Najlepší externý pevný disk roku 2020: Naše najlepšie úložisko hardvéru

V posledných niekoľkých rokoch boli pevné disky oveľa lacnejšie. Mechanické pevné disky dosiahli svoj špičkový výkon a ukladanie flash sa stalo lacnejšou výrobou, čo znamená, že teraz môžete získať lacné, lacné externé úložisko s viacerými terabajtmi za lacné. V tejto príručke k najlepším externým pevným diskom predstavíme naše obľúbené položky.


Je to však výzva, pretože externý pevný disk, ktorý je pre vás najlepší, sa vo veľkej miere zakladá na tom, na čo ho používate. V tejto príručke poskytneme tri najlepšie výbery v štyroch kategóriách: funkcie, ceny, rýchlosť a výkon, záruka a podpora. Nakoniec dáme celkovo náš najlepší výber, ako aj naše obľúbené položky pre Xbox One a PlayStation 4. Ak sa vám páči, môžete skočiť na náš porovnávací graf.

Najlepšie externý pevný disk

Samsung T5

Testovali sme najnovšie a najväčšie externé pevné disky a Samsung T5 je najlepší pre väčšinu ľudí. Je rýchly, prenosný a mimoriadne odolný. Recenzia Samsung T5samsung-t5-1249,99 dolárov 179,97Ušetrite 70,02 USD (28%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 184,99(77 Recenzie) Buy on Walmart$ 199.99(843 recenzií) Kúpiť za najlepší nákup

Typy externých pevných diskov

Pred výberom je dôležité hovoriť o rôznych druhoch externých jednotiek. Faktory ako veľkosť, rýchlosť a rozhranie nie sú izolované premenné. Často ich určuje samotná jednotka. Rovnako ako diskety a pevné disky vykonávajú rovnakú funkciu rôznymi spôsobmi, jednotky pevného disku a jednotky SSD robia to isté..

HDD

Najbežnejším pevným diskom, na ktorý narazíte, je pevný disk. V našich rebríčkoch externých pevných diskov označujeme tento typ disku ako „spinning“. Dôvodom je, že údaje, ktoré ukladáte, sa zapisujú a načítavajú zo série diskov podobných diskom, ktoré sú vložené do krytu..

Tieto disky sa točia a hlava ihly číta dáta z rôznych miest na disku. Aj keď to nie je to isté, dobrý spôsob premýšľania o rotujúcom pevnom disku je ako vinylový záznam. Čítacie a zapisovacie hlavy môžu preskočiť na rôzne miesta na disku a čítať dáta, ktoré sú tam uložené, alebo naň môžu zapisovať nové údaje.

Tento prístup k úložisku má jednu hlavnú výhodu: je lacný. Jednotky točenia existujú už desaťročia a pohybujú sa od menej ako štyroch megabajtov v roku 1957 do 16 terabajtov v roku 2019. Táto inovácia umožnila lacnejšie a menšie disky s väčšou kapacitou, čo je ideálne pre externé disky..

To znamená, že datovaná technológia má drsné okraje. Rýchlosť je hlavným problémom pri otáčaní diskov, pretože pre vyhľadanie údajov na disku je potrebné, aby hlavy jednotky našli čas. Dlhovekosť je ďalším problémom. Rotujúce disky vo vnútri sú citlivé a skutočnosť, že sa otáčajú, vytvára vibrácie. V priebehu času tieto vibrácie spôsobia spomalenie disku a prípadne jeho zlyhanie.

To ignoruje aj možné problémy s poškodením jednotky. Aj keď externé pevné disky sa zvyčajne dodávajú v robustnom kryte, niekoľko kvapiek v pravom uhle ich môže stať nepoužiteľnými. To znamená, že ak chcete získať veľa úložného priestoru za málo peňazí, najlepšie sú externé pevné disky.

SSD

Oveľa modernejšie sú externé SSD. Namiesto použitia rotujúceho disku tieto zariadenia používajú pamäťové moduly, na ktorých sa ukladajú údaje flash. Dáta, ktoré píšete na disk, sú vložené do pamäťového modulu bez pohyblivých častí, preto sa nazýva „jednotka SSD“. 

