Поза межами бізнес-співпраці: як навчальні заклади використовують хмару


© Cloudwards


Хмара вже продемонструвала свій вплив на різні галузі промисловості, і тепер вона буде прийнята за сферу освіти. За останні кілька років навчальні заклади у всьому світі почали звертатися до хмарних технологій. Тенденція, яка стала яскравішою лише у 2013 та 2014 роках. У 2012 році опитування показали, що лише 6% установ використовували хмару протягом останніх двох років.

Сьогодні ми бачимо велику кількість шкіл та коледжів, що використовують сервери чи програми, що надаються Microsoft, Google чи Amazon. Враховуючи конкурентну пропозицію, яку ці технічні гіганти розробили для цього сектора, не дивно, що ті, хто приймає рішення, все частіше задумуються над новими можливостями. А саме, у 2014 році ми побачили, як Google та Microsoft пропонують безкоштовні сховища та програми для навчальних закладів з метою підтримки технологічної революції в цій галузі.

Очевидно, в екосистемі відбуваються деякі масштабні перетворення. Передусім завдяки тому, що хмара забезпечує ефективні ресурси за низькими цінами (або безкоштовно), що, безумовно, є привабливим варіантом для закладів, які все більше покладаються на технології для вдосконалення методів навчання та навчання..

Сприйняття хмари у навчальних закладах

Після того, як хмара пройшла фазу зародження, вона перетворилася на справді складне поняття, яке включає великий набір програм, ресурсів та постачальників. Однак деякі речі залишилися колишніми. В першу чергу це стосується наявних переваг і пов’язаних із цим ризиків для безпеки.

Як всеохоплюючий звіт з цього питання, RightScale за 2014 рік про стан хмарного звіту розкриває, як компанії бачать переваги хмари:

 • Більш висока доступність (48%)
 • Географічне охоплення (37%)
 • Економія витрат (34%)
 • Безперервність бізнесу (34%)

Аналогічно, навчальні заклади використовують хмарні програми, щоб переосмислити свою ІТ-інфраструктуру та забезпечити більше ресурсів для своїх викладачів та студентів, які завжди є в Інтернеті. За словами Crucial, веб-хостинг-компанія, яка зібрала кілька звітів на тему, комунікаційні та співпрацюючі платформи, здається, є найпопулярнішими хмарними ресурсами у вищій освіті.

Це, безумовно, виправдано, враховуючи обсяг науково-дослідної та спільної роботи, необхідної як студентам, так і викладачам.

Якими послугами користуються навчальні заклади?

Дослідження показують, що 29% навчальних закладів використовують рішення для обміну повідомленнями, конференції та співпрацю, тоді як 31 відсоток використовує можливості хмарного зберігання. Ці цифри чітко вказують на необхідність вдосконалених обчислювальних систем для полегшення критичних процесів та створення екосистеми, до якої віддалені студенти та викладачі можуть бути підключені в режимі реального часу.

Серед студентів, однак, хмарне сховище користується особливою популярністю завдяки спільному потенціалу цих додатків. З можливістю доступу до спільних документів та їх редагування в режимі реального часу більшість спільних процесів може бути пришвидшено значною мірою. Дослідження доступності корисних ресурсів на кількох пристроях – ще одна перевага хмарних додатків.

Тут додатки для синхронізації та спільного використання файлів, такі як Box і Dropbox, мабуть, є найбільш ефективним вибором як для студентів, так і для викладачів..

Dropbox

Наприклад, університет Карнегі Меллон дає більш детальне пояснення того, як Dropbox можна використовувати студентам університету, щоб допомогти їм керувати файлами та ефективніше співпрацювати.

Університет зазначає, що використання Dropbox скорочує час, необхідний для передачі файлів, на 20 секунд, що є середньою кількістю часу, необхідного для того, щоб зробити те саме, використовуючи електронну пошту або флешку. На додаток до цього, сервіс пропонує прийнятну ціну за ліцензії сервера та масштабованість, що є ще однією великою перевагою для установи.

Крім того, в університеті Алькала, Іспанія, було проведено обширне дослідження, яке було встановлено для можливих переваг від впровадження Dropbox, де студенти підтвердили, що Dropbox дозволив досягти більшого ступеня співпраці та навчання, а також кращої роботи з вчителі.

Коробка

Як інструмент, який, можливо, ще більш помітно орієнтований на співпрацю, Box використовується також у ряді різних навчальних закладів. Наприклад, Університет Еморі повідомляє, що понад 100 людей з різних кафедр використовують Box для віддаленої співпраці.

Як вказував Джеймі Сміт, одні з найбільших переваг, які цей цифровий інструмент приніс, – це простота в застосуванні, інструменти адміністрування, які допомагають користувачам легко відстежувати, хто робить що і коли. Плюс версії файлів, яка дозволяє персоналу завжди працювати з найсвіжішим вмістом.

