Najlepšie externý pevný disk pre Mac v roku 2020: Arsenal pre Apple

Počítače Mac majú niekoľko problémov, najmä v oblasti softvérovej podpory a celkovej surovej energie, ale existuje veľa dôvodov, prečo ich použiť. Dizajn je minimalistický a atraktívny, displeje sú absolútne nádherné a veľa počítačov môžete získať v relatívne malom balení. Tento malý balík však sťažuje rozšírenie úložiska. 


V súčasnosti 13-palcový MacBook Pro dosahuje až 2 TB úložného priestoru, 15-palcový až 4TB a iMac dokáže pojať až 3TB. Ak chcete rozšíriť svoje úložisko, vo vnútri nie je veľa miesta, takže budete musieť ísť von. V tomto sprievodcovi najlepším externým pevným diskom pre počítače Mac vám ukážeme naše obľúbené tipy. 

Celkovo hodnotíme Samsung T5 ako náš najlepší výber, ktorý by nemal byť prekvapením vzhľadom na to, že je to najlepší externý pevný disk, ktorý sme skontrolovali. Ak je táto jednotka príliš drahá alebo jednoducho nevyzerá, čo hľadáte, prečítajte si ďalšie naše tipy. 

Najlepšie externý pevný disk pre Mac 2020

Výber najlepšieho externého pevného disku pre počítače Mac

Na externých pevných diskoch Mac nie je nič zvláštne, aspoň s najmodernejšími možnosťami. Keďže sú FireWire takmer mŕtve a porty USB typu A sa postupne vyraďujú, väčšina externých pevných diskov je pripravená na použitie v systémoch MacOS alebo Windows. Najväčší rozdiel je v systéme súborov, s ktorým jednotka dodáva.

Ako vidíte v našom spôsobe formátovania sprievodcu externým pevným diskom, systém MacOS používa iný systém súborov ako Windows. Systém súborov používa operačný systém na rozpoznanie a usporiadanie údajov na jednotke. Windows a MacOS majú svoje vlastné predvolené súborové systémy, ale niektoré z nich, napr. ExFAT, fungujú naprieč operačnými systémami. 

Externé pevné disky sú obvykle naformátované na exFAT alebo NTFS, z ktorých posledný je predvolený súborový systém Windows. Ak je jednotka naformátovaná na systém súborov NTFS, bude stále fungovať v systéme MacOS, ale bude potrebné ju preformátovať na predvolený systém súborov MacOS exFAT alebo HFS Plus. Ak máte externý pevný disk, ktorý sa nezobrazuje, môže to byť dôvod, prečo.

Na účely tejto príručky to bol hlavný problém. Jednotka musela byť naformátovaná na exFAT z krabice, alebo musela obsahovať ľahký pomocný program na nastavenie v systéme MacOS. Neočakávame, že väčšina ľudí bude vedieť, čo systém súborov je, alebo oveľa menej, prečo je dôležitá jedna, takže čím bližšie bolo disku k skutočnému plug-and-play, tým lepšie. 

To pole zužuje o niekoho, ale nie o moc. Aby sme ďalej rozšírili naše možnosti, obrátili sme sa na rýchlosť a tvarový faktor. Všetky počítače Mac sú o prístupnosti a dizajne, takže je vhodné, aby sa váš externý pevný disk zhodoval. 

Zamerali sme sa na jednotky, ktoré z hľadiska dizajnu zmiznú a dokážu držať krok s interným úložiskom väčšiny počítačov Mac. Zvážili sme tiež cenu a podporu, ale tieto faktory neboli také dôležité ako rýchlosť a forma.

