Розуміння хмарної термінології: що означають IaaS, Paas та SaaS?

Шукаючи хмарну послугу, ви знайдете різні абревіатури та мовні слова, які можуть не мати сенсу на перший погляд. Технологія – це поле, що швидко змінюється, і маркетологи мають тенденцію придумувати нові, кричущі слова для опису товару чи послуги.


Важливо зрозуміти, які ваші потреби. Не менш важливо зрозуміти, що саме вам пропонують, коли мова йде про хмарні технології. Маркетингові тексти та технічний жаргон можуть ускладнити навігацію в хмарі, ніж це потрібно.

На Cloudwards.net ми спеціалізуємося на тому, щоб зробити хмарні технології та сервіси легкими для розуміння. Вам не знадобиться доктор наук, щоб зрозуміти хмарну термінологію – саме тут ми заходимо.

Сьогодні ми розглянемо деякі поширені хмарні термінології, які допоможуть вам зрозуміти, що це означає і як ці послуги можуть вам принести користь. Ми також поглянемо на те, як хмарна технологія змінила спосіб використання наших пристроїв вдома та в офісі.

Зміна того, як ми працюємо


© jiminthesun

До появи хмарних обчислень бізнесу довелося купувати власні сервери. Їм був потрібен відділ ІТ для управління цими серверами, постійного їх оновлення та безпеки, а також для надання технічної підтримки користувачам. Дані часто створювали резервні копії даних за межами сайту, копіюючи їх на стрічку та доставляючи їх через вантажівки чи мікроавтобуси.

Витрати на запуск були вищими, що вимагало великих інвестицій наперед. Сервери часто були недостатньо використані, витрачаючи гроші та потужність. Тепер, як-то на зразок інфраструктури як послуга, вам не потрібні банки на банках серверів, щоб розпочати свій бізнес: все, про що піклується.

Сьогодні ви орендуєте свою інфраструктуру у третьої сторони, платячи лише за те, що вам потрібно та використовуєте. Провайдери IaaS піклуються про обладнання та логістику роботи серверів, дозволяючи вам масштабувати свій бізнес за потребою.

Коли хмарні обчислення зростали в популярності, для послуг і продуктів були введені нові умови. Багато в чому це той самий пейзаж – ми все ще використовуємо наші персональні комп’ютери для доступу до більш потужних серверів в Інтернеті – але спосіб використання наших пристроїв для доступу до наших даних змінився.

Термінологія

Основні умови, з якими ви зіткнетеся щодо хмарних обчислень:

 • IaaS, Інфраструктура як послуга
 • PaaS, платформа як послуга
 • SaaS, Програмне забезпечення як послуга
 • UCaaS, Unified-Communications-as-a-Service
 • GaaS, ігровий сервіс

Ці терміни можуть здатися заплутаними, але на практиці це насправді досить просто. Я надам кілька прикладів, які дають конкретне уявлення про те, що означає кожен термін.

IaaS (інфраструктура як послуга)

IaaS – це просто хмарний сервіс, який дозволяє людині чи організації орендувати інфраструктуру, таку як сервери, мережеві пристрої та зберігання даних. По суті, IaaS – це віртуальний центр даних.

Замість того, щоб купувати та обслуговувати дороге обладнання, користувачі можуть взяти в оренду те, що їм потрібно, у постачальника послуг IaaS, наприклад, Amazon Web Services (однією з таких послуг є льодовики, ознайомтеся з нашими п’ятьма найкращими клієнтами статті Amazon Glacier для отримання більш детальної інформації). Постачальник IaaS володіє всім фізичним обладнанням та піклується про все технічне обслуговування та витрати, пов’язані із запуском центру обробки даних.

Існує кілька переваг використання IaaS замість того, щоб купувати власне обладнання:

 • Масштабованість. З ростом вашого бізнесу ви можете додавати більше ресурсів, коли вони вам потрібні
 • Надмірність. Провайдери IaaS мають кілька систем, щоб уникнути простоїв. У разі відмови обладнання, ці надлишкові системи підтримуватимуть ваші послуги так, ніби нічого не сталося
 • Глобальний доступ. Чи є розробники в Токіо, але більшість ваших клієнтів перебувають у США? Ви можете створити кілька серверів, щоб відповідати потребам вашого бізнесу, забезпечуючи доступність для всіх

PaaS (платформа як послуга)

Розуміння хмарної термінології
© daibangchua18

PaaS забезпечує середовище для розробників для швидкого запису та розгортання коду. PaaS будує поверх IaaS, надаючи операційну систему разом із засобами розробки, двигунами бази даних, аналітикою та ін..

Основна перевага використання PaaS полягає в тому, що розробникам не потрібно встановлювати, конфігурувати або оновлювати базову операційну систему або програмне забезпечення, на якому будуть працювати їх програми. Вони можуть просто приступити до роботи з написанням коду, внаслідок чого витрачається менше часу на конфігурацію та економляться гроші.

