Najlepšie externý pevný disk SSD do roku 2020: Keď je rýchlosť podstatou

Pokiaľ ide o výkon, nie je možné nahradiť jednotku SSD. Tieto zariadenia sa môžu pochváliť exponenciálne vyššou rýchlosťou ako tradičné pevné disky, pričom sú kompaktnejšie a odolnejšie. V tejto príručke k najlepším externým pevným diskom SSD vám ukážeme, ktoré z našich obľúbených môžu žiť mimo vášho počítača.. 


Máme päť tipov, z ktorých každý prináša na stôl niečo jedinečné. Budeme hovoriť trochu o tom, čo sa nám na každej jednotke páči, zdieľame čísla výkonnosti, ktoré sme zhromaždili, a diskutujeme o ponúkaných funkciách. 

Predtým, ako sa dostaneme k našim výberom, chceme objasniť, čo je externý disk SSD a prečo je to lepšia voľba ako tradičný externý pevný disk..

Najlepšie externý pevný disk SSD 2020

Čo je externý SSD? 

„SSD“ znamená jednotku SSD a keď ukladajú údaje ako akýkoľvek iný pevný disk, robia to veľmi odlišným spôsobom. Tradičné pevné disky používajú na ukladanie údajov jeden alebo viac rotujúcich tanierov, pričom hlava číta a zapisuje informácie na a z týchto tanierov. Hlavy sú magnetické, a preto sa tradičné pevné disky považujú za „magnetické úložisko“. 

Magnetické úložisko existuje od roku 1888 a používa sa v množstve rôznych pamäťových médií. Všetko od pások po diskety až po pevné disky – technický názov tradičných pevných diskov – používa magnetické úložisko.. 

Pre pevné disky však magnetické úložisko predstavuje niekoľko problémov. Kým magnetické úložisko bolo skvelé v roku 1957, keď bola predstavená prvá jednotka pevného disku, táto forma ukladania vyžaduje veľa miesta. 

Čím vyššia je kapacita jednotky, tým viac tanierov potrebuje. Čím viac tanierov potrebuje, tým dlhšie trvá, kým sa hlava na čítanie a zápis oboznámi. To nehovorí o problémoch so zlyhaním rotujúcich diskov, pretože taniere vo vnútri sú neuveriteľne krehké. 

To je miesto, kde prichádzajú SSD. Namiesto toho, aby používali magnetické úložisko, používajú SSD čisto elektrické úložisko, odtiaľ názov „solid-state“. Dáta sa neukladajú na taniere. Skôr je uložená na malých pamäťových čipoch. To nielenže zmenší disky SSD ako tradičné pevné disky, ale tiež zvýši ich spoľahlivosť.

SSD a Flash Storage

Približne pred desiatimi rokmi bolo úložisko flash – to je to, čo SSD používajú – vyhradené pre flash disky, SD karty a RAM vášho počítača. Tieto riešenia s nízkou kapacitou úložiska sa zameriavali skôr na rýchlosť ako na kapacitu, a preto neboli vhodné pre akékoľvek skutočné počítačové úložisko.. 

V posledných rokoch sa však kapacita ukladacieho priestoru typu Flash výrazne zvýšila, keď sa v roku 2018 predstavil disk SSD s kapacitou 100 TB. Vďaka tomu je ukladací priestor typu flash pre spotrebiteľov oveľa lacnejší a dostupnejší..

V kombinácii so zavedením USB 3.1, ktorý má dvojnásobnú šírku pásma ako USB 3.0, boli výrobcovia schopní umiestniť SSD do externých krytov s malým dopadom na výkon..

Dnes si môžete vybrať z mnohých externých SSD. Aj keď majú rozdiely vo výkone v porovnaní s ostatnými, takmer všetky externé disky SSD majú lepšiu výkonnosť ako ich náprotivky na pevnom disku. Ak hľadáte najrýchlejšie možné externé úložisko, SSD je pre vás. 

Výber najlepšieho externého pevného disku SSD

Aj keď by sme našli päť rýchlych externých diskov SSD a spojili ich do jedného zoznamu, neposkytovalo by to veľa možností. K dispozícii je veľa solídnych umelcov, a preto nestačí byť rýchly na to, aby rez urobil. Namiesto toho sme sa zamerali na rovnováhu rýchlosti, ceny, funkcií a kvality stavby. 

Zahrli sme aj niektoré špecializované externé SSD disky, ktoré majú nevýhody v jednej alebo viacerých oblastiach, ale poskytujú funkcie, ktoré žiadny iný externý disk nevykonáva. Aj keď tieto disky celkovo nepatria medzi najlepšie externé disky SSD, pre niektoré sú najlepšie.