Najlepšie externý pevný disk pre Mac: Samsung T5

Samsung T5 je všetko, čo chceme z externého pevného disku. Je rýchla a využíva plné úložisko SSD a USB 3.1. Je tiež ľahký, váži iba 51 gramov a je kompaktný a jeho rozmery sú menšie ako vizitka. Pre počítače Mac nie je nič lepšie ako Samsung T5. 

samsung-t5-2

Podporuje MacOS a spoločnosť Samsung uľahčuje nastavenie na platforme hneď po vybalení. Po pripojení jednotky nájdete na nej uložené tri aplikácie: jednu pre Windows, jednu pre MacOS a jednu pre Android. Všetko, čo musíte urobiť, je spustiť aplikáciu macOS a budete na ceste. 

Počas inštalácie spoločnosť Samsung nainštaluje svoj obslužný program pre disky, ktorý možno použiť s akýmkoľvek z jeho diskov, vrátane X5 (viac informácií nájdete v našej najlepšej príručke externého pevného disku SSD).. 

Tento nástroj sa používa na kontrolu aktualizácií, ale čo je dôležitejšie, používa sa na ochranu heslom. T5 môže byť šifrovaný pomocou AES-256, ktorý chráni vaše dáta v prípade straty alebo krádeže disku (prečítajte si náš popis šifrovania pre viac na AES). 

Z estetického hľadiska sa disk perfektne hodí aj do počítačov Mac. Aj keď to Samsung a Apple dukujú v mobilnej oblasti, zdá sa, že T5 je šitý na mieru pre Mac. 

Exteriér má rovnaký povrch z lešteného kovu ako počítače Apple, s minimalistickým dizajnom. Jeden kábel USB-C-to-USB-C je tiež užitočný, pretože väčšina MacBookov sa vzdáva portov USB-A. 

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Samsung T5

Forma faktor a nastavenie sú vysoké body pre Samsung T5, ale skutočným dôvodom na kúpu disku je rýchlosť. Je to najrýchlejší externý pevný disk, ktorý sme testovali, časovanie s postupnými čítaniami a zápismi nad 520 MB / sa náhodné čítania a zápisy sa blížia k 200 MB / s. 

Náhodný výkon je mimoriadne pôsobivý a ukazuje, že jednotka dokáže ľahko zvládnuť viacero častí veľkého súboru. V skutočnosti je to také rýchle, že T5 sa často používa na nahrávanie videa vo vysokej kvalite. 

Napríklad nedávno vydaná kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K môže nahrávať priamo na externý disk SSD. Samsung T5 je populárnou voľbou pre médiá s BMPCC 4K, natoľko, že SmallRig má špeciálne vytvorený postroj.. 

Bez ohľadu na prípad použitia je Samsung T5 ideálnou voľbou. Je rýchly, kompaktný, ľahký a nádherný a spája všetko, čo radi vidíme z externého pevného disku. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Samsung T5. 

Western Digital My Book

Samsung T5 je vhodný pre MacBook, zatiaľ čo Western Digital My Book je pravdepodobne lepší pre iMac. Je to externý pevný disk stolného počítača, čo znamená, že je súčasťou objemného krytu a vyžaduje externé napájanie. Ponúka však úroveň flexibility, ktorú počítače Apple bežne neposkytujú.  

western-digital-my-book-1

MacOS je pripravený vyradiť disk z krabice, ale to nie je jediný dôvod, prečo ho zaradíme do tohto zoznamu. Je to náš druhý výber, pretože spoločnosť Western Digital ponúka nástroje. 

Nájdete inštalátory pre aplikácie, ktoré vám umožňujú importovať údaje zo cloudovej zálohy, vrátane služieb ako Microsoft OneDrive, Google Drive, Dropbox a Amazon Drive, ako aj bezpečnostný nástroj, ktorý vám umožňuje šifrovať vaše dáta (prečítajte si našu recenziu OneDrive) , Kontrola Disku Google a kontrola Dropboxu). Našou obľúbenou aplikáciou sú však nástroje WD Drive Utilities. 

