Як вирішити зовнішній жорсткий диск, який не відображається в 2020 році

Незалежно від того, наскільки широко ми перевіряємо наші кращі зовнішні жорсткі диски на предмет помилок, у деяких пристроїв виникнуть проблеми. На жаль, це природа звіра, і хоча це може бути невтішно нічого не побачити після розпакування блискучого нового зовнішнього жорсткого диска, рішення, ймовірно, лише за кілька кліків. 


У цьому посібнику про те, як вирішити, що зовнішній жорсткий диск не відображається, ми переглянемо основні кроки щодо усунення несправностей, які слід виконати перед поверненням диска. Етапи здебільшого однакові для Windows та macOS, але ми охопили обидва, щоб ви не загубились. 

Перш ніж перейти до цього питання, ми хочемо обговорити причини, на яких ваш жорсткий диск може не відображатися.

Чому ваш зовнішній жорсткий диск не відображається

Якщо ваш зовнішній жорсткий диск не відображається, багато проблем можуть спричинити проблеми, зокрема проблеми з комп’ютером, жорстким диском, який загинув після прибуття, несправним кабелем тощо. Однак, у вашій операційній системі зазвичай є причини, через які жорсткий диск не відображається. 

Жорсткі диски асоціюються з комп’ютерами, використовуючи файлові системи, про які ви можете дізнатися в нашому способі форматування зовнішнього посібника з жорсткого диска. Іноді ці системи або навіть файлова структура виходять із свого роду, внаслідок чого ОС не розпізнає накопичувач, що може ще більше ускладнити драйвери. 

Однак, найімовірніша проблема полягає в тому, що ваш жорсткий диск не готовий до використання з вашою ОС. Це може заплутатися, але в деяких випадках вам доведеться зануритися в кишки вашої ОС і налаштувати зовнішній жорсткий диск. Насправді нам це було потрібно, коли ми тестували Western Digital My Book на macOS (читайте наш огляд Western Digital My Book).

Як вирішити зовнішній жорсткий диск, який не відображається в Windows

Windows включає в себе кілька інструментів для діагностики жорсткого диска, але це, на жаль, ускладнює їх доступ. Ми будемо виконувати кроки, які слід виконати, якщо ваш жорсткий диск не відображається в Windows. 

Перевірте живлення, кабель та порт

Перш ніж перейти до Windows, слід перевірити живлення, кабель та порт. Увімкніть комп’ютер та підключіть зовнішній жорсткий диск. Більшість жорстких дисків, таких як Seagate Backup Plus Portable, містять світлодіодний індикатор активності, який повідомляє вам про те, чи працює накопичувач (читайте наш огляд Seagate Backup Plus Portable).

Якщо на вашому зовнішньому жорсткому диску немає світлодіодного індикатора, ви можете відчути накопичувач. Хоча це працює зі спінінг-диском, таким як Toshiba Canvio Basics, він не працюватиме з SSD-накопичувачем, таким як SanDisk Extreme Portable (читайте наш огляд Cans Basics Toshiba та огляд SanDisk Extreme Portable). 

Тепер, коли ви знаєте, що накопичувач отримує живлення, ви можете перейти до кабелю та порту. Можливо, USB-кабель, який ви використовуєте, зламаний, тому поміняйте новим кабелем і повторіть спробу. Те саме стосується USB-порту, який ви використовуєте. Перемістіть з’єднання до різних портів або комп’ютерів, щоб усунути неполадки. 

Виконання цих рішень вирішить більшість питань. Якщо у вас все ще виникають проблеми, у вашій ОС щось пішло не так. 

Запустіть управління дисками

Настав час перейти до управління дисками. Після підтвердження порту кабель та жорсткий диск в порядку, підключіть зовнішній жорсткий диск до комп’ютера та увімкніть апарат. Опинившись у Windows, є кілька способів отримати доступ до управління дисками, але найпростішим є натискання клавіші Windows + X та вибір списку “управління диском”..

macos-disk-утиліта

Там ви можете побачити жорсткі диски, підключені до комп’ютера, їх ємність, вільний простір, файлові системи та стан здоров’я. Навіть якщо ваш жорсткий диск не відображається в “моєму ПК”, він повинен відображатися в “Керуванні дисками”. Як уже згадувалося, багато проблем із жорсткими дисками, які не відображаються, зникають у нерозподіленому просторі, тобто жорсткий диск не готовий до використання з ОС. 

