Як використовувати Диск Google для резервного копіювання даних у 2020 році

Хмарне сховище не призначене для копіювання жорстких дисків. Якщо ви хочете створити резервну копію сотень гігабайт даних і зберегти структуру файлової системи, спеціалізований сервіс онлайн-резервного копіювання допоможе заощадити гроші та головні болі. Однак, багато людей використовують Google Диск для резервного копіювання файлів, а для деяких цей підхід може працювати.


Хмарного сховища та інших служб достатньо для резервного копіювання, коли у вас немає стільки папок і файлів для захисту. У цих випадках це, ймовірно, заощадить гроші над вибором одного з найкращих постачальників резервних копій в Інтернеті. У цьому посібнику ми покажемо вам, як використовувати Диск Google для резервного копіювання даних, тож ви зможете вирішити, чи це найбільш надійний спосіб захисту від втрати.

Існує кілька способів резервного копіювання даних за допомогою Диска Google. На робочому столі ви можете використовувати папку синхронізації Диска Google, хоча вона має недоліки. Google Drive також має функцію резервного копіювання, яка дозволяє налаштувати постійну односторонню синхронізацію між папкою робочого столу та хмарою. Це більш надійний метод з двох.

Нарешті, додаток для смартфонів Google Drive – це прекрасний спосіб переконатися, що ваші фотографії та відео автоматично завантажуються в хмару. Цей підхід ми містимо в нашій статті про те, як створити резервну копію Android, тому ми не витрачатимемо багато часу на її пояснення.

Резервне копіювання за допомогою синхронізації з Диска Google

Більшість постачальників хмарних сховищ використовують папки синхронізації. На вигляд, їх мало що відрізняє від будь-якої іншої папки файлової системи.

Google-Drive-Sync-Folder

Різниця полягає в тому, що вони підключені до хмари. Файли, що зберігаються в них, зберігаються як у хмарі, так і на вашому жорсткому диску. Основна мета папки синхронізації – це не резервне копіювання, а продуктивність. За допомогою декількох папок синхронізації, що зберігаються на декількох машинах, ви можете бачити зміни, внесені у файл на одному пристрої, відображені на іншому майже в реальному часі.

синхронізація файлів

Проблема з синхронізацією Диска Google для резервного копіювання

Одна з проблем використання папки синхронізації для резервного копіювання – це те, що вона не зберігає вашу файлову структуру. Оскільки файли потрібно перемістити в папку синхронізації, існуюче дерево файлів викидається у вікно.

Найкраще, що ви можете зробити, це спробувати скопіювати цю структуру у папку синхронізації, встановивши кілька папок і підпапок, що є стомлюючим, брудним і часто переповненим помилками, такими як пропущені папки та файли.

Більшою проблемою є те, що файли, видалені у папці синхронізації, будуть видалятися у хмарі та на інших синхронізованих пристроях. На відміну від деяких постачальників хмарних сховищ, Google не видаляє ці файли остаточно. Він відправляє їх у смітник.

Якщо ви видалите файли зі смітника випадково, вам, мабуть, не пощастить. Іноді електронний лист до Google може допомогти отримати видалений вміст, але це незвично.

Інший варіант – спробувати відновити видалені елементи за допомогою програмного забезпечення для відновлення даних. Ми викладаємо основні параметри в нашому найкращому посібнику з відновлення даних, але вони далекі від дурного захисту, особливо якщо ви не швидко діяєте. Ми отримали найбільший успіх у відновленні даних Stellar Phoenix, але це не єдиний життєздатний варіант.

Резервне копіювання та синхронізація на Диску Google

Google замінив свого настільного клієнта тим, що він називає «резервне копіювання та синхронізація» у 2017 році. Доступний для ПК та Mac, новий інструмент можна використовувати для резервного копіювання конкретних папок у вашій файловій системі, не переміщуючи їх у папку синхронізації..

Якщо ви не оновили нового клієнта, вам потрібно буде завантажити його зі сторінки Диска Google і ввійти на нього.

Запустіть інструмент, клацнувши правою кнопкою миші значок «резервного копіювання та синхронізації» на панелі завдань. Клацніть меню з трьома крапками у верхньому правому куті та виберіть “Налаштування”. Це відкриє велике вікно з трьома вкладками ліворуч: “мій ноутбук”, “Диск Google” та “Налаштування”.

Google-резервне копіювання та синхронізація

Перша вкладка “Мій ноутбук” може використовуватися для тегу папок для резервного копіювання на Google Drive. Можливо, ви бачите вже перелічені папки, наприклад документи та зображення. Це лише пропозиції. Поки галочки біля них не натискаються, до хмари не надсилаються дані.

