Як убезпечити веб-камеру: 3 способи зупинити шпигунство

У 2014 році понад півмільйона комп’ютерів Windows було заражено шкідливим програмним забезпеченням, яке дозволило чітко отримати доступ до веб-камери та мікрофона користувача. Для довідки, це майже шоста частина населення США.


Злом веб-камер справжній. Дозвіл також стає набагато кращим, тому фотографії та відео високої якості можна використовувати для шпигунства або експлуатації, тому ми тут для того, щоб провести вас, як захистити веб-камеру.

Ми розповімо, чому ваша веб-камера небезпечна перед тим, як зануритися в способи її виправити. Шматок стрічки, як правило, працює на загальний захист, але, як ми побачимо, може бути необхідний більш важкий підйом для усунення проблеми.

Чому вам потрібно захистити свою веб-камеру

Шматок стрічки, розміщений над веб-камерою для ноутбука, колись був ознакою того, хто може занадто багато читати в Інтернеті. Це змінилося: шпигунство веб-камери – це не фантастична концепція, зарезервована для теоретиків змови, а загроза конфіденційності, яка стає все більш поширеною..

У 2010 році було порушено позов проти Школи району Нижній Меріон, що в Ардморі, штат Пенсильванія. Майже 1800 студентів були видані ноутбуки в рамках ініціативи “один на один” студент-ноутбук.

Блейк Роббінс, учень Гаррітонської школи, пізніше звинувачувався у шкільній службі в “неналежному поведінці вдома” і показав фотографію, зроблену віддалено за допомогою веб-камери ноутбука, виданої школою.

У 2014 році 20-річний студент коледжу Джаред Абрахамс був засуджений до 18 місяців тюремного ув’язнення після шантажу міс підлітка США Кассіді Вольф із оголеними фотографіями, які він зробив разом із її веб-камерою. Прокурори підрахували, що він також отримав доступ від 100 до 150 інших комп’ютерів.

Навіть якщо ви не школярка чи міс підліток США, одне зрозуміло: шпигування за веб-камерами відбувається. Зловживання веб-камерами є головною проблемою конфіденційності, чи то визирливий Том, чи шпигунство за вами. Ось кілька способів стати жертвою.

Зловмисне програмне забезпечення

Вірус-шкідливі програми

Існує зловмисне програмне забезпечення, призначене для доступу до веб-камер та мікрофонів. Зловмисне програмне забезпечення – скорочення шкідливого програмного забезпечення, і ви можете дізнатися більше про поширені типи в Інтернеті в нашому найкращому антивірусному посібнику.

Найвідомішим шкідливим програмним забезпеченням, яке робить це, є інструмент віддаленого доступу, розроблений Blackshades. RAT, розроблений 24-річним шведським чоловіком Алексом Юцелем, до 2014 року використовувався для зараження понад півмільйона машин..

Це спрацьовувало, маючи початкове натискання жертвою на посилання через соціальні медіа чи електронну пошту. Після натискання посилання поширилося на всі контакти жертви, отримавши доступ до більшої кількості машин. Чорні тіні відповідали за сексуальну експлуатацію, яку зазнав Кассіді Вольф.

Зловмисне програмне забезпечення було лише дешевшою версією інструменту, який уряди використовують, щоб шпигувати за своїми громадянами. Канадська дослідницька лабораторія Citizenlab виявила 21 країну, що використовує подібні інструменти, включаючи Мексику, Таїланд, Італію та Польщу.

Найновіший бадді в цьому просторі – Деліла, бот, орієнтований на бізнес. Він збирає дані користувачів, включаючи кадри веб-камер, а потім використовує їх для використання співробітників або навіть усього бізнесу.

Дозволи на веб-сайті

Ваша веб-камера все ще може використовуватися для шпигунства, якщо у вас немає зловмисного програмного забезпечення на вашій машині. Веб-сайти можуть отримати доступ до вашої веб-камери, але більшість браузерів спонукають вас надати їм дозвіл. Хоча машини з незахищеними веб-переглядачами (ознайомтеся з нашим посібником із безпеки браузера), однак, можуть проскочити тріщини.

USB-пристрої мають вбудовані функції захисту, які визначають, що можна, а що не може отримати до них доступ. Ваш веб-переглядач, швидше за все, має дозвіл, оскільки веб-камери використовуються для онлайн-сервісів, таких як Google Hangouts та Skype.

Підключені до Інтернету камери можна відстежувати, якщо вони не захищені. Як і у всіх інших сценаріях моніторингу веб-камер, люди роблять це для фотографій та відеозаписів користувача, щоб їх використовувати. У деяких випадках фотографії розміщуються на порносайтах.

