Ak ste na trhu s externým pevným diskom za účelom zálohovania počítača, 4TB je ideálna veľkosť. Aj keď sa to môže zdať ako zbytočné – skromný downloader sa môže snažiť obsadiť 1 TB, vyššia kapacita sa v priebehu času ukáže byť užitočnou. V tomto sprievodcovi najlepším externým pevným diskom 4TB vám ukážeme naše obľúbené. 


Zaznamenali sme poznámky od nášho najlepšieho sprievodcu externým pevným diskom, ale tipy sme jednoducho neprenesli do tohto sprievodcu. Externé disky SSD, ktoré z hľadiska výkonu a prenosnosti dominujú, nepriniesli vyššiu kapacitu, vďaka čomu sú zálohované. Namiesto toho sa možnosti, ktoré sme vybrali, zameriavajú na nespracovanú kapacitu nad rýchlosť. 

Napriek tomu máme niekoľko solídnych umelcov vrátane nášho najlepšieho výberu, Western Digital My Book. Predtým, ako sa dostaneme k našim možnostiam, porozprávajme sa o tom, ako sme ich vytvorili.

Najlepšie 4TB externý pevný disk 2020

Výber najlepšieho 4TB externého pevného disku

Na rozdiel od nášho najlepšieho 1TB externého pevného disku a najlepšieho 2TB sprievodcu externým pevným diskom sa v tomto disku nezameriavame na rýchlosť. Aj keď je výkon dôležitý, 4TB je kapacita, pri ktorej sa začnete dostať do skutočného záložného územia, čím sa zvyšuje prenosnosť a zrýchľuje sa okno v prospech väčšieho priestoru.. 

Ak ste ochotní kúpiť niekoľko meničov s menšou kapacitou, môžete získať to najlepšie z oboch svetov, ale to je vaša jediná možnosť. Ako sme videli v našom najlepšom sprievodcovi externým pevným diskom SSD, pamäťové zariadenia typu Flash, ako je Samsung T5, sa umiestnili na 2TB (prečítajte si našu recenziu Samsung T5). Pri tejto kapacite stojí väčšina prenosných diskov SSD viac ako 300 dolárov, čo je ťažké predať. 

Z tohto dôvodu sa zameriame na externé jednotky pevného disku – na zariadenia, ktoré na ukladanie údajov používajú rotujúci disk, namiesto ich flashovania na čip. Archívne riešenia nepotrebujú rýchlosť horenia, takže tu to nie je príliš veľké obavy. Jednotka však musí byť dostatočne rýchla, aby podporovala zapisovanie veľkého množstva údajov do nej naraz. 

Aj keď sme sa zamerali na výkonnosť čítania – v určitom okamihu budete musieť získať svoje údaje – viac sme sa zaoberali výkonom písania. Ak má disk pomalý výkon zápisu a snažíte sa ho použiť na zálohovanie, znamená to, že vyrovnávacia pamäť sa naplní veľmi rýchlo a spomalí rýchlosť prenosu údajov na indexové prehľadávanie.. 

Z tohto dôvodu už niektoré aspekty, ktoré zvyčajne zvažujeme, už nie sú relevantné. Tvarový faktor a prenosnosť nie sú veľmi dôležité, ani rigidita. 

Celková kvalita zostavy je stále dôležitá – disk musí byť pokrytý aspoň slušným plastom – ale robustné zloženie niečoho ako G-Technology G-Drive Mobile SSD nie je také rozhodujúce (prečítajte si našu G-Technology G-Drive Mobile Recenzia SSD). 

Oveľa dôležitejšie ako kvalita zostavenia sú funkcie. Ako archívne riešenia musia pevné disky 4TB obsahovať softvér, ktorý vám umožní zálohovať váš systém. Ochrana heslom, podpora RAID a hardvérové ​​šifrovanie nie sú nevyhnutné, sú však pekné. 

