Ako zálohovať iPhone na externý pevný disk v roku 2020

Zálohovanie vášho iPhone je šikovný krok, pretože vás môže ochrániť, ak stratíte iPhone alebo sa v určitom okamihu poškodí. Hoci služba zálohovania iCloud spoločnosti Apple je vynikajúca, znamená to, že všetky vaše údaje sú pod kontrolou spoločnosti Apple (pozrite si našu recenziu iCloud)..


Ak vám to neznie príťažlivo alebo ak vám došiel úložný priestor iCloud, mali by ste sa naučiť, ako zálohovať iPhone na externý pevný disk. To zahŕňa presun vašich predtým skrytých záložných súborov iPhone z počítača so systémom Windows alebo Mac na externý pevný disk.

Budete potrebovať externý pevný disk s dostatočným úložným priestorom, aby ste mohli robiť svoju prácu, takže predtým, ako zvážite zálohovanie súborov iPhone, sa pozrite na investovanie do jednej z najlepších možností externého pevného disku..

Ako zálohovať iPhone na externý pevný disk

Už je to dávno, čo bolo potrebné zálohovať váš iPhone pomocou počítača PC alebo Mac. Vďaka kúzlu iCloud budete môcť zálohovať údaje svojho telefónu iPhone bez potreby ďalšieho zariadenia..

To má svoje výhody, v neposlednom rade je schopný vytvárať pravidelné zálohy bez zapojenia vášho iPhone. Najväčším problémom tohto prístupu je však skladovanie. Zálohovanie do iCloud využíva vaše obmedzené úložisko iCloud. Čím väčšie sú záložné súbory, tým menej miesta máte na náležitosti, vrátane fotografií z fotoaparátu, aj keď môžete radšej presunúť svoju zbierku fotografií do najlepšieho online úložiska fotografií..

Preto môže byť zálohovanie na externý pevný disk lepšou metódou. Je to viac zapojené a vyžaduje si, aby ste sa vrátili k starým zálohám pre iPhone pomocou iTunes alebo, ak používate MacOS Catalina, môžete namiesto toho použiť Finder..

iTunes-Mac

Ak ste si zálohovali svoj iPhone pomocou PC alebo Mac, potom môžete súbory presunúť na externú jednotku.

Ako zálohovať iPhone na externý pevný disk v systéme Windows

Ak chcete začať zálohovať iPhone na externý pevný disk v systéme Windows, musíte mať nainštalovaný iTunes. Pripojte svoj iPhone k počítaču a po inštalácii otvorte iTunes.

Po pripojení vášho iPhone k počítaču odomknite iPhone a stlačte na ňom „trust“, aby sa váš počítač mohol pripojiť. Váš iPhone by sa potom mal objaviť na karte „zariadenia“ v ľavej ponuke iTunes.

iTunes, iPhone-Zistený

Kliknite na ikonu iPhone v ľavom hornom rohu obrazovky iTunes. Nachádza sa vedľa rozbaľovacej ponuky médií (t. J. „Hudba“). Zobrazí sa ponuka informácií o vašom iPhone.

Ak chcete vykonať manuálne zálohovanie zariadenia iPhone do počítača, kliknite na položku „zálohovať teraz“ v časti „manuálne zálohovanie a obnovenie“.

iTunes, iPhone-Begin-Manual-backup

Váš iPhone bude nejaký čas trvať, kým zálohovanie skončí na vašom PC. Po dokončení budete musieť manuálne skopírovať záložné súbory na externú jednotku. 

Umiestnenie záložných súborov iPhone je C: \ Users \ username \ AppData \ Roaming \ Apple Computer \ MobileSync \ Backup, pričom „username“ je nahradené vaším vlastným menom Windows. Do Prieskumníka systému Windows môžete tiež zadať „% appdata% \ Apple Computer \ MobileSync \ Backup“, aby ste sa dostali priamo do priečinka.

iTunes-Backup-Folder

Pomocou stĺpca „dátum úpravy“ nájdite najnovšiu zálohu svojho zariadenia. Pravým tlačidlom myši kliknite na priečinok a stlačte „kopírovať“. Potom môžete pripojiť externý pevný disk, otvoriť ho v programe Prieskumník, pravým tlačidlom myši a „prilepiť“ záložný priečinok na vhodné miesto. Toto musíte urobiť zakaždým, keď manuálne zálohujete svoj iPhone do počítača.

