NordVPN proti Mullvad: Giant se bori proti molu leta 2020

Trenutno NordVPN zaseda mesto dve na naši skupni lestvici VPN. Če preberete naš pregled NordVPN, boste videli, da ga imamo radi iz več razlogov, med katerimi so nekatere cenovno dostopne dolgoročne cene, enostavna uporaba in odlična varnost. 


Mullvad na drugi strani visi mnogo dlje po totemskem polu VPN-jev. Če pa si ogledate naš celoten pregled Mullvad, boste našli številne zanimive poteze o tem, ki ponujajo raven zasebnosti in cenovne dostopnosti, ki jih večina ponudnikov ne more. 

Glede na to smo se odločili, da je čas za tekme med NordVPN in Mullvadom, da vidimo, kdo je najboljši kralj zasebnosti s proračunom.

Nastavitev boja: NordVPN proti Mullvad

Da bi bilo to tekmovanje pošteno in obenem gosto informativno, smo stvari razdelili na pet krogov. Vsak krog bomo začeli s pregledom uspešnosti vsakega ponudnika v določeni kategoriji. 

Po oceni vsakega VPN bomo razpravljali o tem, kateri je zmagovalec in zakaj, nato pa mu dodelimo eno točko za ta krog. Prvi krog se osredotoča na funkcije VPN-ja, nato pa sledijo cene, enostavna uporaba, hitrost in na koncu varnost.

1

Lastnosti

Za začetek bomo videli, kakšne funkcije ponuja vsak ponudnik VPN. Iščemo nekaj pomembnih stvari za varnost, za katere menimo, da so obvezne za vse VPN, da bi jih lahko imenovali uporabne.

Najprej poiščemo stikalo kill, ki prekine pretok internetnega prometa, če se VPN prekine. Drugič, iščemo možnost, da se ob zagonu samodejno zažene in poveže, kar pomaga, da nobena od vaših podatkov potencialno ne izteče, preden lahko ročno povežete VPN.

Poleg tega je vse ostalo v bistvu zaledenitev na torti. Ponudniki bodo izgubili glavne točke, če ni stikala za ubijanje ali samodejne povezave, vendar bodo točke pridobili tako, da bodo imeli dobrote za tinkerje.

NordVPN

Takoj za vrati se zdi, da je NordVPN navdušen. Ne le, da ima standardno stikalo za uničenje, ampak ima tudi stikalo za ubijanje aplikacij. To vam omogoča, da določite seznam programov za izklop iz interneta, če VPN izgubi povezavo, namesto da v celoti izklopi internet.. 

nordvpn-review-killswitch

Poleg tega ima NordVPN robustni meni za samodejno povezovanje. Aplikacijo lahko izberete, če želite zagnati in se ob zagonu vedno povezati, ali pa se lahko odločite za povezavo le, ko zazna nezanesljivo brezžično povezavo. To pomaga varovati vašo povezavo pred nevarnostmi javnega WiFi.

Meni za samodejno povezovanje omogoča tudi izbiro želene lokacije strežnika ali regije, s katero se boste samodejno povezali. Kar zadeva druge funkcije, ima NordVPN kar nekaj opaznih. Stvari, kot sta nevidnost v vašem lokalnem omrežju in prikriti strežniki, vam lahko pomagajo povečati raven varnosti in anonimnosti v spletu. 

Za tiste, ki so resnično pozorni na varnost, NordVPN ponuja celo dvojno možnost VPN, ki uporablja več strežnikov VPN v releju, da bi bilo sledenje spletnim dejavnostim še bolj zahtevno.

Mullvad

Postavitev menija Mullvad razdeli nastavitve na dva razdelka: “nastavitve” in “napredno”. V razdelku »nastavitve« boste našli preklopna stikala, s katerimi lahko izberete, ali želite konfigurirati aplikacijo za zagon, pa tudi, ali naj se samodejno povežete ali ne. 

mullvad-review-killswitch

Vendar ni nobenih nastavitev, ki bi vam omogočale, da izberete, kje se Mullvad poveže, če imate konfigurirano, da se samodejno poveže. Vendar se zdi, da se povezuje z najnovejšim strežnikom, ki ste ga uporabili. 

