Що таке хмарне зберігання та чому це має значення в 2016 році

Втрата даних через відсутність достатнього місця для цифрового зберігання – це біль, тому що ви змушені вибирати, що залишається та що йде; жертвувати улюбленими предметами, щоб зберегти важливі, насправді, неприємно, м’яко кажучи.


Раніше мені довелося прибирати файли, щоб звільнити місця для нових речей, звичайно, таких пристроїв, як:

 • USB-флешки
 • Компакт-диски
 • DVD-диски
 • SD-карти
 • Зовнішні жорсткі диски

Усі прекрасні варіанти зберігання, оскільки вони дешеві та портативні. Але, будучи фізичними об’єктами, вони завжди можуть загубитися, пошкодитися або вкрастись, і те саме відбудеться з вашими даними, що зберігаються в них.

Замість того, щоб використовувати зовнішній жорсткий диск або інший знімний носій, чи замислювались ви, використовуючи хмарне сховище?

Звичайно, залишається питання, що таке хмарне зберігання та що робить його привабливим варіантом у 2016 році?

Дозволь пояснити; хмарне зберігання – це спосіб збереження цифрових речей в Інтернеті, що дозволяє захистити цінні дані від проблем, які впливають на речі, такі як флешки, диски тощо.

Однак, як і все інше в житті, є плюси і мінуси використання цього виду технологій.

Плюси і мінуси хмарного зберігання

Плюси мінуси:
Будь-де і будь-коли доступМарно без доступу до Інтернету
Загальнодоступний обмін файламиПотрібні щомісячні платежі
Чудово підходить для відновлення після катастрофМає проблеми безпеки та конфіденційності
Працює в кількох ОСЛегко сплутати із резервним копією хмар

Переваги хмарного зберігання

Хмарне зберігання дуже схоже на зовнішній жорсткий диск за призначенням та функціональністю; Ви вибираєте файли та передаєте їх на щось поза внутрішнім жорстким жорстким диском.

Однак, на відміну від зовнішнього пристрою зберігання даних, хмара працює через Інтернет, а не через USB-провід.

Найчастіше послуги хмарного зберігання вимагають від споживачів переміщення файлів за допомогою інтерфейсу веб-додатків або програмного забезпечення, встановленого на робочому столі.

Зазвичай вони надають можливість використовувати обидва.

Економлячи інформацію на жорсткому диску, ви отримуєте більше місця на ній та інші переваги, які часто недоступні для фізичних носіїв пам’яті.

Беручи це все з собою

Найкраща частина хмарного сховища – це можливість доступу до файлів у дорозі.

Хмарне зберігання бізнесу

Не потрібно передавати різні файли на флешку, щоб доставити їх в офіс або надсилати п’ятнадцять електронних листів з різними частинами проекту – самому собі.

Хмарне сховище забезпечує інструменти спільного використання, потокового та редагування в Інтернеті.

Більшість хмарних служб зберігання даних дозволяють користувачам відкривати конкретні документи та вносити зміни до них безпосередньо у вікні браузера. Перевага тут полягає в тому, що немає необхідності переносити дані в систему, а потім перезавантажувати їх у хмарі.

Окрім доступу до необхідних документів, ви також отримуєте перевагу доступу до музичних та відеофайлів, що зберігаються у хмарі.

Я люблю слухати музику, але моя колекція занадто велика, щоб вбудувати MP3-програвач. Використовуючи хмару, я можу отримати доступ до музичних файлів і слухати улюблені мелодії з будь-якого:

 • Комп’ютер
 • Смартфон
 • Планшет
 • Консоль

Якщо підключення до Інтернету достатньо міцне, щоб передати медіа-контент.

Спільний доступ з сім’єю, друзями та колегами

Крім доступу до даних з будь-якого місця, хмарна технологія також пропонує унікальну можливість ділитися файлами з ким завгодно.

Функція спільного доступу, як правило, характерна лише для хмарних служб зберігання даних, оскільки постачальники хмарних резервних копій не дозволяють користувачам ділитися з іншими (є певні винятки з цього правила – як IDrive).

Десять основних основних ризиків
Спільна технологія

Обмін є корисним як на особистому, так і на професійному рівнях.

Сім’я та друзі можуть насолоджуватися переглядом фотографій та відео; тоді як співробітники можуть співпрацювати над проектами, не чекаючи електронних листів.

Звичайно, із спільним доступом виникають проблеми безпеки.

Хороша новина полягає в тому, що лише користувачі, які мають запрошення та “ключ”, можуть отримувати доступ до спільних файлів, документи не доступні для широкого загалу для пошуку через Інтернет..

Недоліки хмарного зберігання

Існує багато способів хмарного зберігання даних, але корисно, але деякі області викликають занепокоєння споживачів.

Найбільша турбота про це – конфіденційність.

