Зовнішні HD / NAS та Cloud Backup: стратегія на 2020 рік

Деякі користувачі віддають перевагу безпеці резервного копіювання у хмарі, а інші віддають перевагу швидкості локального зберігання. На Cloudwards.net ми хочемо все це, тому зазвичай ми йдемо за гібридною стратегією.


Під час цього посібника ми розглянемо основні переваги та недоліки як хмарних служб резервного копіювання, таких як Carbonite, так і зовнішніх резервних копій. Ми поговоримо про однодискові портативні накопичувачі та багатодискові рішення RAID та NAS, наприклад Synology DiskStation.

Зрештою ми покажемо, чому найкращий підхід до того, щоб ваші дані ніколи не втрачалися, – це поєднання локальних та хмарних резервних копій.

Хмарне резервне копіювання проти хмарного зберігання

Розуміння різниці між хмарним сховищем та хмарним резервним копією – це перший крок до забезпечення безпеки ваших даних. Для захисту своїх файлів багато людей використовують хмарні служби зберігання даних, такі як Dropbox та Google Drive. Однак реальність полягає в тому, що ці сервіси краще розроблені для виконання роботи, ніж забезпечення вмісту.

Навіть хмарні служби зберігання, які роблять акцент на безпеці, як Sync.com та pCloud, не дуже підходять для відновлення після пошкодження жорсткого диска та збоїв..

Основна проблема використання хмарних служб зберігання даних для резервного копіювання полягає в тому, що вони змушують вас переміщувати вміст у папку синхронізації, пов’язану з хмарою. Тим часом сервіси резервного копіювання в хмарі дозволяють зберігати файли без переміщення вмісту на жорсткому диску. Ви можете підтримувати точну структуру файлової системи вашого пристрою в хмарі та точно відновлювати її за потреби.

Переваги хмарного резервного копіювання

Жорсткі диски не тривають вічно. Делікатні механічні деталі можуть бути пошкоджені від крапель, перегріву або води. Навіть якщо ви дуже добре доглядаєте за своїм комп’ютером, нормальний знос фізичних компонентів накопичувача з часом призведе до його виходу з ладу.

Витрати на відновлення даних з пошкоджених або несправних дисків можуть бути дуже великими. Наприклад, роздрібний продавець електроніки Best Buy стягує плату від 200 до 1450 доларів, залежно від гостроти проблеми. Навіть тоді відновлення не є гарантією.

Рішення із резервного копіювання в хмарі дозволяють вам відновити свої дані не більше ніж вартість підписки, незалежно від того, ви пролили каву на ноутбуці чи її перевантажив самоскид.

Завдяки сильній конкуренції між хмарними сервісами резервного копіювання, ці витрати, як правило, доступні кожному. Backblaze та карбоніт дають необмежену кількість резервних копій всього за 5 доларів за пристрій.

СервісЩомісячна цінаЗберігання
Карбоніт$ 5Необмежений
Заднє освітлення$ 5Необмежений
CrashPlan6 доларівНеобмежений
Я їду4,34 дол1 ТБ

Коли ви зберігаєте свої файли на “хмарі”, ви дійсно зберігаєте їх на віддалених серверах. Очевидно, що ці сервери самі використовують жорсткі диски. Як і накопичувач у вашому комп’ютері, вони піддаються пошкодженню диска та марному часу.

Хороші постачальники хмарних резервних копій намагаються забезпечити певні неминучі збої, що не призводять до втрати даних. Карбоніт надає детальну інформацію про практику безпеки даних, тому ми будемо використовувати їх як приклад.

Загартовані центри даних

Сервери карбоніту зберігаються в так званих «загартованих» центрах обробки даних. Загартований центр обробки даних – це створений для протистояння природним збиткам, як землетруси та пожежі, та техногенні збитки, як теракти.

Щоб досягти цього рівня захисту, центри обробки даних карбоніту контролюються кліматом і включають як резервне копіювання акумуляторів, так і генератори на місці. Працівники служби також патрулюють центри цілодобово, а вся діяльність відстежується через відеоспостереження. Для входу необхідні біометричні сканери та електронні картки ключів.

