Найбезпечніше антивірусне програмне забезпечення 2020: Безпека понад усе

Безпека займає перше місце при виборі антивірусу. Хоча зручність використання, ціна та кількість підтримуваних пристроїв є важливими, якщо захист стає рівним. З-за програмного забезпечення, яке ми перевірили в наших антивірусних оглядах, ці п’ять залишаються вищими в захисті.


У цьому посібнику щодо найбезпечнішого антивірусу ми збираємося викласти найкраще антивірусне програмне забезпечення один проти одного, щоб дати вам найкращі варіанти на ринку. Ми поділимося нашим вибором, а потім порівняємо результати лабораторії з нашим практичним тестуванням, щоб показати вам, наскільки ефективно виконаний певний антивірус..

З партії ми рекомендуємо найбільше Bitdefender, оскільки він має чудові показники захисту, безліч функцій та інтуїтивний інтерфейс для завантаження. Поки ми дивимось на безпеку тут, Bitdefender вдається зробити це та все інше добре.

Більше про:

  • Найкраще антивірусне програмне забезпечення 2020
  • Найкраще безкоштовне антивірусне програмне забезпечення на 2020 рік
  • Найкращий антивірус для Android 2020

Найбезпечніше антивірусне програмне забезпечення 2020

Вибір найбезпечнішого антивірусного програмного забезпечення

Існує багато факторів, які входять у вибір антивірусного програмного забезпечення, від зручності використання до функцій і поза нею. Це все-таки прямо для цього посібника. Безпека – наш основний фактор, а все інше – другорядне.

Ми оцінюємо безпеку двома способами: лабораторними результатами та практичним тестуванням. Наше практичне тестування є рудиментарним, використовуючи створені інструменти тестування, доступні в Інтернеті. Це спосіб використовувати антивірус – це реальний світ і перевіряти його основні функціональні можливості.

З цього приводу результати лабораторії є більш переконливими, тому ми використовуємо їх як основний фактор при оцінці безпеки. Ми посилаємось на три незалежні лабораторії, які тестують антивіруси кілька разів на рік, використовуючи довгий список реальних шкідливих програм.

Однак, захисні номери – це не єдине, на що ми дивимося. Додатковий, проактивний захист – це ще одна сфера, з якою ми займаємось. Це включає захист від вимушеного програмного забезпечення, захист веб-камери, брандмауер та захищений браузер.

Важливі також режими сканування. Ми сподіваємось, що антивірус матиме повну систему та цільове сканування, тому більше, ніж це, виділяється. Зокрема, ми шукаємо UEFI-сканування, яке може викорінити глибокі руткіти.

Ми не дивимося на включені менеджери паролів, за винятком Касперського. У нашому тестуванні вони виявилися невисокими в порівнянні з кращими менеджерами паролів. Dashlane – це набагато кращий варіант і перший, який ми рекомендуємо (читайте наш огляд Dashlane).

Ці області є козирними для всіх інших, але ми також враховуємо ціну, загальну зручність використання та функції в цьому посібнику. Якщо антивірус слабкий у них, але він має чудовий захист, він все одно буде включений до цього посібника.

Ми спочатку переглянемо безпеку кожного антивіруса, а потім поговоримо про інші причини, які нам подобаються. Не виходячи з цього, перейдемо до нашого списку найбезпечнішого антивірусного програмного забезпечення.

1. Найбезпечніший антивірус: Bitdefender

Bitdefender постійно знаходиться на вершині результатів лабораторії. Це був один із лише чотирьох антивірусів, які отримали сертифікацію рівня 1 в аналізі повного спектру MRG Effitas за перший квартал 2018 року, який протестував 337 зразків шкідливих програм у 18 постачальників.

Інші лабораторії також повідомили про вражаючі цифри. У квітневому аналізі AV-Test Bitdefender заблокував 100 відсотків нульових днів та широко розповсюдженого зловмисного програмного забезпечення. На той час середня галузь становила 99,5 відсотка.

