Що потрібно знати про хмарне зберігання

Знаєте ви про хмарне зберігання чи ні, швидше за все, ви вже використовуєте його. Від надсилання електронних листів до використання Google Документів, до спільного використання документів – хмарне сховище тут залишається.


Але чи знаєте ви все про хмарне зберігання? Використання хмарного сервісу зберігання означає:

Доступні ціни в порівнянні з фізичними пристроями зберігання даних

Просте налаштування без додаткової інфраструктури

Зберігання може бути збільшено або зменшено відповідно до вимог

У разі катастрофи файли легко відновити

Якщо ви думаєте про переміщення даних у хмару, але все ще сумбуєтесь щодо технології, це ідеальний посібник для вас. Ось все, що вам потрібно знати про хмарне зберігання, у двох словах.

Файли, що зберігаються у хмарі, доступні з будь-якого місця

Як тільки файли зберігаються у хмарі, вони стають доступними з будь-якого місця, якщо ви не знаходитесь десь без підключення до Інтернету.

Все, що потрібно для доступу до даних, – це облікові дані для входу.

Оскільки додаткових пристроїв чи кабелів для перевезення немає, ви ніколи не застрягнете, забувши взяти основний файл в офіс і повернутися за ним.

Файли просто повинні завантажувати хмарну службу зберігання даних на ваш вибір, і це справді, простота, я б сказав.

Однак деякі служби краще, ніж інші, при пошуку даних, тому обов’язково ретельно вибирайте послугу, виходячи з ваших потреб та швидкості Інтернету..

Хмара спрощує співпрацю

Однією з головних причин, чому бізнес застосував хмарні технології, є те, що це робить співпрацю гладкою, легшою та швидшою.


© Cloudwards.net

Працівники більше не потребують зустрічей у своїх офісах або спільної роботи над документом, сидячи поруч.

Сьогодні зустрічі відбуваються на Slack і спільна робота з документами можлива через Google Drive та Dropbox.

Хмара також підштовхнула культуру віддаленої роботи в компаніях по всьому світу, причому 45% працівників США працюють з дому.

Хмарні дані зберігаються у віддаленому місці (і питання про місцезнаходження)

Ось одне поширене питання, яке задають багато людей. Якщо мої дані не зберігаються на комп’ютері, то де саме це??

Що ж, відповідь трохи складна

Хмарні дані зазвичай зберігаються на серверах компанії у віддаленому районі, точне місцезнаходження яких залежить від постачальника послуг хмарного зберігання даних.

Наприклад, Dropbox має свої сервери в США та Ірландії, а Google Drive має центри обробки даних, розкинуті по:

Сполучені Штати

Тайвань

Європа

Але, незважаючи на розташування своїх серверів, компанії чітко вказують, що всі дані підпадають під дію законів США – що не обов’язково є доброю справою.

Послуги хмарного зберігання що у нас немає серверів у США, вони не підпадають під дію законів США – це добре.

І місця важливі, оскільки як тільки дані завантажуються у хмару, їх може бачити та отримати доступ до уряду США без попереднього повідомлення або згоди.

Не має значення, чи будуть дані видалені пізніше, після завантаження вони вийдуть. Незважаючи на те, що проблема з прослуховуванням може не бути великою проблемою для людей, які завантажують нечутливі дані, для великих підприємств прослуховування може бути головною проблемою.

Насправді, хмарні закони про зберігання є причиною того, що багато корпоративних компаній все ще володіють і налаштовують свої приватні сервери та інфраструктуру.

Шифрування даних є важливим

Оскільки нові порушення даних трапляються майже щомісяця, шифрування є суттєво важливим способом захисту даних.


© Cloudwards.net

Перш ніж йти далі, важливо знати три місця, де слід захищати дані:

Коли це на комп’ютері користувача

Коли дані перебувають у дорозі (завантажуються у хмару)

Коли дані є на сервері (відпочиваючи в хмарі)

Деякі хмарні служби зберігання, наприклад OneDrive, забезпечують шифрування SSL лише тоді, коли дані перебувають у режимі транзиту, а це означає, що файли знаходяться в стані спокою на сервері, вони не шифруються.