Надмірне зберігання даних

Навіть при застосуванні подібних заходів, серверні диски врешті виходять з ладу. Щоб переконатися, що подібні випадки не впливають на вас занадто, Carbonite використовує технологію RAID у своїй архітектурі зберігання даних.

RAID означає «надлишковий масив незалежних дисків». У версії програми RAID для Carbonite ваші дані поділяються на блоки та розповсюджуються на 15 різних дисководів. На цих 15 дисках принаймні три копії кожного блоку даних. Таким чином, поломка одного диска ніколи не призведе до втрати ваших даних. Якщо диск не виходить з ладу, його негайно замінюють робочим диском.

Інструменти управління даними

Незважаючи на очевидні переваги, багато людей все ще не регулярно створюють резервні копії своїх комп’ютерів. Згідно з опитуванням 2015 року, проведеним Backblaze, лише вісім відсотків людей створюють резервні копії своїх даних щодня. 25 відсотків ніколи не створюють резервні копії.

Частиною причини цього може бути нерозуміння того, наскільки просто більшість постачальників хмарних резервних копій робить весь процес. Наприклад, IDrive дозволяє вам вручну вибирати папки та файли, які потрібно скопіювати через зручний інструмент на робочому столі.

Кілька сервісів, як Carbonite, роблять процес ще простішим. Карбоніт також надає вам використання настільного інструменту. Але замість того, щоб вибирати файли та папки вручну, служба автоматично маркує всі файли певного типу для резервного копіювання.

Карбоніт може це зробити, оскільки вони пропонують необмежену кількість резервних копій. Це означає, що вам не потрібно вибирати, які дані ви збираєтесь робити в резервну копію та які дані ви ризикуєте втратити. Автоматичне резервне копіювання файлів також означає, що вам не потрібно шукати у файловій системі вашого жорсткого диска кожний фрагмент вмісту, який ви хочете зберегти, і, можливо, переглядати деякі файли в процесі.

У рідкісному випадку, коли тип файлу не позначається автоматично, за допомогою Carbonite ви можете просто клацнути правою кнопкою миші на файлі та позначити його для хмарного резервного копіювання.

Інструменти настільного ПК також можуть використовуватися для ініціювання відновлення жорсткого диска. Однак іноді може знадобитися отримати файл під час використання чужого комп’ютера. Так що вам не потрібно завантажувати інструмент для цього, хмарні сервіси резервного копіювання також дозволяють вам отримувати доступ до вашого вмісту за допомогою інструментів на основі браузера.

Недоліки хмарного резервного копіювання

Одним з небагатьох недоліків резервного копіювання даних у хмарі є те, що процес може бути дуже повільним, навіть із широкосмуговою швидкістю. Все стає особливо млявим, якщо ви надсилаєте в хмару сотні гігабайт даних або намагаєтесь виконати повне відновлення жорсткого диска.

Багато хмарних сервісів резервного копіювання допомагають прискорити роботу разом із економією часу для передачі файлів. Карбоніт робить це, надаючи вам можливість диференціального та поступового резервного копіювання, обидва з яких призначені для зменшення розміру рутинних пробігів.

Проте процес може бути набагато повільнішим, ніж це було б, якби ви створювали резервну копію на локальному диску. Саме тому Carbonite і IDrive пропонують поштові послуги, щоб пришвидшити процес відновлення:

 • Служба відновлення курбоніту карбоніту
 • IDrive Express

Служби пошти, хоча і приємний дотик, також вимагають зачекати день або більше, щоб повернути свої дані.

Переваги локального резервного копіювання

Доступність та швидкість – основні переваги локального резервного копіювання. У разі поломки жорсткого диска вам не доведеться чекати днів або тижнів, коли ваш новий диск буде відновлено, витягуючи вміст з віддалених серверів.

Більшість локальних резервних рішень використовують підключення USB 3.0, що підтримує швидкість до п’яти гігабіт на секунду. Для користувачів Mac технічно можлива десять гігабіт на секунду, якщо ви можете знайти резервний пристрій, що підтримує Thunderbolt.

Витрати на локальне зберігання залежатимуть від типу обраного вами пристрою. Вибір варіюється від портативних зовнішніх накопичувачів до багатодискових рішень RAID та NAS.

