GetDataBack Basit İnceleme – Nisan 2020’de güncellendi

GetDataBack Basit İnceleme

Hızlı ve kapsamlı bir veri kurtarma çözümü olan GetDataBack Simple, biraz basittir: eksik özelliklerin listesi bu ürünü satın almamanızı tavsiye etmemizi sağlar.


En iyi veri kurtarma yazılımı

Runtime Software, hem tüketicilere hem de BT uzmanlarına yönelik bir dizi veri kurtarma aracı üretir. Hizmet hem RAID hem de NAS kurtarma programlarına sahip olsa da, Çalışma Zamanı Mac veya mobil kurtarma araçları üretmez. Ancak, bu incelemede inceleyeceğimiz bir Windows kurtarma aracı GetDataBack Simple var.

Veri kurtarma araçları, yanlışlıkla sildiğiniz veya bir program, elektrik kesintisi veya virüs tarafından silindiğiniz dosyaları geri almak için kullanılabilir. GetDataBack Simple dahil bazı araçlar, kayıp, biçimlendirilmiş veya bozuk bölümlerden veri kurtarmak için de kullanılabilir. Program, USB flash sürücülerden ve harici depolama biriminden veri kurtarmak için bile kullanılabilir.

Bununla birlikte, bazı iyi kurtarma seçenekleri sunarken, GetDataBack Simple, diğer en iyi veri kurtarma yazılımımız kadar güçlü veya kullanıcı dostu değildir – özellikle de daha iyi seçeneklere benzer şekilde fiyatlandırıldığını düşündüğünüzde. Noktadan noktaya GetDataBack Simple’ı yıkarken bizimle birlikte kalın ve başka bir yere bakmaktan daha iyi olup olmadığınıza karar vermenize yardımcı olun.

Önceki

Sonraki

GetDataBack Simple için alternatifler

Fiyatlandırma & Lisanslama

Çalışma zamanı başlangıçta NTFS ve FAT dosya sistemleri için iki ayrı veri kurtarma aracı üretti – her ikisi de Windows dosya sistemleri. Şimdi, diğer çoğu kurtarma çözümü gibi, Runtime da GetDataBack Simple aracıyla her ikisinin de kurtarmasını birleştiriyor.

Hangisini satın aldığınıza bakılmaksızın, lisansınız üç programdan herhangi biri için iyi olacaktır. Bu nedenle, NTFS veya FAT’a adanmış bir uygulamayı kullanmayı tercih ederseniz,.

Bunun ötesinde, Runtime BT uzmanları için birkaç veri kurtarma aracı daha üretmektedir. Bunlar RAID ve NAS kurtarma uygulamalarını içerir. Ancak, ayrı ve pahalı olarak fiyatlandırılırlar.

Çalışma zamanı Mac veya mobil cihazlar için kurtarma yazılımı yapmaz. Ancak, bir işletme işletiyorsanız birden fazla satın alma işlemi için indirim sunarlar. Ayrıca bir deneme sürümü sunuyorlar, böylece sizin için çalışıp çalışmadığını görmek için yazılımla oynayabilirsiniz.

Özellikleri

GetDataBack Simple, bir veri kurtarma hizmetinden bekleyebileceğiniz temel özelliklerin çoğunu sunar. İşte aldığınız şeylere kısa bir genel bakış. Bu özellik kümesinin diğer veri kurtarma araçlarına nasıl yığıldığını daha net görmek için veri kurtarma topluluğumuzu okumak istersiniz.

GetDataBack Basit Logowww.runtime.org

Aylık $ 219’dan başlayan fiyatlarla

versiyon

versiyon
pencereler

Tarama seçenekleri

Hızlı tarama

Derin tarama

Dosya Türüne Göre Sırala

Dosya Türüne Göre Tara

Tarama Özellikleri

Tam Sabit Sürücü Taraması

Silinmiş / Kayıp Dosya Kurtarma

Bozuk Bölüm Kurtarma

Silinen Bölüm Kurtarma

Önyüklenebilir USB Aygıtı
Ayrı ayrı satıldı

Kurtarma CD’si
Ayrı ayrı satıldı

Klonlama

Harici Kurtarma

Harici Disk Kurtarma

Çıkarılabilir Medya Kurtarma

SD Kart Kurtarma

Optik Depolama Kurtarma

Destek

Çalışma Zamanı Yazılımı, sabit sürücünüzü veya bölüm bayt-baytını klonlamak için kullanabileceğiniz DriveImage XML adlı ücretsiz bir klonlama aracı da sunar. Bu, daha sonra kurtarma veya yeni bir sabit sürücüye yükseltme için kullanılabilir.