Najlepšie externý pevný disk SSD: Samsung T5

Pokiaľ ide o vyváženie funkcií, ceny a rýchlosti, Samsung udrel nechtom na príslovečnú hlavu s T5. Disk je odborne navrhnutý a poskytuje najlepší výkon, aký sme videli, a to všetko pri zachovaní primeranej ceny za to, že ide o disk SSD.. 

Kvôli rýchlosti sme zhromaždili čísla pomocou CrystalDiskMark. T5 taktoval v sekvenčnej rýchlosti čítania 562,4 MB / sa sekvenčnej rýchlosti zápisu 520 MB / s, pričom obidve boli nad inzerovanou rýchlosťou. Náhodné čítania a zápisy boli tiež solídne, pri zúčtovaní T5 s rýchlosťou 160,1 MB / sa 195,7 MB / s.. 

Samsun-t5-CrystalDiskMark

Spravuje aj tieto rýchlosti za primeranú cenu. Model 1TB stojí niečo vyše 150 dolárov, s taktovaním 2TB pod 300 dolárov. Odporúčame však model s kapacitou 500 GB, pretože je to rovnaká cena za gigabajt ako model s 1 TB, ktorý sa málokedy vidí.

V porovnaní s ADATA SD600 je Samsung T5 jasným riešením. Ako vidíte v našej recenzii ADATA SD600, disk je približne rovnaká cena za gigabajt, obmedzená na maximálnu kapacitu 512 GB, je postavená horšie a nevykonáva sa rovnako dobre ako Samsung T5.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Samsung T5

T5 je rýchly, ale nie je to jediný dôvod, prečo je na prvom mieste. Spoločnosť Samsung dokázala vybudovať jednotku, ktorá je nielen atraktívna, ale aj odolná, na rozdiel od LaCie Rugged Mini (prečítajte si našu recenziu LaCie Rugged Mini). Váži iba 51 gramov a meria 57,3 mm x 74 mm, čo je menej ako vizitka.

samsung-t5-2

Vďaka svojej rýchlosti a veľkosti funguje Samsung T5 na určovanie polohy. Ak ste fotograf alebo kameraman, ktorý potrebuje rýchlo vypísať údaje, T5 vám ponúka efektívnu cestu. Okrem toho je takáto rýchlosť dostatočná na úplné editovanie disku. Výkonnosť náhodného čítania a zápisu T5 je ideálna na súčasné ťahanie viacerých skľučovadiel z veľkého súboru. 

Aj v neprofesionálnom prostredí svieti T5. Je to vynikajúci spôsob, ako rozšíriť úložný priestor pre laptop, a s podporou systému Android je to tiež skvelý spôsob, ako rozšíriť úložný priestor pre telefóny alebo tablety. Viac sa dozviete v našej úplnej recenzii Samsung T5.

Prenosný systém SanDisk Extreme

Samsung T5 môže trvať, a to vyzerá skvele, nabootovať, ale pár kvapiek bude poškriabať kovový plášť. Ak hľadáte niečo trochu drsnejšie, SanDisk Extreme Portable SSD je pre vás. Pohon riadi podobný výkon ako T5, zatiaľ čo je uzavretý v menšom kryte. 

SanDisk-extreme-portable-2

Je pokrytá plášťom z mäkkej gumy, ktorý má krytie IP55 pre odolnosť proti prachu a vode. SanDisk navyše ponúka hliníkový variant jednotky s kapacitou 500 GB, čo zvyšuje tuhosť a výkon. Hliníkový pohon má rozhranie ovládača NVMe, ktoré sa môže pochváliť sekvenčnými rýchlosťami čítania až 1050 MB / s.

Existujú však určité nevýhody, a preto je Extreme Portable na druhom mieste. Dodávaný šifrovací softvér, SecureAccess, je zastaraný a chráni vaše údaje iba pomocou AES-128 (viac informácií nájdete v našom popise šifrovania). 

Výkon je na rovnakej úrovni ako Samsung T5 a kvalitu zostavenia považujeme za lepšiu, ale funkcie chýbajú. Napriek tomu je ťažké zdiskreditovať SanDisk Extreme Portable SSD. 

Spoločnosť SanDisk je odborníkom na pamäť flash a spoločnosť Extreme Portable to prezentuje. S postupnými čítaniami a zápismi nad 500 MB / sa náhodnými čítaniami a zápismi nad 150 MB / s je Extreme Portable jedným z najmenších a najrýchlejších externých pevných diskov v okolí.

Iné dôvody, prečo sa nám páči SanDisk Extreme Portable SSD

Prenosnosť je hlavným ťahom SanDisk Extreme Portable SSD. Kryt je robustný, ale v pravom hornom rohu je tiež malý zárez, takže ho môžete rýchlo zavesiť na karabínu, ak ste na cestách. Okrem toho má pripojenie USB 3.1, čo uľahčuje pripojenie. 