Pomocou nástroja Disk Utilities môžete spustiť diagnostiku, nastaviť časovač vypnutia disku a naformátovať disk. Najdôležitejšou funkciou je však jeho konfigurácia RAID (prečítajte si našu príručku RAID). RAID môžete nastaviť v systémoch MacOS, ale iMacs nemajú žiadny jednoduchý spôsob, ako pridať interné jednotky. Pri viacerých mojich knihách však môžete mať v systéme MacOS nastavený RAID.  

Aj keď Western Digital My Book nie je pre Mac najrýchlejším alebo najkompaktnejším externým pevným diskom, pravdepodobne je to najfunkčnejšie. Zahrnuté služby viac ako ospravedlňujú skromnú cenu. Western Digital ponúka kapacity až 10 TB, takže My Book je tiež dobrým riešením pre zálohovanie Mac. 

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Western Digital My Book

Porovnanie My Book a T5 z hľadiska rýchlosti je vtip. V porovnaní s inými rotujúcimi pevnými diskami je však My Book pôsobivá. Zaznamenali sme rýchlosť postupného čítania a zápisu nad 200 MB / s, čo je približne o 50 MB / s rýchlejšia ako väčšina ostatných externých pevných diskov. Rýchlosť náhodného čítania nebola veľká, ale rýchlosť náhodného zápisu bola stabilná pri 11,54 MB / s. 

Rýchlosť sa netýka toho, či sa My Book používa v správnom kontexte. Všetko o jednotke je navrhnuté pre trvalé nastavenie s funkciami, ako sú konfigurácie RAID a kapacita až 10 TB. Kniha Western Digital My Book je vynikajúcim spôsobom, ako rozšíriť svoje úložisko iMacs alebo zálohovať súbory, ale nie je to najlepšie riešenie, ak ste na cestách.. 

Ak však máte nastavenie stolného počítača Mac, oplatí sa to pozrieť. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Western Digital My Book. 

Prenosné zálohovanie Seagate Plus

Backup Plus Portable je v podstate verzia My Book od Seagate, ale v menšej forme. Dodáva sa s internou jednotkou 2,5 palca na rozdiel od jednotky 3,5 palca a nevyžaduje externé napájanie. Nie je k dispozícii verzia 10TB, aspoň nie v kompaktnom prevedení, ale spoločnosť Seagate stále ponúka až 5 TB. 

Seagate-backup-plus-portable-1

Je to skvelé pre Mac, aj keď, kvôli nastavenia. Všetky jednotky Seagate vrátane normálneho prenosného portu Seagate uľahčujú uvedenie do prevádzky a prevádzku (prečítajte si našu recenziu prenosného počítača Seagate).. 

Na disk sú načítané dve aplikácie, jedna pre Windows a druhá pre Mac OS, z ktorých každá je označená ako „začnite tu“. Kliknutím na jeden z nich sa spustí prehliadač a dokončí sa nastavenie. 

Vo vašom prehliadači si môžete zaregistrovať jednotku, stiahnuť si Seagate Toolkit – ktorý vám umožní zrkadliť ďalšiu jednotku, zálohovať počítač a ďalšie – a zakúpiť služby na obnovenie. Okrem toho máte možnosť uplatniť všetky ponuky, ktoré sú súčasťou vášho disku. V našom prípade máme doma dva mesiace Adobe Creative Cloud Photography. 

Milujeme nastavenie na webe. Zjednodušuje registráciu a prevádzku disku bez ohľadu na to, aký operačný systém používate. Neexistuje nijaké preformátovanie ani užívateľské príručky na prezretie. Seagate zvládne všetku špinavú prácu za vás.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia prenosný počítač Seagate Backup Plus

Okrem plynulého nastavenia sú pre prenosný počítač Seagate Backup Plus dva vysoké body. Prvým je kvalita zostavenia. 

Aj keď nie je tak odolný na SanDisk Extreme Portable (prečítajte si našu recenziu na SanDisk Extreme Portable), Backup Plus Portable je pevnejší ako jeho náprotivky čiernej skrinky. Má elegantný povrch z lešteného kovu, zatiaľ čo chrbát je pokrytý matnou povrchovou úpravou, ktorá zabraňuje pošmyknutiu. 

