Najlepšie 1TB externý pevný disk do roku 2020: riešenia ľahkého ukladania

Pokiaľ ide o veľkosť externého pevného disku, 1 TB je tak trochu milá. Je to dosť miesta na uloženie, ktoré vám umožní vziať vaše súbory na cestách bez toho, aby ste prešli na územie s úplnou zálohou. Veľkosti súborov sa stále zväčšujú, vďaka čomu je externý disk s kapacitou 1 TB minimom na ukladanie ďalších údajov. 


Bez ohľadu na to, či chcete rozšíriť ukladací priestor pre prenosný počítač alebo si vziať so sebou niekoľko filmov, ideme s najlepším externým pevným diskom o veľkosti 1 TB. Vyťažili sme z nášho najlepšieho sprievodcu externým pevným diskom, aby sme zaistili, že ponúkame iba to najlepšie z najlepších. 

Ak hľadáte trochu viac úložiska, či už ide o ďalšie súbory alebo zálohu systému, nezabudnite si prečítať aj naše najlepšie 3TB externé pevné disky a najlepšie 4TB externé pevné disky. Nájdete tu možnosti, ktoré sú vhodnejšie na zálohovanie, zatiaľ čo tu sa zameriame hlavne na rozšírené úložisko.

Najlepšie 1TB externý pevný disk 2020

Výber najlepšieho 1TB externého pevného disku

Pri výbere najlepšieho 1TB externého pevného disku existuje viac faktorov, ako sa na prvý pohľad zdá. Pochopiteľne, aby sme mohli zahrnúť disk, bolo potrebné ponúknuť kapacitu 1 TB. Vzhľadom na toto množstvo skladovania sme však museli priniesť ďalšie faktory. Konkrétne sme zvážili účel jazdy. 

Externé pevné disky s kapacitou 1 TB nie sú najlepším riešením pre zálohovanie. Aj keď sa dajú použiť na tento účel, nezaoberali sme sa na to. Dalo by sa zálohovať napríklad prenosný počítač s externým pevným diskom 1 TB, ale ak aktualizujete počítače alebo stiahnete ďalšie súbory, rýchlo sa stanú zbytočnými.. 

Namiesto prvotnej kapacity sme sa zamerali na rýchlosť, možnosti odovzdávania, ako je napríklad Western Digital My Book (prečítajte si našu recenziu Western Digital My Book). Externý pevný disk s 1 TB úložného priestoru je oveľa užitočnejší na zaznamenávanie súborov na cestách, či už ide o pozeranie filmov, hranie hier alebo o prácu.. 

Z dôvodu mentality „Vezmite svoje veci na cestu“ sme sa viac zamerali na pevné disky ako na pevné disky. HDD majú horšiu výkonnosť a je pravdepodobnejšie, že zlyhajú, čo robí z SSD jednoznačnú voľbu pre 1TB disk. To znamená, že SSD sú drahé, preto sme zahrnuli niekoľko HDD, o ktorých si myslíme, že to za to stoja. 

Navyše funkcie, ako je hardvérové ​​šifrovanie a ochrana heslom, sú vysoko premyslené. Za predpokladu, že idete za jazdy, je dôležité mať v prípade straty alebo odcudzenia bezpečnostnú ochranu. Aj v tomto prípade je dôležitá veľkosť.

Najlepšie 1TB externý HD: Samsung T5

Samsung T5 sa umiestnil na prvom mieste v našom najlepšom externom pevnom disku SSD a najlepší externý pevný disk pre sprievodcov počítačmi Mac, preto by malo byť také malé prekvapenie, že je tu tiež na prvom mieste. Robí všetko, čo chceme, aby urobil externý pevný disk, kombinujúci rýchlosť, kvalitu a vlastnosti do balíka za primeranú cenu. 

samsung-t5-1

Je k dispozícii až do 2TB, ale model 1TB je skutočne milý. Platíte približne 0,16 USD za gigabajt, čo nie je zlá sadzba pre SSD. Je tiež dodávaný v čiernej farbe, zatiaľ čo verzie jednotky s kapacitou 250 GB a 500 GB sú bledomodré. Aj keď obidva vyzerajú dobre, sme súčasťou modelu zatemnenia. 

Za cenu je výkon vynikajúci. Zaznamenali sme rýchlosť postupného čítania a zápisu výrazne nad 500 MB / s a ​​rýchlosti náhodného čítania a zápisu blízko 200 MB / s. T5 ukazuje výkon USB 3.1, takže SSD disky, ktoré používajú USB 3.0, ako napríklad ADATA SD600, sú v prachu (prečítajte si našu recenziu ADATA SD600).