Bitdefender-інтерфейс

AV-Comparatives знайшов подібні результати. Bitdefender отримав Advanced +, найвищий можливий рівень, за продуктивністю, виявленням файлів та видаленням зловмисного програмного забезпечення. Під час червневого тестування Bitdefender заблокував 99,8 відсотків шкідливих програм, які кинули свій шлях.

Наше практичне тестування відображає ці результати. Bitdefender був на 100 відсотків успішним у блокуванні зразків Amtso та Wicar. Тести варіювалися від стандартного тестового файлу Eicar до майстра криптовалюти JavaScript.

У Bitdefender також є інші заходи захисту, включаючи захист від сканування програмного забезпечення та захищений браузер. Він називає свій захищений браузер “Safepay”, який використовується для онлайн-транзакцій. Це окрема версія вашого робочого столу, яка перерве всі з’єднання, крім активного.

Інші причини, які нам подобаються Bitdefender

Результати захисту Bitdefender блищать, але так само, як і інші його особливості. Він має один з найкращих антивірусних інтерфейсів, який ми бачили, використовуючи доступний простір, не відчуваючи себе захаращеним. На головному екрані є сітка, яку можна налаштувати за допомогою “швидких дій”. Плитки відкривають інші області програми, наприклад, віртуальну приватну мережу, з головного екрану.

Є також профілі, які ви можете налаштувати у клієнта. Bitdefender поставляється з декількома налаштованими з коробки, які ви можете додатково налаштувати. Профілі підвищують або скасовують захист певними способами залежно від завдання, яке ви виконуєте. Наприклад, робочий профіль більше захищатиме від фішинг-схем. Профілі необов’язкові, якщо ви не хочете ними користуватися.

Bitdefender-Profile-Settings

Єдиним недоліком Bitdefender є його ціна. Ви можете отримати план відносно дешевого або навіть безкоштовного, якщо ви просто хочете базового сканування. Недорогі плани не мають основних функцій захисту, таких як брандмауер, і підтримують лише Windows. Це дорого, але ми рекомендуємо Total Security не використовувати варіанти.

Ви можете дізнатися більше про Bitdefender в нашому огляді Bitdefender або зареєструватися з 30-денною гарантією повернення грошей.

2. F-Secure

F-Secure – це шиї та шиї з Bitdefender в результатах лабораторії. Він отримав сертифікат рівня 1 в аналізі повного спектру MRG Effitas за перший квартал 2018 року та сертифікат рівня 2 в Q2-аналізі. Вона випала під час тестування Q2 через низьку продуктивність із потенційно небажаними додатками, але здоровий глузд повинен все-таки блокувати більшу частину цього.

Це було добре і з іншими лабораторіями. У своїх оцінках за травень та червень AV-Test виявив його на 100 відсотків ефективним проти поширеного зловмисного програмного забезпечення, що перевищує 99,6 відсотка. Продуктивність також була хорошою, лише 12% уповільнення при запуску популярних веб-сайтів.

Інтерфейс F-Secure

У результатах AV-Comparatives F-Secure виявився кращим, ніж Bitdefender. Він заблокував 100 відсотків зразків, отримавши розширений рейтинг. AV-Comparatives присудив йому лише дві з трьох можливих зірок.

Лабораторії погодилися, що F-Secure повертає високий рівень помилкових позитивних результатів. У тестуванні AV-Comparatives в березні F-Secure мав 30 помилкових позитивних результатів із 216 використаних зразків. Trend Micro був другим найвищим показником лише дев’ять (читайте наш Trend Micro Antivirus + огляд).

Наше практичне тестування було добре, хоча. F-Secure заблокував зразки Wicar і п’ять із шести зразків Amtso. Не вдалося отримати категорію завантажень, але файл був видалений з нашої машини, перш ніж він міг заподіяти шкоду.

Веб-сайт F-Secure Antivirus заблокований

F-Secure включає в себе також брандмауер, моніторинг у реальному часі та захист від програмного забезпечення. Якщо ви придбаєте дорогий пакет Total, ви також отримаєте VPN Freedome. Це добре для пакетної послуги, що відповідає політиці без журналів і базується у Фінляндії, яка має чіткі закони про конфіденційність.

