiyorsanız Yıldız Veri Kurtarma’yı düşünün. EasyRecovery tüm yaygın dosya türlerini destekler.

Diğerleri arasında, bu şunları içerir:

 • Belgeler: Word, Excel, Powerpoint, PDF
 • Görüntüler: JPEG, PNG, RAW, Photoshop, Illustrator
 • Ses: MP3, WAV, AIFF, AAC, Ogg
 • Videolar: MPEG-4, QuickTime, AVI, WMV
 • Arşivler: Zip, Gzip, RAR, Stuffit

Bir dosya türü desteklenmiyorsa, Stellar Data Recovery ve Prosoft Engineering Data Rescue 4 ile yapabileceğiniz gibi yeni dosya türleri tanımlama ve ekleme seçeneği yoktur.

Dosya sistemi desteği şunları içerir:

 • Windows: FAT, NTFS
 • Mac: HFS, HFS+
 • Linux: EXT2, EXT3
 • Optik Ortam: ISO9660

Kurtarma işlemi

EasyRecovery yazılımını indirip yükledikten sonra, başlangıçta kurtarmak istediğiniz dosyaların konumunu seçmeniz istenir.

Seçenekler arasında sabit sürücü, bellek aygıtı, optik ortam ve multimedya / mobil aygıt bulunur. “RAID” bir seçenek olarak sunulurken, kurumsal lisans olmadan kullanılamayacağını unutmayın. Testlerimiz için sabit disk seçtik.

Seçimimizi yaptıktan ve vurmaya devam ettikten sonra, taramak için bir birim seçmeniz gerekecek. Tüm sürücüyü veya bölümü veya klasörü seçebilirsiniz.

EasyRecovery, verileri bölüm tablosundan da alır ve silinmiş bölümleri görüntüler. Bazı durumlarda, kayıp bölümünüz burada görünmeyebilir. Bu durumda, kurtarıp kurtarmayacağınızı görmek için tüm sabit sürücünüze karşı bir tarama çalıştırmanız gerekir..

Bir bölüm seçip “devam” düğmesine bastıktan sonra, EasyRecovery ne tür bir kurtarma senaryosu ile uğraştığınızı sormak için alışılmadık bir adım atar. Çoğu kurtarma programı genellikle hızlı mı yoksa derin bir tarama mı yapmak istediğinizi sorar. Ontrack’ın sihirbazının daha kullanıcı dostu yaklaşımını takdir ediyoruz.

EasyRecovery’nin “silinen dosya kurtarma” özelliği, hızlı kurtarma prosedürüne benzer şekilde daha hızlı taramadır. “Biçimlendirilmiş ortam kurtarma” adı verilen tarama, daha yoğun, blok satır tarama sağlar. Performans sonuçlarımızı bir sonraki bölümde görebilirsiniz.

Diğer seçenekler arasında, kötü blokları tespit etmek için verileri kalıcı olarak silmek için bir tane ve teşhis bulunur. Seçiminizi yapın ve “devam et” düğmesine basın. Tarama işlemi sırasında, EasyRecovery ilerleme ve tahmini kalan süre konusunda sizi güncel tutar.

Diğer bazı veri kurtarma çözümlerinden farklı olarak, tarama işlemi sırasında bulunan verilere göz atamaz ve önizleme yapamazsınız. Hayal kırıklığı, ama bir anlaşma kırıcı değil.

Taramanız bittiğinde, kaybolan içeriğinizi klasöre göre arayabilirsiniz. Bazı klasörler belirli türde içerikler içerir (ses, belgeler, görüntüler, videolar vb.). Ayrıca dosya sistemi yapınıza göre içerik aramanıza izin veren “veri” adlı bir klasör de vardır. “Geri dönüşüm kutusu” klasöründe yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları arayın.

Bir arama çubuğu belirli içerikleri bulmanızı sağlar. Ancak, kullanışlı olan dosya uzantıları (.txt, .jpg, .mp4) ile çalışmaz. Kayıp bulduğumuz bir diğer seçenek, tarama sonuçlarını daha sonra kurtarmak üzere kaydetme seçeneğinin olmamasıdır. Bu, tarama bittikten sonra kurtarmaya hazır olmadığınız anlamına gelir, siz olduğunuzda tekrar çalıştırmanız gerekir.

