Najrýchlejší externý pevný disk roku 2020 pre prenosové rýchlosti

Rýchlosť je kráľom, pokiaľ ide o externé pevné disky. Aj keď by ste mali zohľadniť stavbu kvality, kapacity a funkcií v závislosti od vášho použitia, základom toho, čo robí externého pevného disku hodného nášho najlepšieho sprievodcu externým pevným diskom, je jeho rýchlosť. V tejto príručke sa chystáme spustiť najrýchlejšie externé pevné disky, ktoré sme testovali. 


Pomocou recenzií externých pevných diskov sme zúžili päť najrýchlejších externých pevných diskov, aké sme kedy videli. Keď budeme hovoriť o chvíli, rýchlosť nebola jediným faktorom, ktorý sme zvažovali, ale to bolo najdôležitejšie. Externé disky, vďaka ktorým bol zoznam vykonaný podľa očakávaní alebo nad očakávaniami vzhľadom na to, ako sú zostavené. 

Predtým, ako sa dostaneme k našim výberom, sa však chceme trochu porozprávať o tom, ako sme testovali každý externý pevný disk, ako aj o tom, ako sme analyzovali výsledky. Takto si môžete prezrieť naše výsledky a zvoliť najlepší externý pevný disk podľa vašich potrieb.

Ako testujeme externé pevné disky

Na testovanie externých pevných diskov používame štyri referenčné kritériá, z ktorých dva sa zameriavajú na rýchlosť. Existuje skutočná referenčná hodnota (v tomto prípade CrystalDiskMark), ako aj praktický test, keď prenesieme testovaciu zložku s kapacitou 2,3 ​​GB, ktorá obsahuje videá, hudbu a fotografie. Keď je všetko povedané a hotové, máme dva body na priame porovnanie externých jednotiek. 

Pred testovaním však musíme skutočne získať externý pevný disk. Namiesto toho, aby sme priamo požiadali výrobcu o vzorku, objednávame pevný disk od spoločnosti Amazon, aby sme sa uistili, že netestujeme vzorku čerešní. Objednávkou a platením za externý pevný disk odstránime akúkoľvek priepasť medzi našimi výsledkami a rýchlosťou, ktorú zažijete.

Náš test CrystalDiskMark je nastavený na používanie testovacieho súboru s kapacitou 4 GB s piatimi priechodmi, ktorý spúšťa všetky testy dostupné v aplikácii. Celkovo existujú štyri testy, z ktorých každý má dva výsledky, jeden pre čítanie a druhý pre zápisy. Aby sme úplne pochopili, čo hovoria naše čísla, poskytneme stručný prehľad každého testu.

  • Poradie Q32T1: Prvý test je určený na postupné čítanie a zápis. Ako už názov napovedá, sekvenčné čítania a zápisy prebiehajú postupne, čo znamená, že pevný disk číta a zapisuje informácie do blokov vedľa seba. Sekvenčný výkon zvyčajne nenaznačuje výkonnosť v reálnom svete, ale to je najčastejšie inzerované pre externé pevné disky. Časť „Q32T1“ sa vzťahuje na hĺbku frontu 32 s jedným vláknom. Viac sa o tom porozprávame v nasledujúcom teste.
  • 4 kB Q8T8: Všetky ostatné testy sú určené na náhodné čítania a zápisy s použitím veľkosti bloku 4 kB s premenlivou hĺbkou frontu a vláknami. V tomto prípade je hĺbka frontu osem, čo znamená, že osem žiadostí je kedykoľvek pripravených. Existuje tiež osem vlákien, čo znamená, že sa môže naraz stať osem procesov. Výsledky tohto testu slúžia na porovnávanie náhodných čítaní a zápisov.
  • 4KiB Q32T1: Toto je ďalší náhodný test, až na to, že CrystalDiskMark používa hĺbku frontu 32 s jedným vláknom, podobne ako sekvenčný test. Tento výsledok je zvyčajne o niečo pomalší ako test Q8T8, pretože existuje menej vlákien.
  • 4 kBi Q1T1: Nakoniec tento náhodný test používa hĺbku frontu s jedným vláknom. Výsledky z tohto testu sú najhoršie, pretože jednotka má vo fronte iba jednu žiadosť a dokáže naraz spracovať iba jednu žiadosť..

