Стратегія резервного копіювання та зберігання Cloudwards.net 2017

Новий рік, нова стратегія резервного копіювання: для мене 2017 – це рік, коли я буду працювати більше, ніж будь-коли, з фото- та відеофайлами, тож мені потрібно більше місця, ніж коли-небудь, щоб зберігати їх.


Крім їх зберігання, мені також знадобиться ціла нова стратегія резервного копіювання цих нових типів файлів. У мене раніше було кілька гігабайт, які потрібно створити резервну копію, але зараз я дивлюся на терабайти даних, які потрібно захистити від втрати.

Як ви можете собі уявити, втрата будь-якого з них буде катастрофою для мене та мого бізнесу, тому я переймаю свою стратегію резервного копіювання на новий рівень із кількома рішеннями, як апаратними, так і програмними.

Наразі я зберігаю всі свої файли на двох жорстких дисках 4 Тб, що може здатися чималим, поки ви не почнете різати відео та не починати робити знімки з високою роздільною здатністю. Вони зараз наповнюються як божевільні, і мені потрібно якомога швидше їх замінити. На додаток до цього, я все більше рухаюсь у напрямку до 4К, тому потрібна захист у майбутньому.

Нижче ви знайдете мою точну стратегію, а також є відео, де я глибоко пояснюю деякі свої варіанти.

1. Обладнання

Я вибрав замість жорсткого диска – сім жорстких дисків 8 Тб Seagate Archive, загалом 56 ТБ пам’яті. Тепер, оскільки у мене буде створена RAID і NAS як частина моєї стратегії резервного копіювання, я не збираюся використовувати все це, адже я навіть втрачу частину цього через RAID, але він повинен тримати мене збирається в осяжному майбутньому.

Причина, по якій я звернувся до архіву Seagate, полягає в тому, що цей виробник пропонує велике співвідношення витрат і вигод; вони хороші диски, і я зміг отримати їх приблизно за 300 доларів кожен. Вони можуть відрізнятись за ціною, проте не забудьте слідкувати за сторінкою Amazon, оскільки під час написання вони коштують близько 225 доларів (ой!).

Тепер, оскільки у мене немає корпусу для комп’ютера, на якому розмістяться сім жорстких дисків, я буду використовувати TerraMaster D5-300, який, по суті, є лише стійкою, на якій я можу повісити п’ять моїх нових жорстких дисків. Причина, через яку я пішов у TerraMaster, полягає в тому, що він пропонує великі швидкості передачі даних, частково завдяки USB-роз’єму 3.0, який мені знадобиться під час редагування відео.

Оскільки зберігання не виходить, давайте подивимось, яке резервне рішення я хочу мати. Раніше я згадував про RAID, але перш ніж дійти до цього, я хочу поговорити про Synology NAS, яку я буду використовувати.

NAS чудові з двох причин: з одного боку, оскільки вони підключені до Інтернету, ви можете використовувати його замість постачальника резервних копій та вирізати хоча б один щомісячний рахунок. З іншого боку, вони служать чудовою резервною копією для вашої резервної копії, тому ви можете спокійно знати, що всі надлишки, які ви створили, будуть зберігати ваші дані в безпеці, що б не сталося..

Щоб налаштувати цю надмірність, я підключу два жорсткі диски, що залишилися, в NAS, які, в свою чергу, підключаться до п’яти жорстких дисків Seagate, які будуть використовувати Synology Hybrid RAID. Це коротше означає, що якщо один привід вийде з ладу, інші чотири зможуть підібрати слабкість. Щоб дізнатися більше про те, як працює RAID, рекомендуємо цю публікацію про Synology DiskStation.

Отже, підсумовуючи: мій комп’ютер буде підключений до TerraMaster з п’ятьма жорсткими дисками та встановленими RAID 5, що дасть мені одну, обмежену резервну копію. Потім, разом із усіма іншими пристроями, якими я володію, потім підключається до моєї NAS, яка має два жорсткі диски плюс вбудований накопичувач, який служить ще одним обмеженим рівнем безпеки. Це має дати мені все необхідне сховище, хоча я трохи переживаю за швидкість передачі даних, якщо тільки я не перейду на RAID 0, що, в свою чергу, не дасть мені ніякого буфера.

Це декілька важких виборів, але я впевнений, що обрав правильну стратегію з RAID 5, оскільки це виявиться дуже зручним для роботи. Це дозволить мені перейти з робочої станції до свого ноутбука, і все це не турбуватись про те, де я збираюся залишити всі створені мною файли. У той же час я створив гідну першу лінію захисту від втрати даних.

Однак я також збираюся створити другий рядок через деякі хмарні сервіси, які захистять цю мережу, якщо що-небудь обсмажити всю систему відразу.

2. Програмне забезпечення

Оскільки RAID та NAS технічно не є повноцінними рішеннями для резервного копіювання, я рекомендую завжди покладатися на певну форму хмарного сервісу, щоб переконатися, що ваші дані в ньому повністю зберігаються. Один сплеск електроенергії міг би, і я здригнувся від цієї думки, стерти з себе всю цю милу установку, яку я описав, і не тільки мені не вистачить великих грошей, мій бізнес може ніколи не відновитися від втрати даних.

У налаштуваннях, наведених вище, я можу безпосередньо створити резервну копію TerraMaster більшості хмарних сервісів, але мало хто з них дозволить мені створити резервну копію NAS (крім CrashPlan, залежно від ситуації). Однак на повній потужності TerraMaster утримуватиме 32 ТБ (один жорсткий диск зарезервований для RAID), тому деякі постачальники виїжджають ще до початку змагань.

Для моєї ситуації я вважаю, що Backblaze – це мій найкращий варіант, оскільки він пропонує необмежену кількість резервних копій, що дозволяє мені скинути весь безлад на їхні сервери за один раз. Мені також подобається ціна Backblaze, простота використання та безпека, тому я можу за один раз подбати про всі свої резервні потреби. Не те, що Backblaze має найкраще підходити для вас: з деяким оглядом ви зможете знайти найкраще рішення для резервного копіювання для своїх потреб..

Якщо це не вдається, все, що мені все ще потрібно подбати, – це те, що всі ці різні пристрої та додатки розмовляють між собою, тож я можу перемикати пристрої, але все ще працювати над тим самим файлом, як я ніколи не переїжджав.

Sync.com – це мій регулярний сервіс для подібних речей, і я не бачу причин для зміни, оскільки я вважаю, що він пропонує чудову ціну, швидкі синхронізації, а також безпеку з нульовим знанням, що означає, що ніхто не зможе дістатися до мої дані, якщо я їх не дозволяю. У тандемі з Sync.com я також буду використовувати pCloud, головним чином тому, що він має чудовий мобільний додаток, який мені потрібен, якщо я подорожую, і не можу використовувати свій ноутбук.

Ці два сервіси дозволять мені запобігти заповненню моїх нових жорстких дисків занадто швидко, оскільки я можу просто вставити з ними все, що не є масивним відеофайлом, а також дасть мені миттєвий доступ з будь-якого місця та в будь-який час.

Між усім моїм новим обладнанням, а також трьома постачальниками хмарних резервних копій та зберігання я повинен мати можливість не тільки зберігати всі нові файли, які я створюватиму, але вони будуть захищені від перешкод, і я маю змогу отримати доступ до них, коли і коли куди я хочу.

Якщо у вас виникли запитання, повідомте мене в коментарях нижче, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map