Ešte pôsobivejšia je skutočnosť, že spoločnosť Samsung dokáže zabaliť toľko výkonu v takom malom balení. T5 je svetlo ako perie alebo presnejšie svetlo ako zhruba 6 000 kuracieho peria. Váži iba 51 gramov a meria menšie ako vizitky pri 57,3 mm x 74 mm. 

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Samsung T5

Aj keď je malý, T5 nie je krehký. Nie je to tak chránené ako niečo ako LaCie Rugged Mini (prečítajte si našu recenziu LaCie Rugged Mini), ale môže to trvať bije. Pohon je uzavretý v celokovovom kryte, ktorý zvládne niekoľko kvapiek. T5, ako SSD, nepredstavuje ani riziko zlomených tanierov. 

Spoločnosť Samsung ďalej zahŕňa svoj softvér na správu diskov spolu s T5. Po jeho pripojení k počítaču sa zobrazí výzva na inštaláciu softvéru, ktorý vám umožní nastaviť heslo a skontrolovať aktualizácie firmvéru.. 

Ak je aktivovaný bezpečnostný režim, vaše dáta sú šifrované pomocou AES-256, kým nezadáte heslo. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našom popise šifrovania. 

Našťastie môžete vypnúť bezpečnostný režim, ak nechcete vždy zadávať svoje heslo. Samsung T5 je vďaka svojej definícii pôsobivý. Je kompaktný a ľahký, ale obsahuje najlepší výkon, aký sme kedy videli. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Samsung T5.

G-Technology G-Drive Mobile SSD

Technológia G-Drive G-Drive Mobile SSD je o niečo väčšia a o niečo odolnejšia ako Samsung T5. Dodáva sa však s podobným výkonom. Rýchlosť postupného zápisu bola o niečo pomalšia, zatiaľ čo rýchlosť náhodného čítania bola o niečo rýchlejšia, ale celkovo je výkon takmer rovnaký. 

g-drive-mobile-1

Remíza k SSD G-Drive Mobile je kvalita zostavenia. Má krytie IP67 na ochranu pred prachom a vodou, čo v skratke znamená, že je chránený takmer pred všetkým. „6“ je najvyššie hodnotenie pre prach, čo znamená, že pohon môže prísť v úplnom kontakte so škodlivým prachom – ako sú piliny a kovový prach – a stále funguje dobre. 

Na stupnici vody však nie je tak vysoko. V prípade vody dosahuje štandard IP až osem, pričom GD Drive Mobile SSD je „7“. Napriek tomu toto hodnotenie znamená, že môže byť ponorený do jedného metra vody až na 30 minút. Pokiaľ nechcete hodinu hodiť do oceánu, budete v poriadku. 

Táto dodatočná ochrana však stojí za príplatok. Model 1TB je o 20 dolárov drahší ako model T5 alebo, v priamejšom porovnaní, o 0,03 USD vyšší za gigabajt. Aj keď cena stojí za to, T5 je dostatočne robustný pre väčšinu aplikácií. 

Pokiaľ si nepredvídate, že potrebujete osobitnú ochranu jednotky SSD G-Drive Mobile SSD, nie je veľa dôvodov na jej výber z hľadiska výkonu. Je to vynikajúci disk 1TB, celkovo z hľadiska nákladov len o niečo menší ako T5. Ak však uprednostňujete celkovú estetiku mobilného SSD disku G-Drive, nie je to o toľko drahšie.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči G-Technology G-Drive Mobile SSD

GD Drive Mobile SSD v skutočnosti nepoužíva disk vyvinutý spoločnosťou G-Technology. Ak nepoznáte, spoločnosť G-Technology vlastní spoločnosť Western Digital a je udržiavaná ako riešenie kreatívneho ukladania približne rovnakým spôsobom, akým bol HGST zameraný na podnikové zálohovanie. Western Digitalalso vlastníSanDisk, a to je to, čo je v mobilnom SSD disku G-Drive. 

V podstate kupujete disk SSD SanDisk X600 M.2 v odolnom puzdre USB 3.1. V tejto súvislosti cena nie je v skutočnosti príliš zlá. Jednotka 1TB X600 sa chystá na Amazone za približne 130 dolárov, takže približne 50 dolárov si kupuje pohodlie pri používaní disku externe, ako aj v puzdre odolnom proti nechtom..

Celkovo je G-Technology G-Drive Mobile SSD pôsobivý externý disk s porovnateľnou cenou. Aj keď svetlo na funkcie, to môže biť a udržiavať rýchlosti hodné nášho najrýchlejšieho externého zoznamu pevných diskov v tomto procese. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii G-Drive G-Drive Mobile SSD.