Dôvodom odlišnej veľkosti hĺbky vlákna a fronty je získať z vtáčej perspektívy pohľad na výkon pevného disku v rôznych scenároch. Čím väčšia je hĺbka frontu a počet vlákien, tým náročnejší je pevný disk a prostriedky CPU. Z tohto dôvodu je pri analýze výsledkov dôležité vziať do úvahy počítač a pevný disk. 

Napríklad jednotka SSD, ako je ADATA SD600 (prečítajte si našu recenziu ADATA SD600), je schopná čítať a zapisovať údaje oveľa rýchlejšie ako tradičné točiace jednotky, ako je prenosná sieť Seagate (prečítajte si našu previerku pre prenosné dvere Seagate). Z tohto dôvodu dokáže zvládnuť väčší počet vlákien počas náhodných čítaní a zápisov, ako aj väčšiu hĺbku frontu.. 

Pri porovnaní týchto dvoch jednotiek vidíme, že Q32T1 pre prenosnú sieť Seagate bola v skutočnosti rýchlejšia ako skúška Q8T8, zatiaľ čo opak je pravdou pre ADATA SD600. 

SSD, v tomto prípade, môže bežať viac vlákien súčasne, zatiaľ čo rotujúci disk sa spomaľuje, keď sa pokúša vyriešiť viac požiadaviek naraz..

ADATA-SD600-CrystalDiskMark

Seagate prenosný-CrystalDiskMark

Všetky disky, ktoré sme testovali, sa však počas testu Q1T1 spomaľujú. Na každom jednotlivom pevnom disku existuje iba malá odchýlka medzi výsledkami Q8T8 a Q32T1. Z tohto dôvodu používame prvé náhodné výsledky čítania a zápisu na priame porovnanie pevných diskov.

Výber najrýchlejšieho externého pevného disku

Výsledky našich testov boli najdôležitejším faktorom pri výbere. Ako už bolo spomenuté, disky SSD sú schopné čítať a zapisovať údaje oveľa rýchlejšie ako tradičné pevné disky, takže hracie pole nie je na rovnakej úrovni. Namiesto jednoduchého výberu piatich najrýchlejších externých pevných diskov, ktoré sme testovali, sme zvážili typ externého pevného disku a jeho relatívnu rýchlosť. 

Napríklad vyššie uvedený ADATA SD600 funguje lepšie ako ktorýkoľvek z testovaných rotujúcich diskov, čo dáva zmysel, pretože vidíme, že sa jedná o SSD. Funguje však dobre pod úrovňou toho, čo by sme očakávali od SSD bez toho, aby to bolo lacnejšie. Z tohto dôvodu sme to zo zoznamu vynechali. 

SSD disky sú stále najrýchlejšími pevnými diskami, takže zaberajú väčšinu zoznamu. Máme tiež niekoľko tipov na HDD. Vybrali sme ich nie preto, že sú rýchlejšie ako SSD, ale preto, že sú rýchlejšie ako väčšina ostatných pevných diskov. 

Najrýchlejší externý pevný disk: Samsung T5

Samsung T5 je najrýchlejší externý pevný disk, ktorý sme testovali. CrystalDiskMark sa vrátil s neuveriteľnými výsledkami, s postupným čítaním 562,4 MB / s, sekvenčným zápisom 520 MB / s, náhodným čítaním 160,1 MB / sa náhodným zápisom 195,7 MB / s. 

Rýchlosť náhodného čítania a zápisu je najpôsobivejšia, čo dokazuje, že disk dokáže rýchlo získať údaje z viacerých miest v úložisku.. 