Drugi dve možnosti v meniju s nastavitvami sta za vklop ali izklop obvestil in za omogočanje lokalnim napravam, kot so tiskalniki, ogled povezanega računalnika.

Pod “napredno” najdemo Mullvadovo stikalo za ubijanje, ki je preprosto označeno kot “blok ob prekinitvi povezave”. Pod to možnostjo je kratek opis dela, ki omenja, da blokira promet, kadar VPN ni povezan, tudi ko je aplikacija zaprta.

To je neprijeten način za preklop in ustavljanje, in čeprav vas še vedno varuje, je verjetno, da bo večina ljudi to funkcijo zapustila, da se izogne ​​neprijetnostim.

Poleg najosnovnejših in najpomembnejših lastnosti, ki smo jih omenili, Mullvad skoraj nič ne ponuja, še posebej zato, ker je način oblikovanja teh lastnosti usodno napačen.

Okrogla ena misel

Oba ponudnika pokrivata absolutno golo potrebo, ki smo jo omenili, vendar Mullvad to slabo opravlja. Način delovanja stikala Mullvad kill je skoraj neuporaben, NordVPN pa močneje izvaja vsako funkcijo, ki si jo delita.

NordVPN ima tudi številne dodatne funkcije, ki jo v tej kategoriji močno potisnejo pred Mullvad. Kljub temu še vedno obstajajo funkcije, ki jih obema ponudnikoma manjka, na primer ločeno tuneliranje. 

Če vas zanima resnično bogat funkcija VPN, ki vključuje stvari, kot je razdeljeno tuneliranje, si oglejte naš pregled ExpressVPN.

Okrog: Značilnosti točka za NordVPN

NordVPN Logotip
Mullvad logotip

2

Cenitev

Cene so odseki, ki običajno omogočajo, da ponudniki premajhnih dogovorov dosežejo točke, saj ponujajo ugodnejšo ponudbo od konkurenta. Vendar v tem razdelku ne ocenjujemo samo denarnih stroškov.

Prav tako gledamo, ali VPN ponujajo brezplačno preskušanje in kakšno politiko vračila ponujajo. Upoštevamo tudi, kateri načini plačila so na voljo in koliko povezav je dovoljenih na naročnino.

NordVPN

Kot smo videli v naši tekmi NordVPN proti CyberGhost, cene NordVPN premagajo večino drugih vrhunskih VPN-jev, vendar zagotovo niso nepremagljive. NordVPN ponuja samo en načrt s štirimi različnimi izbirami obračunskega obdobja.

Mesečne cene NordVPN so v središču številnih drugih najboljših konkurentov. Ni veliko, a tudi ne tuje. Premik k letnemu načrtu zniža stroške skoraj na polovico, dvo- in triletni načrti pa ponujajo še boljšo vrednost. 

Ne glede na izbrano časovno obdobje vam načrt omogoča, da hkrati povežete do šest naprav in vključuje neomejeno pasovno širino. Plačilo je mogoče s kreditnimi karticami, Amazon Pay, Alipay, UnionPay in številnimi kripto valutami.

Čeprav NordVPN ne ponuja nobene brezplačne preizkusne različice ali brezplačnega načrta, ima 30-dnevno garancijo vračila denarja. To je ključnega pomena, ker bi lahko, da bi dosegli najboljši dolgoročni posel, vložili sto dolarjev v programsko opremo, ki je še nikoli niste preizkusili.

Mullvad

Mullvad ima najprimernejši in najlažje razumljiv model cen katerega koli VPN-ja na trgu. Ni možnosti za načrte ali časovna obdobja, obstaja samo ena mesečna cena.

Načrt je samo mesečno, vendar je to eden najbolj dostopnih VPN-jev na trgu za tiste, ki iščejo možnost mesečne izbire. V mnogih pogledih deluje kot popolno nasprotje cenam NordVPN-a, ki je visok na mesečni strani in začne padati dlje, ko se prijavite. 

Vendar obstaja nekaj podobnosti tudi med njima. Za začetek Mullvad ponuja tudi enako 30-dnevno jamstvo za vračilo denarja. Noben ponudnik ne ponuja brezplačnega preskusa, Mullvad pa sprejema tudi številne enake možnosti plačila kot NordVPN, vključno s kreditno kartico, PayPal in bitcoin.