Це не так добре, як наші вибори для найкращого VPN, хоча, особливо ExpressVPN (читайте наш огляд ExpressVPN).

Як не дивно, F-Secure не включає свого менеджера паролів ні в який план. Це було б винятком з нашого правила “немає менеджерів паролів”. Ми отримали високу оцінку в нашому огляді F-Secure Key і думаємо, що це буде чудовим доповненням у майбутньому.

Інші причини, які нам подобаються F-Secure

F-Secure має легкий інсталятор, розміром лише 1 Мб, який завершує встановлення менше ніж за хвилину. Цей легкий підхід застосовується до інтерфейсу, який є однією з наших улюблених частин F-Secure.

Клієнт не має нічого особливого, як-от швидкі дії або профілі. Натомість F-Secure сегментує свою потужність, щоб користувачі могли отримати доступ лише до бажаних функцій. Наприклад, вам ніколи не доведеться входити в налаштування, але ви можете знайти там багато налаштувань.

Інструменти F-Secure

F-Secure також має онлайн-менеджер для всіх ваших пристроїв. Оскільки увага зосереджена на планах для багатьох користувачів, інтерфейс браузера має лише сенс. Ви можете переглядати стан своїх пристроїв, незалежно від того, на якій машині ви перебуваєте, та налаштувати там батьківські налаштування.

Точка продажу для F-Secure – це її безпека. Ви можете дізнатися більше про це в нашому огляді F-Secure Antivirus або зареєструватися з 30-денною гарантією повернення грошей.

3. Антивірус Касперського

Касперський – цікаве включення до цього списку. Він має відмінні лабораторні результати, і наше практичне тестування теж було вражаючим, але є твердження, що він шпигував за своїми клієнтами та повідомляв російському уряду, що не стосується конфіденційності..

Можливо, це стосується істерії, пов’язаної з Росією, враховуючи, що проблема, здається, зосереджена лише на США. Ми все-таки хотіли це відзначити, особливо, якщо ви плануєте забрати копію Касперського.

Хоча її конфіденційність сумнівна, проте її захист не є. Касперський отримав сертифікат рівня 1 в аналізі повного спектру Q1 та Q2 MRG Effitas. Avira було єдиним іншим програмним забезпеченням, яке отримало сертифікацію двічі поспіль.

Інтерфейс антивірусу Касперського

Касперський також пройшов жорстка банківська імітація, яку має MRG Effitas. Дві третини антивірусів, підданих цьому тесту, виявилися невдалими, включаючи F-Secure.

Наші практичні тестування пройшли добре, але не так добре, як F-Secure або Bitdefender. Касперський провалив два з шести тестів Amtso і три з 13 з Wicar. Після завантаження файлів Касперський виявив і видалив їх.

У Касперського також є безліч функцій захисту. Він включає захищений браузер, моніторинг у режимі реального часу, брандмауер, захист від фішингу, захист від програмного забезпечення, захист веб-камери тощо. Ми рекомендували це в нашому посібнику, як захистити свою веб-камеру.

Блокатор трекера Касперського

Інші причини, які нам подобаються Касперському

Касперський дає багато за свої гроші. Плани недорогі – менше 50 доларів за найвищий рівень на п’яти пристроях, і він постачається з менеджером паролів, VPN та Safe Money, захищеним браузером, схожим на Safepay.

Касперський-Сейф-Гроші

Менеджер паролів Касперського був одним із наших виборів для найкращого менеджера паролів. Він відрізняється зручністю у користуванні та можливостями, а в комплекті з програмним забезпеченням нам це дуже подобається. Ви можете дізнатися більше в нашому огляді менеджера паролів Kaspersky.

VPN не такий гарячий. Захищене підключення Касперського – це лише переробка Hotspot Shield, постачальника VPN, який ми оцінили як «справедливий» в нашому огляді «Хотспот Щит». Його простота використання та функції пристойні, але тривожна політика конфіденційності робить її поганим вибором для VPN.