Отже, якщо хакер потрапить на сервери OneDrive, дані будуть прямо там у читаному форматі. Хмарні послуги зберігання даних, як iCloud, забезпечують як транзит, так і шифрування на стороні сервера.

Але чи достатньо цього??

Навіть коли дані шифруються під час транзиту, шифрування робить хмарну службу зберігання даних. Отже, не тільки компанія має доступ до ваших даних, але ви також можете не знати, як компанія їх шифрує.

Звичайно, одним із способів виходу з цієї проблеми було б зашифрування даних перед завантаженням їх у хмару особисто.

Але навіщо це робити, коли існують хмарні сервіси сховища CrashPlan і Я їду, які дозволяють користувачам шифрувати дані за допомогою спеціального ключа шифрування.

Крім того, шифрування даних уповільнює час завантаження та завантаження, і неможливо буде попередньо переглянути дані в Інтернеті; його завжди доведеться завантажувати спочатку.

Багато компаній із зберігання хмарного зберігання можуть отримати доступ до даних

Підписуючись на нову послугу, ми часто вирішуємо пропустити частину умов. Зрештою, хто на це отримав час?

Але якщо я зберігаю конфіденційні дані у хмарі, чи не повинен я знати, чи може компанія, що займається зберіганням хмар, може прослуховувати мої дані??

Переглядаючи розділ “Умови та умови” багатьох служб зберігання хмарних ситуацій, я знайшов один загальний рядок майже у всіх – те, що ваше, залишиться вашим.

Отже, те, що я завантажую, буде моїм, і компанія не може опублікувати це самостійно, але чи це означає, що компанія, що зберігає хмару, не може отримати доступ до даних користувачів? Зовсім ні.

Наприклад, під час використання Google Диска користувачі можуть мати права інтелектуальної власності, але на сторінці ToS компанії зазначено, що користувачі дають Google ліцензію у всьому світі, яка дозволяє компанії відтворювати або змінювати дані.

Це також дозволяє Google використовувати інформацію про клієнтів для пошуку даних та рекламних цілей.

Тоді є Dropbox, який, можливо, не використовує дані клієнтів для рекламних цілей, але ToS компанії вказує, що у випадку суперечки клієнти не можуть подати позов проти Dropbox позову, вони просто проводять арбітражний процес..

Якщо ви вже розчаровані, знайте, що також є такі послуги SpiderOak і Tresorit, які забезпечують конфіденційність з нульовими знаннями, але вони не настільки прості у використанні, а також не інтегруються, порівняно з Google Drive або Dropbox.

Загалом вибір послуги хмарного зберігання – це дзвінок між безпекою та доступністю.

Компаніям важливо перевіряти стандарти відповідності даним

Кожен бізнес повинен дотримуватися переліку стандартів та правил, заснованих на його первинній галузі.

Коли компанія переміщує свої дані до хмари, ті ж правила застосовуються і в Інтернеті.

Існує кілька десятків сумісних, включаючи ці три основні:

HIPAA

FERPA

CORPA

Перш ніж вибирати хмарну службу зберігання даних, перевірте, чи вона відповідає стандартам відповідності вимогам вашого бізнесу. Якщо ви не можете знайти їх у списку на офіційному веб-сайті служби, зверніться до служби підтримки для підтвердження.

На завершення…

Загалом, хмарне сховище постачається зі своїм багажем.

Але причина, по якій так багато людей, включаючи мене, щодня використовують хмарне сховище, полягає в тому, що це полегшує нам речі. Мобільність та простота доступу, які приносить хмарне сховище, не мають собі рівних.

Замість залежності від локальних та зовнішніх накопичувачів ми можемо отримати доступ до роботи з будь-якого місця та з будь-якого пристрою. Отже, на закінчення, який ваш улюблений хмарний сервіс зберігання даних? Повідомте нас у коментарі нижче.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me