Розглянемо простий приклад: вашому бізнесу потрібна система управління контентом (CMS), наприклад WordPress. Для WordPress потрібен стек програмного забезпечення, який зазвичай йде:

 • Linux Server
 • Веб-сервер Apache / nginx
 • База даних MySQL
 • WordPress

Ви могли б навчитися самостійно налаштовувати та підтримувати це або найняти системного адміністратора, але навіщо витрачати дорогоцінний час та гроші? Використовуючи постачальника PaaS, ви можете зосередитись на своєму вмісті чи продукті, а не на програмному забезпеченні під ним.

SaaS (Програмне забезпечення як послуга)

Розуміння хмарної термінології
© arunabhdascomputing

Традиційна модель програмного забезпечення зазвичай вимагає ліцензії для кожного користувача orm-комп’ютера, і оскільки програмне забезпечення було встановлено локально, будь-які оновлення або проблеми з комп’ютером можуть призвести до простою та втрати доходу.

SaaS усуває необхідність встановлення програмного забезпечення на окремих машинах, забезпечуючи його через захищене підключення до Інтернету, без головного болю окремих ліцензій або оновлень помилок. Коли програмне забезпечення оновлюється, будь-які зміни впроваджуються по всій службі в цілому. Користувачі можуть отримати доступ до програмного забезпечення з будь-якої машини з підключенням до Інтернету.

Провайдери SaaS, як правило, працюють на платній основі, стягуючи невелику щомісячну плату. Хоча це спочатку може здатися дивним, SaaS надає ряд переваг порівняно з традиційною моделлю програмного забезпечення. Програмне забезпечення доступне з будь-якого пристрою, не вимагаючи встановлення. Провайдери SaaS автоматично доставляють нові оновлення або виправлення. Компаніям та користувачам більше не потрібно купувати дорогі оновлення та вирішувати проблеми з їх встановленням. Довгострокові витрати, як правило, дешевші, ніж процес придбання ліцензій, встановлення, модернізація або підтримка програмного забезпечення у власній власності.

SaaS має сенс як для користувачів, так і для розробників. Якщо вам подобається ідея перенести ваше програмне забезпечення в хмару та мати доступ до останньої версії на своїх пристроях, ми охоплювали різних постачальників SaaS в минулому.

Незалежно від галузі, є хороший шанс перейти зі старомодного настільного програмного забезпечення до хмарного сервісу. Хорошим прикладом є наші найкращі постачальники програмного забезпечення для бухгалтерського обліку, які дозволяють робити ваші книги з будь-якого пристрою, включаючи мобільні телефони чи планшети.

Інші приклади включають інструменти управління відносинами з клієнтами (CRM), необхідні для будь-якого бізнесу, який продає товари чи послуги. Використання CRM на основі хмари дозволяє вашому бізнесу централізувати та керувати такими речами, як календарі, управління завданнями, рекламні кампанії, списки електронної пошти та інструменти перетворення. Ми дослідили найкращі доступні CRM для малого бізнесу, щоб ви могли знайти той, який відповідає вашим потребам.

Доступ до цінної інформації та таких інструментів дозволяє вам бути в курсі кожного аспекту вашого бізнесу з будь-якого пристрою, з будь-якого місця.

Співпраця за допомогою SaaS

Перш ніж перейти до наступного терміну, давайте розглянемо одну з найбільших переваг використання SaaS для вашого бізнесу – співпраця.

Під час використання традиційного програмного забезпечення, встановленого на вашій машині, ваша робота зберігається на вашому пристрої. Ви можете скопіювати його у папку та поділитися ними через Dropbox або Google Drive, але для цього потрібні навмисні ручні дії з вашого боку. Створювати та редагувати документи як команда простіше та швидше, коли ваше програмне забезпечення розроблене з урахуванням співпраці.

Підібрати правильний набір програмного забезпечення для вашого бізнесу легко, якщо ви покладаєтесь на експертів на Cloudwards.net, тож дозвольте нам показати, як ваш бізнес може отримати користь від хмарного зберігання та співпраці.

Ми зібрали найкращі інструменти хмарного співробітництва, щоб допомогти вашому бізнесу максимально підвищити продуктивність та усунути непотрібні проблеми. Не витрачайте дорогоцінний час на пошук електронних листів або розсіяних додатків для обміну повідомленнями, покладаючись на телефонні дзвінки та голосові повідомлення чи торкаючись версій та резервних копій файлів. Перемістіть своє програмне забезпечення у хмару та зосередитесь на важливій роботі – ми вам це полегшимо.

UCaaS (Unified-Communications-as-a-Service)

UCaaS – одна з менш відомих і, здавалося б, самих неясних хмарних акронімів. Це звучить складно, але він фактично приймає всі ваші комунікації у хмарі. Це не просто обмін миттєвими повідомленнями або Skype, але постачальники UCaaS дозволяють вашому бізнесу розміщувати всі його комунікаційні засоби в хмарі та отримувати доступ до них з різних пристроїв на будь-якій відстані.

Хмарна телефонна система може легко інтегруватися з інструментами, які ви вже використовуєте. Такі постачальники, як Vonage, дозволяють інтегрувати всі свої комунікаційні та бізнес-інструменти, такі як Salesforce CRM, G Suite, Microsoft Dynamics та інші програми.