SanDisk-extreme-portable-1

Spoločnosť SanDisk však žiaľ neobsahuje kábel USB-C-USB-A. V balení získate kábel USB-C-USB-C a adaptér USB-C-USB-A, ktorý má malý výrez, ktorý zodpovedá káblu. 

S týmto prístupom existuje niekoľko problémov. Po prvé, adaptér dodáva káblu ďalší objem a ďalší bod potenciálneho zlyhania, ale čo je dôležitejšie, adaptér je možné použiť iba s dodávaným káblom, vďaka zárezu. 

Prenosný počítač SanDisk Extreme určite prináša určité nevýhody, najmä priložený kábel a dodávaný softvér. Kvalitu a rýchlosť zostavenia však nemožno poprieť, čo z nej robí jeden z najlepších externých SSD diskov. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii SanDisk Extreme Portable.

G-Technology G-Drive Mobile SSD

Ak kvalita budovania je to, po čom ste, technológia G-Drive G-Drive Mobile SSD vám môže pomôcť. Rovnako ako SanDisk Extreme Portable SSD má jemnú gumu, ale vrchná a spodná časť jednotky je vystužená kovom. Pohon je zosilnený aj pod vonkajšou stranou z mäkkej gumy.

g-drive-mobile-1

Tento extra materiál prichádza s extra ochranou. SSD G-Drive Mobile má krytie IP67 z hľadiska odolnosti voči prachu a vode. Okrem toho môže prežiť pád betónu až 10 stôp a zvládnuť tlak až 1 000 libier bez porušenia.

Spoločnosť G-Technology tiež neuspela pri výkone, keď sa snažila zaistiť, aby bola jednotka tuhá. Sekvenčné rýchlosti čítania a zápisu sú na rovnakej úrovni ako Samsung T5 a SanDisk Extreme Portable. Náhodná rýchlosť je tiež vynikajúca, pretože mobilný SSD G-Drive Mobile SSD predčil Extreme Portable, ale zostal mierne južne od T5.. 

GD Drive Mobile SSD dokazuje, že môžete mať svoj koláč a jesť ho, ale to stojí za to. V závislosti od zakúpenej kapacity sa vám podarí dostať o 50 až 100 dolárov viac ako je SanDisk Extreme Portable a Samsung T5. G-Drive Mobile SSD má päťročnú záruku, zatiaľ čo prenosné počítače T5 a Extreme Portable ponúkajú iba tri. 

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči G-Technology G-Drive Mobile SSD

Aj keď je mobilný disk SS-G od spoločnosti G-Drive drahší ako prenosný disk SSD SanDisk Extreme a Samsung T5, opodstatňuje to jeho cenu. Okrem päťročnej obmedzenej záruky poskytuje technológia G aj najlepšiu podporu pevného disku, akú sme kedy videli. K dispozícii je náležitá informačná základňa pre všetky produkty spoločnosti G-Technology, ako aj kontaktný formulár. 

Vzhľadom na zameranie spoločnosti G-Technology na mediálnych profesionálov má ďalšia podpora zmysel. Ak máte otázku, odpovieme na ňu okamžite, a to buď prehľadaním dostupných článkov v databáze znalostí alebo kontaktovaním e-mailom..  

Technológia G-Drive G-Drive Mobile SSD je objemnejšia a nákladnejšia ako náprotivky Samsung a SanDisk, ale prichádza s pozitívnou podporou a kvalitou zostavenia. Ak sú tieto oblasti pre vás dôležité, nezabudnite si prečítať našu recenziu technológie G-Drive G-Drive Mobile SSD.

 

Samsung X5

Ak hľadáte výkon bez ohľadu na cenu, Samsung X5 to môže poškriabať. Je to jeden z najdrahších externých diskov SSD s modelom 2TB, ktorý vyprší za 800 dolárov. S pripojením Thunderbolt 3 a radičom NVMe však ponúka niektoré z najrýchlejších rýchlostí, ktoré sú k dispozícii. 

samsung-x5

Vďaka pripojeniu Thunderbolt 3 dokáže poskytovať sekvenčné rýchlosti čítania až 2 800 MB / sa sekvenčné rýchlosti zápisu až 2 000 MB / s. Aj keď Thunderbolt 3 stále používa konektor USB-C, nie je to rovnaké ako USB 3.1. V skutočnosti má štvornásobnú šírku pásma ako USB 3.1, vďaka čomu je ideálny pre veľmi rýchle prenosové rýchlosti.

Samsung X5 je v podstate väčším, jazveckym bratom T5. Na ochranu disku pomocou hesla používa ten istý softvér, ktorý šifruje vaše dáta pomocou AES-256. Podobne ako T5 môžete softvér použiť na kontrolu aktualizácií firmvéru a vypnutie ochrany heslom, ak si vyberiete. 