V porovnaní s tradičným zvlákňovacím diskom existuje veľa vylepšení z dôvodu nemechanického charakteru SSD. Najdôležitejšie je, že sa zlepšili prevodové sadzby. Hoci zápis veľkých súborov na SSD v porovnaní s HDD môže priniesť podobné výsledky, tuhé úložisko má tú výhodu, že dokáže rýchlo zapisovať na pamäťové moduly na viacerých miestach.. 

Je to preto, že neexistuje fyzická hlava, ktorá by sa mala pohnúť. Ak HDD potrebuje prečítať informácie z jedného do druhého a druhého doska, bude nejaký čas trvať, kým sa hlava presunie na obe miesta. Pri jednotke SSD je možné tieto miesta rýchlo nájsť, pretože elektrický prúd je jediná vec, ktorá potrebuje cestovať.

Rýchlosť sa zvyšuje kvôli nedostatku pohyblivých častí, ako je tuhosť, ale dlhovekosť má problémy. Pretože sa dáta zapisujú priamo do pamäťového modulu, zapisovanie a odstraňovanie údajov v určitej oblasti znova a znova spôsobí ich opotrebovanie. Našťastie to bolo väčšinou vyriešené pomocou moderných možností procesom nazývaným vyrovnávanie opotrebenia. 

Najväčší problém s touto možnosťou je však cena. Pretože technológia je novšia, cena jedného je vyššia ako HDD v takmer každom scenári. Okrem toho je prístup k veľkým pevným diskom v spotrebiteľských aplikáciách obmedzený, pretože vysokokapacitné SSD disky sa zväčša zameriavajú na podnikové aplikácie.

Dôvody použitia externého pevného disku

V takmer všetkých prípadoch bude externý pevný disk drahší ako interný. Aj keď to má zmysel pre tých, ktorí sa nechcú kopať do svojho počítača, existujú iné dôvody, prečo sú exteriérové ​​možnosti prednosť interiérom..

prenosnosť

Najviditeľnejšou výhodou je prenosnosť. Interné pevné disky sú vo vašom počítači uzamknuté, čo znamená, že k údajom, ktoré tam ukladáte, nie je možné získať prístup, pokiaľ nepoužívate službu cloudového úložiska, ako je napríklad Sync.com.

Externé pevné disky vám umožňujú slobodne vykonávať prácu na pracovnej ploche pomocou jediného kábla. Väčšina výberov nevyžaduje externé napájanie, čo znamená, že vaše údaje sú vzdialené iba USB alebo Thunderbolt pripojenie.

Fotografie a videografia

Disky USB a Thunderbolt majú okrem fotografovania na cestách využitie aj pre fotografov a videozáznamárov. Keď prebieha fotografovanie na mieste, je ťažké vytvoriť základňu operácií a spoliehanie sa iba na spôsob ukladania fotoaparátu môže viesť k katastrofálnym výsledkom.. 

Tento problém rieši externý pevný disk. Umožňuje vám nastaviť prenosný počítač a ukladať súbory na disk počas celého dňa, čím sa zabezpečí zálohovanie súborov. Navyše ukladanie na vonkajší zdroj namiesto vstavaného úložného priestoru prenosného počítača znamená, že môžete okamžite začať s úpravami na pracovnej ploche.

zálohovanie

Nakoniec je dobré použiť na zálohovanie prenosné úložisko. Existuje niekoľko dôvodov. Po prvé, ak sa s počítačom niečo zhorší a prídete o prístup k svojim údajom, externé jednotky sa môžu pripojiť k inému počítaču. A čo je dôležitejšie, je to kritický nástroj v pláne zálohovania 3-2-1. 

To znamená, že externé nastavenie nie je vhodnou náhradou za online zálohovacie služby, ako napríklad Backblaze (prečítajte si našu kontrolu Backblaze). Namiesto toho je to jeden krok v tomto procese. 

Lokálne zálohovanie na externom pevnom disku a zálohovanie prostredníctvom cloudu s online zálohovacou službou vás ochráni pred akoukoľvek katastrofou, ktorá môže zasiahnuť, bez ohľadu na to, či ide o doma alebo v dátovom centre, kde funguje online zálohovacia služba..

