EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı İncelemesi – Güncellendi 2020

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı İncelemesi

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı, kenarlarını keskinleştirmek isteyen BT profesyonellerini bile etkileyecek kapsamlı bir veri kurtarma yazılımı parçasıdır. Birkaç küçük kusur dışında rekabeti yenecekti. Bununla ilgili ayrıntılar için tam EaseUS incelememizi okuyun.


En iyi veri kurtarma yazılımı

EaseUS, hem BT profesyonellerinin ihtiyaçlarını karşılayacak kadar güçlü hem de herkes için kullanımı kolay, güçlü bir veri yardımcı programı dizisi üretir. Bu inceleme sırasında veri kurtarma çözümü Veri Kurtarma Sihirbazı’nı inceleyeceğiz.

Hem Windows hem de Mac için kullanılabilir olan EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı, yanlışlıkla silinen dosyaları ve programlar tarafından silinen dosyaları kurtarmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, montaj olmayan, ham veya bozuk bölümlere erişim de kullanılabilir. Gelişmiş kullanıcılar, sunuculardan ve RAID depolama alanından da veri kurtarma yeteneğini takdir edeceklerdir.

Genel olarak, kullanıcı deneyimi gözden geçirdiğimiz herhangi bir kurtarma yardımcı programının en iyilerinden biri olarak duruyor ve en iyi veri kurtarma yazılımı için 2017 topluluğumuzun en üstünde yer alıyor.

Ne yazık ki, hizmetin en büyük kurtarma aracı olarak Stellar veya Prosoft Engineering’i (Prosoft Engineering Data Rescue incelememizi okuyun) yenmesini önleyen bir önemli işlevi yoktur: tam sabit sürücünüzü, sadece bölümleri tarayamaz. Daha sonra bu incelemede bunun etkilerine bakacağız.

Ayrıca EaseUS’un aksi takdirde güçlü özellik seti, arayüzü, performansı ve destek ağını da inceleyeceğiz.

Önceki

Sonraki

EaseUS Data Recovery Wizard için alternatifler

Fiyatlandırma & Lisanslama

Ortalama Windows tüketicileri için en iyi EaseUS yazılımına Windows + WinPE için Veri Kurtarma Sihirbazı Pro denir. “WinPE”, önyükleme bölümleriyle ilgili sorunlar nedeniyle başlamayan bilgisayarlardan veri kurtarmanıza olanak tanır. Mac sürümü, Önyüklenebilir Medya ile Mac için Veri Kurtarma Sihirbazı Pro olarak adlandırılır.

Hem Windows hem de Mac kullanıcıları, kurtarma CD’si içermeyen daha ucuz bir seçeneği tercih edebilir. EaseUS ayrıca iPhone’lar ve Android cihazlar için kurtarma yazılımı sağlar. Düzenli tüketici planlarının yanı sıra BT uzmanlarına yönelik daha pahalı lisanslar da vardır..

EaseUS, yazılımının PC ve Mac’lerde 2 GB’a kadar veri kurtarmak için kullanılabilecek deneme sürümlerini sağlar. Deneme çalışması, yazılımı satın almadan önce kayıp verilerinizin kurtarılıp kurtarılamayacağını belirlemenize yardımcı olur. Deneme sürümü sunduğundan, EaseUS’un 30 günlük geri ödeme politikası teknik olmayan durumlar için geçerli değildir, bu nedenle ne satın aldığınızı bildiğinizden emin olun.

Özellikleri

Aşağıdaki tabloda, EaseUS Data Recovery Wizard Pro lisansıyla elde ettiğiniz temel özellikler özetlenmiştir.

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı Logosuwww.easeus.com

Aylık $ 111’dan başlayan fiyatlarla

versiyon

versiyon
Windows, Mac

Tarama seçenekleri

Hızlı tarama

Derin tarama

Dosya Türüne Göre Sırala

Dosya Türüne Göre Tara

Tarama Özellikleri

Tam Sabit Sürücü Taraması

Silinmiş / Kayıp Dosya Kurtarma

Bozuk Bölüm Kurtarma

Silinen Bölüm Kurtarma

Önyüklenebilir USB Aygıtı
Ayrı ayrı satıldı

Kurtarma CD’si
Ayrı ayrı satıldı

Klonlama
Ayrı ayrı satıldı

Harici Kurtarma

Harici Disk Kurtarma

Çıkarılabilir Medya Kurtarma

SD Kart Kurtarma

Optik Depolama Kurtarma

Destek

Özellik listesi etkileyici görünse de, bazı önemli şeyler eksik. Bunlardan bazılarına EaseUS tarafından sağlanan ayrı yazılım paketleri aracılığıyla erişilebilir. Bu özellikler, sabit sürücünüzü klonlama ve bir bilgisayarın hiç başlamaması için önyüklenebilir bir disk veya USB oluşturma yeteneğini içerir.