Čeprav so vrste plačil, kot sta UnionPay in Amazon Pay, izpuščene, Mullvad sprejema tudi možnosti, ki jih NordVPN ne vključuje, vključno s Swishom in gotovino.

Okrogla dva razmišljanja

To je bil eden najtežjih krogov cen, ki smo jih morali doseči v enakem krogu. Ker niti VPN ne ponuja brezplačnega načrta, spodbujamo ljudi, ki jih zanima netvegan VPN, da si ogledajo naš brezplačni pregled storitev VPN. 

Čeprav imajo Mullvad mesečne cene boljše, cene NordVPN-ja padejo nižje kot pri Mullvadu, ko enkrat dosežete dvoletni načrt in postanete še bolj vabljiv za triletni načrt. Glede na to, da ima NordVPN boljše lastnosti, je nedvomno boljša vrednost in cenovno ugodnejša možnost na koncu dneva. 

Okrog: cena za NordVPN

NordVPN Logotip
Mullvad logotip

3

Enostavnost uporabe

Tako kot v naših celotnih VPN pregledih je tudi enostavnost uporabe tretji del, ki ga obravnavamo. V tem razdelku si ogledamo celotno uporabniško izkušnjo, od prijave na račun do dejanske uporabe VPN-ja. 

Čeprav je enostavnost uporabe najbolj subjektivna stvar, ki jo upoštevamo pri teh tekmah, menimo, da je pomembno, da ponudimo predstavo o tem, kako je uporabiti vsako VPN in koga bi lahko najbolje izkoristili. Bolj zapleteni VPN-ji s številnimi tehničnimi možnostmi imajo svoje mesto, vendar večina ljudi išče nekaj, kar je pripravljeno, da ne bi bilo potrebno, da bi jih potrebovali..

NordVPN

Namizni odjemalec in mobilne aplikacije NordVPN so izpopolnjeni in enostavni za uporabo. Namizni odjemalec ima velik zemljevid na desni strani okna s seznamom strežnikov na levi strani. 

Ta seznam je razvrščen po abecednem redu in prikazuje zastavo poleg imena vsake države, kar olajša hitro brskanje in iskanje želene lokacije. Na vrhu seznama držav je tudi iskalna vrstica, ki vam omogoča, da vnesete ime države in ne ročno iščete po seznamu..

Lahko pa uporabite zemljevid, po katerem se premikate s klikom in vlečenjem. S klikom na modre mehurčke lokacij na zemljevidu se lahko povežete s strežnikom na tej lokaciji, kar nas dejansko pripelje do ene največje pritožbe, ki jo imamo glede uporabniške izkušnje NordVPN.

nordvpn-vmesnik za pregled

Algoritem, ki izbere, kateri strežnik naj bo uporabljen na vaši želeni lokaciji, je videti porušen. Pogosto izbere strežnik, ki je pod veliko obremenitvijo in ne dobi najboljših časov. To si bomo podrobneje ogledali v prihajajočem razdelku o hitrosti, a na trenutke je to veliko težav. 

To vas včasih prisili, da ročno izberete strežnik s seznama, kar pa na srečo ni težko opraviti z rafiniranim vmesnikom NordVPN. Do menijev z nastavitvami je enostavno dostopati, vse, kar je v nastavitvah, pa ima jasno napisane nalepke in razlage. 

Spletno mesto NordVPN ni nujno omembe vredno, vendar je na splošno dobro poenostavljeno, da vam pomaga pri prijavi ali iskanju podpore. Za nastavitev računa potrebujete e-poštno sporočilo in geslo, kar je za ustvarjanje računa običajno za vse. 

Na splošno je NordVPN enostaven za uporabo, tudi če ste nekdo, ki ni dobro znan v tehnologiji. Preprosto namestite odjemalca, ki ga je enostavno najti na spletnem mestu, in kliknite na zemljevid, da se povežete s to lokacijo.