Зазвичай користувачі переживають за шпигунство власників серверів, або, що ще гірше, уряду. Хмарне зберігання забезпечує менший контроль над безпекою даних порівняно з фактичним жорстким диском.

Хмарне зберігання також має потенційні проблеми з підключенням. Якщо Інтернет загубиться або стає повільним, немає можливості дістатися до файлів, що зберігаються на чужих серверах.

За традиційних обставин це не повинно бути проблемою; однак під час катастрофи неможливо було отримати доступ до даних у хмарі.

Нарешті, майже всі постачальники хмарних сховищ дозволяють отримувати доступ до файлів з будь-якого веб-браузера; однак, деякі вимагають додатків для смартфонів для тих, хто хоче зайти в свій обліковий запис через планшет або телефон.

Споживачі, які використовують пристрій, який не використовується смартфоном, можуть не мати можливості встановити потрібну програму.

Особисте зберігання у хмарі

Публічні хмарні компанії – це відмінні послуги, що зберігають документи та інші дані.

Однак питання безпеки завжди є.

Зберігати дані у хмарі

Дуже багато людей не надто комфортні, коли корпорації зберігають свою інформацію. Багато користувачів також хвилюються, що сторони, які володіють серверами, переглянуть їх файли, або уряд може втрутитися без їх дозволу.

Для споживачів, які не дотримуються конфіденційності, дорога особиста пам’ять у хмарі.

Хмарний сервер проживає у вашому будинку та підключається до локальної мережі через Ethernet або Wi-Fi. Як і загальнодоступні хмари, персональна версія може передавати файли з будь-якого доданого комп’ютера.

Однак існує обмеження, на відміну від публічних хмар; приватні хмари мають доступ лише до систем, підключених через Wi-Fi.

Існує кілька особистих варіантів хмари, наприклад, персональна хмара Seagate, яка забезпечує віддалений доступ, коли нікого немає вдома, якщо його медіа-додаток завантажено на телефон або планшет.

Спільний доступ також може бути обмежений тим, хто може підключитися до домашньої мережі власника.

Різниця між хмарним сховищем та Інтернет-резервним копієм

Часто споживачі використовують терміни хмарного зберігання та хмарне резервне копіювання взаємозамінно. Хоча хмарне зберігання даних та резервне копіювання в Інтернеті дозволяють користувачам зберігати файли поза сайтом; вони не одне і те ж.

Завданням резервного копіювання в Інтернеті є збереження дзеркальної копії даних для захисту їх від втрати. За дизайном постачальники послуг автоматично включають усі важливі файли у вашій системі, а не лише окремі.

Звичайно, споживачі, які користуються послугою з обмеженою ємністю, можуть вибирати лише ті файли, які вони хочуть зберегти, замість того, щоб виконувати загальну резервну копію системи.

Однією з чудових речей програмного забезпечення для резервного копіювання є те, що вона працює постійно та автоматично. Програмне забезпечення працює у фоновому режимі, переміщуючи копії вибраних файлів на сторонні сервери.

Програмне забезпечення для резервного копіювання також дозволяє обирати, коли воно працює, тому воно не витрачає на пропускну здатність.

Недоліком онлайн-сервісів резервного копіювання є те, що файли часто повинні залишатися на внутрішньому жорсткому диску. Багато, не всі компанії, видалять файли зі своїх серверів, якщо оригінали відсутні на вашому жорсткому диску.

Практично всі компанії із резервного копіювання зберігають видалені файли принаймні 30 днів – перед їх видаленням.

Підсумок …

Хмарне зберігання не настільки складне, як здається. Якщо ви схожі на мене і маєте більше даних, ніж дозволяє поточний простір, то це може бути необхідним продуктом для використання, якщо ви не хочете продовжувати купувати зовнішні жорсткі диски.

Є багато постачальників, таких як:

 • Sync.com
 • Google Диск
 • OneDrive
 • Dropbox

Які пропонують обмежену кількість вільного місця, оскільки нам час від часу потрібен додатковий простір для зберігання.

Навіть якщо ви не довіряєте сторонній стороні захищати інформацію, існують хмарні служби зберігання даних, які забезпечують безпеку з нульовими знаннями.

Як і на зовнішньому жорсткому диску, хмарне зберігання – це ще один спосіб захисту інформації користувачів. Він просто постачається з великою кількістю класних додатків, таких як спільний доступ, доступ до будь-якого місця, потокове передавання, редагування та інше.

Тож, будь ласка, поділіться уподобаним способом безпечного зберігання даних, і чому це так, у розділі коментарів нижче.

Джерело1: https://www.techopedia.com/definition/26535/cloud-storage

Джерело2: http://computer.howstuffworks.com/cloud-computing/cloud-storage.htm

Джерело3: http://www.seagate.com/do-more/what-is-personal-cloud-master-dm/

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me