Recenzia Rescue Engineering Rescue Review – Aktualizovaná apríl 2020

Recenzia Rescue Rescue Engineering Rescue Review

Prosoft Engineering Data Rescue je jedným z našich najlepších tipov na obnovu dát vďaka jeho ľahkému použitiu a skvelému systému obnovy. V porovnaní s konkurenciou je to trochu ľahšie, čo znamená, že v našich rebríčkoch hrá druhé miesto.


Najlepšie softvér pre obnovu dát

Nič nemôže zničiť deň, napríklad strata údajov. Či už ide o stratenú fotografiu z dovolenky, zoznam e-mailov od zákazníkov alebo akýkoľvek iný typ hodnoteného súboru, softvér na obnovu dát môže byť váš lístok ťažkou situáciou. Jedným z najviac ponúkaných nástrojov, ktoré sú k dispozícii, je Prosoft Engineering Data Rescue.

Počas tohto preskúmania preskúmame, prečo tento dôkladný skenovací nástroj vyhovuje svojmu rozkvetu a kde sme zistili, že zaostal za svojimi najväčšími konkurentmi Stellarom a EaseUSom (prečítajte si našu recenziu Sprievodcu obnovením údajov EaseUS). Testovanie sme vykonávali väčšinou pomocou softvéru na obnovenie údajov Windows, Data Rescue PC4, aj keď sme sa pozreli aj na verziu Mac, Data Rescue 4..

Napriek jej okrajovým nedostatkom niet pochýb o tom, že Data Rescue je jedným z najlepších nástrojov dostupných pre bežných spotrebiteľov aj pre profesionálov v oblasti IT, čo sa prejaví aj v našom najlepšom softvérovom softvéri na obnovu dát za rok 2017. Táto služba vás úspešne zbaví rôznych scenárov, ako sú havarované pevné disky, vírusové infekcie, poškodené alebo nepripojené oddiely a omylom odstránené súbory..

predchádzajúca

Ďalšie

Alternatívy na záchranu dát Prosoft Engineering Data

stanovenie ceny & licencovanie

Licenčné náklady na záchranu údajov sú samostatné pre verzie počítačov PC a Mac a pre spotrebiteľské balíčky sú obmedzené na jeden počítač. Licencie na neobmedzené použitie sú k dispozícii aj pre odborníkov v oblasti IT. Licencie pre profesionálov v oblasti IT sú balené s ďalšími softvérovými pomôckami, ktoré ponúka Prosoft Engineering, a účtujú sa za každého technika.

Prosoft Engineering tiež predáva podnikové licencie, ale budete ich musieť kontaktovať kvôli priamej ponuke. Jednou z pekných vecí v službe Data Rescue je, že službu nemusíte kupovať ako prvú a dúfame, že to bude fungovať. Môžete si stiahnuť ukážkovú verziu a použiť ju na kontrolu počítača, aby ste zistili, či sú súbory obnoviteľné.

Ak sú, môžete pokračovať a zakúpiť si licenciu na dokončenie obnovy.

Vlastnosti

Aj keď Prosoft Engineering má takmer všetko v poriadku, všimli sme si niekoľko chýbajúcich funkcií. Najväčšie z nich sú, že nemôžete skenovať podľa typu súboru alebo obnoviť údaje z optických médií. Náhľady miniatúr by tiež boli pekné, aby pomohli usporiadať obnovené údaje.

Logo spoločnosti Prosoft Engineering Data Rescuewww.prosofteng.com

Začína sa od 275 dolárov mesačneVšetky plány

verzia

verzia
Windows, Mac

Možnosti skenovania

Rýchla kontrola

Hlboké skenovanie

Zoradiť podľa typu súboru

Skenovať podľa typu súboru

Možnosti skenovania

Úplné skenovanie na pevnom disku

Obnovenie odstránených / stratených súborov

Obnova poškodeného oddielu

Obnovenie odstránenej oblasti

Spúšťacie zariadenie USB

Obnovovacie CD

klonovanie

Externá obnova

Obnova externého disku

Obnova vymeniteľného média

Obnova karty SD

Obnovenie optického úložiska

podpora

Záchrana dát sa dá použiť na obnovenie rôznych typov súborov. Niekoľko typických príkladov zahŕňa:

  • Dokumenty: Word, Excel, Powerpoint, PDF
  • Obrázky: JPEG, PNG, RAW, Photoshop, Illustrator
  • Zvuk: MP3, WAV, AIFF, AAC, Ogg
  • Videá: MPEG-4, QuickTime, AVI, WMV
  • Archívy: Zip, Gzip, RAR, Stuffit

Rýchle skenovanie nástroja Data Rescue navyše funguje so všetkými bežnými rôznymi systémami súborov:

  • Záchrana dát PC4: FAT (FAT12, FAT16, FAT32), NTFS
  • Záchrana dát 4: HFS, HFS+

V prípade nepodporovaných súborových systémov môže byť služba Data Rescue stále schopná obnoviť vaše súbory pomocou hĺbkovej kontroly, pretože takéto kontroly sú založené skôr na vzoroch súborov než na prístupe k štruktúre adresárov..