Перебуваючи у центрі хмарного дзвінка та інтегруючись із інструментами, які ви вже використовуєте, ви можете зосередитись на своєму бізнесі, а не на телефонній системі. Підтримка кол-центру та всього цього обладнання є дорогим. Переміщення телефонної системи у хмару дозволяє обмінюватися ресурсами між офісами чи працівниками, не переживаючи за спостереження за системою чи проведення технічного обслуговування.

GaaS (Ігрові послуги)

хмарні сервіси для геймерів
© Екстрений інсайдер

Коли ми висвітлювали майбутнє хмари на початку цього року, GaaS була однією з тем, яку ми торкалися. Хоча це може здатися дивним спочатку, це швидко розвивається технологія, підтримувана такими компаніями, як NVIDIA.

Найбільша вигода від GaaS полягає в тому, що це без проблем. Вам не доведеться турбуватися про виправлення, оновлення, цифрові завантаження, встановлення ігор або навіть будь-яке обладнання, яке ви хитаєте.

Ви чули це правильно: жодних проблем із встановленням або обладнанням. Наскільки страшно придбати гру та чекати годин, щоб її завантажити, встановити та потім оновити? Ігри є величезними файлами в наші дні, і патчі можуть бути напрочуд великими. З GaaS гра працює на потужному хмарному сервері. Патчі або оновлення розгортаються на сервері для всіх користувачів, що виключає необхідність завантаження та встановлення гравців.

Ігри можна оптимізувати для обладнання сервера, на якому вони працюють, що призводить до підвищення продуктивності, кращої графіки та кращого геймплею для всіх. Це приводить нас до чергової переваги хмарних ігор, можливості грати в ігри на будь-якому пристрої. PC, Mac, планшети, смартфони чи інші пристрої з низьким рівнем живлення можуть використовуватися для гри в ігри, оскільки вся обробка відбувається на потужному віддаленому сервері.

З GaaS вам не доведеться турбуватися про придбання дорогого високого класу робочого столу або модернізацію компонентів. Ви можете отримати однаковий ігровий досвід із планшетом чи телефоном та улюбленим контролером з будь-якого місця, що має Інтернет.

Це все ще зростаюча галузь, але ми охопили першу п’ять хмарних сервісів для геймерів у минулому і постійно перевіряємо останні новини на GaaS.

Гібридні хмарні послуги

Ми висвітлювали, як хмара змінила спосіб роботи, і ми демістифікували маркетинговий опис. Хмарні провайдери часто пропонують комплекс послуг, включаючи IaaS, PaaS та SaaS. Ці гібридні постачальники хмарних технологій чудово підходять для підприємств із широким спектром потреб. Ми склали список з десятки найкращих постачальників гібридних хмарних рішень, щоб допомогти вам знайти правильну відповідність для ваших потреб.

Веб-сервіси Amazon є найкращим прикладом цього, що пропонує понад 70 різних хмарних сервісів у різних зонах по всьому світу.

Якщо ви стартап чи малий бізнес, створити інфраструктуру, що охоплює земну кулю, майже неможливо з нуля. Використання такого постачальника, як AWS, дозволяє вам рости в експоненційній швидкості та отримувати доступ до ресурсів у міру необхідності. Використання хмарних сервісів, таких як IaaS або PaaS, – найкращий крок, який можна зробити, щоб вигнати свій бізнес з місця, не порушуючи банк..

Гетитація

Найпоширеніша стурбованість щодо переходу до хмари – це безпека, і на Cloudwards.net ми розуміємо, чому. Ваші дані цінні. Ваші дані мають вирішальне значення для вашого бізнесу, і вам слід вжити заходів для їх збереження.

Cloudwards.net прагне допомогти нашим читачам зрозуміти переваги та ризики хмарних сервісів. Ми охопили першу десятку основних ризиків зберігання хмари. Ми також висвітлювали те, що потрібно знати про безпеку хмари.

Ми розглянули переваги, а також інші фактори, щоб врахувати, чи цікавитесь вам, чи варто переносити бізнес у хмару. На наш погляд, переваги використання хмари перевищують ризики – якщо ви заздалегідь знаєте їх і вживаєте правильних кроків, щоб бути безпечними в Інтернеті.

Висновок

Часто жартують, що ніхто не знає, що таке хмара насправді. Неважко зрозуміти, чому завжди створюються нові абревіатури, створюються нові послуги чи продукти. Технологія рухається зі швидкістю освітлення і постійно змінюється, але Cloudwards.net тут, щоб демістифікувати хмару для всіх наших читачів.

Ми висвітлювали зміни хмарних обчислень, які були внесені у світ технологій, і ми пояснили значення, яке стоїть за жаргоном. Після того, як ви перейдете модні слова, можна легко зрозуміти, як ви можете отримати користь від хмарних рішень, будь то домашній користувач чи бізнес, що розвивається. Хмара економить ваші гроші та час, збільшує вашу продуктивність, і коли ви закінчите роботу за день, це дозволяє розслабитися з улюбленим телебаченням, фільмами чи іграми.

Як завжди, якщо у вас є якісь питання або коментарі, будь ласка, зв’яжіться з нами, залишивши коментар нижче. Дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me