Як налаштувати налаштування конфіденційності Windows 10

Якщо ви користуєтесь комп’ютером, швидше за все, ви використовуєте Windows. Якщо ви використовуєте Windows, ви, ймовірно, використовуєте останню версію цієї ОС, 10. Існує багато захоплень щодо цієї операційної системи, що живиться, але в Cloudwards ми любимо робити лимонад, так що в цій статті ми покажемо, як налаштувати налаштування конфіденційності Windows 10 на свій смак.


За декілька простих кроків ми пройдемо весь процес. Все, що вам потрібно, це знайти меню налаштувань, і ви будете ділитися набагато менше з набагато меншою кількістю людей. Перш ніж перейти до гайок і болтів, давайте коротко ознайомимося з історією Windows 10 та конфіденційністю.

Конфіденційність Windows 10: Повість досі

У Windows 10 виникли проблеми конфіденційності з моменту запуску. Тоді і зараз, вибираючи опцію «експрес-встановлення», ви встановите параметри встановлення за замовчуванням, які обмінюватимуться максимальною кількістю інформації з Microsoft.

У відповідь на подібні питання Франція наказала Microsoft припинити відслідковувати користувачів Windows 10 та збирати їхні дані, а ЄС також висловив свої сумніви..

Останнім часом Microsoft розширила конфіденційність, представивши програму перегляду даних діагностики Windows – додаток, який дозволяє користувачам розшифровувати дані, які Windows 10 надсилає Microsoft. Це дозволяє отримати безпрецедентну кількість розуміння того, що відбувається за кадром з даними користувачів.

Як поліпшити конфіденційність Windows 10

Для доступу до налаштувань конфіденційності відкрийте меню “Пуск” і введіть “конфіденційність”, а потім натисніть на результат “Налаштування конфіденційності”. У цьому вікні багато підзадач, але більшість з них контролює, яка інформація надається додаткам Windows Store. Це включає додатки, які попередньо встановлені (пошта, календар, фотографії тощо), а також ті, які ви отримуєте з магазину.

Майже всі категорії пропонують комутатор, який дозволяє вимкнути доступ до цієї функції для всіх додатків. Якщо ви не хочете повністю вимкнути доступ, у нижній частині є варіанти, щоб точно налаштувати, які програми можуть використовувати цю інформацію. До таких додатків належать: “камера”, “мікрофон”, “сповіщення”, “завдання”, “інформація про обліковий запис”, “історія дзвінків” та “радіо”.

Windows 10 автоматично призначає рекламний ідентифікатор кожному користувачеві на пристрої, пов’язаному з зареєстрованою електронною адресою. Цей ідентифікатор допоможе підлаштувати майбутні оголошення спеціально для вас, тому не дивуйтеся, якщо ви побачите у своїх оголошеннях улюблену їжу чи групу. Ви можете вимкнути його в категорії «загальні». Якщо ви вирішите його знову ввімкнути, ідентифікатор буде скинутий, і вам буде призначений новий ідентифікатор.

Параметр конфіденційності “інші пристрої” дозволяє програмам автоматично обмінюватися та синхронізувати інформацію з бездротовими пристроями, які явно не з’єднані з вашим ПК. “Фонові програми” дозволяють встановити, які програми можуть працювати у фоновому режимі.

Програми “Контакти”, “календар”, “електронна пошта” та “обмін повідомленнями” отримують доступ до програми “Люди”, іншими словами, до всіх контактів, які ви імпортували в Windows. Вони вимагають, щоб він працював за призначенням, але ви можете вимкнути ці вимикачі незалежно.

Відгуки Windows 10

Microsoft використовує зворотний зв’язок від встановленого програмного забезпечення для виявлення речей, які потрібно виправити та вдосконалити. Windows 10 регулярно завантажує цей зворотний зв’язок в Microsoft. Дані анонімні. За замовчуванням для споживчих версій “повний”. Це означає, що окрім основних даних, Windows надсилає дані про використання браузера, додатків та функцій.

Ви можете змінити кількість відправлених даних, встановивши їх на “basic”. Це включає всі дані, необхідні для збереження та оновлення Windows. Там же ви можете встановити, як часто Windows просить ваші відгуки. Якщо ввімкнено функцію «Індивідуальний досвід», Microsoft запропонує вам персоналізовані поради, рекламу та рекомендації щодо покращення свого продукту та послуг для вас..

У розділі “Діагностика додатків” ви можете обмежити програми, які використовують діагностичну інформацію. Така інформація може містити назви запущених додатків, ім’я облікового запису користувача, який запустив додаток, процесор, використання диска та мережі.

Якщо “Місце розташування” увімкнено, Windows, додатки та інші сервіси можуть використовувати його для допомоги в таких діях, як встановлення поточного часового поясу або обчислення вашої позиції на карті. Крім того, параметр “знайти мій пристрій” записуватиме періодичне розташування ваших пристроїв на карті. Головний перемикач відключить усі функції розташування для всіх користувачів. Ви можете також вимкнути геофонінг там. Ви можете вимкнути розташування для Windows та певних додатків зі списку внизу сторінки.