Özellik listesi ayrıntılı, ancak SD ve optik sürücü kurtarma ve canlı sohbet desteği gibi rakip çözümlerin sunduğu birkaç eksik var. EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı veya Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma gibi bir araçla giderseniz RAID kurtarma için fazladan ödeme yapmanız gerekmez. Bu iki mükemmel çözüm hakkında daha fazla bilgi için EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı incelememizi ve Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma incelememizi okuyun.

Simple ile ilgili daha büyük bir sorun da, dosya türüne göre veri tarayamamanız veya “işlem” segmentimizde daha fazla ele alacağımız tarama sonuçlarını kaydedememenizdir. Desteklenen dosya türlerine gelince, GetDataBack aşağıdakileri de içeren beklediğiniz dosyaları basit bir şekilde tanır:

  • Belgeler: Word, Excel, Powerpoint, PDF
  • Görüntüler: JPEG, PNG, RAW, Photoshop, Illustrator
  • Ses: MP3, WAV, AIFF, AAC, Ogg
  • Videolar: MPEG-4, QuickTime, AVI, WMV
  • Arşivler: Zip, Gzip, RAR, Stuffit

Desteklenen dosya sistemleri arasında NTFS, FAT, exFAT (harici sürücü) ve EXT (Linux) bulunur.

Kurtarma işlemi

GetDataBack’i başlattığınızda öne çıkan ilk şeylerden biri, çok hoş olmamasıdır. Uygulama, kontrast renklerle blok halinde, 90’ların başından itibaren bir şey gibi hissettiriyor.

Bazıları, tanılama dosya araçları söz konusu olduğunda görünüşün o kadar önemli olmadığını iddia edebilir. Ancak, karmaşık tasarım oldukça dikkat dağıtıcı olabilir ve kullanıcıları yavaşlatabilir, bu GetDataBack ile aynıdır. Bununla birlikte, biraz kafein içirin veya soğuk bir duş alın ve tarama yapmak oldukça basittir.

Birinci adım, bir “sürücü” seçin veya “görüntü dosyaları” seçeneğini seçin. Bu durumda “görüntü dosyaları” terimi çoğu kullanıcı için büyük yanıltıcı olacaktır. Görüntü dosyaları fotoğraflara değil, ham cilt kopyalarını depolayan ikili dosyalar olan .img dosyalarına başvurur.

Test bilgisayarımızın sürücüsüyle çalışmak istedik, bu nedenle ilk seçenekle gittik. Bunun yapılması GetDataBack Simple’ın dosya bölümlerini taramasına ve bunları ekranda görüntülemesine neden oldu. Bu bilgiler, sürücü adlarını içermeyen bölüm tablosundan alınır. Bu nedenle, boyuta bağlı olarak taramak istediğiniz hacmin hangi hacim olduğunu tahmin etmeniz gerekir..

Atlanan bir şey GetDataBack Simple’ın bu sonuçlarda oluşturduğumuz ve sildiğimiz bir test bölümünü listelemesi. Tüm veri kurtarma araçları bunun gibi kayıp bölümleri taramanıza izin vermez, bu nedenle zamanı geldiğinde kredi verin. Kurtarma işleminin geri kalanını göstermek için listelenen 518GB bölümünü taradık.

Bu bölüm, bilgisayarımızın belirlenmiş “veri” bölümüdür (“D” sürücüsü). Seçildikten sonra GetDataBack, bölümü bağlayarak bir dosya ağacı oluşturur. Bu, silinen veya kaybolan dosyaları yeniden almak için yeterli olmaz. Bunu yapmak için bir kurtarma algoritması içeren bir tarama çalıştırmak isteyeceksiniz..

Çoğu veri kurtarma çözümü, bu tür taramaları “hızlı” ve “derin” e böler; hızlı taramalar çoğu durumda son zamanlarda silinen dosyaları kurtarabilir. GetDataBack Simple bunu farklı şekilde yapar ve dört tarama seviyesi sunar. Bu ilave seviyelerdeki sorun, sadece karışıklığa yol açmalarıdır. Simple, kullanımlarını açıklamak için iyi bir iş yapmaz, bu da muhtemelen buradaki değer en iyi şekilde zayıf olduğu için.

Seçiminizi, aracın sağ alt köşesindeki “düzey” düğmesini tıklayarak yapabilirsiniz. Birinci seviye tarama az önce yaptığımız şeydir: bölümün dosya ağacını oluşturmak. Bununla birlikte, montajı olmayan bir bölümle uğraşmıyorsanız, genellikle değerli değildir. En derin tarama düzeyi için, dosya desenine göre dosyaları yeniden yapılandırmak üzere sürücünüzü blok halinde bloke eden dördüncü seviyeye gitmek istersiniz..

Herhangi bir tarama düzeyini başlatın; bir günlük penceresi, kaydedilen ilerlemeden ve programın tamamlanmadan önce ne kadar süre beklediğinden haberdar olmanızı sağlar..