Ďalším najvyšším bodom je nástroj Seagate Toolkit, ktorý je k dispozícii pre všetky pevné disky Seagate. Umožňuje zrkadliť jednotku, ktorá uchováva kópiu obsahu vo vašom počítači, alebo zálohovať jednotku, ktorá ukladá všetok obsah vo formáte, ktorý softvér dokáže prečítať. 

Vzhľadom na cenu je program Backup Plus Portable vynikajúci nástroj na nastavenie zálohovania 3-2-1, kde ho môžete používať s online zálohovacími službami, ako je Backblaze (prečítajte si našu spätnú analýzu).. 

Bohužiaľ, existujú aj nejaké nevýhody. Konkrétne, prenosný počítač Seagate Backup Plus nie je vynikajúci, pokiaľ ide o rýchlosť, taktovanie s postupnými rýchlosťami pod 130 MB / s. Seagate však ponúka nesmierne veľa kapacity za málo peňazí, čo samo o sebe robí to hodným pohľadom. Viac sa dozviete v našej recenzii prenosných počítačov Seagate Backup Plus. 

G-Technology G-Drive Mobile SSD

Zálohovanie Plus Portable a My Book zápasia, pokiaľ ide o rýchlosť, ale ponúkajú veľa úložného priestoru za nízku cenu. Ak sa viac zaujímate o rýchlosť ako kapacita, mobilný SSD G-Technology G-Drive Mobile je pre vás. Dodáva sa za vysokú cenu, ešte viac ako Samsung T5, ale výkon stojí za to. 

g-drive-mobile-1

Nastavenie je tekuté, ak je trochu divné. Keď sme zapojili našu jednotku, zaregistrovala sa iba ako jednotka s kapacitou 4 GB. Na disk bolo načítaných niekoľko inštalátorov spolu s pokynmi. Najskôr je to trochu nepríjemné, ale spoločnosť G-Technology z nejakého dôvodu nastavila pohon týmto spôsobom. 

Po vybalení je jednotka naformátovaná na HFS Plus, čo je, ako bolo uvedené vyššie, predvolený systém súborov pre MacOS. Ak používate iba počítač Mac, ste pripravení ísť; jednoducho spustite sprievodcu formátom a ste hotoví. G-Technology však obsahuje aj sprievodcu inštaláciou HFS Plus pre Windows, ktorý vytvoril Paragon. 

Všimnite si, že sme povedali „inštalácia“ a nie „formát“. HFS Plus pre Windows nevyžaduje preformátovanie pri prechode medzi systémami MacOS a Windows, čo znamená, že disk môžete používať na obidvoch platformách, pričom vaše údaje zostanú nedotknuté. V kreatívnych prostrediach, kde je možné externé disky prenášať na viac počítačov s rôznymi operačnými systémami, je táto funkcia rozhodujúca. 

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči G-Technology G-Drive Mobile SSD

GD Drive Mobile SSD nie je tak rýchly ako Samsung T5, ale je blízko. S CrystalDiskMark sme namerali sekvenčnú rýchlosť čítania 562,8 MB / s, sekvenčnú rýchlosť zápisu 515,6 MB / s, náhodnú rýchlosť čítania 177,9 MB / sa náhodnú rýchlosť zápisu 170,5 MB / s. Tieto výsledky nie sú prekvapujúce vzhľadom na to, čo je vo vnútri SSD jednotky G-Drive Mobile. 

Pod odolným krytom je v skutočnosti jednotka M.2 SanDisk X600, čo je interná 2,5-palcová jednotka SSD, ktorá je k dispozícii na predaj. Spoločnosť G-Technology, ktorá je rovnako ako spoločnosť SanDisk vlastnená spoločnosťou Western Digital, zabalila disk do krytu s krytím IP67 a posilnila ho ochranou proti pádu až do 10 stôp a odolnosťou proti tlaku až 1 000 libier.. 