Proces obnovy

V tomto segmente vás prevedieme užívateľským prostredím Data Rescue PC4, aby ste sa naučili, čo softvér dokáže. Proces obnovy poskytuje pomerne intuitívny zážitok vďaka jednoduchému sprievodcovi.

Celkovo sme však nenašli tohto sprievodcu tak veľa možností, ako niekoľko ďalších nástrojov na obnovu údajov. Napríklad pomocou nástroja Stellar Data Recovery Pro (prečítajte si našu recenziu na obnovenie hviezdnych údajov) si môžete vybrať, ktoré typy súborov chcete skenovať, čo skracuje čas skenovania. Po spustení sprievodcu bude prvým krokom výber zväzku na skenovanie.

Program by mal zistiť všetky oddiely na pevnom disku. Môžete vybrať konkrétny oddiel alebo naskenovať celý pevný disk. Ak chcete obnoviť stratený alebo odstránený súbor, stačí vybrať oblasť, v ktorej bol súbor. Ak sa však pokúšate obnoviť odstránený, poškodený alebo naformátovaný oddiel, budete chcieť vykonať kontrolu celého disku.

Počas našej kontroly sme testovali oba procesy.

Skenovanie jednotlivých oddielov

Po výbere oblasti, s ktorou chcete pracovať, stlačte tlačidlo „skenovať“. Na nasledujúcej obrazovke si môžete zvoliť načítanie výsledkov skenovania z predchádzajúceho skenovania alebo spustenie nového skenovania. Potom sa zobrazí otázka, či chcete vykonať rýchle alebo hlboké skenovanie.

Keď spustíte rýchlu kontrolu, program Data Rescue zvyčajne dokáže obnoviť súbory, ktoré boli nedávno odstránené. Rýchlu kontrolu môžete tiež použiť na obnovenie súborov z nepripojeného oddielu, ktorý má stále systém súborov (t. J. Nie je RAW alebo formátovaný)..

V prípade dlhodobo odstráneného obsahu bude pravdepodobne potrebné vykonať hĺbkovú kontrolu. Počas skenovania vás bude indikátor priebehu informovať o tom, koľko skenovania bolo dokončené a koľko času zostáva.

Po dokončení skenovania môžete nájsť nájdený obsah pomocou panela stromu súborov na ľavej strane sprievodcu. Obsah priečinka sa zobrazí v strednom paneli.

Súbory odstránené z Windows nie je možné obnoviť s ich názvami súborov. Namiesto toho sú uvedené všeobecné názvy. Toto je obmedzenie s takmer akýmkoľvek softvérom na obnovu dát.

Keďže všeobecné názvy môžu sťažovať triedenie podľa obsahu, služba Data Rescue vám umožňuje zobraziť vrátené údaje. Pravým tlačidlom myši kliknite na ľubovoľný súbor a vyberte možnosť „zobraziť“.

Záchrana údajov neposkytuje žiadne ukážky miniatúr na zobrazenie obnoveného obsahu, čo by žiaľ tento proces značne uľahčilo. Ak potrebujete niečo, zvážte radšej Sprievodcu obnovením údajov EaseUS.

Záchrana dát vám poskytuje dve rôzne možnosti vyhľadávania: „nájsť súbor“ a „filtrovať súbory podľa stavu“. Obidve sú prístupné z ponuky „Nástroje“.

„Nájsť súbor“ vám umožní vyhľadávať podľa názvu súboru alebo prípony. Ak teda viete, že hľadáte súbor programu Word, stačí vyhľadať výraz „doc“.

„Filtrovať súbory podľa stavu“ vám umožňuje obmedziť výsledky zobrazené podľa toho, či sú súbory dobré, nájdené, odstránené, systémové súbory, neplatné súbory alebo súbory s chybami sektora..

Môžete kliknúť pravým tlačidlom myši na ľubovoľný priečinok alebo súbor a označiť ho na obnovenie výberom možnosti „skontrolovať“. Keď označíte všetko, čo chcete obnoviť, kliknite na tlačidlo „obnoviť“ v dolnej časti nástroja. Zobrazí sa výzva na výber umiestnenia na obnovenie, ktoré musí mať iný objem ako naskenované.

Úplné skenovanie pevného disku

Ak zistíte, že sa snažíte obnoviť stratený oddiel, pri spustení sprievodcu záchranou údajov sa rozhodnite skontrolovať radšej celý pevný disk ako konkrétny oddiel..