Výber prenosného úložiska pre PC a Mac

Teraz, keď už máme z cesty nejaké základy, sa pozrieme na to, ako sme sa rozhodli. Kľúčovým problémom je vyváženie faktorov, ktoré vytvárajú skvelý externý pevný disk. Jeden môže mať vynikajúce prevody a napríklad vysokú cenu, alebo iný môže ponúknuť veľkú hodnotu, ale zlú kvalitu zostavenia. 

Predovšetkým sme považovali hodnotu. Hoci nejednoznačným pojmom, hodnotou pre nás je to, do akej miery sú výkon, vlastnosti a cena vyvážené. To znamená, že základne Toshiba Canvio Basics, ktoré majú omnoho horšie výsledky ako T5 od spoločnosti Samsung, majú šancu na úspech vďaka svojmu vynikajúcemu pomeru cena / výkon a slušnej kvalite zostavenia. 

Cena a výkon sú priamočiare, ale funkcie sú neusporiadané. Pri pohľade na funkcie sme spokojní takmer so všetkým. To zahŕňa niečo také malé, ako zahrnutie viacerých káblov pre rôzne pripojenia v krabici alebo také veľké, ako je spojenie záložného nástroja a ochrany heslom s jednotkou.. 

Okrem toho sme zvažovali aj záručné a záručné obdobia. Takmer všetky externé pevné disky majú obmedzenú záruku, líšia sa však v závislosti od možnosti. Z dôvodu „obmedzenej“ doložky sme zvážili dĺžku záruky, aké ľahké bolo využiť výhody a ustanovenia.

Ako sme testovali

Testovali sme každú jednotku pomocou rovnakého postupu, aby sme sa uistili, že sú na rovnakých podmienkach. Začalo sa to objednaním na Amazone, takže sme netestovali vzorku čerešní, rozbalili ju a zapojili do počítača. 

Potom sme disk prešli referenčnými hodnotami, preosiali sme si informácie o obale a záruke a dostali sme sa k napísaniu recenzie. Obídením vzoriek recenzentov dokážeme otestovať jazdy, ktoré pochádzajú z toho istého miesta, aké získate, a zaistiť, aby sa naše výsledky čo najviac priblížili vašim..

Najlepšie porovnanie externého pevného disku

Vlastnosti

Ako už bolo spomenuté, funkcie sú pre externé pevné disky široké. Jednotka niekedy nemusí obsahovať nič iné. Pripojíte ho a začnete ho používať. Aj keď takýto prístup je prijateľný, existujú veci, ktoré hľadáme, pokiaľ ide o funkcie. 

Najdôležitejšie je, že hľadáme pomôcky, ktoré sa dodávajú s jednotkou, napríklad záložný nástroj, ochrana heslom a šifrovanie. Okrem toho berieme do úvahy celkovú kvalitu zostavenia a to, čo je zahrnuté v rámčeku v tejto časti.

Samsung T5

Spoločnosť Samsung nezanecháva žiadny kameň, pokiaľ ide o model T5. Po vybalení získate jednotku, ktorá je menšia ako vizitka, kábel USB typu C na USB typu C a kábel USB-C na USB-A. Oba káble sú zabalené pomocou suchého zipsu, ktorý je pripevnený k jednotke, čo uľahčuje prepravu celého balenia. 

nastavenie samsung-t5

Jednotka je vyrobená a zabalená úžasne, ale najviac vyniká jej ochrana heslom. Po nastavení jednotky sa zobrazí výzva na inštaláciu pomôcky, kde ju môžete spravovať. Tam môžete nastaviť heslo, ktoré bude vyžadované pri každom pripojení jednotky. 

Okrem toho podporuje systém Android hneď po vybalení, čo robí málo diskov. Viac sa dozviete v našej recenzii Samsung T5.