Якщо ви там не бачите свій жорсткий диск, з вашим кабелем, портом або джерелом живлення щось не так, тож спробуйте скористатися гарантією та замінити жорсткий диск. Якщо ви бачите ваш жорсткий диск, і він нерозподілений, вам потрібно створити кілька розділів або, в деяких випадках, відформатувати диск.

Створіть розділ або відформатуйте диск

Нерозподілений простір на жорсткому диску означає, що місце на жорсткому диску не відформатоване з файловою системою, яку може читати ваша ОС. Windows розпізнає накопичувач там, але він не відображатиме його в “моєму ПК” або дозволяє читати чи записувати дані. 

Щоб виправити це, вам знадобиться створити розділ у “керуванні дисками”. У вікні внизу панелі «управління диском» знайдіть свій жорсткий диск. Частина пам’яті має відображатися чорною смужкою вгорі, що вказує, що це нерозподілений простір. Клацніть правою кнопкою миші та виберіть “новий простий том”. 

Майстер розділів запуститься, і здебільшого все, що вам потрібно зробити, – це виконати кроки. Варто зазначити, що додавання нового розділу буде форматувати диск, видаляючи всі дані на ньому. Якщо на вашому жорсткому диску є нерозподілений простір, то, швидше за все, на ньому не було даних. 

У тому випадку, коли ви перейшли до “управління дисками” і виявили, що на вашому зовнішньому жорсткому диску немає місця, що виділяється, формат може допомогти. Можливо, були зафіксовані фабричні формати диска, що зробило ваш зовнішній жорсткий диск недоступним. Знайдіть свій жорсткий диск в управлінні дисками, натисніть на частину із синьою смужкою вгорі та натисніть «форматувати». 

Якщо вам цікаво процес форматування, прочитайте наш посібник, пов’язаний вище. 

Оновіть драйвери

Якщо ви переглянули все інше, а ваш жорсткий диск все ще не відображається, це може бути проблемою з драйвером. Інформацію про драйвери можна знайти, натиснувши Windows Key + S та ввівши “Диспетчер пристроїв”. Верхній результат повинен відкрити вікно «диспетчер пристроїв». 

windows-device-manager

Там перейдіть до «дискового накопичувача» та розгорніть спадне меню. Знайдіть диск, який не відображається, і двічі клацніть його. Окреме вікно з’явиться з декількома вкладками. Перейдіть на вкладку “драйвер”, щоб переглянути інформацію про драйвери. 

Інформація про ваш водій, ймовірно, застаріла, але це не проблема. У Windows поставляються драйвери, необхідні для виявлення зовнішніх жорстких дисків, які рідко потребують оновлення. Однак, можливо, вам доведеться оновити своє. Натисніть кнопку «оновити драйвер», щоб розпочати роботу. 

Вам запропонують два варіанти: пошук в Інтернеті драйвера або перегляд його на комп’ютері. Ви можете шукати, якщо хочете, але навряд чи ви знайдете щось. Краще знайти свій продукт на веб-сайті виробника та побачити, чи були випущені нові драйвери.

Як отримати зовнішній HD для показу в Windows

 1. Перевірте живлення, кабель та порт
 2. Запустіть управління дисками
 3. Відформатуйте диск або створіть розділ
 4. Оновіть драйвери

Як вирішити зовнішній жорсткий диск, який не відображається на macOS

Як це зазвичай буває, macOS торгує енергією для зручності використання. Ви не маєте майже стільки інструментів, щоб діагностувати свій привід, але до них набагато простіше отримати доступ. Виконайте наведені нижче дії, щоб знайти зовнішній жорсткий диск на macOS. 

Перевірте живлення, кабель та порт

Як і у Windows, вам потрібно почати усунення несправностей перед тим, як ваші Mac навіть завантажуються. Перевірте потужність накопичувача, шукаючи індикатор світлодіодного накопичувача або відчувши жорсткий диск після його підключення. Якщо ви використовуєте накопичувач із зовнішнім джерелом живлення, наприклад Western Digital My Book, спробуйте інше торгові точки. 

Далі перейдіть до свого кабелю та порту USB. Однак спробуйте ці точки в ланцюжку окремо. Наприклад, поміняйте кабель USB за допомогою одного і того ж порту, а потім спробуйте обидва кабелі з іншого порту.