Щоб додати папки, натисніть «Вибрати папки». Відкриється вікно браузера файлової системи, яке можна використовувати для додавання папок до резервного плану.

Папки Google-Drive-Backup-Sync-Select-Folder

Зробивши вибір, ви можете змінити поведінку резервного копіювання Google Диска, натиснувши «змінити». Це дасть вам можливість створювати резервні копії лише фотографій та відео, а також вікна вибору для резервного копіювання даних RAW та екранів.

Налаштування Google-Drive-резервного копіювання-синхронізації

Існує розділ “розширений” для додавання виключень типів файлів. Наприклад, ви можете виключити тимчасові файли із резервної копії для економії місця.

Резервне копіювання та синхронізація розміру фотографії

Існує два варіанти завантаження фотографій на Диск Google: “висока якість” та “оригінальний розмір”. Високоякісні завантаження не впливають на ваше місце для зберігання. Ви можете завантажувати скільки завгодно зображень без штрафних санкцій. Недоліком є ​​те, що є обмеження в 16 Мб. Фотографії більшого розміру зменшуються в розмірі, втрачаючи роздільну здатність в процесі.

Google-Drive-резервне копіювання-синхронізація-якість фото

Другий варіант, “оригінальний розмір”, підтримує розмір та роздільну здатність файлів, але займає простір на Диску Google.

Резервне копіювання та синхронізація Видалення файлів

Ця наступна частина має вирішальне значення для використання Google Диска для резервного копіювання файлів. У вікні налаштувань резервного копіювання та синхронізації є заголовок, який пише “Видалення елементів”. Нижче є три варіанти.

Google-диск-резервне копіювання-синхронізація-видалення-елементів

Вибравши “видалити елементи скрізь”, якщо ви видалите файл із резервного копію на Google Диску, він буде видалений і на Диску Google. Натомість слід вибрати другий варіант: “не видаляйте елементи скрізь”. Таким чином, файли залишаються на Диску Google, навіть якщо вони видалені на комп’ютері.

Є третій варіант, який підкаже вам відповідь про те, чи потрібно видалити файл.

Постійне резервне копіювання за допомогою резервного копіювання та синхронізації на Диску Google

Диск Google захищає файли, використовуючи постійне резервне копіювання. Це означає, що як тільки файл додається до папки з тегом для резервного копіювання або файл редагується, ці зміни будуть резервні копії на Диску Google майже в реальному часі.

Більшість сервісів резервного копіювання в Інтернеті пропонують постійне резервне копіювання. Це найбезпечніший спосіб забезпечити захист ваших файлів. Більшість сервісів резервного копіювання також дозволяють відмовитися від постійного резервного копіювання та використовувати заплановані резервні копії. Диск Google не робить.

У будь-якому випадку ми рекомендуємо продовжувати роботу резервної копії, але є обставини, коли може бути більше сенсу запускати резервні копії вночі. Наприклад, якщо у вас працює кілька програм одночасно або ви маєте справу з терабайтами даних, процеси резервного копіювання можуть впливати на системні ресурси.

Якщо це викликає проблеми, ви можете налаштувати мережеві налаштування Диска Google на вкладці “Налаштування”. За замовчуванням Google не обмежує швидкість завантаження чи завантаження, але ви можете обмежити їх, щоб зменшити навантаження.

Налаштування мережі Google-Drive

Заключні думки: відновлення файлів за допомогою резервного копіювання та синхронізації

Одним із прихильників спеціалізованого інструменту резервного копіювання в Інтернеті є те, що він полегшує процес відновлення, якщо ваш жорсткий диск потрібно буде замінити. На Google Диску немає кнопки “відновлення”. Це величезний мінус, оскільки вам доведеться відновити свою файлову систему, завантаживши папки та файли з Диска Google і упорядкувавши їх так, як вам потрібно.

Таким чином, ми рекомендуємо дотримуватися Backblaze, CloudBerry Backup, Acronis True Image або іншого найкращого інтернет-постачальника резервних копій. Основна мета резервного копіювання та синхронізації на Диску Google – полегшити завантаження файлів у хмару, не вкладаючи все у виділену папку синхронізації.

Це працює набагато краще для відновлення мобільних налаштувань, принаймні, на Android. У нас є стаття, присвячена найкращому резервному копіюванню мобільних пропозицій, до якого ми не включили Диск Google, але, мабуть, ми повинні мати це. У нашій статті резервного копіювання Android є функція Google Drive, яка має приємні функції, такі як автоматичне завантаження фото та відео.

Якщо у вас виникли запитання щодо використання резервного копіювання та синхронізації Диска Google, повідомте про це у коментарях нижче. Дякуємо за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me