Western Digital My Book

Western Digital My Book je opakom modelu T5. Je veľký a objemný a zameriava sa na riešenie zálohovania pracovnej plochy. Znamená to, že prichádza s prístupom k celému radu funkcií spoločnosti Western Digital, čo znamená, že sa z neho môže stať niečo väčšie ako iba nadmerný externý pevný disk..

western-digital-my-book-1

V predvolenom nastavení je možné nastaviť heslo, ale My Book si získa svoje vlastné, keď sa prihlásite do iných pomocných programov. Zahŕňajú zálohovací nástroj, bezpečnostný nástroj a všeobecný nástroj, ktorý pokrýva mnoho kategórií. Pomocou tejto položky môžete šifrovať svoje zariadenie, konfigurovať rozšírené nastavenia úložiska pomocou RAID (prečítajte si nášho sprievodcu RAID) a zálohujte si disk. 

Viac informácií nájdete v našej recenzii Western Digital My Book.

Prenosné zálohovanie Seagate Plus

Seagate je jedinečný v tom, že prichádza s mnohými funkciami bez ohľadu na to, ktorú úroveň nákupu kupujete. Okrem krytu, ktorý stojí za príplatok, má Backup Plus Portable prístup k rovnakým nástrojom ako normálny prenosný počítač Seagate..

Seagate-backup-plus-portable-1

Tieto pomôcky majú formu balíka Seagate Toolkit, ktorý sa dá použiť na zálohovanie vášho počítača alebo zrkadlenie existujúceho pevného disku. Okrem toho sa zobrazí výzva, aby ste to urobili pri nastavovaní disku, čo znamená, že po skopírovaní údajov do neho nemusíte hľadať pomôcku.. 

Napriek tomu, že mu chýbajú niektoré z funkcií My Book a T5, Backup Plus Portable je lacný, prenosný a bohatý balík funkcií. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii prenosných počítačov Seagate Backup Plus.

cena

Cena pre externé pevné disky je ťažká, a to nie preto, že sa deje čokoľvek klamlivé – prečítajte si príklad naše webhostingové služby, aby ste videli príklad – ale pretože treba zvážiť kapacitu. V tejto časti máme nielen celkovú cenu každého disku, ale aj cenu za gigabajt, aby ste mohli presnejšie porovnávať disky. 

Okrem toho je potrebné zohľadniť prenosové rýchlosti a štýl jazdy. Napríklad úložisko založené na formáte Flash bude vždy drahšie ako mechanické disky, ale nechceli sme ich vyradiť z rotácie. Zvažujeme celkovú hodnotu, ktorú získate za gigabajt, nielen cenu.

Prenosná Seagate

Na jeden gigabajt je štandardný disk Seagate Portable najlacnejšou testovanou jednotkou. Keď je však sčítaný, rozdiel medzi ním a ostatnými externými jednotkami čiernej skrinky, ako sú základy Toshiba Canvio Basics a WD Elements, je minimálny. To, čo robí rozdiel, sú vlastnosti. 

Prenosná Seagate
Hodnotenie editora: 1 TB44,99 dolárov2 TB55,99 dolárov4 TB91,99 dolárov8 TB141,99 dolárov$ 44,99Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone99,99 dolárov $ 55.99Ušetrite 44,00 USD (44%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone119,99 dolárov 91.99Ušetrite 28,00 USD (23%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 256,53(333 recenzií) Kúpiť na Walmart$ 141,99Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone

Rovnako ako v prípade Backup Plus Portable môžete používať Seagate Toolkit, čo znamená, že zálohy a zrkadlá sú férové ​​hry. Jednotky Canvio Basics a Elements neprichádzajú s vlastnosťami, takže prenosný počítač Seagate je podobný tým, ktoré majú takmer vo všetkých ohľadoch, ale jeho vlastnosti ho umiestnia o krok vyššie. Prečítajte si viac v našej recenzii Seagate Portable. 

Western Digital My Book

Ako už bolo spomenuté, disk My Book je riešenie zálohovania zamerané na pracovnú plochu, čo znamená, že je dodávaný vo veľkých kapacitách. Keď úložný priestor stúpa, cena za gigabajt klesá, vďaka čomu sú moje knihy pre peniaze šialené. Ak sa všetci zaujímate o úložný priestor, nič nie je lacnejšie ako kniha My Book. 