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Samsung X5

Samsung X5 beží ako športové auto, ale je skonštruovaný ako tank. Najprv by ste to však nevedeli. V skutočnosti je dizajn inšpirovaný športovými automobilmi s elegantným strieborným vrchom a červenými akcentami. Okrem toho má spodná časť disku matný povrch, aby sa zabránilo jeho skĺznutiu. 

Nie je to však krehké. Pod ochranným krytom sa nachádza niekoľko vrstiev ochrany vrátane rámu, ktorý posilňuje jednotku zvnútra a chladiča, ktorý udržuje pamäťové čipy vo vnútri chladné. Na základe testovania spoločnosti Samsung zostane disk pri teplote miestnosti pod 45 stupňov Celzia a vďaka rámu z horčíkovej zliatiny vydrží aj dva metre.. 

Jednoducho povedané, Samsung X5 je najlepší z najlepších. Avšak, to príde s cenou, aby zodpovedali. To stojí takmer 0,50 dolárov za gigabajt, s malou zľavou, keď sa pohybujete vyššie v trvaní. To znamená, že ide v podstate o špičkový NVMe SSD od spoločnosti Samsung v puzdre Thunderbolt 3. S ohľadom na to cena nie je príliš zlá.

Western Digital My Passport Wireless SSD

Bezdrôtový disk SSD Western Digital My Passport nie je taký výkonný. Na prenos údajov používa USB 3.0, ktoré zvyšuje rýchlosť sekvenčného čítania rýchlosťou nižšou ako 400 MB / sa je takmer rovnako drahá ako Samsung X5. Ako už názov napovedá, je bezdrôtový.

western-digital-my-pas-wireless-SSD

K svojim údajom môžete pristupovať bezdrôtovo a streamovať filmy z disku, ale to nie je jeho ideálna funkcia. Jednotka v skutočnosti vysiela svoj vlastný signál WiFi 802.11ac, čo fotografom a videografom umožňuje nahrávať a upravovať priamo z disku a na disk bez akéhokoľvek pripojenia. Okrem toho si môžete prezerať ukážky súborov pomocou smartfónu alebo tabletu s aplikáciou ako FiLMiC Pro.

Okrem toho má disk My Passport Wireless SSD zabudovanú čítačku kariet SD, ktorá umožňuje fotografom z oblasti určovania polohy a videokamerom ukladať médiá bez potreby počítača. To je užitočné najmä v prostredí fotografovania prírody, kde je dôležité minimálne vybavenie.

Iné dôvody, prečo sa nám páči bezdrôtový disk SSD Western Digital My Passport

Vzhľadom na to, že spoločnosť Western Digital sa zameriava na profesionálov v teréne pomocou bezdrôtového SSD My Passport Wireless, malo by byť prekvapením, že zvládne bitie. Jednotka SSD vo vnútri je chránená pred otrasmi, vibráciami a pádmi do metra bez ohľadu na to, či je alebo nie je v prevádzke. Western Digital dokonca obsahuje ochranu proti pádu pre jednotku v krabici. 

Vďaka svojej bezdrôtovej funkcii a stabilnej kvalite zostavenia je bezdrôtový disk My Passport Wireless SSD veľký, ale Western Digital poskytuje ďalší priestor na dobré využitie. Súčasťou balenia je aj elektrická banka s kapacitou 6 700 mAh, ktorá poskytuje 1,5 A energie, keď je jednotka vypnutá, a 0,9 A, keď je zapnutá.. 

Western Digital My Passport Wireless SSD je vysoko špecializovaný externý disk s porovnateľnou cenou. Pre niektorých používateľov je to jednoducho predražený externý disk s nízkou výkonnosťou. Avšak pre tých, ktorí robia prácu na mieste, je to dar z nebies, postavený s radom funkcií, ktoré optimalizujú prenosnosť, výkon a pracovný tok. 

Záverečné myšlienky

Ak hľadáte univerzálny externý disk SSD, je ťažké poraziť Samsung T5. Prenosný disk SSD SanDisk Extreme poskytuje menšiu formu, mobilný disk SSD G-Drive je pevnejší a model Samsung X5 má vyššiu rýchlosť, ale rovnováha ceny, výkonu, funkcií a zostavenia je najsilnejšia v prípade modelu T5..

Ostatní sa v jednej oblasti o niečo ťažšie nachádzajú, čo môže byť v závislosti od vašich potrieb dobré. Ak žiadny z vyššie uvedených diskov nie je to, čo hľadáte, prečítajte si naše ďalšie externé recenzie na pevný disk. 

Aký externý SSD používate? Prečo ste si to vybrali? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me