Як експортувати та імпортувати закладки Chrome

Практично всі користуються закладками у своєму браузері: вони прискорюють навігацію і не дозволяють вам прокручувати всю вашу недавню історію кожного разу, коли ви хочете відвідати певний сайт. Chrome, веб-переглядач Google, робить дуже гарну роботу із керуванням закладок, і це одна з багатьох його чудових функцій.


Однак існує одна проблема із посиланням на закладки: коли ви починаєте використовувати новий веб-переглядач, вони не переносять їх. За певних обставин ваш профіль Google збереже ваші закладки, але це працює лише в Chrome. Це означає, що коли ви переходите на новий ноутбук чи мобільний пристрій із браузером, який не перебуває в Chrome, ваші перші кілька днів використання будуть заповнені роздратуванням, оскільки вам доведеться знову зберігати закладки.

На щастя, Google Chrome дозволяє експортувати закладки в окремий файл. Ця зручна маленька функція не лише дозволить експортувати їх у ваш новий веб-переглядач, ви також можете взяти його та розмістити у всіх інших резервних файлах (у вас є план резервного копіювання, правда?). Оскільки це стандартний .html файл, жоден з наших кращих постачальників резервних копій в Інтернеті не матиме з цим жодних проблем. Це означає, що незалежно від того, що трапиться, вашим звичкам перегляду не доведеться страждати.

Перш ніж ми розпочнемо роботу, зауважте, що ми тут просто говоримо про створення резервних копій закладок, у нас є ще одна стаття про те, як повністю створити резервну копію Google Chrome. Ми також трохи поговоримо про експорт файлу закладок до інших веб-переглядачів, якщо ви хочете внести зміни.

Експорт закладок Chrome

Експорт закладок Chrome – це лише кілька кроків, кожен простіший за останній. Почнемо, перейшовши до “менеджера закладок”, ви можете отримати доступ до нього через меню, як показано нижче, або за допомогою гарячої клавіші Ctrl + Shift + O (це “O”, як у “Oliver”).

Меню знаходиться у верхньому правому куті, перейдіть до “Закладки” та виберіть “Менеджер закладок”.

Менеджер закладок відкриється на новій вкладці і виглядає приблизно так:

Ви помітите, що я тільки що зробив нову інсталяцію Chrome, щоб зробити знімки екрана для цього підручника, не хвилюйтесь, однак, такий спосіб роботи гарантує, що всі ваші закладки, незалежно від папки, в яку ви їх розмістили, будуть експортується.

Наступним кроком є ​​натискання на слово “організувати” трохи над вашими фактичними закладками. З’явиться меню. 

Це меню дозволить вам робити всілякі речі, включаючи додавання нових закладок, а також створення папок, але ми хочемо, щоб параметр був внизу, “експортувати закладки в HTML-файл”. Клацніть по цьому, і ви перейдете до провідника файлів, де ви зможете вибрати місце, в яке буде завантажено. Ви також можете перейменувати файл (що я рекомендую), хоча переконайтеся, що ви випадково не змінили тип файлу, він повинен бути .html, щоб будь-який із цих дій працював правильно.

Потім файл зберігається на вашому жорсткому диску – в моєму випадку він крихітний, щоб він був там менше ніж за секунду – і це дійсно все, що на ньому є. Якщо ви перемістите файл у папку, яку ви використовуєте для створення резервних копій чи синхронізованих файлів, він повинен бути включений автоматично наступного разу, залежно від того, що найкраще рішення щодо хмарного сховища чи онлайн-резервного копіювання, яке ви використовуєте, робить своє.

Там у вас це є, легко-горох. Цей процес працює більш-менш однаково у всіх веб-переглядачах, це лише питання пошуку місця зберігання ваших закладок. Давайте зараз коротко розглянемо, як ви імпортуєте ці файли у свій новий веб-переглядач.

Імпорт закладок

У Chrome імпорт закладок – це майже той самий процес, за винятком того, що в меню “упорядкування” менеджера закладок ви вибираєте “імпорт закладок у файл HTML”, а не “експорт”.

Після цього вас перенесуть до провідника файлів, де ви зможете шукати свій .html. Інші веб-переглядачі знову працюють так само: у Вівальді – моєму веб-переглядачі, оскільки я не є великим прихильником звички Chrome відстежувати кожен свій крок – найпростіший спосіб – це перейти до швидкого набору (початок екрану, так би мовити) та натисніть на вкладку “закладки” вгорі сторінки.

Це перенесе вас до менеджера закладок, де все, що вам потрібно зробити, це натиснути «імпортувати», і з’явиться діалогове вікно, де ви зможете вибрати браузер, з якого ви імпортуєте (якщо він виявить це у вашій системі, яку ви виграли » t навіть потрібен файл .html, оскільки Вівальді може імпортувати їх автоматично) та місце, де ви зберігаєте файл. 

Якщо ви також не дуже хочете відслідковувати, але не шануєте інтерфейс Vivaldi, ще одним чудовим варіантом є Mozilla Firefox. Цей перевірений веб-переглядач робить все так само, як і Chrome: ви отримуєте доступ до менеджера закладок за допомогою тієї самої гарячої клавіші (Ctrl + Shift + O), а потім просто натискаєте кнопку “імпортувати та створювати резервні копії”.. 

Що робить Firefox настільки зручним у даному конкретному випадку, що він також дозволяє зробити повну резервну копію веб-переглядача з цього екрану, а не лише закладки. Це один з небагатьох веб-переглядачів, який дозволяє це робити, і є надзвичайно корисним безпосередньо перед тим, як повністю протерти систему або на випадок, якщо з вашим комп’ютером трапиться щось постійне. Якщо ви це лише після закладок, просто натисніть “експортувати” або “імпортувати”, і ви закінчили. 

Висновок

Там у вас є: найшвидший і найпростіший спосіб експортувати, а потім імпортувати закладки в Chrome і з нього. Якщо ви користуєтеся Microsoft Edge або Internet Explorer і вам цікаво, чому ми не включили жодне з них у цей посібник, зробіть собі послугу та скачайте будь-який із трьох перелічених вище браузерів, щоб дізнатися це..

Ми сподіваємось, що Ви вважали цей посібник корисним і що він допомагає експортувати закладки Chrome. Повідомте нас, якщо у вас є якісь запитання в коментарях нижче. Дякуємо за прочитання та переконайтесь, що ознайомтеся з нашим посібником із 99 безкоштовних інструментів конфіденційності, щоб зробити ваш веб-перегляд максимально безпечним.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me