Western Digital My Book
Hodnotenie editora: 3 TB89,99 dolárov4 TB97,50 dolárov6 TB129,99 dolárov8 TB149,96 dolárov10 TB197,00 dolárov$ 89,99Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone99,99 dolárov $ 89,99Ušetrite 10,00 USD (10%)(668 recenzií) Buy on Best Buy$ 97.50Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone118,96 $ 99.99Ušetrite 18,97 USD (16%)(20 recenzií) Kúpiť na Walmart119,99 dolárov 99.99Ušetrite 20,00 USD (17%)(1680 recenzií) Kúpiť za najlepší nákup$ 129.99Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone159,99 dolárov 129.99Ušetrite 30,00 USD (19%)(294 recenzií) Buy on Best Buy299,99 dolárov 149,96Ušetrite 150,03 USD (50%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone209,99 dolárov 159,99Ušetrite 50,00 dolárov (24%)(1029 recenzií) Buy on Best Buy299,99 dolárov 197.00Ušetrite 102.99 USD (34%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 289,99(117 názorov) Kúpiť za najlepší nákup

Je to do značnej miery kvôli form factor. Na rozdiel od našich ostatných tipov sa My Book nedá ľahko prepravovať, najmä ak si to vyžaduje externé napájanie. V podstate ide iba o 3,5-palcový HD v puzdre USB 3.0, ktorý výrazne znižuje náklady. 

Prenosný systém SanDisk Extreme

Hoci je SanDisk Extreme Portable drahší ako každá alternatíva na trhu, vyniká ako jeden z lacnejších prenosných diskov SSD. To je ešte pôsobivejšie vzhľadom na to, že funguje takmer rovnako dobre ako mobilný SSD s technológiou T5 a G-Drive G-Drive, zatiaľ čo je menší a odolný voči vode. 

Prenosný systém SanDisk Extreme
Hodnotenie editora: 250GB.72,99 dolárov500GB.89,00 dolárov1TB156,39 dolárov2TB329,99 dolárov99,99 dolárov $ 72,99Ušetrite 27,00 US $ (27%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone109,99 dolárov 72,99Ušetrite 37,00 dolárov (34%)(2 Recenzie) Kúpiť na Walmart$ 99.99(95 recenzií) Buy on Best Buy169,99 dolárov 89.00Ušetrite 80,99 dolárov (48%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone129,00 dolárov 89.00Ušetrite 40,00 dolárov (31%)(7 recenzií) Kúpiť na Walmart$ 129.99(671 názorov) Kúpiť za najlepší nákup$ 156,39Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 261,29(6 recenzií) Kúpiť na Walmart$ 249,99(211 recenzií) Buy on Best Buy$ 329,99Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone549,99 dolárov 446,46Ušetrite 103,53 USD (19%) Zobraziť recenzieKúpiť na Walmart$ 449,99(154 názorov) Kúpiť za najlepší nákup

To, čo vytvára v kvalite zostavenia, však chýba vo vlastnostiach. Jednotka sa dodáva s programom, ktorý šifruje vaše údaje s názvom SecureAccess. To znamená, že ide o „lite“ verziu plateného softvéru. Je to elegantný nástroj, ale ochrana heslom alebo pomôcka na zálohovanie by boli pekné. Napriek tomu je to vynikajúca hodnota, o ktorej sa môžete dozvedieť viac v našej recenzii.

Rýchlosť a výkon

Naše pevné disky testujeme pomocou štyroch kritérií. Dve sa používajú na prenosové rýchlosti a ďalšie dve sa používajú na kontrolu chýb. Medzi týmito štyrmi dúfame, že získate čo najucelenejší pohľad na to, ako disk funguje. 

Je dôležité poznamenať, že neberieme do úvahy cenu. Ako sa očakávalo, SSD vymazali podlahu HDD kvôli spôsobu ukladania údajov. To však neznamená, že tradičný rotujúci disk je zlá voľba, najmä ak sa snažíte ušetriť peniaze. 