Najlepšie 4TB externý pevný disk: Western Digital My Book

Ak hľadáte spoľahlivý, vysokokapacitný externý pevný disk, je ťažké poraziť Western Digital My Book. Aj keď točiaci sa disk vo vnútri vylúčil z nášho najspoľahlivejšieho sprievodcu externým pevným diskom, stále si získal miesto v našom najrýchlejšom zozname externých pevných diskov. Nie je to také rýchle ako externé disky SSD, ale My Book zahanbuje akýkoľvek iný externý pevný disk. 

western-digital-my-book-1

Sekvenčný výkon je ďaleko nad parou, pričom rýchlosť My Book dosahuje rýchlosť čítania a zápisu nad 200 MB / s. Tento výkon je pôsobivý aj pre externý pevný disk založený na stolnom počítači. 

Pri stolných riešeniach zvyčajne očakávame 150 MB / s až 170 MB / s a ​​pri prenosných riešeniach 130 MB / s až 150 MB / s, čo znamená, že My Book je minimálne 30 MB / s nad konkurenciou v postupnom výkone.. 

Náhodný výkon nie je taký pôsobivý. Moja kniha sa spomalila v náhodných čítaniach, časovanie sa dosiahlo pri rýchlosti menšej ako 0,6 MB / s. Výkonnosť náhodného zápisu však bola solídna. V prípade náhodných zápisov zaznamenal skóre okolo 12 MB / s, čo ukazuje, že My Book je zameraný predovšetkým na zálohovanie údajov. 

Funkcie to tiež podporujú. Western Digital obsahuje množstvo bezplatných pomôcok, ktoré môžete použiť so svojou knihou My Book. Zohľadňujú sa štandardy vrátane záložného programu, ale Western Digital obsahuje aj párne gule. Pomocou balíka nástrojov môžete nastaviť heslo, nakonfigurovať rozšírené možnosti ukladania a dokonca nastaviť pole RAID (prečítajte si našu príručku RAID).. 

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Western Digital My Book

Aj keď je táto príručka zameraná na jednotky 4TB, mali by ste zvážiť ďalšie kapacity, ak vás zaujíma kniha My Book. Model s jedným pohonom sa pohybuje od 3 TB do 10 TB. Odporúčame diskové jednotky 3TB – prečítajte si nášho najlepšieho sprievodcu externými pevnými diskami 3TB, aby ste zistili prečo – ale vyššie kapacity sú solídne. 

Model s dvoma jednotkami je však zaujímavejší. Western Digital ponúka variant My Book, ktorý sa dodáva s dvoma jednotkami namiesto jedného, ​​a je k dispozícii v kapacitách 12TB, 16TB a 20TB. Okrem toho sú tieto dva disky predkonfigurované v RAID-0, čo vám umožňuje prenášať údaje medzi nimi, aby sa dosiahol ešte lepší výkon. 

Navyše je to lacné. Jednotka My Book s jedným diskom je na špičke v službe Western Digital My Book, ktorá je pre úložný priestor s kapacitou 10 TB obrovská šialenstvo. To znamená, že verzie s dvoma jednotkami sú dosť drahé, pričom variant 20 TB stojí 700 dolárov. Napriek tomu je model s dvoma jednotkami dodávaný s podporou RAID-0 a oficiálnou podporou USB 3.1 Gen 1. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Western Digital My Book. 

 

Rozširovacia plocha Seagate

Ak sa vám páči služba Western Digital My Book, ale chcete ušetriť ešte viac peňazí, rozširovacia plocha Seagate je pre vás. Nevykonáva sa takmer rovnako dobre ako My Book, ani nie je vo variante s dvoma jednotkami, ale väčšinu funkcií môžete získať o niečo menej.

Seagate-expanzia-desktop

V čase písania 4TB je pracovná plocha Expansion Desktop o 20 dolárov lacnejšia ako kniha My Book, čím sa cena za gigabajt zníži na dva centy z dvoch a pol centov v mojej knihe. Získate rovnaké množstvo úložného priestoru a mnoho rovnakých funkcií, ale v tomto procese obchodujete. 