Samsun-t5-CrystalDiskMark

Ako vidíte v tabuľke vyššie, test Q8T8 bol so slušnou rezervou lepší ako test Q32T1. Na základe našich výsledkov môžeme dospieť k záveru, že Samsung T5 je veľmi dobrý na to, aby vyriešil viac žiadostí súčasne, čo z neho robí ideálne riešenie pre rôzne scenáre vrátane úpravy videa a fotografií.. 

Náš testovací priečinok s veľkosťou 2,3 ​​GB sa preniesol iba za 16,08 sekundy a počas testu sa pohyboval okolo 145 MB / s. Samsung T5 je najrýchlejší pevný disk, ktorý sme testovali, pokiaľ ide o test prenosu priečinkov, aj keď niektoré z našich ďalších tipov nie sú pozadu.. 

Existuje niekoľko dôvodov pre vynikajúci výkon T5. Jednotka okrem SSD používa na prenos údajov USB 3.1 cez pripojenie USB-C. 

Aj keď sa to nezdá, USB 3.0 bol prepustený pred viac ako desiatimi rokmi v roku 2008 a SSD už dosiahli hranicu 5 GB / s. USB 3.1 zvládne dvakrát toľko, až 10 GB / s, čo dáva Samsungu T5 väčší priestor na prenos.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Samsung T5

Rýchlosť je jedným z dôvodov, prečo sa vám Samsung T5 zamiluje, ale nemusí to byť dôvod, prečo si zakúpite prenosný disk. To, čo nás prvýkrát upútalo, je nádherný kovový plášť. S hmotnosťou iba 51 gramov a rozmermi 57,3 mm x 74 mm – menšou ako vizitka – Samsung T5 je kompaktný, tuhý a krásny. 

samsung-t5-1

Spoločnosť Samsung k tomu pridáva aj nejaké dobroty. Pri prvom pripojení externého pevného disku nájdete niekoľko načítaných súborov. Po spustení spustiteľného súboru sa zobrazí výzva na zadanie názvu a nastavenie hesla pre pevný disk, ktorý budete musieť zadať pri každom jeho pripojení k novému počítaču. Rozbočovač disku vám tiež umožňuje vyhľadávať aktualizácie a vypnúť ochranu heslom. 

Pre špičkové SSD je to štandardné cestovné. Samsung T5 oddeľuje dve veci. Po prvé, podporuje Android; jednoducho zapojte dodaný kábel USB-C-USB-C do smartfónu alebo tabletu a získajte prístup k úložisku. 

Okrem toho má T5 kapacitu až 2TB, čo je pre externé SSD zriedkavé. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Samsung T5.

SanDisk Extreme Portable SSD

Prenosný disk SSD SanDisk Extreme je veľmi drahý, ale s telefónom Samsung T5 sa môže pohybovať medzi nohami a nohami, zatiaľ čo je ešte menší. Sekvenčný výkon na extrémne prenosnom SSD bol v skutočnosti lepší ako v prípade T5, so sekvenčnou rýchlosťou čítania 564,8 MB / sa sekvenčnou rýchlosťou zápisu 503,2 MB / s..

ssandisk-extreme-portable-review-CrystalDiskMark

Pokiaľ ide o náhodné čítania a zápisy, SanDisk Extreme Portable SSD mierne zaostal, čo svedčí o výkone v reálnom svete. Kľúčovým slovom je „mierne“. Prenosný disk SSD SanDisk Extreme stále ponúka pôsobivé výsledky s náhodnou rýchlosťou čítania 159 MB / sa náhodnou rýchlosťou zápisu 157,2 MB / s počas nášho testu Q8T8.. 

Prenos 2,3 GB prebehol hladko a kopírovanie Extreme Portable SDD všetko kopírovalo za 16,61 sekúnd. Počas tohto testu mala iba o niečo pomalšie prenosové rýchlosti ako Samsung T5 a počas celého testu sa pohybovala okolo 143 MB / s. Vzhľadom na to, že používa USB 3.1 a SATA 600, podobne ako Samsung T5, je možné povedať, že výkon je rovnaký.