Tarama tamamlandığında, dosya ağacına göre dosyalara göz atabilirsiniz. Sildiğiniz dosyalar başarılı bir şekilde kurtarılırsa “geri dönüşüm kutusu” klasöründe olmalıdır.

Kurtarılan öğelere dosya türüne göre göz atamadığınızı veya dosya arayamayacağınızı sevmiyoruz, bu da veriler arasında sıralama yapmayı zorlaştırıyor. Aradığından emin olmak için dosyayı çift tıklatarak önizleyebilirsiniz. Bununla birlikte, dosyalara küçük resim önizlemelerine göre göz atmak istiyoruz.

Kurtarmak istediğiniz dosyaları bulduğunuzda, üzerlerine sağ tıklayıp “kopyala” yı seçmeniz gerekir. Birden fazla dosyayı kurtarmak için önce hepsini vurgulamanız gerekir. Süreç için daha az sakar bir çözüm, dosya ve klasörlerin yanında kontrol edilebilir kutulara sahip olmak olacaktır.

Araçla ilgili başka bir sorun, bazı rakip araçlarda olduğu gibi tarama sonuçlarınızı kaydetme seçeneğiniz olmamasıdır. Dolayısıyla, kendinizi dosyalarınızı kurtarmaya hazır bulmuyorsanız, daha sonra tüm tarama işleminden geçmeniz gerekecektir..

Genel olarak, GetDataBack Simple’ın kullanımı zor değildir, ancak Stellar gibi daha kullanıcı dostu ve gelişmiş araçlarla karşılaştırıldığında, adının sonuna kadar yaşamaz, ancak piyasadaki en iyiler için Stellar Veri Kurtarma incelememizi benzer şekilde okuyun. ).

Verim

GetDataBack Simple’ı test bilgisayarımızdaki bazı veri kurtarma adımlarından geçiriyoruz. Taramaları 518GB veri bölümüne göre yürüttük. Ayrıca 10.76GB’lık bir bölüm oluşturduk ve sildik.

“D” bölümümüzde seviye 2 ve seviye 4 taramalar yaptık. Bundan önce, onları kurtarıp kazanamayacağımızı görmek için üç test dosyası oluşturduk ve sildik: bir Word dokümanı, bir .jpg görüntüsü ve bir .mp4 videosu. Genellikle, tam bir sabit sürücü taraması yapmak isteriz, ancak bu, Simple ile bir seçenek değildir.

Testlerimizin sonuçları:

özellikSonuç
Hızlı (Sv2) Tarama (500GB Bölümü)Beş dakika
Derin (Lv4) Tarama (500 GB Bölüm)3 saat, 15 dakika
Full HD Tarama (1 TB)Seçenek değil
Word Doc Kurtarıldı
Video Dosyası Kurtarıldı
Kurtarılan Resim Dosyası
Kurtarılan Silinmiş Bölüm

Hız kadar basit, yeterince iyi performans gösterir. Derin tarama süreleri EaseUS veya Stellar Phoenix kadar hızlı değildir. Ancak bu zamanlar CleverFiles’in çok gerisinde değil (CleverFiles Disk Drill incelememizi okuyun) ve rekabetin geri kalanının çoğunu yen.

Müşteri desteği

RunTime Software, tüm ürünleri için merkezi bir destek portalı bulundurur. Bu portal yazılım belgeleri, nasıl yapılır kılavuzları ve GetDataBack Simple için SSS içerir. Kılavuzlar iyi yapılmış ve çoğu temel prosedür boyunca size yol göstermeye yeterli olmalıdır.

Servis ayrıca ABD ve Avrupalı ​​müşteriler için 24 saat yanıt süreleri ve ayrı e-posta adresleri ile e-posta yoluyla teknik destek sağlar. Telefon numaraları da listelenmiştir, ancak bunlar yalnızca satış sorguları için mevcuttur.

Hiçbir çevrimiçi sohbet veya kullanıcı forumu seçeneği, Çalışma Zamanı’nı benzer şekilde fiyatlandırılan diğer veri kurtarma hizmetlerinin arkasına koymaz.

Son düşünceler

GetDataBack Simple işi hallediyor ama bu kadar.

Sihirbaz, test ettiğimiz diğerleri kadar neredeyse sezgisel değil. Bazı seçenekler gizlidir, renk şeması dikkat dağıtıcıdır, iş akışları doğal değildir, belirli dosya türlerine göre tarayamazsınız, taramaları kaydedemezsiniz … özledim listesi devam eder.

Sonuç: Bir veri kurtarma aracına iyi para harcıyorsanız, daha fazla özellik ve daha verimli bir deneyim sunan bir araçla devam edin.

GetDataBack Simple’ı kullandınız mı? Ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve okuduğunuz için teşekkür ederim.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me