GetData Dosyalarımı İnceleme Kurtar – Güncelleme 2020

GetData Dosyalarımı İnceleme Kurtar

Hız söz konusu olduğunda biraz hayal kırıklığına uğratan sağlam bir veri kurtarma hizmeti olan GetData Recover My Files, silinen bölümleri kurtarmanız gerekmediği sürece harika. Ayrıntılar için GetData incelememizin tamamını okuyun.


En iyi veri kurtarma yazılımı

İster bir dosyayı yanlışlıkla sildiyseniz, ister bozuk veya biçimlendirilmiş bölüm gibi daha büyük sorunlarınız olsun, yedek veri oluşturmayı ihmal ettiyseniz, doğru veri kurtarma aracı genellikle sizi kurtarır. Yine de yanlış olanı seçin ve büyük olasılıkla boşa giden bir harcamaya bakıyorsunuzdur..

Bu inceleme sırasında, GetData Recover My Files’ın artılarını ve eksilerini tartacağız. GetData, ciddi veri kurtarma ihtiyaçları olan kullanıcılar için, ister tüketici, ister işletme sahibi isterse BT uzmanı olsun, bir dizi araç geliştirdi. Bu, bazı kullanışlı özelliklere ve güçlü özelleştirme seçeneklerine sahip yazılımlar yarattı.

İncelememiz sırasında aracın genellikle işi tamamladığını tespit ettik, ancak silinen bölümlerden veri kurtarma becerisiyle ilgili bazı endişelerimiz var. Ayrıca, Dosyalarımı Kurtar diğer profesyonel sık kullanılanlardan çok daha yavaş çalışır ve kayıp bölümleri algılayamaz, ancak önyükleme yapmayan makineler için sistem başlangıç ​​diskleri sunmaz.

Büyük bir resim için, çeşitli veri kurtarma seçeneklerinin birbirleriyle nasıl bir araya geldiğine bakın, GetData’nın sizin için en iyi veri kurtarma aracı olup olmadığını öğrenmek için neler yapabileceğini tam olarak öğrenin..

Önceki

Sonraki

GetData Recover My Files için alternatifler

Fiyatlandırma ve Lisanslama

Dosyalarımı Kurtar sadece PC lezzet geliyor. Mac kullanıcılarının başka yerlere bakmaları gerekecek. Dosyalarımı Kurtar’ı kullanarak ücretsiz olarak tarama indirebilir ve çalıştırabilirsiniz, ancak dosyaları gerçekten kurtarmak için bir lisans satın almanız gerekir. Fiyatlandırma benzer özelliklere sahip araçlarla uyumludur ve üç farklı lisanslama seçeneğiyle birlikte gelir.

Özellikleri

Aşağıdaki tablo, GetData lisansıyla aldıklarınıza hızlı bir genel bakış sağlayacaktır.

GetData Dosyalarımı Kurtar Logowww.recovermyfiles.com

194 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

versiyon

versiyon
pencereler

Tarama seçenekleri

Hızlı tarama

Derin tarama

Dosya Türüne Göre Sırala

Dosya Türüne Göre Tara

Tarama Özellikleri

Tam Sabit Sürücü Taraması

Silinmiş / Kayıp Dosya Kurtarma

Bozuk Bölüm Kurtarma

Silinen Bölüm Kurtarma

Önyüklenebilir USB Aygıtı

Kurtarma CD’si

Klonlama

Harici Kurtarma

Harici Disk Kurtarma

Çıkarılabilir Medya Kurtarma

SD Kart Kurtarma

Optik Depolama Kurtarma

Destek

Özellik listesi diğer birçok veri kurtarma seçeneği ile iyi bir şekilde karşılaştırılır. Özellikle Profesyonel Lisans sürümünün, Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma ve EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı gibi hizmetleri eşleştirerek RAID depolama kurtarmayı desteklemesini seviyoruz (EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı incelememizi okuyun).

Yine de, görmek istediğimiz birkaç şey var. Bunlar, önyükleme bölümleri hasar görmüş makineler için sistem başlangıç ​​diski kurtarma ve optik ortam kurtarma içerir.

Bu özellikleri arıyorsanız, bunun yerine Yıldız Veri Kurtarma incelememize göz atın. Dosyalarımı Kurtar, görmek istediğimiz tüm dosya sistemlerini destekler.

Mac istemcisi olmamasına rağmen Mac dosya türlerini içerir:

 • FAT 1, FAT 16, FAT 32 (Windows)
 • exFAT (Windows)
 • NTFS, NTFS5 (Windows)
 • HFS, HFS + (Mac)

Araç ayrıca, diğer araçlarla uyumlu olan 200’den fazla farklı dosya türünün kurtarılmasını da destekler. Tarama için yeni dosya türleri tanımlayabilirseniz iyi olur. Ancak, bu özelliği sunan tek “en iyi” araçlar Stellar (PC ve Mac sürümleri) ve Data Rescue’dur (yalnızca Mac sürümü). Bu harika araç hakkında daha fazla bilgi için Prosoft Mühendislik Veri Kurtarma incelememizi okuyun.