Samsung T5

T5 bol rýchlejší ako väčšina diskov, ktoré sme testovali takmer v každej kategórii. G-Drive a SanDisk ho porazili v postupných čítaniach a Mobile SSD v náhodných čítaniach. To znamená, že to bolo rýchlejšie ako v sekvenčných aj náhodných zápisoch a počas nášho prenosu priečinkov 2,3 GB.

Samsun-t5-CrystalDiskMark

Pokiaľ ide o chyby, neboli žiadne. Počas testovania sme mali CrystalDiskInfo otvorený, aby sme monitorovali stav disku vrátane teploty a chybovosti. Aj pri intenzívnom skenovaní chýb zostala jednotka chladná a konzistentná bez ohľadu na to, ako ťažké to fungovalo. 

G-Technology G-Drive Mobile SSD

Výkon je špinavý, keď je potrebné zvážiť toľko metrík. Aj keď náš prvý výber, T5, dosiahol v niektorých kategóriách lepšiu výkonnosť ako mobilný SSD G-Drive Mobile, vo všetkých z nich ho neprekonal. Mobile SSD bol rýchlejší pri náhodných a sekvenčných čítaniach a zaostával, keď došlo k nášmu 2,3 ​​GB prenosu. 

g-drive-mobile-CrystalDiskMark

Aj keď sme nevypočítali mieru chyby – píšeme spisovatelia, nie štatistici – hovoríme o zlomkoch sekundy. Všetko ostatné bolo kopokinetické, čo znamená, že po našom hlbokom skenovaní nedošlo k žiadnym chybám. To znamená, že sme si všimli niečo zaujímavé o jednotke, keď sa nachádzala v CrystalDiskInfo. 

Ukázalo sa ako SSD SanDisk X600 M.2. Vzhľadom na to, že sú vo vlastníctve spoločnosti Western Digital, existuje vysoká pravdepodobnosť, že mobilný disk SSD je iba robustný podvozok M.2 X600. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii SSD mobilného disku G-Drive. 

Prenosný systém SanDisk Extreme

Disk SanDisk porazil disk SSD T5 a G-Drive Mobile SSD postupne, ale vo všetkých ostatných kategóriách zaostával. To znamená, že to len trochu zaostalo. Napríklad T5 nastavil rýchlosť 160,1 megabajtov za sekundu pri náhodných čítaniach a SanDisk dosiahol rýchlosť 159 MB / s..

ssandisk-extreme-portable-review-CrystalDiskMark

Zaujímavé je, že to fungovalo oveľa inak ako mobilný SSD G-Drive, napriek tomu, že mobilný SSD G-Drive má vo vnútri disk SSD SanDisk. Rozdiel nie je obrovský, ale celkovo bol bližšie k T5. Ponuka spoločnosti SanDisk je však o 50 dolárov lacnejšia ako mobilný disk SSD s G-Drive pri 2 TB, takže malý rozdiel vo výkonnosti nie je o nič väčší.

Záruka a podpora

Naše posledné kolo sa zameriava na záruku a podporu. Na rozdiel od našich najlepších poskytovateľov VPN, ktorí často ponúkajú mimoriadnu podporu, vám výrobcovia hardvéru poskytujú malú až žiadnu podporu. To ich však nedostane z háčika. Hľadáme disky, ktoré majú spoločnosti, ktoré idú nad a ďalej, poskytujú podporu prostredníctvom svojpomoci a priameho kontaktu. 

V tejto časti sa tiež venujeme záručnej dobe. Okrem toho, ako dlho to trvá, zvážime aj podmienky a aké ľahké je využiť výhody. 

G-Technology G-Drive Mobile SSD

GD Drive Mobile SSD je jediný disk, ktorý sme testovali a ktorý poskytuje päťročnú obmedzenú záruku. To čiastočne odôvodňuje vysokú cenu, pretože väčšina externých SSD ponúka iba tri roky. Navyše nie je toľko ustanovení. Ak sa vyskytnú problémy spôsobené technológiou G-Technology, môžete ju bezplatne opraviť alebo vymeniť. 

g-drive-mobile-znalostnej

Na základe technickej podpory poskytuje technológia G správnu vedomostnú základňu pre svoje produkty, ktorú zriedkavo vidia výrobcovia externých pevných diskov. Nájdete tu súbory na stiahnutie, špecifikácie produktov, časté otázky a úvodné príručky. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, môžete osloviť e-mailom, ale prostriedky na svojpomoc by mali stačiť. 