Це не обов’язково. У Касперського є достатньо функцій, щоб легко виправдати ціну, включаючи засоби для захисту конфіденційності, які перевіряють ваші файли для виявлення даних. Це чудовий антивірус з усіма цінами, низька ціна, чудовий набір функцій та найвищий показник захисту.

Ви можете дізнатися більше в нашому повному огляді антивірусу Kaspersky або зареєструватися з 30-денною гарантією повернення грошей.

4. Нортон Безпека

Нортон Безпека зробила свої результати, а також Касперський і F-Secure в результатах лабораторії. MRG Effitas присвоїв йому сертифікат рівня 1 у своєму повному спектрі спектру Q2 та сертифікацію рівня 2 у своєму Q1 аналізі.

Хоча рівень 2 – нижча сертифікація, що означає, що антивірус заблокував щонайменше 98 відсотків шкідливих програм, Нортон ледве зробив це під час тестування Q1. Невелика кількість поведінкових блокувань, близько 2 відсотків, припадає на зниження нортона.

Нортон-інтерфейс

І все-таки зрозуміло, що захист відмінна. AV-Test виявив його на 100 відсотків ефективним проти нульового дня та широко розповсюдженого зловмисного програмного забезпечення у квітні, що було вище середнього рівня в 99,5 відсотка. Між двома типами атак AV-Test протестував понад 5600 проб.

AV-Comparatives також показала 100-відсоткове блокування в травневих тестах. Незважаючи на відмінну продуктивність, Нортон зазнав тієї ж помилкової позитивної проблеми, що і F-Secure. Але все було не так вже й погано, повернувши 11 помилкових позитивних результатів із 80.

Нортон також має всі активні заходи захисту, які ми любимо бачити. Він включає захист від вимушеного програмного забезпечення, захист від фішингу та брандмауер, який адаптується до програм, які ви часто використовуєте для підключення до Інтернету..

Якщо з якихось причин зловмисне програмне забезпечення вмикає його на вашу машину, Нортон очистить ваш пристрій безкоштовно або поверне вам повне повернення коштів. 100-відсоткова гарантія Нортона – один із найсильніших моментів.  

Інші причини, які нам подобаються безпеці Нортона

Symantec – велика компанія, і це означає, що Нортон може запропонувати довгий список планів. Його ціна нарівні з іншими постачальниками – близько 30 доларів за основний захист і близько 50 доларів за декілька пристроїв та преміум-пакет, але він пропонує пакет вищого рівня безпеки, який мають небагато інших постачальників.

Можна поєднати маршрутизатор LifeLock або Norton та VPN за допомогою Security Deluxe. За 300 доларів США щорічно ви отримуватимете всі функції Deluxe, підтримуючи до п’яти пристроїв та до 1 мільйона доларів США за відшкодування викрадених коштів..

Нортон-необхідна установка

LifeLock також має активний захист від крадіжок особи. Ви отримуєте сповіщення про свій номер соціального страхування та кредит, підозрілу діяльність банківських та кредитних карток, 401 (k) та інвестиційну діяльність, злочини, вчинені від вашого імені, та щорічний кредитний звіт від трьох бюро.

Навіть при всьому захисті, корисно дотримуватися наших шести порад, щоб запобігти крадіжці особи.

Нортон має декілька проблем, включаючи дратівливу панель інструментів та розширення браузера, але в цілому досвід користувачів та рівень захисту переважують ці мінуси. Ви можете дізнатися більше в нашому огляді Norton Security або спробувати його з великою 60-денною гарантією повернення грошей.

5. ESET NOD32

ESET показав неоднозначні результати лабораторних тестувань. Деякі тести оцінюють його чудовими показниками захисту, а в інших він стає рівним. Наше практичне тестування було вражаючим, але багато варіантів сканування та обробка зловмисного програмного забезпечення ESET заробляють це місце у нашому списку.