Aj keď je to drahšie ako Samsung T5, mobilný SSD s technológiou G-Drive G-Drive Mobile poskytuje zvýšenie kvality a funkcií. Ak prepínate medzi systémami MacOS a Windows, jeho používanie nie je jednoduché. Viac informácií o jednotke nájdete v recenzii G-Technology G-Drive Mobile SSD. 

LaCie Rugged Mini

LaCie sa rovnako ako G-Technology zameriava na tvorcov. Pohony sú skonštruované pre tuhosť a flexibilitu, a to sa prejavuje aj u modelu Rugged Mini. Spoločnosť LaCie je vo vlastníctve spoločnosti Seagate, takže sa na vás vzťahuje rovnaký vynikajúci proces nastavenia ako prenosný počítač Backup Plus. 

LACIE-robustný-Mini-1

V prípade MacOS stačí kliknúť na aplikáciu „start here“ pre Mac. Potom budete môcť zaregistrovať disk a stiahnuť všetky dostupné ponuky. S naším Rugged Mini sme dostali mesiac Creative Cloud, ktorý bežne beží 60 USD (prečítajte si náš najlepší softvér na úpravu fotografií a najlepších sprievodcov softvérom na úpravu videa, aby ste zistili, prečo cena stojí za to). 

Jednotka je navyše naformátovaná tak, aby pracovala s MacOS. Rugged Mini má vo vnútri tradičnú rotačnú jednotku, ktorá prenáša dáta cez USB 3.0. LaCie však v balení obsahuje kábel USB-C. Aj keď to nezmení dostupnú šírku pásma, zahrnutie kábla USB-C je skvelé pre používateľov počítačov Mac, pretože porty USB-A začínajú byť nedostatočné. 

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči LaCie Rugged Mini

Akákoľvek jazda zo série Rugged spoločnosti LaCie je skonštruovaná ako tank. Najmä robustný Mini je pôsobivý, pretože je to rotačná jednotka. Aj v prevádzke dokáže pohon zvládnuť pád až do 4 stôp, je odolný proti dažďu a dokáže zvládnuť tlak až 2 205 libier.. 

Je to vďaka plne kovovému krytu a kultovému oranžovému tlmiču, ktorý ho obklopuje. Keď vidíte disk LaCie, nemýlite sa. Táto ochrana je však za cenu. 

Aj keď je LaCie Rugged Mini jedným z najhorších umelcov, ktorých sme videli, približne 120 MB / s, patrí k najdrahším. Model 1TB stojí kdekoľvek od $ 75 do $ 100 a nemá lepšiu výkonnosť ako prenosný počítač Seagate Backup Plus, ktorý stojí o 40 dolárov menej. 

Napriek tomu je navrhnutý tak, aby zabil a prichádza s niekoľkými výškami pre používateľov počítačov Mac, na zavedenie. Ak vám to znie dobre, prečítajte si našu recenziu LaCie Rugged Mini. 

Záverečné myšlienky

Samsung T5 je najlepším externým pevným diskom pre Mac, ale nemali by ste zľavniť z našich ďalších tipov. Ak hľadáte podobnú rýchlosť, ale iný tvar, GD Drive Mobile SSD je skvelá voľba. Podobne, ak chcete ušetriť nejaké peniaze a zároveň získať vyššiu kapacitu, môžete ísť s prenosným počítačom Seagate Backup Plus.. 

Našťastie nie ste obmedzení iba na naše tipy. Aj keď sme presvedčení, že päť vyššie uvedených možností je pre Mac najvýhodnejšou alternatívou, v závislosti od vašich potrieb môže byť pre vás tá správna iná jednotka. Väčšina možností v našich recenziách externých pevných diskov spolupracuje s počítačmi Mac, takže ak potrebujete ďalšie možnosti, prehľadajte ich. 

Aký externý pevný disk používate pre počítač Mac? Prečo ste si to vybrali? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me