Samsung T5

Spoločnosť Samsung ponúka trojročnú obmedzenú záruku na disky T5. Rovnako ako väčšina obmedzených záruk sa týka iba problémov s výrobou jednotky. Poškodenie spôsobené vami, prepravným procesom alebo distribútorom nie je poctené.

samsung-t5-2

Spoločnosť Samsung má so svojou širokou škálou produktov určitú podporu, ktorú sme videli. Napriek tomu, že dokumentácia obsahuje len malú podpornú dokumentáciu, existujú tri spôsoby kontaktu, čo je prvý krok pre každého výrobcu hardvéru, ktorého sme videli. Môžete naplánovať opravu v domácnosti, poslať e-mail predajnému tímu alebo zavolať zástupcovi technickej podpory.

Prenosné zálohovanie Seagate Plus

Prenosný počítač Seagate Backup Plus a všetok disk Seagate na to príde s vynikajúcou podporou. Získate iba dvojročnú obmedzenú záruku, ktorá má zmysel, pretože je to lacnejšia, rotačná jednotka, ale existuje veľa možností podpory. Okrem článkov s informáciami existujú aj automatické nástroje na riešenie problémov, ako aj telefonická a e-mailová podpora.

Seagate-backup-plus-portable-2

Seagate navyše ponúka predplatné na záchranu takmer za nič. Táto služba je ako poistenie vašich údajov, čo znamená, že sa spoločnosť Seagate pokúsi obnoviť ich v prípade poškodenia vašich údajov. Za 14,99 dolárov za tri roky sa nemôžeme sťažovať. Mali by ste však používať aj službu online zálohovania.

Najlepšie externý pevný disk

Po zvážení všetkého je Samsung T5 najlepším prenosným SSD. Je to drahé, ale opravuje všetky nedostatky, ktoré videli jeho externí konkurenti SSD. Je k dispozícii v použiteľných kapacitách. Na rozdiel od ADATA SD600, ktorý je k dispozícii iba do 512 GB, má T5 kapacitu 1 TB a 2 TB (prečítajte si našu recenziu ADATA SD600). 

samsung-t5-1

To v kombinácii s nekompromisnými prenosovými rýchlosťami robí model T5 oveľa atraktívnejším. Od ceny vyššej ako 150 USD je cesta drahá, ale v takom malom balení nenájdete taký skvelý výkon pre nič menej.. 

Navyše, vlastnosti sú skvelé. Je to jediný disk, ktorý sme skontrolovali a ktorý podporuje systém Android hneď po vybalení, ponúka ochranu heslom a dodáva sa spolu s káblami na pripojenie USB typu C a USB-A. Je prenosný, váži iba 51 gramov a meria menšie ako vizitky.

Je to kompletný balík chránený odolným kovovým krytom a podporený veľkorysou trojročnou zárukou. Ak hľadáte rýchlosť, prenosnosť a kapacitu, T5 vám ponúka. 

Najlepšie externý pevný disk PS4

Neexistujú žiadne exkluzívne možnosti pre PS4, okrem značkovej možnosti spoločnosti Seagate. Na rozdiel od konzoly Xbox One, ktorej sa budeme dotýkať ďalšie, hry PS4 nie sú také veľké, že kladú dôraz na prenosnosť. Aj keď existuje veľa možností, rozdáme výkrik WD Elements. 

Západné digitálny elementy-2

Neprinieslo to hlavného sprievodcu, ale v našej recenzii Western Digital Elements môžete vidieť, že ide o solídny disk, najmä ak chcete veľa lacného úložiska. Pri variante 4TB sa budete vyhýbať $ 100, a hoci je to trochu pomalé, cena zahanbuje akýkoľvek externý disk SSD na trhu.. 