Iné dôvody, prečo sa nám páči SanDisk Extreme Portable SSD

Hoci je Samsung T5 kompaktný, prenosný SSD disk SanDisk Extreme je ešte menší. Plášť z mäkkej gumy je tiež chránený pred vodou a prachom s krytím IP55. Okrem toho je v hornej časti prenosnej jednotky malá diera, ktorá uľahčuje hádzanie karabíny, ak ste na cestách..

SanDisk-extreme-portable-2

Rovnako ako model T5 je k dispozícii až do 2 TB, aj keď za mierne vyššiu cenu. Možno však nebudete chcieť skočiť pre model 2TB. Spoločnosť SanDisk ponúka hliníkovú verziu prenosného disku s kapacitou 500 GB. Hliníková verzia používa okrem rozšíreného krytu aj pripojenie NVMe, ktoré sa môže pochváliť rýchlosťou čítania až 1050 MB / s.. 

Port SanDisk Extreme Portable SSD sa mohol umiestniť na prvom mieste v závislosti od prenosových rýchlostí a kvality zostavenia. V porovnaní s modelom T5 sú však tieto funkcie menej pôsobivé. Napriek tomu je to vaša fantastická externá jednotka SSD, ktorá si zaslúži vašu pozornosť. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii SanDisk Extreme Portable SSD. 

G-Technology G-Drive Mobile SSD 

S mobilným diskom G-Drive Mobile SSD sa veci trochu zmätia. Je to rovnako skvelý výkon ako SanDisk Extreme Portable SSD a Samsung T5, ale malé rozdiely vo výsledkoch sťažujú umiestnenie na našom zozname. 

Samsung T5 sme hodnotili ako prvé na základe jeho celkových funkcií. Len pri prenosových rýchlostiach sa však SSD G-Drive Mobile SSD alebo SanDisk Extreme Portable SSD mohli umiestniť na prvom mieste. 

Rýchlosť postupného čítania a zápisu bola prekvapujúco pôsobivá. Mobilný SSD G-Drive sa pripojil k rýchlosti sekvenčného čítania 562,8 MB / sa sekvenčnej rýchlosti zápisu 515,6 MB / s. 

Je to však zvláštne prechod na rýchlosť náhodného čítania a zápisu. Naše testovanie ukázalo náhodnú rýchlosť čítania 177,9 MB / sa náhodnú rýchlosť zápisu 170,5 MB / s počas testu Q8T8..

g-drive-mobile-CrystalDiskMark

V porovnaní s Samsung T5 je rýchlosť náhodného čítania rýchlejšia, ale rýchlosť náhodného zápisu je pomalšia. Rýchlosť čítania a zápisu je však bližšie k sebe. Keď vidíte naše výsledky CrystalDiskMark a skutočnosť, že náš 2,3 GB testovací priečinok prenesený za niečo viac ako 16 sekúnd, mobilný SSD disk G-Drive je výkonný na rovnakej úrovni ako prenosný SSD Samsung T5 a SanDisk Extreme.. 

Počas testovania sme si však všimli niečo zaujímavé. Na CrystalDiskInfo sa pevný disk ukázal ako SanDisk X600, čo je interný SATA SSD. Vzhľadom na to, že spoločnosť G-Technology aj SanDisk sú vlastníctvom spoločnosti Western Digital, je pravdepodobné, že mobilný disk SS-G od spoločnosti G-Drive je v skrinke iba M.2 X600. 

g-drive-mobile-CrystalDiskInfo

Iné dôvody, prečo sa nám páči mobilný disk SSD spoločnosti G-Drive

Pokiaľ ide o funkcie, existujú dôvody na výber SSD G-Drive Mobile SSD nad Samsung T5 a SanDisk Extreme Portable SSD. Zjednodušene povedané, externý disk je skonštruovaný ako nádrž a hanba dokonca aj prenosného disku LaCie Rugged Mini (prečítajte si našu recenziu LaCie Rugged Mini). 