Tento proces môže trvať niekoľko hodín. Po dokončení však budete môcť listovať v obnovených oddieloch a dúfajme, že vo výsledkoch nájdete stratený objem.

Písmená na jednotke sa nedajú obnoviť, takže musíte uhádnuť, ktorý oddiel je váš podľa veľkosti. Vyberte ten, ktorý chcete, a kliknutím na „Ďalej“ zobrazte jeho obsah. Záchrana dát vytvorí strom súborov a budete v ňom môcť vyhľadávať svoje súbory rovnako ako pri obmedzenejšom skenovaní..

výkon

Pri testovaní programu Data Rescue PC4 sme na našom testovacom počítači vykonali viacero skenov. Zahŕňali rýchle aj hlboké kontroly testovacieho oddielu na obnovenie stratených súborov, ako aj hlboké skenovanie celého pevného disku na obnovenie odstráneného oddielu..

Naše testy jedného oddielu boli vykonané na zväzku so súborovým systémom NTFS. Celková objemová kapacita bola 518 GB s 138 GB voľného miesta. Celková veľkosť pevného disku bola 1 TB.

Tu sú naše výsledky:

Vlastnostivýsledok
Čas rýchleho skenovania oddielu5 minút
Čas hlbokého skenovania oddielu2 hodiny, 50 minút
Word Doc Recovered
Video súbor bol obnovený
Súbor obrázka bol obnovený
Celý čas skenovania disku5 hodín, 15 minút
Obnovená odstránená oblasť

Hlboká kontrola stratených súborov trvala necelé tri hodiny, čo je pre softvér na obnovu dát úctyhodné. Všimli sme si však jeden problém: Spustenie hlbokého skenovania bez reštartu testovacieho počítača malo za následok oveľa dlhšie skenovanie až do ôsmich hodín.

Aj keď to môže poukazovať na problém s naším počítačom, iné programy na obnovu údajov, ktoré sme testovali, vrátane programov Stellar a EaseUS, toto správanie nevykazovali. Je možné, že algoritmy používané softvérom Data Rescue PC4 nevyužívajú naše systémové prostriedky tak efektívne ako iné iné programy..

Inak sme boli celkom spokojní s dôkladnosťou skenovania.

Zákaznícka podpora

Portál podpory spoločnosti Prosoft Engineering poskytuje dokumentáciu pre všetky ich pomocné programy vrátane samostatných serverov pre každú verziu Rescue Data. Stránky zahŕňajú používateľské príručky, časté otázky a výukové programy.

Ak nenájdete odpovede na svoje technické otázky, telefonická a e-mailová podpora sa ponúka počas pracovných dní v USA cez pracovné dni:

  • Predaj: 8:00 – 17:00.
  • Podpora: 7:00 – 17:00.

Poskytujú tiež podporu živých rozhovorov počas rovnakých pracovných hodín. Počas našej kontroly sme viackrát kontaktovali technickú podporu prostredníctvom e-mailu.

Vo všetkých prípadoch boli odpovede doručené do jedného pracovného dňa. Na rozdiel od mnohých podporných operácií neboli odpovede iba skopírované a vložené. Zástupcovia podpory spoločnosti Prosoft Engineering si našli čas na prečítanie našich otázok a osobnú odpoveď.

Nevýhodou stránky podpory spoločnosti Prosoft Engineering je, že neexistuje žiadna možnosť vyhľadávania na navigáciu cez portál, čo sťažuje vyhľadávanie informácií. Boli by sme radi, keby spoločnosť Prosoft Engineering pridala užívateľské fórum, ktoré je často najlepším spôsobom, ako získať odpovede na nezvyčajné problémy..

Záverečné myšlienky

Najlepším spôsobom, ako chrániť svoje súbory pred problémami s pevným diskom a náhodnými vymazaniami, je zaistiť, aby ste ich kópiu vždy uložili niekde inde. Na tento účel neexistuje lepšie riešenie ako najlepší online zálohovací softvér.

Ak sa však ocitnete v situácii, keď ste nezálohovali údaje a nestratili ste súbor alebo celý oddiel, služba Data Rescue poskytuje pekné zabezpečenie, aby ste mohli získať späť svoje údaje bez toho, aby ste museli platiť za nákladnú službu obnovy dát..

Prípadne, ak ste profesionál v oblasti informačných technológií, je cenným doplnkom k vašej súprave nástrojov. Podľa nášho hodnotenia je Data Rescue PC4 na špičke, pokiaľ ide o možnosti obnovenia údajov, ktoré urobíte sami.

Vďaka za prečítanie! Zúčastnili ste sa záchrany dát? Vaše komentáre nižšie vždy radi vypočujeme.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me