Diğer birçok veri kurtarma hizmeti taramaları kaydetmenizi sağlar. Kesinlikle sevdiğimiz bir şey, EasyRecovery’nin dosyaları küçük resme göre önizlemenize izin vermesidir. Birçok rakip araç, dosyaları birer birer önizlemenizi sağlar.

Herhangi bir öğeyi kurtarmak için üzerine çift tıklayın. EasyRecovery, herhangi bir nedenle bir öğeyi kurtarmaya zorlar. Bu garip tasarım hatası, EasyRecovery’yi aynı anda büyük miktarda veri kurtarma için kötü bir seçim haline getirir ve bunun yerine CleverFiles Disk Drill incelememize göz atmanızı öneririz..

Verim

İki düzineden fazla rakip hizmeti test etmek için kullandığımız aynı test bilgisayarında yeteneklerini test ederek EasyRecovery’yi karşılaştırdık. Test, tüm 1 TB sabit diskimize karşı bir tarama çalıştırmasını ve 518 GB’lık bir bölüme karşı taramayı içerir. Testlerimiz sırasında, hem 10 GB’lık silinen bir bölümü hem de 518 GB’lık veri bölümümüzden silinen üç test dosyasını kurtarmak istiyorduk.

Sonuçlar burada:

ÖzellikleriSonuç
Hızlı Tarama (500 GB Bölüm)5 saniye
Derin Tarama (500 GB Bölüm)4 saat, 15 dakika
Full HD Tarama (1 TB)6 saat, 30 dakika
Word Doc Kurtarıldı
Video Dosyası Kurtarıldı
Kurtarılan Resim Dosyası
Geri Dönüşüm Kutusu Dosyaları Bulundu (Kendi kendine silinen İçerik)7
Kurtarılan Silinmiş Bölüm

EasyRecovery ihtiyacımız olan her şeyi yaptı. Stellar, EaseUS ve CleverFiles tarafından ortaya konan veri kurtarma araçlarından biraz daha yavaş, ama çok da değil.

Müşteri desteği

Ontrack, EasyRecovery dahil tüm ürünleri için canlı sohbet desteği sağlar. Canlı sohbete yalnızca çalışma saatlerinde erişilebilir, ancak bu tipik yazılım satıcılarıdır. Daha büyük endişemiz, bir kişinin 30 saniye içinde hazır olacağına dair tekrarlanan mesajlara rağmen bir temsilci ile iletişime geçmenin 45 dakika sürmesi..

İsterseniz Ontrack’a çalışma saatleri içinde telefonla ve 7/24 e-posta ile de ulaşabilirsiniz..

Ontrack’ın destek sayfasında bir SSS ve “hızlı ipucu” indirmesi bulunur, ancak aksi halde oldukça sığdır. Daha ayrıntılı eğitimler, videolar ve bir kullanıcı forumu görmek isteriz. Daha iyi kaynakların bulunmaması, hizmetin iyi tasarlanmış kurtarma sihirbazının kullanılabilirliğini bir ölçüde dengeler.

Son düşünceler

Muhtemelen Ontrack EasyRecovery hakkında en çok dikkat çeken şey, güzel tasarlanmış sihirbazıdır. Kullanıcı deneyimi, taramanızı özelleştirmek için birçok seçenek ve küçük resim önizleme gibi kolay özelliklerle anlaşılır. Kalıcı dosya kurtarma ve sürücü teşhisi gibi diğer satıcıların size ekstra ödeme yapması gereken birkaç şey bile var.

Aynı zamanda, bazı eksik özellikler EasyRecovery’nin en üst raf veri kurtarma araçlarıyla eşleşmesini engeller. Bunlar arasında başlangıç ​​diski olan önyükleme yapmayan makinelerden veri kurtarılamıyor, aynı anda birden fazla dosya kaydediliyor, tarama sonuçları kaydediliyor ve bölümler klonlanıyor.

Az gelişmiş bir müşteri destek merkezi de dikkatimizi çekti. Sınırlı, bir yıllık lisanslama, diğer birçok aracın size ücretsiz bir ömür boyu yükseltme sağlaması nedeniyle hayal kırıklığı yaratıyor. Bizim önerimiz: bunun yerine Stellar’a bir göz atın. Biraz daha pahalı, ama iki kat daha değerli.

Ontrack kullandınız mı? Ne sandın? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map