Mullvad

Zdi se, da je Mullvad nadlegoval. Ko smo začeli prenašati stranko s spletnega mesta Mullvad, je tekla počasi in ocenila, da bo za prenos datoteke v nekaj megabajtov potrebnih dve uri.

mullvad-vmesnik za pregled

Na naši povezavi smo opravili hitrostni test, da bi potrdili, da na našem koncu ni bilo nič narobe, in naš internet je bil v redu. Sčasoma je prenos prenesel in začeli smo še en poskus. Tokrat se je začetek prenašanja začel ravno tako počasno, a se je sčasoma brcnil v prestavo in ga je bilo mogoče končati.

Ta majhna datoteka, ki bi jo trajalo nekaj sekund, je trajala približno pet minut. Nato smo zagnali izvršljivo datoteko, ki smo jo pravkar prenesli, in povedali so nam, da namestitev ni uspela.

Če povzamemo naše ugotovitve, so najverjetneje težave pri namestitvi nastale zaradi nastavitev in adapterjev, ki jih je v naš računalnik dodal ali spremenil drug VPN, kar je posegalo v to, kar je poskušal storiti Mullvadov namestitveni program.. 

Vendar to ne spremeni dejstva, da po desetinah in desetinah testov VPN še nikoli nismo imeli drugega VPN-ja, ki bi nam povzročil to težavo. Po čiščenju nekaj omrežnih nastavitev v našem računalniku je namestitev delovala. Če ste kdaj uporabili drug VPN, pa bodite previdni pri morebitnih težavah.

Po namestitvi odjemalec ni slab in omogoča dovolj enostavno povezavo z VPN. Glede na to bi lahko seznam strežnikov izboljšali z dodajanjem zastav vsake države. To pomaga več, kot bi pričakovali, ko gre za hitro prepoznavanje lokacije, ki jo iščete, ko se pomikate po seznamu.

Namesto da se odpre v novem oknu, je odjemalec zasidran v spodnji desni sistemski pladenj. Na glavnem zaslonu lahko preprosto povežete ali spremenite želeno lokacijo, medtem ko je v menijih z nastavitvami enostavno krmariti, kar bi moralo biti dano, glede na to, kako neplodni so. 

Okrogle tri misli 

NordVPN ima dobro spletno mesto, ki omogoča enostavno prijavo in valjanje žoge z VPN. Medtem nam je Mullvad povzročal težave praktično na vsakem koraku.

Od prenosa odjemalca, do pravilnega zagona, do preprostega pregledovanja seznama strežnikov Mullvad ne more ustrezati ravni laka in prijaznosti do uporabnika, ki jo ponujajo aplikacije NordVPN.

Okrog: točka enostavnosti uporabe za NordVPN

NordVPN Logotip
Mullvad logotip

4

Hitrost

V nasprotju s prejšnjim poglavjem, ki je bil ena najbolj subjektivnih stvari, ki ga pokrivamo, je hitrost zagotovo najbolj znanstveni del. Da bi lahko pošteno primerjali vsako VPN, jih preizkusimo čim hitreje, nazaj do nazaj.

Začnemo z kontrolno meritvijo brez povezave VPN in jo uporabimo kot izhodiščno. Nato postavimo vsak VPN skozi istih pet lokacij, da vidimo, katera ima boljše ali zanesljivejše hitrosti.

Poleg tega opravimo nekaj brskanja, pretakanja in delamo, da vidimo, kako se hitrosti na papirju prenašajo v resnični svet.

NordVPN

NordVPN je bil premagan že prej, ko gre za hitrost, na primer v našem članku NordVPN proti IPVanish. To ni nujno, ker je NordVPN počasen, ampak zato, ker je od strežnika do strežnika divje nedosleden.

En strežnik lahko doseže skoraj celotno nezaščiteno pasovno širino, drugi na isti lokaciji pa lahko zmanjša pasovno širino na manj kot desetino. To je pravzaprav to vprašanje, da smo NordVPN v najhitrejšem krogu VPN-jev navedli nepošteno omembo.

Vsaj del te številke je, kot smo omenili, zahvaljujoč na videz pokvarjenemu izbiri strežnika, ki ga stranka privzeto opravi. Na primer strežnik v Veliki Britaniji sploh ni deloval, dokler nismo ročno izbrali drugega strežnika, da smo dobili ocene.