Ak chcete zvýšiť rýchlosť a nevadí vám znížená kapacita, prenosný disk SSD, napríklad mobilný disk SSD G-Drive alebo T5, načíta vaše hry rýchlejšie. Pokiaľ ide o kapacitu a cenu, musíme ju dať jednotke Elements for PS4. 

Najlepšie externý pevný disk Xbox One

S konzolou Xbox One môžete použiť ľubovoľnú jednotku jej pripojením do jedného z portov USB. Na rozdiel od PS4 je však skladovacia kapacita hlavným problémom. Spoločnosť Microsoft sa teší z používania nekomprimovaných textúr, ktoré vedú tituly prvej strany, aby zaberali 100 GB alebo dokonca 200 GB priestoru. Z tohto dôvodu je ideálna vysokokapacitná lacná alternatíva, napríklad Western Digital My Book. 

Xbox One a Xbox One X sú tiež menšie ako PS4 Pro, takže si môžete dovoliť ďalší priestor vedľa konzoly. Moje knihy sú vybavené množstvom funkcií, ktoré budú pri pripojení ku konzole irelevantné, konkrétne šifrovanie a zálohovanie. 

Navyše potrebuje ďalšiu energiu. Ak potrebujete iba trochu miesta navyše, prenosný disk SSD vám umožní rýchlejšie načítavanie hier. Najmä Xbox One X je však dosť rýchly sám osebe, takže tu nie je nič iné ako v prípade PS4 Pro. 

Záverečné myšlienky

Samsung T5 vyniká ako najlepšia voľba nielen svojou rýchlosťou a kvalitou zostavenia, ale aj svojou kompaktnou veľkosťou, vynikajúcou podporou a mnohými funkciami. Jeho cena je vysoká, najmä pre tých, ktorí nepotrebujú šialené prenosové rýchlosti. Ak ste to vy, jednoduchá jednotka s čiernou skrinkou, napríklad prenosná sieť Seagate alebo Western Digital Elements, bude fungovať zázraky. 

Nakoniec to záleží na vašich potrebách. Ak chcete zálohovať svoje zariadenie, WD My Book bude ideálnym riešením. Ak hľadáte napríklad externú jednotku ako vyrovnávaciu pamäť Adobe Premiere Pro, Samsung T5 bude fungovať lepšie. 

Ktorý externý pevný disk používate? Prečo ste si to vybrali? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Najlepšie časté otázky týkajúce sa externého pevného disku

Ako zálohovať počítač na externý pevný disk

Počítač môžete zálohovať na externý pevný disk manuálne alebo pomocou softvéru. Ak to robíte manuálne, presuňte súbory a priečinky, ktoré chcete zálohovať, na jednotku. Ak chcete používať softvér, sú k dispozícii nástroje, ako napríklad Google Backup, Paragon Backup a EaseUS Todo Backup. 

Ako formátovať externý pevný disk

Vo Windows môžete formátovať kliknutím pravým tlačidlom myši na jednotku v Prieskumníkovi súborov a výberom „formátovať“. V systéme MacOS môžete formátovať pomocou programu Disk Utility, ktorý nájdete vyhľadaním v aplikácii Spotlight. 

Ako rozdeliť externý pevný disk

V prípade systémov Windows a MacOS bude najprv potrebné jednotku naformátovať. V systéme Windows môžete rozdeliť externý pevný disk na oddiely kliknutím na klávesy Windows Key + X a výberom položky „správa diskov“. Tam kliknite pravým tlačidlom myši na externý pevný disk a vyberte možnosť „nový jednoduchý zväzok“. V systéme MacOS otvorte program Disk Utility vyhľadaním v aplikácii Spotlight a vyberte kartu „partition“. 

Ako používať externý pevný disk na PS4

Pripojte disk pomocou portu USB k zariadeniu PS4 a zapnite ho. Prejdite do ponuky nastavení a vyberte možnosť „zariadenia“ a potom „úložné zariadenie USB“. Tam nájdite svoj externý pevný disk a vyberte možnosť „formátovať ako rozšírené úložisko“. Uvedomte si však, že tým vymažete všetko na disku. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map