Хоча все, що здається здоровим глуздом, більшість питань виникають із проблем із кабелем чи портом. Важливо систематично їх вирішувати, використовуючи всі можливі комбінації, щоб звузити те, що може зруйнувати ланцюг.

Використовуйте утиліту Disk Utility

Тепер, коли ви знаєте, що це не кабель, привід чи порт, саме час переглядати, чи розпізнає накопичувач macOS. Можливо, ваш комп’ютер розпізнає накопичувач, незважаючи на те, що він не відображається. Ви можете дізнатися, чи це так, використовуючи “утиліту диска” від Apple.

macos-disk-утиліта

Є кілька способів отримати доступ до нього, але найкращий спосіб – це пошук за допомогою «прожектора». Коли ви перебуваєте в “утиліті диска”, ви зможете переглядати ваші жорсткі диски, розділяючи внутрішні та зовнішні диски. Клацніть диск, який не відображається, і вгорі виберіть “кріпити”, щоб він відображався в “пошуку”. 

Якщо у вас проблеми з монтажем або диск не з’явиться, можливо, файлова система, на яку він відформатована, спричиняє проблеми для macOS. Деякі зовнішні жорсткі диски мають форматований формат NTFS, що є файловою системою за замовчуванням для Windows. Це може спричинити неприємності для користувачів macOS.

Відформатуйте Диск

Якщо ваш диск все ще не відображається, ви можете відформатувати його в “утиліті диска”. Виберіть свій привід і скористайтеся вкладкою «Формат» вгорі, щоб відкрити утиліту. Ще раз, якщо ви застрягли, ви можете скористатися нашим посібником, зв’язаним вище, для отримання розширених інструкцій.

macos-format-new-volume

Є кілька причин, які вам потрібно буде відформатувати диск. Як уже згадувалося, він може бути відформатований за допомогою неправильної файлової системи, тобто вам потрібно буде відформатувати його в APFS, щоб використовувати його з macOS 10.13 або новішою версією. Існують варіанти файлової системи Apple за замовчуванням, про які можна дізнатися тут. 

Однак, навіть якщо ваш диск відформатований з правильною файловою системою, можливо, помилки під час його форматування на заводі були помилковими. У такому випадку корисно все-таки запустити формат. Попереджуйте, що форматування видалить усе на диску, проте будьте впевнені, що ви захищені найкращою резервною копією хмари для Mac.

Скиньте NVRAM

Нарешті, ви можете скинути енергонезалежну пам’ять з випадковим доступом або NVRAM. Маки використовують невеликий об’єм пам’яті для зберігання певних налаштувань користувача, до яких можна швидко отримати доступ, включаючи гучність звуку, часовий пояс, роздільну здатність дисплея та, що найважливіше, вибір пускового диска. Якщо скинути NVRAM, ці налаштування буде стерто за умовчанням, до якого постачається комп’ютер. 

Ваші файли не впливатимуть, тому там не потрібно хвилюватися. Подумайте про скидання NVRAM як змивання несправних налаштувань системи та автоматичного їх перебудови для вас. 

Це зробити просто. Вимкніть Mac, а потім увімкніть його. Одразу після того, як ви його увімкніть, натисніть Опції, Команду, P і R одночасно протягом 20-30 секунд. З’явиться, що ваш Mac перезавантажиться, і як тільки ви почуєте пусковий сигнал, ви можете відпустити клавіші. З цим ваше NVRAM було скинуто.

Як отримати зовнішній HD для показу на Mac

 1. Перевірте живлення, кабель та порт
 2. Запустіть утиліту диска
 3. Відформатуйте диск
 4. Скиньте NVRAM

Фінальні думки

Це основні кроки щодо усунення несправностей, які ви повинні пройти, якщо ваш жорсткий диск не відображається. Якщо після виконання всіх кроків у вас все ще виникають проблеми, проблема стає набагато глибшою в ОС або на рівні жорсткого диска. Якщо ви в такому положенні, ви можете зробити нову установку своєї ОС або скористатися гарантією зовнішнього жорсткого диска.

На щастя, ви не повинні стикатися з цією проблемою занадто часто, особливо якщо ви використовуєте диск з високою оцінкою в наших зовнішніх оглядах жорсткого диска. 

Чи було вирішено ваше питання? Яке рішення було? Повідомте нас у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map