Najlepšie 2TB externý pevný disk do roku 2020

Pri výbere externého pevného disku musíte zvážiť kapacitu. Nadmerné výdavky na úložný priestor, ktorý nikdy nepoužívate, nie sú zábavné, a zistenie, že po niekoľkých mesiacoch potrebujete väčšiu kapacitu, je nepríjemné.. 


Pre väčšinu ľudí odporúčame externý pevný disk 2TB, ktorý poskytuje dostatok úložného priestoru na zálohovanie a je vhodný pre niekoľko ďalších súborov. 

V tomto sprievodcovi najlepším externým pevným diskom 2TB vám ukážeme naše obľúbené, pričom vychádzame z nášho najlepšieho sprievodcu externým pevným diskom. Máme na výber päť možností, z ktorých každá ponúka niečo jedinečné. Predtým, ako sa dostaneme k našim výberom, sa pozrime na to, ako sme ich dosiahli. 

Najlepšie 2TB externý pevný disk 2020

Výber najlepšieho 2TB externého pevného disku

Výber najlepšieho 2TB externého pevného disku bol podobný proces, ako sme vybrali náš najlepší 1TB externý pevný disk. Na 2 TB je dostatok miesta na ukladanie ďalších súborov, ktoré pretekajú do prenosného počítača, alebo len na segmentáciu určitých typov médií. Kapacita však nie je najvhodnejšia na zálohovanie v celom systéme. 

Ako sme už videli pri využívaní neobmedzených zálohovacích služieb online, ako napríklad Backblaze (prečítajte si našu spätnú kontrolu), často budete mať k dispozícii oveľa viac údajov, ako by ste očakávali v priebehu niekoľkých rokov. Závisí to, samozrejme, od prípadu použitia, ale ak ste vášnivým torrenterom alebo softvérovým narkomanom, 2TB ho nezníži na zálohu systému.. 

Plus, 2T je úložný limit pre väčšinu polovodičových jednotiek. Ak neviete, disky SSD fungujú oveľa lepšie ako tradičné pevné disky. Pretože sa v tejto príručke nezameriavame iba na zálohovanie, zahrnuli sme naše obľúbené disky SSD a vychádzali z nášho najlepšieho sprievodcu externými pevnými diskami SSD. Aj keď sú disky SSD drahé, ich výkon sa vyplatí. 

Okrem výberu medzi rozšíreným úložiskom a zálohovaním sme zvážili aj faktory, vďaka ktorým si každý externý pevný disk zaslúži vašu pozornosť. To zahŕňa kvalitu zostavenia, celkovú rýchlosť a spoľahlivosť, zahrnutú záruku a funkcie, ako je hardvérové ​​šifrovanie. 

Veľkosť 2TB je miestom, kde sa stretávajú prenosné a stolné riešenia. Aj keď to nie je toľko priestoru pre tých, ktorí neustále sťahujú súbory, môže to byť záložné riešenie, ak ste spokojní so softvérom, ktorý máte. 

Ako stredná priečka medzi nimi je 2TB zvyčajne najlepšou kapacitou pre väčšinu ľudí. Jednotka, ktorú si nakoniec vyberiete, bude závisieť od toho, čo s ňou robíte.

Najlepšie externý pevný disk 2 TB: Samsung T5

Samsung T5 je typický externý pevný disk. Svoju konkurenciu stiahla v našom najlepšom externom pevnom disku pre sprievodcu počítačom Mac a tiež v najrýchlejšom sprievodcovi externým pevným diskom. Samsung T5 ponúka všetko, od výkonu po kvalitu budovania až po vlastnosti, čo z neho robí ideálnu voľbu pre 2TB disk. 

samsung-t5-1

Aj keď sa modely 1TB a 2TB veľmi nelíšia v cene za gigabajt, neznamená to, že väčšia kapacita je celkovo zlá dohoda. Cena 2TB Samsung T5, ktorá stojí menej ako 300 dolárov, je stále drahá, ale je lacnejšia ako niektorí jej konkurenti SSD, napríklad mobilný SSD s technológiou G-Drive G-Drive, na ktorý sa za minútu dotkneme.. 

Získate tiež veľa za svoje peniaze, aspoň čo sa týka výkonu. Samotná jazda nie je moc, čo je v tomto prípade dobrá vec. Je malý, iba 57,3 mm x 74 mm – menší ako vizitka – a váži niečo nad 51 gramov. Jednofarebný exteriér – čierna, v prípade modelu 2TB – dobre dopĺňa pohonu. 

