Якщо ви впадаєте в торрент, глибоку павутину і все, що знаходиться під поверхнею Інтернету, швидше за все, ви чуєте про Usenet. У цій статті ми розберемося, що саме Usenet, як можна здійснити пошук в NZB, і покажемо вам кілька порад та рекомендацій..


Usenet існує з 1980 року, і він не змінив все так сильно. Старошкільні гіки та хакери виросли на Usenet, перш ніж Інтернет набув тяги. Серед користувачів є приказка, що “перше правило Usenet – це ви не говорите про Usenet”.

Ми сьогодні порушимо це правило і поговоримо про Usenet. Мережа має лояльну послідовність, і вони не хочуть, щоб нові користувачі засипали дискусії невідповідними питаннями або привертали небажану увагу до послуг, які вони використовують. Ви побачите, чому далі.

Що таке Usenet?

Usenet – це децентралізована комп’ютерна мережа, спочатку створена двома студентами університету в 1979 році. Не було «Інтернету», як ми його знаємо в наші дні – була лише ARPANET, мережа, створена DARPA, і попередник Інтернету, який ми маємо сьогодні. Її в першу чергу використовували студенти та співробітники в різних університетах США для спілкування та обміну повідомленнями, новинами та оновленнями.

Usenet в основному використовується для обміну файлами в наші дні, хоча існують групи дискусій, які все ще діють. Доступ до Usenet коштує досить дешево, як правило, від $ 5 до 10 $ на місяць, і існує чимало читачів новин та інших інструментів, які дозволяють вам отримувати доступ до текстових публікацій або завантажувати бінарні файли.

Коротка історія Usenet

На початку Usenet була невеликою мережею, що з’єднувала кілька університетів. Студент Берклі Марк Хортон скористався з’єднанням ARPANET університету, щоб почати подавати списки розсилки з протоінтернету на сервери Usenet. Це був перший подібний міст, який надав користувачам Usenet доступ до приватної мережі. Спочатку вони не змогли надсилати повідомлення ARPANET, але з часом було встановлено двосторонній зв’язок.

На початку Інтернету більшість провайдерів надавали клієнтам доступ до серверів Usenet. Окрім текстових публікацій та новин, користувачі могли завантажувати двійкові файли, такі як фільми, зображення та інші медіа. Піратство стає все більшою проблемою для провайдерів Інтернет-послуг та провайдерів Usenet, і практично кожен Інтернет-провайдер припинив доступ до серверів Usenet.

Usenet відрізняється від форумів чи веб-сайтів тим, що немає централізації. Існує багато різних провайдерів Usenet, і коли користувач завантажує публікацію або файл на Usenet, він поширюється на різних серверах до різних постачальників. Кожен провайдер пропонує певну кількість «збереження», тобто довго зберігати повідомлення та завантажувати файли. Деякі мають менший рівень зберігання, скажімо, 600 днів, тоді як інші постачальники пропонують зберігання, яке триває чотири-п’ять років.

Наразі Usenet зберігає близько 21 петабайт даних згідно BinSearch. Як ви можете собі уявити, для роботи сервера Usenet потрібні величезні інвестиції в сховище, щоб не відставати від щоденного потоку нових постів.

Файли NZB

Коли файл завантажується на Usenet, він розбивається на кілька частин або повідомлень. Кожен має інший “ідентифікатор повідомлення”, а файл NZB містить інформацію, необхідну для завантаження та повторного збирання кожного повідомлення. Цей формат був створений популярним веб-сайтом Ньюцбін, який був закритий у 2012 році після кількох юридичних боїв. Newzbin був першим головним сайтом, який проіндексував вміст Usenet і полегшив завантаження файлів, завдяки їх створенню NZB.

Більшість файлів на Usenet буде стиснуто у форматі RAR, для розпакування їх знадобиться такий інструмент, як WinRar. Сучасні програми Usenet, такі як SABnzbd або NZBget, автоматично виконують цю операцію при завантаженні файлу, не вимагаючи втручання або додаткових кроків для користувачів. Якщо ви вирішите спробувати Usenet, ви швидко побачите, що така автоматизація є звичайною практикою серед користувачів. Ніхто не хоче займатися пошуком, завантаженням та розпакуванням файлів вручну, і програмне забезпечення Usenet будується відповідно.

Ще однією особливістю Usenet є файли “PAR” або файли парності. Не рідкість публікація може бути пошкоджена або пропущена декілька блоків, особливо при роботі з великими бінарними файлами. Файли парності містять необхідну інформацію для відновлення пошкоджених файлів, щоб користувачеві не довелося повторно завантажувати всю публікацію – доки не буде занадто багато відсутніх фрагментів, файли парності використовуються для відновлення файлу. Це було величезною перевагою для Usenet, коли він з’явився вперше і економить пропускну здатність і час як для користувачів, так і для провайдерів.

Постачальники Usenet

Тут є занадто багато постачальників, але перегляньте цю карту для гарного огляду провайдерів Usenet. Основа постачальника серверів Usenet є основою, що означає, що вони володіють серверами та масивами жорстких дисків, які складають інфраструктуру Usenet, і управляють ними. Коли повідомлення робиться на Usenet, вона зберігається на магістралі, яка потім поширює публікацію на інші сервери, включаючи інші магістралі, що належать різним компаніям.

Торговельні посередники діють шляхом надання в оренду доступу від постачальника операційних систем, і часто поєднують свої плани Usenet з іншими службами, такими як VPN або спеціальне програмне забезпечення для перегляду та завантаження з Usenet. Гібридні постачальники стають все більш поширеними, і вони є хорошим вибором через різноманітність мереж та утримання.

