Recenzia Remo Recover – aktualizovaná do roku 2020

Remo Recover Review

Remo Recover je riešenie na obnovenie dát, ktoré jednoducho nezhoršuje horčicu vďaka zlému rozhraniu a skenovacím postupom buggy. Je to dobre za cenu, však, takže to má za to. Prečítajte si našu recenziu Remo Recover pre špinavé deety.


Najlepšie softvér pre obnovu dát

V tomto preskúmaní Remo Recover preskúmame jednu z mnohých aplikácií, ktoré tvrdia, že rýchlo obnovia všetky stratené súbory. Pozeráme sa na náklady a vlastnosti Remo Recover pre Windows, najmä pomocou firemnej edície „Pro“. V rámci nášho testovania sme hodnotili aj celkovú skúsenosť a výkon používateľov.

Konečné výsledky neboli, žiaľ, veľmi pôsobivé. Aj keď súprava funkcií nezodpovedá najlepším možnostiam uvedeným v našej najlepšej softvérovej príručke na obnovenie údajov, väčšie problémy, s ktorými sme sa stretli, vyplývajú z klienta, ktorý je nedbalý v dizajne a náchylný k zlyhaniu, najmä pri spustení skenovania odstránených oddielov na celej jednotke..

Či už ste domáci spotrebiteľ, ktorý sa snaží dostať zo zácpy, alebo odborník v oblasti IT, ktorý sa snaží zostaviť vašu súpravu nástrojov, odporúčame vám namiesto toho vyskúšať službu Stellar Data Recovery, spoločnosť, ktorá priťahuje používateľské skúsenosti pomocou schopného a dôležitejšie spoľahlivého nástroja na obnovenie. (prečítajte si našu recenziu na obnovenie hviezdnych údajov).

Ak Stellar nespĺňa vaše potreby, EaseUS a Prosoft Engineering sú ďalšie dve dôležité služby, ktoré sa nám páčia pre používateľov všetkých úrovní technickej zručnosti. Ak by ste sa nechceli úplne vyhnúť používaniu týchto produktov, odporúčame vám prečítať si časť o zálohe 3-2-1 alebo nášho najlepšieho sprievodcu zálohovaním online..

Alternatívy pre Remo Recover

stanovenie ceny & licencovanie

Remo poskytuje softvér na obnovu dát pre Windows, Mac a Android so samostatnými licenciami pre každý. Softvér na obnovenie systému Windows, ktorého cieľom je táto recenzia, sa dodáva v troch rôznych balíkoch licencií: Basic Edition, Media Edition a Remo Recovery Pro. Každá licencia je vhodná na celý život.

Na rozdiel od mnohých lepších softvérových produktov tam Remo neumožňuje vyskúšať softvér zadarmo. Preto nemôžete spustiť skenovanie, aby ste zistili, či sú vaše súbory obnoviteľné, a potom si softvér na dokončenie obnovy zakúpte.

To znamená, že musíte len dúfať, že to funguje. Záruka na vrátenie peňazí je 30 dní, ale iba v prípade, že zistíte chybu v softvéri, nie v prípade, že vaše súbory sú mimo možnosti obnovenia, čo sa stane.

To je pravdepodobne dobrý dôvod, aby ste najskôr zvážili ďalšie možnosti, aj keď pravdepodobne budú o niečo drahšie. Hviezdna obnova dát, EaseUS a Prosoft Engineering, tri najlepšie riešenia na obnovenie, ktoré sme preskúmali, všetky stoja okolo 99 dolárov za vydania porovnateľné s Remo Recovery Pro. Odporúčame vám pozrieť si našu recenziu na obnovenie dát EaseUS a recenziu na záchranu dát Prosoft Engineering, kde nájdete ďalšie informácie o týchto dvoch.

Vlastnosti

Remo Recover poskytuje mnoho základných funkcií, ktoré by ste očakávali od programu na obnovu dát, vrátane možnosti vykonávať rýchle kontroly na obnovenie odstránených súborov a algoritmy hĺbkového skenovania na rekonštrukciu údajov RAW..