EaseUS tarafından hiç sunulmayan diğer özellikler arasında, yeni kurtarılabilir dosya türleri ekleme ve optik depolamadan (CD, DVD) veri kurtarma özelliği bulunur.

Desteklenen dosya türlerine gelince, EaseUS tüm temel özellikleri kapsar:

  • Belgeler: Word, Excel, Powerpoint, PDF
  • Görüntüler: JPEG, PNG, RAW, Photoshop, Illustrator
  • Ses: MP3, WAV, AIFF, AAC, Ogg
  • Videolar: MPEG-4, QuickTime, AVI, WMV
  • Arşivler: Zip, Gzip, RAR, Stuffit

Desteklenen dosya sistemleri şunları içerir:

  • Windows: FAT, NTFS
  • Mac: HFS, HFS+
  • Çıkarılabilir Depolama Birimi: ExFat

Kurtarma işlemi

Ardından, Windows için Veri Kurtarma Sihirbazı Pro’yu kullanarak genel kurtarma işlemini inceliyoruz. Yazılımın Mac sürümü ile ilgili genel deneyim benzerdir. Uygulama açıldığında, birinci adım bir tarama konumu seçilmesini gerektirir.

Masaüstünüzü, Windows kitaplıklarını, belirli bir bölümü veya harici sürücüyü taramayı seçebilirsiniz. Bağlanmayan veya silinmeyen bir bölümle uğraşıyorsanız, Veri Kurtarma Sihirbazı da bölüm tablosundan bilgi alarak bunları görüntüler. Çoğu veri kurtarma aracının aksine, önce tam bir sabit sürücü taraması yapmanız gerekmez.

Bunun ötesinde, seçimler bizim istediğimizden biraz daha sınırlı. Örneğin Stellar ile taramak istediğiniz dosya türünü seçebilir veya belirli bir klasörü belirtebilirsiniz (daha fazla bilgi için Stellar Veri Kurtarma incelememizin tamamını okuyun). Bu, toplam taramanın ne kadar süreceğini sınırlamanızı sağlar.

Ayrıca EaseUS ile tüm sabit sürücüyü tarama seçeneği yoktur. Çalışmak istediğiniz bölümü seçin ve “tara” ya basın. Veri Kurtarma Sihirbazı otomatik olarak hızlı bir tarama gerçekleştirir ve ardından derin bir tarama başlatır. Tarama sırasında, program uygulamanın üstünde bir ilerleme çubuğu ve tamamlanmadan önce ne kadar süre kaldığını gösteren bir geri sayım görüntüler.

Tarama tamamlandıkça dosyalara göz atabilir ve önizleme yapabilirsiniz veya kurtarılana kadar bekleyebilirsiniz. Önizleme özelliği, kurtarılan dosyalara Windows için çoğu veri kurtarma aracında olduğu gibi genel adlar verildiğinden yardımcı olur. Ancak, 100 MB’lık bir dosya boyutu sınırı kullanışlılığını sınırlar.

Tarama tamamlandığında, içeriğe dosya ağacına, dosya kategorisine (grafik, ses, belge, video, e-posta, diğer) göre göz atabilir ve dosyaları arayabilirsiniz. Arama yararlıdır çünkü bir uzantı (.txt, .jpg) arayarak belirli bir dosya türünü arayabilirsiniz.

Kişisel olarak sildiğiniz içerik “geri dönüşüm kutusu” klasöründe olacaktır. Program gibi başka yollarla silinen içerik “daha ​​fazla kayıp dosya (RAW)” olarak işaretlenmiş özel bir klasörde bulunabilir.

İçeriği kurtarmak basittir. Sadece dosya adının yanındaki onay kutusunu tıklayın, “kurtar” düğmesine basın ve bir kurtarma konumu seçin. Bu konum ayrı bir bölüm veya sürücü olmalıdır ve harici bir sürücü seçebilirsiniz.