Як убезпечити свою веб-камеру

Це був досить страшний список, але у нас є однаково довгий список із порадами, як запобігти шпигуванню веб-камери. Давайте розглянемо деякі засоби, від легких до трохи складніше.

Від’єднайте його чи підключіть стрічку

захищений ноутбук-стрічка на веб-камеру

Якщо ви використовуєте робочий стіл, вам пощастить. Відключення веб-камери, коли ви не користуєтесь нею, не зручно, але це надійний спосіб зупинити перегляд. Деякі нові веб-камери також містять індикатор, який показує, коли вони використовуються.

На ноутбуках все ще працює старий метод стрічки. Візьміть щось темне, наприклад, шматок електричної стрічки, і покладіть його на вашу веб-камеру. Переконайтесь, що двічі переконайтесь у програмі запису веб-камери, чи покриття непрозоре.

Це два найбільш практичних способи убезпечити свою веб-камеру. Однак вони мають виправлення в Band-Aid. Доступ до веб-камери, як правило, викликається глибшою проблемою на вашій машині, і вбивство її біля джерела позбудеться назавжди.

Використовуйте антивірус із захистом у режимі реального часу

Найбезпечніше сканування антивірусного програмного забезпечення на відомі зловмисні програми, такі як Blackshades RAT і Delilah, а також зловмисне програмне забезпечення, яке працює на нульовий день, використовує таку поведінку, як і інші програми, але ще не було внесено до бази зловмисних програм.

Регулярне сканування вашої машини дозволить виявити шкідливе програмне забезпечення, навіть те, що отримало дозволи користувача, крім антивірусного. Програмне забезпечення, таке як ESET NOD32 (читайте наш огляд ESET NOD32), має сканування UEFI, тобто ви можете встановити його для сканування вашої масової пам’яті до завантаження операційної системи..

Bitdefender-інтерфейс

NOD32 добре показав результати лабораторії, з якими ми консультувалися під час наших антивірусних оглядів, але не так, як на Bitdefender. Bitdefender отримав сертифікацію рівня 1 від MRG Effitas, тобто заблокував 100-відсоткове тестування зловмисного програмного забезпечення. Ви можете прочитати наш огляд Bitdefender з інших причин, яким ми оцінили антивірус номер один.

Однак Bitdefender та NOD32 мають ще одну перевагу перед такими опціями, як Windows Defender та Malwarebytes. Вони пропонують захист у режимі реального часу, тобто захищені завантаження та доступ до веб-камер, включаючи дозволи веб-камери.

Деякі антивіруси, такі як AVG, мають захищений веб-переглядач, попередньо налаштований розширеннями для блокування реклами, захисту веб-камери та блокування трекера. Прочитайте наш огляд AVG, щоб дізнатися, чому ми вважаємо, що це найкращий безкоштовний варіант на ринку.

Увімкнути захист веб-камери

Використовуючи потужний антивірус, ви отримаєте довгий шлях, виправивши зловмисне програмне забезпечення на вашому комп’ютері та забезпечивши захист у режимі реального часу, який блокує підозрілу активність під час сканування. Деякі останні версії популярних антивірусів ходять на крок далі, при цьому спеціально захищена веб-камера.

Блокатор трекера Касперського

Інтернет-безпека Касперського (читайте наш огляд антивірусу Касперського) є одним із таких додатків. Він розбиває ваші настільні програми на три категорії: надійні, низько обмежені та ненадійні. Довірені програми мають повний доступ до веб-камери, програмам з обмеженим доступом потрібен ввід користувача для доступу до веб-камери, а ненадійні програми заблоковані.

Багато антивірусів включають спеціальний захист веб-камери, серед яких найкращий варіант – Касперський. У Webroot, Bitdefender та Avast є також і інші їх функції (читайте наш огляд Webroot SecureAnywhere та огляд Avast Pro).

Фінальні думки

Думка про те, що хтось контролює вашу веб-камеру, страшна, але є способи відбитися від зловмисного програмного забезпечення, яке дозволяє людям це робити, і веб-сайти, які мають вбудований захист USB-пристроїв.

Перший крок – сильний антивірус з моніторингом у реальному часі та захистом веб-камери. Доступ до веб-камери – це не єдина загроза, з якою ви стикаєтесь в Інтернеті. Зловмисне програмне забезпечення, таке як викупне програмне забезпечення, кейлоггери та боти, є звичайною справою та здійснює різноманітні недобрі дії.

Поки ви користуєтеся захищеним антивірусом, таким як Bitdefender та менеджер паролів, вам все одно буде добре. Які захисти веб-камери ви використовуєте? Повідомте нас у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map