Seagate inzeruje maximálnu rýchlosť 160 MB / s, čo sa týka postupného výkonu. Na základe našich skúseností s pohonmi Seagate – prečítajte si napríklad prehľad prenosných recenzií Seagate – je bezpečné očakávať menej. Rozširujúca pracovná plocha bude mať lepšiu výkonnosť ako jej prenosný náprotivok, ale nie na úrovni Western Digital My Book. 

Našťastie máte mnoho rovnakých funkcií. Rovnako ako v prípade všetkých jednotiek Seagate máte prístup k nástroju Seagate Toolkit. Aj keď nástroj Toolkit nie je tak robustný ako nástroje Western Digital, má veľa funkcií. S ním môžete zálohovať alebo zrkadliť existujúci pevný disk, ako aj konfigurovať plán a typ zálohy.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia rozširovacia plocha Seagate

Pokiaľ ide o vzhľad, rozširovacia plocha Seagate je jednoduchá. Celočierna škatuľka stojí na boku a na jednej strane má jedinečný pyramídový dizajn. Mimo samotnej jednotky máte k dispozícii iba 18-palcový kábel USB 3.0, napájací adaptér a príručku pre rýchle spustenie. 

Pravdepodobne to však nebudete potrebovať. Seagate ponúka úžasne plynulé nastavenie vo všetkých svojich produktoch vrátane LaCie Rugged Mini (prečítajte si našu recenziu LaCie Rugged Mini). 

Po pripojení jednotky nájdete predinštalovanú aplikáciu, ktorá vás nasmeruje na web Seagate. Tam budete môcť zaregistrovať disk, stiahnuť si súpravu nástrojov a kúpiť si plán obnovy záchranných dát, ak si budete želať.. 

Našťastie nemusíte prejsť týmto procesom, ak to nechcete. Vďaka Seagate je výhodné používať disk spôsobom, ktorý uznáte za vhodný, a to všetko pri poskytovaní nástrojov na podporu vášho produktu. Aj keď to nefunguje dobre alebo neprichádza s toľkými funkciami, ako je My Book, Seagate Expansion Desktop je stále veľa. 

Prenosné zálohovanie Seagate Plus

Seagate Backup Plus Portable je zúžená verzia rozširujúcej pracovnej plochy, ktorá však obsahuje ešte viac funkcií. Seagate v skutočnosti predáva aj prenosnú jednotku Expansion Portable, ale vidíme, že nefunguje rovnako dobre ako verzia pre počítače a je drahšia, preto ju v tejto príručke vynechávame. 

Seagate-backup-plus-portable-2

Jeho nahradením je prenosný počítač Backup Plus, ktorý je nielen lacnejší, ale má aj ďalšie funkcie. Seagate predáva tri verzie jednotky, ale iba jedna je k dispozícii v 4TB. Pohon je k dispozícii v kapacitách 1TB, 2TB, 4TB a 5TB, pričom prvé dva sú ponúkané v modeli Slim a druhé dva v štandardnom prevedení.. 

K dispozícii je aj verzia Ultra Touch, ktorá je, bohužiaľ, k dispozícii iba do 2 TB. Ak sa však rozhodnete, že nepotrebujete ďalšie úložisko, jednotka Ultra Touch je vynikajúcou možnosťou. Je to rovnaká jednotka vzhľadu a výkonu, ale prichádza s šifrovaním AES-256 a podporou USB-C (prečítajte si náš popis šifrovania).

Pokiaľ ide o funkcie, ktoré získate vo všetkých verziách, Seagate stále obsahuje Toolkit, ktorý vám umožní zálohovať alebo zrkadliť jednotku na vašom lokálnom počítači. Seagate navyše zvyčajne obsahuje nejakú ponuku s pohonmi, ktoré predáva. 

Napríklad náš Backup Plus Portable bol bezplatne dodávaný s dvoma mesiacmi Adobe Creative Cloud Photography (prečítajte si nášho najlepšieho sprievodcu softvérom na úpravu fotografií). 