Puzdro je celokovové a pre informácie o konektoroch a jednotkách USB-C je porušené iba plastovými koncovkami. Aj keď nie je taká tvrdá ako LaCie Rugged Mini (prečítajte si našu recenziu LaCie Rugged Mini), Samsung T5 zvládne niekoľko kvapiek. Interiér v pevnej fáze znamená, že sa nemusíte obávať straty údajov ani v prípade poklesu.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Samsung T5

Kvalita a cena zostavy sú najvyššie body pre Samsung T5, ale jeho výkon je rýchlo zatienený. Je to najrýchlejší externý pevný disk, ktorý sme testovali, ktorý zobrazuje rýchlosti postupného čítania a zápisu vysoko nad 500 MB / sa náhodné čítanie a zápis takmer 200 MB / s. 

Aj keď môžete dosiahnuť lepší výkon z niečoho ako Samsung X5, T5 je vo svojej lige za svoju cenu.

Okrem vynikajúcich prenosových rýchlostí, T5 prichádza s niektorými Samsung T5, ktoré sme videli z externého pevného disku. Pri prvom pripojení vás jednotka požiada o inštaláciu softvéru na správu spoločnosti Samsung. Tam môžete skontrolovať aktualizácie firmvéru a aktivovať hardvérové ​​šifrovanie (prečítajte si náš popis šifrovania). 

Táto funkcia, označovaná ako „bezpečnostný režim“, bude kódovať vaše dáta pomocou AES-256, čo vám umožní ich dekódovanie iba pomocou hesla, ktoré ste nastavili. Softvér nerobí nič iné, stačí však šifrovanie. Viac informácií o tom, prečo milujeme softvér a jednotku, nájdete v našej recenzii Samsung T5. 

Prenosný systém SanDisk Extreme

Prenosný počítač SanDisk Extreme je ešte menší ako Samsung T5, váži menej ako 39 gramov a meria 96 mm na 49 mm. Je určený na to, aby ste šli kamkoľvek, sedeli ste s dierou a hádzali disk na karabínu a mali úplnú odolnosť proti prachu a vode. 

SanDisk-extreme-portable-1

Pohon má krytie IP55 pre vodu a prach. Ak neviete, norma IP Code bola vyvinutá Medzinárodnou elektrotechnickou komisiou. Prvé číslo zodpovedá ochrane pred prachom a druhé ochrane proti vode. Pokiaľ ide o prach, štandard IP stúpa na šesť a v prípade vody až na osem. Technicky existuje 9K hodnotenie pre vodu, ale je zriedkavé vidieť. Pre Extreme Portable to znamená, že je chránený pred škodlivým prachom, ale nie je úplne zabránené vniknutiu prachu. Kontakt so škodlivým prachom je v poriadku a nemal by zasahovať do činnosti disku, ale jeho dostatočné množstvo spôsobí, že disk nebude k dispozícii.. 

Ochrana vody je menej pôsobivá. Prenosný počítač Extreme sa nedá úplne ponoriť, ale dokáže trvať najmenej 15 minút s tryskami s priemerom 6,3 mm. Celkovo dokáže Extreme Portable zvládnuť aj tie najdrsnejšie prostredia, aj keď sa nedá úplne ponoriť do vody.  

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči SanDisk Extreme Portable

Prenosný počítač SanDisk Extreme nefunguje rovnako dobre ako Samsung T5, ale je blízko. Rýchlosť postupného čítania bola podobná pri 564,8 MB / s, ale rýchlosť postupného zápisu zaznamenala pokles 20 MB / s. Náhodné čítania a zápisy boli tiež pomalšie o 20 MB / s. Aj napriek tomu Extreme Portable zahanbuje akýkoľvek externý pevný disk. 

Funkcie, Extreme Portable je tiež mierne za T5. SanDisk obsahuje Lite verziu SecureAccess, čo je šifrovací nástroj, ktorý zaistí vaše dáta pomocou AES-128. 

AES-128 používa menšiu veľkosť kľúča ako AES-256, čo by ho malo znížiť. V praxi sú však rozdiely medzi AES-128 a AES-256 minimálne. 

Celkovo je SanDisk Extreme Portable kompaktnejší ako T5 a dokáže lepšie zvládnuť prvky, ale rýchlo a funkčne sa vyrovná. Napriek tomu je to jeden z najlepších externých diskov SSD v okolí. Ak máte záujem, prečítajte si našu SanDisk Extreme Portable recenziu. 

