Як видалити зловмисне програмне забезпечення з Android у 2020 році

Маючи понад 2 мільярди активних пристроїв Android у світі, шанси на те, що у вас є. Якщо вона працює повільніше, ніж зазвичай, і на ній є всілякі дивні програми, ймовірно, у вас є і зловмисне програмне забезпечення. У цій статті ми розповімо, як видалити зловмисне програмне забезпечення з телефонів Android.


Android – це ОС з відкритим кодом, що означає, що кожен може переглянути його вихідний код. Це дозволяє компаніям налаштувати його, а розробникам швидко навчитися кодувати додатки для цього. Мінусом системи відкритого коду є те, що кожен може отримати доступ до базового коду, що полегшує тим, хто хоче створити зловмисне програмне забезпечення для телефонів Android..

Враховуючи це, вам потрібно навчитися визначати ознаки зловмисного програмного забезпечення та виправляти проблему, щоб захистити себе. Читайте далі, щоб дізнатися, як очистити Android та захистити себе від атак у майбутньому. Якщо ви просто хочете дізнатися більше про зловмисне програмне забезпечення, перегляньте наш посібник із кіберзлочинності.

Щойно ви закінчите тут, ознайомтеся з нашими посібниками щодо резервного копіювання Android та найкращого хмарного сховища для Android, щоб дізнатися більше про турботу та захист даних вашого смартфона..

Ваш Android заражений шкідливим програмним забезпеченням?

Android із шкідливим програмним забезпеченням

Одним з перших ознак того, що на вашому телефоні є зловмисне програмне забезпечення, є млява робота. Це може означати, що зловмисне програмне забезпечення працює у фоновому режимі та пов’язує системні ресурси, але це не обов’язково. У вас може бути відкрито занадто багато додатків одночасно, або ваш телефон може просто старіти і сповільнюватися.

Ще один симптом – швидкорозрядний акумулятор. Якщо телефон не втратив швидкість, можливо, зловмисне програмне забезпечення працює у фоновому режимі, навіть коли екран вимкнено. Це одне пояснення для акумулятора, у якого швидко вичерпується сік. Інші причини можуть полягати в тому, що ви переробляєте телефон, використовуючи безліч додатків у фоновому режимі або батарея постаріла і потрібно замінити.

Є і більш очевидні показники. Якщо ви починаєте бачити дивні спливаючі вікна, загадкове збільшення використання даних або стягнення плати за послуги, які ви не замовляли, швидше за все, ви маєте справу зі зловмисним програмним забезпеченням.

Як бачите, у багатьох симптомів зловмисного програмного забезпечення може бути більше доброякісних причин. Без антивірусної програми не існує надійного способу дізнатися, чи заражений ваш телефон. Це означає, що якщо ви бачите знаки, є причина для розслідування.

Як видалити шкідливе програмне забезпечення з Android

Існує два способи видалення зловмисного програмного забезпечення з пристрою Android: простий та важкий. Ми проведемо вас через обидва, так що ви можете вибрати метод, який найкраще підходить вам.

Легкий шлях

Мало хто захищає свої комп’ютери, не використовуючи антивірусне програмне забезпечення, і ви не повинні ставитись до Android будь-яким іншим. Додаток буде служити вашою першою лінією захисту від зловмисного програмного забезпечення та видалити його. Нижче ми розглянемо кілька найкращих антивірусних програм для захисту вашого пристрою.

Android постачається з антивірусом під назвою Google Play Protect. Незалежне тестування виявило, що це лише 51,8 відсотка ефективності проти зловмисного програмного забезпечення, тому використання його залишає ваш телефон уразливим.

Якщо ви серйозно ставитеся до безпеки, вам потрібна більш ефективна програма. Наша найкраща стаття про антивірус для Android – це гарне місце для початку, якщо ви хочете ходити по магазинах або незнайомі з антивірусними програмами для мобільних пристроїв.

Наш найкращий вибір для Android – це мобільний антивірус Kaspersky. Ми переглянемо, як далі використовувати його для видалення зловмисного програмного забезпечення. Якщо ви хочете дізнатися більше про додаток, прочитайте наш Огляд антивірусів Касперського.

Найкращий спосіб отримати антивірус Kaspersky Mobile – це завантажити його з магазину Google Play. Хоча ви можете отримати розширені функції з платною версією Касперського за 2,50 доларів на місяць, ви можете так само легко виявити та видалити зловмисне програмне забезпечення за допомогою безкоштовної версії.

Коли ви вперше відкриєте додаток, воно оновиться, щоб отримати останню інформацію про віруси Android.

Касперський1

У головному меню ви можете сканувати свій пристрій на наявність шкідливих програм, натиснувши кнопку «сканувати» у лівому нижньому куті екрана.

Kaspersky_main

Доступні інші функції, натиснувши стрілку в правому нижньому куті, якщо ви виберете місячний план преміум-класу.

Kaspersky_full_menu

Потім вам буде запропоновано вибрати “швидке сканування”, “повне сканування” або “сканування файлів”.

Kaspersky_scan_choice

Швидке сканування перевіряє всі програми на вашому телефоні. Якщо ви завантажили додаток поза магазином Google Play, вам потрібно запустити цей, щоб переконатися, що він безпечний.

Повне сканування проходить повільніше, але сканує всі програми та файли на вашому пристрої. Це робить його найкращим варіантом, якщо ви не впевнені, як заразилися вірусом або звідки він працює.

Сканування файлів може бути хорошим вибором, коли ви підозріли в одному файлі. Якщо ви завантажили його з ескізного контакту або потрібно перевірити вхідні бізнес-файли для безпеки, це вибір. Просто виберіть потрібний файл, і Касперський просканує його на наявність шкідливих програм.