Glede na navedeno je NordVPN nedvomno dolga pot glede zmogljivosti in doslednosti, vendar smo tokrat kljub temu videli predvsem dobre hitrosti. Vsak strežnik, razen Japonske, je presegel hitrost prenosa s 100 Mb / s, celo Japonska je bila od tega le za las. 

Hitrosti nalaganja so bile drugačna zgodba, saj nam Velika Britanija ponuja le manj kot en odstotek pasovne širine za nalaganje. Kljub temu nam je kljub temu uspelo doseči uporabno zmogljivost iz vsakega strežnika, celo brez gledanja HD video posnetkov.

Mullvad

Mullvad je bil dejansko večino časa hitrejši pri oblikovanju povezave v primerjavi z NordVPN. NordVPN traja približno 10 sekund, medtem ko Mullvad ponavadi traja približno pet do sedem. Čeprav je to hitrejše od NordVPN, še vedno ni preveč impresivno in je res edino mesto, kjer je bil Mullvad hitrejši kot NordVPN. 

Lokacija: Ping (ms) Prenos (Mbps) Nalaganje (Mbps)
Nezaščiten (St. Louis)8146.1511.4
Sveti Louis23158.3210.36
London108131,758.1
Amsterdam146144.344.35
Južna Afrika26291,173.05
Tokio172129,756.42

Čeprav ima NordVPN svoje pomanjkljivosti, ko gre za zanesljivost in hitrost, se Mullvad bori še bolj. Mullvad ni imel enega samega strežnika z višjo hitrostjo prenosa kot NordVPN.

Vendar je nekaj strežnikov, kjer je Mullvad uspel premagati NordVPN pri hitrosti prenosa in v nekaterih primerih ping. Na primer, v Braziliji je Mullvad obril 20 milj od pinga NordVPN-a in nagnal stopnjo prenosa za skoraj 30 odstotkov. 

Vendar je v večini primerov hitrost prenosa večja, NordVPN pa je hitrost prenosa Mullvada v Braziliji več kot podvojil. Izkušnja brskanja Mullvad je bila vsekakor dopustna, toda v primerjavi z NordVPN je pri nalaganju spletnih mest opazno večja zamuda pri približno pol sekunde.

Okrogle štiri misli

Kot smo rekli na začetku tega odseka, je primerjava hitrosti dveh VPN znanstveno prizadevanje. Če pogledamo podatke, je NordVPN objektivno hitrejši in to lahko naključno podpremo iz svojih izkušenj z uporabo obeh teh VPN-jev.

Kljub temu ima NordVPN še večji potencial. Če ne bi bilo porušenega stanja samodejne izbire strežnika, bi bilo to še manj tekmovanja. Več o hitrosti in zapravljenem potencialu NordVPN-a (pa tudi v primerjavi z nekaterimi najhitrejšimi možnostmi na trgu) si lahko preberete v našem najboljšem VPN-ju za skupino igralnih iger.

Okrog: točka hitrosti za NordVPN

NordVPN Logotip
Mullvad logotip

5

Varnost in zasebnost

Zadnji del je tisto, kar bi mnogi trdili, da je najpomembnejše: varnost in zasebnost. Čeprav so ti v naših celotnih pregledih VPN običajno deležni lastnih odsekov, jih v naših tekmah združimo v enega. 

Kar zadeva varnost, si ogledamo, katere vrste protokolov ponujajo VPN in kakšno raven šifriranja uporabljajo. Poleg tega testiramo morebitne puščanje DNS ali IP. 

Zaradi zasebnosti preverimo celoten pravilnik o zasebnosti vsakega VPN, da vidimo, kakšne informacije zbira in kako se uporabljajo.

NordVPN

Kot smo videli v naši tekmi NordVPN proti ExpressVPN, ima NordVPN varnost, ki lahko tekmuje najboljšim na trgu. NordVPN uporablja protokol OpenVPN, seznanjen s šifriranjem AES-256, ki velja za zlati standard varnosti VPN.

Čeprav pri protokolu ali šifriranju ni mogoče izbirati nobene možnosti, je ta konfiguracija zanesljivo varna. Pri testiranju NordVPN nismo uspeli zaznati puščanja DNS ali katere koli druge kršitve varnosti.