G-Technology G-Drive Mobile SSD

Technológia G-Drive G-Drive Mobile SSD je miestom stretnutí SanDisk Extreme Portable a Samsung T5. Dodáva sa s ešte lepšou kvalitou zostavenia a môže ísť s prstom na nohe s T5 z hľadiska výkonu. Objem disku sa však zmestí do Extreme Portable aj do T5 a je dodávaný aj s vyššou cenovou značkou.. 

g-drive-mobile-1

GD Drive Mobile SSD je napriek tomu pôsobivý. Má krytie IP67 pre ochranu pred prachom a vodou. Pre prach to znamená, že jednotka je úplne chránená pred škodlivým prachom, bez ohľadu na to, kde pristane. Ochrana vody nie je tak vysoko na stupnici, ale je lepšia ako Extreme Portable. G-Drive Mobile SSD môže byť ponorený do jedného metra vody až na 30 minút. 

Dodáva sa však s veľkosťou, ktorá sa však hodí. Pri rýchlosti 50 mm x 95 mm je mobilný disk SSD G-Drive väčší a váži viac ako dvakrát toľko ako Samsung T5. Veľkosť a hmotnosť prenosných počítačov Samsung T5 a SanDisk Extreme je tak nízka, že vás niečo navyše nezlomí.. 

Viac sa týka emisie. Aj keď je SSD G-Drive Mobile SSD oveľa drahší ako prenosný počítač T5 alebo Extreme Portable, v prípade modelu 2TB vám bude stále bežať o 60 až 100 dolárov viac, v závislosti od toho, kde ho kúpite. Napriek tomu platíte za ochranu, ktorú T5 a Extreme Portable neponúkajú.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči G-Technology G-Drive Mobile SSD

Výkonnostne sa GD Drive Mobile SSD priblíži T5. Zaznamenali sme postupnú rýchlosť čítania a zápisu do 5 MB / s od T5 so skóre 562,8 MB / sa 515,6 MB / s. Náhodné čítania a zápisy boli tiež solídne, s rýchlosťou náhodného čítania nad T5. Náhodná rýchlosť zápisu bola však o 20 MB / s pomalšia. 

Výkon prichádza s malým prekvapením, keďže disk vo vnútri jednotky G-Drive Mobile SSD je interným interným M.2 SSD pre spotrebiteľa. V podstate kupujete puzdro USB 3.1, ktoré vám môže poraziť, pričom disk SanDisk X600 je vo vnútri. To však nie je zlá vec a pomáha značke s vysokou cenou vytvoriť ešte väčší zmysel. 

Verzia M.2 stojí okolo 320 dolárov sama o sebe, takže 40 dolárov za prémiový kryt sa javí ako krádež. S G-Technology G-Drive Mobile SSD budete nakoniec míňať viac, ako niektoré z jeho konkurenčných služieb, ale tieto dodatočné náklady sa oplatia. Viac sa môžete dozvedieť v našej recenzii G-Drive G-Drive Mobile SSD. 

Prenosné zálohovanie Seagate Plus

Seagate Backup Plus Portable je prepracovanejšou verziou Seagate Portable (prečítajte si našu recenziu v Seagate Portable). Neposkytuje rýchlosti pľuzgierov, ale za požadovanú cenu to nemusí. S funkciou Backup Plus Portable je kapacita dôležitejšia ako rýchlosť, a preto je vynikajúcou voľbou. 

Seagate-backup-plus-portable-1

Existuje viac variantov Backup Plus Portable, každá s mierne odlišnými funkciami. Na 2TB máte na výber medzi dvoma modelmi: Slim a Ultra Touch. Tenká verzia nie je nič zvláštneho mimo bytia, no, štíhla. Jeho štíhlejšie telo ho robí prenosnejším v porovnaní s modelmi 3TB a 4TB, ale celkovo je to rovnaká jednotka. 

Verzia Ultra Touch je drahšia, ale obsahuje aj ďalšie funkcie. Na rozdiel od Slim a normálnej verzie, verzia Ultra Touch pracuje s USB-C. Nepoužíva sa rozhranie USB 3.1, ale stále ho môžete pripojiť k portu USB-C. Okrem toho prichádza s hardvérovým šifrovaním, ktoré je pekné vidieť, napriek tomu, že je obmedzenejšie ako softvér spoločnosti Samsung.

Bez ohľadu na to, ktorú verziu si vyberiete, budete mať k dispozícii sortiment farieb, z ktorých každá bude mať tkaný textilný povrch. Aj keď sme čiastočne výkonní, estetika stále záleží, a Backup Plus Portable tomu rozumie.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia prenosný počítač Seagate Backup Plus

Prenosný počítač Seagate Backup Plus je vyváženou cestou. Jeho cena nie je náročná, kvalita zostavy je vynikajúca a výkon je slušný. Očakávania však treba zmierniť po preskúmaní troch SSD. 