Kryt má krytie IP67 na ochranu pred vodou a prachom, dokáže zvládnuť tlak až 1 000 libier a môže pracovať aj po 10-stopovej kvapke na betón.

g-drive-mobile-1

Táto dodatočná ochrana však prináša ďalšie náklady. Model 2TB je takmer o 100 dolárov vyšší ako model 2TB Samsung T5. G-Drive navyše nemá podporu pre Android. 

GD Drive Mobile SSD je dobre zostavený a funguje dobre, ale prenosný disk mimo neho chýba. Viac sa môžete dozvedieť v našej recenzii G-Drive G-Drive Mobile SSD. 

Western Digital My Book

Teraz sme mimo územia SSD. Ak chcete šetriť peniaze a zároveň dosiahnuť vynikajúci výkon na rotujúcom disku, Western Digital My Book je pre vás. Je to objemné riešenie, ktoré vyžaduje vlastný zdroj napájania a nastavenie pracovnej plochy, ale má lepšiu výkonnosť ako väčšina externých pevných diskov. 

CrystalDiskMark merala rýchlosť postupného čítania 208,2 MB / s, rýchlosť postupného zápisu 200,1 MB / s, náhodnú rýchlosť čítania 0,593 MB / sa náhodnú rýchlosť zápisu 11,54 MB / s. 

Pre porovnanie – prenosný počítač Seagate Backup Plus – ďalší pevný disk postavený na zálohovanie – s hodinami 129,6 MB / s, 136,9 MB / s, 1,31 MB / s, resp. 1,31 MB / s (prečítajte si náš prenosný počítač Seagate Backup Plus Portable). preskúmanie). 

western-digital-CrystalDiskMark

Čísla dávajú zmysel. 6TB My Book, ktorý sme testovali, má vo vnútri pevný disk Western Digital Red, čo je disk vytvorený pre sieťové úložisko alebo NAS. Rýchlosť náhodného zápisu je omnoho rýchlejšia ako rýchlosť náhodného čítania, čo ukazuje, že My Book je zameraný predovšetkým na zálohovanie. Preto je rýchlosť vynikajúca. 

To sa zobrazuje aj v našom prenose priečinkov s kapacitou 2,3 ​​GB. Naša My Book dokázala skopírovať priečinok za 17,8 sekundy, čo je iba o niečo pomalšie ako naše SSD. Pretože má My Book taký vynikajúci výkon pri zápise, prevod prebiehal hladko. Prenos zložky späť však predstavoval určité prekážky v rýchlosti.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Western Digital My Book

Pevný disk Western Digital My Book je zameraný na zálohovanie, ktorý sa zobrazuje v rýchlostiach prenosu a súprave funkcií. Je dodávaný vopred s niekoľkými pomocnými programami WD, vrátane WD Discovery, ktorý vám umožňuje importovať údaje od poskytovateľov cloudových úložísk, ako sú Microsoft OneDrive, Disk Google, Dropbox a Amazon Drive (prečítajte si naše hodnotenie OneDrive, Kontrola Disku Google a Kontrola Dropboxu).

western-digital-my-book-1

Ostatné nástroje vám umožňujú nastaviť heslo pre váš pevný disk, nakonfigurovať ho na zálohovanie a nastaviť ho v konfigurácii RAID (prečítajte si našu príručku RAID). Moje knihy sú navyše k dispozícii až do 10 TB, vďaka čomu sú ideálne pre zálohovanie na pracovnej ploche. 

To je však jediné miesto, kde môžu žiť. Všetky dobroty majú jednu veľkú nevýhodu: veľkosť. Kniha My Book je objemná, krehká a vyžaduje externé napájanie. Za cenu však nenájdete výkonnejší externý pevný disk. Viac sa dozviete v našej recenzii Western Digital My Book.