Зовнішні жорсткі диски

Як фрілансер, я віддаю перевагу незалежному від способу життя. Оскільки я люблю подорожувати легким, портативний зовнішній вінчестер найкраще працює для мене. Такі накопичувачі мають тенденцію коливатися від 1 ТБ до 5 ТБ, що вмістить більшість людей.

Seagate та Western Digital – два найпопулярніші вибори. Інші варіанти, такі як Transcend StoreJet M3 та LaCie Rugged Mini, є кращим вибором, якщо ви будете грубими на снасті завдяки своїм гумовим, протишоковим кожухам..

БрендМодельЄмністьMSRP
SeagateРезервне копіювання плюс портативний HD500 ГБ-5 ТБВід 60 доларів
SeagateРозширення Зовнішній HD2 ТБ-8 ТБВід 120 доларів
Western DigitalЕлементи портативного HD1 ТБ-3 ТБВід 50 доларів
Western DigitalМій паспорт портативний HD1ТБ-4ТБВід 60 доларів
Western DigitalЗовнішня HD книга3 ТБ-8 ТБВід 110 доларів
ПереступатиStoreJet M31 ТБ-2 ТБВід 60 доларів
LaCieМіцний міні1ТБ-4ТБВід 110 доларів

Також є дві більші моделі, зовнішні HD-диски, які дозволяють збільшити обсяг пам’яті за рахунок ціни та портативності. Проблема цих прикладів зовнішнього зберігання полягає в тому, що всі вони працюють на одному диску. Це в кінцевому підсумку залишає їх вразливими до тих же проблем, що і внутрішній привід комп’ютера.

Якщо ви серйозно ставитесь до створення надійного локального резервного рішення, налаштування RAID або NAS (або обидва), ймовірно, буде кращою ідеєю, якщо ви можете собі це дозволити.

RAID

Раніше я згадував, що перевагою використання Carbonite є те, що сервіс реалізує технологію RAID у своїй архітектурі зберігання даних. Корпус диска RAID дозволить вам досягти тієї ж безпеки в надмірності вдома.

Це досягається за допомогою декількох дисководів. У комерційних корпусах RAID є ще два відсіки жорсткого диска. В межах кожної бухти ви можете встановити свої власні жорсткі диски, що дозволяє масштабувати рішення відповідно до ваших потреб. Більшість найпопулярніших рішень підтримують жорсткі диски SATA (2,5 ”або 3,5”). Деякі підтримують SSD.

БрендМодельКількість бухтMSRP
НоонтекTerraMaster2 або 4Від 200 доларів
ПосередницькаProBox4Від 100 доларів

Під час налаштування корпусу диска RAID, залежно від того, скільки областей має ваш корпус, ви можете встановити один з п’яти різних рівнів: RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6 або RAID 10.

Для RAID 0 потрібні як мінімум два диски. Блоки RAID 0 є смугастими, це процес поділу даних у блоки для зберігання на декількох дисках. Це покращує швидкість передачі даних. Проблема з RAID 0 полягає в тому, що він не дає вам жодного рівня надмірності.

RAID 1 також вимагає двох дисків. Замість смугастих блоків блоки відображаються через диски, забезпечуючи надмірність. Хоча відсутність стриптизу дещо заважає виконанню.

Ось чому RAID 5 або 6, як правило, вважаються кращими варіантами, ніж RAID 0 і 1. Обидва ці рівні RAID включають в свою архітектуру дзеркальні та смугасті блоки. Поєднання дзеркального та смугастого дозволяє отримати гарний поєднання як захисту даних, так і продуктивності. Проблема полягає в тому, що для налаштувань RAID 5 та 6 потрібні щонайменше три дискових відсіки.

Хоча загалом набагато дорожче рішення, оскільки воно вимагає чотирьох і більше відсіків, RAID 10 є найбільш безпечним і потужним варіантом для локальних налаштувань пам’яті. Відомий як “смуга дзеркал”, він ідеально підходить для резервного копіювання важливих бізнес-даних.