Nevykonáva takmer rovnako dobre ako tie jednotky, časovanie v sekvenčných rýchlostiach čítania a zápisu okolo 130 MB / s, a náhodné čítanie a zápis okolo 1,5 MB / s. Výkon nie je skvelý, ale nie je to zlé. 

Namiesto zamerania sa na určitý aspekt úložného priestoru, ako je napríklad Western Digital My Book (prečítajte si našu recenziu Western Digital My Book), Backup Plus Portable funguje vo všetkých scenároch v poriadku.. 

Je to nahradené jeho vlastnosťami, ktoré majú formu Seagate Toolkit. Toolkit umožňuje zálohovať alebo zrkadliť existujúcu jednotku podľa plánu. Hoci sú pomocné programy pre zálohovanie bežné (prečítajte si príklad recenzie ADATA SD600), zriedkakedy sú to plnohodnotné funkcie.

Viac informácií o Toolkit sa dozviete v našej recenzii Seagate Backup Plus Portable.

Základy spoločnosti Toshiba Canvio

Základy spoločnosti Toshiba Canvio sú iba také: základné. Napriek tomu, že je takmer vo všetkých ohľadoch nevýrazný, je šokujúco rýchly, najmä s ohľadom na cenu. Aj keď nemôže konkurovať spoločnostiam Samsung alebo G-Technology, Toshiba Canvio Basics má v porovnaní s ostatnými externými pevnými diskami čiernej skrinky svoje vlastné, a to za skvelú cenu. 

Toshiba Canvio-basics-1

Je k dispozícii až 4 TB, ale model 2 TB ukazuje najlepšiu cenu za gigabajt. V čase písania správy stojí Amazon neuveriteľne tri centy za gigabajt, čo je neuveriteľné. V porovnaní s modelom 1TB je hodnota jasná. Je to len o 15 dolárov drahšie a poskytuje dvojnásobné množstvo úložného priestoru. 

Výkon je však miestom, kde vynikne pohon, napriek všetkému, čo proti nemu pracuje. Canvio Basics je tradičný pevný disk, ktorý prenáša dáta cez USB 3.0. Okrem toho používa iba SATA-300 a poskytuje v celom reťazci niekoľko úzkych miest.

Napriek tomu bol schopný dosiahnuť sekvenčný výkon nad 150 MB / s, hoci to zasiahlo náhodný výkon. Náhodné čítania boli omnoho horšie ako prenosné zálohovanie plus, ale náhodné zápisy boli oveľa lepšie. 

Rovnako ako západné digitálne prvky, aj Canvio Basics sa špecializuje na rýchlosť, čo môže byť dobrá vec v závislosti od prípadu použitia (prečítajte si našu recenziu o západných digitálnych prvkoch). 

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Základy spoločnosti Toshiba Canvio

Za cenu kupujete úložný priestor na základni Toshiba Canvio Basics a to je všetko. Nezískate s tým žiadne nástroje na zálohovanie ani hardvérové ​​šifrovanie. Namiesto toho ukladáte niekoľko kostí vzdaním sa funkcií, ktoré vidíte pri diskoch od spoločností Seagate a Western Digital. 

Aj napriek tomu je jednotka Toshiba Canvio Basics za cenu veľmi výhodná, najmä pri 2 TB. Ak hľadáte veľa kapacít za veľmi málo peňazí, je to pohon pre vás. Stačí byť upozornený na jeho nedostatky. Viac sa dozviete v našej prehľade o základoch spoločnosti Toshiba Canvio.

Záverečné myšlienky

Najlepšie 1TB externý HD: Samsung T5 je skutočne pôsobivý externý pevný disk, napriek tomu, že je pomerne drahý. Pri 2TB ponúka dostatok úložného priestoru a rýchlosť pľuzgierov, čo z neho robí najlepší externý pevný disk 2TB v okolí. 

To znamená, že naše ďalšie možnosti by sa nemali ignorovať. Technológia G-Drive G-Drive Mobile SSD poskytuje väčšiu ochranu za vyššiu cenu a produkt template = ”link” id = 36063 text = “Backup Plus Portable”] ponúka skvelý dizajn, aj keď pomalšiu rýchlosť. 

Celkovo bude zvolená jednotka závisieť od prípadu použitia. Ak máte záujem pozerať filmy vo formáte 4K alebo hrať hry, SSD disky vám budú dobre slúžiť. Ak si však len chcete urobiť nejakú prácu alebo rozšíriť svoje úložisko, jeden z pevných diskov vám ušetrí peniaze. Ak ste nenašli niečo, čo sa vám páči vyššie, prečítajte si naše ďalšie recenzie na externý pevný disk. 

Aký externý pevný disk 2TB používate? Prečo ste si to vybrali? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me