Як і у Нортона, ESET отримав сертифікацію рівня 1 у тесті MRG Effitas Q2 та сертифікат рівня 2 у тесті Q1. Початкові показники виявлення в Q1 тестуванні були хорошими, але не відмінними. ESET пропустив два зразки з 337 перевірених, заблокував ще два протягом 24 годин і поведінково заблокував інший.  

Інтерфейс ESET NOD32

Інші лабораторії мали кілька проблем. AV-Test виявив його на 100 відсотків ефективним проти поширеного зловмисного програмного забезпечення, але він натрапив на атаки з нульовими днями. Він лише заблокував 97,9 відсотка у листопаді 2017 року та 98,9 відсотка у грудні, що нижче середнього рівня в 99,5 відсотка.

Під час моніторингу ESET компанія AV-Comparatives виявила 99,1-відсотковий коефіцієнт блокування у лютому та червні 2018 року Проте в тестуванні є різниця, і оцінка була знижена в найгірший місяць, квітень, в якому рівень захисту становив 98,2 відсотка.

ESET заблокував усі зразки, які ми використовували під час практичного тестування – шість із Amtso та 13 з Wicar. Нам подобається, що ESET повідомляє вас, що він працює. Інші антивіруси працюють у фоновому режимі і не вказують на те, що загроза була заблокована.

Особливо добре він обробляє потенційно небажані програми. Під час встановлення ви можете вибрати, чи повинен ESET повідомляти вас про PUA або блокувати їх автоматично. Коли ми завантажили його, ESET повідомив нас і запитав, чи хочемо ми продовжувати.

ESET NOD32 потенційно небажаний додаток

Режими сканування теж вражають. ESET може сканувати на рівні файлів, вражаючи, враховуючи, що деякі антивіруси не можуть навіть торкатися папок. У ньому також є комплексне сканування UEFI, щоб виявити будь-яке зловмисне програмне забезпечення, яке надто глибоко працювало у вашій операційній системі.

Інші причини, які нам подобаються в ESET

Інтерфейс ESET, особливо при скануванні, працює добре. Ви можете перетягнути файл або папку в інтерфейс, і сканування почнеться негайно. Це більш інтуїтивний спосіб обробляти цільове сканування, ніж перегляд ієрархії папок.

Налаштування сканування ESET NOD32

Якщо ви оновите останній пакет захисту NOD32, ви отримаєте додаткові функції. Internet Security включає захищений банківський браузер, який відокремлює ваш звичайний робочий стіл від вашого банківського. Як і Bitdefender, він перериває всі зв’язки поза Вашим банківським сеансом.

Ви можете додати додатковий шар захисту від виграшного програмного забезпечення, якщо ви підберете Smart Security. Вона включає в себе шифрування файлів, тобто будь-яка папка, файл або знімний файл можуть бути захищені, якщо ви отримуєте програмне забезпечення, і воно намагається захопити їх.

Налаштування встановлення ESET Smart Security

Усі плани теж дешеві, доки потрібно лише захистити один пристрій. ESET має дивну схему ціноутворення порівняно з іншими провідними антивірусами, що дозволяє вибрати точну кількість потрібних пристроїв та стягувати 10 доларів за кожну.

Ви отримуєте багато за свої гроші, хоча, не найменше, це інтуїтивний інтерфейс. З цього приводу AVG (читайте наш огляд AVG), але це все-таки добре. Ви можете дізнатися більше в нашому огляді ESET NOD32 або спробувати 30-денну гарантію повернення грошей.

Фінальні думки

В цілому, Bitdefender, Kaspersky та F-Secure – найбезпечніші антивіруси на ринку. ESET і Нортон теж хороші, але є кілька мінусів, які не дозволяють їм рекомендувати їх у верхній частині цього списку.

Кіберзлочинність набуває все більшого поширення, і сильний антивірус – це перший крок для захисту від неї. Менеджер паролів також дуже допомагає, захищаючи вас від нападів грубої сили та брелоків.

Який антивірус ви використовуєте? Повідомте нас у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me