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia prenosný počítač Seagate Backup Plus

Z hľadiska rýchlosti je prenosný počítač Backup Plus nezaujímavý a trvá po rozšírení pracovnej plochy. Zaznamenali sme rôzne rýchlosti čítania 129,6 MB / s, sekvenčné rýchlosti zápisu 136,9 MB / sa náhodné čítania a zápisy 1,3 MB / s. 

Podľa všetkých metrík, ktoré si vieme predstaviť, ide o štandardný výkon, napriek tomu, že rýchlosť náhodného čítania bola rýchlejšia ako rýchlosť Western Digital My Book. 

Výkon nie je hlavným predajným miestom prenosného softvéru Backup Plus. Funkcie, dizajn a cena sú. S portom Backup Plus Portable ponúka spoločnosť Seagate disk, ktorý vyzerá lepšie ako konkurencia – s množstvom farebných možností, z ktorých každá je dodávaná s tkanou textilnou hornou časťou – pričom stojí rovnakú cenu alebo dokonca lacnejšie. 

V tomto procese obchodujete s rýchlosťou niekoľko megabajtov za sekundu, ale pri tejto úrovni výkonu to nijako výrazne nezmení. Vďaka funkciám, kvalite vyhotovenia a cene je prenosný počítač Seagate Backup Plus cenovo výhodný. Viac sa dozviete v našej recenzii prenosných počítačov Seagate Backup Plus.

Western Digital Elements

Western Digital Elements sa dostane k jadru toho, čo je pevný disk. Je to disk, ktorý sa nezameriava na výkon alebo funkcie, ale skôr na nespracovanú kapacitu. Aj keď to nie je v porovnaní s našimi najlepšími tipmi ideálne, mali by ste zvážiť prvky, najmä ak chcete prenosnú jednotku.

Západné digitálny elementy-1

V porovnaní s povedzme, SanDisk Extreme Portable je kvalita zostavenia vtip. Ak sa však pripájate k iným externým pevným diskom s čiernymi skrinkami, je to celkom dobré (prečítajte si našu recenzi na SanDisk Extreme Portable). 

Plastová krytka je vystužená ťažšími plastmi, na spodnej strane sú štyri gumové podložky, ktoré chránia pred vibráciami, a pohon sa na rozdiel od modelu ADATA SD600 nedá ohybne (prečítajte si našu recenziu ADATA SD600). 

Najvyššia kapacita, ktorú je k dispozícii v prvkoch, je 4 TB. Kapacita je tu dôležitá, pretože to sú všetky prvky, ktoré skutočne prináša k stolu. 

Chýbajú vám funkcie, ktoré sa zobrazujú v službe Western Digital My Book, napríklad zálohovací softvér a ochrana heslom. Ak ste na trhu týchto funkcií, radšej by ste mali službu Western Digital My Passport

Jednoduchosť pohonu prvkov je však atraktívna. Funguje to hneď po vybalení v systéme Windows a vyžaduje jednoduchý preformátovanie v systéme MacOS (prečítajte si našu príručku formátovania externého sprievodcu pevným diskom). Na prenos súborov stačí pripojiť priložený USB kábel.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia na digitálnych prvkoch Westen

Keďže ide o jednotku, ktorá sa zameriava na základy ukladania dát, Western Digital Elements nie je vynikajúca, pokiaľ ide o výkon. Avšak, rovnako ako jeho väčší súrodenec, Western Digital My Book, má osobitný dôraz na zálohovanie. 

Naše testovanie prinieslo rýchlosť postupného čítania 131,3 MB / sa rýchlosť postupného zápisu 127,4 MB / s, čo nie je pôsobivé v porovnaní s našimi ostatnými možnosťami. Náhodný výkon však odráža My Book. Zaznamenali sme náhodné čítania 0,55 MB / sa náhodné zápisy 10,11 MB / s. 