Prenosný systém SanDisk Extreme

SanDisk Extreme Portable hovorí všetko, čo potrebujete vedieť v názve. Je vyrobený tak, aby bol čo najkompaktnejší a zároveň poskytoval vynikajúcu rýchlosť a kvalitu zostavenia. Našťastie to robí všetky tieto veci. Je ľahší, menší a tenší ako ten Samsung T5 a obsahuje dokonca malý háčik na pripevnenie ku karabíne.. 

SanDisk-extreme-portable-2

Okrem toho môže fungovať v niektorých dosť šialených podmienkach. Jednotka pracuje od 32 do 95 stupňov Fahrenheita (0 až 32 stupňov Celzia), čo umožňuje vnútorným stúpať až na 158 stupňov Celzia (70 stupňov Celzia). Okrem toho je odolný voči nárazom a vibráciám a je chránený pred vodou a prachom. 

To však znamená, že nie je tak chránený ako mobilný SSD disk G-Drive. Má krytie IP55, čo znamená, že môže pracovať aj po kontakte so škodlivým prachom, ale nie pri dlhodobom kontakte. Pri vode je možné striekať zo všetkých strán vysoko výkonnou hadicou – s dýzou nie väčšou ako 12,5 mm alebo zhruba pol palca – ale nemôže byť úplne ponorená. 

Aj keď je systém SanDisk Extreme Portable o niečo menej chránený, je lacnejší ako mobilný disk SSD G-Drive. Model 1TB je niečo vyše 150 dolárov a predstavuje takmer najlepšiu cenu za gigabajt mimo rozsahu. Ak chcete získať maximálnu hodnotu, 2TB má lepšiu cenu za gigabajt, ale keď bude všetko povedané a hotovo, bude to stáť takmer 300 dolárov..

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči SanDisk Extreme Portable

Prenosný počítač SanDisk Extreme má lepšiu výkonnosť ako akýkoľvek externý pevný disk, ktorý sme testovali – prečítajte si jeden príklad z prehľadu základov Toshiba Canvio – ale nie rovnako ako mobilný disk SSD Samsung T5 alebo G-Drive.. 

Sekvenčné rýchlosti boli o 20 MB / s pomalšie ako náhodné rýchlosti. To znamená, že to porovnávame s najlepšími z najlepších. Rýchlosť systému SanDisk je sama o sebe veľmi pôsobivá. 

SanDisk vám však nedá disketu a nechá to tak. Vo vopred nainštalovanej kópii je kópia softvéru SanDisk SecureAccess. Aj keď je to zastaraný softvér, SecureAccess vám umožní šifrovať údaje na vašom disku pomocou AES-128 a chrániť ich pomocou hesla. Preferujeme systém Samsung viac, ale systém SanDisk nie je celkovo zlý. 

Medzi mobilnými jednotkami SSD, T5 a Extreme Portable G-Drive je malý rozdiel, pokiaľ ide o výkon a funkcie. Najväčší rozdiel je v tvarovom faktore, takže ak sa vám páči vzhľad a veľkosť SanDisk Extreme Portable, je to pohon pre vás. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii SanDisk Extreme Portable.

Western Digital Elements

Western Digital Elements je o základoch ukladania dát. Nejedná sa o pôsobivý alebo honosný pevný disk, ktorý má športový plastový exteriér s rotujúcim diskom vo vnútri. Namiesto toho, aby išlo o najrýchlejšiu rýchlosť alebo najodolnejší exteriér, jednotka Elements je o ukladaní údajov čo najjednoduchším možným spôsobom.

Západné digitálny elementy-1

Prichádza s cenou, ktorá sa tiež hodí, čo je dobré. Western Digital Elements je jedným z najlacnejších externých pevných diskov, počnúc iba 50 dolárov za model 1TB a až po 100 dolárov za model 4TB. Najlepšie je to aj s 1TB alebo 2TB, pretože kapacity 3TB a 4TB sa lepšie hodia pre Western Digital My Book. 

Nákup úložného priestoru si práve kupujete. Ako už názov napovedá, jednotky Elements sú o základoch ukladania, takže v nich nie sú zahrnuté žiadne doplnky. Na 1 TB nie sme príliš sklamaní nedostatkom záložného nástroja, ale ochrana heslom by bola pekná. Western Digital však na svojej webovej stránke sprístupňuje diagnostický nástroj zadarmo. 

Ak hľadáte lacný disk, ktorý dokáže dodať veľa kapacity, západné digitálne prvky sú pre vás. Bude sa s ním musieť zaobchádzať opatrne, na rozdiel od vyššie uvedených možností, ale peniaze, ktoré šetríte, sa môžu oplatiť. 