Kurtarma işlemi

Başlangıç ​​Dosyalarımı Kurtar ve sihirbazı size kurtarma işleminde adım adım yol gösterecektir. Bu, rekabeti ile uyumludur, ancak Dosyalarımı Kurtar, diğer birkaç hizmetin yaptığı taramayı ayarlarken bir dizi seçenek sunar.

Yapmanız gereken ilk şey bir kurtarma türü seçmektir.

“Dosyaları kurtar” veya “bir sürücüyü kurtar” ı seçebilirsiniz. Dosyaları kurtar seçeneği, sizin, bir programın veya hatta bir virüsün sildiği dosyaları bulur. Bir sürücüyü kurtardığınızda Dosyalarımı Kurtar, biçimlendirme, bozulma veya sistemin yeniden oluşturulması nedeniyle kaybedilen veri birimlerini yeniden oluşturur.

Önce “dosyaları kurtar” a bakalım. “Next” e basın, bir dosya bölümü seçmeniz istenir. Veri sürücümüz “D” yi seçtik.

“Resim ekle” ve “RAID ekle” düğmeleri de vardır. Resim ekle, bölümünüzün klonlanmış bir kopyasından tarama yapmanıza olanak tanır. RAID ekle, bu özelliği kullanmak için profesyonel veya teknisyen lisansına ihtiyacınız olsa da RAID depolama alanından kurtarmanıza olanak tanır.

Bir sonraki adım, yalnızca silinmiş dosyaları (geri dönüşüm kutunuzdan boşalttığınız dosyaları) veya programlar tarafından silinen ve kapatma sırasında kaybolan dosyaları içeren silinmiş veya kaybolmuş dosyaları aramak isteyip istemediğinizi sorar..

İlk seçenek, diğer birçok veri kurtarma programı tarafından kullanılan terminoloji olan “hızlı tarama” yı yansıtır. İkinci seçenek “derin tarama” ile benzerdir, çünkü dosyaları dosya türü modellerine göre yeniden yapılandırmak için birimdeki boş alanı tarar.

İkinci seçeneği kullanarak taramaya karar verirseniz, sihirbaz taramayı başlatmadan önce bir adım daha ekler: size hangi tür dosyaları taramak istediğinizi sorar.

Dosya kategorilerini işaretleyebilir veya Dosyalarımı Kurtar belirli bir dosya uzantısını besleyebilirsiniz. Birçok veri kurtarma aracı taramanın ne tür dosyaları yeniden oluşturduğunu seçmenize izin vermediğinden, bu adımın eklenmesini seviyoruz.

Belirli bir şey arıyorsanız, aramayı daraltmak taramayı hızlandıracaktır. Bu, “test” segmentimizde göreceğimiz gibi, Dosyalarımı Kurtar’ın Stellar ve EaseUS gibi rakip araçlardan çok daha uzun sürdüğü için yardımcı oluyor.

Hızlı veya derin bir tarama ile gittiğinize bakılmaksızın, bu adımdan sonraki süreç benzer şekilde davranır: tarama başlar ve bekleme başlar. Arayüzün üst kısmındaki bir ilerleme çubuğu, taramanın ne kadar ilerlediğine dair bir fikir verir, ancak hepsi bu. Diğer birçok araçla alacağınız gibi “kalan süre” sayacı yok.

Tarama tamamlandığında, kurtarılan dosyalara aracın sol tarafındaki gezinme panelini kullanarak göz atabilirsiniz. Dosyalarımı Kurtar, bölümün dosya ağacına göre dosyalara göz atmanıza veya içeriği dosya türüne veya silinmiş duruma göre sıralamanıza izin vererek iyi bir iş çıkarır. Diğer birçok araç veriler arasında sıralama yapmayı kolaylaştırmaz.

Verileri dosya ağacına göre sıralıyorsanız, sildiğiniz öğeler “geri dönüşüm kutusu” klasöründe bulunur. Gezinme bölmesinde herhangi bir klasörü tıklattığınızda, bu klasörün içeriği sağdaki büyük “dosya listesi” bölmesinde görüntülenir. Bu bölmedeki herhangi bir dosyayı tıkladığınızda, içeriğini aşağıdaki küçük bölmede önizleyebilirsiniz..

Kurtarma için etiketlemek üzere herhangi bir klasör veya dosyanın yanındaki radyo düğmesini tıklayın. Verileri kurtarmaya hazır değilseniz, daha sonra yeniden yüklemek için “kaydet” i tıklayarak taramanızı kaydedebilirsiniz. Bu şekilde, her şeyi tekrar çalıştırmanıza gerek kalmaz.

Testimizin sonuçlarını açıklamadan önce, kurtarma işleminin ilk adımına geri dönelim ve ikinci seçenek olan “bir sürücüyü kurtarın” seçeneğini inceleyelim. Bu seçeneği belirleyip bir sonrakine basarak, tam sabit sürücünüzü veya bir bölümünüzü tarayabilirsiniz.