Якщо Касперський виявить вірус, він дасть вам можливість блокувати файл.

Kaspersky_block

Це запобігає запуску файлу, але не видаляє його з вашого пристрою. Це дає вам можливість дослідити це, перш ніж видаляти його.

Оскільки антивіруси час від часу визначають, що нормальні файли є вірусами, ви не хочете сліпо слідувати їхньому поводу. Хоча малоймовірно, є ймовірність, що файл, визначений як такий, є життєво важливим для роботи вашого пристрою. Ось чому важливо здійснити пошук його імені в Інтернеті, якщо ви не знаєте, що це таке. Хтось дізнається про це, якщо це зловмисне програмне забезпечення.

Це найпростіший спосіб видалення вірусів зі свого пристрою, але якщо ви не хочете або не можете встановити додаток, є інший метод.

Важкий шлях

Якщо ви знаєте, який файл або додаток відповідає за вірус, ви можете його видалити самостійно.

Якщо один файл винен, ви можете скористатися браузером файлів телефону, щоб перейти до нього, натисніть і утримуйте піктограму, щоб відкрити параметри, а потім виберіть “видалити”.

Програми можуть бути складнішими, оскільки вони можуть бути закодовані, щоб зірвати ваші зусилля щодо їх видалення.

Якщо ви знаєте, що проблема – проблема, перше, що вам потрібно зробити, це перезавантажити телефон у безпечному режимі. Це не дозволить додаткам, які не зроблено виробником вашого пристрою, вашим оператором або Google, не працювати.

Початок роботи в безпечному режимі залежить від моделі до моделі, тому вам, можливо, доведеться шукати кроки в Інтернеті. Найпоширеніший спосіб зробити це – утримувати кнопку живлення, поки не з’явиться меню живлення. Це може виглядати по-різному в залежності від пристрою. Ось приклад із Galaxy S9.

Power_off

Коли ви побачите його, утримуйте опцію «вимкнення живлення», поки вам не нададуть вибір для перезапуску в безпечному режимі. Торкніться його один раз.

Безпечний режим

Після перезавантаження телефону перейдіть до “Налаштування”, а потім “Додатки”.

У цьому меню перераховані всі програми, встановлені на вашому телефоні. Прокручуйте, поки не знайдете додаток із вірусом.

Duolingo – це безпечний додаток, але в цій статті ми будемо використовувати його, щоб показати вам процес видалення зловмисного програмного забезпечення з вашого пристрою Android. Виберіть додаток у списку, який потрібно перейти на сторінку, де ви можете натиснути «Видалити», щоб видалити його.

Дуолінго1

Якщо параметр “видалити” відтінок сірого, додаток отримає права адміністратора, тому вам доведеться видалити їх, щоб видалити його.

Перейдіть до “налаштувань”, “безпеки” або “блокування екрана та безпеки”, залежно від моделі, а потім перейдіть до “інші настройки безпеки” і, нарешті, “додатки адміністратора пристрою”.

Там ви знайдете програми, які мають або можуть використовувати права адміністратора, а також надавати або відкликати їх.

Device_admin

Відключіть права адміністратора програми та повторіть описані вище дії для видалення програми.

Як захистити Android від зловмисного програмного забезпечення

Захистіть Android від зловмисного програмного забезпечення

Щоб захистити себе від зловмисного програмного забезпечення в майбутньому, інвестуйте в антивірусну програму із захистом у режимі реального часу. Преміальна версія мобільного антивірусу Касперського має таку особливість. Ще один варіант – Avast Mobile Security, який безкоштовно, а також склав наш список найкращих антивірусів для Android.

Здоровий глузд – ще один хороший підхід. Наприклад, не встановлення ескізних програм на свій пристрій піде на довгий шлях. Оскільки кожен додаток, поданий у магазин Google Play, перевіряється перед тим, як користувачі зможуть завантажити його, це ваша найбезпечніша ставка.

Нам дуже подобається настільна версія Avast, тому якщо вам цікаво дізнатися більше про неї, ознайомтеся з нашим оглядом Avast Pro. У мобільній версії встановлено мережевий сканер WiFi, який шукає загрози на загальнодоступному WiFi перед тим, як підключитися, що допоможе вам уникнути ризиків, пов’язаних із ними.

F-Secure Safe Mobile, черговий запис у нашому найкращому антивірусі для списку Android, є хорошим варіантом для батьків через батьківський контроль. Крім того, його функція захисту веб-переглядачів обмежить вплив шкідливих веб-сайтів, коли ви або ваші діти відвідуєте Інтернет. Однак це не окремий продукт. Ви повинні отримати пакет із декількома пристроями. Прочитайте наш огляд антивірусів F-Secure, щоб дізнатися більше.

Фінальні думки

Ви не повинні бачити хороший захист телефону як необов’язковий. Android є відкритим кодом, і це означає, що кожен, хто зацікавлений у використанні незахищеного телефону, має інформацію, необхідну для цього. Операційна система набагато більш настроюється, ніж операційна система iOS Apple, але ціною вразливості програмного забезпечення.

Не дозволяйте собі стати жертвою зловмисного програмного забезпечення та зазнавати повільних пристроїв, короткий час автономної роботи або дорогі заряди на рахунку, які ви не зрозуміли. Отримати антивірусне програмне забезпечення має вирішальне значення для запобігання цих проблем. Використання одного з найкращих VPN для Android також додасть ще один рівень захисту.

Ми сподіваємось, що ці методи видалення зловмисного програмного забезпечення з вашого пристрою допоможуть. Якщо у вас є якісь питання або інші поради щодо подолання зловмисного програмного забезпечення на Android, повідомте нас у коментарях нижче.

Дякуємо за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me