Politika zasebnosti NordVPN je dostojno jedrnata in je napisana na preprost način za branje, v nasprotju s skoraj nerazločljivim pravnim govorom, o katerem so zapisane nekatere politike zasebnosti. Ko gre za uporabo VPN, ne ohranja nobene vaše identifikacije informacije. 

Večina informacij, ki jih NordVPN dobi o vas, izvira iz ustvarjanja računa, ko pošljete e-poštno sporočilo za prijavo, vendar je to lahko enostavno e-poštno sporočilo, ki je še vedno relativno anonimno. 

Na spletnem mestu se nahaja tudi nekaj informacij prek piškotkov, vendar se ti podatki uporabljajo za vzdrževanje spletne strani in so danes na žalost neizogibna praksa na spletu.

Mullvad

Kot pri oblikovanju cen je tudi to drugo področje, kjer Mullvad kova svojo pot in počne stvari na edinstven način. Za ustvarjanje računa ne potrebuje e-poštnega naslova – ali celo gesla. 

Namesto tega preprosto kliknete gumb na spletnem mestu Mullvad z napisom »ustvari račun« in dobiš naključno 16-mestno kodo. Ta koda je v bistvu tako ime vašega računa kot geslo, zato je pomembno, da ga nekako shranite in obdržite.

Če uporabljate možnost plačila z gotovino ali bitcoinom, ste Mullvad popolnoma anonimni in politika zasebnosti je v glavnem nepomembna. Kakršne koli informacije, ki jih zbira Mullvad, na noben način niso vezane na vaše ime ali identiteto, razen če se odločite za način plačila s temi podatki. 

Za prijavo potrebujete le naključno dodeljeno kodo. Čeprav ima to prednosti glede zasebnosti, uvaja tudi nekaj edinstvenih vprašanj. Če izgubite to kodo, boste izgubili račun brez pravega načina obnovitve.

Poleg tega, če kdo prejme to kodo, je ni mogoče spremeniti, da bi nekoga blokiral. Namesto tega morate dobiti novo kodo in nov račun. Poleg tega zanimivega in zelo anonimnega sistema upravljanja računov je Mullvadova politika zasebnosti tudi vrhunska in navaja, da se o vas ne beležijo nobeni podatki prek VPN-ja..

Kar zadeva varnost, Mullvad uporablja isto konfiguracijo kot NordVPN, pri čemer je OpenVPN uporabljen za protokol in šifriranje AES-256. Če vas zanima, kaj vse to pomeni, si oglejte naše šifrirne in protokolarne članke. Skratka, to je odlično združevanje zmogljivosti in varnosti VPN.

Okrogle pet misli

Čeprav je NordVPN varen in varen ponudnik, ki dobro spoštuje in varuje vašo zasebnost, vam moramo pripisati dobroimetje v primeru zapadlosti kredita. Mullvad uporablja edinstven sistem, da pomaga povečati zasebnost svojih uporabnikov.

Mullvad deluje tako, da če tako izberete, nima informacij o tem, kdo ste. To pomeni, da jih je dobesedno nemogoče na kakršen koli način identificirati, kar je tako zasebno, kot se dobi na spletu.

Krog: Varnost in točka zasebnosti za Mullvad

NordVPN Logotip
Mullvad logotip

6

Končne misli

S končnim rezultatom štiri proti ena je NordVPN jasen zmagovalec v tej tekmi. NordVPN ponuja boljšo vrednost za tiste, ki so sposobni plačati vnaprej za dolgoročne načrte, uporabnikom pa ponuja tudi več funkcij in nadzora nad delovanjem VPN-ja..

Zmagovalec: NordVPN

Zasebnost podjetja Mullvad ni edina, zahvaljujoč edinstvenemu načinu sledenja računov, vendar pa to samo po sebi ni dovolj, da nadoknadi počasnejše hitrosti in težjo namestitev in uporabo v primerjavi z NordVPN. Če pa sta edina skrb za varnost in anonimnost, je morda najboljša možnost Mullvad.

Če imate izkušnje z enim od teh VPN-jev, vas bomo radi slišali v spodnjih komentarjih. Kot vedno hvala za branje.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map