Existujú aj niektoré chýbajúce funkcie, ktoré najviac ovplyvňujú ľahké používanie. Keď budeme hovoriť o ľahkom použití, neskôr v tejto recenzii, prediskutujeme niektoré z mnohých problémov, ktoré sme mali v procese zotavenia Remo Recovery, ale medzi chýbajú aj neschopnosť skenovať podľa typu súboru a pred dokončením obnovy nie je možné zobraziť ukážku súborov. proces.

V nasledujúcej tabuľke sú zhrnuté všetky funkcie, ktoré získate pomocou aplikácie Remo Recover.

Logo Remo Recoverwww.remorecover.com

Začína sa od 111 dolárov mesačneVšetky plány

verzia

verzia
Windows, Mac

Možnosti skenovania

Rýchla kontrola

Hlboké skenovanie

Zoradiť podľa typu súboru

Skenovať podľa typu súboru

Možnosti skenovania

Úplné skenovanie na pevnom disku

Obnovenie odstránených / stratených súborov

Obnova poškodeného oddielu

Obnovenie odstránenej oblasti

Spúšťacie zariadenie USB

Obnovovacie CD

klonovanie

Externá obnova

Obnova externého disku

Obnova vymeniteľného média

Obnova karty SD

Obnovenie optického úložiska

podpora

Proces obnovy

Povedať, že klient Remo Recovery nie je presne očné cukríky, je trochu podcenením. Farebná schéma by mohla použiť niektoré vážne prehodnotenie, ale väčším problémom je, že text sa nehodí ku klientovi, takže je ťažké zistiť, čo presne sa má robiť v rôznych bodoch procesu obnovy..

Neexistuje spôsob, ako upraviť veľkosť okna aplikácie, aby tieto problémy vyriešili. Aspoň nie skôr: v niekoľkých krokoch do procesu môžete zmeniť veľkosť obrazovky vodorovne a zvislo, aj keď to nevyrieši všetky problémy.

Prezentácia nie je všetko, ale nie je to nič, a to ani pre pomocný softvér. Buďte pripravení uhádnuť niektoré, ak idete s Remom ako riešením na obnovu dát.

Ak chcete proces obnovenia začať, kliknite na jedno z troch tlačidiel: obnoviť súbory, obnoviť jednotky alebo obnoviť fotografie. Táto posledná možnosť by mala v skutočnosti čítať „obnoviť médiá“, pretože sa používa aj na obnovenie videa a zvuku.

Vyberte možnosť „obnoviť súbory“ a zobrazí sa výzva na výber jednej z dvoch možností: obnovenie odstránených súborov a obnovenie stratených súborov. Tieto štítky nie sú úplne jasné a opisy toho, čo robia, sú samozrejme orezané.

Prvé funguje v podstate ako rýchle skenovanie, zatiaľ čo druhé je hĺbkové skenovanie.

Rozdiel je v tom, že hĺbkové skenovanie vykonáva obnovenie RAW a pohybuje sa po jednotke po jednom sektore, aby rekonštruoval súbory na základe vzorov súborov. Vyberte túto voľbu pre odstránené alebo formátované oddiely.

Vyberte prvú možnosť (rýchla kontrola) a zobrazí sa výzva na výber oblasti, ktorú chcete skontrolovať.

Potom si budete môcť vybrať, ktoré priečinky chcete skenovať. Môžete zvoliť skenovanie celej jednotky kliknutím na začiarkavacie políčko v navigačnom strome na ľavej table.

Ak chcete obnoviť odstránené položky, mali by ste skontrolovať, či máte aspoň skontrolovaný priečinok na kôš (namiesto priečinka, v ktorom boli pôvodne odstránené súbory)..

Ďalej sa zobrazí výzva na označenie priečinka na obnovenie. V prípade, že sa obnovujete do priečinka, v ktorom už súbory existujú, môžete vybrať duplicitné súbory pomocou možností „prepísať“ a „výzva“. Obnovené údaje môžete tiež komprimovať do súboru .zip.