Збір даних Windows 10

Windows збирає ваші введені та рукописні слова, щоб надати вам персоналізований словник, щоб допомогти вам набирати та писати та надавати текстові пропозиції. Ці введення даних включає в себе зразок символів та слів, які ви вводите, хоча вони видаляють будь-які дані, які потенційно могли б вас ідентифікувати. Ці параметри підпадають під категорію конфіденційності “промова, введення тексту та введення тексту”.

Перейдіть до відповідної категорії та вимкніть мовленнєві служби та набравши пропозиції, якщо ви не хочете ділитися цією інформацією. Це також відключає Кортану (докладніше про неї пізніше).

Якщо вимкнути головне вимкнення в “відомості про обліковий запис”, жоден додаток не зможе отримати доступ до вашого імені, зображення та іншої інформації. Якщо ви ввійшли в обліковий запис Microsoft, ви можете використовувати OneDrive для синхронізації налаштувань на інших машинах. Ці налаштування включають тему, налаштування мови, збережені паролі, програми, встановлені з магазину Microsoft, та інші. Ви можете вимкнути його, перейшовши до “налаштувань” > “Рахунки” > “Синхронізуйте налаштування”.

Однак OneDrive – це послуга, що не дає змоги відмовитися, тому якщо ви не ввійдете в неї, вона нічого не робить (читайте наш огляд OneDrive для отримання додаткової інформації про цю хмарну службу зберігання даних). Таким чином Windows не зможе автоматично завантажувати файли для програм, які їх вимагають. Це регулюється в категорії “автоматичне завантаження файлів”.

Windows 10 та WiFi

Коли ви підключилися до ненадійної мережі WiFi, налаштування підключення автоматично встановлюються на “загальнодоступні”, а ваш комп’ютер не відображається на інших пристроях. Щоб перевірити та, можливо, змінити перехід до “налаштувань” > “Мережа & Інтернет ” > “Стан мережі” > “Змінити властивості з’єднання.”

Коли ви підключились до відкритої мережі WiFi, власник цієї мережі може бачити кожне з’єднання, яке ви здійснюєте, і перехоплює ваш вміст. Однак, незалежно від того, що встановлено в налаштуваннях Wi-Fi, ваш комп’ютер більше не підключатиметься до відкритих мереж автоматично.

Якщо ви все-таки підключаєтесь, найкраще скористатись віртуальною приватною мережею або VPN для будь-якої конфіденційної інформації (прочитайте нашу кращу статтю VPN для Windows, якщо хочете дізнатися більше). Крім того, найкращим способом забезпечити свою конфіденційність – це використання кожного разу, коли ви можете.

Увімкнення Cortana дозволяє Windows 10 завантажувати інформацію з ваших пристроїв, наприклад, події в календарі, імена людей у ​​ваших зустрічах, імена та псевдоніми контактів, улюблені місця, додатки, які ви використовуєте, та музичні налаштування. Ці дані допомагають Кортані робити персоналізовані рекомендації.

Щоб переконатися, що це не так, перейдіть до категорії Кортана в налаштуваннях. Там ви побачите комутатори, які визначають, чи реагуватиме Cortana на голосовий ввід, комбінації клавіш та коли екран заблокований. Переключіть їх на “вимкнено”.

Фінальні думки

Хоча Microsoft збирає багато інформації з вашого комп’ютера і в минулому було багато суперечок щодо конфіденційності та збору даних Windows 10, компанія досягла певних успіхів у покращенні обох ситуацій: сенсу Wi-Fi більше немає (він може поділитися вашим паролем Wi-Fi ), ідентифікатор реклами знаходиться під вашим контролем, і носну Кортану можна вимкнути.

Крім цього, є діагностичний інструмент, який допомагає вам бачити дані, які Microsoft збирає для себе, а також налаштування конфіденційності Windows 10, які керують самими програмами. Це на цьому не зупиняється, є багато даних, які передаються Microsoft, і це стосується інтернет-служб, а не Windows. Перевірте це у своїй заяві про конфіденційність.

Що стосується Інтернету, ви також повинні дбати про свою конфіденційність, використовуючи її. Ми згадували VPN, але ви також можете використовувати різні інструменти для захисту конфіденційності. Інший програмний засіб Google – не без помилок, але ви можете прочитати, як контролювати свою конфіденційність під час обміну файлами з Google. Якщо вам потрібна допомога у виборі правильного хмарного сховища, що також може вплинути на вашу конфіденційність, не забудьте прочитати наш буквар із безпеки хмари.

Чи знаєте ви про інші налаштування, які допомагають захистити конфіденційність, але ми пропустили? Чи використовуєте ви будь-які інші спеціалізовані інструменти для запобігання вторгнення? Розкажіть про це все у коментарях. Дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me