Гібридні торгові посередники орендують доступ з однієї або декількох магістралей, але вони також керують власною фермою серверів – як правило, значно меншою, ніж магістральна, та з меншим утриманням. Це означає, що, хоча файл може бути знятий на сервері магістралі, він все ще може існувати на власній фермі сервера продавця.

Це важливий момент для розуміння: якщо файл буде видалено з однієї магістралі, він може існувати і на іншій. Іноді файли не видаляються повністю, лише їх фрагменти, що призводить до неповного завантаження. Якщо ви використовуєте декілька провайдерів, завдяки різній політиці сервера та четності на четність, можливо заповнити прогалини та завершити завантаження, навіть якщо частини файлу зняті.

Вибираючи постачальника Usenet, слід звернутися до карти, щоб побачити, яку основу використовує послуга. Виберіть необмежений рахунок у відомого постачальника, а потім придбайте дешевий блоковий рахунок у двох або більше постачальників на різних магістралях. Різноманітність є ключовою для доступу до всіх Usenet, не турбуючись про відсутні файли чи публікації.

Індексатори Usenet

“Індекс” – це сайт, який дозволяє шукати Usenet та завантажувати файли. Якщо вас цікавить лише використання Usenet для читання публікацій або приєднання до дискусійних груп, вам не знадобиться індексатор. Однак більшість людей, які бажають почати використовувати Usenet, зацікавлені в аспекті обміну файлами, і хороший індексатор є важливою частиною настройки Usenet.

Програмне забезпечення індексації діє як пошукова система в Інтернеті – воно завантажує заголовки для публікацій Usenet, потім індексує їх і надає файли NZB, що полегшує користувачам пошук та завантаження файлів.

Є безкоштовні індексатори, якими ви можете скористатися, але рекомендую використовувати принаймні один платний індексатор. Для більшості користувачів достатньо одного або двох індексаторів. Зазвичай вміст не такий різний, але деякі індексатори мають спеціальні функції, які дають їм невелику перевагу перед іншими.

Існує чудовий список індексаторів, доступних на reddit, і це часто цитується в обговоренні індексаторів. Виберіть декілька індексів і спробуйте їх вільний рівень, перш ніж погодитися на одному. Вони досить дешеві, в середньому 10–20 доларів на рік.

Usenet & Програмне забезпечення NZB

Якщо ви хочете читати та розміщувати публікації в групах новин, для кожної операційної системи існує багато варіантів, включаючи графічні інтерфейси чи старомодні зчитувачі командних рядків. Все, що вам потрібно, – це провайдер і читач, щоб розпочати роботу з групами новин.

Що стосується завантаження з Usenet, ви хочете автоматизувати налаштування. Ви можете побачити фразу “свята трійця” в дискусіях Usenet, і це стосується типової установки Usenet, що складається з:

  • Програмне забезпечення NZB для фільмів
  • Програмне забезпечення NZB для телешоу
  • Клієнт Usenet для файлів NZB

Існує певна різниця між налаштуваннями, оскільки деякі користувачі віддають перевагу одному додатку над іншим, але це основна настройка. Встановлення та налаштування програмного забезпечення виходить за межі цієї статті, але там вже є сотні посібників, які допоможуть вам розпочати роботу..

Після налаштування це плавне плавання, завдяки вбудованим функціям автоматизації.

Переваги завантаження Usenet

Коли ви використовуєте торрент-програмне забезпечення, ви ділитесь своєю IP-адресою з усіма іншими користувачами, якщо ви не використовуєте будь-який з наших кращих VPN для торрентінгу. Протокол bittorrent покладається на те, що кожен користувач завантажує файл іншим користувачам.

Usenet взагалі не вимагає від вас завантаження чи обміну даними. Постачальники працюють за законами “безпечної гавані”, тобто вони не несуть відповідальності за те, що зберігається на їх серверах до тих пір, поки вони відповідають вимогам зняття DMCA. Поки вони видаляють весь або частину захищеного авторським правом файлу, вони не повинні турбуватися про правові наслідки.

Практично кожен постачальник послуг Usenet пропонує шифрування SSL, щоб, завантажуючи щось, ваш Інтернет-провайдер не бачив, що це таке (що зручно, оскільки вони хочуть продавати ваші дані). Ваші підключення до сервера Usenet зашифровані, і ви зазвичай збільшуєте швидкість завантаження. Сервери Usenet часто набагато швидше, ніж торенти, особливо для домашніх користувачів з обмеженою пропускною здатністю.

Оскільки ви лише завантажуєте файл і не ділите його ні з ким, вам не доведеться турбуватися про повідомлення або листи DMCA від свого провайдера. Ми не потураємо незаконному обміну файлами, але важливо зрозуміти відмінності між торрентами та Usenet: коротше кажучи, Usenet швидший і безпечніший, ніж торрент, хоча хмарний торрент все ж швидший.

Висновок

Usenet існує вже давно, і навряд чи зникне незабаром. Групи новин не такі активні, як раніше, але все ж є активні групи, якщо ви знайдете час для огляду.

Usenet також забезпечує швидкий і безпечний доступ до завантаження файлів, а деякі божевільні вундеркинги навіть роблять Usenet частиною своєї стратегії резервного копіювання. Хоча це і працює, ми можемо запропонувати більш чітку, звичайну стратегію резервного копіювання, щоб зберегти ваші дані.

Ми сподіваємося, що вам сподобалася ця стаття; будь ласка, не соромтеся прокоментувати нижче та повідомте нам, що ви думаєте.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me