Kliknite na šípku vpred a skenovanie sa spustí. Za predpokladu, že vykonávate rýchle skenovanie, by podľa našich skúseností malo spustenie trvať iba niekoľko sekúnd (pozrite si výkon nižšie).

Po dokončení rýchlej kontroly sa otvorí priečinok na obnovenie, ktorý ste uviedli, aby ste mohli prehľadávať výsledky. Tento prístup sa trochu líši od toho, ako funguje väčšina programov na obnovenie, ktoré po dokončení kontroly súbory automaticky neobnovia.

Namiesto toho vám programy, ako napríklad Prosoft Engineering Data Rescue, umožňujú najskôr skontrolovať a dokonca zobraziť ukážku výsledkov kontroly v klientovi a vybrať, ktoré súbory chcete obnoviť. Záchrana dát má tiež možnosti filtrovania a funkciu vyhľadávania na rýchlejšie triedenie údajov; Remo nie.

Aj keď je to oblasť zlepšenia procesu rýchleho skenovania, väčšie problémy, s ktorými sme sa stretli s Remom, sa týkali operácií hĺbkového skenovania..

Remo Recover Možnosti hlbokého skenovania

Ak sa rozhodnete spustiť hĺbkovú kontrolu výberom možnosti „obnoviť jednotky“ na domovskej obrazovke Remo, budete mať možnosť spustiť dva rôzne typy kontrol: obnovenie diskových oddielov a formátované / preformátované obnovenie.

Obnova diskových oblastí sa používa na obnovenie náhodne odstránených diskových oddielov, zatiaľ čo naformátované obnovenie sa používa na obnovenie diskových oblastí, ktoré boli preformátované. Všeobecne povedané, pri každom softvéri na obnovu bude úspech jedného z nich závisieť od toho, či bola alebo nebola prepísaná fyzická pamäť, v ktorej boli uložené vaše staré súbory; ak áno, máte šťastie, čo je jeden z dôvodov, prečo je vždy lepšie pripraviť sa so záložným riešením, než si myslieť, že sa môžete spoľahnúť na softvér na obnovenie.

Ak spustíte kontrolu obnovy oddielu, budete si môcť vybrať, ktoré typy súborov chcete skenovať. Môže to pomôcť pri zrýchľovaní toho, čo môže byť dosť zdĺhavý proces, okrem obmedzenia výkonu obnovy. Pokiaľ však vieme, neexistuje spôsob, ako jednoducho vyhľadať všetky typy súborov: musíte prejsť a skontrolovať všetky prípony súborov, ktoré chcete vyhľadať..

V tom by sme sa však mohli mýliť: dizajn klienta je opäť príliš preplnený, čo z neho robí proces hádajúcou sa hrou.

Horšie je, že keď budeme ďalej diskutovať, nikdy sme neboli schopní dokončiť úplné skenovanie jednotky.

výkon

Vykonali sme rýchle aj hlboké kontroly pomocou Remo, aby sme otestovali rýchlosť skenovania a čo je dôležitejšie, schopnosť nástroja obnoviť odstránené položky..

Na otestovanie procesu rýchleho skenovania sme vytvorili a odstránili niekoľko rôznych testovacích súborov, vrátane súborov dokumentov, obrázkov a videa. Tieto testy boli spustené proti malému testovaciemu oddielu, ktorý sme nastavili, ktorý mal veľkosť 1,95 GB a približne polovica tohto voľného miesta. Samotná jednotka bola 250 GB SSD.

Tu sú výsledky:

Čas rýchleho skenovania oddielu5 sekúnd
Word Doc RecoveredÁno
Video súbor bol obnovenýÁno
Súbor obrázka bol obnovenýÁno
Celý čas skenovania diskuNepodarilo sa dokončiť
Obnovená odstránená oblasťžiadny

Naše testy rýchleho skenovania prebehli dostatočne hladko, napriek určitým nedorozumeniam v dôsledku tohto neohrabaného návrhu klienta. V každom prípade sme našli naše odstránené položky.