To znamená, že zápis nových údajov na disk bude oveľa rýchlejší ako čítanie údajov z disku. Naše náhodné výsledky pochádzajú z testu, ktorý mal hĺbku frontu osem, s ôsmimi simultánnymi vláknami, ktoré ukazujú, že prvky Western Digital Elements dokážu zvládnuť viacero úloh súčasne. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Western Digital Elements.

Základy spoločnosti Toshiba Canvio

Ľahko prehliadnuť základy spoločnosti Toshiba Canvio. Na rozdiel od vyššie uvedených možností nie je skonštruovaný dobre, neprichádza so žiadnymi funkciami a ani to nie je príliš ľahké pre oči. Napriek všetkým znakom smerujúcim nadol je Canvio Basics pôsobivou jazdou. Poskytuje solídny výkon a je lacnejší ako konkurencia.

Toshiba Canvio-basics-1

Začnime s kvalitou zostavenia. Nie je prekvapením, že spoločnosť Toshiba používa celoplastický plášť, je však chmúrnejšia ako Western Digital Elements a Seagate Backup Plus Portable. Zdá sa, že aj spoločnosť Toshiba vie, aké je chatrné. Namiesto toho, aby disk bol dodávaný v plastovom obale, je zabalený s pevným držiakom bublín, podobne ako v prípade štandardných pevných diskov.. 

Je to prenosný disk, ale nie taký, ktorý by ste si mali vziať so sebou príliš často. Ak ho niekoľkokrát vyhodíte, bude to pravdepodobne zbytočné, takže sa s ním treba veľmi opatrne správať. Aj napriek tomu je pri posudzovaní ceny ľahké pozerať sa za kvalitu zostavy. 

Canvio Basics pri 4 TB stojí okolo 90 dolárov, v závislosti od toho, odkiaľ ho kúpite, čo je kradnutie. Aj keď je pracovná plocha Seagate Expansion Desktop približne o 10 dolárov lacnejšia, neponúka prenosnosť, ktorú ponúka Canvio Basics. Rozširovacia plocha tiež nefunguje dobre.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Základy spoločnosti Toshiba Canvio

Zdalo by sa, že základňa Canvio je iba verziou Western Digital Elements spoločnosti Toshiba, a hoci to platí z hľadiska kvality a funkcií zostavenia, nie je to z hľadiska výkonu pravda. Aplikácia Canvio Basics utrie podlahu s ostatnými externými pevnými diskami a ukazuje sekvenčné rýchlosti takmer 150 MB / s.

Tento výkon je na rovnakej úrovni ako pracovná plocha Expansion Desktop. Externé pevné disky s plným formátom zvyčajne fungujú lepšie, pretože v jednotke je viac priestoru na pohyb medzi čítacou a zapisovacou hlavou a celkovo menej platničiek. Skutočnosť, že program Canvio Basics môže dosiahnuť tieto úrovne – a za prijateľnú cenu – je neuveriteľná. 

Náhodný výkon však nie je skvelý. Základy spoločnosti Toshiba Canvio sa v našom teste snažili produkovať 5 MB / s náhodných zápisov pomocou hĺbky frontu osem, s ôsmimi vláknami. Jednovláknové testy priniesli omnoho lepšie výsledky, okolo 7 MB / s. Viac našich výsledkov testov nájdete v našej recenzii Toshiba Canvio Basics.

Záverečné myšlienky

Ak ste na trhu so 4TB externým pevným diskom so zámerom zálohovania, je ťažké poraziť Western Digital My Book. Ponúka dlhý zoznam funkcií, vysokú kapacitu a vynikajúcu rýchlosť za rozumnú cenu. To znamená, že existujú aj iné možnosti. 

Rozširujúca pracovná plocha síce klesá, ale vyrovnáva ju s nižšou cenovou značkou. Navyše, Backup Plus Portable je oveľa pomalší, ale prichádza s pohodlím prenosu. Ak sa žiadna z vyššie uvedených možností nejaví ako vaša hra, prečítajte si naše ďalšie externé recenzie na pevný disk. 

Aký externý pevný disk 4TB používate? Prečo ste si to vybrali? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me