Základy spoločnosti Toshiba Canvio

Úprimne povedané, spoločnosť Toshiba Canvio Basics nemá na tomto zozname žiadne podnikanie. Podľa kvality zostavenia, ceny a funkcií je ľahké zapísať externý pevný disk ako pomalý externý pevný disk s nízkym rozpočtom.. 

Napriek všetkému, čo proti nemu pracuje, je Canvio Basics prekvapivo rýchly. CrystalDiskMark meral rýchlosť postupného čítania 147,3 MB / s, sekvenčný zápis 154,1 MB / s, náhodné čítanie 0,51 MB / sa náhodný zápis 4,73 MB / s. 

Toshiba Canvio-základy-CrystalDiskMark

Aj keď tieto výsledky nie sú ničím v porovnaní s vyššie uvedenými jednotkami SSD, pre prenosné spriadacie disky sú pôsobivé. Ešte pôsobivejší bol náš 2,3 GB test prenosu súborov. Počas testu bol program Canvio Basics na rovnakej úrovni ako pri jednotkách SSD a prenos bol nastavený na 16,6 sekundy.

Spoločnosť Toshiba robí s programom Canvio Basics to, čo robí Seagate s prenosným SDD Backup Plus. Spoločnosť Toshiba to však len robí lepšie. Aplikácia Canvio Basics v porovnaní s inými externými diskami čiernej skrinky spravuje rýchlejšiu sekvenčnú a náhodnú rýchlosť čítania a zápisu, pričom je lacnejšia.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Základy spoločnosti Toshiba Canvio

Cena je hlavným dôvodom, prečo sa pozrieť na základy spoločnosti Canvio. Rýchlosti prenosu sú omnoho pomalšie ako SSD, ale vzhľadom na to, že môžete získať 2TB disk za približne štvrtinu ceny ako Samsung T5 alebo SanDisk Extreme Portable SSD, strata výkonu sa oplatí. 

Toshiba Canvio-basics-1

Tento externý disk však nie je lacnejší ako celkovo prenosný počítač Seagate Backup Plus alebo prenosný počítač Seagate. V závislosti od zakúpenej kapacity môžu byť Canvio Basics drahšie alebo lacnejšie ako konkurenti spoločnosti Seagate, keď zohľadňujete cenu za gigabajt.

Western Digital Elements, ktorý funguje podobne, je celkovo lacnejší (prečítajte si prehľad Western Western Elements). 

To znamená, že program Canvio Basics stojí za posledné miesto na našom zozname externých pevných diskov. Nie je to také rýchle, ako SSD alebo dokonca My Book, ale externý disk funguje dobre. Ak hľadáte lacný, rýchly a spoľahlivý externý pevný disk, je ťažké poraziť základy Canvio. Viac sa dozviete v našej prehľade o základoch spoločnosti Toshiba Canvio. 

Záverečné myšlienky

Pre rýchlosť, funkcie, kvalitu zostavenia a podporu je ťažké poraziť Samsung T5. Samotné posúdenie rýchlosti je však toto prenosné úložisko vzájomne zameniteľné s prenosným SSD SanDisk Extreme Portable SSD a G-Technology G-Drive Mobile SSD.. 

Aj keď sme zistili mierne odchýlky medzi externými pevnými diskami, výkon je dosť blízko na to, aby sme ho považovali za identický. Ak chcete ušetriť nejaké peniaze, Western Digital My Book a Toshiba Canvio Basics sú tiež dobrými externými jednotkami.. 

Ak hľadáte ďalšie články o najlepších externých pevných diskoch, smerovačoch VPN a ďalších, nezabudnite sa pozrieť na náš hardvérový archív. Nájdete tu príručky o používaní externých diskov, napríklad o tom, ako naformátovať externý pevný disk a ako vyriešiť externý pevný disk, ktorý sa nezobrazuje.. 

Aký externý pevný disk používate? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me