Ako sme však už uviedli, narazili sme na problémy s pokusom o spustenie kontroly celého disku s cieľom nájsť odstránené oddiely. V každom z pol tucta pokusov klient havaroval asi po dvoch minútach skenovania.

Natiahli sme sa, aby sme získali pomoc, ale nedokázali sme problém vyriešiť a nechali ho na ňom. V prvom rade sme nechceli spustiť neúspešné kontroly zo strachu, že by to mohlo poškodiť náš pevný disk. Okrem toho pri práci so stratenými údajmi je práca s bugovým softvérom to posledné, čo chcete, a žiadny iný softvér na obnovu, ktorý sme testovali, nemal tieto problémy..

Preto produkt nemôžeme odporučiť na obnovenie diskových oddielov, iba na obnovenie odstránených súborov, čo naozaj nestojí za to samotné (najmä s niektorými problémami s dizajnom klienta).

Zákaznícka podpora

Remo poskytuje 24/7 podporu prostredníctvom e-mailu. Spoločnosť sídli v Bangalore v Indii, pričom predpokladáme, že tam sú aj podporné centrá. Neexistuje žiadna možnosť na živý chat alebo telefonickú podporu, ako by ste získali pomocou technológie Stellar Data Recovery a niektorých ďalších nástrojov.

Vybrali sme skúšobnú otázku na podporu problémov týkajúcich sa zlyhania, ktoré sa vyskytli počas procesu skenovania celej jednotky. Pôsobivo sme dostali odpoveď späť do štyroch minút.

Odpoveď bohužiaľ nepomohla. Agent nás informoval, že Remo zlyhá, keď existuje veľa zlých sektorov, interferencia s inými programami a nízka RAM. Ukončili sme všetky naše programy a stále došlo k haváriám a testovací počítač, na ktorom sme bežali, bol iba rok starý.

Ďalej sme vykonali niekoľko testov aj s použitím iného softvéru vrátane Wondershare Data Recovery (prečítajte si našu recenziu Wondershare) a nezaznamenali sme žiadne podobné problémy..

Remo tiež spravuje podpornú stránku. Znalostná základňa je však trochu obmedzená a vyskytuje sa v nej gramatická chyba.

Našli sme však časť o zlyhaniach, ktorá je známym problémom spoločnosti Remo, s niekoľkými návrhmi na vyriešenie problému. Avšak, rovnako ako v prípade reakcie na podporu, žiadny z týchto návrhov nám nepomohol vyriešiť naše problémy so zlyhaním.

Záverečné myšlienky

Absencia lepších funkcií triedenia súborov a ukážok súborov slúži len na posilnenie nášho dojmu, že Remo Recover je najhorší druh pomocného nástroja: nástroj, ktorý sa úplne zameriava na používateľské skúsenosti a spôsobí, že sa budete cítiť akoby ste sa vrátili včas na začiatku 90. rokov..

Väčší problém, ako už bolo spomenuté, je, že Remo Recovery jednoducho nefunguje, aspoň nie bez toho, aby bolo potenciálne veľa riešenia problémov, s ktorými by ste sa naozaj nemali obťažovať. Havárie pri pokuse o hlboké skenovanie našej jednotky sú zďaleka najnaliehavejším problémom, pretože vo väčšine prípadov robí softvér zbytočným.

Či už ste profesionál v oblasti informačných technológií alebo domáci používateľ, odporúčame vám utratiť za užívateľsky prívetivejší nástroj, ktorý funguje bez škytania. Aj keď je naša osobná obľúbená Obnova dát hviezdou, EaseUS a Prosoft Engineering sú skvelé pre používateľov IT a Wondershare je lacné a spoľahlivé riešenie, ktoré urobí trik pre priemerného spotrebiteľa..

Dajte nám vedieť, čo si myslíte o Remo Recover v komentároch nižšie, a ďakujeme za prečítanie!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map