Ako zálohovať iPhone na externý pevný disk v systéme Windows

 1. Otvorte iTunes a pripojte svoj iPhone.
 2. Kliknite na ikonu zariadenia v ľavom hornom rohu a potom kliknite na položku „zálohovať teraz“.
 3. Po dokončení procesu prejdite do záložného priečinka iTunes („% appdata% \ Apple Computer \ MobileSync \ Backup“).
 4. Vyhľadajte najnovšiu záložnú zložku, kliknite pravým tlačidlom myši, stlačte „kopírovať“ a prilepte ju na externý pevný disk.

Ako zálohovať iPhone na externý pevný disk v systéme Mac

Proces zálohovania iPhone na externý pevný disk v systéme Mac je dosť podobný pre používateľov s operačnými systémami Mac OS Mojave alebo staršími, ktoré podobne ako Windows používajú zálohovanie iTunes pre iPhone. Ak používate Mac s MacOS Catalina, proces sa líši a namiesto toho sa používa Finder.

Ak máte MacOS Mojave alebo starší, pripojte svoj iPhone a otvorte iTunes. Kliknite na ikonu zariadenia iPhone v ľavom hornom rohu. Ak vaše zariadenie Mac používa systém MacOS Catalina, otvorte namiesto toho aplikáciu Finder z doku aplikácie v dolnej časti obrazovky.

iTunes-Mac-Device-Icon

Kliknite na položku „zálohovať teraz“ v časti „manuálne zálohovanie a obnovenie“ ponuky informácií o vašom zariadení. Pre používateľov Cataliny je tlačidlo „zálohovať teraz“ uvedené v časti „zálohy“.

iTunes-Mac-Begin-Manual-backup

Dokončenie tohto procesu bude nejaký čas trvať, najmä ak ide o prvé zálohy zariadenia. Potom môžete začať kopírovať súbory na externú jednotku.

Či už používate iTunes alebo Finder, typické umiestnenie záložných súborov iPhone je „~ / Library / Application Support / MobileSync“ – ktoré sa v aplikácii Finder nezobrazí. Kliknite na ikonu vyhľadávania v pravom hornom rohu obrazovky počítača Mac a zadajte umiestnenie záložného priečinka. Vyhľadajte posledný priečinok zálohy, kliknite pravým tlačidlom myši a potom kliknite na príkaz „kopírovať“. 

iTunes-Mac-Backup-Folder

Zamierte na svoju externú jednotku uvedenú v časti „Miesta“ v ľavej ponuke programu Finder a vložte do nej záložný priečinok. 

Podobne ako v prípade systému Windows, budete to musieť urobiť vždy, keď vykonáte manuálne zálohovanie svojho zariadenia iPhone na počítač Mac.

Ako zálohovať iPhone na externý pevný disk v systéme Mac

 1. Pripojte svoj iPhone k počítaču Mac. Počítače Mac s operačným systémom Mac OS Mojave alebo starším by mali otvoriť iTunes. Mac s MacOS Catalina by mali otvoriť Finder.
 2. Manuálne zálohovanie spustíte kliknutím na iPhone v ľavom hornom rohu (iTunes) alebo na názov zariadenia v časti „Locations“ (Finder) a potom kliknutím na „backup up“..
 3. Kliknite na ikonu vyhľadávania v pravom hornom rohu obrazovky Mac, vyhľadajte “~ / Library / Application Support / MobileSync” a dvojitým kliknutím na priečinok ho otvorte v aplikácii Finder..
 4. Pravým tlačidlom myši kliknite na posledný priečinok s aktualizáciou, kliknite na príkaz „skopírovať“ a prilepte ho na externý pevný disk.

Záverečné myšlienky

Aj keď to nie je jednoduchý postup, zálohovanie iPhone na externý pevný disk vám môže dať kontrolu nad zálohami iPhone. Z dlhodobého hľadiska vám tiež môže pomôcť získať späť úložisko iCloud alebo presunúť svoje zálohy pre iPhone do cloudovej zálohovacej služby, ako je Carbonite (pozri našu prehľad o karbonite)..

V závislosti od veľkosti vášho úložiska pre iPhone bude pravidelné zálohovanie vyžadovať dostatočne veľký externý pevný disk. Úložné zariadenie s kapacitou 1 TB je minimálna veľkosť, ktorú odporúčame, preto si pozrite možnosti nášho najlepšieho zoznamu 1 TB externého pevného disku. Ak sa obávate podpory Mac, pozrite si našu recenziu najlepšieho externého pevného disku pre Mac.

Preferujete manuálne zálohovanie svojho iPhone? Podeľte sa o svoje tipy a triky na zálohovanie iPhone v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map