Kayıp veya silinen bölümlerin mutlaka bu adımda gösterilmemesi (bizimki olmadı), bu nedenle kurtarılıp kurtarılamayacağını görmek için tam sabit sürücüyü taramanız gerekir. Diğer veri kurtarma araçları, tam bir tarama yapmamızı sağlamak yerine, silinen sürücü bilgilerimizi tarama için bölüm tablosundan alabildiğinden bu sınırlamadan etkilenmedik.

Bir sonraki adım, tüm dosyaları kurtarmak mı yoksa dosyaları seçmek mi istediğinizi sorar; bu da taramanızı hızlandıracak.

“Next” e basın ve tarama başlar. Tamamlandığında, teoride gezinme bölmesinde kayıp bölüm sürücünüzü seçebilmeniz gerekir. Ancak daha sonra tartışacağımız gibi Dosyalarımı Kurtar, test ettiğimiz ve bu görevi tamamlayamayan birkaç araçtan biriydi.

Verim

Veri Kurtarma alanındaki diğer çözümlerle nasıl karşılaştırıldığını görmek için Dosyalarımı Kurtar adımlarında iyice yürüdük. Testlerimiz, 518GB veri bölümümüzün hızlı ve derin taramalarını ve tam bir sabit sürücü taramasını içeriyordu.

10 GB’lık bir test bölümü oluşturduk, verileri yükledik ve içeriğini kurtarabileceğimizi görmek için sildik. Veri bölümümüzde ayrıca üç test dosyası oluşturduk ve sildik: bir .jpg görüntüsü, bir .mp4 videosu ve bir Word belgesi.

ÖzellikleriSonuç
Hızlı Tarama Süresi10 saniye
Derin Tarama Süresi11 saat, 30 dakika
Word Doc Kurtarıldı
Video Dosyası Kurtarıldı
Kurtarılan Resim Dosyası
Tam Sabit Sürücü Taraması17 saat
Kurtarılan Silinmiş Bölüm

Dosyalarımı Kurtar ile derin taramalar, test ettiğimiz çoğu araçla yapılan taramalardan çok daha uzun süre çalışır. Daha uzun taramaların tahminimizde daha kapsamlı taramalar anlamına gelmediğine dikkat edilmelidir..

Bununla birlikte, Dosyalarımı Kurtar’ın bozulmamış bölümlerden veri kurtarma gibi belirli görevlerde ne kadar iyi performans gösterdiğini sevdik. Bu, aracın erişilemeyen bölümlerden veri geri almak için iyi çalışması gerektiği anlamına gelir.

Bununla birlikte, araç kayıp bölümümüzü kurtarmaya geldiğinde çok iyi çalışmadı. Bu işlemi denemek için gereken tam sabit sürücü taraması çok uzun sürüyor, ancak aslında görevde başarılı olamadı.

Müşteri desteği

Dosyalarımı Kurtar desteği, iyi bilgi kaynakları ve üç farklı doğrudan iletişim yöntemi içerir.

Destek sitesinde hızlı bir başlangıç ​​kılavuzu, PDF kılavuzu ve video kılavuzları bulunur. Çoklu destek “bölümleri” nasıl yapılır kılavuzlarını, sorun giderme adımlarını ve SSS’leri de sunar. Sadece GetData’nın kaynaklarının genişliğine değil, materyallerinin de ne kadar ayrıntılı olduğuna hayran kalıyoruz.

Sorularınız veya teknik sorunlarınız hakkında GetData ile doğrudan konuşmayı tercih ediyorsanız, e-posta, telefon veya canlı sohbet yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Bununla birlikte, hem telefon hem de canlı destek yalnızca çalışma saatlerinde kullanılabilir. Ayrıca, birkaç kez canlı sohbetlerini hafta içi ortasında bile çevrimdışı bulduk.

E-posta desteği geri dönüş süreleri çok iyi. Genel sorular hakkında onlara birkaç e-posta gönderdik ve her seferinde 24 saat içinde yanıt aldık.

Son düşünceler

GetData Recover My Files, üstün veri kurtarma hizmetlerinin birçok özelliğine sahiptir. Sihirbaz basittir ve birçok tarama ve sıralama seçeneği sunar. GetData’nın destek ağı da güçlü.

Ne yazık ki, hizmet testimizde iki büyük saygıyla karşılaştı: derin tarama algoritmaları durgun ve silinen test bölümümüzü kurtaramadı. Dosyalarımı Kurtar’ın, başlangıç ​​diski kurtarması olmadığı için önyükleme yapmayan makinelerden veri kurtarmak için kullanılamadığı göz önüne alındığında, diğer veri kurtarma yazılımı incelemelerimize göz atmanızı öneririz..

Dosyalarımı Kurtar’ı kullandınız mı? Deneyimlerimiz neydi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve okuduğunuz için teşekkür ederim.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map