НАН

NAS, що розшифровується як «мережеве сховище даних», дозволяє безліч підключень локальних пристроїв завдяки бездротовій технології Хоча це не так швидко, як дротове з’єднання, системи NAS все ще набагато швидше, ніж підключення до хмарних резервних центрів через Інтернет. У будь-якому випадку системи NAS також пропонують вам вибір USB-підключення для прискорення будь-яких великих операцій із резервного копіювання чи відновлення.

В основному система NAS дозволяє вам створити власний персональний хмарний резервний центр. Жодна служба не підкреслює це більше, ніж налаштування хмарної станції Synology. Встановіть сервер Cloud Station на свою систему NAS та Cloud Station Drive на комп’ютер, і ви можете керувати резервними копіями та відновленнями даних відносно легко, як і Carbonite.

Synology навіть включає мобільні додатки для підключення до вашого NAS-рішення, коли немає часу.
Вони виготовляють цілий ряд варіантів NAS, щоб відповідати різним потребам та бюджетам.

БрендМодельКількість бухтMSRP
СинологіяDS2162Від 190 доларів
СинологіяDS4164Від $ 290
СинологіяDS416 Play4Від 415 доларів
СинологіяDS9164Від 600 доларів
СинологіяDS15155Від 700 доларів
СинологіяDS18158Від 850 доларів

Більшість систем багатоприводних NAS також мають RAID, тому ви можете впроваджувати обидві технології у локальну програму резервного копіювання.

Однією з інших переваг використання Synology є те, що його програмне забезпечення також дозволяє з’єднати ваш пристрій NAS з іншими, не налаштованими RAID системами, які ви створили. Для кращого вивчення того, як це працює, наша стратегія резервного копіювання та зберігання 2017 року – ідеальне місце для початку.

Недоліки локальної резервної копії

Незалежно від того, чи хочете ви перейти на однодисковий портативний привід або восьмиполосну систему NAS, налаштування якоїсь форми локальної зовнішньої резервної копії – дуже хороша ідея. Це особливо вірно, якщо ви ведете свій власний бізнес. Однак, як і хмарні системи резервного копіювання, не мають своїх проблем, і локальні системи не є ідеальними.

Найбільше хвилює те, що вони піддаються багатьом тим самим загрозам, що й комп’ютери. Пошкодження води або перегрівання можуть збити всю вашу систему. Навіть крадіжку не виключено.

Хоча Synology NAS може працювати 24-годинний домашній нагляд, більшість людей, мабуть, не мають ресурсів найняти цілодобову безпеку або встановлювати біометричні сканери на вхідні двері.

Все це робить вибір між резервними копіями хмари та локальною системою NAS зрозуміло жорстким рішенням. Ось чому на Cloudwards.net ми пропонуємо третій, набагато цікавіший варіант.

Хмарне резервне копіювання та локальне зберігання краще разом

Захисники резервного копіювання, як правило, просувають стратегію під назвою “3-2-1”. Основи цієї стратегії прості та інтуїтивно зрозумілі:

 • Зберігайте принаймні три копії своїх даних
 • Зберігайте копії щонайменше на двох різних носіях (тобто пристроях)
 • Зберігайте принаймні один примірник на сайті

Я б змінив це, щоб прочитати “3-3-1”. Це тому, що використання трьох носіїв (HD вашого пристрою, зовнішнє резервне копіювання HD та хмари) дозволяє вам скористатися швидкісними перевагами локального зберігання та підвищеною безпекою, яка зберігається у вмісті, зберіганому в загартованому центрі обробки даних.

Багато найкращих рішень хмарного резервного копіювання відповідають цій стратегії, дозволяючи керувати локальним пристроєм зберігання даних через їх настільні програми. Це допоможе вам скоротити кількість роботи, яку потрібно виконати, і переконатися, що ви випадково не переглядаєте файли.

Рекомендую ознайомитись з нашим оглядом найкращого хмара для зовнішніх жорстких дисків, якщо ви ще не влаштувались на постачальника. Для шанувальників Synology наш нещодавно оновлений посібник з «Кращого резервного копіювання хмари для Synology» представить вам найкращі варіанти для вас.

Думки про подвоєння резервного копіювання у хмарі та зовнішнього сховища? Повідомте нас у коментарях нижче, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map