Окрім університету Еморі, Box використовується також у школі Сан-Доменіко, Підготовчих школах Strive, а також у некомерційній освітянській організації «Кращий шанс». Box допомагає їм підключитися до 2000 географічно розповсюджених претендентів та понад 300 шкіл.

Google Apps і Microsoft Office у хмарі

Як було сказано у вступі, Google та Microsoft продовжують боротися за збільшення бази користувачів у навчальному секторі. Компанія Google нещодавно оголосила, що їхні програми прибули в Бангладеш, де вони оснастили 500 кампусів у 35 місцях найпопулярнішими інструментами компанії.

Раніші дані вказують на f72 із 100 найкращих університетів США використовували Google Apps for Education, що, безумовно, є значною цифрою.

Так само хмарний костюм Microsoft є досить популярним серед шкіл та коледжів у всьому світі. У березні 2014 року компанія повідомила, що 110 мільйонів студентів та викладачів використовували Office 365 у хмарі для підтримки критичних процесів навчання та викладання..

Трансформація інфраструктури

Ще одна важлива перевага впровадження хмарних систем у складну ІТ-інфраструктуру – це можливість використання більш потужних обчислювальних ресурсів, які можуть безперешкодно запускати великі програми. Таке нововведення полегшує адміністративні процеси та процеси прийому, що, безумовно, може змінити значення для навчальних закладів.

Орендуючи інфраструктурну платформу у встановлених постачальників, школи та університети можуть значно підвищити продуктивність персоналу та залучення учнів.


© хмарність

Ось чому такі послуги сьогодні розглядаються як критичні ресурси для ефективного навчання. Як зазначалося в національному опитуванні, проведеному на початку цього року, 98% освітян вважають, що веб-сайти виконують найважливіші освітні функції та пояснюють посилення участі учнів та батьків..

Подібно до веб-сайтів, хмарні сервери створюють новий простір для інновацій, оскільки вони представляють собою економічно ефективний спосіб створити функціональну ІТ-інфраструктуру, до якої кожен може віддалено отримати доступ. Що ще важливіше, хмарний хостинг не вимагає великих ІТ-команд, оскільки частина відповідальності за управління ресурсами покладається на обраного провайдера.

Виклики впровадження

Незважаючи на те, що переваги хмари широко визнані у різних галузях, комплекс проблем перешкоджає застосуванню більшої кількості установ. Про це знову говорять різні керівники освіти, які згадують набір обмежень стосовно міграції хмари.

Досить очікувано, питання безпеки та конфіденційності перераховані серед головних інгібіторів для більш широкого прийняття. Хоча страх перед хмарою в цьому відношенні загалом зменшується, все ж є деякі проблеми, де навчальні заклади можуть зіткнутися з проблемами.


© хмарність

Ван Зомерен та Де Хаан обговорили це у своєму дослідженні щодо прийняття хмари у вищій освіті, вказавши, що закладам потрібно бути більш уважними щодо вибору правильних постачальників для розміщення баз даних та навантажень на віддалені сервери.

Крім того, вони чудово говорять про можливу некомпетентність внутрішніх ІТ-команд, які можуть працювати за застарілими методами. Тому може знадобитися додаткова освіта наявного персоналу для успішної реалізації хмарних рішень на всіх необхідних рівнях.

eLearning як наступний кордон

Поява різних служб електронного навчання та відкритих навчальних платформ – це ще одна тенденція, яка визначила спосіб підходу людей до сучасної освіти. Роль хмарних обчислювальних систем тут може бути дещо менш помітною, але більшість цих ресурсів використовують технологію для запуску та модерації онлайн-курсів..


© хмарність

Мабуть, найбільш очевидна роль хмари в наданні навчальних ресурсів на вимогу – це розвиток m-learning, яке передбачає використання мобільних пристроїв або в класі, або для самостійного навчання. На основі хмари та доступних з різних платформ мобільні додатки допомагають в активному та безперервному навчанні, що робить їх важливим ресурсом у сучасному класі.

Враховуючи той факт, що більшість студентів, особливо вищих навчальних закладів, для своєї повсякденної діяльності покладаються на мобільні пристрої, використання цих пристроїв у класі лише додатково мотивує.

Висновок

Зміни, які хмара вніс у світ технологій, очевидно, викликали нові тенденції, які, ймовірно, визначають, як ми бачимо освіту в майбутньому. Незалежно від реального способу впровадження таких систем, вони, безперечно, важливі для більшості навчальних закладів сьогодні.

Постійний доступ до інформації та доступність даних, безумовно, є однією з найбільших переваг, які хмара та пов’язані з ними додатки принесли до нашого повсякденного життя, і це також є важливим для сучасної освіти.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map