Verim

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı’nın rekabete karşı nasıl yığıldığını bulmak için, inceleme sürecimiz sırasında bazı temel kurtarma testlerini gerçekleştirdik. Silinen temel dosya kurtarma sınaması, 379 GB kullanılan alanla 518 GB, NTFS biçimli bir bölüm üzerinde gerçekleştirilmiştir. Bu test için üç test dosyası oluşturuldu ve silindi: bir Word belgesi, bir .jpg dosyası ve bir .mp4 videosu.

Ayrıca oluşturduğumuz, veri yüklediğimiz ve sildiğimiz 10 GB’lık bir test bölümünün kurtarılmasını test ettik.

Sonuçlarımıza bir göz atın:

özellikSonuç
Hızlı Tarama (500 GB Bölüm)2 saniye
Derin Tarama (500 GB Bölüm)1 saat, 45 dakika
Full HD Tarama (1 TB)Seçenek değil
Word Doc Kurtarıldı
Video Dosyası Kurtarıldı
Kurtarılan Resim Dosyası
Kurtarılan Silinmiş Bölüm

Veri Kurtarma Sihirbazı’nın hızlı taraması sadece birkaç saniye içinde çalışır. Yine de sonuçlar sınırlıydı. Tarama, yalnızca kurtarabileceği yakın zamanda silinen bir içerik olup olmadığını kontrol ediyor gibi görünüyor. Çoğu hızlı tarama, sağlam dosyaların tüm dizin yapılarını da oluşturur.

Veri Kurtarma Sihirbazı’nın farklı olması sorun değil.

Bu sadece EaseUS’un hızlı tarama algoritmasını oluştururken farklı bir yaklaşım benimsediği anlamına gelir. Bir veri kurtarma aracının ne kadar kapsamlı performans gösterdiğinin gerçek testi, derin tarama sonuçlarında yatmaktadır. Derin tarama iki saatin altında tamamlandı. Bu ortalamadan daha hızlı ve aradığımız her şeyi yine de döndürdü.

Müşteri desteği

Destek konusunda EaseUS en iyi genel veri kurtarma aracı olabilir. Servis, indirilebilir bir kullanım kılavuzu, aranabilir destek makaleleri ve video eğitimlerini içeren kapsamlı bir bilgi tabanı sunar. En büyük artı, canlı sohbet desteğinin dahil edilmesidir.

Bu, düşük kaliteli veri kurtarma hizmetlerinde bulamayacağınız bir avantajdır.

Mesai saatleri içinde mevcut olan canlı sohbet, sizi bir servis temsilcisiyle hemen temasa sokacaktır. Mesai saatleri dışında EaseUS adlı üyeye bir email gönder. Hizmet iki saat içinde size geri dönmeyi vaat ediyor ve bu sözün hafta sonları bile yapıldığını gördük.

Ne yazık ki, telefon destek kanalı teknik destek için değil satış öncesi sorular içindir. Bununla birlikte, teknik meseleleri metinle iletmek genellikle konuşmaktan daha kolaydır. Ayrıca, genel araç çubuğundaki “daha fazla” simgesini tıklayıp ardından “teknik desteğe başvurun” seçeneğini belirleyerek EaseUS teknik desteğini doğrudan masaüstü aracından bir e-posta gönderebilirsiniz.

Son düşünceler

Deneyim mükemmel olmasa da, EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı ile oynarken çok fazla zaman geçirdikten sonra etkilendik. Gerçekleştirilen derin tarama, bulunan toplam dosyaları değerlendiren bazı hizmetler kadar kapsamlı değildi, ancak aradığımız tüm dosyaları döndürdü.

HDD’lerden, SSD’lerden, RAID depolama alanından, sunuculardan ve hatta optik sürücülerden veri kurtarma özelliği onu esnek bir araç haline getirir. Ücretsiz klonlama yazılımı, ayrı bir uygulama olsa bile güzeldir.

Aslında, çözüm o kadar kapsamlı ki, bir BT uzmanıysanız, aklımızda EaseUS veri kurtarma dizisinin onu araç kitinize paha biçilmez bir ek haline getireceği konusunda çok az soru var..

EaseUS’u kullandınız mı? Ne sandın? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve okuduğunuz için teşekkür ederim.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me