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia západné digitálne prvky

Z vyššie uvedených možností sú Western Digital Elements rýchlo odfúknuté, ale lacný točiaci disk to nie je zlé. Naše testovanie prinieslo sekvenčné rýchlosti čítania 131,3 MB / s, rýchlosti sekvenčného zápisu 127,4 MB / s, náhodné čítania 0,55 MB / sa náhodné zápisy 10,11 MB / s.. 

Skutočným spôsobom Western Digital je ťažšie zameranie na náhodné písanie ako čítanie. V praxi to znamená, že disk bude pri nahrávaní nových údajov na taniere dobre pracovať, ale bude mať ťažké vyhľadať tieto údaje po linke. Celkovo je to jednotka zameraná na zálohovanie, takže ak potrebujete rýchly prístup k svojim súborom, nezabudnite na to.

Aj napriek svojim negatívnym výsledkom je Western Digital Elements pôsobivou cenou. Neposkytuje rýchlosti pľuzgierov, ale prenosová rýchlosť je stále prijateľná. Okrem toho nemá robustnú kvalitu zostavenia, ale nemusíte s ňou chodiť pešo. Celkovo je to solídny pohon pre lacné. Viac sa dozviete v našej recenzii Western Digital Elements.

Prenosné zálohovanie Seagate Plus

Seagate Backup Plus Portable je ako rozšírená verzia Western Digital Elements. Svojou podobou a funkciou je podobná ako pri štandardných prenosných sieťach Seagate, ale s niekoľkými významnými vylepšeniami (prečítajte si našu recenziu prenosných prenosov Seagate). Konkrétne, dizajn je oveľa atraktívnejší a prichádza s hrsťou nástrojov.

Seagate-backup-plus-portable-2

Najprv si povedzme dizajn. Existuje niekoľko variantov Backup Plus Portable, ale na účely tejto príručky sa budeme baviť o Slim a Ultra Touch, ktoré sú jediné verzie, ktoré ponúkajú model 1TB. Tenká verzia je to, čo by ste očakávali. Je to zúžená verzia normálnej jazdy, ktorá sa ponúka v rôznych farbách, každá s tkanou textíliou.. 

Verzia Ultra Touch je o niečo drahšia, ale prichádza s funkciami, ktoré zdôvodňujú cenu. Normálne budete musieť používať konektor USB-A s funkciou Backup Plus Portable, ale verzia Ultra Touch obsahuje adaptér USB-C. Verzia Ultra Touch navyše obsahuje hardvérové ​​šifrovanie a ochranu heslom. 

To však neznamená, že štíhla verzia je bez funkcií. Seagate obsahuje Toolkit so všetkými jeho pohonmi, vrátane všetkých variantov Backup Plus Portable. Vo vnútri súpravy nástrojov nájdete nástroje na zálohovanie a zrkadlenie existujúcich jednotiek, čo je veľmi užitočné. Ďalej môžete nastaviť automatický plán zálohovania, aby nedošlo k strate údajov.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia prenosný počítač Seagate Backup Plus

Hoci je prenosný Backup Plus Portable pôsobivý z hľadiska funkcií a kvality budovania, nie je skvelý, pokiaľ ide o rýchlosť. Ukazuje iné zameranie ako disky Western Digital, večer venuje náhodným čítaniam a zápisom. Aj keď to v určitých scenároch povedie k mierne lepšiemu výkonu, celkovo je to horšia. 

Je to však použiteľné. Počas nášho testovania sme zaznamenali rýchlosť postupného čítania 129,6 MB / s, sekvenčné zápisy 136,9 MB / s, náhodné čítania 1,31 MB / sa náhodné zápisy 1,31 MB / s. Hlavným problémom je náhodné predstavenie. Aj keď sú jednotky disku rovnomernejšie ako jednotky, rýchlosť náhodného zápisu by mohla vytvoriť prekážku. 

Napriek tomu za túto cenu dôjde k nejakému kompromisu. Prenosný počítač Seagate Backup Plus je len o niečo drahší ako západné digitálne prvky, zatiaľ čo zabalenie do oveľa viac funkcií. Viac informácií o jednotke sa dozviete v našej recenzii Seagate Backup Plus Portable. 

Záverečné myšlienky

Väčšina externých pevných diskov sa ponúka vo variante 1 TB, ale veríme, že tých päť vyššie uvedených možností je najlepšie. Hoci je Samsung T5 drahý, utrie podlahu z hľadiska výkonu, kvality zostavenia a funkcií. Western Digital Elements a Seagate Backup Plus Portable sú tiež pevné disky, ale iba v súvislosti s cenou. 

Z rôznych dôvodov budete možno potrebovať inú jednotku. Ak žiadna z vyššie uvedených možností neprejavila váš záujem, prečítajte si naše ďalšie externé recenzie na pevný disk. 

Aký externý pevný disk 1TB používate? Prečo ste si to vybrali? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me